ingezonden stukken. Uit de Omgeving, tfe op het terras, HJM. werd niet moe de onophoudelijke toejuichingen van de voorbijtrekkende vereenigingen op de vriendelijkste wijze te (beantwoorden. Toen alle vereenigingen op hun plaats gekomen waren, tilden/ een aantal lieeren den mand van den wagen en zetten hem aan de voeten van HjM. neer. Deze daalde daarop van het terras af om de bloemen hulde te bezichtigen. Ouder eerbiedige stilte van het geheele publiek voerde het muziekkorps het koraal' Nun danket allen Gott uit. De Voorzitters van de verschil lende deelnemende vereenigingen begaven zich nu naar het terras en de heer Tlionen voorzitter van de vereeniging Oranjebond, welke vereeniging liet initiatief tot deze huldiging heeft genomen droeg in hun bijzijn het huldeblijk met een rede aan HjM. over. Luid gejuich steeg op uit de menigte na deze toespraak, terwijl de in liet wit ge- kleedo meisjes, die het bloemstuk over gaven, de Koninklijke familie bestrooiden met oranjekleurige bloemblaadjes. Goor- ling en Baar's kapel speelde het Oude Wilhelmus, waarna de christelijke zang- vereenigkig Halleluja uit Delft een lied van Valerius zong. De secretaris, de heer Verbeek, overhan digde het bij het bloemstuk belioorende album. Met enkele woorden sprak daarna de Koningin tegenlover den heer Thoren, haar hartelijken dank uit voor de haar in dezen lieven vorm gebrachte hulde, welke zij' gaarne aanvaardde. Hare Majesteit com plimenteerde het bestuur van den Oranje- bond met het welslagen van zijn voor nemen, en stelde de opnieuw aan den dag getreden gevoelens van aanhankelijkheid van zoovele duizenden op grooten, prijs. Het 'had de Koningin getroffen, dat zoo- velen van heinde en ver op dezen dag hadden wallen overkomen naar hier om van hun gevoelens te getuigen. De woorden) der Koningin verwekten grooten geestdrift onder lien die in haar onmiddellijke nabijheid stonden. De volksliederen werden, gespeeld, ter wijl de zangvereenïging Hallelujah op nieuw een lied ten gehoore bracht. Nadat een dameszangkoor het gezang „U zeegne God, Hij stel U tot eon zegen" had gezongen deed H.M. zich achtereen volgens al de voorzitters van de deel nemende vereenigingen voorstellen. Met velen hunner onderhield zij zich geduren de eenige oogenMikken. Omstreeks vijf uur was dit. gedeelte van de betooging af- geloopen. De vereenigingen defileerden daarop nog voor de Koningin en marcheer den toen naar de Maliebaan, waar de op tocht werd ontbonden. De betoogang wfrcl o'oor het spelen en het zingen van de volks, liederen opgeluisterd. Duurtebijslo.g Rijkspersoneel. Het Correspondentie-bureau V. D. meldt: De secretaris van den Nederlandsclien; Bond van Lager Personeel der Posterijen en Telegrafie, de heer A. J. M. van der Wielen te Amsterdam, heeft zich heden telegrafisch in verbinding gesteld met den ■Minister van Binmcnlandsche Zaken, tijd. voonzitter van den (Ministerraad met het verzoek te willen mededeelen, of,/ behalve de reeds namens de regeering in de pers gepubliceerde regeling tot'verhooging van den kinderbijslag, een wijziging van de schalen) 2 en 3 van het Bez. Besluit, nog andere maatregelen tot leniging van de beslaande geldzorgen zull'en worden ge nomen. De secretaris-generaal in algemeen on dienst, mr. J. B. Kan, deelt mede, dat hij de regeering geen andere maatregelen in voorbereiding zijn. In verband met dit antwoord, zal het Bon'dsbestuur ten spoedigste hijeen wor den geroepen, tot bespreking van de ver der te voeren actie. „De Tijd" schrijft: Een „demonstratief" Congres voor sociaal-democratisch en voor socialistisch - getint Overheidspersoneel heeft Zondag plaats gehad op een wijze, als men ver wachten mocht. In de meest opzweepende taal zijn de Congresbezoekers opgehitst tegen de Regeering, en gescholden1 is er verder vooral op de Katholieken, die aan dergelijke demonstraties niet wensclien mee te doen. Ook hebben de voornemens der Regeering, om bij de salarisbepaling rekening te houden) met de grootte van het gezin, scherpe critiek te verduren ge had. De Regeering behoeft, zich van een zoo genaamde „massale wilsuiting" zooals „Het Volk" ze qualificeert niets aan te trekken. Zij 'kent de behoeften van het personeel, in dienst der overheid, en geeft telkenmale biijk, voor zooveel doenlijk, daaraan te willen tegemoet komen. En zoo mag ook nil weer verwacht worden, dat de Regee ring zal doen,.wat redelijkerwijze door de ambtenaren mag worden gewenscht. Dat. zij rekening houdt met het kindertal, veibïijdt ons; wij zouden echter in overwe ging willen, geven ook reeds de gehuwden onverschillig of zij kinderen hebben een toeslag toe te kennen boven de onge- 'huwden-, diie thans ook een te min salaris genieten. De toe te kennen verhoogifig worde gegeven voor de gehuwden, en voorts zij gegeven een/ bedrag voor elk kind. Ook bedenke de Regeering wèl, da*t steeds meer en meer de intellectueele ar beid wat bezoldiging betreft in om gunstige verhouding komt te staan tot den arbeid van lager orde. Dat hierin een niet. gering gevaar steekt, sta der Regeering wèl vooroogen, wanneer zij zich zet tot herziening der ambtenaars salarissen. De Rijksmiddolon. De Rijksmiddelen brachten in Aug. '20 f5 millioen meer op dan in Aug. *10. Over de eerste acht maanden was dit voordeelig verschil /84 millioen. Opheffing van kleine garnizoenen. Op de wagen van het Tweede Kamerlid den heer Haazevoet, betreffende de ophef fing van kleine garnizoenen, heelt de mi- nisnister v. Oorlog geantwoord, dat uit de toelichting op 't bij de St.-Generaal aan- liangig gemaakte wetsontwerp betreffende afwijkingen' van de Militie ten aanzien van de lichting 1921 blijkt., dat ear waar om.het door de Regeering mogelijk, en derhalve ook noodzakelijk geacht wordt', blijvend tot vermindering van het, aantal jaarlijks in, te lijven militieplichWgen over te gaan. Indien deze. vermindering tot stand komt, zal de opleiding meer gecentreerd worden, eenerzijds om de kosten, voor lege ring enz. der onder de wapenen te roe pen manschappn niet noodig op te drijven, anderzijds om de oefeningseenheden de in het belang der oefeningen gewenschtie Bterk te te doen verkrijgen. Hel aantal plaatsen, waar de kleinere lichting geoefend zal worden, zal dus vermindering ondergaan. Bij voorkeur zullen behouden blijven de plaatsen, waar de gelegenheid tot oefenen het best is en de beperkte befeningstijd dus het best tot zijn recht kan komen. Melk en Kaas. Men schrijft van de zij-do der melkver koopers aan het Haagsch Corn-bureau: De melk voorziening in den a.s. winter is moeilijker dan 'de'ze ini den afgeloo-pen winter geweest is en dit wordt voorname lijk veroorzaakt door de buiten/gewoon hooge kaasprijzen. Voor een goede melk'voorziening is het noodig dat de veehouder, die zijne melllc voor consumptie aflevert, voor zijn waar een hoogeren/ prijs maakt dan wanneer hij deze melk verwerkt tot kaas of wel haar als voeder gebruikende doet strekken ter bevordering van de verkrijging van kalfs- of varkensvleesch of fokvee. Vooral de hooge kaasprijzen zijn oorzaak van de hooge z.g. „straatprijzen" van de melk en ook nu nog steeds loopen de kaasprijzen op. De bezadigde leitiers van de veehouders hebben een, prijs gevraagd zóó, dat de straatprijs in de steden zal moeten zijn 25 cent, mogelijk in een enkele stad/ 26 cent. Maar of deze leiders hunne plannen kun nen doorzetten, zal afhangen van de prij zen die de boeren maken voor de kaas. Waar deze nog steeds oploopen (te Gouda waren deze Donderdag tot f91 te Utrecht tot 192, ondershands wordt reeds voor f 100 van de boerderij gekocht, en in het voor jaar was de prijs pl.m. f55) is er een sterke vrees bij de melkverkoopers in- de steden dat het bij deze 25 a 26 ct. niet zal blijven. Verleden jaar trad een kaasmaakverbod in werking; dit jaar niet; het uitvoerrecht op kaas is belachelijk laag, en trouwens, als de geruchten juist zijn wat waarschijn lijk het geval is is de tot nu toe gemaak te volvette kaas reeds zoo goed als geheel het land uit. De speculatieve handel is dus zeer aangewakkerd en de kans op zeer hooge prijzen van de kaas groot. De melkverkoopers hebben zich reeds tot den Minister gewend met verzoek energiek in te grijpen in kaashandel en kaaspro due. t-> L^::cns er op wijzende dat een bijslag op de^^f-kochte melk de ontevredenheid bij het melkgebruikend: publiek zou vermin deren. In een heden te Tilburg gehouden ver gadering van alle melkinrichtingen in ons land zal de mélkvoorziening voor den a.s. winter verder besproken worden. De regeerin c sbloem, (Naar V. D. verneemt, heerscht er onder de broodfabrikanten te Amsterdam ernsti ge ontevredenheid) over do samenstelling van de regeeringsbloem. De qualiteit. zou veel slechter zijn dan 14 dagen geleden.- Het brood, van dit meel gebakken, vertoont veel gelijkenis met het regeeringsbrood uit de oorlogsperiode. De bakkers zijn dan ook naar het heet •genoodzaakt, uit den vrijen handel meel te koopen, dat f4 per 100 K.G. duurder is dan de regeeringsbloem, teneinde beter brood' aan de (bevolking te kunnen) voorzet ten, doch waarvan het gevolg zal zijn, dat het brood binnenkort, indien de minister niet voor betere samenstelling van de bloem zorgt, nog duurder wordt. Diploma voor ziekenverpleging. Ingediend is een wetsontwerp tot wette lijke bescherming van het' diploma voor ziekenverpleging. De Arbeidswet. De minister van Arbeid heeft krachtens het vierde lid van art. 67 der Arbeidswet 1919 yastgesteld de modellen der in het èerste lid van dat artikel bedoelde arbeids. kaart. Krachtens het derde lid van art. 67 der Arbeidswet is bepaald; dat de arbeidskaart voor een gehuwde vrouwelijke arbeider slechts geldig is gedurende het kalender jaar, der dagteekening van de kaart. Verhoogiofi gas- cn tramtaiiowen te Amsterdam. (Binnenkort zullen de gas- en tramtarie ven te Amsterdam wederom worden ver hoogd) en gebracht op re-sp. 22 en 15 ct. per M8. en, per rit; een resp. verhooging van i2 en 2,5 ct. De desbetreffende voordrachten zullen vermoedelijk nog deze week in het Ge meenteblad verschijnen. Wegencongres. E x t r a-n ummer van „De Maasbod e." (Deze week wordt, zooals bekend, het Eerste Nederlandsche Wegencongres in het. Kurhaus te Scheveningen gehouden. De Wegen commissie van den Alge- meenen 'Nederlandsclien Wielrijldersbond en het Koninklijk Instituut van Ingenieurs, die gezamenlijk het initiatief tot dit con gres genomen hebben, beoogen hiermede den toestand van wegen en de noodzake lijke verbetering en uitbreiding van ons wegennet tot een punt van publieke be spreking te maken. „De Maasbode" heeft naar aan leiding van dit congres vanmorgen een extra-„\vegennunrmer" doen verschijnen, bestaande uit 12 pagina's. Dit nummer bevat verschillende bij dragen op technisch gebied door alleszins bevoegden geleverd. Pater Hyacinth Hermans geeft een twee tal artikelen: „Een wegen-congres", „Ho.e 'bekwaam ik mij als ingenieur" en een uit gebreide schets over „Hoe diverse weg gebruikers oordeelen over onze wegen", geschreven' op die raak-typeerende en fijn- geestige wijze welke in onze Katholieke journalistiek misschien) wel het uitsluitend privilege van den ,jMaasbode''-redacteur mag worden- genoemd. De directie heeft door vele advertenties de duurte van het extra-papier weten te verslaan. De liberale groot-pers kan hier weder om in de leer gaan bij haar Katholieke col lega. Ds vrouwanklee.ding. Uit eenj rede vani dr. (F. S. Bouwdijk' Bastiaansche voor de dames-leidsters in onze Roomsche vrouwenbeweging, te Tilburg, knippen we: De heden'daagsche kleeding bevordert hel voortwoekeren der tuberculose. Alle menschen dragen de kiem van die kwaal. Het is dus noodzakelijk dat er naar ge streefd wordt de kiem te dooden en alles moet worden vermeden wat haar voedsel geeft. Wanneer men bedenkt dat de long toppen, die reiken- tot deni hals, het eerst door tuberculose worden aangegrepen, dan behoeft het geen betoog meer, dat, kou vatten, gevolg van blootheid als door de mode aangegeven] wordt, oorzaak is van het. voortwoekeren der tuberculose. Gentralisesring dar R. K. politieke*™ propaganda. Ten einde den grondslag te leggen' voor de nationale centralisatie onzer politieke propaganda, zooals deze door de commis-- sie uit den Bond van R. K. Kiesvereenigin_ gen in haar rapport van Februari 1917 is aangegeven-, is door het R. K. Centraal Propaganda Bureau eene vergadering be legd, welke zal gehouden- worden op Zon dag 26 September, des namiddags te één uur precies, in Café du Commerce, Kal- verstraat 4547, te Amsterdam. -Uitnoodigingen tot het bijwonen dezer vergadering zijn gezonden aan de leiders onzer propaganda in alle Kieskringen. Het rapport der commissie zal daar dcoriden heer 'B. Th. de Wolf worden toe gelicht, terwijl een nieuwe commissie zal worden benoemd, welke tot taak zal heb ben deze centralisatie verder voor te be reiden. Katholieke Karn er club. In de gisteren gehouden vergadering van de Katholieke Ka-mercluh is het bestuur herkozen als volgt: mgr. dr. W. H. Nolens, president; mr. M. J. C. M. Kolkman, vice- president; M. C. E. Bongaerts, secretaris; A. II. A. Arts, tweede secretaris; mr. dr. D. A. P. N. Kooien, penningmeester. Ds nieuwe Dame-la. In de voortzetting der polemiek tegen mr. Troelstra, geeft de heer J. 'H. Schaper aan den leider, die al meer en. meer den avontuurlijken revolutioptnairen weg op ging, dezen raad: „Verval niet, in de fout van hom, rjie ook in den avond van zijn leven de democratie van het. socialisme als z.g. „verouderd'fnTien steek ïïëtTen geleidelijk overging naar de anarchistische tactiek; hij vermoordde daarmede een arbeidersbeweging, 'die gij mede met ons hebt opgebouwd'." Hier is het. nu eens ronduit gezegd. Trielstra is als revolutionnair socialist ont aard in' een nieuwen Domela. Laod- en Tuinbouw. HET PACHTVRAAGSTUK. Wij ontvingen van de Staatscommissie voor het pachtvraagstuk deel Ia van haar rapport aan H. M. de Koningin, betreffen de haai- oordeel over het vraagstuk van dé bescherming van den zittenden pachter. De commissie heeft geen eenstemmig oordeel over dit vraagstuk kunnen uitbren gen. it en meerderheid was van meening, dat wettelijke maatregelen ter bescherming van den zittenden pachter in dien zin, dat dezen onder zekere voorwaarden een door de wet erkend recht verleend wordt op conti nuatie van de pacht bij het eindigen van den pachttermijn, thans in verband met de tijdsomstandigheden, als crisismaatregelen derhalve, geen aanbeveling verdienen, noch door deze omstandigheden geboden zijn. Voor een crisismaatregel in dien zin achtte men thans den tijd voorbij. Daarbij blijft echter de vraag buiten bespreking, of de toestanden gedurende de oorlogsjaren een dergelijk ingrijpen zouden gewettigd hebben. Van een nog voortgaande buitengewone 6tijging der pachtprijzen kan voor het he den niet meer met recht, gesproken worden, eerder schijnen deze prijzen tot daling te neigen. De toestand begint zich dan ook, voornamelijk in den tuinbouw en het zui velbedrijf, reeds af te teekenen. In plaats van overmoed komt in vele gevallen voor zichtigheid bij de betrokkenen. Al deze omstandigheden wettigen, naar het oordeel der meerderheid, de conclusie, dat voor een dergelijk ingrijpen thans geen plaats meer is. Haar oordeel, of en zoo ja, op welke wijze de zittende pachter, afgezien van de bijzon dere tijdsomstandigheden, dient beschermd te worden, stelt de commissie zich voor te geven bij de vervulling van het tweede deel harer taak. Daarbij zal uit den aard der zaak ook getreden worden in een beoor deeling van het continuatierecht van den zittenden pachter. Een minderheid der commissie daarente1 gen was van meening, dat de bijzondere tijdsomstandigheden het wenschclijk maken bij wijze van noodmaatregel beschermende bepalingen in het leven te roepen, die naar haar oordeel zullen voorkomen, dat, behou dens buitengewone gevallen, de pachter te gen zijn uitdrukkelijk verlangen van zijn bedrijf wordt verwijderd. Deze minderheid heeft een ontwerp van wet dienaangaande en een daarbij behoo- rende Memorie van Toelichting samenge steld, [Buiten verantwoordelijkheid de-r Red) Nederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Dieren. Afd. Leiden en Ometreken. Met verwijzing naar de advertentie, voorko mend in dit blad, roept het bestuur van boven genoemde Afdeeling alle jongens en meisjes uit Leiden, Leiderdorp, Oeg6tgeest. Voorschoten, Warmond en Zoeterwoude op tot een Teeken-TVedstrijd. waarbij de volgende regelen worden gesteld: Dc teekeningen moeten op aantrekkelijke wijze een of meer dieren of een tafereeltje aan de dierenwereld ontleend, voostellen. Eigen werk wordt vereischt. Er zullen zijn vier groepen van deelnemers: 1. Van 912 jaar met teekeningen uit het. hoofd. 2. Van 912 jaar met teekeningeu naar een voorbeeld. 3. Van 13—17 jaar met teekeningen uit bot hoofd. 4. Van 13—17 jaar met teekenin^tn naai' een voorbeeld. Een jury zal het werk beoordeolen en daarbij de voorkeur schenken aan dat, waaruit het meest gevoel en vriendschap voor do dierenwereld spreekt. Elke teekening, groot of klein, moet op pa pier van 27 c.M. lang en 21 c.M. breed worden ingeleverd op Woensdag 27 Oct. of Zaterdag 30 Oct. a.B. des middags van 2 tot 4 uur in een lokaal van de Meisjesschool voor M.U.L.O. van Mej. Renaud, Breestraat. Alle inzendingen zullen worden tentoonge steld, terwijl op nader te bepalen plaats en tijd de prijzen voor de bost bevonden teekeningeu zullen worden uitgereikt. Jongens en meisjes gaat dus nu met de langere avonden aan het werk en als gij Uw teekening inzendt, zorgt dan, dat in den rechterhoek onder aan duidelijk staatuw naam, leeftijd, woon plaats- en het nummer van de groop, waarvoor gij inzendt. Nadere inlichtingen zijn zoo noodig te bekomen bij de Juryleden: Ds. J. A. PRINS, Voorz., Plantage 16. Mej. C. B. RENAUD, Hoofd eener M.U.L.O.-School, Breestraat. H. VAN BATENBURG, Noordeindo 32 A. DE JONG, Wasstraat 10. W. KOOPS Azn.,Rijn- en Schickade 114. J. H. WATTEZ, Wasstraat 24. Het Bestuur: Mevr. A. DE GIJSELAAR—VIRULY, Beschermvrouwe. Ds. J. A. PRINS, Voorz. Mevr. J C. VAN POELGEEST—BRAND, Socr. H. VAN POELGEEST, Penningm. Leden Mevr. do Wed. Prof. JONKER, Mevr. VOSMAER—RöELL. L. DU VAL, Mr. G. H. E. NORD THOMSON, Dr. J. ROOS. Mijnheer de Redacteur, Beleefd' verzoek ik eenige plaatsruimte in uw geëerd blad.' bij voorbaat mijn dank. Zaterdagmiddag j.l. zag ik voor den brandstoffenhandell W. A. C. op de Oude Heerengracht een oploop van menschen. Nieuwsgierig -wat daar van de oorzaak was, begaf ik mij ook onder die toeschou wers, en ik zag dat daar een vaartuig- met cokes werd! gelost. Niets bijzonders zou men zoo zeggen: dat ziet men dagelijks Begrijpende, dat daar toch wel iets anders achter zou zitten, wendde ik mij tot iemand, van wie® ik dacht, dat 'hij er wat meer van wist, en, kwam onJder andere het volgende te hoore-n. Die schuit gascokes was door een controleur van het Brandslof- fenbureau in beslag genomen op grond dat die handelaar geen voldoende concen- ten kon vertoonem om die gascokes le ver voeren. Die handelaar had, Vrijdag, dus daags te voren, die cokes van de Leidsche Gasfabriek geladen, los in die schuit, had uit zijn bergplaats voor eenige klanten anthraciet, eierkolen en bruinkolen bijge laden, was er mede naar de Vliet gevaren om zijn klanten in drie buurt te voorzien. Dit deed hij met het oog op de buitenge wone drukte, daar de bestellingen (uiterlijk 25 Sept. moeten bezorgd zijn. Maar omdat die handelaar meer cokes had ijl- dlie schuit dam hij in die buurt klanten had te bedienen werd de heel® boel in beslag geno men, naar de Oude Heerengracht vervoerd en daar gelost, vandaar die belangstelling. Nu trof mij Zaterdagavond een advertentie in Uw blad van den Brandstof fenh an del W. A. C. waarin distributievrije cokes wordt aangeboden, product van de Lichtfa brieken alhier. Dit zal toch niet de inb-e- slag genomen cokes zijn. Of produceert de gasfabriek ook nog dlistributievrije cokes wedkei voor fabelachtig hooge prijzen aan den man gebracht mogen worden; de prij9 van 4.50 per H.L. is dunkt mij geen klei nigheid. Of zou de heer Dubbel clem an, toch gelijk gehad, hebben toen hij in de gemeen teraadszitting cle vraag stelde, of dc direc teur van het Brand stof fenbur eau ook deel had in den Braaidstoffenhandël W. A. C. Feit is het toch, dat de W. A. C. veel voor heeft bij de andere handelaars. De W. A. C. mag toch zich met zijru zoogenaamde Distri- butievrije cokes door de stad bewegen zon der door controleurs lastig gevallen te wor den, terwijl- een andere handelaar, die we gens gebrek aan bergruimte schuiten moet huren, en, om de 'lastige bruggen te ont wijken, tot dicht bij zijn klanten vaart het .onmiddellijk aan de stok krijgt met de con troleurs en zijn tboel in beslag ziet nemen. Als dit. geen meten met twee maten is, weet ik het, niet. Zou het geen tijd' worden, dat nan zulke toestanden eens een einde wordt gemaakt? op die verschillende vra gen en vermoedens zou ik gaarne van U of Uw lezers eens een antwoord' willen hebben. (Maar dan een kort en afdoend; anders ruimen wij er geen'plaats voor in. Red.). Inmiddels hoogachtend, uw abonné J. FRANSE, Heei'ênsingel 7a, Leiden. ALPHEN AAN DEN RIJN: Ongeluk. Gisteravond vond in j, Hooftstraat een ernstig ongeluk p]a9) Zekere H. uit Koudekerk, die per riiJd huiswaarts keerde, ontmoette op zijn 1 nabij Leerhoeve een 'losloopend paard yi v. d. W. aldaar. H. wilde uitwijken, J tegelijkertijd sprong hot schichtige dier gen het rijwiel aan; het gevolg was, dj H. kwam te vallen en het rijwiel erè J schadigd werd. De getroffene werd binnen gedragen het magazijn van de Leerhoeve. waar 1 hulp werd ingeroepen van Dr. van Werma kerken, die bij den getroffene een ernstia kneuzing of breuk vau het linker bovenbea constateerde. Per auto werd H. naar zü woonplaats overgebracht. HAZERSWGUDE. Schietwedstrijd. De uitslag van dtn schietwedstrijd, gehouden door den burge7 wacht to Hazerswoude (Dorp) is als vol«i Serie A: Oud-militairen, lo prijs J. ©J ker, 2e pr. A. H. Wessels, 3e pr. J. s® 4e pr. P. van Nes, 5o pr. Joh. Hassefm! 6e pr. B. v. Wieringjen, 7e pr. C. W. van Velzen, 8e pr. H. van W-i ©ringen, Serie B. Ongeoef enden. '1c or. J. C. Gaar, keuken, 2e pr. J. A. Brinks, 3e pr. W. ker, 4e pr. A. van Staveren, 5e pr. (W. Ba! gaards, 6e pr. J. Slootweg, 7e pr. M. v. d Haven-, 8e pr. A. Bogerman. Serie C. Leden, diie trouw de excercilia volgen: le prijs: J. A. Brinks, 2e pr. W. tb gaards, 3e A. .Bogerman, 4e A. van- Stave, ren, 5e pr. J. Slootweg, 6e pr. M. v. Haven, 7e pr. W. Müller, 8e pr. V. Nulaal, HILLEGOM. Been verloren. Gisteren geraakte dj heer W._^--leman aan de Hoofdstraat al hier onder de machine van den motorploeg Tot bij de knie werd het been verbrijzeld De ongelukkige werd terstond naar dc M* riastichting te Haarlem vervoerd. Het is afgezet. Des te treuriger is het ongelai wijl heden de eenige broeder van den ha Witteman in het huwelijk treedt. Brievenbestellers. C. Warmerdam q G. H. Jansen zijn met ingang van 1 Octo- ber benoemd tot brievenbestellers alhier KATWIJK. Geslaagd. Voor het examen van ana. lyst (practisch gedeelte) slaagde te Utrecht mej. L. de Hartog, alhier. Netfört.- Politiebond. Maandagmiddag hield de onder-afdeeling Noordwijk en Oro. streken van den- Alg. Ned. Politiebond eco gewone ledenvergadering in- d'e gsmeen|«. zaal die goed was bezocht, onder leiding van den heer Vooijs, inspecteur van poli[ia te Katwijk. Door den heer St-eenvoort oij Noordwijkerhout werden de notulen gele zen, die werden goedgokeeu-rd. Door 'i* zelfden wordt een breedvoerig verslag gebracht van de Bondsvergadering ie da?, sterdam en door den heer van Egmonö|\ Katwijk van de provinciale vergadering le 's-Gravenhage. De onkosten, door de afge vaardigden gemaakt werden aan do kas geschonken. Langen lijd werd beraai slaagd over de vraag of het houden van een cursus ter opleiding en bekwaming in hl politievak levensvatbaarheid zou hebben, Na uitvoerige gedachjenwisseling werd een commissie gevormd' die zich tot taal zal Stellen in dif district 'n mondelinge cur sus te openen. Deze commissie bestaat- al- phabetisch uit de beeren C. G. Aafjes, in specteur van Politie t'e Noordwijk, Th. la Brake, Rijksveldwachter te Katwijk en M. Gooi, commissaris van politie le Nooni wijk. Bovendien werd 'besloten het hoofdbe stuur te verzoeken de lessen vanwege li Rijks-model-politie-schoor te Hilversum in druk te doen verschijnen. Men constates de een onbillijkheid tegenover de oudera leden van den Bond, daar deze de school te Hilversum tniet kunnen bezoeken en a) het hunne hebben, bijgebracht deze school in het leven te'roepen. Vanwege de schietclub „Jacoba van Beieren" werden door den heer van der Luijt uit Katwijk enkele nuttige zaken ia het midden gebracht. De heer Boon van Noordwijk gaf'ia overweging het hoofdbestuur in voorko mende gevallen bij het verleenen van dienslmedailles wegens getrouwen dient 'n schrijven t-e richten om steeds met nauw gezetheid en - voorzichtigheid advies in winnen omtrent de te d'écoreeren personen. De voorzitter feliciteerde den beer van Beek uit Noordwijk met zijne benoeming to-t inspecteur van politie te Alphen aan den Rijn, de heer Jacobs uit Oegstgepsti met die tot- Rijksveldwachter te Sassenheim, de heer Jonker ui-ti (Katwijk met het te Utrecht behaalde diploma ani de heer van Keulen uit Katwijk met het verworven diplom» met aamteekeningen-. Hierna werd deze vergadering door <h» voorzitter gesloten. NIEUWKOOP. Suikcrkaarten. Vrijdag en Zaterdag kunnen ter gemeente-secretarie de kaarten voor de suiker-distributie worden afge- haald. VOORSCHOTEN. Geslaagd. Mej. W. C. van Wijngaaf- den, pharm. band. alhier, is te Utrecht 8* slaagd voor het, vanwege de Nederlandsche Chemische Vereeniging gehouden examen en 'behaalde het diploma van analyst. Gunning. Door het gemeentebeslauf alhier is het bijbouwen van een lokaal md de daarbij behoorende werken aan de 0.L school aan den Ttijndijk alhier opgedra gen aan den heer H. Kade, timmerman hier, voor de som van 9495, zoodat werk Diet gegund is aan den laagsl^, doch aan den daaropvolgende® inschnjv bij de gehouden aanbesteding. ROELOFARENDSVEÊN. *ii Bijzonderheid. Als bijzondenww kan worden gemeld, dat bij den heer Jong Czn. kuikens aan den leg zijn pas 4 maanden en 8 daaen oud..n»-^

Leidsche Courant | 1920 | | pagina 2