'QFooter ELK an der mer£ Professor AKKERINI, TYPEN 115, vV VOLLE MEI VOLLE MELK iREEP „ZOMERZORG". LEIDEN. G.W. COPPERS nee 0 Alieenverkoop merk C.D.esiG.P. a la Sirene Paris E. LIESE, Leiden, Jan van Gorenkade Ho. 33, lol. Te! üi Hierin bleken zich tc berinden verschillen de voorwerpen van diefstal afkötnshg, een ge laden dubbelloops jnohtgewGer, een Browning- revolver. (wee dolkmessen, 150 scherpe patro nen centraal vuur no. 16, 2 scheermessen 25 eeberpo Browningpatronen, een compleet stel inbrekerswerktuigen, alsmede gummihand- eehoenen .en touwschoenen. De beide dieven werden in verzekerde be waring gesteïd. Vervolgens is men gaan dreg gen naar hot pak. dat over boord werd gewor pen. De schippers v. Vliet wisten het op te ha len. Het bevatte zilveren voorwerpen, vermoe delijk afkomstig van de inbraak in een villa onder Jutfaas. Ook eenigo kistjes sigaren al daar ontvreemd, werden op het jacht Jn beslag genomen. De papierfabriek van de firma Van Gelder tc Rcnkum zal wegens den Jagen waterstand van den Rijn worden «stop gezet. De arbeiders zullen een wachtgeld ont vangen van 70 pet. Vrijdagmorgen hebben 12 mannen, behoorende tot het personeel der Alg. Arbeid scoop oratie „Voorwaarts", te Rotterdam, bet werk neergelegd. Het conflict is ontslaan, doordat deze men- schen, werkzaam in de bakkerij dier coöpera tie, in tegenspraak met de door het hoofdbe stuur eu afdeel in gshestuur van den Modernen Bakkersboud goedgekeurde ontwerp-arbeids- ovoroenkomst, in de week van Hemelvaartsdag niet 40, doch 37}$ uur wensebten te werken en den werktijd, dien zij langer dan 37Yi uur moesten arbeiden, als overwerk wenschten be schouwd to zien. Reeds Woensdag hebben ver schillende ploegen, na lYi uur gearbeid te hebben, het werk verlaten. Het bestuur der coöperatie beeft daarop Vrijdag in zijn verga dering besloten deze menschen wegens dienst weigering te schorsen met inhouding van een dag loon. Het tijdstip der schorsing werd over gelaten aan den- chef der bakkerij, die het recht kreeg bij herhaling der dienstweigering de weigeraars te ontslaan. Toen gisteren dit besluit werd aangeplakt en een der dienstwei geraars werd' geschorst met last zich Dinsdag in een bestuursvergadering te komen verant woorden, hebben de anderen het bijltje erbij neergelegd. Om te zorgen, dat het bedrijf geen stagnatie ondervindt, hebben bestuurders van den Modernen Bond het werk der stakers, die tot hun eigen vakvereeniging behooren, op zich genomen. „Hadl-je-me-maar" bedankf. „Hadt-je-me-maar" alias „If you only had me" of „Avais-tu mo mais" heeft voor het lidmaatschap van den Amsterdamscheni go- meenteraadi bedankt, omdatzijn luizen niet naast al die hooge pieten zitten willen. Ook zou hij na de schoonmaak ontheffing van belasting hebben gevraagd, omdat „ie geen luis meer bezit." „Msbd." RECHTZAKEN. KANTONGERECHT TE LEIDEN. De Kantonrechter te Leiden heeft veroor deeld: "Wegens loopen op verboden grond: B. W.; J. van R.; beiden te Noord wijk erbout; A. van D. Pzn. te Noord wijk Binnen ieder tot f 5 of 5 dagen hechtenis; wegens burengerucht G. R. V. tot f 5 of 5 dagen hechtenis; wegens een /dier vervoeren op noodeloos kwelende wijze: J. de R. te Delft; H. van E. en A. van M. heiden te Rijnsburg ieder tot f 10 of 10 dagen hechtenis; wegens overtreding der jachtwet N. van D. te Katwijk aan Zee tot f 20 of 10 dagen wegens overtreding der visscherijwet: G. L. tot |1 25 of 10 dagen hechtenis; M, J. F. G. te Den Haag tot f 3 of 3 dagen hechtenis; J. v. d. G. fce Rijnsburg tot 5 of 1 maand tuchtschool; we- jgons overtreding der arbeidswet-: P. K. te Kat wijk aan Zee tot f 3 of 3 dagen hechtenis; J. S. te Katwijk aan Zee tot flO of 10 dagen hechtenis; A. v. d. 1. te Katwijk aan Zee tot i 3 of 3 dagen hechtenis; R. J. de G. te Noord- wijk tot f 2 of 2 dagen hechtenis met vrij spraak van het meer ten laste gelegde; A. de B. wed. O. te Noardwijk aan Zee tot 5 maal f 2 of 5 maal 2 dagen hechtenis; D. P. tot 5 maal f 8 of 5 maal 4 dagen; A. G. E. vrouw W. F. G. tot f 4 of 4 dagen; D. T. te Rijns- bure tot f 2 of 2 dagen hechtenis; G. L., te Rijnsburg tot 2 maal f 5 of 2 maal 5 dagen; A. V. te Rijnsburg tot f 3 of 3 dagen hechte nis: M. P. van C. te Voorschoten tot 4 maal f 3 of 4 maal 2 dagen hechtenis; wegens over treding der trekhonden wet; J. v. d. B. te Kat wijk aan Zeé tot f 3 of 3 dagen hechtenis; met vrijspraak van het meer ten laste gelegde; J. do R. tot f 3 of 3 dagen hechtenis; S. H. f4 of 4 dagen hechtenis; wegens overtreding der IJkwet: J. B. te Rijnsburg tot 3 maal f 0.50 of 3 maal 1 dag 'hechtenis: A. H. te Katwijk aan Zee tot f 1 of 1 da? hechtenis; J. v. d. 0. te Katwijk aan Zee tot f0.50 of 1 dag hechtenis; wegens varen zonder vergunning J. S. te Zeg- waart tot f 5 of 5 dagen hechtenis; M. H. H. V. te Nieuw Vennep tot f 0.50 of 1 dag hech tenis; wegens rijden met eon voeruig zonder licht J. S. f 3 of 3 dagen hechtenis; wegens rijden met een rijwiel zonder bel; A. G. de V. tot f 5 of 5 dagen hechtenis; J. van E. tot f 15 of 15 dagen hechtenis; A. V. tot f 5 of 5 dagen hechtenis; F. Th. M. T. tot f 5 of 5 da gen hechtenis; A. J. M. tot f 1 of 1 maand tuchtschool; C. J. v. d. P. te Slompwijk tot f 5 of 5 dagen hechtenis; wegens rijden met een rijwiel zonder licht: H. B. tot f 4 of 1 m. tuchtschool; H. J. F. lot f 3 of 3 dagen hech tenis; E. H.; H. N. ieder lol f 1 of 1 dag liech tenis; Ph. K. tot f 5 of 5 dagen hechtenis; P. den H. tot f 2 of 2 dagen hechtenis; H. J. A. van G. tot f 5 of 5 dagen hechtenis; P. M. tot f 5 of 5 dagen hechtenis; J. V. lot f 2 of 2 dagen hechtenis: J. C. G. H. tot f 3 of 3 dagen hechtenis; N. de L.; M. V.! G. Ph. te Leider dorp; H. S. te Leiderdorp; C. de "W. en J. B. tc Rijnsburg; G. H. te Voorhout; C. C. Z. en C. Z. beiden te Oegstgeest ieder tot f 5 of 5 dagen hechtenis; C. de K. te Rijnsburg lot f 3 of 3 dageu hechtenis; .T. van D. te Rijnsburg tot f 4 of 4 dagen hechtenis; J. H. van E. te Voorhout tot f 1 of 1 dag hechtenis; H. B. te Katwijk Binnen tot f 5 of 5 dagen hechtenis; M. de H. te Voorschoten tot f 0.50 of 1 dag hechtenis; A. J. V. zwervende tol f 5 of 5 da gen hechtenis; wegens rijden met een motorrij wiel zonder licht; J. A. W. te Den Haag tot f 15 of 15 dagen hechtenis; wegens overtre ding der politieverordening der gemeente Lei den; P. A. K. te Rotterdam tot f 3 of 3 da gen hechtenis; J. A. V.-tot f 2 of 1 maand tuchtschool; F. J. V. tot f 3 of 3 dagen hech tenis; Q. G. van N. te Zoetervvoudc tot f 3 of 3 dagen hechtenis; D. B.; B. L. S. lot f 5 of 5 dagen hechtenis; J. H. te Hazerswoude f 0.50 of 1 dag hechtenis; W. H. tc Hazers woude tot f 3 of 3 dagen hechtenis; D. v. d. M. te Noordwijk aan Zee f 1 of 1 dag hechte nis; en f 0.50 of 1 dag hechtenis; J. van. S. de B. f 3 of 3 da gen hechtenis: A. van R. f 3 of 1 maand tuchtschool; H. G. H. tot f 5 of 1 maand tuchtschool; H. C. H. tot 2 maal f 2 of 2 maal 1 maand tuchtschool; P. H. C. f 5 of 5 dagen hechtenis; P. J. V. te "Wassenaar 2 maal f 0.50 of 2 maal 1 dag hechtenis; J. G. de B.; J. H.; P. J. de J.; A. A. W. B.; H. R.; F. van K.; ieder tot f 3 of 3 dagen, hechtenis; H. W. 0.; J. H. B. te Voorschoten; H. N. te Voorscho ten ieder lot f 1 of 1 dag hechtenis; A. van H. en A. B. ieder tot f 5 of 5 dagen hechtenis; G. H. tot. f 5 of '5 dagen hechtenis; K. V.; E. J. C.; C. Z.; W. C. L.: J. K.; ieder lot f 2 of 2 dagen hechtenis; J. L. tot f 3 of 3 dagen hech tenis; P. B. tot f 2 of 1 maand tuchtschool; L. P. van E. te Rijnsburg tot f 5 of 5 dagen hechtenis; wegens overtreding der politiever ordening voor de gemeente Leiden op den in voer van vee en vleesch; G. "VV. Z. te Oegst geest tot 2 maal f 10 of 2 maal 10 dagen; C. J. L. van V. tot 6 dagen hechtenis; J. J. Th. K. tot f 1 of 1 maand tuchtschool; J. C. K. tot f 10 of 10 dagen hechtenis; wegens overtr. der politieverordening der gemeente Katwijk; J. K. te Katwijk aan Zee tot f 2 of 1 maand tuchtschool; H. van B.; P. van D.; J. de H.; P. de H.; W. Tan W.; A. S.; A. V.; F. H. Th. van E.; allen te Katwijk aan Zee ieder tot f 5 of 5 dagen hechtenis; A. van B. tc Katwijk aan Zee tot f 25 of 6 dageni hechtenis; C. v. d. 0. tot f 10 of 5 dagen hechtenis; W. H. Czn.; W. K. beiden te Katwijk Binnen tot f 5 of 5 dagen hechtenis; W. van M. te Katwijk aan Zee tot f 1 of 1 maand tuchtschool; wegens overtr. der 'politieverordening der gemeente Noordiwijkerhout) Th. L. H.; te NoordwijkeT- hout tot f 1 of 1 maand tuchtschool; J. A. van L. en C. van S. Ie Noordwijkerhout ieder tot f 5 of 5 dagen hechtenis'. Vrijgesproken werd G. V. te Wassenaar be klaagd van loopen op verboden grond'. 'Waar geen woonplaats is rermold zijn de vex oordeelden te Leiden woonachtig. HAAGSCHB RECHTBANK. Aansprakelijkheid voor personeel. Een winkelier te 's-GravenJia^e had be gin 1919 een besteldienst opgebeld en ver zocht een loopjongen te zenden om bood schappen te doen. Aan dezen jongen wa ren goederen ter bezorging gegeven en qiritanties ter inning met wisselgeld ter h;uid gesteld. De jongen inde het geld, be hield de goederen en maakte zich met de buit uit de voeden. De winkelier stelde den exploitant van den besteldienst aan sprakelijk voor de ontrouw van diens be diende en vorderde voor de rechtbank de geleden schade .terug. De rechtbank overwoog, dat waar ge daagde een aantal loopjongens aan zijn dienst had verbonden met vast weekloon, terwijl hij hen van rijwielen voorzag, en hen voor zijn klanten ter beschikking hield, hieruit volgt, dat de loopjongen de ondergeschikte is van den gedaagde, en niet, zooals deze had beweerd, tijdens het boodschappen doen in dienst van hem die van den besteldienst gebruik maakt, treedt. Voorts achtte de rechtbank het van geen belang of edscher al of niet om een betrouwbaren jongen had gevraagd, daar het opgedragen werk tot de 'gewone taak van de loopjongens behoort, zooda-t ge daagde had kunnen verwachten, dat de jongen voor dergelijk werk gebruikt werd, en had moeten waarschuwen indien hij niet voor de betrouwbaarheid kon instaan. Ook het verweer, dat loopjongens in Januari 1919 algemeen bekend stonden, als on betrouwbaar, werd verworpen. De rechtbank stelde den ondernemer derhalve voor de. schade aansprakelijk, waaraan aan eischer het bewijs van het bedrag, werd opgelegd. Buitenlandsche Berichten, Juweelendiefstal. Naac, do Korr. Wilhelm meldt, zijn de op een waarde van meerdere milliocnen geschatte juweelen van prinses Elisabeth von Lichten- stein, de dochter van den vroegeren aartsher tog Karl Ludwig uit het gebouw van. het Hon- gaarsche gezantschap to Weenen, waar de ju weelen bewaard werden, sinds den 20sten van de vorigo maand op raadselachtige wijze ver dwenen. De juweelen waren met goedkeuring van de Oostenrüksche autoriteiten door een koerier van het Hongaarsclie gezantschap naar Mün- chen gebracht, waar de prinses ze bij gelegen heid van het huwelijk van den Beierschen ex- kroonprins gedragen, had. Den 19den April waren ze weder te Weenen aangekomen en op het Hongaarsclie-gezantschap gedeponeerd. De nood der Oostenrijksche bevolking. Te Graz, de hoofdstad van Stiermarken, kan men op het oogeuiblLk gepensionneerde gene raals, kolonels, een Oborl.mdsgerdchtsrat, de ec-htgonootc van een Senaatspresident, vrou wen van hoofdofficieren, dames uit adellijke kriugen bezig vinden met halve zolen en hak ken opzetten. Dit is geen modegril, doch hittere bittere ernst. Er is een cursus in schoenlappen opgericht, om totaal verarmden in staat te stellen, zelf hun schoenwerk weder toonbaar te maken, daar zelfs de reparatiekosten haast niet meer te betalen zijn. Een: steu nvereeniging zorgt voor een kleinen ledei-voorraad, doch de be zoekers van den cursus moeten zelf voor het schoenmakersgereedschap zorgen. Een kolo nel in ruste is cursusleider en twee vrouwen van officieren zijn diens assistenten. S'akingen in het drukkersbedrijf in Canada. Naar uit Toronto aan de „Times" wordt be richt, heerscht er een gedeeltelijke staking in de papierindustrie en in de typografische vakken van Canada. Te Hamilton zijn 300 man werkloos. Eén-en-twintig van de 24 druk kersfirma's weigeren daar om de 44-urige ar beidsweek toe lo slaan, cja stellen hun arbei ders voor, op de basis van do 48-urige ar beidsweek te blijven arbeiden, totdat de kwestie in de andere Canadeesche sleden tot oplossing is gebracht. Ook te Halifax en V: wordt gestaakt. Te Peter-borough hebben de arbeiders zich onsolidair- verklaard, cn boden 100 zeMers zich vrijwillig aan. Lu de fabrieken van de Fort Frances Pulp and Paper Company eu de Minnesota en On tario Paper Company te Fort Frances staken 1000 man, in verband met het feit, dat de di recties hebben besloten over te gaan tot een loonsverlaging van 30 pct„ en- een negenurigen in plaats van een achturigen arbeidsdag, terwijl zij weigeren om voorlaan extra te betalen voor overwerk. Drie a vierhonderd beambten van de E. B. Eddy Company te Ottawa zijn even eens in staking gegaan, op aankondiging van een loonsverlaging van 15 pet. Twaalfhonderd man zijn aan het werk gebleven, in de hoop, dat de kwestie door onderhandeling zal wor den bijgelegd. Groote brand in Borneo. De regeering beeft dezer dagen eeni tele gram ontvangen van den waarnemend resi dent van de Westerafdeeling van Borneo, ge dateerd 26 Maart, meldende dat op den 21en dezer op Kapocs, eiland Tajan, afdeeling Pon- tianak verbrandden 48 van de 57 Ckineescke toko's, benevens groote hoeveelheden suiker, damar, getah enz. tot een gezamenlijke waarde van f 200.000, waarvan een vijfde door verze kering is gedekt De waarnemend resident, die op dienstreis zijnde, voorbijvoer, vernam als vermoedelijke oorzaak het onvoorzichtig om gaan met vuur. Giftige paddestoelen. Te Lenibang zijn 14 personen ziek geworden tengevolge van het eten van giftige paddestoe len. Drie slachtoffers zijn reeds overleden. De Cinema-uitvinder gestorven. De uitvinder van de cinema Friese Greene is overleden. Greene is zelf met zijn uitvin ding niet erg gelukkig geweest zegt do „Eve ning News". Hoewel millioenen met de uitvin ding zijn verdiend door anderen kostte ze volgens Greene, hem zo'f 20.000 pond ster ling alleen aan experimenten zelf. Voorts kwam hij in de gevangenis wegens schuld, ter wijl zijn huis en/ apparaten moesten worden verkocht. Tot voor enkele jaren geleden leed Greene groote armoede. Hij zal een publieke begrafenis hebben. Een orkaan. Een geweldige orkaan heeft hel monumen tale Kruis op den Grand: Colombier (Frank rijk) omvergeworpen. In September 11. werd dit monument door den Bisschop van Belly ingezegend. Het woog meer dan oOOO K. G. Zestig ossen waren destijds noodig, om het kruis den berg op te trekken. Een basiliek afgebrand. Berichten uit Madrid maken -melding van een ontzettenden brand, die geheel de basiliek van S. Jacobus de Compostella in asch moet hebben gelegd. Kunstschatten van onnoemelij ke waarde kwamen mede in do vlammen om. Santiago de Compostella is een der drukst bezochte pelgrimsoorden van Europa, en, de verwoesting van dit wereldberoemde heilig dom is een ware ramp. De basiliek van Com postella dateerde uit de 9de eeuw; zo werd gebouwd ter plaatse, waar bet lichaam van St. Jacobus den Meerdere werd teruggevon den. De schatkamer of „kapel der Koningen" waar do rijkste gaven van godvruchtige konin gen en bedevaartgangers waren, bijeengebracht was alom beroemd. De basiliek was steeds door 36 zilveren lam pen' verlicht. De St. Jacobus de Compostella was een der schoonste, zoo niet het aller schoonste bouwwerk van. Romaansche archi tectuur van de geheelo wereld. Een „nieuwe" doodstraf. In Nevada, een der Amerikaanscho staten, heeft men besloten in den vervolge bij de toe passing van den doodstraf gebruik te maken van vergiftige gassen. De bedoeling is daar voor aparte cellen te bouwen en de gevange nen op deze wijze, terwijl zij slapen van bet leven te berooven! Berooving van een kassier. Gewapende en gemaskerde bandieten heb ben te Marseille een vermetel en aanval gedaan op een kassier van de ParisLyonMéditer- ranmée-Spoorwegimaatschappij en! hem be- r ofid van 56000 pd.st. De kassier reed met een assistent ui een huurrijtuig in de richting van do haven, om daar aan de werklieden hun loon uit te be talen. Ter boogie van het Arcnc-statkm sprongen plotseling vijf mannen to voorschijn; zij trok ken; hun revolvers, openden een snelvuur op het rijtuig en twee of drie hunner ontroofden aan den kassier het geldzakje met ruim <ten half millioen gulden. Lautier, die gewapendy was, vuurde zes si bo ten op do bandieten, toen deze zich met hun buit uit de voeten maakten. Zijn assistent was ernstig gewond. De vèrmetelo aanvallers waren - inmiddels in een auto gevlucht; maar men meent zijn, twee hunner door Lautier gewond. Het eeuwfeest van Napoleon's dood te Parijs. Woensdag werden bij gelegenheid der hon derdste verjaring van Napoleon's overlijden (5 Mei 1821 op St. Helena) de herdenkings feestelijkheden te Parijs geopend in 'de „Notro Dame" en in de „Sorbonue". Donderdag weid) de militaire parade gehouden voor de Are de Triomphe, cn zou er een ceremonie plaats heb ben in die kapel van het Hotel des Invalides. De kathedraal was Donderdagmorgen geheel' gevuld; met autoriteiten en genoodigden. OrVk do grooto tribune, die voor het publiek was opengesteld, was geheel vol. Kaarten gereserveerde plaatsen waren al vóór ZaLer- dag niet meer te krijgen. De plechtigheid zou om half elf 'beginnen, doch om 10 uur was het bijna reedis onmogelijk het gebouw binnen tc komen. De president der republiek was niet aanwezig, maaT werd ver tegenwoordigd' door generaal Lasson; wel ren zijn vrouw en dochter gekomen. Generaal Hergault vertegenwoordigde den minister van oorlog Do H. Mis werd opgedragen door Z.Emin. kardinaal Dubois, Aartsbisschop van Parijs, bijgestaan door mgr. Gossclin, en mgr. Ker- 8cher. Do kathedraal wa9 rijkelijk versierd met vaandels en tropbeeën, en de plechtigheid werd opgeluisterd door een prachtig koor. Na de H. Mis nam de eerw. heer Henmocy het woord, om hulde te brengen a dachtenis van Napoleon, over wien hij o. a. zeide: „Napoleon begreep, dat na zoovele bloe dige revoluties, hij om te regceren, een gods dienst noodig had. De groote keizer droeg in zijn ziel een groote missie cn hij liad dat ster ke geloof in zich, dat ware helden maakt.' Tent slotte bracht de' kanselredenaar ook hulde aan de maarschalken en soldaten, -dj® voor het vaderland waren gevallen. De val van den filmman. Adolf Zukor is een wijdvermaarde filmarlist en' zijn, vila ligt in de nabijheid van New- York. Deze heer had een lieven voorraad sterken drank in huis. Nu moei: men weten, dat' rijke Amerikanen hun sedert xle invoering r" der Prohibition Act, zoo kostbare flesschen niet zelden opbergen in stalen kluizen., onder de bewaking van gewapende wachters. Reeds twee maal in den laatslen tijd. was er ingebroken in de villa en de hofmeester was van oordeel, dat de hceren het begrepen hadden op de spiritualiën van zijn meester. Aangeziem meneer zelf tijdelijk in Europa vertoefde, stelde hij op vernuftige wijze eei val op voor den toegang tot den kluis, waarin het 'kostelijk nat was geborgen. Zondagnach! riJ werd" wederom ten huize van den filmmi ingebroken, 'doch de huisknechten slaagden er in, de hoosd'oeners te verdrijven met ge weerschoten. Dezeni gaven het echter nog op cn in den nacht van Dinsdag op Woensdag "gelukte het hun door te 'dringen tot kluis, op welks geestrijken inhoud zij het zeer hadden voorzien. Nie's kwaads vermi diende zouden zij beginnen de dcu ceeren, toen zij kennis maakten met den Een ontploffing volgde en toon do bediende op bet geraas toesnelden, vonden1 zij een di inbrekers dood op den grond' liggen, terw( een bloedspoor aanwees, waarheen 'de andeJfC'ii' was gevmeht. Hij had echter met behulp eeni motorrijwiel weten te ontkomen. Valsche paarlen. Te Londi-n is groote sensatie veroorzaal K] dloor ie ontdekking van een zwendêlarij groote schaal met valsche paarlen. Naa verluidt, zijn er duizenden ponden betaald' .valsche paarlen uit Japan die niet meer dl een paar shilling waard zijn. ito an *'1 SI, ie! for- tct val 'cl :a mei 0 aden Zi dan Voor het eerst, alhier: met zijn Nieuwste Spiritistische Experimenten, op WOENSDAG II MEI a.s., des nam. 3 uur. Plaatsbespreking, des middags te t uur, aan de Zaal. Iste Rang {0.50 2de Rang 5 0,30 4912 De Exploitant: G. E. BRINK. EEBBBBBBSSEBBBEBSBBSBBBBEBBBBSES Corsettenmagazijnen LEIDEN, l&aarsmanssteeg 23. DEN HAAG ROTTERDAM ARNHEM. Corsetten met prima roestvrije baleinen en solide stof, vanaf f 4.50 0 Corsetten met Spiraalbaleinen en solide stof, vanaf f 4.50. Hl CORSETTEH RAAR E3A&T. [i] WASSCHEN EN REPAREEREN VAN CORSETTEN. 0 B B BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBIliSElBBlsjBBBBB Halfwas Schildersknecht gevraagd, R.K., met Kost en Inwoning, bij P. J. SUETER- BROEK tc Zegwaart. 4776 Gelegenheid tot het Weiden van Jong Vee bij J. A. DE GROOT, Ilazci woude. -11' MEI - BELASTINGJAAR 1921-ISSf? Invulling AANGIFTEBILJETTEN. Rijksinkomsten- Vermogensbelastingen. Itcliandeling Y.alle Belastingzaken en Accomitnntsïvcrkzanmhe o o i ONTVANGEN, VOOR DE ZOMERMAANDEN, Verstelbare Raamhcrren in alie malf^ en Viiegenkiappen. Verder ruim gesorteerd in: Borstelwerk, Sponsen, Dweilen, Zeilstoffers, Witkwasten, Strijkplan ken cn Trappen. RcSkarpetschuiers vanaf f9.50 Goedkoopst adres voor Zeemlappen o bij Note ZIE DE ETALAGE BIJ: L. DE VR5ES, Haarlemmersiraal aats ind J ind 1 ind 1' and J1 md i trlif. triif. >1 Tal 100 I 110 fn Op 12 verschillende der nieuwste Machines. De Curi van 8 lessen per week moei minstens 2 mnd. dur om een behoorlijke routine te verkrijgen. Binnen de ijs tijd kunnen en mogen wij geen diploma uitreikei 16 of meer lessen per week, duur 1 maand. Ochtend-. Middag- of Avonduren. Aanmelding dagelijks. l •obl.dü Ear; Bi de Ha Vraagt prosped fihK 13ai Steno-Dactylo-Pö^TSCHO' AlléénNIEUWE RIJN 68a. Tel. 1219, b.d. Hooign (Let op het juiste nummer). JHyn.lI [Hyp bk prp.bii Hyp.! Hyp.b. I Indui •ia

Leidsche Courant | 1921 | | pagina 4