DONDERDAG 10 FEBRUARI 1921. No. 3445 BUITENLAND. BINNENLAND. Sociale Berichten. 12e Jaargang. De ABONNEMENTSPRIJS bedraagt bij vooruitbetaling Voor Leiden 19 cent per week, f 2.60 per kwartaal. Bij onze Agenten 20 cent per week, f 2.60 per kwartaal. Franco per post f 2.96 per kwartaal. Bet Geïllustreerd Zondagsblad is voor de Abonné's verkrijgbaar teeen betaling van 60 ct. per kwartaal, bij vooruitbetaling. Af- nummers 6 ct., met Geïllustreerd Zondagsblad 10 ct. Dit blad verschijnt eiken dag, uitrozonderd Zon- en Feestdagen. I Bureaux: RAPENBURG No. 10 - LEIDEN. TELEFOON INTERC. 935 POSTBUS No. II. DE ADVERTENTIEPRIJS BEDRAAGT: op Zaterdag 35 cent per regel. Overige dagen 30 cent per regel Voor Ingezonden Mededeelingen wordt het dubbele van het tarief berekend. KLEIDE ADYERTENTIËN, van ten hoogste 30 woorden, waarin betrekkingen worden aangeboden of gevraagd, huur en verhuur, koop en verkoop f 1.— 's Zaterdags, overige dagen f 0.75. git nummer bestaat uit twee bladen De Jezuïeten. Het Ohrist Hiot. dagblad „De Nederian- fler" heeft zijtn kolommen de® laatste® tijd eens ontsierd door aanvallen op de Katholieken. (Wij verwijzen maar een arti kel udt de „Msb." in de rubriek „Uit de Pers", 2e Blad). In een der bedoelde artikelen wordt met name gewaarschuwd voor de macht jr Jezuïeten Daarop heeft „Hert. Vaderland" (liberaal jreageerd dit hkud wordt, zooals ook ,nit onze driestar van gisteren bleek, hlijk- baar meermalen door eerlijkheidsgevoel ge drongen, scheeve voorstellingen of vam ge brek aam waa.rdeeri.ng getuigende meeningen omtrent de Katholieken recht te zetten of Lt der waarheid meer nabij te brengen. Zoo schreef genoemd blad over de Je- lteuïetau, maar aanleiding van bovenbedoel- i?ai iden uitval vam de „Ned.": „Wij staan verbaasd over dezen uitval tpjj .liberalen weten, dat de orde Jesm zeer knappe leden heeft, en als wij het niet wis- Lei en zou prof. Blok, de bekende historicus Oins hebben geleerd. Meer zullen wij er r. niet van zeggen, wetende wat gevoeligheid t leze hoogleeraar heeft opgewekt door ook Ie Jezuïeten door den objectieven bril der te bekijken. Er zijn eenmaal Pro testanten die zich 's avonds niet ter ruste lurven begeven zonder zich vergewist te ïebben, dat er geen Jezuïet in hum bedde- tafeLtje verscholen zit. Maar wij liberalen weten ook, dat de Jezuïeten in de Katho lieke kerk zeer geëerd zijn, en dat alle T scheiding tusschen die goede Katholieken, die niets van de Jezuieten hebben moeten, <q die ultramonianen, die ze verheerlijken, p louter fictie berust". Waarlijk 't is dwaasheid en domheid, kleingeestige achterdocht, onrede- eeiftijke.. afgunst of kinderachtige vrees. ai «h« sommige miet-Kath. doet waarschu wen voor, hoornen op of Lasteren van de ïïeiiufftendc Jezuieten voor welker Con regaitie toch zeker iedere wetenschappe- Ei (jk-om der legde niet-katholiek eert»'ei raardecring moet hebben I nti r Dj IBZak Hl! siuji HET VOORNAAMSTE NIEUWS. De Duitsche minister van Buitenlandsche laken denkt er niet aan de Parijsche be- iluiten aan te nemen. Sovjet-Rusland zal geen- Engelsche en Fransche troepen in het Wilnagebied dul- Wen. Overv/inning der Zuid-Afrikaansche par itij bij de verkiezingen. Te Berlijn is een orgesch-organisatie ont dekt Orders, in Duitsohland geplaatst, gean nuleerd. Spoorwegongeluk in Frankrijk7 doo- Wen. België. Bezetting van fabrieken geëiseht. 'Arbeiders uit Kortrijk hebben zich gis teren meester willen maken van eenige gH tebyeken in de streek van Wevelghem, om 'deze zelf te exploiteeren, aldus herhalende wat tevergeefs te Couillet bij Charleroi was getracht. De gendarmerie greep in, en liet 6 textielfabrieken sluiten. OU Duitschland, Orgesch-organisatie ontdekt. Het Berlijnsche hoofdbureau van politie, meU de „Msb.", is er in geslaagd te Berlijn een Orgesch-organisatie op het spoor te tomen en den aan deze organisatie toebe hoorenden wapenvoorraad in beslag te ne tten. Het gaat hier om den Berlijnschen „Heimatverband", in wier magazijnen 40 machinegeweren, 50.000 patronen, alsmede *en-aantal karabijnen in beslag zijn geno men. De leider der beweging, dr. Heyl, heeft door ontvluchting aan arrestatie we ten te ontkomen. Hij wordt gezocht. Enkele andore personen zijn reeds gearresteerd. Annuleering van buitenlandsche ordea's. De Berlijnsche bladen deelen mede, dat «1 van buitenlandsche kooplieden thans 'oeds hun in Duitschland geplaatste orders annuleeren uit vrees, dat de Duitsche re uring ten slotte toch den eisch der En tente nopens de 12 van den uitvoer zal aanvaarden en deze heffing natuurlijk op *te buitenlandsche koopers zou verhalen. Ecu Belgisch-Duitsch incident Dinsdag heeft te Aken een ernstige bot- plaats gehad tusschen inwoners en öcteü der Belgische bezettingstroepen. Een «Veelte der inwoners had de voorschriften politie inzake de viering van het kar- niet in aoht genomen en bleef tot nh het vastgestelde uur op dc straten en in de openbare lokalen. Er ontstonden daardoor botsingen tusschen de inwoners en Belgi sche patrouilles, die versterking haalden. Des avond half tien arriveerde een aanzien lijke macht, die de woning van een der be trokken burgers onder vuur nam en deze ernstig beschadigde, terwijl een aantal per sonen werden gewond. De straat moest ten -6lotte door de bezettingstroepen worden ontruimd. Aaneensluiting van Zuidwest-Duitscho landen. In een to Karlsruhe gehouden conferen tie over het vormen van een zuid west- Duitsohe industrie-provincie werd van Badenser zijde verklaard, dart. men van Baden uit zich ten scherpte verzet tegen de pogingen, die van Frankfort uitgaan, tot het vormen van een Rijn-M-ain-econo- misoh gebied, en eveneens tegen het vor men van een Zuidwest-Dadtsche andustrae- provineie. Daarentegen zal Baden ijverig werken voor een aaneensluiting vam Baden, Wuxtemberg, den Paits en Zuid- Hessen. Frankrijk. Een Missionaris gedecoreerd. Op voordracht van den minister van koloniën is mgr. Allys, apostolisch gede legeerde van Noordelijk Ccchin-China be- noomd tot ridder van het legioen van eer „wegens het tot stand brengen van vele werken van sociaal belang en het met veel tact vervullen van delicate zendingen". Mgr. Allys vertoeft sedert 44 jaar als missionaris in Annam en is van de con gregatie voor de vreemde missiën, te Parijs. Italië. Wapenvoorraden ontdekt. Naar de „Martin" verneemt neeft de po litie te Turijn een wapenfabriek ontdekt, ten ddensrte vam communistische organisa ties, verschilelnde mitrailleurs werden in beslag genome®. De leiders de-r organisa ties zijn gearresteerd. Rusland. Dreigende ineenstorting? Van de Russische grens wordt gemeld Lenin schrijft im de Petemsburger ,Pr.awda" „Wij zijn thans aam de versnippering der pantijen gekomen. Onze partij is ziekals wij .baar miet gezond maken, zzi de Enten te onze ineenstorting benutten en de so- ciaal-revoluitiotninairem zullen een nieuwen opstand doen ontstaan." Muiterij in Kroonstad. Einde Januari is een groot gedeelte der matroze® in Kroonstad aan liet muiten geslagen. De haven werd door hen bezet, terwijl de Hooge Commissaris der vloot werd1 gearresteerd. Ter ondenaruteking der opstandelingen werden troepen uit Moskou -gezonden'die met de rebellen in hevige gevechten werden gewikkeld. Daar de mui tende matrozen ook naar Peterburg kwa men, is de staat van beleg afgekondigd. Weer afgevaardigden op zee verdwenen. Drie Fransche socialisten Lefèbvxe, Ver- giaet en Petit hebben onlangs de wreede ondervinding opgedaan, dat het zeer moea lk is uit Rusland terug te keeren. Vooral de zeereizen schijnen uiterst -gevaarlijk te zijn. Zoo meldt de „Daily Herald" nu weer, dat. drie afgevaardigden van de Gxieksche socialistische partij, die een bezoek aan Moskou waren gaan brengen, op de terug reis den dood in de golven gevonden heb ben. Het schip, waarop zij de Zwarte Zee overstaken, wend door Turksoho zeeschui mers overvallen, die alle Grieken aan boord vermoordden. Mgr. Kopp en de Sovjct-regcering. Uit Rome wordt geseind, dat mgr. Kopp, aartsbisschop van Mohileff, op het oogen- blik te Warschau onderhandelingen voert met het gouvernement van Moskou, ten einde rijn terugkeer naar Rusland mogelijk te maken, op grond van: ie. volstrekte vrij heid van godsdienst; 2c. vrijheid van onder wijs voor kinderen, die katholieke scholen willen bezoeken; 3e teruggave van gebou wen en goederen, welke aan de kerk be- hooren. Hernieuwde strijd? Naar Wolff uit Moskou vernoemt begin nen in Mongolië, Mandsjoerije en het Amoer gebied, overblijfselen van de Witte garde zich weder merkbaar te maken en nieuwe krijgsbedrijven voor te bereiden. Een zekere baron Ungcrn is Mongoolsch onderdaan geworden. Hij ruit de bevolking tegen de Chineezen op en werft Mongool- sche strijdkrachten aan. Op het oogenblik operoert hij met goed gevolg tegen de Ghineesche troepen. In alle steden van Mandsjoerije vormen gewezen leiders met ondersteuning van Ja panners nieuwe afdeelingen. De bevelen gaan uit van Charbin, waar de generaals Tsjerbadof en Afanasjef hun kwartier heb ben opgeslagen. Hetman Semenof, die dood gewaand was, bevindt zich te Port-Artliur. De Ghineesche Regeering heeft bevel ge- go ven om de afdeel ingen van Annenhof te vernietigen. De Wilna-kwesÜe. Volgens „Sozial-democ-raten" heeft de Sovjet-regeering, na meermalen over do kwestie te hebben beraadslaagd, verklaard, er geen bezwaar tegen te hebben, dat mili- tiare contingenten van neutrale staten voor de handhaving van de orde in het volks- stemmingsgebied van Wilna zorg dragen. Engelsche en Fransche troepen zal de Sovjet-regeering in het Wilnagebied niet dulden. Daarentegen zal zij geen bezwaar makfB tegen de komst van Amerikaansche en Italiaansche troepen. Amerika. Het leger. Baker, de minister van Oorlog, hoeft de recruleering van het leger laten stopzetten, daar Wilson's veto over de resolutie van het congres om de sterkte van het leger op 175.000 terug te brengen, waardeloos is geworden, doordat de resolutie voor de tweede maal met de vereischte meerder heid door het congres is aangenomen. Een misleidende mededeeling. De bladen te New-York maken melding van een alarmeerend communiqué, dat te Londen een ongenoemde „Engelsche auto riteit" op het departement van buiten landsche zaken aan correspondenten van Amerikaansche bladen zou hebben ver strekt. Deze autoriteit zou gezegd hebben, dat de betrekkingen tusschen de twee landen moer gespannen waren, dan het oppervlak kig leek. Hij zou er nog bijgevoegd hebben, dat het onbegrijpelijk is, dat de twee lan den op een breuk aansturen. Reuter verneemt hieromtrent van zeer gezaghebbende Engelsche zijde, dat dit be richt zijn oorsprong gevonden heeft in een verkeerde uitlegging van een mededeeling, die aan de Amerikaansche correspondenten te Londen was vorstr-.kf .B den loop van oen vertrouwelijk gesprek en slechts mis leidende stukken, uit hun verband gerukt, weergeeft betreffende bet Engelsche stand punt ten aanzien van Amerika. Het donkbeeld van vijandelijkheden met de Vereenigde'Staten is zoo belachelijk, dat het geen tegenspraak verdient. Zuid-Afrika. De verkiezingen. De Zuid-Afrikaansche Partij hoeft bij de verkiezingen een groot succes behaa:d. Tot dusver zijn 43 leden van de Zuid-Afrikaan sche Partij, 9 leden van de arbeiderspartij, 12 nationalisten en 1 onafhankelijke geko- Mijnwerkersstaking. Aan den vooravond van de groorte ver kiezing in Zuid-Afrika is plotseling een staking uitgebroken bij de R and-mijnen, die op heit oogenblik 5000 mijnwerkers om vat. Berichten uit Johannesburg zeggen, dat de staking is uitgebroken togen de wil van de arbeidersleiders. De „Times"- oonrespendent te Kaapstad is van meening dart met deze staking een politiek manoeu vre beoogd is om hi erdoor de positie van de Arbeiderspartij bij de verkiezingen te versterken. De heer Grawford, secretaris van de South African Industrial Federa tion heeft- verklaard, dat de methode® van de mijnwerkers, die geheel onverwachts een staking 'uitriepen, niet door de federa tie gesteund worden. Het was aan de fe deratie niet bekend of de staking ee® of ficieel karakter draagt. China. Anti-Japansche betoogingen. In- de Ghineesche provincie Tsjoea® heb ben bloedige botsingen plaats gehad tus schen Chineezen en Japanners. Op een maar aanleiding daarvan gehouden volks- vengadering werd geëiseht, dat Japan bin- men een weekzijn troepen zou iterngtrek- kem e® dat de Ghineesche regeering zou weigeren geheime verdragen mot Japan te sluiten e® de buitenlamdsohe schuld te be talen. Buitenlandsche Berichten, De Parijsche bandieten. Omtrent den moord op de twee polïtie-in- 6peoteurs te Parijs, waarvan Wij reeds melding maakten, vernemen wij nog het volgende: In den nacht van Donderdag op Vrijdag 1.1. hadden eenige inbrekers zich toegang ver schaft tot een winkeltje van Mme. Leclcre, die daarin een bureau de <tabac, tevens postzegel- kantoortje hield. De inbrekers wisten zioh meester te maken van de som van 150 francs en een partij postzegels ter waarde van 100 francs. De comm. van politie van deze wijk belastte toen 'n tweetal inspecteurs met 't opsporen van de bedrijvers van dezen diefstal. Een on derzoek bracht aan het licht, dat het gestolen© tegen een civiel prijsje door een zekeren Al- bert Ledentic bij een koopman ten verkoop was aangeboden. Den volgenden dag nu be merkte een der inspecteurs op een der boule vards dezen Ledentic, terwijl de laatste met een ander individu stond te spreken. Terwijl hij stilletje naderbij sloop, pakte hij plotseling de beide individuen vast en beval hun, hem naar hel bureau te volgen. Ledentic lbood geen weerstand en liet zich gewillig meevoeren. Zijn compagnon wist zich evenwel met eenige moeite aan zijn geleider te ontrukken en zette het op oen loopen Voor den politie-commissaris bekende Le dentic, dat hij getracht had het gestolene te verkoopen. Hij verklaarde, het ten slotte ver kocht te hebben bij een koopman in de Rue du Ruisseau, dezelfde, die de vlucht nam toon men hem zooeven wilde arresteeren. Dadelijk begaf zich thans een tweetal inspec teurs op weg naar de rue du Ruisseau Daar zagen ze na eenig speuren den ontvluchten Bacquet, in gezelschap van ,r een ander per soon binnengaan in een slijterij De zaal was verlaten en de waardin bevond zich op dat oogenblik juist even in den kelder. De twee politiemannen besloten daarop in de herberg te gaan en als twee bezoekers wat te gaan drinken en dan maar te wachten op de dingen, die komen zouden. Dus gingen zij naar de toonbank, waar zich ook Bacquet en zijn vriend bevonden. Wantrouwig begluurde Bacquet de geziohten van de twee nieuwe gas ten. Dadelijk herkende hij in één van hen den man, die hem 's middags ,in hechtenis had willen nemen. De inbreker aarzelde thans geen oogenblik. Onmiddellijk trok hij zijn revolver, en schoot driemaal a bout portant op de beide inspecteurs. Een van hen, midden in 't hart getroffen, zakte dadelijk ineen; de ander, aan het hqofd en in de buik getroffen, trok nog zijn revolver. De bandiet en zijn vriend vlucht ten daarop uit de herberg. De inspecteur, die in den buik getroffen was, wilde hen achterna- loopen, strekte zijn arm uit, trachtte nog do haan van zijn revolver over te halenmaar zijn krachten lieten ook hem in den steek en hij viel neer. Op het lawaai van do schoten waren de gas ten ran het aangrenzend hotel komen aanloo- pen. Snel werden de twee gewonden op een bed gelegd De zwaarst gewonde opende nog eenmaal de oogen. waaruit tranen vloeiden. „Het is Désiré". fluisterde hij en het waren zijn laatste woorden. Hij stierf op 33-jarigen leeftijd, een vrouw en klein kindje achterla tend. De andere gewonde, die steeds bij be wustzijn was gebleven, werd in een taxi ge dragen en naar het ziekenhuis gereden. Laat in den avond heeft de politie-prefect zich nog naar het ziekenhuis begeven. Een operatie in den onderbuik van den gewonde was noodzakelijk geweest, doch zijn toestand was niettemin hopeloos Op 31-jarigen leeftijd is ook hij overleden als een slachtoffer van zijn plicht. Uitvoer van Eieren. Aan. don Mnisrter van Landbouw ia gis teren hét volgende telegram verzomde® "De Kaagsohe eicrenhamdel ane® en gros en détail, bijeen op heden te nouden vei ling dier Ned. Eiervedling Haag (teennis ge nomen. hebbende va® het aan Uwe Excel lentie gedane verzoek rtot sduitang der gren zen niet. plotseling te .geJaten met onmid dellijke dm werkiinjgrtreding, maar een speling van 4 dagen tee te staan, daar anders cLoor aJle categorieën in den eierhancLel enorme, niet te benaderen verliezen zonde® worden gelede®. Uitvoer van voederbieten. De minister va® Landbouw heeft fort na dere aankondiging dispensatie verleend van het uitvoerverbod van voederbieten en mangel wortelen, ook in gedroogde® boe- sibamd of op andere wijze (geconserveerd. Deze beschikking treedt in werking met ingang va® 14 Februari 1921. Tarwe. De minister van Landbouw maakt be kend, dat de voorraad iharwe in het be zit der regeering thans nog ongeveer 42000 ton bedraagt, terwijl de voorraden tarwebloem na-genoeg zij® verkocht. Het' ligt in de bedoeling der regeering hare zorg voor de aanwezigheid van brood- grondstoffen met 1 Mei a.s. te doen op houden in verband waarmede de nog aanwezige voorraad -tarwe vóór die® da tum geleidelijk zal worden geliquideerd. Do economische crisis. Bij do Philips gloeilampenfabrieken te Eindhoven, waar reeds eenigen tijd spra ke van mindoren afzet was, is weer verle vendiging in zaken opgetreden. Vooral bij het nevenbedrijf, de glasfa brieken, zijn belangrijke, buitenlandsche orders ingekomen, waardoor volop werk aan de betrokken arbeiders verzekerd is. Te Valkenswaard hebben de schoenfa brikanten firma Gebrs. Bots en J. v. den Besselaar, de fabrieken weer met bijna voltallig persóneel in werking gesteld. Bij de „Lettergieterij Amsterdam" is reeds sedert eenigen tijd oen gedoelle van het personeel op verminderden arbeids duur gesteld wegena bedrijfsslapte.Om die zelfde reden werd bij de Maatschappij voor Boekdrukkerij Industrie te Amsterdam do arbeidsweek tot de helft verminderd. In de Sigarenindustrie. Dinsdag hebben de hoofdbesturen van het Verbond van Sigarenfabrikanten en van do arbeidersorganisaties in de sigaren- nijverheid te Amsterdam vergaderd over de afschaffing van de index-bepalingen. Deze vergadering heeft geen definitief re sultaat opgeleverd. Vooral de moderne bond en de federatie bleken tegen afschaf fing van deze bepalingen gekant. Vrijdag wordt een nieuwe conferentie te Utrecht gehouden. R.-K. Huisvestings-comité. Het bestuur van het R.-K. Huisvestings comité heeft besloten tot hel openen van een nieuw kinderhuis in Oostenrijk, n.l. te Wolfsberg in Beneden-Oostenrijk. In dit kinderhuis kunnen 100 kinderen worden opgenomen. Men kan voor ƒ60 de verpleeg- koslen voor drie maanden voor een kind overnemen. Het R.-K. Huisvestings-comité beschikt behalve over dit nieuwe kinderhuis ook over het Faniteum bij Weenen en het kin- derheim te Göllersdorf. Verder worden on derhandelingen gevoerd over de opening van kinderhuizen in Duitschland. A.s. Zaterdag zal weer een transport kin deren uit Weenen in ons land aankomen. In de jongste wekelijksche bestuursver gadering werd o.m. besloten tot hulpver leening van inrichtingen voor kinderen te Paderborn%en Boedapest. 75-Jarig bestaan der St. Vincentius- verccniging in ons land. Heden is het 75 jaar geleden, dat de eer ste conferentie der St. Vincentiusvereeni- ging in ons land werd opgericht, n.l. de conferentie van don H. Jacobus aan dc Parkstraat te Den Haag, toen de conferen ce van Onze Lieve Vrouw gehoeten. In verband met den Vastentijd zal dit oerst heden niet worden gevierd. Wel be staan er, naar wij vernemen, plannen om dit jubilé a.s. zemer op of omstreeks den feestdag van St. Vincentius (19 Juli) ©enigszins feestelijk te herdenken. „Msbd." R. K. Melkhandelaren. Gistermiddag vergaderde de R. K. Bond vaa Handelaren in melk en melkproducten in Ne derland in 'het gebouw „St. Bavo" te Haarlem. De heer A. J. Voskuyl opende de vergade ring met den Chr. groet, 'heette allen hartelijk welkom en sprak een woord van afscheid tot den geestelijk adviseur, den ZeerEerw. Rector Stroomer, die den bond, door zijn benoeming tot Deken van Gouda, moet verlaten. Sprekor spreekt den wensch uit, dat Z.Eerw. nog vele jaren in gezondheid in Gouda moge arbeiden! Na behandeling van enkele ingekomen stuk kon krijgt do heer J. G. Klijn het woord, om, eeenige toelichting te geven Van zijn uiteen zetting in de „R. K. Melkhandelaar" over de vraag of centralisatie van het melkhandelaren- bedrijf noodig is? Centralisatie van het bedrijf van melkliande- laren is noodzakelijk volgens den heer Klijn: 1. om aan het bedrijf van melkhandelarën meer zekerheid te verschaffen door voldoende aan voer van melk en economischer verwerken der overmelk; 2. om aan alle eisehen der consu menten, speciaal aan de vraag naar bijpro ducten te voldoen; 3. tot het v rkrijgen van gelijke in- en verkoopprijzen der melk waar- tussehen een behoorlijke winst voor den nielk- handelaar; 4. om zich door wetenschappelijk© onderzoekingen op de hoogte te stellen dal het product zoowel wat ontvangen als wat ver kocht wordt aan de gesteldo eisohen voldoet; 5 teneinde aan alle eischen wolke in verband met de Warenwet kunnen of zullen gesteld worden te kunnen voldoen; 6. ter voorkoming van gemeentelijke exploitatie van melkbedrij ven. Spr gaf, na het geschreven praeadvies, nog een nadere toelichting op de gestelde pun ten, terwijl hij op het debat uitvoerig van re pliek diende. De Voorzitter zegt, dat wellicht in geen vak er zoovelen slaven zijn als in hot bedrijf dor melkhandelaren. Spr. beveelt ten sterkste het gecentraliseerd melkbedrijf aan. Daarna vatte de heer rar, Ilubar van het Nationaal Hanzebureau de conchisie der ver gadering samen. Bü de besprekingen van het vóór en legen is msischien wel wat uit het oog verloren dat veel afhangt van de plaatselijke omstandigheden. Maar ook is wel wart ver geten dat er wat boven het hoofd hangt nL de Warenwet. Voor ver doorgevende centrali satie voelt spr. niet veol. Dat doodt alle initia tief en is een gevaar voor den middenstands Maar een beperkte centralisatie is zeer aan te bevelen. Hoe die centralisatie moet zijn is niet in het algemeen te zoggen Dat hangt af van de plaatselijke toestanden. Van den Bondi zullen nu voorstellen moeten komen om te zieo welke maatregelen in verschillende plaatsen' kunnen genomen worden om te voorkomen! dat de melkhandelarcn verdwijnen. Hert beete is daarvoor een commissie te benoemen. Spr^ is bereid in zulk een commissie zitting te

Leidsche Courant | 1921 | | pagina 1