Ingezonden stukken. BINNENLAND. Aan de leden werd een gedenkplaat uitge reikt deer k.ipitevn 9ehc". De Zeereonv. lieer Pafoor sprak een vróord vair dank aan den spreker en aan kapitein Schell, waarna de voorzitter de vergadering slot. Gemengde Berichten. De directie der Ned. Spoor we gen heeft per circulaire bekend gemaakt: Her haaldelijk wordt geconstateerd, dat bij vertrek van de treinen de portieren der rijtuigen niet vol doende zijn gesloten. Het gevaar, hetwelk hier door gedurende den rit voor de reizigers kan ont- staan is do aanleiding het. treinpersoneel er op to wijzen, dat do-verplichting om voordat de trein zich in beweging stelt, na te gaan, of alle por tieren behoorlijk zijn gesloten en wel in de eer ste plaats aio. welke niet aan de binnenzijde go- sloten kunnen worden. De burgemeester van Haarlem heeft Maandag persoonlijk zijn bijzondere tevre denheid betuigd aan den hoofdinspecteur van po litie E. H. Tenkinek, voor zijn buitengewoon ijve rige en onvermoeide nasporingen in de zaak van den bankbiljettendiefstal bij de firma Joh. En schedé en Zonen, en .aan ieder der rechercheurs W. van dor Hulst, Th. Spoor en B. van Meel, (lie ^daarbij behulpzaam zijn geweest, voor den door hen betoonden ijver en tact als blijk van erken ning-een gouden horloge met inscriptie uitgereikt. Bij de schipbrug te Vlissingen is de telefoonkabel stuk gevaren, waardoor een gedeelte der stad voor vermoedelijk 8 dagen zon der telefoonaansluitingen zal zijn. Zaterdag kreeg de ITanzebank in de Oldenbarr.cveldstraat te Rotterdam telefo nisch order van de Continental Trading-Comp. om voor haar rekening 195000 Mark te koopen. Gisterenmorgen werd de looper Aan de Hanzc- bank B. S. naar de Trading Cy. gezonden met do Marken en een nota groot f S872.50. Hij werd ontvangen door twee heeren, van welke een oogenblik later een vertrok. Daarna ging ook do andere heen. Na een kwartier wachten bleek boiden gevlogen. Do politie gewaarschuwd zijnde, ontbood aan hét politiebureau zekere F. van E., die in een hotel in de Hoogstraat verblijf hield. Deze bekende onder den darfm Cont. Trading-Cy. zaken te doen met zekeren W. de R., die bij do politie ongunstig bekend 6taat: doch gevlogen is. F. van E. werd na verhoor weer losgelaten. Do politie te Amsterdam heeft een 15-jarig meisje aangehouden, dat er haar werk van maakte in verschillende win kels kleine voorwerpen weg te nemen. Omtrent het spoor w ego n- geluk bij Rosmalen meldt men nog aan de .,N. R. Crt.": De remmer Hendriks, uit Vught, heeft ongeveer elf uur bekneld gezeten tu&schen de puinhoopen van de vernielde wagons. Af en toe kermde hij. Toen het bevrijdingswerk zijn vol tooiing naderde, sloeg hij herhaaldelijk uit dankbaarheid zijn aam om den hals van zijn helpers. Een aandoenlijk schouwspel. Onder leiding van dr. Mettrop uit Den Bosch werd hij naar 's Hertogenhosch vervoerd. Hij klaag de over pijn in de borst. (In het ziekenhuis is hij. gelijk reeds werd gemeld, bezweken.) De machinist van den trein uit Nijmegen heeft aan den rechler-coinmissaris volledig bekend, door onveilig sein te zijn gereden; hij had zijn aandacht te zeer geschonken aan de ONDERWIJS Tot directeur van het Instituut voor Doof stommen te Groningen is benoemd de heer R. J. Woltjer, hoofdonderwijzer aan dat instituut. RECHTZAKEN. Een wethouder voor de rechtbank. De Rolterdamsche rechtbank behandelde de belastingzaak tegen A. W. H e ij k o o p, wet houder van Rotterdam, niet ver schenen, die had geweigerd het heschrijvings- biljet A voor de personeele belasting dienstjaar 1920, in te vullen. De belastingambtenaar verklaarde verschil lende malen daarom gevraagd te hebben, doch bij was telkens zeer onheusch behandeld. Dc wethouder bad verklaard, geen tijd te hebben, zich met dergelijke dingen bezig te houden. De rijksadvocaat, mr. Van Dalsum, verklaar de de strengste straf te wenscben, voor eerst omdat de wethouder van een gemeente als Rot terdam een goed voorbeeld dient te geven, en vorder omdat een ambtenaar van de belastingen steeds beleefd dient behandeld te worden, en eischic f 100 boete. De officier van justitie, mr. Rombaeb. con cludeerde toewijzing van de vordering en vroeg bij niet-betaling der boete deze te vervangen door 30 dagen hechtenis. Uitspraak 30 December. SPORT. KORFBAL. Serie-wedstrijden D. E. V. Ter gelegenheid van. ihaar 20-jarig be staan heelt de Ameterdamsche korfbalclub (D. E. V. serie-wedetriyien georganiseerd op Zaterdag 25 December. (Nota, bene: lste Kerstdag In de eerste afdeeiong zijn uitgenood!gd T. V. I, D. E. V. I, Deetofl I, H. 8. V. I en Viteese I. In deze aideeling wordt ge speeld om een -wisselbeker. Vitesse I speelt feeds te 10 uur tegen D. T. V. I. In de tweede afideeling zijn uitgenoc- üigd D. E. V. II, Vitesee II, KoogZaan dijk I en R. O. D. A. I. Vitease II heelt de invitatie echter niet kunnen aannemen, omdat de meeste spe lers tijdens de Ker&t-vacazitie uit de stad CMSL Ons dunkt, dat voor deze wedstrijden wed een betere dag dan le Kerstdag had gekoaen kunnen wonden, 't Is hoogst sfkeu- eenewaardig 1 Na-competitie. De Korfbalvereenigingen Vitesse (L.), Fluks, Hü.V., A.L.O. en Vitosse (H.) hebben besloten oen na-coinpelitie te organiseer en. De cornpctitieleider der N. K. B. is bereid gevonden deze jia-competitie te administreeren Zoodra de N. K. B.-competitie is afgcloopcn, zullen de wedstrijden voor deze na-competitie worden vastgesteld. Nieuw Sportblad. Door de Zaanlandsche Stoomdrukkerij, fa. E. Smit, te Koog a. d. Zaan wordt met 1 Januari een nieuw sportblad uitgegeven, dat 's Maandagsavonds alle uitslagen van voetbal, etc. zal vermelden en van de Zaansehe sport uitvoerige verslagen zal geven. Het blad wordt geïllustreerd. Land- en Tuinbouw. Registratierecht. Behalve dat aan alle leden der Tweede Ka mer een afschrift is gezonden door het Cen traal Bureau van de veilingen in Nederland, Javaslraat 80 Den Haag, van het verzoek om afschaffing van het 1/2 pet. registratierecht, is aan de Regeering een gezegeld exemplaar loe- gezonden, vergezeld van de lijsten met ruim ■40.000 handteekeningen. Bovendien zal getracht worden zooveel mogelijk Kamerleden'voor deze zaak te winnen door persoonlijke besprekin gen. Buiten verantwoordelijkheid der Red) „Omdat het zoo lekker is." Gode zij dank, dat de drankbestrijders-ideeën meer en oneer zijn doorgedrongen) onder alle rangen en standen. Wat zou er van de maatschappij terecht komen als de drankbestrijding niet meer en meer ingang had gevonden bij bet volk, vooral in dezen tijd. Dat de drankbestrijding reden van beslaan heeft, zal tegenwoordig door ieder weldenkend menscli erkend worden, te meer daar de al coholvloed'zoo ontzettend toeneemt. Uit is bet nu, met die praatjes als zouden de R. K. drankbestrijders een strijd voeren legen den kastelein om hem en h e m alleen er onder te krijgen; neen, wij voeren alleen strijd tegen bet alcoholisme, d. i. legen alle misbruiken, die door den alcohol voortkomen, het kwaad in geheel zijn omvang; zelfs wordt de matigheid gepredikt aan hel volk. En bij het voeren der actie zullen steeds de wetten van rechtvaardigheid en naastenliefde in het oog gehouden worden.. Is dat geen heerlijk Katholiek so ciaal werk? Wie zal ze tellen de honderden, ja duizen den, die behouden zijn gebleven cn de talloos velen die zijn terug gevoerd op den weg naar geluk van ziel en lichaam. Hoevelen zijn er. die behouden zijn voor het gezin, en de maatschappij door de R. K. drank bestrijding? En tochToch zijn er die onverschillig de schouders ophalen- voor die zelfde drank bestrijding. Velen, en ach helaas hun getal is ontzaglijk groot, die niet mede wen scben te doen aan dien li c c r 1 ij le e n strijd. Hoe dikwijls is er op ge wezen door woord en geschrift maar het is dan de slem eens roepende in de woestijn. Slapen zij dan. Beseffen dezulken het dan niet? O ja, maar er is iets tegen de drankbestrijding aan le voeren, en daarom mogen zij niet worden wakker geschud uit hun dommeling, daarom niet meewerken mei Kruisverbond en Maria- vereeniging. En het bezwaar? Welnu! „Omdat hel zoo "lekker i s!" „Omdat 't zoo lekkeer is", willen zoovelen niet meedoen aan dat heerlijk werk van Christelijke naastenliefde. Hoevele zielen zijn misschien reeds verloren gegaan door den drank? Wilt gij u daarom niet wapenen, uw zwakkere broe der of zuster, uw evenaaste tot steun wezen? Wilt gij daarom niet meedoen om die arme drank slaven te verlossen van den alcoholdui- vel en te redden van den eeuwigen ondergang? „Omdat het zoo lekker is", moet daarom tie Kerk maar vergeten, harebedienaren be schimpt worden en bespot-worden al w;at hei lig is, worden uitgebraakt de schandelijkste taal? „Omdat bet zoo lekker is", moeten .daarom vrouw en kinderen maar gebrek, honger en koude lijden en wachten) tevergeefs op het loon van man en vader. „Omdat 'het zoo lekker is", moet daarom dc maatschappij maar naar den kelder gaan. nu er juist, door de wetgeving, alles wordt ge daan in h e t belang, bet overgroote belang van het volk? „Omdat het zoo lekker is", moeten de lichamen van zoovelen maar gedood worden, daar door den alcohol het lichaam verzwakt en afneemt naarmate men zich aan veelvul dig gebruik schuldig maakt. Dat lichaam zal dan spoedig dalen in het graf. Maar niet al leen. Het is ook een strijdL voor het behoud van de ziel. Velen- willen daaraan niet meewerken en blijven slaan van verre. „Omdat het zoo lekker is". Daarin vindeh velen hun geluk. Welnu, wij Roomsche drankbestrijders vinden het geluk door het winnen van de ziel, 't zij voor onszelf of onzen evonaastc. Dal heerlijke, overgroote gduk zouden wij zoo gaarne deelen nog met zoovelen en dan gezamenlijk optrekken oei „alles le herstellen in Christus", wat niet bereikt zal worden zoo lang die kanker van de maatschappij voort- woedt: het alcoholisme. P. v. 't W. De ongeregelde treinenloop. In verband met het verminderde verkeer is het volgens aanschrijving van de direc tie der Nederlaindsche .spoorwegen moge lijk gebleken, de samenstelling van de rei zigerstrein te verkleinen. Bovendien blijkt het nootlig, "de treinen niet groofcer te ma ken dan 44 assen. Het aldus verbeteren van den onregeimatigeii treinenloop acht zij een eerste vercischte en daartoe zal worden overgegaan. De mogelijkheid be- efcaiat, dat dan in enkele treinen .plaatsge brek zal ontstaande chefa en het brein- personeel zullen de pïaatazoeketude reizi gers zooveel doenlijk moeten helpen door aanvulling van alle klassen. Het treinper soneel heelt te zorgen, deugdelijk bekend te zijn met de Én zijn trein nog beschikbare plaateen. Do reizigers moeten en cl daar heen verwezen, en ae portieren geopend worden. Het plaatsen in een hoogere klas se mag alleen geschieden met toestemming van dc stationschefs. Ds. Bakels en de Apostolischen. Ds. Bakels vertelt in 't „Vrije. Godsd. Wkbï. van Amsterdam" van een bezoek dat bij aan de Hersteld-Aposlolischc Gemeente te Haar lem gebracht heeft. Wij ontleenen: De kerk was niet groot. Er waren onge veer 150 menschen en zij was tamelijk vol. Als ik zeg „menschen", dan moet u dat niet al te letterlijk opnemen. Onder die „menschen" was een tamelijk groot aantal kinderen op moeders schoot of daarnaast Zelfs zuigelin gen. En al dien tijd dat de kerk duurde, heb ben die kindertjes met do. tasenjes en porte- monnaies hunner moeders gespeeld, hebben ze laten vallen, weer opgeraapt, enz., hebben gepraat, gehuild en andere geluidjes gegeven. Maar vergeleken met al het andere afkeurens waardige, was dit slechts een peuleschilletje. Toen het 10 uur was en de kerk vol was, kwa men er uit de deur naast den preekstoel nog een paar witgedaslen.- Een ging er op den preekstoel staan. En één er naast achter den katheder. De laatste was een oud grijs man en scheen mij de eigenlijke leider te zijn. Die jap de preekstoel was echter het meest aan het woord. Het was een keurig in zwart gekleede jas gekleede mijnheer met onberispelijk wit front mot tamelijk groote gouden knoopen; en onberispelijke nieuwerwelsehelijk toegeknoopte manchetten aan de polsen. Hij bad een zinnelijk-knap gezicht. Maar wat een man! Ik beb nooit zoo iels onnatuur lijk geaffecteerds gehoord als de bespottelijke verdraaide stem, waarmede deze verkleede bricven-besteller-of-zoo opgaf over welken tekst hij preeken zou. Ik-kan het niet nadoen. Een phonograaf zou hier voor dc lezers dezer courant wonderen verrichten. Toen hij na een vol" uur klaar wasbegon het. Wat? Wel u weet toch dat de apostolischen uitgaan van de op zichzelf niet onlogische ge dachte dat als er in den tijd van Jezus' aposte len „gaven" van gezondmaking en profetie en „in tongen spreken" (zie o. a. I Corinlhen 14) wa ren, deze nog beslaan. Dusbij hén. In Enkhuizen woonde ik het bij, dat een man midden onder de preek van den „voor ganger" hijgend begon heen en weer te schud den en te brullen: „Koop de waarheid en ver koop ze niet!" Maar in Haarlem wachtte de Geest heel ordelijk tot de voorganger klaar was. Doch toen werkte hij dan ook overvloe- diglijk. Een hleeke magere plus minus 35-jarige juffrouw in zwart fluweel en met een verscho ten rose hoed op, begon. Allen stonden op. Ze hijgde. Ze kon niet uit haar woorden komen. Ze riep met zingende slem iels aan Jeruzalem! Jeruzalem! Ze hijgde nog meer. Zo boog voor over.... Ze boog achterover. Ze kon geen lucht krijgen. Ze snakte -naar lucht. Ze hoog zóó ver achterover, dat ik dacht: ..Nu valt zo achterover op dit kind." Maar neen! Ze kreeg haar evenwicht terug. Ze gilde nog wat door, Wat, dat weel ik niet meer. Officieel stelde men er het hoogste belang hi. Direct hadden do Geaffecteerde en de Oude papier en pot- lood genomen en stenografeerden op wat er uitgegalmd werd. Het was werkelijk een ko miek gezicht, die beide snelschrijvers in schuinsche houding daar in die Tweede Ka mer. Officieel stelde men er dus het hoogste belang ju (geen wonder, want hun leer is, dat God Zelf al dit moois op dit moment aan de menschheid in confidentie geeft). Maar de ge meente scheen het,kalm op te nemen. Ik had echt bet gevoel alsof ik dc eenige in dit gezel schap was die verstomd stond bij de „gods spraak". Toen de bleeke juffrouw klaar was, begon een andere juffrouw met een ongelooflijk hooge zangstem te galmen. De stenograf en hadden al weer -naar hun potlood gegrepen. Ze had den druk werk dien morgen.... Daarna be gon een man. Enz. enz. Een half uur daarna moest de bleeke nog het zweet van de gods- inspanning .van haar voorhoofd wisschen met haar zakdoek. De dienst ging maar voort cn voort. Het was half twaalf geworden. Het werd twaalf uur. Mén knielde. Allen. Naar de zuigelingen heb ik toen niet gezien. Do Geaffecteerde sprak de liturgische woorden (die een vriendelijke rand op een gedrukt papier op mijn bank logde) dat hij „alls dienstknecht des Heeren, dooi' Hem. zeiven daartoe geroepen" ons „in den naam Gods, des Vaders, Zoons en H. Geestes de vergiffenis van al onze zonden enz. verkondigde". Dit „enz." is niet van mij, maar van de apostolischen. Dit „enz." is meer dan kostelijk en komisch, lk lach cr om, omdat ik er niet om huilde. Tranen van woede over zooveel charlctanncrie. Intussclien piekerde ik er over orn óók op le staan en óók le gaan profeleeren: dat name lijk doze dienst hier niets dan een bespotting Aan den waren godsdienst was. De apostoli schen noemen het geschreven Godswoord in den Bijbel „hooi" en hun eigen verscbe profe tie noemen ze „gras" (dit heeft een apostoli sche mij eens zeflf gezegd), maar ik zou hun nu eens vertellen, dat wat zij gras noemen, niets dan onkruid is.... Maar' het bleef bij dit piekeren. Ik hield mijn mond. Maar ik wou deze kerk uit. Intusschen begon de oude naast don preek stoel zoo luid te roepen, dat ik-er van schrok en dacht: „Hoe kan zulk een oude man zóó hard brullen!" Doch het bleek ook al „profe tie". Ternninste.de Geaffecteerd.; begon weer le slenografeeren. LEIDEN. Onbestelbaar. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugont vangen in de le helft der maand Dec. 1920. Brieven Binnenland. Van Altema—Enders, Den Haag Boereen- steiger no. 501, Rotterdam E. Gaboa, Amster dam Marietje do Cler Commissaris der Ko ningin, Den Haag G. Evers, Wageningen M. v. Houten, Den Haag H. de Jonge, Amster dam G. Klein, Hoogeveen P. Koopmans, Den Haag - Neerlandia, Utrecht J. van Os, Voorschoten M. Sacsman Engelberts, Den Haag'— C. van Santen, Alphen M. v. d. Stap, Den Haag M. Schocb, Zeist T. Storm de Grave, Den Haag A. L. de Stuzler, Den Haag 'Job. v. Teijlingcn, Benthuizen G. do "Waart Nunepeet Mei. v. d. Weide, Leiden Mej. Zonneveld, Den Haag. Briefkaarten Binnenland., 3. van Asperen, Den Haag H. O. Brom, Don Haag A. Cadeo C. H. de Geus, Nieuw Helvoet L. do Haan, Doesburg A. Hartog, Nieuw Helvoet J. Hopman, Rozcnmarijnsteeg 18 De Klerk, Utrecht G. v. Konijnenburg, Den Haag W. Lam an, Leiden Joh. Loef, Boskoop M. Verstracten, Delft E. Swaab, Amsterdam M. Yan Veen, Lisse Mej. van Wiegert, Zwartsluis. Brieven Buitenland. H. J. van Duijn, Heath Wood U.S.A. Mar tha Draab, Berlin T. Grootendorst, Tinclileij no. 3. Briefkaarten Buitenland. Aph. Meijer, Nauheim H. Siepkes, Boston. Bolster van Amsterdam W. Th. HulseboecS van Bloeinendaal J. P. Weeterhof van Oude-i Tonge C. Nieuwdorp van Oudc-Tongo A. Peereboom van Oude-Tonge Jan"jo van dec Wiel van Haarlemmermeer. Vertrokken personen: W. van der Niet naaf Wjassenaar Marg. Bouwmeester naar Apel doorn A. van der Hokt naar Groot-Eindhoven J. M. de Wildt naar Iependam R. Schee-, maker naar Assendelft Joh.a. Pluggo naar 's-Gravcnhage B. Los naar Oldomarkt W. J. Bouwmeester naar Rotterdam 0. M. Stam naar Limmen (N.-H.) M. Kroon naar 'e-Gra-t venhago. OEGSTGEEST. Burgerlijke Stand. LEIDEN. 18 December. Geboren: Herbert Frank z. van J. M. Romboute en A. M. Mulder. Ondertrouwd: A. T. M. Noijons wedr. 47 jaar en A. B. P. Brinkman jd. 50 jaar P. W. Bol jm. 27 jaar en P. J. J. v. d. Graaf jd. 30 jaar J. W. Wiggers jm. 27 jaar en C. van Wetten jd. 20 jaar L. A. Driessen jm. 30 jaar en J. W. Hofman jd. 22 jaar S. J. Koopmans, jm. 27 jaar en F. H. Becherer jd. 26 jaar G. Smits jm. 19 jaar en H. W. Bosua jd. 19 jaar R. L. Kallenberg wedr. en P. de Haas jd. J. J. Picket jm. 27 jaar en E. E. Carton jd. 24 jaar W. van Erkel jm. 22 jaar en G. Marck jd. 22 jaar H. J. Tegeiaar gesch. 5 jaar en R. Brouwer wede. 58 jaar A. Janssen jm. 26 jaar en T. Viescher jd. 23 jaar. Geboren: Gerrit, z. van J. J. Groen en J. N. E. Nieuwenhuizen Jan, z. van B. J. Limburg en H. Buis. Overleden: Mozes van Dam, man 67 jaar Gerrit Arris Jobs. Vermeulen, z. 10 jaar Hendrik Schouten man 63 jaar. - 20 December. Geboren: Peter. z. van P. Visser en G. van den Heuvel Reinier, z. en Alida, d. tweeling van J. van Velzen en M. ;M. Pijna- ker Jannes Albertus, z. van L. J. L. Aalbereberg en E. H. C. D. Beijer Hen- Gotlieb Antoon Lucas, zoon van J. E. van Lemel en J. C. A. Freijer Jan netje Hendrika, d. van J. Keereweer en H. G. Corpel Maria Hendrika, d. van Q. A. de Graaf en P. C. M. J^angezaal Johan na Maria, d. van C. J. Verbiest en J. M. Schouten Cornelia Maria, d. van C. v. .d. Krogt en C. Schouten Jansje, d. van C. Linschooten en J. van den Wijngaard Willemina Gerritdina Harmpje, d. van L. Schilder en C. G. W. Schut Johanna, d. van W. Beekman en C. M. Bron6geest Abraham, z. van W. v. d. Berg en J. M. Marks Pieter, z. van P. Zwaan en M. L. Reeling. Overleden: Jacob Hoogcarspel w. 61 j. Pieter Zwaan, z. 1,5 uur Elisabeth Pennenburg, d. 29 jaar Reinier van Vel zen. z. 1,5 uur Alida van Velzen, d. 2 uur Daniel Jacobus Fasseur. z. 5 maan den Peter Visser, z. 8 uur. Gehuwd: II. Bieze en C. M. Comelisse jd. H. van Batenburg jm. cn M. H. G. Manglitz L. Klokgieters wedr. en J. A. van Buel wed. BODECnAVEN. Geboren: Geerlof Jacobns z. van G. dc Jong en B. Spijker Maria. d. van -P. van kat wijk en W. Merke-stcijn Jan z. van A van Leeuwen Trijntje d. van K. de Koning en A. A. van Eijk. Ondertrouwd: P. Hc-rfkene 26 j. en M. v. d. Louw 26 j. S. Couperus 32 j. en P. van Aalst 29 j. J. Pouwor 28 j. en J. Stoter 20 j. L. Tjerlouw 21 j. en G. Schoonhoven IS j. Getrouwd: B. Th. Lubbers 26 j. en R. A. de Vlieg 21 j. A. Ooms 22 j. en M. v. d. Beik 23 j. Overleden: C. van Doorn gek. met Niesten 74 j. E. W. van Beolt 6 mud. M. Voordauw 24 j. A. Twaalfhoven 2 n nt'. C. Beijenicfn wedr. van T. Kraaijec-vcld 75 j. J. v. Breest geh. met A. Windhorst 75 j. Geboren: Zoon van A. E. Hoogeveen geb. Redegcld. Zoon van A. J. Voordauw geb. Getrouwd A. C. de Bruijn 56 j. en G. Peur- eum wed. van J. van Dam 48 j. - C. Zoet 30 j. en B. Looij 33 j. HAZERSWOUDE. Overleden: Catharina Virgina Maria van lier Wjerf 9 m. Matthijs van Klaveren, geh. m. Willemina Henrietta Plak 31 j. (wonende to Bos koop) Maria Elisabeth Straathof vr. v. Abra ham Kaptein 67 j. Johanna Ovcrcs, vr. V. Pe trus van Velzcn56 j.— Geertrui de Jong jd. 77 j. HILLEGOM. Getrouwd: H. Verdoorn en J. B. Philippo. Geboren: Zoon van A. Jonkheer-Ooetdam Zoon van A. J. de Roover-Smit Dochter van M. do Groot-van der Klugi— Dochter van J. U. van Trigt-fimit. LISSE. Geboren: d. van A. C. van der Lans—de Bruijn d. van J. M. Ver mej—Schouten. Overleden: J. Eiscnga 11 w. NOORDWIJK. Geboren: Gerardus z. van J. W. Slats en J. H. Dobbe. Johanna Cornelia Adriana d. van J. A. Engelsman en A. A. W. Wilmer Jacob z. van D. Hazenoot en J. A. van Duin. Betsy cn Nelly dochters van E. v. d. Horst en E. Haster. Ondertrouwd: J. van der Werff 25 j. te Rijnsburg en J. Brussco 19 j. Gejrouwd: N. Smit 29 j. en S. Nr Marlijn 26 j. te Leiden. Overleden: Grietje Plug 3 m. d. van J. Plug cn A. F. van Leeuwen 1 Willem Steen voorden 84 j. w.edr. van N. Caspers. Pieter Lindhout. 86 j. wedr. van J. van Dcorn. Anna Immers 51 j. ongeh. NOORDWIJKERHOUT. Geboren: Nico z. v. L. Marijnue en W. Zandbergen. Petronella d. v. F. C. Ruigrok en A. Ilomijn Johannes Pctryf z. v. A. do Winter en K. Smit Maria Johanna Elisabeth d. van Job. van der Raadt en E. van der Burg. Overleden: Hubertus Cornelia van dor Berg l»j. Anna'Maria Mulder 37 j._ Goveetigdo personen: A. Wijsman van Liesc A. J. P. Socr.eveld v;in Aalsmeer J. M. A. W. Overleden: J. Glasbergen z. 14 m. E. C. Arnoldi vr. 52 j. STOMPWIJK. Geboren: Helena Maria d. van G. C.* Schol ten en C. M. Helderman. Johan nes Ni colaas z. van J. de Groot en A. van den Akker. Tiheodorus Petrus z. v. A. P. van de Sande en A. M. van Winden. s Hendrikus Adrianus z. v. A. P. van de Sande en A. M. "van Winden. Maria An- bhonia d. van C. J. van Haastrecht en H. M. Vieveen. Overleden: C. Bos 1 j. d. van B. Bos en Trijntje Groenlieijde. Geboren: Cornelia Francina Johanna d. van A. Oudshoorn en van Q. M. Borst. Barbara Willhelniina Petronella d. van G. J. van Veen en van P. M. Verkuijlen. Overleden: J. S,t arrenborg 46 j. echtg. van M. M. Waaijer. WASSENAAR. Geboren: Gijsbertus Johannes z. v. W. Raaphorst en M. W. Wensveen Nicolaas z. van L. Compeer en P. J. M. Augustinus Cornelia Antoinctta Meria d. van C. G. Hogewoning en M. H. Snolderwaard Cornelia Catharina d. v. J. Noordover en A. J. v. d. Kwartel. Ovo rieden: Evert Bruower 57 j. echtg. van M. de Nijs. Ondertrouwd: A. J. van Hengel en H. A'. Gips B. Verwaal en C. N. Stcinmeijer. ZOETERWOUDE. Geboren: Nicolaas Wilhelmus, z. van Q. de Jong en A. M. P. Janson. Jacobus, z. van P. van der Wal en A. E. Huisman. Leonardus Antonius. z. van M. Bakker en W. J. van der Ploeg. Elisabeth Jannetje, d. van J. Koolwijk en J. Ch. Hoogeveen. O v e r 1 e d ear: A. Dijkman 74 j. Th. van der Holst cchtgenoole van P. van Diemen 63 j. Th. A. Vlasveld, d. 17 j. ZEGWAART. Geboren: Adriana d. v. T. Klos en van A'. Hogcrvorst Maaiko Martina d. v. L. Reuneker en H. Smit. Ondertrouwd: A. G. Stomerding 32 j. te 's-Gravenhage en P. G. Sterreüberg 30 j. Overleden: Neeltje Maaskant 80 j. wed. van C. den Hoed Jacob Marie van der Swan, 12 j. 425e STAATSLOTERIJ. Treütiiig van gisteren. Prijzen van 45,—. 86 104 185 194 283 338 369 443 519 587 653 678 731 763 774 797 844 849 855 905 918 947 958 960 986 1053 1065 1110 1153 1180 1219 1241 1295 1309 1310 1453 1473 1513 1524 1551 1596 1647 1676 1747 1757 1790 1832 1819 1893 1968 1979 1989 2151 2205 2225 2352 2362 2370 2375 2389 2444 2660 2696 2709 2845 2961 2987 3001 3067 3076 3211 3229 3263 3296 3304 3354 3369 3495 3523 3569 3626 3633 3738 3783 3812 3843 3855 3889 3916 3950 3958 4024 4043 4095 4271 4337 4488 4543 4550 4597 4679 4683 4757 4774. 4780 4870 4928 4939 '4988 5035 5129 5142 5161 5210 5320 5434 5444 5527 5631 5676 5912 6149 6201 6251 6286 G289 6296 6448 6455 6524 6544 6552 6650 6657 6667 6754 6800 6821 6895 6913 6929 6958 6968 6976 7019 7031 7154 7180 7251 7283 7297 7356 7470 7497 7529 7574 7577 7585 7586 7602 7604 7607 7727 7741 7767 6781 7855 7892 7908 7911 7937 7945 8012 8034 8295 8328 8484 8548 8615 8628 8636 8653 8686 8698 8829 8869 9081 9100 9117 9153 9206 9380 9442 9626 9816 9936 9978 9980 10039 10040 10123 10131 10146 1028710396 10415 10477 10562 10643 10792 10817 10888 10976 10981 11073 11181 11187 11272 1148811539 11G16 11683 11890 11957 11975 11978 11984 12048 12084 12277 12293 1236212409 12431 12486 12509 12536 12558 12597 12662 12782 12814 12897 12957 12958 13043 13046 1305213105 13109 13223 13228 13235 13434 13457 13503 13524 13530 13610 13663 13681 13712 13793 13800 13823 13846 1391414061 14159 14165 14179 14187 14306 14321 14332 14334 14411 14472 14482 14550 14558 14566 14687 14700 14777 14794 14918 14927 14942 14965 15049 15103 15127 15143 15199 1521015226 15230 15307 15308 15341 15465 15621 15645 15711 15764 15770 15850 15954 16023 16032 16056 16154 16157 16181 16216 16238 16242 16245 16258 16363 16371 16475 16582 16740 16754 16786 16795 16871 16917 1G967 17020 17030 17148 17214 17236 17247 17339 17341 17379 17387 17395 17492 175041754117555 17567 17568 17574 17623 17652 17712 17777 17966 18148 18179 18267 18280 18371 18394 18409 18419 18434 18507 18556 18657 18677 18782 18820 18830 18838 18873 18938 18944 18945 18954 19057 19097 1910719139 19195 19241 19324 19333 19385 19396 19477 19513 19524 19578 19668 19713 19749 19759 19777 19783 19804 19847 19953 19976 20002 20019 20046 20059 20062 20070 20134 20137 20228 20245 20260 20300 20382 20494 20519 20544 205G7 20569 20613 206% 20703 20732 20777 20815 20837 20861 20871 20903 20914 20941 21002 21041 21084 21135 21190 21237 21238 21267 21280 21304 21308 21331 21393 2141621427 21443 21474 21475 21492 21516 21538 21552 21563 21584 21610 21628 21640 21699 21708 21745 21750 21826 21856 21933 21941 22008 22046 22122 22137 22202 22268 22299 22376 22393 22404 22411 22432 22598 2266222669 22746 22811 22823 22829 22837 22866 22977 22978 22992 34. 1p Tilst: 12329 m. 12339.

Leidsche Courant | 1920 | | pagina 4