Uit de Omgeving. gedeeltelijk worden ingericht ale Herstellings oord voor R.K. onderwijzers. Do Ned. R.K. Bond van Bloemist-, Tuin-, ,Yecn- en Landarbeiders hoeft aan do Rijks commissie voor Verruiming van Werkgele genheid verzocht stappen te doen om de schor ren in West-Brabant te omdijken ten einde de werkloosheid te bestrijden. In de Vrydag jJ. gehouden Raadsverga- doring van Westwoud, deelde de Voorzitter mede, dat het batig saldo - ver 1920 bedraagt dc som van f 6149.97. Wio volgt? Te Oudenbosch is op 63-jarigen leeftijd overleden de burgemeester de heer H. Berends De overledene was lid van de Provinciale Sla- ten van Noord-Brabant, ridder in de orde van Grce rins den Grooto en begiftigd met het gouden eerekruis Pro Ecclesia et Pontificc. De burgemeester van Teteringen, de heer Verdaasdonk, is overleden. Hij maakte zich zeer verdienstelijk bij de opleiding van jonge lieden voor de Gemeente-secretarie en behoorde tot de verdienstelijkste burgemeesters van Noord-Brabant. De Deensche kapitein der Artilleriu Raa- byc, lecraar aan de Hoogere Krijgsschool te Kopenhagen, bezocht, vergezeld door den 1ste luitenant van Woerden, van het kabinet van den Minister van Oorlog, do Artillerie-inrich tingen aan de Hcm'hrug ter 'bezichtiging van de aanmaak van wapenen in Nederland. Naar Het „U. D.' verneemt, is dr. J. H. G. Carstcns, kinderarts te Utrecht, uitgenoo- ■digd als geneesheer voor Prinses Juliana met de koninklijke familie de reis naar Noorwegen mede te -maken, denkelijk begin Augustus. Geen audiëntie Donderdag bij den minister van Oorlog. Ook de gewone audiënties van de ministers van onderwijs, kunsten en weten schappen, van marine a. i. en van koloniën zullen deze week niet plaats hebben. SPORT. De Dioc. Haarlemsche Gymnasiiekbond. Aan een verslag in „De Tijd" ontke nen we nog liet volgende: Weinige der leden van liet uitvoerend comité, zullen hebben vermoed, dat de opkomst van bet publiek voor de Stadion- uitvoering zoo gering zou zijn. De organi satorische opzet was in banden van te jonge menschen gelegd. Voor dergelijke evenementen zijn zakenmensehen noodig, die doorkneed zijn in dit werk. Aan den anderen kant had bet Roomsche publiek meer blijken van belangstelling -kunnen geven, doch men schijnt helaas! voor dure voetbal- en wielerwedstrijden meer interesse te hebben dan voor degelijke gezonde sport, want daarvan hebben we gistermiddag volop kunnen genieten. Die massale oefeningen waren in één woord subliem. De opkomst der 1500 turnsters en turners maakte een onver- getelijken indruk. Het tocstelturnen voor Dames en Heeren werd herhaaldelijk toegejuiehd. De stok- oefeningen werden rbytbmiscli uitmuntend uitgevoerd en een stormachtig applaus viel den turnsters en turners ten deel. De uitvoering zelve was een onbetwist baar succes en bewees, dat de R. K. Gym nastiek er mag wezen. In de groote zaal van de St. Jozefs Ge zellen bad des avonds de prijsuitreiking plaats. De zaal was stampvol en er heerschte een geestdriftige stemming. Kapelaan Looyaard nam het woord en hield een enthousiaste redevoering, die herhaaldelijk door stormachtig gejuich werd onderbroken. Spr. zeide, dat de Katho lieken aan de spits willen staan en ook den toon zullen aangeven. Een driewerf hoera werd uitgebracht op Z.D.H. den Bisschop van Haarlem, terwijl vele personen nog werden gehuldigd, o.a. den alles bezielenden leider, den heer J. A. v. d. Linde, die weken achteréén met onafgebroken ijver voor de goede zaak en het welslagen van het feest heeft gewerkt Dc heer v. d. Linde kreeg een ovatie en men droeg hem in liet rond. Nadat het gejuich tot bedaren was ge komen, ging men tot de prijsuitreiking over die wederom aanleiding gaf tot vreug devol gejuich. Het is niet doen de enorme lijst te pubüceeren der winnaars van de de diverse nummers. (De prijzen van Je anne d{Arc te Leiden, hebben wij gisteren gemeld Red. L. CTt.) De meeste prijzen werden door St. Chris- tophorus uit Rotterdam behaald. Tot laat in den avond duurde de feestelijke stemming voort. RECHTZAKEN. Had-je-me-maar in hoogcr beroep. C. de Gelder, die thans zijn straf uitzit voor dronkenschap, heeft, naar de „Chr. Amster dammer". verneemt, hoogcr beroep aangetee- kend tegen het vonnis, waarbij bij werd ver oordeeld tot opzending naar Veenhutaen. Verdediger voor dc Rechtbank zal zijn mr. G. Parser. Dc familie tracht hem te deen opnemen in oen inrichting voor drankzuchtigen. Reeds van verschillende zijden o. a. van Maat schappelijk Hulpbetoon is steun toegezegd, indien dit mocht worden geoorloofd. KERKNIEUWS. Z. D. H. de Bisschop van 's-Bosch heeft be noemd tot pa-stoor te Groot-Linden den Zeer- Eerw. hver B. J. J. de Wit, tot pastoor te Bergeijk, Het Hof, den WelEc-rw. heer M. van der Ven en tot kapelaan te Goirle den Wel.- Eerw. heer J. A. J. Paymans, priester van het Seminarie. Gemengde Berichten. Branden. Aan de ..Asser Crt." ontleen en wij de vol gende bijzonderheden over branden in de veen streek van Drenthe: In do nabijheid van Veenhuizen heeft Zater dag en Zondag de brand nog steeds d-eorge- woed. De brandblusschers zijn steeds actief gebleven. Hedenmorgen brandde bet nog in het veen1. Het vuur is echter ver van de ge stichten verwijderd en is ook niet erg krachtig ineer, zoodat er hedenmorgen van onmiddel lijk gevaar geon sprake meer was. Er zijn geen huizen verloren gegaan. Emmen heeft opnieuw veel angst doorge staan. Bij harden wind en droogte is er echter weinig aan te doen, dat het vuur steeds voortwoekert in de venen. Ergerlijk is het, dat verschillende veen eige naars zich vrij onverschillig toonen en niet alles deden wat strekken kon tot beteugeling van de ramp. Terwijl men er door inspanning van krach ten in slaagde te Emmcr-Erfscheidenveen en Roswinkel er veen het vuur meester te worden, zoodat het gevaar daar hedenmorgen geweken scheen, stond' het in andere deelon. d'er ge in eento anders. To Bargercompascuum en omgeving breidde hot vuur zich uit. Hot liet zich hedenmorgen aanzien, dat hier grooto schade zal worden aangericht. Plaats 13 van den heer H. Bosk er brandde 'fel. Het vuur tastte daar een opper- vlakto van 4 H.A. aan. Huizen en te veld staande rogge en aardappelen zijn in gevaar. Huizen werden ontruimd. Het vuur naderde tot 20 m. korenvelden, tot 10 m. baggervoox- raden en tot 30 m. bij huizen. Te Klazienaveen woedt dc brand o.a. op de vcenplaats van Alb. G. Dokter. Ook hier moet men voor uitbreiding vreezen. Noord erl ijk er bij Valthe, Valthermondi en ten Oosten van Exloo en Odoorn besftiat ook gevaar voor uitbreiding van den brand als droogte en harde wind aanhouden. Vermoedelijk door kortsluiting is gistermor gen het winkelhuis van den kleermaker Lely aan het Oude Delft te Delft totaa' uitgebrand. Ook brandde het dak af van het huis van mevr. Van Berckel, die buiten do sladi ver toefde. Er werd mede veel waterschade aan gericht. Te ver in Zee. Zondagmiddag hadden te Kijkduin twee mannen uit Loosduinen zich bij het zwemmen to ver in zee gewaagd. Zij konden, niet meer naar het strand' terug door de zware branding. Op hun hulpgeroep ging de heer J. Los, een lid van de club De Haagsche Waterratten, in zee met een reddingsgordel aan een lijn. Daar de drenkelingen te ver waren afgedreven, werd de heer Los teruggehaald'. Opnieuw ging hij in zee waarna hij spoedig een drenkeling gered had. Ten derde male ging de heer Los door de branding, om ten slotte ook den tweeden dren keling te redden. Een van hen had reeds het bewustzijn verloren; hij was echter spoedig weer bijgebracht. In een kastje op het strand le Kijkduin zal thans een reddingsboei met lijn geborgen wor den. Zondag a.s. zal gedemonstreerd worden hoo do lijn gebruikt moet worden. He! baden in slootwater. Daar er thans als gevolg van do droogte veel doodo viscb in het water drijft en tot ontbinding overgaat schijnt het baden en zwemmen daarin schadelijk voor de gezond heid te zijn. Een der gcnocsheeren. te Purme- rend, die reed"* ecnige patiënten als gevolg van het slechte water onder zijn behandeling heeft, ontraadt thans het zwemmen, Ten huize van een ge- nc-esheer te Arnhem zijn zeven personen, die ten gevolge van het gebruik van flesschen- melk lijden aan ingewandsziekte. Bij het bïusscher van de heidebrand bij Amersfoort hebben) Vrijdag een aantal vrijw. lands-tormers uit 't kamp -Vlas akkers brandwonden opge-loopen. aan gelaat en handen. Een luitenant en eenige man schappen zijn een ©ogenblik door de vlammen ingesleten geweest. Het bannebostuur van Westwoud besloot tot het plaatsen van een clectrcwnotor, cm de droge slooten te kunnen bemalen.- Zondagmiddag kwam te Baarn de motorrijder H. J. Voskamp uit Am sterdam in aanrijding met een in gelijke rich ting passeerende automobiel. De berijder werd van den motor gesliDgerd en bekwam een schedelbreuk. Hij werd in zorgwekkenden toe stand naar het Ziekenhuis te Baarn vervoerd. In den polder onder Leur is dc 30-jarige Jac. Rovers uit Breda verdronken gevonden. Het lijk had verschei dene wonden aan halc, handen en in de zijde. De politie stelt een onderzoek in. Gisteren slipte te Utrecht een wielrijdster, een jongedame uit Den Haag. met haar fiets op de Billstraat; zij maakte zoo"n smak, dat zij met een gebroken voet werd binnengedragen in een apotheek. Van daar is zij per ziekenauto naar de Rijkskli nieken vervoerd. Zondagmiddag is. aan het strand van Bergen aan Zee de 23-jarige P. uit Amsterdam verdronken. Hij had' zich te ver in zee gewaagd, hoewel hij niet kon zwemmen en werd door den stroom meege sleurd. Gistermorgen is op het station te Apeldoorn.de ruim 40-jarige ma chinist der H. IJ. S. M., A. Kip, die familie leden naar den trein bracht, hij het oversteken van de rails dcor den trein dio 8 21 naar Hat- tnm vertrekt, overreden. Hij was onmiddellijk dood. De ongelukkige Iaat vrouw en twee kinderen achter. Te Beesd is do bakkers- knecht J. van L. bij het zwemmen in de rivier de Linge verdronken. Met het oog op de ge- vallen aan typhus te Delft er zijn er thans 19 is de gemeentelijke bad- en zweminrich ting aldaar gesloten*. To Zwolle bedroeg het aantal lypbus-geval- len tot Zaterdag, volgens qfficieele opgave 46, waarvan vic-r met doodelijkcn afloop. Te Sprundel is Vrijdag- avond bij nog vol daglicht, ingebroken ten huize van den heer Th. P., welke familie even afwezig was. Alle kasten werden doorzocht otï verscheidene zaken mcegokaapt, waaronder een kistje met effecten, stukken* van de Cen trale Bank tot een waarde van ongeveer f 70*00.Het kistje is later met behulp van een politiehond terug gevonden, doch de pa pieren waren Van den inbreker hec-ft men verder ni«—s gezien. *"~l~. SNIJB0ÜN6SQLENS (2 gaats) f 1.75 WECK-Inmaakartikelen. A. He SIMONIS Breestraaft 28 7330 Telef. 1865 Zaterdagavond1 is door eenige politie-agenten in de Keizerstraat *te Schevenin-gen een man gearresteerd wegens openbare dronkenschap en liet ver storen van de orde. Hij verzette zich hef tig tegen zijn arrestatie en beet de agenten in de handen. Een der agenten sloeg den arrestant eenige malen mot zijn sabelop het hoofd. Ook tegenover het publiek, dat met steenen wierp, is van de sabel ge bruik gemaakt. D., die ernstig aan het hoofd verwond werd, is door den Eerste- Hulpdienst verbo-nden en naar den Cen tral en Post overgebracht. Een heer, wonende a a. n d e Sneeuwbalstraat te s-Gravenhage, kreeg Zaterdag van een paard, dat aan do Thom- sonlaan in een weide liep ito grazen, een ihevigen trap tegen de rechterkaak, zoodat dit lichamsdeel geheel uit elkaar gesla gen werd. Hij is door den Hulpdienst naar het ziekenhuis aan den Zuidwal aldaar ge bracht. In de Badhuisstraat t Scheveningen is gisteravond een vierjarig knaapje door een auto overreden. Opgeno men in het ziekenhuis is het kort daarna overleden. V r ij d a g .j 1. is n a b ij M u i d en, waar 't Merwedekanaal het breedst is, een auto, waarin mevrouw Sohneevoigt do echtgenoote van prof. Schneevoigt, die naar men weet de-zo nier concerten van het Residentie-orkest in de Kurzaal dirigeert benevens een Zweedsche familie -gezeten waren, in volle vaart in botsing gekomen met een van tegenovergestelde richting naderende auto. Eerstgenoemde auto kwam daarbij in het kanaal terecht, terwijl de inzittenden in liet water geworpen werden. Door voorbij gangers konden zij echter intijds op het droge worden gebracht, zoodat zij met den schrik vrij kwamen. De auto was begrijpe lijkerwijs zwaar beschadigd. De Daily Mail maakt ge- wag van een ongewoon snelle reis van een Amsterdamschen zakenman per vliegtuig. Vrijdagavond ontving deze een dringend verzoek om naar Berlijn te komen. Hij huurde een taxi-vliegtuig" en vertrok 's nacht om kwart over drie naar Berlijn, waar liij om 9 uur kon ontbijten, 's Och tends en \s middags deed de Amsterdam mer zijn zaken af en 's avonds keerde hij met zijn taxi terug naar Amsterdam. Van daar vertrok hij Zondagochtend om half a-oht, weer met hetzelfde vliegtuig, een D. H. 9 van de K. L. M., naar Londen. Om 10 uur was hij te C'roydon.Vandaar ver trok hij naar Lowestoft, vanwaar hij ten slotte 's avonds over Lympne naar Am sterdam terugkeerde. Hij had in twee da gen tijds ongeveer 1500 mijlen met zijn „taxi" afgelegd. Land- en Tuinbouw. Tegen den Zomertijd. Do boeren, die het groote ongemak van de jaarlijksche wederinvoering van den zomertijd in hun bedrijf voelon, houden niet op te pogen dezen maatregel opgehe ven to krijgen. Zoo goed als allo landbouw- i organisaties hebben gexequestreerd aan de Regeering en op vergaderingen en congres sen moties en resoluties aangenomen, ge richt tegen de wederinvoering van den zo mertijd. Dit afzonderlijk optreden heeft geen resultaat op kunnen, leveren. Nu gaat men vereenigd optreden. Op initiatief van den Nederlandse-hen R.-K. Boerenbond zullen er gezamenlijk stappen wo-rden gedaan door dc drie cen trale landbouworganisaties, n.l. den Ned. R.-K. Boerenbond, het Kon. Ned. Land- bo u w-Comité en den C-hr. Boeren- en Tuin- dersbond, tot intrekking van het wetje op den zomertijd. „Msb." Vermindering van der» eierenlcg. Bet maand«rapport over Juni 1921, zoo even verschenen bij het proefstation voor pluimveeteelt tte Amersfoort nopens oen tweeden Nederlandsclicn legwedstrijd, eon slateert een groote daling in de eieren- productie. Dit is een gewoon verschijnsel en zich afspiegelt in de hoogere prijzen der eieren. Dc broedschheid der kippen speelt hier doorgaan ©en rol, waardoor do productie der middelzware en zware kippen vooral achteruitgaat. Toch bleef in percenten uitgedrukt de broedschheid even hoog als do vorige maand: 45% der middelzware bennen en 51 der Leghorns. De daling der eierproductie van 18 eicren'op 11 -eieren per hen legem 17 per hen in Juni 1920,' hetgeen toen méér was dan in Mei van 't zelfde jaar, moet dus waarschijnlijk aan rle droogte worden toe geschreven. Er is geen groen voer. De geschoolde fokkers erf eieren-kweekers trachten dit te vervangen door het voeren van kunst matig gekiemde haver, die eerst geweekt en daarna, vochtig gehouden, acht tot tien dagen kiemtijd wordt gelaten. De aldus gevormde zoden vormen een uitstekend voedsel. Eigenaardig1 is do conslateering van een eierleiding-omlstföking bij de meest produc tieve exemplaren van den Leghorn-toom, «een ziekte, die d'en dood tengevolge liaid. Van dezert Loom zijn nog maar drie hen nen overgebleven met een ongeveer ge lijke productie als de slechtste toom van zes kippen. Maar bij dit d-rietallige toom zijn dan ook de twee beste kippen, waar van een n.b. reeds 183 eieren hoeft gelegd, een buitenlgewoon groot aantal! Bij de middöl- zware rassen staat dc Barnevelder bovenaan èn in aantal èn in gronde, dus verreweg in waarde der eieren. Uier en daar schijnen zich nu reeds teckemen van rui voor te doem 1 ii i ^„m iftfrt^iafauMjmiiiMiiiiniwiiiiiimii ALPHEN AAN DEN RIJN. Gemeenteraad. (Vervolg van het 2de blad.) 22. Voors-tel van B. en W. om te hesluiten tot den bouw van een woning voor den direc teur van de Water- en Lichtbedrijven op het ttrrein van de gasfabriek. De kosten dezer nieuwe woning waren ge raamd op 25 a 30 duizend gulden. Di. komt velen raadsleden te duur voor. Zij dringen aan op -bezuininging. De heer v. Dijk wil nog wat wachten, en eerst trachten om alsnog zich te verstaan met den verhuurder der tegenwoordige directeurs woning. Doch de heer Herngreen wil het ge vraagde crcdiet toestaan en niet uitstellen. Hel m-oet toch gebeuren, endan maar hoe eer hoo beter. Na eenig over en weer gepraat wordt ■tenslotte besloten dit voorstel nog eens te be handelen in de af deelingen van do bcgrooting. 23. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van een crediet voor het herspellen van de wo ning to Aai landerveen bewoond door A. Ber ger en het verplaatsen van do cachot ter plaatse. Besloten wordt volgens de begrooting een crediet te verleenen van f 2300. 24. Voorstel van B. en W. om den aanne mer van de gemeentereiniging W. van Rijn te ontheffen van zijne verplichtingen ale aan nemer van do straatreiniging, enz. em om dezo onderhands op te dragen aan W. van Leeuwen en M. van Essen. Na uitgebreide discussies wordt het voor stel van B. en W. ten slotte aangenomen. 25. Voorstel van B. en W. tot het opmaken van een aanbeveling voor de benoeming van zetters. Aanbevolen worden- als zoodanig de heeren J. Ranke, ,P. den Ouden en Lemkes. 2G. Een voorstel van B. en "W. tot wijziging van de gemeentebegrooting, dienst 1920. Wordt goedgekeurd. 27. Voorstel van B. en W. tot aanvaarding en verstrekking van premie, voor particulie ren woningbouw. Wordt goedgekeurd. 28. Voorstel van B. en W. tot aanvaarding en vertrekking van een hypothecair crediet van f 51G0 voor particulieren woningbouw in de St. Jorisstraat, wordt aangenomen. 29. Voorstel van B. en W. tot overname in eigendom van enkele pereeelen weg, gelegen buiten de rooilijn. Wordt goedgekeurd. 30. Voorloopige vaststelling van de rekenin gen van de water- en lichtbedrijveni over 1920. Goedgekeurd. 31. Voorloopigo vaststelling van de rekenin gen van het Levensmiddelen-bedrijf over 1920 en 1921. Aangenomen. 32. Do rekening van hel algemeen Armbe stuur over 1920 wordt goedgekeurd. 33. Voorstel van B. en W. om machtiging tot uitbetaling aan W. Verschoor van hot hem toekomen-do hon-orariu-m voor hot ontwerpen van een uitbreidingsplan voor dezo gemeente. Wordt goedgekeurd. 34. Voorstel van B. en W. tot beschikbaar- stellen van oen crediet voor het plaatsen van naamborden bij aanlegsteigers. Besloten wordt een crediet te verleenen van f 200. 35. Voorstel van B. en W. tol beschikbaar stellen van een crediet voor het aanschaffen van meubelen in de Openbare School voor L. en U. L. O. aan den Oud-shoornschen weg. Al dus wordt besloten. R.K. VoSksfccnd. Gisteravond vergaderde de R.K. Volksbond. Na de gebruikelijke ope ning deod de Voorzitter in zijn openingswoord een krachtig protest hooren, legen het le houden jeugdcongrea vanwege het N V. V. in October a.s. Onder de inge komen stukken was een verzoek om bij drage van het. hoofdcomité van actie legen de revolutie. Besloten wordt een bedrag van f 10.le verleenen. Als afgevaardigde naar 't te Nijmegen op 18 en 19 September te houden Gongres der Slandsorganisatie wordt benoemd do heer W. W. v. Leeuwen. Besloten wordt vervolgens do apel-djeodag ten bate van „Her wonnen Levenskracht" t© houden op 7 en 10 Augustus. Besproken werd de boottocht naar Katwijk voor de leerlingen der R.-K. Par. School, welke a.s. Donderdag op initiatief van den R.K. Volksbond zal plaats hebben. Hierna werd dc ©pïocht besproken der Wilheknina- Vereeniging te houden bij gelegenheid van Kon in ginn ©verjaardag op 31 Augustus. Hc-t. resultaat dezer besprekingen is, dat velen zich alsnog als deelnemers opgaven, waardoor de 3 R.K. groepen alle voldoende door P K. man nen zijn bezet. Van do rondvraag werd weinig gebruik ge maakt. Do Voorzitter sloot hierop met den Chr. groet de druk bezochte vergadering. ALPHEN AAN DEN RIJN. Voetbal. Zondag speelde de R.-K, Sporlveireeniging „Wilskracht" alhier met haar le en 2e elftal te Gouda e-en wed strijd, tegen het le en 3o elftal van de R.- K. Voetbalvere-en/iging aldaar. Wilskracht* I bracht het. daarbij .lot gelijk spel: 11, terwijl het 2e elftal een 1O-ovcrwinnirjg mocht boeken. EA7.EP.SWOUDE. Processie. Aan do heden gehouden processie naar Briehe van het Dekenaat Zocterwoude werd uit deze gemeente deel genomen door 42 pelgrims. HILLEGOM Overleden. To Haarlem overleed op don jeugdigen leeftijd van 23 jaar de beer G. A. Strijder, in leven onderwijzer aan de R.-K. Jongensscholen alhier. Veel en lang heeft hij geleden, maar met onuitputtelijk geduld. Mogo God hem het loon voor zijn arbeid in de op voeding der Roomsche j£ugd schenken. Dcodclijk tram ongel uk. Zondagmiddag sprong een 17-jarig meisje uit Haarlem nabij Oosteinderbrug uit de in beweging zijnde stoomtram, geraakte er onder en werd er deerlijk verminkt onder van daan gehaald. Bijna onmiddellijk trad de doocl in. Dokter en Priester waren terstond ter plaatse, helaas echter te laat. Het slachtoffer werd bij den lieer Wassenaar binnengedragen en verder per brancard naar het St. Josephgesticht ver voerd. Maandag werd het lijk gekist naar de ouderlijke woning vervoerd. Trcurigl Gemeentelijke Aankondigingen. Gemeentelijke Vischverkoo^ Do Burgemeester van Leiden brengt, kennis van do ingezetenen, dat morg^ (Woensdag) aan de gemeentelijke V-iadt» winkels (V ischmarfct. en StadshaÏDwerf) verkrijgbaar is SCHELVISCH h 0.30, GROOTE SCHELVISCH a 0.20, SCHAR a ƒ0.18, SCHOL a ƒ0.18, GROOTERE SCHOL a ƒ0.24 en KLEINE POON k ƒ0.13 per pond. W. PERA, Weth., loce-Bureemees tor. Leiden, 26 Juli 1921. AGENDA Leiden. Dinsdag. Retraitefonds, Bondsgebouw, 8 uur. Donderdag. Ziekenfonds, Bondsgcbouw 8 uim Woensdag R.K. Drankbeétr. Prop.-Glub „Dr. Ariëns" bij dc Wed', v. d. Berg, Bees- tenmaikt, le 8 uur. Woerden. Dinsdag R.-K. Vrouwen-bond, Palronaalsge- bouw. Apotheken dio tot en met Zondag op Maan dagnacht eiken nacht en des Zondags geopend zijn; M. Bockwijl, Visi hinarkt 8, Tel. 552. W. Pelle. Kort Rapenburg 12, Tel. 594. KATWIJK. Duin verbrand. Door onbekende oorzaak is Zondagmiddag onder dezo gemeente onge veer 2 H.A. duin verbrand. Deze thüngronden behoorden do Leidsche Duinwaterleiding" Maatschappij in eigendom toe. KATWIJK AAN OEM rilJN. D O. S. De heer G. Witte, Inspecteur der Onderlinge Spaarkas (D.O.S.) aal de zer dagen verschillende parochianen be zoeken om hert aan te sporen lot deelne ming aan het afdragen van maandelijk- sche of 3 mnd. stortingen in de D. O. S., van welke gekte!ijke bijdragen het R.-K. Kerkbestuur de jgedceltelij-ke ffente zal ontvangen (en behoeve oener R.-K. School. Een prachtig doel dus. 't Is een; tij delijk» geldbelegging, welke dan ook na dien weer wordt üilgckeerdt Wie voor dit doel iets kan en wil doen- vindt een prachtige gelegenheid. Wij wen-schen dent heer Wille veel succes. NOORD WIJK. Personalia. De jongeheer Wira Alke- made is te Leiden geslaagd voor examen Machine-schrijven. „Herwonnen Levenskracht. De spclcl- je-sdag alhier, heeft opgebracht 203.30. Do speldjes werden door een 12-tal jonge da mes ten verkoop aangeboden. Dit getal jonge dames was voor onze plaats Le klein waren er meerdere geweest dan bad het bedrag beduidend groot-ex kunnen zijn. Inmiddels een woord van dank aan de dames, die er haar Zondag voor hebben opgeofferd, en aan degenen, die door het koopen van een speldje, dit schoone lief dewerk hebben gesteund. Vrijwillige Landstorm. Zaterdag zijn op d.e schietbanen -te Katwijk aan Zee do kringwedstrijde n gehouden van de Bui (on gewone vrijwillige landstorm. Vanwege het slechte weer was ongeveer de helft det schutters niet opgekomen. Het benoodig- dc aantal punten om aan dedistrictswed- atrijden le kunnen deelnemen (60) werd in kringM (gemeenten Noordwijkerhou-t em Noord wijk) behaald door 4 personen, n.l. W. A. v. d. Berg 83, C. J. Hoogeveen 78, P. Versteeg.68 en J. v. d. 'Weiden 65. Dezo vier personen zullen Zaterdag 13 Augus tus wederom to Katwijk aan Zee gaan schieten om te trachten in den eindwed- strijd te komen en naar het kampioen schap van Nederland mede te dingen. Telegrafisch Weerbericht. volgenswaa»neniingen verricht in den moraei van 26 Juli 1921, medecedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand: 754.4 Ncufahr- waszer. Laagste barometerstand; 741.9 Sternoway. Verwachting tot den avond van 27 Juli. Zwakke tot maligen, Zuidelijke tot Waste- lijken wind, incest zwaarbewolkt niet kans op regen of onweer, iets koeler. StoQffivaartberichtefi. STV. MIJ. NEDERLAND. KRAKATAU, uitr., arriv. 25 Juli te Sout hampton. KON, NED. STB. MIJ. IRENE arriv. 25 Juli te Amsterdam. HOLLAND A M tRKA-LIJN. MAARTENSDIJK pass. 24 Juli Vlissingen van Antwerpen. NOORDERDIJK arriv 25 Juli tc Hamburg STV. RSÏJ. OCEAAN. ANCHISES verlr. 21 Juli van Port Said. EURYADES verlr. 20 Juli van Port Said; TEENKAI arriv. 21 Juli te Swansea. STADS NIEUWS. Gistermiddag oinslreek-s kwart voor zes ge raakte de 6-jarigo P. den Os a-1 spelende in het water van den Turfmarkt. Een eurvoil- leerende politieagent schoot toe en haalde den jeugdigen duikkampioen uit 't water en bracht) hem naar de woning van zijn ouders, Wou- tershof No. 5. Oogonschijnlijk had het ventje geen letsel bekomen. Hedenmiddag omstreeks één uur werd op de Breeslraat ter hoogte van de Pietcrskork- koorsleeg een bejaarde juffrouw aangereden door de eleeliiscbc tram. Zij werd op eert stoep gedragen om even le bekomen van de schrik, waarna zij haar weg naar huis kon vervolgen,

Leidsche Courant | 1921 | | pagina 2