BUITENLAND, BINNENLAND. 12e Jaargang. DONDERDAG .23 JULS 1921. No. 3583 De ABONNEMENTSPRIJS bedraagt bij vooruitbetaling Voor Leiden 10 cent per week, 1 2.60 per kwartaal. I3y onze Agenten 20 cent per week, i 2.00 per kwartaal. Franco per post t 2.06 por kwartaal. Het Geïllustreerd Zondagsblad Ia voor de Abonnó's verkrijgbaar tegen betaling van 60 ct. per kwartaal, by vooruitbetaling. Af zonderlijke nummers 6 ct., met Geïllustreerd Zondagsblad 10 ct. Dit blad verschijnt eiken dag, uitgezonderd Zon- en Feestdagen. Bureaux: RAPENBURG No. 10 - LEIDEN. TELEFOON INTERC. 935 POSTBUS No. tl. J DE ADVERTENTIEPRIJS BEDRAAGT: op Zaterdag 85 cent per regel Overige dagen ÖOcent per regff Voor Ingezonden Mededeelingen wordt het dubbele van'het tarief berekend. KLEINE ADVEBTENTIËN, van ten hoogste 30 woorden, .vuarin betrekkingen worden aangeboden of gevraagd, huur en vcruuu» koop en verkoop f 0.76 'sZaterdags, overige dagen fO.ÖÖ Dit nummer bestaat uit twee bladen. Bezuiniging. Verschillende postkantoren schaffen hulpbostellers af, gevolg gevende aan eon order itot bezuiniging. Die bestellers kunnen dus worden ge mist, en men zegt, dat dit een ge volg is van het feit, dat door de verhoogde tarieven minder ge correspond &erd wordt 'dan vroeger. „Men zegt".... Maar men denkt ook, dat dit een ge volg is van het feit, dat men eens is gaan jien, of er niet veel genietsnut en geluierd wordt Lage loonen zijn voor betrokkenen op dubbele wijze nadeeldg. Eerstens natuurlijk omdat zij er slecht van kunnen rondkomen. Maar vervolgens ook omdat men van iemand, die weinig verdient, gewoonlijk (er zijn ook uitzonderingen) niet zoo heel veel eischt en men hem zoodoende in een suk kel-gangetje zet, het tempo matig houdt, en hem den dagelijkschcn arbeid op een «leur-wijze doet verrichten Daarbij komt dan nog heb genereuse voorbeeld van de edele zielen der wèl veel verdienenden en óók weinig uitvoerenden... Als men den arbeider of ambtenaar of hoe ge den „werknemer" ook noemen wilt hooger loon of salaris moet uitkeeren, dan gaat men gelukkig ook er eens meer op letten of er wel gewerkt wordt.... en te dien opzichte daadwerkelijk ingrijpen. Wij noemen het gelukkig voor de be trokkenen zelf, gelukkig voor de gelieele maatschappij, waarop luie menschen, voor zoover 't van hen afhangt, een gedemorali seerd karakter drukken, gelukkig voor den welvaart der afzonderlijke ondernemin gen Wat dit laatste betreft-, een ver standig „werkgever" moet inzien, dat hij met tien goed-betaalde maar daa ook flink werkende menschen meer bereikt, da a met vijftien, die hem te zamen veel miucler kosten, maar die bij het eerste uur van den arbeid al naar het achtste ver langen Door die zuinig betaalde men- selien benadeelt hij zichzelf door die goed betaalde bezuinigt, hij voorziohzelf. Wij willen hiermede natuurlijk niet zeg gen, dat geld de luien ijverig maakt, de gewetenloozen consciëntieusAlleen dat bezuiniging moet worden gezocht en kan worden gevonden in heb devies goed loon, maar dan ook goede arbeid, arbeid mat inspanning en toewijding. HET VOORNAAMSTE NIEUWS. Het Fransch-Engelsche conflict nog niet opgelost. Het verblijf van ex-Keizer Kar! in Zwit serland loopt ten einde. I De hongersnood en ziekte in Rusland. Duitschland. r Crisis in Saksen. Volgens de bladen werden in "de com-" missie van den Saksischen Landdag ont werpen betreffende de gronbelasting ver worpen. Do minister van Financiën ver klaard© daarop, dat wanneer ook de Landdag zelf het voorstel zou verwerpen, de regeering af zou treden en de Land dag zou worden ontbonden. Frankrijk. Het Fransch—Engelsch geschil. F Nieuwe verwikkelingen. Naar verluidt, heeft Briand gistermor gen aan Loyd George een nota doen over handigen waarin opnieuw de noodzakelijk- hield wordt uiteengezet van hot zouden van versterkingen naar Opper-Silezië. Zoo Engeland in zijn oppositie daartegen blijft volhouden, dan zal Engeland de ver antwoordelijkheid op zich laden, voor de gebeurtenissen, die in Opper-Silezië zou den kunnen plaats grijpen en hot Fransche gouvernement zal er ton «lotto toe gedron gen worden het contingent troepen, dat het er op het oogenblik handhaaft, ge- doelt olijk of zelfs geheel terug te roepen. Zoolang, op dit punt geen overeenkomst ia verkregen, zal Frankrijk geen definitie ve beslissing willen nemen. Reuter verneemt uit Fransch© bron, dat de Fransche gezant aan Gurzon heeft medegedeeld, dat de Fransche regeering het voor onmogelijk houdt om den Opper sten Raad bijeen te laten komen, voordat do quaestie van heb zenden van troepen naar Opper Silezië geregeld is. Curzon heeft van deze verklaring nota genomen en bracht haar over aan het ka binet. Engeland. De lersche kwestie. Naar verluidt, zal de Valera's antwoord •■au Lloyd George deze week niet- kunnen Worden gegeven, daar er op hei oogenblik nog 35 leden van het Zuid-Ierschc parle ment in hechtenis zijn. Men weet nog niet zeker of de leiders van Sinn Fein ver zocht hebben hen in vrijheid te stellen, waartoe do regoering zic-h reeds bereid verklaard heeft. Klaarblijkelijk verwacht te Sinn Fedmi, dat de regoeriög in deze zaak heb initiatief zou nemen. De offi- cieuse iueeniog van Sinn Fein ia, dat men niet veel op zal schieten in de richting van een blijvende regeling, zoolang niet regee- •riagsvoorstellen zijn voorgelegd aan een voltallige bijeenkomst van het Dail Eyrian. Een verklaring van den Lord-Kaneslier. In heb Hooger buis gaf de Lord-Chancel- lor, bij een uiteenzetting van den toestand in Ierland, te kennen, dat, als de regee- ringsvoorstellen nopens een regeling, na dat die in Ierland waren aanvaard, niet den «nodigen steun in het rijksparlement kregen, de regeering een beroep zou doen op het land. Hij wees er echter op,dat, ge zien de moeilijkheden, die den afgevaar digden van Zuid-Ierland wachtten, het niet te verwonderen was, als het e enige weken duurde, voor ze hadden .uitgemaakt, of zij geneigd waren, do voorstellen, dio do regeering lieeft gedaan te aanvaarden als grondslag voor den formeelen vrede. Hij hoopte evenwel, dat hij vóór eind Aug. de meeniug van Ierland zou kennen. Ten zij de voorstellen werden verworpen, zou er een nadere bespreking noodig zijn. Rusland, De hongersnood. ï>e Parijsche uitgaaf van do Chicago Tribune bevestigt don door ons geschet- sten omvang van den hongersnood in Rus land en voegt er bij, dat 5 millioen men schen, meest boeren van de districten Don en Wolga, stellig van den hongerdood en van de cholera niet meer te redden zul len zijn. Voor liet overige zou, om nog een 20 millioen menschen in het leven te hou den, minstens voor drie maanden een rant soen van ongeveer 2 per.d per dag en per persoon noodig zijn, een .totale hoeveelheid dus van 2 mi: i in .mi -ton voedsel. Dit voedsel zou in kleine stoomschepen «aar Rusland gezonden moeten worden, daar de Russische havens maar weinig gemakken bieden. Bovendien zal het zaak zijn haast te maken, voor de Russische ha vens toe vriezen. Het feit dat de Russische spoorwegen zoo hopeloos ptnredderd z.ijn zal het ech ter onmogelijk maken het voedsel «aar be- hooren te disttfibueeren. In Warschau zijn tal va.n berichten ont vangen over onlusten en opstanden in ver band met den hongersnood in Rusland. Het al-Russische uitvoerend comité publi ceert allerlei oproepen, waaruit blijkt, dat Rusland niet enkel, tengevolge van de mislukking van den oogst, voor een ge weldigen hongersnood staat, maar ook dat. de brandstofvoorzieniiig binnenkort wel licht zal mqeteu worden stopgezet. Als oorzaak van deze nieuwe ramp wordt op gegeven de verregaande corruptie in het beambten-leger. De oproepen zijn onder teekend Lenin en Kalniai. De oproepen bevatten voorts bepalingen betreffend© de aflevering van hout, de kolen en olietrans- porie 11. Zwitserland. Ex-Keizer Karl. In politieke kringen te Weenon heeft men berioht ontvangen, dat de Zwitser- sclie regeering den ex-keizer heeft ver zocht, voor 31 Augustus het land te ver laten. Naar verluidt wenscht de keizer zelf Zwitserland te verlaten, wijl hij weet dat hij daar slechts „geduld" wordt. Den laatsten tijd is met verschillende re- .geeringen onderhandeld, o.a. met Spanje, dat nog het meest als toekomstige verblijf plaats van den ex-keizer in aanmerking komt. De moeilijkheden voor een verhui zing minder van politieken dan van finan cieel en aard, tiaar een passende woning voor de keizerlijke familie beduidende som men zal kosten. Het schijnt, dat het be zoek van de koningin-moeder C%rislina van Spanje bij den ex-keizer met deze aangelegenheid in verband stond. Er schijnt nog een ander plan overwogen te worden, het vertrek n.l. van den ex-kei- zer naar Italië. De Italiaanache regeering zou in principe niet ongeneigd zijn, den ge wezen monarch in Italië toe te laten. Zou de ex-keizer «aar Spanje vertrek ken, dan zal hij zich vermoedelijk vestigen op de Balearen, waar zich een oud Habs- burgsch landgoed bevindt. Italië. De Paus en de burgertwisten. De „Osservalore Romano" verneemBij de kardinalen-receptie ter gelegenheid van het feest van den II. Jacobus verzocht kardinaal Vannutelli den Paus eeu woord te «preken ten gunste va.n liet herstel der burgerlijke rust in Italië. De Paus antwoordde, dat Hij er de voor keur aan gnf het woord .tot God te rich ten en thans maak/t men den tekst van een gebod openbaar dat door den Paus ge schreven is en waarin de Goddelijke barm hartigheid wordt ingeroepen, opdat, do haat tusschen menschen van dezelfde fa milie ophou.de, vMsb," Griekenland. De Grietcsch-Turksche oorlog. Volgens te Athene ontvangen berichten is de vijandelijke tegenstand totaal verbro ken. De vijandelijke verliezen aan dooden, gewonden en krijgsgevangenen, worden op 00.000 man geschat. Uit betrouwbare, bron verneemt men, dat Moustapha Kemal aan den Porte heeft gerapporteerd, dat toestand van zijn troepen ernstig is en -dat het verstandigst is, de .tusschenkomst der grootmachten in te roepen, ten einde tot een vrede met Griekenland te geraken, Tsjecho-Slowakije, De Bankbeamtenstaking geëindigd. De staking van bankbcainbtea in Tsje- cho-Slowakije, dae reeds meer dan vier weken duurt en het gehcele economische leven van Tsjeoho-Slowakije lieeft ont wricht, loopt op eemeindo. De beambten zullen den arbeid nog vóór het einde van deze week onder zekere voorwaarden her vatten, die slechter zijn dan die, onder welke zij werkten voordat zij ia staking gingen. Zoo zullen o.a. dé commissies uit het personeel, waardoor de beamten een groo- •te medezeggenschap luidden bij liet ontslag der bedienden, word..u opgeheven. Ook de gunstige arbeidsvoorwaarden zullen wor den opgeheven. Amerika. Ziekte en hongersnood. Blijkens berichten uit de Ver. Staten is daar. in de katoendistricten de bekende pellagra-ziekte op epidemische wijze aan het woeden. Niet minder dan honderd duizend menschen zijn aangetast, en men vreest dat van die honderdduizend er ze ker tienduizend zullen omkomen. Als indireoto ooi-zaak van de ziekte moet. de honger worden genoemd. De toe standen in de .katoenstreken zijn sinds maanden alleropbey -,<1 i geml.-1 en. door het crediet-svsteem in de zuidelijke staten en den slechten econoniisöhe-n toestand waarin zeer vele planters zich bevinden, zijn de daglooaiers in het gedrang gekomen. Er heerscht in dat. rijke .gebied hongers nood. Niet omdat de kaloenoogst mislukt is, maar omdat, de planters voor hun om zet. geen doonende prijzen kunnen maken. De schadevergoedingen. Een. waarde aan zilver tot een bedrag van 800.000 dollar is uit Duitschland te Ncw-York aangekomen voor de oouversie in dollar-credieten der schadeloosstelling, welke voor 1 Augustus betaald moet zijn. Men deelt mede, dat verschepingen tot een bedrag van 10 millioen dollar onderweg zijn. Buitenlandsche Berichten, De hitte in Mcsopclamië. Volgens berichten uit Basra heeft de hitte in de buurt van de Perzische Crolf eou on gekende boogie bereikt. Talrijke Engelsche Arabische on Indische soldaten, tot hot garni zoen behoorend, 2ijn .tengevolge van de hitte bezweken. Er is zelfs een temperatuur van 128.9 graden in de schaduw geconstateerd. Volgens berichten van .inkomende schepen is het op zoe al oven erg. Hevige ontploffing. 14 arbeiders gedood-, meer dan 20 gewond. De fabriek van ontploffingsmiddolen te Kriowald in het district Rybnik is Dinsdag morgen in de lucht gevlogen Elf arbeiders werden op slag gedood. Drie stierven, terwijl zij werden weggedragen naar h t ziekenhuis. He.t aantal zwaargewonden be draagt meet dan twintig. De oorzaak der ont ploffing is nog niet bekend De fabriek, waar 650 arbeiders werkten, zal geruimen tijd stop gezet moeten worden. Een verraste flovangenisdirectcur. Te Burg aan de Ilile schrijft oen corres pondent van het „Berliner Tageblatt' werd dezer dagen oen zee.r mooi jong meisje wegens diefstal in de plaatselijke gevangenis opgeslo ten De directeur van de gevangenis weid ver liefd op haar, en op een zekeren avond vergat hij zijn positie zoozeer, dat hij de gevangene in haar cel een bezoek bracht Vriendelijk werd hij welkom geheelen, doch hij was nog geen minuut binnen of de gevangene maakte een snelle beweging, rukte de deur open, en snel de de cel uit. Voordat de verblufte minuuar van de verrassing bekomen was, hoorde hij het slot van de celdeur klikken, en zag zich inplaals van de aehoone dievegge opgesloten. SineJcen, vloeken, razen, niets hielp Ten «lotte moest hij den schoorsteen afbreken om door 't daardoor ontstane gal de vrijheid te herkrijgen. Het meisje was toen natuurlijk al lang verdwonen. Hot i« Ihnbs weer gearres teerd, doch de weinig plichtsgetrouwe ambte naar is ontslagen. „Tel." Een week zender sten of drinken. De G8-javigo James Inglis uit Moffat, die sinds oen week spoorloos verdwenen w.is in totaal uilgcputleii looslaml gevonden in eeu bosoh, waar bij al dion tijd zonder eten of drinken bad doorgebracht. Hij was met den kleinzoon van zijn hospita uitgegaan om brandhout te zoeken, eu was niet terugge komen. Dagen achtereen doorzocht de politie met be hulp van padvinders het bosrli en liet aan grenzende moeras, en den Zondag daarna gfrg een groep „vrijwilligers", meer dan 100 in getal, naar het bosch, waar eou veldwachter Ingjjs t n slotte" vond, liggende ergens tus schen de jonge denneboompjes, die daar in groot aantal waren geplant om de gedurende den oorlog omgehakte hoornen te vervangen. Ofschoon wat slapjes en versuft, was de oude mau er toch naar omstandigheden betrekkelijk goed aan toe. Mon denkt, dat hij' door de hitte bevangen was en was blijven liggen, tot hij to zwak was geworden, om nog naar huis te kunnen gaan. Spoorwegongeluk. Bij Opwyck, aan de spooilijn BrusselTer- monde, zijn gistermorgen twee treinen op elkaar gereden. Er werden 27 personen ge wond, waarvan vijf ernstig. Auto-cngeluk in België. Op den weg van Martelangc naar Aarlen is een ernstig auto-ongeluk geschiod. Door bet springen van een hand sloog de auto van graaf Cornet d'Elzitn de Peissant uit Vilvoordon om. Drie der inzittenden werden uit den wa gen g slingerd, maar de graaf en ee>n vriendin van zijn dochter, die de auto bestuurd bad, goraakten onder den wagon, dio door liet springen van den motor in braaid vloog. Het meisje wist men met moeite te redden: zij liad einslige kwetsuren en brandwonden 'bekomen, doen de graaf, een inan van 51 jaar, is levend verbrand oor de oogen van zijn beide doch tertjes en zijn neef, die met hem in de auto 'haddon gezeten Er was geen. water ia de buurt oui de vlammen te blusschen. De berooving in den expres Parijs-MarssUle. Het verhaal van een ooggetuige. Ond-er de reizigers, die in den nacht van Zondag op Maandag in don sueltreia Parijs Marseille werden beroofd, bevond zich dr. Merucci, socialistische Kamerafgevaardigde voor het departement Bouelios-du-Rhone, die, naar do „Tel." meldt, bij zijn aankomst te Mar seille het volgende verhaalde: „Te Parijs had ik den sneltrein van 7 uur 15 min. genomen. Er waren slechts weinig reizi gers in den trein; in den laatsten wagon, die zich nog voor het postrijtoig bevond, waren zeker niet meer dan vijftien reiziger» Ik was in diepen 6laap gedompeld, toen ik eensklaps met een schrik ontwaakte door een slag op mijn 'hoofd, die eon os zou hebben ge- v -ld. Versuft van pijn zag ik twee mannen in de coupé staan; ieder had een revolver en eeo mes in handen. Nog voor ik een woord had gezegd, reide een der mannen op een toon, die geen antwoord ged ogde: „Je geld! En geen woord -of bewe ging of je gaat er aan!" „Jullie zijn ellendelingen", antwoordde ik. „Vuile bourgeois, geef je geldt" Ik wilde protosteeren: „Wat! Ben ik een bourgeois?" maar de man viel mij in dc rede: „Schei maar uil!" Zonder mijn antwoord af te wachLn, sneed •hij mijn valies open, terwijl zijn kameraad zich meester maakte van mijn -portefeuille, die vierhonderd francs bevatte Hij slak de hank- biljetteu bij zidh, waarna hij mij met een ver achtelijk gebaar de portefeuille toewierp. Opnieuw wilde ik prolesteeren, doch thans zette een der roovers d'e loop van zijn revolver -op mijn wang met de woorden: „Wanneer je nog een kik geeft, 6chief ik." Ik kon dus niets anders doen dan het stilzwijgen bowaren. Terwijl de beide mannen de gang opliepen en verdwenen, ging ik aan bet portier «taan. Ik zag zeer duidelijk, dat mijn heide aanval lers, bij wien zich nog een derde had gevoegd, wiens hoofd omwonden was met een roode halsdoek. langs de treden der wagons naar den postwagon liepen. Op dat oogenblik begon de trein duidelijk merkbaar zijn snelheid to verminderen; de drie mannon sprongen -op de spoorbaan en verd v/en en. Ik keek op mijn horloge: het was twee uur morgens eu wij moesten ons in de buurt van Ghagny bevinden. Plotseling hoorde ik kroten in den wagon; ik haastte mij aiaar een der aangrenzende coupé's; daar lag kreunend op de kussens een jonge man. die ik doodclijk getroffen achtte; «aar ik hoor, was het een leerling van do poly technische school die op weg was naar zijn ouders te Marsei-He. Een kogel had hem in de borst getroffen Zijn vriend, luitenant André Turchain, met wien 'hij zijn vacantie in Bretagno had door gebracht, stond naast hem en trachtte hom gerust te stollen, doch de jongeman antwoord de op halmen pn moedigen toon: „Neen, ik voel dat bel afgeloopen is. Waarschuw mijn ouders en brong hun mijn laatste wensch over." Na zijn aankomst is hij, naar ik verneem, in het ziekenhuis gestorven. Mijn reisgenoolen hebben mij eenige inlich tingen verstrekt, welke mij in staat stellen, het drama in zijn -geheel te ree oust it uee ren. Er waren minstens en hoogstens vijf roovers. Persoonlijk heb ik er slechts drie gezien. Zij drongen achtereenvolgens in alle coupé's van den laatsten wargon door; daar er zich gemiddeld in elke coupé slechte twee reiziger* bevonden, hebben zij hoogstens vijftien porao- uen aangevallen, terwijl iedereen «liep. Voor zoover mij bekend is hebban zij aani een der reizigers JC.O00 francs en een rrug onlsloleu: van anderen 1200 francs, 126 pd.st< 700 fraucs en van mijzelf 400 franes. Een merkwaardige bijzonderheid verdient vermelding: twee reizigers werden gespaard; de ceno was eon officier van gezondheid in' uniform. Hij had slechts vijftig francs bij zich. „Houd jo geld" zeiden de roovers tot hem. Da andere reiziger was een vreemdeling met een portefeurlio vol bankpapier. Een der bandieten duwde die porlefeuill» zoo woest terug, dat hij d reiziger met zijn dolk aan do rechterhand verwondde. Bevonden de roovers zich in den trein? Ild weet het niet, doch, wanneer ik mij wel bezin, meen ik, evenals de andere reizigers, mij to lieiinerca, dat er drie of vier van ocze reis- genooteu, ontbraken, toen wij te Ghagny uit doa trein stapten." j Staten-Generaal. EERSTE KAMER. Vergadering van gisteren! De Eerate Kamer heeft na ikorte dis-» cussie met 17 tegen 14 stemmen, het ont- werp-Ketelaar verworpen (betreffende dal terugwerkende kracht van het vrijstellen der gepensioneerden in hot bijdragen aanl hun pensioen. Het voorstel was, am men de nog in dienst zijnde ambtenaren lieeft) vrijgesteld van bijdragen, zeker 4e verdedi gen, maar met hot oog op het graote fi- nancieele offer, dat het van Rijks schat kist zou vergen, ook aanvechtbaar. De nieuwe spoorweovereenkomsten wer den daarna zonder hoofdelijke stemming aangenomen en zonder dat daarover debat van beteokenis werd gevoerd. Ook gee-n, der overige punten van de agen da gaf aanleiding lot uitvoerig debat, al werd er hier en daar wel .gediscussieerd/ (zoo over de Limburgsc.be kanalen en do Maasbrug en over den steun aan de Zuid- Afrikalijn). Alle punten van de agenda werden .goedgekeurd behalve de goud- ei* zilverbelasting, die werd aangehouden, en het voorschot aan .de Zuid-Afrikalijn, waar van de behandeling heden wordt voortge zet. Voor heden etaat ook het wetje-Boi mans op de agenda. HET VOORNAAMSTE NIEUWS. Mededeelingen betreffende onzen verkie- zings-arbeid voor de a.s. Tweede Kamer* verkiezingen. Staking in het hotel- en restaurantsbe* drijf. De oplossing der regeeringscrisis (Uit dej Per sl. De reconstructie van het Kabinet. H. M. de Koningin heeft thans bij Kon', Be&luit van 27 Juli 1921 «o. 30: le. met ingang van 28 Juli 1921 op hun verzoek eervol ontslag verleend aan denl heer mr. S. de Vries Om., als Minister van Financiën en aan den eervol ontslagen lui tenant-generaal W. F. Pop, als Minister van Oorlog, tevens met eervolle ontheffing van de opdracht van hot beheer ad interim van het Departement van Marine, beiden! met dankbetuiging voor de vele en gewich tige diensten door hen aan de Koningin! en aan don Lande bewezen 2o benoemd a. tot Minister van Financiën Jhr. Mr. D. J. de Geer, burgemeester van Arnhem, en b. tot Minister van Oorlog, met op dracht .tevens van, liet beheer .ad interim van het Departement van Marine, J. J. O. van Dijk, directeur van de Topografisch® Inrichting aan het Departement van Oor< (log. Oud-Minister dc Vries burgemeester van Arnhem. Naar „Do Tijd" vernoemt, zal de alfcrö» dende Minister van Financiën mr. S. dol Vries Om., wiens piaahs weidt ingenomers als zoodanig door J'hr. Mr. de Geer, burgo- meeefcer van Arnhem, worden benoemd tot diens opvolger als burgemeester dier 6tad. De Pauselijke Nuntius. Mgr. R. Vicentini, apostolisch internun tius bij het. Nederlandsche Hof, zal Maan dag a.s. uit Rome naar Den Haag ver trekken. Mr. Ankarman weer Kamerlid. Jhr. mr, D. J. de Geer zal, als hij ont- .slag neemt als lid der Tweede Kamer, wor den opge.vo'lgd door mr. J. Amikeraian Den Haag. die van 1906—1918 het district) Hardingen in de Tweede Kamer heeft veri tegenwoorddgd. j Commandant veldleger. Do commandant veldleger, luit.-generaafc

Leidsche Courant | 1921 | | pagina 1