S>££eicbefb£ (Boiu&amt B U I T E N L A N D. BINNENLAND. J)it blad verschijnt eiken cfag, uitgez. Zon- en Feestd. DeAbonnementsprijs bedraagt, bij vooruitbetaling, ••oor Leiden 10 ct. p. week, f2.5ü p. kwa.-taa!; bq onze agenten 20 ct. p. wtxk, f2.G0 p. kwarlanl.Franco post f2.95 p. kwartaal. Het Geïllustreerd Zondags- biad i3 voor de Abonné's verkrijgbaar tegen betaling ▼an 50ct.p.kwartaal, bijvooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 6 ct., met Geïllustreerd Zondagsblad 10 cent 11e Jaargang.1 Bureau: RAPENBURG tO DINSDAG 3 AUG. 1920. Interc. Telefoon 935. LEIDEN. No. 3287 Postbus tl De advertentieprijs bedraagt op Zaterdag 35 cent per regel, overige dagen 30 cent. Voor ingezonden niededeelingeu wordt het dubbele van het tarief bo- rekeud. Kleine Advertentiën, van ten hoogste 30 woorden waarin betrekkingen worden aangeboden of gevraagd huux en vei huur, koop en verkoop fl.— 'sZaUrdaga overige dagen fO.Tu. HET VOORNAAMSTE NIEUWS. Geen nieuws over de Poolsck-Russïsche onderhandelingen. De gevechten duren voort. Roemenië zendt een ultimatum aan Rus land, Lithauen eveneens. Communistische putsch in Zittau (Sak- Ben). I Griekenland heelt geheel Thracië bezet. Duitschland. Een communistische putsch. Zondagavond heeft te Zittau in Zuid-Sak een een communistische putsch plaatsge bonden. Communisten en onafliankelijken hebben de stad hezet. Een comité van 15 personen heeft de leiding der stad in jban- iden genomen. De polïtietroepen hebben eich teruggetrokken. In Zittau cn in de omgeving is de algemeene werkstaking uit geroepen. Frankrijk. Prijsvermindering der steenkool. Naar de „Lokal Anzeiger" uit goede bron verneemt, zal ingevolge de levering van Duitsche steenkolen aan Frankrijk, binnen kort een prijsvermindering der Fransche steenkool, ten (bedrage van 25 pet., plaats hebben. i Een brio! van Kard. Maurin. De aartsbisschop van Lyon, kardinaal Maurin, (heeft aan de geestelijkheid van zijn diocees een schrijven gericht, waarin hij opnieuw aandringt op de noodzakelijk heid om het onderwijs op landbouwkundig en industrieel gebied'te organiseeren en te ontwikkelen. Don priesters wordt aangera den het iniatief, dat in dat opzicht te Lyon reeds genomen werd, aan te moedigen en zooveel mogelijk na te volgen. Togen het duel. 'Abbé Lemire, generaal de Castelnau en de heeren Alexander Israël en Inizan heb ben een wetsontwerp ingediend, dat ten .doel heeft, het duel te verbieden. Indien het wetsontwerp wet "wordt, zal elfk deelnemer aan een duel gestraft wor den met een jaar gevangenisstraf en een1 zware boete. Verder kan volgens het ont werp elke eere-zaak ter oplossing voor een speciaal hof van arbitrage gebracht wor den. Van de uitspraak van dit (hof kan niet in hooger beroep worden gegaan. Tegen de speelbanken. Een wetsontwerp is aangenomen, waarbij voortaan het houden van openbare speel banken binnen een straal van 100 K.M. van Parijs wordt verboden. Polen Da Pcolsch-Russische onderhandelingen. 'Hetgeen we hier boven schrijven is eigen lijk niet de juiste naam voor de gebeurte nissen aan het PooTsch-Russische front. Immers nadat de Russische en Poolsche afgevaardigden elkander nabij Barano- iwitsji hebben ontmoet, is niets meer van then vernomen. De gevechten 'duren echter voort. De bolsjewistische voorhoeden in het Noorden staan reeds aan de Pruisische grens. Naar het „Vad." meldt, begint in het centrum de bedreiging van Warschau tast baarder vormen aan te nemen. Het gezag is er overgegaan in handen van een mili tairen gouverneur en de Amerikaansclie consul zou er reeds de wijk genomen heb ben naar Posen. Volgens de jongste berich ten stonden de roode legers nog wel 120 K.M. van de Poolsche hoofdstad af, doch het Russische opperbevel schijnt zich op dit frontgedeelte tot een heslissenden stoot voor te bereiden. Alleen in -het Zuiden, in Oostelijk Gali- jcië, schijnt een opgezet Poolseh tegenoffen sief eenige kans van slagen te hebben en dit schijnt den Oekrajiensclien militairen ook weer wat bloed voor het .hart gegeven te hebben. Zij willen zich tot den tegen stand tot het uiterste gereed maken. Mis schien zal de houding van Roemenië, dat (volgens geruchten een ultimatum tot de feolsjeiwiki gericht, heeft, tot ontruiming .Van Bessarabië, mede -het moreel der'Zui delijk staande legergroepen wat opbeuren. II. N. verneemt d.d. gisteren uit Parijs, dat de militaire toestand in Polen schijnt te verbeteren, zoowel wat het aantal als wat het moreel der troepen betreft. De Geallieerde missies hebben het volgende noodig geacht: 1. Onmiddellijke zending van munitie. 2. Toewijzing aan het Poolsche leger van 200 Fransche en 200 Engelsche officieren. 3. Hergroepeering der Poolsche troepen, teneinde het noordelijk front te versterken door troepen te onttrekken aan het Galicische front. Geallieerde officieren beginnen in Polen aan te komen en Frank rijk heeft de zending van munitie hervat. De hergroepeering _van het leger heeft eenige oppositie .verwekt in Poolsche krin gen. Rusland. Krijgsgevangenen. Drie Fransche schepen zijn den Bosporus doorgevaren met 4000 Russische krijgsge vangenen aan boord, die uit Frankrijk naar hun vaderland worden teruggezon den; zij waren in Frankrijk geïnterneerd, omdat zij na. de Russische revolutie wei gerden in Frankrijk verder te vechten. Lithauen. Bolsjewistische agitatie. Een ultimatum aan Moskou. Naar uit Kowno aan de Kopenhaagsche bladen wordt (bericht, heeft de "regeering van Lithauen aan de Russische Sovjet-re geering een nieuw ultimatum gesteld, waarin zij verlangt, dat.de holsjewiki on middellijk hun agitatie in de door hen be zette gebieden in Lithauen zullen staken en het burgerlijk bestuur te Wilna aan Li thauen zullen overdragen.. Indien deze eischen niet onmiddellijk vervuld worden zal Lithauen het vredes verdrag met Rusland niet ratificeeren en clen oorlogstoestand weer doen intreden. Tusschen de gedelegeerden van Lithauen en die der Sovjet-regeering wordt te Riga, naar aanleiding van het ultimatum, onder handeld. Te Kowno wacht men in spanning het resultaat dezer onderhandelingen af. De Rjissisohe regeering heeft aan den Li- thausclien vertegenwoordiger te Riga ine- dedeeling gedaan, dat zij aan haar leger- commando te Wilna heeft venboden, zich te mengen in 'kwesties, betreffende het plaat selijk bestuur, te Wilna en in andere bezet te gebieden van Lithauen, De Lithausche troepen hebben Zaterdag Suwalki hezet. Italië. NIET TEGEN DEN GODSDIENST. De Romeinsche correspondent van de „Msb." schrijft: De Katholieke jongelingsvereeniging van Meizo hij Milaan zou een nieuw wit vaan del inwijden. Van 's morgens af was op den toren een witte vlag geheschen. Socia listen drongen echter met geweld in de woning van den torenwachter en vervin gen de witte vlag door een vuurroode. Toen 's middags de stoet der Katholieken zich opstelde, vielen die socialisten met stokken gewapend op hen aan; vrouwen en kinderen werden evengoed geslagen en uii elkaar gejaagd, waarna de socialisten Lei- vaandel trachtten te (bemachtigen. Enkeie moedige jongelui wisten het echter te vei- dedigen, totdat versterkingen aankwamei. Gedurende eenigen tijd werd toen volop gevochten, maar de socialisten moesten liet ten slotte opgeven en groepen mannen en jongens zorgden er voor dat de manifesta tie verder ongehinderd plaats vond en op het plein door een protestmeeling werd bekroond. Roemenië. EEN ULTIMATUM AAN RUSLAND. De Roemeensclie regeering heeft Rusland een nota in den vorm van een ultimatum gezonden, waarin geëischt wordt, dat Rus land onmiddellijk zijn troepen uit Bessara bië terugtrekt. De Sorvjet-regeering is een termijn van drie dagen gesteld. Naar verluidt zal Roemenië de mobilisa tie afkondigen. Turkije. Thracië bezet Reuter seiirt uit Kirkilisse, dat liet Griek- sche leger op 1 Augustus de bezetting van Thracië voltooid heeft tot aan de Tsjatald- sjalihie, Jaffertayer is naar Athene ge voerd. HET VOORNAAMSTE NIEUWS. Het 200 inillioen ere diet door den Duit- schen Rijksdag aangenomen. De Minister van Arbeid heelt oen Bouw commissie ingesteld. Be viijo melkulivoer naar Duitchland stopgezet De onthulling van het Verdun-monument Het vlaggen te Pu inerend De luchtdienst Kopenhagen—Hamburg- Amsterdam heden geopend. Uitvoer van vroege aardappelen. De Nederl. Uitvocr-Mij. brengt ter ken nis van belanghebbenden, dat zij weder consenten kan endosseeren voor den uit voer eener beperkte hoeveelheid vroege aardappelen gedurende de week van 9 tot en met 15 Augustus e. k. Aan deze endosseering zijn verbonden dezelfde voorwaarden-, als die voor de en dosseering van consenten voor den uitvoer van genoemd product gedurende de week van 2 tot en men 8 Augustus 1920. Consent aanvragen en de daarmede ver band houdende stortingen en waarborgen moeten uiterlijk Donderdag 5 Augustus e.k., des namiddags 4 uur, ten kantore van voornoemde maatschappij zijn ontvangen. De vrije melkuitvoer naar Duitschland stopgezet. Zooals reeds gemeld werd, konden som mige zuivelfabrieken in ons land vergun ning van de N. U. M. verkrijgen tot het uit voeren van bepaalde hoeveelheden melk naar Duitschland. onder voorwaarde, dat de binnenlandsche melkvoorziening ten gevolge van dezen uitvoer geen gevaar zou loopen. Tegelijkertijd had echter uitvoer van melk naar Duitschland plaats door regee- r ingst u s sdhe nk o m«t Het 'blijkt intussclien voorgekomen te zijn, dat de consented voor uitvoer, be stemd voor de partijen regeeringsmelk, ge bruikt werden to- uitvoer van z.g. vrije ■melk naar uuuscniand; hetgeen op zich zelf volstrekt jreen frauduleuze daad betee- kende. maar waardoor toch zeer hinderlijke I verwarrimr ontstond. Dat de zuivelfabrikanten, aan wie uitvoer was toegestaan- aldus handelden, vond zijn oorzaak in den 'hoogeren prijs, dien zij voor de „vrije" melk konden bedingen. Zoo hesomden zij voor de door regeer.ingstus- sohenlkomst naar Duitschland geleverde melk 10 ct. per liter, waarvan 2 cent uit- voerrevnt oe taal cl moest worden terwij] de minste prijs, die van uit Duitschland voor vrije melk geboden werd, 13,5 ct. per liter bedroeg. Ten einde nu het gevaar voor verwisse ling van de uitvoerconsenten geheel weg te nemen, (heeft de minister besloten met in gang van 1 Augustus vrijen uitvoer van ii-"'-k naar Duitschland geheel stop te zet ten. Den laatsten tijd bedroeg deze uitvoer, naar wij vernamen, circa 250,000 liter per maand. „Tel." Dure turf. Dezer dagen wezen we er reeds op, schrijft het „Ccntr.", dat de vrije tunf dezen winter ongehoord duur zal worden. We noemden toen een prijs van f 12 de 1000. Dit cijfer bleek nog veel te laag. Uit het Groninger turfland schrijft men ons, dat het moeilijk is voor de bewoners in het veenland zelf turf te koopen tegenf 17 de 1000. De credietovereenkomst met Duitschland. Naar men uit Berlijn seint, heeft de Rijksdag gisteren het wetsontwerp inzake de .credie-tovereenkomst tusschen Neder land en Duitschand aangenomen. De referent dr. Pfeiffer sprak in de ver gadering van den Rijksdag woorden van dank voor de politieke en economische kringen in Nederland, die den tegenstand in Nederland overwonnen hadden. Spreker gevoelde zich daarbij gesteitkt door de woorden van Hué in de vergadering der mijnwerkers te Bochum, waarbij de mijn werkers beloofd hebben al het mogelijke te zullen doen om de bij contract overeenge komen 'hoeveelheden kolen ook werkelijk aan Nederland te leveren,' Uitvoer van gecondenseerde vleesch- afvallen. De Nederl an dsche Uitvoer-Maatschappij brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de haar cloor den minister van Land bouw, Nijverheid en Handel aanvankelijk slechts tot 1 Augustus 1920 verleende mach tiging tot het uitreiken van consenten voor den uitvoer van longen, strotten, ton gen, uiers, pootpezen, harten, milten en le vers in geconserveerden toestand, voorloo- •pig is verlengd tot uiterlijk 31 Dec. 1920. Ruil van geleerden tusschen Nederland cn Indië. Naar het „Htbld." meldt, zal prof. dr. W. 'A. Kuenen, hoogleeraar in de tropische ge neeskunde aan de Amsterdamsche univer siteit en patholoog aan de afdeelirig tropi sche hygiëne van het Koloniaal Instituut, binnenkort naar Indië vertrekken om tijde lijk de functie op zich te nemen van dr. C. D. de Langen, leeraar voor inwendige ziekten aan de school tot opleiding van In dische artsen te Weltevreden. Dr. De Lan gen vertrekt intusschcn naar Nederland, waar hij belast zal worden met de func tion van prof. Kuenen aan universiteit en Koloniaal Instituut. Nederland en België. Uit Brussel meldt V. D., dat de heer Bru nei, voorzitter van de Kamer, ter gelegen heid van een feest ter herdenking van de gesneuvelden, te Braine-JLalleud een rede lieeft gehouden, waarin hij zeide, dat men Duitschland wel ontwapend had, maar dat men niet.de Duitsche ziel ontwapend heeft. De Maas is niet onze verdedigingslinie. Onze verdedigingslinie is de Rijn. Het ds geen voorstander zijn van den oorlog, wan neer men den oorlog voorziet, om hem te voorkomen. Het is allernoodzakelijkst, dat dc Fransch -Belgische overeenkomst zoo spoedig moge'uk tot stand komt. Nadat deze overeenkomst is afgestoten, kunnen wij ons wenden tot Nederland en waar schijnlijk zou Nederland aansluiting zoe ken bij België en Frankrijk. Een Bouwcommissie De Minister van Arbeid heeft ingesteld een commissie welker taak het zal zijn hem van advies te dienen in zake maatregelen betreffende le. de distributie der aanwezige werk krachten' 2e. den invoer van buitenlandsche werk krachten 3e. regularisatie in den bouw; 4e. de opleiding van werkkrachten; een en ander voor zoover het betrekking heeft op den burgerlijken bouw hier te lande' De glashaudel en de C. B. V. In de algemeene vergadering, gehouden te Scheveningen, van de Yereeniging tot Bevordering van de Belangen van den Glashadel in Nederland, is besloten de actie te steunen tegen de C. B. V., ingesteld door den Ned. Houtbond, in de hoop dat andere vereenigingen in denzelfden geest zullen hesluiten. Aangezien volgens de opinie der leden van de Yereeniging tot Bevordering van den Glasliandel in Nederland de gemeente besturen niet het recht hebben de handela ren te passeeren, of uit te sluiten, van de levering van materialen, noodig voor den woningbouw, is in deze v-erga lering beslo ten, telkens te protesteeren wanneer blijkt dat door gemeentebesturen orders worden gegeven aan de C. B. Y. zonder dat de han delaren eerst in de gelegenheid zijn gesteld naar die levering te concurreeren. De gemeentebesturen hebben, volgens Opinie, van deze vereeniging niet te verge ten, dat de handel voor een groot gedeelte bijdraagt in de lasten der gemeenten, ter wijl de (bijdragen zouden dienen om de C. B. V. te steunen Hen monument te Verdun Uit Verdun seint ïïavas, dat daar Zon dag liet monument voor de verdediging van Verdun door een Nederlandsche com missie is aangeboden.Aanwezig waren de Nederlandsche gezant te Parijs, de heen Loudon, de heer Van Bevervoorde en mo-« vrouw, en Jhr. Baart do la Faille. Om 2 uur arriveerde minister Honorat, Lcredu,- de secretaris voor de verwoeste gebieden^ Kalm, die Miller&nd vertegenwoordigde, eu generaal Dupont, die Pétaiu verlegenwoor* digde. Zij werden door den gemeenteraad ontvangen. Loudon zeide in een rede, dati het comité voor dit monument in 1916 wat opgericht. Hij zeide, dat hij staatkundig neutraal was, maar niet wat zijn hart be treft., Hij is heden gelukkig, om op deal grond van Verdun zijn driekleur naast diq van Frankrijk te plaatsen, want do ge* schicdcnis van Verdun en zijn reu6achligq worsteling om hot recht en de gerechtig* hoid behoort aan de hoolo mcnschhcid. Jhr. Baart do la Faille zeide, dat hij zelfs in de moeilijkste oogcnblikkcn, ver* trouwen had gehad in Frankrijk en zijn genie. De burgemeester van Verdun en Honorat] bedankten het Nederlandscho comité voor zijn edelmoedige gift. Honorat gaf do in signes van het Legioen van Eer aan me vrouw Van Bevervoorde en Jhr. Baart de la Faille. Het Nederlandsche comité werd om vijf uur in den middag op het stadhuis ontvangen, het vertrok om zes uur naar. Parijs. Vlaggen te Purmerend. In den Vrijdagavond te Purmerend ge houden vergadering van den gemeenteraad werd gcinterpellecrd óver het besluit van B. en W. om voortaan bij geen enkele go- legenheid van de openbare gebouwen te vlaggen. Verschillende leden der rechtsche fractie verzetten zich tegen het genomen besluit, maar de voorzitter antwoordde ten slotte, dat B en W. niet van meening waren ver anderd. Dit besluit; aldus het „Hdbl.", had bij een deel der burgerij ontstemming verwekt, vooral bij de katholieken. In de laatste raadsvergadering werd aangekondigd, dab men gisteren op den verjaardag van de Koningin-Moeder meer dan ooit de vlag zou uitsteken. En gisterenmorgen hingen er in de stra ten van het Purmer-stcdeke zooveel vlag gen, als zelfs op den verjaardag van Ko ningin Wilhelmina nooit to zien waren. Doch er was ook een bijzonderheid in ver band met do vlagkwestie. Op het dak van het stadhuis was door tot nog toe onbe kenden een vlag gebonden en ook aan cle lantaarn boven de stoep wapperde een grooto driekleur. En voor het raadhuis stonden velen het kunststukje te bespreken. Want 't was inderdaad een kunststukje om boven op het dak van het stadhuis een vlag te planten. De „Msb." schrijft hierover nog: Op last van den burgemeester werd spoe dig het stadhuis van zijn feestkleedij ont daan. Purmerend was meer dan ooit in feest stemming. Huis aan huis werd gevlagd en toen bur gemeester Koreman zich gistermorgen door de bevlagde straten naar het stadhuis be gaf, hadden zich honderden langs den weg opgesteld, die uit volle borst het „Wilhel mus" aanhieven. KORTE KRONIEK, Dit jaar zijn uit den Ooypolder bij' Nijmegen niet minder dan 2290 wagen vrachten iliooi gehaald, tegen slechts 15G0 in 1919. Of 1920 ook een goed hooijaar is. De veenikoloniale iwerkgeversbond in het Landbouwbedrijf, heeft de zichtloonen der landarbeiders met een toeslag van 20 pet. op het loon verhoogd. De schoenmakersgezellen te Roei"- mond zijn gister in staking gegaan wegens liet niet aanvaarden door U" patroons van •het landelijk collectie! arbeidscontract. Bij de N. Y. Kaashandel-Maatschappij „Gouda" te Alkmaar is een staking uitge broken. De gemeen tei-aad van Maastricht bracht den gasprijs van 20 op 22 ct. per M3. Gemengde Berichten. De politie te Rotterdam heeft aangehouden en naar Middelburg overgebracht den 27-jarigen W. B., die door middel van een valsch stuk en voor- FEUILLETON. CLARA. Hij had zich door gteen weige ring of minachtende afwijzing uit het veld laten slaan; hij was eindelijk, in weerwil van Clara's verbod, in het. afge sloten park doorgedrongen, hij had 'haar zelve verrast, an het- geheimzinnig en ge liefkoosd verblijf bij de heldere fontein van Cumnor; hij trotiseerde haar op die plaats, en zij wilde vol angst ontvluchten, toen door een onverwacht toeval Ronald naar dien. kant zijn schreden richtte en hem tot een schandelijken aftocht ge noodzaakt had. Norton had, door dien nederlaag ver bitterd, een hevigen wrok opgevat en hij zocht naar middelen, hoe hij zich het (best zou kunnen wreken zonder zich zelf in ge vaar te brengen, toen een onvoorziene ont moeting aan zijn in het kwaad vruchtbare Verbeelding een middel ingaf, zijn slechte natuur volkomen waardig. Zoo de reinheid der ziel rich in den biix openbaart, laat de ondeugd er üaar- sufegen bijna altijd een onuitwischbaar toeken in doorschemeren. Ondanks zijn zoetsappig voorkomen en zijn vleiende manieren, was het voldoende hem met aaftda^hj; gade le siaiiu om bet ge heim van (die diepgezonken natuur le door gronden. Maar zijn geveinsdheid kon een minder scherpziend mensch nog bedrie gen, en zij behaalde bij Idie gelegenheid een volledige zegepraal. Zich uit het park verwijderende, Jbevond hij zich bij de kromming van een hollen weg in 'tegenwoordigheid van Alice, de oudste voedster. Zij was altijd bij lady Clara gebleven, achtereenvolgens haar funotiën van (voedster en kindermeid voor dio van huishoudster verwisselende. Het was een Schotsche nog al inhalige boerin, hetgeen haar niet beletlte zeer gehecht te zijn aan lady Clara en teven lichlgeloovig te zijn als de onwetendste bergbewoonsler. Dit was «de zachte was, welke de bekwame hand van den listigen Norton kon kne den. Wel zoo, mijn oude Alice, zeide hij fot haar met geveinsde goedhartigheid en een medelijdend voorkomen, onze schoone dagen zijn (dus voorbij? Jij zult gteen mees teres meer zijn op Cumnor, je gaat een nieuwen meester krijgen. /Wat is er dan voor nieuws, mijnheer Norton? O weet je dan niet, dat sir Ronald je meesteres huwt, en je niet lang meer op het kasteel zult blijven, want men gaat alles wteer op een anderen voet Ura rich ten. In een jong huishouden moeten jonge be dienden zijn; y>'M de ojidep aanga att d§z§ moeten maar een goed heenkomen zoeken. Slechte tijdingen komen arme lieden toch altijd (plotseling overvallen; maar gij bedriegt u stellig, mijnheer Norton. Zou ik niet op Cumnor-Hall blijven bij lady Clara, die ik gevoed en opgewteekt heb? Lady Clara, voor wie ik alles verlaten, al les vergeten heb? O neen, het is niet mo gelijk! En toch is het zoo, Alice, men kan niet op zijn evenmensch rekenen. Alles wat ik kan doen, want ik gevoel vriend schap voor je, is je een schuilplaats in mijn huis té verleenen, als je ontslagen bent; maar die dienst bij mij, mijn arme Alice, zal 'wel hard toeschijnen aan jou, die zoo lang. een g'eheel huishouden be stierd heb, want lady Clai'a verliet zich in alles top jou en ieder diende en vrees de je. Maar gij zult toch wl een woordje voor mij' spreken, mijn goede mijnheer Norton, daar gij toch dikwerf lady Clara ontmoet. Onlangs nog Neen, Alice, fik kan niet moer voor-j'e doen; ik ben in ongenade gevallen; maar ik weet een enkel middel, om je in je be trekking te kunnen houden en die zelfs nog duurzamer en schitterender te doten worden. En dat middel, mijnheer Norton, zeg mij eens op uw eerewoord, kan dat mijn kleitog Clara, ariefc jbenadjgeleii? ik heb haar als mijn kind lief. Integendeel, antwoordde de geslepen Norton, haar bij den arm vattende; en als je naar mij luistert, zal je het recht) heb ben .haar nog vee.l meer "le beminnen. Maar als je mijn iraad niet volgt, vergeet dan niet, dat je Cumnor-Hall moet verla ten; men spreektl reeds van de huishoud ster, die je moet vervangen. Geef mij dan raad, mijnheer; er is geen tijch te verliezen, en zoo Ik u van mijn kant van dienst kan zijn, reken dan op mij. Luister goed naar mij, Alice, en pas vooral op, mijn neem in deze zaak niet te noemen want alles zou mislukt zijn. Jij herinnert je immers wel, dat jij teertijds in de nabijheid van Loch-Leven woondo en dat de moeder van Lady Cla ra u dat kind (heeft toevertrouwd bij haar vertrek naar Italië, waar zjj kort daarna gestorven is. Je ziet, dat ik goed inge licht ben. En. toen de oude lord je zijn kind (is komen afvragen, wat heb je toen gedaan? Wel! 'ik heb hom lady Clara terugge geven; Lij heeffc mij met haar medegeno men en sedert heb ik haar gebn enkelen dag verlaten. Juist daarin bestaat je dwaling, mijn goede Alice. Bezin je eens goed. Wel, hernam Alice verbaasd, wat kan ik rneer «eggen?. Toen ds vader yan lady Clara dood was, bevond zij zich ge heel alleen en heeft mij veel vriendschap betoond; en toen zij al die goederen hebffi geërfd, ben ik haar naar Cumnor-Hall ge volgd, c-n ik heb vastl gehoopt, haar nim mer te zullen verlaten dan bij mijn dood. Luister goed naar mij, Alice, en hoor hoe alles zich toegedragen heeft: de kleine Clara fis in je armen gestorven. Wat zegt u daar? riep Alice uit,: wier verbazing ten top steeg. AVaehl maar. Toen de oude lord haar, is komen afvragen, ben je bevreesd ge weest voor zijn verwijten en zijn wanhoop beste Alice; jij hebt zijn hart niet willen breken. Toen heb je bij je zeiven gedachtj zoo ik hem in plaats v.an Clara mijn kleine Mary gaf, die juist van denzelfden leeftijd is en op haar gelijkt, zou ik. hem varf den benen kant een groole droefheid be sparen en van den anderen kant zou Mary, een voorname damo worden en ik zoul haar niet verlaten; want hij heeft het mjj stellig beloofd. - Maar, mijnheer Norton, wat vertelt u mij daar toch? hernam Alice; u weet toch wel, daar u daar destijds woonde, dat mijn arme Mary te Loch-Leven rust, onder dien grooten doornstruik aan den kant van hc-ö kerkhof. Hoewel het zeer lang geleden is, vergeet een moeder di% plaats niet. XWprdj, yeiyotedk

Leidsche Courant | 1920 | | pagina 1