ZAKKEN. Ingezonden stukken. D. VAM AS, Uit de Omgeving. Internationaal Gerechtshof. De internationale juristen-conferentie •heeft het ontwerp om een Internationaal Gerechtshof te 's-Gravenhage te vestigen, aangenomen. Paedagogisch? Met alle reden o. i. vraagt het Haagsche blad „Het Vaderland", of 't wel paedago- gisch is, de kinderen in hun vacantie te vergasten op het aanschouwen van de fol tertuigen e. d. in de Gevangenpoort te 'e-Gravcnhage. Wij vinden 't oolc allesbehalve nuttig voor de kinderlijke pliantasieön. Stand der landbouwgewassen. Volgens het officieel oogstberich-t belooft 1920 een zeer bevredigend jaar voor de landbouwgewassen te worden. Gemengde Berichten. Zware brand te Rotterdam. Een ontzaglijke zware rookkolom, welke Uren ver in den omtrek zichtbaar was, kondigde omstreeks zeven uur gisteravond aan, dat cn zware brand was uitgebro ken in 'de richting van de Waalhaven. In de stad vreesde men het ergste en het scheen een oogcreblik of de brand woedde in do petroleum-eiabilssementen. Dit bleek echter gelukkig niet het geval. Te halfzeven was brand ontstaan in een der in aanbouw zijnde koelhuizen van Van der Staays vrieshuis aan den Khtendrecht- drechtschen haven. Dteze gebouwen waren opgetrokken uit een mengsel van kurk, teer en creosoot, aan de buitenzijde afge dekt door cement, terwijl daarenboven •nog een ontzaglijk^ hoeveelheid van die brandbare stoffen op het terrein aanwezig was. Dat 'alles fttond in korten tijcl in lichter laaie. De brandweer was in grooten getale uitgerukt. Tien handspuiten, viel- rijden de en zes drijvende stoomspuiten werkten met 20 sralen, doch konden weinig of niets uitwerken. Het water stroomde langs de specie, doch het vuur bleef rustig doorbranden. Wtel verdween tegen, 9 uur de rookko lom, doch de massa brandde te 10 uur nog "el voort, en het zal wel ver in- den nacht worden, alvorens de brqndw©er kan in rukken. Het gevaar voor uitbreiding was echter geweken. De gebouwen waren nagenoeg- gereed 'en hadden de volgende maand op geleverd moeten worden. De N. R. Ct. verneemt nog, dat door bemiddeling van den makelaar James Catz verzekerd waren de opstal voor een mil- ?ipen, machinerieën voor 5 ton ten voor 5 milïioen goederen, alles ingaande op een nader te bepalen datum, die echter a o g niet was i ng e g a an. De opstal, die met de reeds aangebrach te isolatie een waarde had van ongeveer '7 ,t,on, was nu door den aannemter, de In ternationale Gewapend Be ton bouwmaat schappij, voor dat bedrag verzekerd,,- De in het panel reeds aanwezige goederen wa ren voor 10.000 verztekerd. Een 5-jarig knaapje is gistermiddag in het water van het Oude Entrepot te Amsterdam geraakt. Toen een agent van politie er in slaagde met be hulp van een dreg het kind op den wal te .bijgen, waf^n de levensgeesLen reeds ge- w'e-ken. Wegens de lage melkp rij zen die de boterfabrieken uitbetalen-, zijn verschillende landbouwers in den Gel- Jerschen, Achterhoek begonnen hun melk ian de varkens te voeiten. Gisternach-t strandde te Terschelling de tjalk Nieiiwedorp,' schipper v'os, geladen met s'leen, bestemd voor Leeu warden. De bergingsbooten Stortemelk van de reederij Doeksen en Neptumis van de firma Dros vertrokken 'ter assistentie. Het - schip sloeg echter lek en zonk. De opvarenden wer den gered. Donderdagmiddag 'óm- streeks drie uur werd een Zandvoortsche aan nemer, door een paar 'beschonken personen op den strandweg lastig gevallen, -hetgeen aan leiding werd -tot eene ernstige vechtpartij. Een toevallig voorbijkomende brigadier van politie ui't Amsterdam, werd aan de knie verwond door een sabelsteek. Eén der vechtenden werd naar het bureau van politie overgebracht, ter wijl een ander een erns'tigen sabelhouw opliep. Staten-Generaal. EERSTE KAMER. Vergadering van gisteren. Bestrijding van revolutionnaire v/celingen. De heer Hendels (S.-D.) bestrijdt het ontwerp op gronden als in de Tweede Kamer aangevoerd; evenzoo Mevr. Pot huis-Smit (S.D.), die o.a. weer teens durfde beweren, dat het socialisme niet in strijd is met den godsdienst. De heeren v. L an schot (R.-K.) en v. d. Hoeven (Chr. H.) verdedigen het ontwerp, dat noodig is aldus laatstge noemde ,,orn de democratie te bescher- men togen de tyrannic van enkelen." De beer Bergs ma (Lib.) acht het ontwerp op dit tijdstip onnoodig en dus 7Jn gewen scli t. De vergadering wordt verdaagd tot Dinsdag half drie. KERKNIEUWS. Mgr. dr. A. H. L. Hensen. Vrijdag is mgr. dr. A. H. L. Hen sen, di recteur van het Ned. I-list. Instituut te Rome, te Warmond gearriveerd om hier zijn vacantie door te brengen. Kalender der week. .ZONDAG, NEGENDE NA PINKSTEREN, JI. JACOBUS. 2e Gebed v. d. Zondag^ 3e van den H. Christophorus, Credo, Praef. én laatsteEvang. v. d. Zondag. MAANDAG. H. ANNA, MOEDER DER H. MAAGD. DINSDAG, II. PANTALEON. 2e C-ebed voor de overledenen, 3e Acunctiis, 4e v. d. II. Geest V/OENSDAG. H. H. NAZARIUS EN GE ZELLEN. 2e Gebed Acunctis, 3e naar keuze, 4e v. d. II. Geest. DONDERDAG. H. MARTIIA. Gebéden, als giste reu. VRIJDAG. JI. H. ABDON EN SENNEN. Gebeden als gisteren. ZATERDAG. H. IGNATIUS. 2e Gebed voor den Paus. ONDERWIJS. Dr. v. <3. Borne O.F.M. Aan de LucLwig Maximiliani9 Universi teit te Mnnchen, philosophische faculteit, eerste sectie (afdeeling geschiedenis), is magna cum laude gepromoveerd tot doctor p'hil. de WelEerw. Zeer Gteleerdé Pater F idem tius van. den Borne O.F.M." op proef schrift: Studiën zur Geschichte des Drif ten Ojdens im 13 Jahrhundert." Op uitnoodiging van het internationale comité der Deensche studenten heeft de zer dagen in Kopenhagen een conferentie plaats van verteg'enwoordi-gers studenver- e&nigingen uit Lijfland, Finland, Neder land, Noorwegen, Zweden, Spanje en Zwitserland. RECHTSZAKEN. Slaan op school. Gisteren heeft de Rotterdamsche Recht bank behandeld- een zaak tegen den 27- jarigen onderwijzer G. V., beklaagd-, dat hij op 19 Februari 1.1. den 11-jarigen leer ling A. Sch., zoodanig geslagen had, dat deze eenige kneuzingen aan het 'hoofd kreeg en een paar dagen het bed moest houden. Beklaagde bekende geslagen te hebben, maar de verwonding was, volgens hem, het gevolg van een val. Sch. was een buitengewoon lastige leer ling, onbetrouwbaar en diefachtig en is dan ook thans gedetineerd in het Kinder huis. Hij gaf toe,- dat hij eigenlijk in het geheel niet mocht) slaan, maar de jongen bad htm, door zijn liegen, tot het uiterste gebracht. De officier van Justitie, Mr. S. J. van Lier, eischte f 100 boete, subs. 20 'dag^n hechtenis. De verdediger, Mr. B. P. Gomperts, uit Amsterdam, pleitte vrijspraak, subs, voor waardelijke veroordeeling. Re- en depliek volgden. [Buiten verantwoordelijkheid de* Red.) Geachte Redactie, Beleefd verzoek ik U éenige plaats ruimte in uw geëerd blad: Naar aanleiding van- de bekeuring we gens te licht bevonden brood en de daar bij geplaatste publicaties in verschillende bladen zou ik 't volgende onder de aan dacht van- het publiek willen brengen. De ambtenaar, die bevoegd is, liet brood te wegenr, moet tevens scheikundig onder legd zijn om de droge-stoffen, die in 't brood aanwezig zijn, te kunnen be palen -Is dit 'hier 't geval geweest? Men kan 'hei brood aan zijn gewicht lat: voldoen, indien men hgt 'half gebak ken wil verkoopen, wat in tfezem tijd al lerminst aan te raden is, vooral met. het oog op de warmte e.d. Tegenwoordig komt het uithakken ook in groot-er mate voor, in verband met de slechte kwaliteiten meel en 'bloem die m'en ontvangt. Als hiermede d'oor de bevoegde ambte naren meer rekening werd gehouden zou niet zoo gauw tot bekeuring en publicatie worden overgegaan. Het publiek heeft mijnsimziens ook meer aan- brood dat goed- gebakken is en mis schien een 'haartje te licht, dan aan zwaar halfgebakken brood. In de 'hoop, dat' het publiek hiervan goed nota zal willen nemen beekent met dank voor de plaatsruimte ten de meeste hoogachting. EEN BAKKER. 'Alphen aan -den Rijn, 23 Juli. Wederom zal' a.s. Maandag 26 Juli bij U worden aangeklopt voor een kleine gave voor „Herwennen Levenskracht", Vereeniging ter bestrijding der Tubercu lose. Dan zullen onze jonge dames bij U komen en U aanbieden een sierlijken vlinder waarvoor gij een kleine of groo tte gave wilt geven die bestemd zal zijn voor die arme zieken. Gij kent ze toch wel? Men vindt ze ovteral in steden en dorpen. Ja, ziet teens om u heen, in uw eigen dorp in uw eigen straat,wellicht in uw. eigen huis. Ge ontmoet de tuberculose in alle rangen en- standen der mensche- lijke samenleving. En sla die zieken dan eens gade, en ge wordt van- medelijden vervuld, vooral voor hen, die bij het mis sen van hun zoo noodige gezondheid, ook nog rnoetcn missen, de middelen (vooral in dezen tijd- zoo dure middelen) welke moeten strekken om hun nieuwe levens kracht te scheukten. O laat ons dan meS blijdschap het oogenblik verbeiden, waar op zoo'n jonge dame tot ons komt, en weert niet af die lieflijke hand, die u aan spoort. wel te doten. Iedere gave hoc klein ook droogt mede de trrfnen, helpt mede vreugde te brengen, kinderoogen opnieuw te doen stralen, troost en levensmoed te biergeven. Moge het op den- avond van 2G Juli blij ken dat duizenden vlinders zijn uitgevlo gen en teen voorraad geld is vergaderd, die ons in staat zal stellen^ veel leed tg ver-. Ingezonden Üededeeïingen a 60 cent p^r ^egel, Zaterdags 70 cent. IN- en VERKOOP van alle soorten linnen JasSs en Gonje sakken. Baarlsmmerstraat 279 - LEIDEN. MA IS ON „LUXE", BREESTRAAT 32. 6604 RUIME KEUZE: fflfGIITERIEËIl, LEBEMREH en 5CHIERSPELOOI zachten en menig gezin voor ondergang te behoeden. U, Mijnheer de. Redacteur, dankzeggend voor de verkende plaatsruimte. H. G. VELTMAN. voorz. „Herwonnen Levenskracht." Schoolreisjes, De heer P. R. Pend'ees te Alphen aan. den Rijn wijst er in een-ingezonden stuk op, hoe goed1 't doet, kinderen in blijde stemming een schoolreisje tie zien maken. Als men zelf kinderen heeft zoo schrijft hij voelt men- -t pleizier dier kindoren mee. Hij drukt er zijn -leedwezen over uit, dat de R.-K. school een uitzondering maakt voor haar kanderten. Het hoofd der 'school heeft hen verleden jaar beloofd er met- de bevoegde" autoriteiten- over t-e zullen-spreken. De heèr P. hoopt nu op spoedig resultaat. En hij hoopt „dat deze regelen de aandacht mogen trekken van alle R.-K. ouders om ook met onzé kinde ren eens te kunnen gaan naar Artis of Katwijk aan Zee". (Wij geven hiermede dfen inhoud- van het stuk. De laatste letterlijk aangehaalde regels bevreemden ons teenigszins. In Lei den gaan bij schoolreisjes "de ouders niet mee! Red.). ^TAoiNtEUWSr" GEMEENTEZAKEN. Verhuring van een pakhuis. Overeenkomstig het advies van de Com missie van Fabricage geven B. en W. den Raad mede in. overweging het bij Raads besluit van 3. Mei Ï&2Ö" aangekochte pak huis aan de Langebrug 110. 105 tot uit. April 1920 -te verhuren aan Bloot's Wol len Goederenhandel en KoUsemincVustrie, te Leiden, tegen een jaarlijkschen huur prijs van 240. Betrekking Waag- en Ijkmeester. Naar aanleiding van 'het aftreden op 1 Augustus a.s. van den Waag en Ijkmeester den heer H. Hazelhorst, aan' wien met in gang van genoemden datum eervol ont slag 'als zoodanig werd verleend stellen B. en W. voor: a. de betrekking van Waag- en Ijk meester met ingang van 1 Augustus 1920 op te heffen; b. de Waag onder te 'brengen bij den Markt dienst, onder onmiddellijke, leiding en verantwoordelijkheid van den directeur Van een Markt- en Havendienst; - c. het personeel' van den sub b. ge noemden diensttak uit te breiden met een door B. en W. an den- rang van klerk le klas te benoemen- ambtenaar. Cnderhandsche aanbesteding. Voor het. maken van den gewapend be- tonkelder in het te bouwten volks- en schoolbadhuds in de Van der Werffstraat zijn aan ©enige speciale firma's aanbic- ctingen gevraagd. De laagste 'offerten- wer den gedaan door de N.V. Werni-nk's Be- tonfabriek, alhier, en door een eTders ge vestigde firma; beide schreven in voor 16.500. Onder deze omstandigheden dient-, ook naar het oordeel der Commissie -van Far mricagte, aan de Leidsche firma de voor keur te worden gegeven. Overeenkomstig het advies dier com missie geven B. en W. daarom den Raad in overweging de gewapend betonwerken voor het volks- en sehoolbadhuis onders- hands óp te dragen aan de N.V. Wer nink's Betonfabriek alhier voor ƒ16.500. Vergunning tot het van een schuur •Onder óvëriegginjgïF van een desbetref fend verzoek van P. Hoeken, geven B. en W. den Raad in overweging, aan adres sant vergunning, te veriemen om de te bouwen schuur in den- tuin van perceel Rijnsburgerweg. Kad. bekend Sectie L, No. 125 van hout te doen maken. School Maresinejtel. B. en, W. stellen vóór 'een bovenlokaal van de school aan den Maresingel in tweeën te splitsen. Daarvoor is noodig 2500 gld. waarvan 25 door het Rijk wordt vergoed. B. en W. stellen voor daartoe te beslui ten. G ver neming perceeltjes grond. B. en W. deelten mede, da ook de eige naren van de perceelen aan don. Hooge Rijndijk, Sectie M nos. 3483, 3485, 3486 en 3487 zich bereid hebben verklaard deze stukjes 'grond kosteloos aan de «gemeente af te staan, waardoor de verbreeding al daar beter tot haar recht komt. B. en W. stellen voor tot overname té besluiten. Benoemingen. Voor de benoeming van een adjunct- directeur Werden, zooals vroeger is ver meld, voorgedragen de heeren-: lo A. M. de Blauw, 20. 'J. N. Schreuder, beiden kapi tein der genie te Utrecht. Voor het geval dat No. 1 wordt beneomd, zal diens wedde moeten worden bepaald, zoodanig, dat hij onmiddellijk twee verhoogingen ontvangt en dus op f 5500 mefc nog twee 2-jaarlijk- sche verhoogingten van f 250 tot een maxi mum van f 6000 's jaars. Tct benoeming van een commissaris van de Gemeentelijke Bank van Leening, voor de vacature ontstaan door de perio dieke aftreding van prof. dr. P. J. Blok, worden voorgedragen de 'heeren lo. prof. dr. P. J. Blok; 20'B. J. J. N. Troost. Voor de benoeming van een concierge aan de Kweekschool voor Onderwijzers en Onderwijzeressen luidt de voordracht: lo. A. P. Chaudron, magazijnmeester bij de heeren Gebrs.v Van V/ijk en Co.; 2o. J. Ouwerkerk, kapper, beiden- alhier. Voorgesteld wordt J. F. van der Henst," een jaar geleden als tijdelijk 2de amanuen sis hij het onderwijs in de natuur- en schei kunde aan de H. B. S. voor Jongens, tevens belast met de werkzaamheden van amanuensis in de scheikunde van liet Gymnasium, benoemd, weder tijdelijk voor een jaar in deze betrekking te bestendigen. Gratificaties vc-or havenrecfeercheurs. Evenals bij de brugwachters is bet ook voor de havenrechercheurs mogelijk ge bleken- de Verkorten normalen arbeids duur van 55 uur per week op 9 Februari in te voeren. Gedurende 5% week ïia 1 Januari 1920 is. ook voor 'hen de vroegere normale diensttijd van 62 uur per week gehandhaafd. Het is dus billijk, volgens B. en W., ook hun een extra belooning uit .dien hoofde te verletenen, te bepalen op f 20 In verband met de ziekte van den haven- rechercheur Van. der Zeeuw hebben de overige 'rechercheurs bovendien ge ruim en tijd. extra-dienst -moeten doen, waarvoor de havenrechercheur Van der Voort een geldelijke vergoeding van. f 55 en den later in dienst getreden Horn -een bedrag van f 30 .toekomt. B. en W. geven nu in over weging tot Üez'e uitkeering te besluiten. Gelden, besteed voor uitbreiding Gas- en Elcctriciteitsfabriek. Onder verwijzing naar een schrijven van Commissarissen der Stedelijke Fa brieken van Gas en Electriciteit geven B. en W. den Raad in overweging: lo. goed të keuren, dat over het jaar- 1919 voor normale uitbreidingen der Gasfabriek ƒ51,000 en der Electrieiteitsfabriek ƒ262,000 is besteed; 2o. in verband met de sub lo. bedoelde uitbreidingen het uitbreidingskapitaal der Gasfabriek aan te Vullen met ƒ51.000 en dat der Electriciteitefabriek met ƒ262,000, onder bepaling, dat jaarlijks door de fa brieken aan de g'emeente zal worden be taald 6 pet:." rente van de door haar ge leende kapitalen en dat te beginnen met het jaar 1920 jaarlijks voor zooveel be treft het aan de Gasfabriek Verstrekte ka pitaal 2% zal worden afgelost. Uïtkoering aan bijzondere scholen. Krachtens de wet op het lag'er onder wijs heeft, indien in een gemeente aan eene -openbare lager© school meer onder wijzers Verbonden zijn dan het aantal, waarvan de jaarwedden- door het Rijk aan .de gemeente worden vergoed, het be stuur een-er overeenkomstige bijzond-ere scoolh in die gemeente aanspraak op ver goeding uit de gemeentekas van de jaar wedden van even zooveel aan die school verbonden onderwijzers boven het aantal, - waarvan de jaarwedde door het Rijk aan dat Bestuur worden vergoed. Naar 'aanleiding 'hiervan ontving ons College van de besturen van 7 van de 14 hier ter stede bestaande bijzondere scho len ©en -aanvraag om uitkeering eener dergtelijke vergoeding. Aangezien volgens een door B.' en W. opgemaakten staat 'op elk der in deze ge meente bestaande openbare scholen- ge middeld ruim 3 onderwijzers zijn werk zaam gtesteld, waarvan de wedden niet door heb Rijk worden ver-goed kan naar onze. meening ten behoeve van 6 dier bij zondere scholen de gevraagde Vergoeding over het jaar 1919 worden uitgekeerd. De ze vergoeding kan de gemeente van het Rijk .terug ontvangtere B. en W. zouden -den Raad verder wil len- voorstellen de behandeling van het verzoek van het Bestuur der bijzondere school aan- de Hooglandsche Kerkgraeht No.20a, welk Bestuur in afwijking Van de gronden, waarop de overige verzoeken berusten, rel. uitbreiding van personeel, de vergoeding Vraagt van de wedde," uitbte- taald aan een onderwijzer, die wegens ziiekte van een der aan de school verbon den vaste leerkrachten 'over het tijdvak van 1 Januari—30 April 1919 tijdelijk werd aangesteld, aan te houden, totdat op een door 'de Gedeputeerde Staten dezer Pro vincie bij de Kroon ingesteld beroep om trent een dergelijk gteval zal zijn beslist. Dit College toch meent, in afwijking van het gevoelen, van den Minister van Ondr- wijs, Kunsten en Wetenschappen, dat de wedde van fcen tijdelijken onderwijzter aan gesteld ter vervanging van een zieke leer kracht-, waarvoor Rijksvergoeding wordt genoten, ook krachtens genoemd 'artikel ten laste -van het Rijk kan worden ge bracht. v Indien derhalve dit Cohtege in het gelijk wordt gesteld, I^omfc de wedde, die door bovengenoemdi Bestuur uit de gemeente kas gevraagd wordt, direct ton laste van het Rijk. N. V„ Ned. Fabriek van Verduurzaamde Levensmiddelen v.h. W. Hoogen- straaien Co, In de hedennamiddag gehouden verga dering van aandeelhouders in bovenge melde N.V. werden balans- 'en winst- en verliesrekening goedgtekeeurd. Het bruto- winstcijfer bedraagt ƒ389.707.43 tegen een bruto winstcijfer over 19181919 van 282.153. Met netto winstcijfer ad 1 131.098.37 is tep slotte slechts .ongeveer 20.000 hooger dan in 't, vorig boek/aar,- bijna uitsluitend te wijten aan de veel hoogtere onkosten, voornamelijk veroor zaakt door de posten arbeidsloon en' brandstoffen. Werd in 't vorig boekjaar hiervoor te zomen uitgegeven ƒ73.500, dit jaar is dez'e post tot) ongeveer ƒ131.00 ge stegen. De Verwachting dat het gelukken zou in den loop van dit jaar de gezouten- groen ten, ingemaakt in 1918 met het oog op den oorlogstoestand en op aansporing vanf de Regeering van de hand te kunnen Zetten is niet verwezen lijkt'; men is ter niet in geslaagd tegen re delijken prijs ook maar één vat te kunnen verkoopen, hoewel de kwaliteit uitmun* tend was. Naar aanleiding van den verk'oop van heü gebouwen-cohiplex der Maatschappij te Leiden, aan de Mij. tot- Exploitatie van Tramwegen te Haarlem, is thans be sloten den geheelen aanmaak der onder neming van 15 Mei 1921 af naar de fa briek te Alkmaar over te brengen. Uit den aard der zaak is daardoor een beduidon- dte uitbreiding te Alkmaar noodig, welke; uitbreiding een groote besparing' van ar beidskrachten zal te weeg brengen. Voor- loopig blijft echter de zetel der Vennoot schap en de administratie Je Leiden ge vestigd. Een bedrag van 21.491.87 werd" uitgetrokkten, als reserve voor diverse be langen. Het dividend werd bepaald op 10 pCt., waardoor de houders van actions de jonissance 30 per stuk zullen ontvangen.' D heer Mr. E. Iloogenstraaten wercï voor den, tijd van 10 jaren herbenoemd als directeur, en werd tevens herbenoemd als commissaris de heer dr. F. Driessen. Circus Wilke. Blij'ktens een advertentie in dit nummer1 zal Leiden de volgende week bezoek krij gen van Circus Wilke. Dinsdagavond te 8 uur zal de openings voorstelling plaats hebben, Ongetwijfeld zal ieder circus-liefhebber niet verzuimen een kijkje te riemen In dit hier te lande zoo bekende circus. Bij Kon. besluit is herbenoemd tot lid, tevens voorzitter van den voogdijraad! alhier, de heer dr. J. Schokking. Bij beschikking van den Minister vart Onderwijs is btenoemd tpt plaatsvervan gend lid van.de commissie in 1920 ,te Am sterdam belast mefc het afna men der examens voor hoofdonderwij zeres), de beer N. v. Wamelen, Hoofd eener school alhier. Bij beschikking van den Minister vare Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is, voor het tijdvak van 1 September 1920 tot ten met 31 Augustus 1921, benoemd tot observator bij de -Sterrenwacht aan dé Rijksuniversiteit alhier de heer C. H„ Hins, alhier. Te Rotterdam slaagden voor het eka-^ men M. U. L. 'O. onze stadgenoot-en---v.- d Akker, J. C. Dorsman, M. J. Lébot en W„ S. Lokker. Ter gelegenheid van het bezoek defl Pilgrim Fathers te Leiden organiseert de Vereen, tot bevordering van Vreemde lingenverkteer op 31 Aug. een ringrijderiji op het Schuttersveld. Men zie de adverten tie -in dit nummer. In de laatste 10 dagen zijn niet minder dan zeven personen geax-resteerd die het er op aanleggen om met kinderen sltecht- 'heid te bedrijven. - De ouders kunnen niet waakzaam ge noeg zijn, om 'hun kinderen tegen dergelij ke sujetten te beschermen. Hedennacht reed op deri Morschweg, ter hoogte van „Dio Ley the?' een automobiel tegen- een lantaarnpaal, met lhet' gevolg* da dez© -ernstig werd beschadigd. Agenda der vergaderingen van - bij hef Plaatselijk Comité der K.S.A. te Leiden aangesloten vereentgingen. St. Jozefsgezellen-Vereemging. Zondag 25 Juli. Installatie van den ZeerEerw. Presi dent. 8 uur precies. Prop.CIub „St. Petrus". Woensdag 28 Juli 81/4 uur' belangrijke vergadering, in „Pre diker". Parochiekerk O. L. Vr. Hemelvaart (Mon Pêre). Donderdag-29 Juli Recollectie voor oud-re traitan ten. MAANDAG. A1 p h e n a. -dr R ij n. Half 8 zeer belangrijke vergadering vare De Hanze, toegankelijk tevens voor Ilanze-leden uit de omgeving. DENSDAG. Geen zitting van 't bureau voor rechtskundige en sociale ad viezen. Apotheken die fot en met Zondag op Maandagnacht eiken nacht en des Zon dags geopend zijn: D. J. v. Driesum Mare 76, Tel. 4-06, Firma I-Ierdingh en Blanken, Hoogewoerd 171, TeL ALPHEN AAM DEN RUN: Distributie. Op vertoon der ran-tsoenee- rin-gska-art zullen op onderstaande tijden' en plaatsen al'leen aan verbruikers van' bruinbrood, worden uitgereikt de 'brood-, kaarten van het 145e, 14Ge, 147e en 148c tijd vak. De rantsoeneerin-gskaart zal uitwijzen aan welke personen bruinbroodkaar-ten zul len worden uitgereikt. Vakje 44 wordt-ge knipt. Maandag 26 Juli: 8.30—12 v.m. bij deni heer G. de Bruin, Gouwsluisi 23.30 nam. bij den heer W. Snaterse Hoorn; 45 nam. bij don heer II. de Jong 's Molenaars. Dinsdag 27 Juli: 9—10 v.m. bij den heer P. den Ouden, Reijneveld; 11—12.15 v.m. •bij den heer II. Kooper, Vinke-buur-t; 34.30. nam. Lokaal Bunni-k, Aanland erve en. Woensdag 28 Juli: 8.30—10.30 v.m. vont! m&lig .Raadhuis, JtooHstraati 2.30—4.30

Leidsche Courant | 1920 | | pagina 2