„De LeiM Cosreit' Tweede Blad. Dinsdag 12 Juli 1921. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Zitting vaai 11 Juli. Op de rol st-a-an 120 zaken, "waarvan 13 niet openbaar. N. P., reeder te K a :t w ij k, die terecht heeft gestaan wegens overtreding der ar beidswet, wordt, omdat niet hij, doch zijn vader verantwoordelijk hoofd van het be drijf os, vrijgesproken. Later zal derhalve eijn vader terecht moeten staan. N. C., werkster ite Leiden, niet versche nen is ten laste gelegd, dat zij heeft nage laten rentezegels te laten plakken. Ei&ch 5 boete, euba. 3 dagen. P. N. vr. v. Sch, te Leiden, niet ver schenen, is ten laste gelegd', dat zij als Bpoorwegwachteres aan den Heerenweg te Leiden, lieeft nagelaten op twee dagen, 12 Mei en 22 Mei, de atekutboomen aan den overweg aldaar te sluiten. De machinisten, der twee treinen hebben deze bijtijds tot stilstaan gebracht. Eisch 2 geldboeten van ƒ4, subs. 4 da gen voor elke boete. A. O., schipper te Katwijk, staat te recht, ter zake hij als onderhcorige op de Bohuit van zijn vader geweigerd heeft te voldoen aan het bevel van Sehaddee van Doorn om dit schip uit de havenkom te halen. Bek!, ontkent, doch de verbalisant als getuige gehoord, verklaart, dat er nie mand op het schip was, waarop hij een broer van bekl. waarschuwde, die het echip losmaakte, doch nadien kwam bekl., die de uitvoering er van belette. Eisch 10 boete, subs. 5 dagen hechte nis. J. IL I., timmerman te Noordwijk, ia gedagvaard ter zake overtreding der ar beidswet. BekL legt zijn arbeidslijst over, aan welke hij stipt de hand heeft gehou den, waarom de ambtenaar van het O. M. vrijspraak vraagt. A. B-, timmerman te N o o r d wij k, staat eveneens wegens overtreding der arbeids wet terecht. Eisch 3 geldb. van 5 subs, 2 dagen voor elke boete. A. v. d. L„ timmerman te Noord wij k,- staat voor eenzelfde overtreding terecht. Eisch 10 geldboeten van ƒ3, subs.'2 da gen voor elke boete. J. A. v. d. O., bakker te Leiden, staat terecht ter zake hij een bakkersgezel des morgens voor 4 uur arbeid heeft laten, ver richten, bestaande uit het gereedmaken van deeg. Beid. zegt, onder- overlegging der diverse stukken, dat het hem geoor loofd was. Eisch vrijspraak. Nog staat beH. terecht wegens het laten vervoeren van bro-od des morgens voor 9 uur. BeH. zegt, dat zijn knecht- zonder zijn (toestemming was weggegaan. Ook voor deze over/treding vraagt het O. M. vrijspraak. J. J. v. d. M., bakker te Leiden, staat eveaieens terecht wegens overtreding der wet op den. Bakkersarbcid. Eisch 3 geldboeten van ƒ10, subs. 5 da gen voor elke boete. M. E. G., aannemer te Leiden, ia ten laste gelegd, dat hij arbeiders gedurende den rusttijd 12 uur «t-ot 1.30 uur, arbeid heeft laten verrichten. Uit het (getuigenverhoor blijkt echter, dat de werklieden aangenomen werk had den en maar weer spoedig <na het eten wa ren gaan werken. De kantonrechter wees er hierbij op, dat de werkgevers op zulke wijze in onaangenaamheden werden ge bracht en de ambt-, van het O.M. eischt 9 geldboeten van ƒ3, subs. 2 dagen voor elke boete. S. J. Z., slager te Noord wijk staat- te recht wegens overtreding der arbeidswet, in verschillende gevallen. Eisch 4 geldboeten van 5, subs. 2 dagen voor elke boete. Uitspraak in al deze zaken (Over 14 da gen. SPORT. VOETBAL. VOETBAL. Lugdiuiuni IIt F. C. 3 22. Als scheidsrechter P. Blóte ongeveer 3 uur beginnen laat, stellen heide elftallen zich als volgt op: R. F. G.: Scheepsbouwer Trapman A. v. d. Akker J. Troost Hofstede tie Jong Formenoy Bijl Gerhaidt Waarts Musterol Lugdunum: D. v. d. Berg F. Goddijti F. Burgerjon v. Deventer L. Neut eb oom v. Schooien K. Sogaar L. H. Winkelman I. Neuteboom G. Bavelaar H. de Heer. R. F. G. trapt af, waarna Lugdunum het bruine monster overneemt en. na goed- 6amenspel een hoekschop forceert, die niets oplevert. Daarna komt R. F. C. over donderend opzetten, doch v. Schooten c. s. houden stand. Na tien min. een hoekschop voor R. F. C., -die goed genomen in een doelpunt wordt omgezet. Lugdunum trapt af en gaat 'tot den aan val over, doch R. F. geeft niet thuis en door vlug spel bezorgen ze de Lugdunum achterhoede eenige benauwde oogenblik- Pocn, doch det doelman redt telkenmale. Dan is Lugdunum eenigen tijd in de meerder heid en ziet eindelijk 'het harde werken befloowd als na een voorzet van links do fmicTvoor- onhoudbaar -doelpunt. Do stand is gelijk. Na dit doelpunt een spannend (moment vóór het R. F. C.-doel; de rechte- buiten van Lugdunum lost een scherp schot, de doe-lverdediger loopt uit, doch de bal gaat builen zijn bereik. Do 'rechtsback vangt echter den bal op, waarvoor een strafschop werd -toegekend, die Lugdunum opzettelijk naast trapte. Spoedig daarna is liet rusten. Na de rust beeft R. F. C. haar opstel ling gewijzigd, wat een verbetering bleek te zijn. Dq beide vleugelspelers leveren subliem spel en hun snelle rennen zijn zeer gevaarlijk. Ondanks dit alles heeft Lugdunum toch het- eerst succes als na keurig samenspel de rechtsbinnen zijn club de leiding geeft. De vreugde is echter van korten duur. Als R. F. C. aftrapt krijgt de linksbuiten den bal toegespeeld, rent langs het lijntje en plaatst den bal góed voor doel, waarna de midvoor keurig doel punt en de partijen wederom op gelijken •voet brengt. Hoe er ook van weerskanten gezwoegd werd, in den stand kwam geen verandering meer. De medaille werd door Lugdunum aan R. F. C. geschonken, waarna de aanvoerder Van R. F. C. met eenige toepasselijke woor den Lugdunum dank bracht voor deze «portievo daad. Zeer waarschijnlijk speelt Lugdunum I •Zondag ad. een propagauda-wedstiijd tegen den 1ste klasser T. V. A. uit Amsterdam. Serie wedstrijden van „B. V. V." Men schrijft ons o.m. uit Bodegraven: De derde dag der Seriewedstrijden van R V. V. is eveneens schitterend geslaagd. Even een uur verschijnen de eerste elf tallen voor dezen middag n.l. G. S. V. II en T. O. P. III in het veld onder de leiding van scheidsrechter Gunther. Een aardig gespeelde wedstrijd. Na dien aftrap is 't Gr. S. V., .welke reeds onmiddellijk zich de sterkere toont en een keihard schot in zendt, hetwelk de keeper vermag te stop pen. Ook T. O. P. levert echter aardig spel en weet van tijd lot tijd door te breken. T. O. P. mist- echter een goeden -schutter on moet spoedig aanzien d!at G. S. V., na half en backlinie geposeerd te zijn, rntet een fraai gericht schot de keeper ver schalkt en de leiding neemt. Het warme weer is echter merkbaar hinderlijk voor de spelers en inzinking van spel blijft dan look me.t uit-, zij het dan ook van beide zijden. Nogmaals breekt G. S. V. gevaarlijk dóór en scoort ten tweede male. Spoedig hierop klinkt het eindsignaal en zal T. O. P. zich de volgende maal in de verliezers- ronde meten. De volgende elftallen, welke inmiddels scheidsrechter de Bruin tusschen de -iou- twen blaast, zijn G. S. V. Alphen II. Al phen II blijkt vrij sterk te zijn opgekomen, en geeft flink partij. De nieuwe kam pioenen pogen herhaaldó malen door de /hechte verdediging te breken doch stran den cvenzooveel malen hierop. De rust gaat vervolgens in zonder dat een der par tijen het net heeft gevonden. Na half time schijnt het enthousiasme nog grooter te jzijn en werd aan beide zijden verwoed om •de leiding gestreden. Alpheu geeft niets (toe en slaagt er spoedig in de leiding te nemen. Dit onverwacht succes is een prikkeling voor de groen witten, sterker op (-o zetten, waardoor ook hunne numerieke meerderheid spoedig merkbaar wordt. Geen 10 minuten is gespeeld, als de G. S. V. voorhoede doorbreekt en den Alp hen keeper «vene.ens het nakijken geeft, hier mede den stand op gelijken voet- brengend. FEUILLETON In slechte handen. 65) Dora was slim genoeg, óm tegen zulken hardnekkigen tegenstand niet openlijk te velde te trekken. Zij sloeg -andere wegen in, zij sprak voortdurend met geestdrift erover, hoe hoog toch Sabine boven haar moeder uitstak, zij prees Sabine's schoon heid en haar goede hart, en liet geen ge legenheid voorbijgaan, om vooral de aan dacht te vestigen op den moed en de dap perheid en het plichtsgevoel die, Sabine den 1 aalsten dag van haar verblijf op het slot had aan den dag gelegd. Maar zij -trachtte bovendien ook haar oom en tante vertrouwd te maken met de gedachte* dat Kurt oud genoeg was om zijn eigen weg te gaan, en dat hij naar alle waarschijnlijk heid niet ander9 handelen zou dan zijn hart hem Ingaf, onverschillig of dit al dan niet naar den wensch en den ztn van zijn vader en moeder was. Was het daarom maar niet beter zich er in te schikken» zich naar zijn harte-wensch te voegen, dan later noodgedwongen bij het onher- roepelójke te berusten. En door haar voort durend praten over die dingen in dezen geest, maakte zij ton laatste ook wericoiijk haar oom en tante vertrouwd met de ge dachte aan een huwelijk tusschen Kurt en Sabine. Zoo gingen eenige maanden voorbij. Van advocaat- Hagenau had Dora, na diens af reis niets -meer gehoord, een omstandigheid die haar oom en tante, die Dora herhaal delijk opnieuw ernaar vraagden, ten zeer ste bevreemdde. Als zij maar steeds van Dora, wanneer zij vroegen of zij nog niete van Hagenau had gehoord, ontkennend antwoord kregen, trokken zij daaruit de voor hen éénig mogelijke conclusie. Zoo heeft hij dus met al zijn attenties toch niets ernstigs bedoeld, zei de oude beer von Wildhofen eens tot zijn vrouw. Dia isleedscbe hoeren zijn, onder dit op zicht, toch allen aan elkaar gelijk, zij ma ken eon meisje het hof en plotseling zijn ze verdwenen, laten niet meer van zich hooren on bekommeren zich n-iet over de verwachtinjgon, die zij hebben verwekt. In den grond moet je tooh zulke dingen verachten. Het doet mij wezenlijk leed om de kleine Dora. Maar ik heb toch gedaan wad ik kon. Nou, ik ben er niet zoo erg bedroefd om, zei mevrouw von Wildhofen, want ik zou niot weten, ale Dora heenging, wie haar zou -moeten vervangen. Ook verwon dert het mij niete, dat Hagenau niets van zich laat hooren, want, ee-rïjjk gezegd, ik Nog zijn 19 minuten to spelen terwijl thans van overwicht van een der partijen geen sprake is. Wederom bemachtigt de Goud- scho midvoor het leder, passeert en voor gelegenheid béstfcat m te grijpen, ligt het leder ten tweede mate tusschen de touwen. Ongewijzigd breekt kort hierop het einde aan. Te half vier zijn het Gouda III en Zwa luwen van Gouderak. welke aan het sig naal van den scheidsrechter Gelderb'lom .gehoor geven en het grastapijt betreden. Ook dit belooft een zeer mooie partij voet bal. Bekte partijen wegen zeer goed tegen -elkaar op en geven niet toe. Éen fraaie, partij voetbal wordt aan boide zijden ge- lieverd. Het eindsignaal wordt met ongewüjz'Lgdlen stand gegeven. Ook de gewone vorlenging -brengt geen verandering. De hierop ge volgde. 'loting wordt voor Gouda noodlottig en -ten tweede male zijn de Zwaluwen op deze wijze winnaar. Precies 5 uur heeft de laaie te Wedstrijd plaats tusschen onze pTaategenooten B. V. y I en Gouda II van Gouda. De leiding voor dezen wedstrijd berust bij scheids rechter de Bruin. Een onverwacht succes voor B. V. V. /schijnt d<e Gouda mtenschen een weinig te Verbitteren, zoodat enkele spelers er toe overgaan, minder fraaie taktieken tóe te -passen waartegen de scheidsrechter door herhaalde waarschuwing ageert. Weder om ontstaat dan voor het -gebiesd dor gasten .een critiek moment, waartegen de gasten nog juist weten in te grijpen. Als zij dhn het ledier vanaf de voorhoede mede-nemen wordt de achterhoede onzer plaatsgenoo- 'ten wederom op zeer unfaire wijze aange vallen. De scheidsrechter verwijdert hier- lop den betreffende speler uit het veld. Hiertegen gaat van de zijde dep gasten een donderend protest op, waartegenover de scheidsrechter zeer terecht zijn hou ding handhaaft. De Gouwenaars staken hierop den wedstrijd en verlaten het veld waardoor B. V. V. den wedstrijd met 62 in haar voordeel ziet geëindigd. Het tweede elftal der vereen igiiig Gouda is in verband met haar optreden van ver dere deelname in de Finale uitgesloten, zoodat de derde prijs ten deel valt a*n de vereeniging „Alphen" ie A3pben a.d. Rijn. Men schrijft ons «uit Alphen: Om den G-oudaheker trok A-lphen I met eau drietal in va Here naar Gouda e om in de demt- finale van bovengen-oemden Bekerwedstrijd te kampen legen de reserve le klasser 8. V. V. Schiedam. Na een zeer spannenden strijd moea cmze -plaatsgenooten met 2—1 het -onder spit delven. STADSNIEUWS. GEMEENTERAAD. Vergadering van den Raad der Gemeente Leiden op Maandag 11 Juli 1921. Voorzitter de heer W. Pera, weth. waarn. burgemeester. Met kennisgeving: afwezig de -heeren Rotte veel, Sanders, Stijnmaa en F. Elkci-bout, hene vens do heer Knuttel. De inotulen van de vorige vergadering* wor den vastgesteld. De Voorz. doel mededeeliug van de inge komen 6tukken, w. o.: A. Missives van Ged. Staten houdende goed keuring van -diverse raadsbesluiten. B. Verzoek van 'dan hoer D. J. Steonhuis tot het plaatsen van een houten hekje (bjj een huis aan den Rijneburgervreg, waarin o door B. en W. g6en vergunning was verleend on dat -door den. Dir. Tan Gemeentewerken als „leelijk" werd afgekeurd. De Voorz. deelt in verband hiermee mede, dat volgens de Bouwverordening, het plaatsen van een houten hek niet toelaatbaar ie. Het verzoek wordt afgewezen. C. Adres van den Ned. Ambt. Bond om voor het verplegend personeel aan de stichtingen den 8-urige-n arbeidsdag in te .v-oeren. In han den van B. en W. om advies. D. Voorstel van den heer Van Eek tot de instelling van een arbeidsreserve van over heidspersoneel, ter vervanging van het losee personeel. De heer r. Ecl licht dit voorstel toe. De be doeling is vaste krachten aan te stellen, die bij alle takken van gemeentedienst werkzaam kunnen worden gesteld. Hij acht dit zoowel in het belang van de gemeente als van het per- oneel. Instelling van zulk een reserve kanten- gevolge hebben het beperken van het aantal l-osse krachten. Wordt gesteld in handen van B. en W. om advies. E. Verzoek van de Eerste Leidsche Scfoool- vereeniging om bcschiJcbaarstc^iug van gelden voor het stichten van een school aan de Witte Singel. Verder deelt de Voorz. nog mede dat de Braodöluifcncooj-min het district Leiden een batig ealdo had waarvan aan deze gemeente is toebedeeld f 33097.51, in den vorm van. het perceel Nieuwe Rijn (36 met inventaris, bone vens een bedrag in contanten van i 8097. De heer v. Eek vraagt, of zijn vragen niet bij B. on W. zijn ingekomen. De Voorz. zogf dat deze vragen niet aan den raad zijn gericht en straks bij de -rondvraag aan de orde kun nen komen. ie. Benoeming van een tijdelijk Wet houder. De uitslag van de stemming is, dat zijn uit gebracht op de heeren Eerdmaais 1, v. Ha mel 2, de Lange 18. Dubboldeman 1 en Van Stralen 1 stemmen, cu 7 blanco, zoodat geko zen. ie de heer De Lange. De -heer De Lange verklaart zich bereid deze benoeming te aanvaarden. 2e. Benoeming van een lid der Commis sie van Financiën. Uitgebracht werden op de heeren Splinter 14» De Lange 1, Wilbrink 1, Eerdmans 1, en 8 stemmen in. bkaaco, zoo dat gekozen is de heer Splinter. -De heer Splinter heeft vernomen dat de werkwijze van deze commissie wordt gewij zigd, waarom hij geen bezwaar heeft deze be noeming te aanvaarden. 8e. Benoeming van oen li-dL van de Commis sie -der Gemeentelijke Bank van Leeuing, vaca ture-Walm er. De heer Wilmer wordt herkozen. Benoemingen. Hierna worden benoemd: tot tijdelijk 1-eeraar ia Algebra en Meet kunde aan de afd. A. der Kweekschool voor Onderwijzers en Onderwijzeressen, de he.er J. M. Koolhaas alhier; tot onderwijzer aan de school der 3e klasse No. 1 (vacature-de la Rie), de heer J. C. Cornelisse te 's-Gravenliage; tot idem aan de school der 3e klasse No. 2 (vacalure-van Uythoven), de heer I. ten Brink te Oudemolen; tot idem aan de school der 3e klasse No. 3 (vacature-Gesink), de heer L. Roggeveen tö 's-Gravenhage; tot idem als voren (vacature-Sjouw), de heer P. J. Hoogendam te Sassenheim; tot idem aan de school der- 3e klasse No. 4 (vacature-Rank), de heer P. A. R. J.Bom te Tiel; tot idem als voren (vacature-Sneeuw), cte heer G. Bootje te St. Jansklooster; tot idem aan de school der 3e klasse No. 8 (vacature-Minderman), de. heer J. B. de Geus te Valkenburg; tot idem aan de school der 3e kla&se No. 9 (vacature-Teunissen), de heer J, J. Gcerts te V&lthermond tot idem als voren (vacature-Barten), tie heer J. B. A. v. d. Swan te Maassluis; tot idem als voren (vacature-Nikerk) de heer J. v. Leeuwen alhier; tot idem als voren (vacafure-Obbink), de heer A. L. Eekhof te Wassenaar. Verder wordt nog benoemd tot Stads- Vroedvrouw voor het tijdvak 15 Juli 1921 15 Juli 1924, Mevr. B. Alterde Jong. 17o. Pirae&dviee op het verzoek v<on mej. C. B. Berma-rd om eeervol ontslag als hoofd der Meisjesschool 2e klasse. Goedgekeurd. 18o. Praeadvies op liet verzoek van mej. P. J. van Konijnenburg om eervol ontslag -als onderwijzeres aan, de school der 3e klasse No. 9. Goedgekeurd. 19o. Proead-vies op het verzoek van B. Merema om eervol ontslag als onderwijzer in het tee kenen aan de Jongensschool 2e Mas se. Goedgekeurd. 20o. Pa-aeadvics op het verzoek van Mevr. de wed. W. W. Muys van der Moer La Sour om eervol ontslag als lid van het College van V<no u wen-Kna-ammoeders Het ontslag wordt eervol verleend. 21o. Suppletoir staat van begrooting, dienst 1921, van den Armenraad. Goedgekeurd. 22o. Voorste! tot verhooging van ver schillende posten der begrooting, dienst 1920, waarvan de naming te laag is geble ken. Ds heer v. Eek vraagt in verb and jnet dit pirnt nadere inlichtingen omtrent de -kosten van do Burgerwacht welk bedrag door het Rijk ergoed, maar welk bedrag niet onder een afzonderlijk hoofd is gebracht. Op -de begroo- ting van dit jaar komt een dergelijke post ook niet voor. Spr. vraagt of deze uitgaaf be rust op een raadsbesluit. De beer Eerwmans 6preekt er zijn verwon dering over uit dat do post invordering plaat selijke (bel ast rag geraamd op f 1500.heeft gekost f 13000. De heer v. d. Pot, weth., zegt, dat de post door den heer r. Eek bedoeld, eenvoudig een administratieve maatregel is. In antwoord op den heer Eerdmans zegt spreker dat deze ver- boogde uitgave ©cm gevolg te van het ingevoer* tie systeem van percoonli&e beschrijving. Da kosten zijn daardoor veel hooger, maar do bak ten zijn toch van voel meer beteobenis. Het v orslel wordt goedgekeurd. 23o. Voorstel fat verhooging der begroo tiag, diennt '1920, .ton behoeve van de .hoogcre voorschotten au de -uitvoering van bouwplannen der v&rachÜIende woning- bo u w vereen igingea. Goedgekeurd. 24o. Voorstel inzake de verhooging vaa het Rijkavoorachot voor den aankoop van den grond en den aanleg van een Volks park benoorden de •Deoimastraot en tot wijziging von de begrooting, dienst 1920 in verband met de meerdere kosten vaa aanlog von het Kooipark. Goedgekeurd. 25o. Voorstel a. -tot verkoop aan de Woningbouwvci> eeniging .,De Ecnd-raobt." van een terrein gelegen benoord end en Lagen Rijndijk, in verband met den bouw van 9 woningen, ter voltooiing van het 3de bouwplan die<r vereeniging b. tot verhooging van het voorschot en do bijdrage .in de uitvoering van het sub a bedoelde bouwplan. Dhr. Wilbrink ead sAeb niet verzeilen tegen het houwen van die woningen maar wel «tegen d# wijze waarop dit zal geschieden, nl in eigen beheer. Hij meent -dat bij aanneming de kosten belangrijk lager zullen zijn. waarom hij zich niet gerechtigd acht dil 'bedrag toe le slaan. -De woningen zullen kosten f 8350.per stuk. De heer Dubbeldam an: Doe jij ihet goodkooper. De beer Wilbrink; ik niet, maar ik ben geen bouwer, evenmin als «u, dus -moest u er ook niet meer over spreken. Spreker verwijst naar andero bouwplannen hier ter stede en naar Haarlem, waaruit hüjkt dal deze woningen op f 1000.per stuk hoo ger geraamd zijn. Op dde wijze ie het gemak kelijk in eigen beheer beneden de raming te blijven, maar het gemeentebelang* wordt op die wijze niet gediend. Waar nu het particu lier initiatief weer sterk opbloeit ion spreker met dit voorstel «niet metgaan. De heer Mulder is het in hoofdzaak met den heer Wilbrink eens. Hij heeft zich ook verbaasd over deze raming, die jeri te hoog is als men rekent «net de daling 'der prijzen, 't Is echter mogelijk dat de raming wat boog is, om later te kunnen zeggen dal men bene den de Taming is gebleven. De heer De "Lange ach-t de Tamrag oblc zeer hoog. Hij wil echter aan «den Wethouder vragen, waarom voor eten erond ook nog f 16000 extra gevraagd wordt. Do heer v. d. Pot, weth.. antwoordt, den heer de Lange dat B. en W he» -niet ge- wcfliscbt achten de extra 'hoo~« erondprijs alleen op deze woningen 4e laten drukken, waardoor de huren buitengewoon 'hoog zouden moeten worden. Zij achten- het daarom gewenscht dit bedrag over de verschillende vereenigingèn eenigszins te verdeelen. Het is biilij-k <3ot -de bouw er eeni gingen doo-reen een vasten prijs betalen. Waf nu de andere bezwaren betreftde woningen zijn -inderdaad duur, maar ze zijn bela-iiigaijk grooter dan von -ndere vereeni- (ginigen, zoodat een vergedij-king zonder meer 'niet -opgaat. Overigens is een verge lijking met -andere plannen «niet- n-adeelig. De eenheidsprijs «per vierk. M. ia bij di-t plan 22, bij „Ons Belang" 21 en bij de „Eendracht" ƒ21.50. Dit -is dus een niet noemenswaard verschil. Van een opzette lijk hoog opvoeren is geen sprake, daar zoo-als uit de «tukken blijkt, de aanvanke- kelijk ingediende «raming doo-r het Bouw en Woningtoezicht met f 10.000 is ver hoogd. Overigedis is het volstrekt niet ze ker dat dit bedrag ooodig zal zijn. Spr. meent dat waar de eerste proef met eigen beheer uitnemend is geslaagd, het aanbeveling verdient deze woningen in eigen beheer uit le voeren. De eerste «vroef met het Volkabadhuis heeft een belang rijke besparing gegeven. Men zou als proef een aanbesteding kunnen houden, maar dit brengt weer belangrijke -kosten met zich, die dan. weer op deze woningen zou den drukken. Spr. meent dan ook dat het alle aanbeveling verdient dit voorstel aan (te nemen. De heer Wilbrink is <nog niet over tuigd, daar de vergelijking van den weth. omtrent de kub. M. inhoud niet juist is. Nu is het w-aor, dot- hier nog wei rig proe ven zijn genomen, maar bij 'het Rijk is dab wel het geval en daar komt men -reeds weer op dit systeem -terug. En wat nu het badhuis betreft, de kel der wordt nu weggelaten, de materialen zijn met- 20 pet. gezakt enz. De aanbeste ding heeft op een zeer bijzonder tijdstip plaats gehad. Een vergelijking gaat dus heb nooit kunnen gelooven dat hij iets kon En eenige dagen later sprak zij met Dora over wat haar al zoo lang op het -hart lag. Ik hoop, Dora, het zijn toch geen' tre.u rige gedachten die je bezig houden! begon zij, als zij Dora zwijgend over haar hand- wérk gebogen zag zitten. Treurig© gedachten, tante? Waaraan? Aan advocaat Hagenau, kind. Ik ge loof, dat je beier zoudt doen, als je hem maa-r hee'lemaal uit je hoofd zoudt zetten. Dora kon niet nalaten te lachen. Waaruit leidt u af tante, dat ik... aan advocaat Hagenau denk? Nu, dat is toch -niet iets zoo onna tuurlijks, kind, want het valt niet te loo- chonen, dat hij zich zichtbaar in je inte resseerde. Maar, ten spijt daarvan, schijnt hij jo nu toch heelemaal te zijn vergeten. Nu, maar dat is iets, wat eigenlijk nie mand aangaat, was het la-konieke, ont wijkende antwoord van het jonge meisje. Maar wat een onpassende wijze van antwoord geven, en hoe lichtzinnig zeg je dat! zei mevrouw von Wildhofen op berispenden toon, overigens doet hef mij pleizicr dat je je or in elk geval zoo weinig van aantrekt. Nu, dat had Dora mot haar opmerking ai terminst wil len te kennen geren, maar zij zweeg. Haar geloof in Konrad H&g«?nau was niet -te schokken. Zij was een van die zeldzame, mooie, eenvoudige natuurtjes, wier vertrouwen, als het eenmaal in iemand (gevestigd is, <foor niemand' oif niets kan worden -aan 't wankelen ge bracht. Zij wist dat Hageau torugkeeren zou; zij wist, dat hij nie.t een van die man nen was, die lichtzinnig op opvallende wijze een meisje naderen, om haa£ na dien spoedig, voor immer te vergeten. Zij stelde zich volkomen gerust met déze gedachte: Als hdj niet schrijft, dan zal er wel iats zijn, dat hem verhindert te schrij ven, dan zal hij er zijn reden, wel voor hebben. Spoedig zou blijken dal- deze veronder stelling juist was. Want reeds den volgen den «morgen kreeg zij van advocaat Hage nau een brief. Het was volstrekt geen liefdesbrief. Hij schreef haar, dat sinds zijn verblijf op Wildhofen, al zijn tijd door een hoogst gewichtig proces was in beslag genomen geweest. Als hij het ongeluk zou hebben gehad dit proe-es te verflozen dan zou dat zonder eenigen twijfel van- invloed zijn geweest op heel zijn verdere levens baan; maar tot zijn groote vreugde kon hij roededeclcn dat hij 't proces gewonnen (had en zijn cliënt onder alle opzichten had Itevredon gesteld. En daardoor had hij, \yat zijn toekomst betref!, nu ook een vaste basis onder zicli: hij _wus er nu, waar bj) rijn wilde, hij had, door dit proces te win nen, onmiskenbaar naam gemaakt. Hij ein «Jigde met do opmerking, dat hij buitenge woon hard gewerkt had en zich thans wel een kleino ontspanning mocht veroorlo ven: hij wilde nu dóór Dora aan me.vrouw von Wildhofen vragen, of hij van Vrijdag Lot. Maandag gast op Wildhofen kon zijn. Overigens, zoo schreef hij woordelijk, hangt het heelemaal van u af, of ik kom of niet. Ik laat de beslissing geheel en al aan u over, en zie met ongeduld uw ant woord tegemoet. Zeg u maar eerlijk, of 't u werkelijk pleizier zal doen, mij terug te zien! Zonder een woord te zeggen gaf Dora haar tante den brief over. Toen doze hem gelezen had, gaf zjj, op haar beurt, den brief aan haar man. Van een beslissend woord, van beslis sende plannen geen sprake, merkte ze op met iets als een triomfantelijk en spot- lend lachje. Als ik in uw plaats was, beste Dora, dan zou ik aan deze regelen maar niet de geringste beteckenis hechten. Ja, maar u is nu niet in mijn plaats tante. Gelooft u mij maar gerust, dat, als ik in uw plaat-s was, ik er ook maar wei oog belcekeni6 aan hechten zou. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1921 | | pagina 5