De B m o k k e 1 li a n d e 1 wordt den laateten tijd voornamelijk door DuilBchers gedxe- ven, waarvan sommigen uit winstbejag, maar do moesten uit honger naar de Gelderscho grenzen komen, om in Nijmegen of omliggendo plaatson wat duurder eten to koopen. Duitsche douane en gendarme zien veel door de vingers, maar tre den blijkbaar streng op tegen de smokkelaars, die van den invoer een wistzaakjo maken. Zoo is gisteren nog ecu Hollander, zekere Mul der, die in Wijier bij Beek woont en sigaretten naar Duitsehland smokkelde door do Duitsch3 gendarme doodgeschoten. Men doolt aan hot „Hb 1." het volgcndo geval mede: Iemand van goeden naam te Amsterdam, dio buiten gaat wonen, bewoont een flink bovenhuis. Hij heeft nog vier jaar huur, doch do huiseigenaar vindt goed, dat do huur -overgaat op een gegadigde. Deze zal meer huur moeten betalen. Doch, om voor de huur in aan merking te komen, moet hij voor f 3000 van den vertrekkenden bewoner ovornemen de (niet weg te nomen) electrische geleiding, een lambrisee- ring van geperst papier, een paar oude gaskom foren, een geiser en twee portaalzeilen. De woning is uitgowoond en moet door den nieuwen huurder voor oen f 1000 opgeknapt worden. Voor f 4000 alzoo een bovenhuis te huur a f 1200 's jaars. De gemeente Maastricihthad: van Hagenbeek twee beren gekocht. De gemeente weigert nu te betalen en. is daarom door deni leverancier op 28 Oc tober a.s. voor de rechtbank gedaagd. De weigering is gegrond op het feit, dat de geleverde beesten twee mannetjes zijn, terwijl de gemeente een wijfje en manne tje zou gekocht hebben. Twee vertegen woordigers der gemeente waren bij Hagen beek do beesten gaan bezichtigen en heb ben er toen twee uitgezocht, die nu niet een paar blijken te zijn. De koopsom der beide beren, die negen maanden oud waren, bedroeg f1350. De „N.-Crt." vertelt, dat een Hagenaar verleden week Woensdag een briefkaart uit Arnhem ontving, blijkens poststempel daar gepost op 13 Augusus 1909; elf jaar en 2 maanden had deze kaart noodig om hem een groet van eem familie lid te brengen. Toen men toch bezig was achtergebleven post voor den geadresseer de op te zoeken, bleef men aan het werk en daags daarna kreeg hij toen een kaart aan boord van eem Nederlamdsch stoom schip voor Colombo op 10 Januari 1914 gepost. Aan het „Limb. D b 1." meldt men d. d. 15 October uit Heerlen: Een kreet van schrik sloeg gisterenavond omstreeks 7 uur op uit de wachtenden voor den spoorwegovergang bij de Oranje-Nas- sau mijn. Een jeugdig epoonvegman wan delde op z'n gemak tusschen de rails en be merkte niet dat een rangeerenden locomo tief achter hem aankwam. Vlak bij den over weg werd hij door de locomotief gegrepen. De omstanders dachten niet anders, of de man was in stukken gereden. Een zucht van verlichting steeg op, toen hij tot aller ver bazing ongedeerd van achter den tender te voorschijn kwam. De locomotief had hem tu6schen de rails geworpen, juist bij een wissel, waar een grootere diepte is tusschen railvlak en bodem. Tengevolge daarvan was als door een wonder de locomotief över hem heengegaan, zonder zelfs een schram metje te veroorzaken. Wat versuft zat hij op de rails te kijken, werd spoedig gehol pen, en kon dadelijk zijns weegs gaan. Maai dc herinnering aan het feit, dat hij een haarbreed van den dood i6 geweest, zal hem wel niet ligt begeven. Dat sommige employés der amu- Bemontekunst niet te klagen hebben over slechte salarieering bleek onlange in een onzer provin ciale steden. Een bioscoop-directeur vroeg n.l. een violist. Onder do sollicitanten was er een bereid tegen I 900 per maand de 6naren avond aan avond te doen trillen; dc man verdiende thans aan een Haagsche cinema f 850 per maand. Tweepersonen zijn naar het hui6 van bewaring te 's-Gravenhage overgebracht als verdacht van oplichting. Ze wilden een grooto partij minderwaardige voorwerpen aan een Lim burger voor echt goud verkoopen. Daartoe lieten zij van-de enkele echte gouden voorwerpen, dio zij er hadden bijgevoegd, in het bijzijn van den kooper de waarde taxeeron, waarna de waarde van de gehcelc partij naar dien maatstaf geschat werd. De oplichters zorgden echter wel het echte goud er niet weder bij te voegen. Door de re cherche is do geheele voorraad in beslag genomen. Een der aangboudenen is en zeer goedo bekende van de politie. Voetballers-beroemdheid. D. Hans hekelt, in „De Sport", als intervie wers voetballers beroemdheid: „nij was 19 jaar, en beroemd. Onvervalecht be- roeraji. En al6 zoodanig dus een lieelc kei verge leken bij kleinigheden als Napoleon, Goèthe, Edi son, Boerhaavo, Remtyandt en meer van dat slag, die pas veel later in hun leven beroemd waren geworden. Hij stak al dat grut in z'n zak en had a' 27 lauwerkransen, 13 interviews, 68 portretten, 9 bioscoop-opnamen en 3 sigarettenmerken ach ter den rug. .Toen kwam hij op 't groote handelskantoor om te sollicitecrcn, en vroeg speciaal den chef te sp-eken. In z'n voornaam-gesfVloerd privé-kantoor zat dc chef, bekende figuur in de handelswereld, die *m aanhoorde, on vroeg, hoe precies z'n naam waa. En de Beroemde zei, zoo nonchalant, maar vol verwachting: „Freekie Verkerk". Als de chef dien naam hoorde, nara-ie 'm stellig. Hij zou wel opstaan cn buigen. De chef deed niets. Hij keek alleen verbaasd en vroeg: ,.U zei?" ..Freekie Verkerk". „Freekie wordt u zoo genoemd?" en er speelde een lach om de knevels. Bcleedigd keek de Beroemde en vroeg, in het be6ef van zijn waardigheid: „Maar kent u mij dan niet? Ik ben de bekende voetballer!" De chef haalde de schouders op en antwoord de. dat het hem speet, maar dat-ic Dc beroemde stond op. Ier. glimlach van medelijden over zooveel ach- teVlijkheid plooide z'n melkmuil!; Hij groette en ging. Toen hij Luiten kwarn, stonden cr twee jon gens op het trottoir, onvervalschte straatapachen. De eioxdc eui m,uud met gisangeUj de ander verkocht kranten. Ze zagen 'm. ÏSn ze herkendon. De pisangenjongen, tiktfc tegen z'n pet en de kran ten-aap riep: „Leivo Freikie, do reuzesjotter Dat beurde den Beroemde weer op. Hij groette minzaam terug, groeiend in z'n populariteit en vergaf in genade deii chef van het handelshuis z'n achterlijkheid." Uit de Omgeving. ALPHEN AAN DEN RIJN: Do HartL'cWank. (Vervolg.) Enkele oogen blikken daarna kwamen alsnog da beide wethouders met d€n bur gemeester dezer gemeente. Toen allen ge zeten waren, werd namens het dagel. be stuur van commissarissen het woord ge voerd door den heer Peters. Deze bracht inzonder dank aan den Z,Eerw. lieer Deken voor zijne welwil lendheid ten aanzien van de plechtige in- tronasatie. Zich richtende tot B. en W., bracht spr. hun hartelijk dank voor hun tegenwoordigheid. Vervolgens wendde spr. zich tot de aan- wtezigm om hun dc f>ijzondcate betceke- nis en het nut der Hanze Bankinstelling uiteen te zetten. Als commissaris tier ge bouwen moet spr. alsnog zijn groote tevre denheid te kennen geven over de inrich ting van liet gebouw, hetwelk geheel vol doet aan de eischen door directie en com missie gesteld. Op de 1ste plaats moet spr. dit toeschrijven aan de bemoeiingen van den heer Adr. Rozeslraten, architect alhier, waarvoor spr. hem in waardeerende woor den dank brengt, ook brengt spreker dank aan de aannemers, welker werk zaamheden de 'lof der directie wegdra gen. Namens de Hanze afd. Alphen aan den Rijn werd 't woord gevoerd door den heer C. Y. Ponsioen, die den directeur met dit gebouw feliciteerde Spr. dankte vervol gens den Z.E. heer Deken. B. en W. dezer gemeente hier te zien, stemt spr. tot Jblij- moedigheid; hij mag vertrouwen, dat het Dag. bestuur der gemeente steeds een open oog zal hebben om de belangen van den Middenstand lej helpen (bevorderen. Spr. bracht vervolgens 'n eere saluut aan den heer v. d. Putte, oud-correspondent voor den krachtgen stoot, dien hij heef tgegeven tot oprichting der Bank. Namens het hoofdbestuur der Hanze werd gesproken door den heer Chr. Jansen. Namens de hoofddirectie der Ilauzebank te Delft sprak de heer Perquin zijn ver trouwen ui t in den heer Lief hebber', direc teur dezer nieuwe bank. Do heer Lief hebber bracht directie en commissaris dank Ten slotte bracht de heer Peters dank aan allen, inzonder aan het Dagelijksch Be stuur der gemeente voor zijn tegenwoor digheid. Hierop nam de Burgemeester het woord om de directie een kort woord var- dank te brengen. Z.Ed.Achtb. zegt tot beden toe nog niet op de hoogte geweest te zijn met tie Hanzein stel ling, doch thans was hij (hier vernomen hebbende het gesprokene) van haar nut overtuigd. Namens het gemeentebestuur verklaart spr. met ge noegen tegenwoordig te zijn geweest bij de opening van deze instelling, die, naar hij vertrouwt, zal medewerken tot den wel vaart dezer gemeente. Spr. eindigde met den wensch, dat deze nieuw instelling zal groeien en bloeien. Hiermede was het offi- cieele gedeelte des middags afgeloopen ?n bleef men nog eenigen tijd bijeen. Wij maakten van deze gelegenheid ge bruik het interieur van het gebouw te be zichtigen. Wanneer men de nette vestibule binnentreedt komt men in de hal, waarin zich de loketten bevinden. Aan de voor zijde vindt men het privé directie-kontoor, waarachter het bedienden-kantoor. Boven dien is gezorgd voor een wachtkamer en een garderobe. Het gebouw werd gereslau- reerd door de aannemers C. Slingerland en W. Boers; de electrische verlichting bene vens ornameniten werden aangebracht dooi de firma C. Y. Ponsioen, allen alhier. Het geheele werk werd uitgevoerd volgens tee- kening en onder leiding van den architect A. Rozestraten te Alphen aan den Rijn. LÏSSS. Gemeenteraad. Donderdagavond te 5 uur vergaderde de gemeenteraad. Voorzitter was Burge meester Eenhuis. Aanwezig alle leden. Als punt 1 was aan de orde een voorstel van B. en W. en de commissie voor sociale aangelegenheden tot vaststelling van ver ordeningen op de heffing en invordering van schoolgelden voor het openbaar M. U. L. O. in de gemeente. B. en W. stellen een progressieve school- geldheffiing voor. Z.h.st. wordt besloten de door B. en W. ontworpen regeling (die te uitvoerig is, om vandaag in ons blad op te nemen ter goedkeuring aan Ged. Staten te zenden. Punt 2 der agenda was een voorstel van de commissie voor sociale aangelegen heden tot verhooging van de loonen en wedden voor het gemeente-personeel met ingang van 1 Januari 1921 en tot het ver- leenen van een bijslag op de loonen over het jaar 1920. De commissie stelt voor aan de werk lieden en ambtenaren, die in vasten dienst der gemeente zijn en uit de kas der ge- meete of die der bedrijven minder ontvan gen dan een bedrag von /3000 over het jaar 1920 op hunne loonen eji wedden een bijslag te verleenen van 7y2 Uit een en andA' vloeit de noodzakelijk heid voort, voor te stellen ook de loonen en wedden te verhoogen voor het dienstjaar 1921. Burgemeester. Bestaande jaarwedde. 4000 A an vangsjaarwedde Voorgestelde jaarwedde. 4500 Aanvangsj aarwedde. Secrelarie: b. j. 2e ambtenaar 1900 v. j. 2e ambtenaar 2200 b. J. 3e ambtenaar 1200 v. j. 3e ambtenaar 1400 Bewaarschool: Onderwijzeres b. j. 1100 met vrij wonen. On dei v. ijzeres v. j. 1250 met vrij wonen. R.-K. Bewaarschool b» j. 5 per kind tot een max van ƒ1100 R.-K. Bewaarschool v. j. 5 per kind tot en max. van 1250 Politie: Jaarwedde b. j. ƒ1550 Jaanvedde v. j. 1650 met 5 eenjaarlijksche verhoogin gen van 50 tot 1900 Kleeding b. j. 150 Kleeding voorgestelde, vrij, onder nader door B. en W. vast t.e stel len bepalingen. Dipl. met aanteekeningen b. j. 75 Dipl. m. aanteekeningen v. j. 50 Dipl. zonder aant. b.j. 25 Idem, voorgesteld, 25 Voor telefoon, beslaand, 25 Idem, voorgesteld, 25 Openb. Werken: Gem .-op zich ter b. j. 2000 Gemeente-opzicther v. j. 2300 Gemeentebedrijven: Directeur b. j. ƒ3000 met vrij wonen, vuur en licht. Directeur v. j. 3400 met vrij wonen, vuur en licht. Boekhouder-kassier b. j. 2000 Boekhouder-kassier v. j. 2200 Meteropnemer p. weck (b. j. 21 Meteropnemer p. week v. j. 21 onder nader door B. en W. vast te stellen voorwaarden. Algemeen geldende bepalingen: lo. De pensioenbijdrage blijft bepaald op 4 2o. Aan het gehuwd; of gehuwd ge weest zijnd -personeel hetwelk meer dan drie eigen of aangehuvdo kinderen bene den (den 15-jarigem leeftijd heeft wordt een toelage verleend van 1 per kind en per week. 3. Aan h'et gehuwd personeel of aan hen, die als kostwinner zijn te beschou wen, wordt op hun verzoek gratis 25 R.R. tuingrond: ter beschikking gesteld met wij mest op nader door B. eu W. vast te stel len voorwaarden. 4o. Deze regeling wordt geacht in wer king te treden op 1 Januari 1921 op welke datum de regeling van 19 Febr. 1920 voor zooveel noodig vervalt. Voorts stellen B. en V/., gezien het ad vies der Commissie voor sociale aangele genheden voor vast te stellen de na volgende loon tabellen voor de diensttak ken, waarop het reglement, voor de werk lieden in dienst dor gemeenten van toe passing is verklaard, lo. Openbare Wer ken: werkman-koetsier ƒ30, werklieden f28 per week. 2o. Gasbedrijven. Fitters ƒ30 'le stokers 30, 2è stekers ƒ29 per week; beiden stokers bovendien 2 baaieriheffitien. Terrein werkers 28 per week. Alvorens tot de behandeling van bovenstaande voorstel len over te gaan ging de Raad' in een ge heime zitting, welke een good half flur duurde. Na heropening der deuren deelde de voorzitter mede, dat het loon van den meteropnemer op f 21 per week blijft ge handhaafd, doch dat hem een j'aarlijksche gratificatie van 150 zal worden toege kend onder nader door B. en W. te stellen Voorwaarden. De voorzitter deelde voorts mede dat de toeslag van 'welke al leen aan vaste werklieden wordt verleend, dc gcmccnio krant te slaan op een uitga ven van 2000. Het gëheeie voorstel werd vervolgens z. h. st. aangenomen. De heer A. H.' Schrama bracht hierna een woord van dank aan de sociale commissie voor dit mooie etuk sociaal werk, waarmede vooral de lagere loonen zijn gebaat. Aan de orde is thans een voorstel van B. W. tot aankoop van don Smallen weg aan den Driesprong van den Kerke- raad der Neder!. Herv. Gemeente voor de som van f 500. De Raad verleende bier zijn sanctie aan. Punt 3 -ie een verzoek van den heer H. Zweegman- alhier, cm voor hem alsnog een woning van de Woningbouwvereniging „Volksbelang" beschikbaar te stellen. B. en W. stellen voor, dit adres voor. kennis geving aan te nemen. De he éren Segers, A. H. Schrama en Warmerdam verzetten zich hiertegen. Door hen werd aange\oerd dat aan Zweegman indertijd ten onrechte een woning is geweigerd. De beer War merdam stelde voor, dat zou worden ver klaard, dat de Raad er prijs op stelt, Zweeg man alsnog zoo spoedig mogelijk van een woning van „Volksbelang" te voorzien, waaraan de heer v, Til toegevoegd wilde zien, dat de raadsleden, deel uitmakendtó van het bestuur van „Volksbelang", nog eens 'zullen con Tere eren- met het bestuur en daarna advies aan den Raad uitbren gen. Dien-overeenkomstig wordt besloten. Punt 4 was een voorstel van den heer A. van der Meij, om dc straten, welke in eigendom toebehoorend aan particulieren, door de gemeente te doen overnemen. De voorzit-er deelde mede. dat B. cn W. in deze nog niet met definitieve voorstellen kunnen komen omdat met verschil lende eigenaren nog moet worden onderhandeld. Bij enkelen had de voorzitter reeds gein- formeerd, doch zijn eerste indruk was niet aanmoedigend. De heeT C. Schrama drong er op aan, dat, waar men de straten niet aan de gemeente wil overdragen, men de eigenaars zal dwingen deze in orde te ma ken. Weth. Tromp wilde de eigenaars aan schrijven en hun verzoeken de straten aan de gemeente over te doen. De heer Pijnac- ker wees er op, dat we in deze in moeilijk heden geraakt zijn tengevolge Van een gebrek in de bouwverordening. Daar staat n.l. dat de eigenaars de straten aan de ge meente kunnen overdragen; en „kunnen" moet worden veranderd in „moeten". Ook de heer Warmerdam wilde dwingende maatregelen om de betrokkenen de straten te doen in ordie maken. Besloten werd- deze zaak ter afdoening te stellen in handen van B. en W. Medogedeold werd dat een wijziging moest worden gebracht, in de begrooting van dit jaar. De begrooting 1921 werd den Raad aangeboden in ontvangst f 356,945.-33 en in uitgaaf f375,313.19,5. Deze zal den Raadsleden worden thuisgezonden. De voorzitter deelde mede dat de leening van f50,000 bijna is geslaagd; spr. dankte de ingezetenen voor hunne medewerking in deze. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van het Ministerie van Arbeid, dat geen tegemoetkoming in de exploitatie kosten van de Woningbouwvereniging „Volksbelang" wordt gegeven, aangezien ▼oor de woningen een te lage hvrox wordt geheven. Voorts een schrijven- van. den Minister van Waterstaat naar aanleiding van een vraag inzake bestrijding van werk loosheid, door reeds dezen winter tot ver breeding van den- straatweg over te gaan, daarop dezen winter nog niot valt te re kenen. De heer Warmerdam wees er op, dat in de gemeente Velp dit werk met goedvinden van particulieren aangevangen bij gedeelten wordt uitgevoerd, dit zou z. i. ook hier kunnen, bijv. tusschen Jannetjes- en- Staalbrug, waar men maar met een -paar aangelanden te doeru heeft. De voor zitter zegde toe eens te Velp te informeeren Voorts deelde de voorzitter mede dat in de commissie voor onderzoek „toeslag op brandstoffen" zijn) benoemd' de heeren A. H. Schrama en J. Balkenende als raadsle den, en G. van der Veld en Alb. Marceille, leden van Armbesturen. üB-ij de rondvraag informeerde, de heer Verduijn, of het niet mogelijk was Liase inzake Kamtongerechtszaken bij het arron dissement Haarlem of Leiden te verbinden, daar Hoofddorp zoo moeilijk is te bereiken. Daarnaar zal worden gestreefd. Voorts vroeg hij naar het vermenigvuldigingscij- fer inzake de heffing H. O. De voorzitter reide dat het was 2.3. Spr. achtte de twee laatste termijnen van invordering te vroeg. Hierin kan wijziging worden ge bracht, zei de voorzitter. De heer v. Til in formeert -er naar, hoe het staat inzake de voorziening van een voorschot aan de Mid dens tandswoningbou w veree niging. In d er- tijd is besloten een weg te zoeken daarin te voorzien. B. en W. hadden in deze nog niets stellig® kunnen- bereiken. Voorts vroeg spr. in hoeverre de plannen zijn ge vorderd inzake electrificatio in samenwer king met Hillegom en Sas&enheim. De voorzitter zeide dat van- Lisse en- Hillegom een adres ter teekening gereed ligt, doch dat nog wordt gewacht op Sassenheim. De heer Segers hield een interpellatie naar aanleiding van de op Zondag 19 Sep tember gehouden optocht met muziek en nog wel ten tijde voji een godsdienstoefe ning in een der kerken. Ter bevordering van Zondagsheiliging was hij tegen eiken optocht op Zondag. De voorzitter zeide dat dit op een abuis berustte, daar hij wel toe stemming had gegeven, doch niet onder een godsdienstoefening. Hij zou er in het vervolg voor waken. De heer Warmerdam zeide dat hij niet in het principe van Se gers wilde treden, maar -hij vroeg toch dat de A. R. partij haar standpunt in deze zou wij-zi-gen en zou zien, welke demonstratie het geldt. Het betrof hier de meeting van de Patronaten, welke toch ook een gods dienstige opvoeding beoogen. Voorts vroeg do heer Segers of de nieuwe verbindings weg bij bakker Vermeer al een naam heeft. Ia, zeide de voorzitter. Wij meenden te ver staan dat deze -heet „Krommesteegwagen- dwarsstraat". Voorts wee® de heer -Segers er op dat in het d-orp een nieuwen gevel in een winkel wordt opgetrokken. In tegen stelling met wegverbreeding is deze min stens 7 centimeter vooruitgebracht; daar kwam hij tegen op. "Daar werd op geant woord, dat, waar men niet achteruit kon men tcoh op denzelfden voet moet kunnen, bouwen. Niets meer aan de orde werd de verga dering te -ruim 8 uur gesloten. N? EU VVV ZEN. „Kunst Veredelt". Dinsdag was de R.-K. Gemengde Zangvereeniging bijeengekomen om feestelijk haar éénjarig bestaan to herdenken. Na het. openingswoord van den voorzitter weri het woord gegeven aan den waarnemenden secretaris en den penningmeester, die beiden hun »orslag uitbrachten. Doordat de secretaresse bedankt had moest in deze vacature voorzien worden en werd als zoodanig gekozen moj. Verpal an. Eenige dames en heeren maakten zich verdien stelijk door het geven van voordrachten, zoodat de vroolijke stemming nog verhoogd werd. Ook hadden eenigo dames gezorgd voor een goede tractalie. De avond werd heel gezellig doorgebracht 1 allen 6pcet het, dat de tijd van t -.heiden zoo gauw was aangebroken. Personen, dio zich te Leiden hebben gevestigd. F. W. J. Croughe, Haarl.str. 97 H. Bonnena, Haarl.str. 299a Mej. E. J. v. SchQonderwoord den Bezemor, Acad Ziekenhuis J. J. Delfarte- rie, timmerman, Haverstraat 85 Mej. E. G. Postma, rijksklerk, Hooge Rijndijk 116. M. de Graaf, zadelmakor, Oranjegracht 17a Mej. M. J. Chriepiju, Levendaal 130 A. J. van Wijk en gezin, leidekker, P. de la Courtstr. 1 J. J. A. H. van der Veken, Heerenstraat 98 II. W. C. v. d. Maden, Jan van Houtkade 22 Mej. L. M. H. Ramakers, winkeljuffrouw, Vi6cbriarkt 910 Mej. F. J. J. van Benthem, id. Mej. M. W. E. van Benthem, id. H. L. van Ucholen Pieterskerkstr. 12 H. A. W. Probet, tandtech- niker, Rapenburg 43 Mej. D. van Trigt, Mare- dijk 16 J. Zwarts en gezin, Hendrikstr. 6 Mej. C. W. K. Grupstra—Zaaijer, Morschweg 87 G. H. Koekkoek, teekenaar, Sophiastruat 52 R. Gratz. en gezin, meesterknecht, Kooipark 13 W. F. Lichtenauer, Hugo do Groot6tr. 13 Mevr. wed. S. W. A. Leigncs—Erakhovcn, Maria Gondastraat 7 C. F. van Leeuwen en gozin suikerwerker, Oranjoboomstr. 6* A. Roos, Jan van Goyenkade 33 M. van Gr1 kou en gi zin, Langebrug 40a N. J. Ph Schouten, winkelbe diende, Haarl.str. 257 Raden Sastro Mocljono", Hoogcwoerd 42a Raden Pandji Singgi, Plant soen 9b Raden Moekiman, Hoogewoerd 42a. A. van der Weijden, kellner, Haarlemmerweg 30 Mej. A. J. S. de Laaf, Mirakclsteeg 26 J. van As. Rapenburg 78 Mevr. wed. E. Guiso —van Mcegen, Wills Singel 13 Mas Soemardi, Bildcrdijkstr. 1 1Raden Goudokoesoemo Witte Rozenstr.,56a E. J. S. M. Vos, Morachweg 24 O. J. van de Rest, Heerengracht 74 s— Mej. E. van Marle, Vreewijkstraat 9 Mevr. P. R. Coe- nenBroers, Rijnsburgerwog 36 L. B. van Beekhoven en gezin, kok b. d. Marine. Prins Hen drikstr. 17a F. Boekmaan, meubelmaker, Oude Rijn 48 Mej. A. Vrugterman, loerl. ver pleegster, Acad. Ziekenhuis W. Cornolisse, sigarenmaker, Voldersgracfit 30 H. G. Lau, reiziger, Dij^'-eeg 1 P. Goldberg, tuinder, Hoo ge Rijndijk 14G - Mej. P. J. van Koniinenbu g onderwijzeres. Nieuwe Rijn 27 Mej. J. W. Loomau, verpleegster, Rijnsburgerweg 3 R. C. Burl age, llartestceg 5 Mej. P. C. M. Nicoln. kinderjuffrouw, Klok6teeg 21 F. Kouwenhoven, handelsreiziger. Hooigracht 95 F. C. S. v. Non nuys, Zoetcrwoudsche Singel 65 J. E. Conradi Hugo de Grootstr. 13 Mej. M. Th. Burgman, Beschuitsteeg 5 Mej. J. E. van dor Most, on derwijzeres. Nieuwe Rijn 23a M, A. Hoetkamp broodbakker, Maarsmanstoeg 4 J. H. van Von, deren, Haarl.wcg 54 J. H. G. Hermens, Aloct laan 21 J. Koet, Pasteurstr. 10a S. van Houtbergen, Haarl.str. 187 J, P. Steinmeijer, gasfitter, Haverzaklaan 13a. Personen dis uit Lelden zijn vertrokken. Mej. v. d. Endt—de Ridder, Rotterdam, Wol-, phnerlsbadstr. 747.'— Moj. v. d. Edt—üoogebooiu Den Haag, 2o v. Blankenburgerstr. 24 .Wed. Tli. Nijsscn—Linkles, Zoeterwoude, Utr. Jaagpad 196 f Mej. W. Visser, Vour, b. d. Bruijn Mej v. d. Ven—d. Vet, Den Haag, Hekkenlaan 38 Mej. C. G. Faase, Haarlem, KI, Houtstr. 73 i Mej. E. M. W. TeuuisseD, Ravenstein, Nieuwstr. 123 G. Topzand, Ocgstgeest, de Kempenaer- straat i C. Chr. Geijl, Haarlem. Wilhelm.str, 9 J. H. J. Schenk, Noordwijkerhout, Dorpstr. 57 Wed. HormansBrinkbolc, Mirten (Nrb.) Jan v. Galenstr. 4 L. L. H. M. v. Wensen, Am« sterdam, 2e Jan v. d. ïïeijdeustr. 78 G. Cath. Sutterland, Leeuwarden, Steinstr. 2 Mevr. KruijffTelkamp, Hillegom, Noorderlaan 4 Chr. Mizee, Leiderdorp, Dorpstr. 1 J. Hemerik 's Bosch, Kinaalstr. 18 J. H. Bax, Rotterdam Clacs de Vriezelaan 19b A. H. Pijnacker, AH phen a. d. R. Bloemstr. 214 W.B. Moj. J. W. S. Meijer, Den Haag, Stadhoudersplein 77 Mej. A. Aarscn, Amsterdam, R.-K. Liefdegost. Mej. W. J. Wiinmer8, Rotterdam, Kraling6Cho weg 305 Mej. J. v. Heek, Amsterdam, le Helmerstr. 132 Mej. G. Boumer, id. 424e STAATSLOTERIJ. Trekking' van Donderdag. NIETEN. 25 58 74 83 124 135 170 204 267 394 416 450 487 497; 498 516 557 636 642 646 673 745 764 877 895 923 980 1002 1082 1093 1096 1183 1204 1217 1273 1347 1431 1468 1506 1507 1534 1558 1613 1693 1829 1832 I860 1934 1991 2112 2187 2197 2206 2242 2248 2250 2438 2456 2458 2459 2465 2493 2517 2587 2591 2599 2614 2623 2659 2664 2696 2702 2706 2713 2728 2751 2828 2842 2909 2992 3070 3080 3083 3121 3124 3127 3148 3200 3329 3341 3363 338S 3404 3412 3468 3480 3495 3541 3603 3614 3675 3727 3735 3803 3870 3952 4049 4054 4090 4136 4144 4162 4292 4327 4367 4408 4427 4481 4487 4545 4570 4764 4770 4779 4780 4782 4836 4860 5007 5052 5118 5198 5205 5232 5245 5261 5302 5310 53S9 5394 5417 5423 747§ 5486 5623 5757 5780 5812 5924 5956 5972 59S0 5981 5992 6060 6076 6081 6102 6107 6133 6212 '6222 6243 6252 6329 6385 6412 6421 6422 6431 6444 6488 6591 6642 6658 6681 6749 6812 6852 6907 6922 6928 6980 6981 7018 7038 7041 7061 7108 7194 7202 7285 7344 7349 7380 7402 7410 7417 7412 7445 7454 7485 7499 7515 7519 7521 7532 7535 7555 7558 7603 7646 7650 7685 7748 7782 7789 7831 7876 7895 7926 7974 7997 8001 8068 8071 8094 8196 8203 8236 8259 8262 8276 8302 8613 8748 8777 8797 8843 8916 8933 8957 90i3 9079 9155 9159 9283 9297 9402 9451 9488 9501 9513 9544 9622 - 9623 9638 9753 9789 9794 9920 9952 9997 10029 10111 10114 10200 10227 102b5 1U337 10352 10433 10439 10452 10543 10548 106U0 10629 10694 10704 10754 10761 10783 10788 10790 10884 10902 10904 10912 1095611002 11065 11119 1118-1 11202 11233 11246 11248 11311 11542 11351 11475 11495 11512 11549 11653 11678 11748 11749 11780 11867 11876 11920 11937 11944 11950 11992 12039 12114 12125 12190 12242 12309 12419 12425 12449 12450 12482 12517 12574 12597 12602 12655 12673 12711 12735 12749 12793 12816 12839 12810 12854 12896 12917 12921 12927 12935 12991 13001 13005 13007 13080 13083 13105 13189 13191 13217 13237 13271 13326 13353 13354 13396 13473 13535 13542 13563 13580 13669 13672 13713 13734 13746 13758 13772 13781 13824 13835 13927 13946 139S8 13994 14024 14052 14100 14132 14148 14169 14203 14212 14213 14220 14241 14314 14364 14367 14368 14369 14393 14423 14441 14445 14457 14520 14604 14647 14671 14694 14695 14707 14727 14792 14795 14819 14821 1482814831 14846 14886 14901 14906 14934 14946 14982 1504-1 15050 15066 15083 15135 15157 15284 15307 15316 15375 15444 15453 15506 15523 15562 15565 15570 15575 15655 15747 15822 15868 15884 15886 15925 15992 15995 16003 16077 16091 16123 16135 16143 1615016104 16171 16200 16215 16233 16250 16278 16279 16292 16326 16426 16484 16497 16560 16603 16610 16660 16686 19996 16739 16866 16887 16888 1689316953 16961 17038 17095 17111 17115 17118 17121 17145 17197 17200 17263 17275 17311 17129 17443 17447 17481 17495 17519 17536 17596 17712 17718 17723 17883 17921 17929 17988 18008 18026 18048 18053 18127 18142 18152 18164 18180 18223 18276 18287 1829S18352 18392 18408 18425 18426 18429 18441 18-157 18484 18490 18494 18520 18524 18533 18615 18622 18645 18671 18677 18684 18690 18761 18726 18737 18738 18750 18767 18795 18797 18815 18844 18847 18852 18858 18860 18908 18907 18933 18944 19117 19132 1915719201 19213 19224 19239 19344 19374 19376 19391 19405 19431 19441 19465 19484 19487 19515 19558 19593 19605 19618 19648 19691 19789 19792 19796 19799 19802 19829 19837 19850 19857 19878 19901 19904 19909 19958 19960 19983 20011 20031 20033 20079 2013220153 20167 20190 20192 20264 20298 20327 20343 20345 20383 20442 20577 20616 20634 20737 20739 20743 20746 20783 20806 20832 20867 20891 20898 20909 20924 20956 20975 21078 21085 21112 21119 21120 21129 21151 21168 21173 21196 21208 21309 21317 21322 21327 21328 21374 21390 21426 21465 21481 21495 21511 21516 21595 21682 21714 21781 217» 21802 21813 21818 21838 21856 21917 219» 21945 21947 22002 22018 22118 22123 22196 22246 22260 22264 22267 22277 22289 2229' 22307 22308 22349 22355 22371 2238122» 22503 22506 22530 22570 22582 22596 22W' 22619 22627 22634 22675 22700 22737 2281» 22848 22869 22806 22947 22981 22997

Leidsche Courant | 1920 | | pagina 8