Uit de Omgeving. Letteren en Kunst, ■e ten slotte den len Juni 1931 in liet bezit twain van don (belanghebbende. Iets ■dergelijks overkwam iemand, die in 1916 •vanuit Den. Haag naar Alkmaar een briefkaart verzond. Op myste- rieuse wijze bleef dit sdhrijvcn 5 jaar op bet Amsterdamse he postkantoor bewaard en be reikte begin Juni het adres van den geadres seerde. In beide gevallen vermeldde de briefkaart zeer duidelijk het adres van den afzender. Sociale Berichten. R. K. Textielarbeidersbond „St. Lambertus". De algemeene jaarvergadering van den Ned. R. K. Textielarbeidersbond „St. Lam- bertus werd gehouden op Zaterdag 4 Juni te Utrecht. Op de vergadering waren vertegenwoor digd het hoofdbestuur niet den Eerw. hoofdadviseur, de Eerw. adviseur van Helmond, en 124 Afgevaardigden, die 74 afdeelingen vertegenwoordigden. Als vertegenwoordiger van het R. K. Vakbureau was op de vergadering aanwezig de heer Joh, Nijkamp. De voorzitter releveerde de voornaamste acties en de groote uitkeeringen, die gedaan worden aan werklooze leden, waaruit blijkt, dat er een groote crisis heerseht in de textielindustrie. Van 1 Januari 1921 tot 30 Mei is door den bond uitgekeerd de som van f491.522.94. De voorzitter deelde ook mede, dat ruim 1000 leden de organisatie hadden verlaten, doordat zij werk hadden gevonden in een ander bedrijf, en dit nog steeds toenam, omdat de vooruitzichten, vooral voor de wolindustrie, zoo donker zijn. Bij de bespreking van het jaarverslag van den secretaris en over leiding en tac tiek van het hoofdbestuur, werd gezegd dat de textielfabrieken ontvolkt zullen worden, als er geen betere arbeidsvoor waarden gesteld worden. De voorzitter zegt, het blijkt dat dit proces zich reeds aan het voltrekken is. Dit jaarverslag wordt goedgekeurd, even als het financieel verslag van den penning meester. dat sloot met een batig saldo over 1920 van f64077.76. De begrooting van inkomsten en uitgaven werd vastgesteld op f 417.513.02. Als bestuursleden werden gekozen A. van Asten, Tilburg; J. Elferink, Oldenzaal; Mej. Goorkate, Enschedé; H. van Rijzingen, Eindhoven; H. J. Snuverink, Enschedé; Mej. Dora van de Ven, Helmond. Er waren ingediend vier voorstellen tot contributiewijziging. Het voorstel-Tilburg, dat inhoudt een contributie van 25 tot 75 cent per week, werd met bijna algemeene stemmen aan genomen. Verder werd nog aangenomen een voor stel om een vakkundige rubriek in het vakblad op te nemen. Een voorstel van het hoofdbestuur, om art. 37 te wijzigen, in verhand met vrij stelling van contributiebetaling bij ziekte, werkloosheid en militairen dienst, werd ook aangenomen. Nog steeds achteruitgang. De „Vakbeweging", orgaan van het N. V. V., deelt mede, dat hot ledental der modern© vak bonden nog steeds dalend© is. In het tijdvak Jam—April 1921 liep het met 6724 achteruit. Het ledental bedraagt thans 210.945. De „zegeningen" van het bolsjewisme. (Vervolg.) Gercchtige God, hoe leven wij Mijn vrouw en ik leven voortdurend in angst, dat iemand uit Kaloega ons zal kernen doe den. Niemand kan zich indenken at er hier gebeurt, wat er van de menschen geworden is en wat zij noodig hebben. Maar het is onmogelijk dat het voortdu ren kan, absoluut onmogelijk. Men heeft ons alles afgenomen, kleeren, eieren, kip pen, alles. „Daar jelui ons bloed drinkt", zeggen zij, „moet je ons alles geven wat wij verlangen en bazel niet, want thans hebben de arbeiders en boeren de macht in handen." Hoe zit dat nu? Ik heb macht en ik ben het die levend gevild' wordt? Ben ik dan geen boer O, menschen vreest God toch: mag men zoo handelen? Weet gij, brave lieden, wat er gebeurt het bolsjewisme slaat, evenals een vampyr, zijn klauwen in de ongeluikkigen en drinkt werkelijk hun bloed, meer nog dan de Tsaar en de heeren het dedenZij ,bedwel-r men zich, wasschen en baden er zich in. Het is de draak, waarover de sprookjes vertelden, die over onze hoofden gaat en ons bloed uitzuigt. De sprookjes hadden wel gelijk. Alleen zou hij volgens de ver haaltjes maar twaalf koppen hebben, ter wijl hij er in werkelijkheid wel 200 heeft. En dan te bedenken dat hij overal in Rusland, in de Oekrajaene, in Siberië voldoende dwazen vindt: hij maakt er zich meester van en verslindt ze op klaarlichten dag, in de stald zoowel als op het land, dat is hem hetzelfde Doet uw oogen toch open voor wat er geschiedtmensehen van de geheele wereld komt toch ter hulpeHelaas, de christelij ke wereld zwijgt. Komt ter hulpe, gij die in God gelooft! O, ft ik niet meer zien zal wat er overai jebeurt, dat dk niet meer de jam- IiooreMijn hart zal nog bre- enik kan 'het niet meer dragen Ik sterf <V. bolsjewistische draak vermoordt mij, v,j, die toch enkel maar zeven desjatinen 1 ebAUe vrucht van mijn arbeid is stolen men heeft mijn paard laten ster- n, men heeft mij alles ontnomen. Ik .it niets meer, noch de schuur, noch de I, noch bet huishonderdmaal is men huiszoekingen komen doen. Ik heb niets aii'.cr noodig; ik laat wat groenten groeien in den tuin, maar graan zal ik niet zaaien W i om zou ik het doen, voor w-ien? Een ^kmieraad" zou toch komen en alles mee nemen tenzij hij mij eenage restjes liet. voor de eommune. Ik heb genoeg van al die bedriegerijen en bespottingen'. Hét is veel erger dan tijdens de heeren. Toen ©loog men de mcnschen (en vaak met ■recht) maar men kon tenminste leven, le ven Thans is dat onmogelijk, onmogelijk zelfs adean te halen. Het eenige is nog te trachten ergens een heenkomen te vinden, maar waar en hoe? Ach mensehen, mensohen, Orthodoxen en Christenen der geheele wereld, bidden wij niet allen tot denzelfden God? Ik smeek u op de knieënkeent ons ter hulpe in onze ongeëvenaarde ellendeWij heb ben geen tranen meer om te weenen, geen stem meer om te roepen, wij 'hebben geen kracht meer oen ons uit te drukken. Laat an de geheele wereld dé klokken luiden, roept alle Christenen ter kerke, meldt hun dat wij, him broeders in Chirstus, onze zustere eu moeders, ges-lagen, gemarteld, vermoord en verkracht worden op klaar lichten dag, dat men ons uit onze wonin gen verjaagt, dat de wet is omvergewor pen en dat de Zonde tot Waarheid gewor den is. Roovers vermoorden en plunderen ons, met een lach op de lippen.O, waar om is mijn stem niet machtig als de don der: Ik zou het uitschreeuwen zoodat de geheele wereld 'heb moest liooren„Chris tenen, tot wanneer zult gij slechts zijn klinkend metaal, klinkende bekkens. Her, bloed van. uw broeders en zusters wordt bij ons vergoten." En de wereld doet niet anders dan toe kijken naar het gutsen van het onschuldi ge bloed der christenen. Ons bloed heeft u bespat. In het mogelijk dat gij u slechts zult af wiss ch enzult gij ons laten kruisi gen? Men martelt ons opdat wij een soort ma chine worden zullen en zonder wederstre ven zullen buigen voor de nieuwe heeren, de bolsjewiki. Indien wij ons onderwerpen zullen wij geen bourgeoisie, geen contra-re volutionairen moer zijn Het uitschot der menschheid maakt deel uit van het bolsjewisme^ dieven, roovers en alle verdachte lieden.' In ieder huis is vuilbehoorlijke menschen die van orde en reinheid houden ruimen het op en vegen het weg. Vroeger waren e.r heidenen die menschelijke wezens, offerden. Hoe ver-zet ten de Christenen zich daar tegenLieve menschen, thans, nu het Christendom bijna 2000 jaar oud is en nooit opgehouden heeft het geweten der beste menschen te ver lichten thans worden millioenen levens geofferd en zoolang zij sterven zal men •niet ophouden hen te plunderen tot den laatsten draad, hen te laten lijden van honger, hen -alle smarten der wanhoop, voortspruitende uit persiflage en boosheid, te doen verduren. Waar is do gerechtigheidWaar is zij? Bij ons is het verbond vain Judassen en schooiers, van plunderaars en losgelaten inbrekers, werkelijkheid gewordien. Zij lei den alles. Hun geweten w.a.nt zij hebben er ook een maakt hen angstig voor straf, zij sidderen reeds in afwachting. Niet dat zij God vreezen; het is angst dat de dag komen zal waarop men hen zal grijpen. Het is de laffe vrees van den dief en den moordenaar voor menschelijke gerechtig heid. Dat ons leger toch terugkome dan zal al dat gespuis vluchten, want vergel ding wacht het, want. de lijdenskelk loopt over, want het geduld is uitgeput, waut de woede van het volk zal uitslaan als een felle brand. Ik zegiedereen zal ten strijde trekken, zelfs grijsaards, vrouwen en kin deren. Geef ons slechts geweren en patro nen, geeft ons munitie Verleden jaar nog had men de bolsjewiki kunnen verjagen. Zij vluchtten reeds in dé richting van Kiejef, de terugtocht van het Oekrajiensche leger is voor ons een slag geweest, want het volk bereidde zich reeds voor om in opstand te komen en wachtte zijn leger overal stak het dé handen uit de mouw, kreeg het weer moed. Nu hebben onze moreele krachten hun laatste span ning bereikt. De haat en woode zijn on denkbaar. Iedereen ziet duidelijk: het bolsjewisme brengt geen heilintegendeel het brengt verlies van menschen en vee, ondergang van het gezin en het geheele •leven. Hoe langer het zich handhaaft hoe meer menschen wegkwijnen en hoe dichter zij tot hun ondergang komen. Er blijft u slechts over, uitgeput door vermoeienis en afkeer, te 6-terven, tien maal vroeger dan het lot het voorbeschikt had, of wel zelf moord te plegen: op een goeden dag zal men u toch dooden Onmogelijk te leven, geheel en al on mogelijkmen heeft zei fa de kracht niet om adem te halen „Hbld." ALPHEN AAN DEN RIJN. Ongeval. Gistermorgen werd iai den Hoorn heb achtjarig zoontje van v. d. P. aangereden, door een wielrijder. Het ven tje sloeg tegen de straat en werd vrij ern stig aan het hoofd en been verwond. Zoo- dat geneeskundige hulp moest worden in geroepen. Vrijwillige landstorm. Li het Ver- eenigingsgebouw is een vergadering ge houden ter bespreking van de vooroefenin gen .bij den vrijwilligen landstorm. Als spreker trad op de res. Ie luitenant J. van Mechelen uit Utreoht die een dui delijke uiteenzetting gaf van het instituut der vooroefeningen. T Na de uiteenzetting die ongeveer een uur duurde en gevolgd werd door a.p- plaus, werd de gelegenheid- opengesteld tot het stellen van vragen, waarvan zeer druk gebruik werd gemaakt.. Vervolgens gaven zich van dc ruim 100 jongelui die in de zaal aanwezig waren, zich 93 op om aan de vooroefeningen deel te nemen, terwijl van ed overigen zich nog wel zullen aanmelden. Een kleine 100 dus voor Aiphen aan den Rijn is werkelijk schitterend. Om ruim 10 uur ging de vergadering die zeer geanimeerd was en nu en daai wel eens wat al te luidruchtig, uiteen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Vroege aardappelen. Vermoedelijk zal a.s. Maandag een aanvang gemaakt wor den met vroege aardappelen rooien eoi zal dan het veilingsseizoen geopend zijn, KATWIJK. Schietwedstrijd. De uitslag der Dins dag gehouden schietwedstrijd door de Burger wacht is als volgtSchijf Burger wacht, 100 M., knielend. I. C. van Leeu wen 71 sec. S4 punten, 2. H. Vooijs 60 sec. 82 p.; 3. Jac. Meyer 52 sec. 81 punten, 4. P. Schering a 69 sec. 78 punten. 5. P. Scho- neveld 83 sec. 71 p.6. H. v. Lunmel 77 sec. 69 p. 7. A. C. van Gilst 63 sec. 67 p. 8. R. Wagter 69 sec. 65 p.; 9. J. Baalber- gen 74 sec. 64 punten. Een vrije wedstrijd werd nog gehouden met als. uitslag 1 Jac. Meijer, 2. H. P. Bloot, 3.' A. C. v. Gilet. 4. H. v. Lunmel, 5. C. v. Leeuwen. ZOETERWOUDE. Gemeenteraad. Do raad der gemeento vergaderde gisteren avond tc 6 uur. Voorzitter burgemeester P. Wap. Aajrwezig alle led-en. De notulen 'der vorige vergadering worden na. lezing onveranderd vastgesteld. De Voorzitter deelt anede, dat op de aanbe- steeling van het woonhuis voor den secretaris f 700 is bezuinigd. Enkele ingekomen stukken van Ged. Stalen worden voor kennisgeving aangenomen. Van den Nedt Volkszangbon'd is bericht in gekomen, dat de aangekondigde volkszangdag op 7 Juli, niet zal doorgaan. Een schrijven van de schietvéreeniging te Warmond wordt als ongezageld ter zijde ge legd. Van bet hoofdleoniité voor dc landbouwten toonstelling to Zegwaart, uitgeschreven door de Hoi'l. Mij. van Landbouw, is een verzoek ingekomen om steun. B. en W. stellen voor f 60 beschikbaar te stellen of een gouden me daille. De Iheex Stadhouder vindt bet, bedrag wei wat boeg, doch 'de Voorzitter zegit, dat het hier een. algemeen landbouwbelang betreft. De heer J. van Leeuwen is tegen een- dier gelijk© uitgave, waarbij de heer G. van Leeu wen zich aansluit. Sprekers gaan uit van de meenimg, dat de Holil. Mij. van Landbouw een groot lichaam is en dat het gemeentegeld, dat hier zou worden uitgeg ven oolk is van dege- n n, -die zich niet voor den landbouw interes seeren. Wethouder De Boer zegt, dat waar de land- houwers rich aldus uitspreken, ook hij zijn meening wel kan veranderen. Baj stemming wordt tiet voorstel J. van Lccu wen, om niets toe te kennen, aangenomen met 83 stemmen, die van de beeren De Graaf, Los en Kompier. De afd. Leiden en Omstreken van dc Ver- eeniging tot bescherming van dieren vraagt per adres medewerking van den raad bij het Slachten van dieren, om dit zoo pijnloos moge lijk te doen zijn en daartoe schietmaskers te gebruiken. De Voorz. zegt, dat bet niet direct noodig aai (blijken hierop een verordening te maken, deck een verzoek aan de slagers zou het gewensch.be resultaat wel -bereiken. Z. h. s. wordt aldus best ten. Aan de oi'de is bet verzoek van de Burger wacht om toekenning van een subsidie ad 'f 500.zijndo het tekort over het jaar 1920. Burg. en Welb. kobben gemeend1, hierover geen prae-advies te moeten uitbrengen, maar de beslissing aan den raad te laten. Wethouder de Boer, Voorz. der Burger wacht, licht dit verzoek nader toe en wijst op den slechten toestand! der Burgerwacht. Hij hoeft daarom in 'dc bestuursvergadering voor gesteld het tekort als subsidie aan te vragen en zoo de raad het niet toekent de -burger wacht op to heffen. De heer Stadhouder vindt 't bedrag niet zoo hoog als men weet, d'al dc burgerwacht goed- 'koope politie is in lijd. van nood. De heer De Graaf vraag., of het "Rijk ook niet meer kan bijdragen, daar de gemeente nu meer zal moeten betalen dan het rijk, die de burgerwacht beeft in het Jleven geroepen. De "heer Los is niet geheel tegen toekenning van een extra subsi'die, doch, het gevraagde tandt hij tc hoog. 'De heer G. van Leeuwen vindt, d'at de 'bur gerwachten allereerst dienen het belang dei- gemeenten en gezien de opofferingen, die de leden zich getroosten, windt hij het bedrag niet te hoog. De heer Wesseldogh vraagt, of het voorstel niet aangehouden kan woi'den, om te trachten meer subsidie tc krijgen. Het verzoek in stemming gebracht wordt aangenomen roet 101 sitem. De heer Dos sk-mdo tegen. Hierna had de stemming plaats over bet voorstel inzake een Ikorleren veihindingsweg naar den Hoogc Rijndijk, waarover in de laat ste vergadering de stemmen hebben geslaakt. Nu wordt het voorstel verworpen met 6—5 stammen. Tegen slemden de heeren G. en J. van Leeuwen, Los; v. Bennekom, Noordman en J. de Graai. De Voonz. doet vervolgens mededeeling ;an eenige af- en overschrijvingen 'dienstjaar 1920. De Vij-fjaarlijksclie herziening der geldende strafverordening heeft hierna plaats, waarna B. en W. voorslelien iin de politieverordening de vol.gen'de bepaling op te nemen: „Onver minderd het bepaalde -bij art. 458, W. van S., is het verboden niet uitvliegend! plnimveege- dierte op de openbare wegen in vrijheid te 'heb ben." Het voorstel wordt z. h.' s. aangenomen. Hierna komt in behandeling de aanvraag van de woningbouwvereeaiging jSt. Joseph" om voor 'de te 'bouwen woningen een creddet beschikbaar te stellen van f 135.580 met een jaailijksche bijdiagc van hot rijk ad f 3437 en van de gemeente f 1145.90 of een bedrag van f 5C000 mei res'p. jaarlijksehe bijdragen Van f 1600 en f 400 voor 8 woningen. De verceniging verzocht daarbij het voor deze woningen gelegen terrein te mogen behou den, wijl zij dan do brug in hel plantsoen voor haar rekening w61 nemen. De heer Stadhouder zou deze "brug willen talen vervallen on de sloot dempen, omdat hij er een stinksloot, van verwacht. De beer van Bennekom, kan rich met diit idee wel 'vereeni- gen. Dc lieer Wesseldngh meent het niet zoo zeer noodzakelijk en het moet in ieder geval eerst onderzocht worden. De heer. Stadhouder repliceert. Het voorstel om don wég te laten zooahs bij geprojecteerd is wordt aangenomen niet 92 stenimen, die van de heeren Dijkman en Los. Het voorstel om 18 woningen te houwen wordt verworpen mot 92 stemmen, die van do heeren Stadhouder en G. van Leeuwen. Hel andere voorstel wordt hierna met alge meen© stemmen a up genomen. De secretaris doet hierna voorlezing 'van het concept-raadsbe sluit. Hierna is aan de orde het voorstel- van den heer G. van Leeuwen tot afschaffing der ker mis. B. en W. stollen naar aanleiding 'hiervan voor op het voorstel niet in te gaan, om'dat de kermis, die reeds van ouden tijd dateert, nooit tot e enige wanklank aanleiding gaf en bovendien omdat tot nu toe geen middel aan de hand is gddaan ,om de kermis te vervangen. Den heer G. van Leeuwen is dit prae-advies tegengevallen en hij motiveert in het kort zijn voorstel met dc .woorden, dat moord en dood slag de gevolgen van de kerrmis kunnen zijn. De Voorz. antwoordt hierop, 'dat zulks ook het geval kan zijn hij een Oranjefeest. De heer Stadhouder, ais oud'o Zoeterwoudenaar, vindt, dat afschaffing geen ziin heeft. De heer Dijk man 'deelt de meening van. den beer G. van Leeuwen en hij is van oordeel-, dat bij afschaf fing der kermiis wel ec/goe'd oranjefeest gege- vien (kan worden. De heer Los voelt voor af schaffing niets, men krijgt er todh een ver kapte kermis voor in de plaats. De heer De Graaf wijst erop hoe iai Leiden d'e kermis is af geschaft, doch hoe op 3 ,Oct. een kermis wordt gehouden, waar ook de Christelijke raadsleden, di© aan de afschaffing hebben mddegcwerkï, aan deelnemen. De hoeren 'Noordman en Wes- séfingh. spreken zich eveneens tegen afschaf fing uit. Na repliék van de (heeren G. van Leeuwen, Dijkman en .Stadhouder wordt (het voorstel Van Leeuwen verworpen met 92 stemmen, die van de heeren G. van Leeuwen en Dijksman. B. en W. 6tollen Voor om aan Ged. Stalen voor twee jaar uitstel te verzoeken tot het in voeren van het vak lichamelijke oefeningen, aangezien de gemeente niot over een geschikt terrein beschikt. Z. h. s. aangenomen. Op de aanbeveling ter benoeming van een lid Van het College van Zetters worden ge plaatst als no. 1' de heer J. B. Wesselingk, alls no. 2 de heer J. C. Stadhouder. Bij de rondvraag deelt 'de Voorz. mede in zake de telefonische aansluiting van de burge- meesterswoning met den politiepost aan den BBcoge (Rijndijk en den heer Akerboom als di recteur a an de brandweer, dat de kosten zul len bedragen resp. f 37.50 en f 60.Hiertoe wordt besloten. De heer Dijkman vraagt in verband met den aanleg van de nieuwe tram, die nu bij Crone- steijn de gemeente -bijna raakt, of bet niet mo gelijk was te bewerkstelligen, dat de tram doorgetrokken werd -naar de gemeente. De Voorz. merkt op, dat dan het desbetreffende wetsontwerp gewijzigd zal moeten worden. De voorzitter zegt echter te zijner -tijd de moge lijkheid- te willen overwegen. De heer Stadhouder vraagt den Voorzitter, of in den vervolge 'de H. Sacramentsdag- meer als christelijke feestdag (beschouwd -kan wor den wat betreft het verrichten van lichte werkzaamheden in de gemeente. De Voorz. zegjtj, dat h'ij (hier -altijd geen rekening me'dc kan houden, dVx-li is in dozo niet onwiMig. De heer J. van Leeuwen vraagt of het -wel gewenscht is, da-t dc gemeente haar 'leeningen steéds plaatst hij dc ingezetenen en of daar door plaatselijke instellingen niet benadeeld Worden. De Voorz. antwoordt hierop, dat men allereerst het helamg der gemeente moet die nen, waarop de heer Van Leeuwen anlwoorilt, men ook rekening onoet houden met de gemeentenaren. De heer Stadhouder wijst op Zaandam en zegt, dat het een eer moet rijn voor Zoeter- woude, dat de doeningen -bi-nnen haar grenzen gesloten worden. Do Voorzit te i1 zegt len slotte overweging toe. De heer De Graaf w'ijsl nogmaals op den onhou'dbaren toestand, die de woonwagens in de gemeente Veroorzaken. Hij wenschte ster ker pcfliliemacht om de ongewensckte gasten binnen 24 nuv te verwijderen. Hij vraagt, of 'de paarden, 'die nu maar steed." los -loopen, niet naar het sohulholc gebracht konden wor den. De .Voorzitter zegH nogmaals onderzoek en voonziendng toe. Hierna ging de raad in geheime .zitting. ONDERWIJS Examens lioofdacte. Bij herhaling van het examen voor hoofdonderwijzer (es) binnen twee jaren na afwijzing wordt een adspirant, die daartoe bij zijfi aanmelding onder-overlegging van de puntienilijst aan dien voorzitter het ver langen heeft kenbaar gemaakt niet opnieuw geëxamineerd in die vakken; waarin hij b-ij iliet laatste vroeger afgelegde examen ten (minste het cijfer heeft verkregen. Bij de beoordeeling van den cand-idaat worden in de lijst der waardeeringscijfers Voor de vakken-, waarin hij niet opnieuw is ge ëxamineerd, -de- cijfers 'ingevu-ld, welke verv kregen zijn bij het voorgaand examen, zoo-, da-t de beoordeel ing steeds geschiedt op grond van een volledig ingevulde lijst en het totaal der cijfers. Zij, die. zich op grond van deze bepalingen alsnog aan het examen wenschen te onderwerpen moeten ziic-k vóór 14 Juni aanmelden bij den voorzitter der commissie, voor welke zij verlangen te ver schijnen. Openluchtspelen te Leiden op den Burcht. Men verzoekt ons te willen mededeeler:, dat de aangekondigde too-rstelli-ngen te ge ven door de spelers van Btad en Laaide on der leiding van A-nfc. Vcrheyen, door om- standighedien zijn uitgesteld en de da-turns thans -zijn vastgesteld op Woensdag 29 en Donderdag 30 Juni. Nederlandsch Katholiek Dante-comité. De secretaris van -l\et Nederlandsch Katholiek Dante-Oomité deelt -mede, dat ten gevolge van gerezen moeilijkheden dé uitvoering van het Oratorium „Yiba Nuo- va" in het aansbaa-nd1 najaar -niet te Am sterdam, maar te Utrecht zal plaats heb ben. Nadere bijzonderheden zullen, zoo spoe dig mogelijk worden bekend gemaakt. RECHTZAKEN. Oneerlijke Administrateur. De Haagsche rechtbank heeft den 37. jarigen L. J. S., gewezen Administrateur van het distributiebedrijf der gemeente] Loosduinen, thans gedetineerd, wegens- verduistering in dienstbetrekking van on. geveer f 70.000, veroordeeld tot 2 jaari gevangenisstraf (de eisch was 3 jaar ge- vangenisstraf). Broedermoord. De vierde kamer der Amsterdamschei rechtbank ontsloeg gisteren van rechts vervolging II. N. den Held, die op 14 Maart in perceel Stroomarkt b zijn broeden H. den Held met een revolver 1 e ut dood geschoten. De rechtbank overwoog, dat beklaagde] wederrechtelijk was aangerand en gehan deld heeft in hevige gemoedsaandoening,; Op de publieke tribune klonk krachtig, applaus, terwijl beklaagde in hevig snikken uitbarstte. De eisch was vier jaar. Tapverbod. In cassatie uitspraak doende, heeft Hooge Raad het vonnis A an de rechtbank te Arnhem vernietigd, waarbij J. C. S. is veroordeeld wegens overtreding van liet, tapverbod voor de gemeente Nijmegen! gedurende de kcrmiswcck. Het ten laste gelegde feit (betreffende de sociëteit Harmonie", aan de Lange Burgstraat tej Nijmegen), werd niet strafbaar verklaard, omdat het verbod ook in deze zaak op niet voor het publick toegankelijke loca- liteiten betrekking hebbende, in strijd is met de wet. Onbevoegd uitoefeneua (feu* geneeskunde. De Hooge Raad heeft verworpen het cassatieberoep van H. J. E., tegen diens veroordeeling wegens onbevoegd en buiten noodzaak uitoefenen van het beroep van, geneeskundige te Amsterdam, nl. door het geven van geneeskundigen raad en bijstand: in een hotel aan het Damrak aldaar. J Faillissementen. U i tg.espr o-ken: N. G. Kok Nzn., Pieter dc -la Gourtstraat 4, Leiden; cur. mr. D. W. Mothuijz-en. Burgerlijke Stand. BOSKOOP. Geboren: Adr. E. d. van L. J. Heemelaar en H. M. Vergeer Arend z. van G. Pellokooren en G. A. Jongeneel Theodorus z. van T. Over< M. Blom Daniël z. van D. van Wijk en- C. Vermeul. Getrouwd: T. v. Eek 23 j. en T. Boer 26 j. Overleden: Cornelia Ouwerkerlc, echtg. v. D. v. Wilgen, 59 j. HAARLEMMERMEER. Geboren: W. z. van J. Spaargaren cn T. Oor -© Arie z. van H. Ouwerkerk cn F. Olivier Adrw ana d. van B. do Ruijt© en M. K. Mesman Ja. hannes Adriaan z. van J. A. van Breen en J. Wej 6olius Klara Jacoba d. van S. Dekker en J. J. Banning Jan z. van B. Markus en M. J. Onken. hout Apolonia Fiorina Anna d. van A. Cl» mens en M. J. F. van der Weijden. Overleden: Janna Vlaskamp Berends, 75 j., gek. met A. Mulder Levenloos geboren kind van het man. geslacht van D. W. Zuijdam en C. A. Spruijt. 426e STAATSLOTERIJ. Trekking van gisteren. NIETEN. 13127 13150 13154 13163 13180 13236 13247 13312 13324 13326 13353 13370 1337713417 13423 13530 3 3532 13555 13571 13597 13611 13636 13691 13728 13765 13819 13820 13880 13905 13929 13946 13948 13984 13989 13993 14015 14029 14082 14105 14131 14145 14151 14172 14196 14202 14222 14275 14287 142.89 14327 14347 14373 14105 14415 14430 14198 14518 14544 14546 14657 14668 14705 14714 14734 14749 14757 14759 14762 14776 14811 14821 14841 14862 14908 14916 14927 14981 15005 15070 15088 15090 15111 15213 15215 15231 15310 15313 15342 15357 15384 15388 15416 15443 15514 15519 15545 15557 15560 15567 15630 15716 15868 15884 15890 15931 15951 15956 15957 15962 15971 16001 16031 16954 16055 16067 16069 16080 16135 16041 16193 16254 16265 16278 16310 16334 16340 16348 16350 16375 16412 16455 16460 16181 16481 16489 16512 16590 16649 16683 1671! 16720 16728 16743 16788 16810 16871 16903 16970 16973 16979 17017 17027 1709S 17110 17122 17128 17138 17181 17184 17207 1721! 17336 17340 17350 17367 17374 17422 17481 17492 17517 17556 17560 17583 17621 17621 t 17639 17647 17667 16784 17685 17721 17751 I 17763 17931 17943 17977 1799118001 1804! 18082 18098 18110 18116 18131 18207 18251 18294 18307 18317 18330 18376 18385 18430 18440 18469 18480 18490 18526 18545 18551 18663 18680 18692 18700 18721 18726 18731 18738 18739 18766 18856 18883 18894 1692S I 18930 18930 18945 18947 18960 18966 19031 19055 19132 19166 19210 19233 19266 19291 19311 19332 19-395 19417 19433 19474 19191 j 19490 19520 19574 19579 19598 19607 19631 19718 19720 19736 19742 19829 19831 1989» 19946 19992 20029 20049 20083 20144 2O20& 20218 20232 20259 20394 20431 20543 20551 20570 20644 20650 20690 20708 20730 201» 20751 20754 20773 20781 20792 20798 2081 20928 20954 21000 21017 21047 21080 2U« 21130 21133 21148 2119821229 21253 212» 21272 21327 21359 21361 21480 21510*215» 21542 21571 21576 21591 21602 21614 216a 21627 21634 21680 21731 21749 21807 2193 51957 22013*22024 22028 22036 22038 220S 22088 22150 22175 22195 22241 22251 22SJ 21-396 22449 22489 2252222584 22602 226J 22667 22757 22767 22780 22829 22846 228» 22943 22952 22961 22967 22975 i

Leidsche Courant | 1921 | | pagina 4