Petrus, Laat Uw buurt niet voorbij gaan. Sportmantel Gemeentelijke Aankondigingen, Gemeentelijks Visckverkoop De Burgemeester van Leiden brengt ter Kennis van de ingezetenen, dat morgen (Dinsdag) aan de gemeentelijke Visch- winkels (Viscbmarkt en Stadshulpvverf) verkrijgbaar is HORSMAKREÊL a 10.16, SCHELVISCH a f0.22, PIETERMAN a. ƒ0.22, SCHOL !i fO.18—f0.20, GROOTERE SCHOL a f0.30 en TARBOT a f0.52 per pond. W. PERA, Wetli., loco-Burgemeester. Leiden, 14 Juni 1020. digheid zeer gi-oot is. Spr. bracht nog dank Biin de schietcommissie en de commissie lot aankoop van prijzen en niet het minst aan den instructeur majoor Laurier, die op zoo voorbeeldige wijze de leiding van de wedstrijden had gehad. Verder nog aan allen die prijzen beschikbaar gesteld had den of geiden afgedragen, waardoor het bestuur in de gelegenheid werd gesteld spoedig wederom een serie-wedstrijd uit te schrijycn.. De prijzen werden hierop uitgereikt als volgt: Juist schieten: le prijs Machen, zilveren lepel, 96; 2e prijs L. de Nie, mandoline, 90; 3e prijs H. L. v. Delft, armbandhorloge, 89; 4e prijs C. Zandbergen, bloemtafel, 86; 5e prijs J. v. Beek, schemerlamp, 85; 6e prijs J. Sikking, luxe voorwerp, 82; 7e prijs L. v. Essen, geldprijs, 81; 8e prijs Th. Bader, klokje, 80; 9e prijs Nederburgh, sigarenko ker, 75; 10e prijs A. Tuinman, sigarenko ker, 75. Ind. gev. schieten op 4 kopschijven ge durende 30 seconden: le prijs H. v. Delft, verg. zilv. med., 4 treffers; 2e prijs J. v. Beek, zilv. med., 2 treffers; 3e prijs L. de Nie, bronz. med., 2 'treffers; 4e prijs C. Zandbergen, bronz. med., 2 treffers. Snelvuren ged. 1 min. de volgende 15 per sonen, die. ook naar den provincialen wed strijd zullen worden afgevaardigd: v. Delft, Haverkort, v. Essen, Duinhoven, v. Beek, Schouten, Ja'c. Kortekaas, W. v. Winsen, Th. Bader, Zandbergen. Machen, J. v. d. Horst, C. Stijnman, J. Steekers en A. Sik king. Door den heer v. Delft was bovendien jiog de Bondsmedaille behaald met 15 tref fers en 86 punten,'en hem werd voor al deze mooie praestaties een gouden eere medaille door het bestuur geschonken als eereprijs De heer Machen ontving de gou den med., eereprijs voor het juist schieten. De schenkers van de medailles waren: de gouden medaille, eereprffe, S. baron v. Heemstra; verg. zilv. adspir. reser. zilv. Ned. Bond van Burgerwachten; br. med. Politie-sehietvereeniging Warmond; Bron zen med. Ned. Bond v..Burgerwachten.- Ge prijs was geschonken'door den heer J. Leenen. De Hopman sprak een speciaal woord tot den heer v. Delft, die door zijn optreden getoond heeft wat oefening vermag, ter wijl de heer v. Delft den Hopman huldigde voor diens medeleven met de Burger wacht, waarmede hij geheel uitgerust steeds uittrok. De vergadering ging na eenige wenken voor de schutters door den Hopman in een 'gezellige bijeenkomst over. ZOETERWOUDE. Verdronken. Zaterdag is het tweejarig zoonljo van den heer L. D. in de Wei poort in eerj onbewaakt o ogen blik tè water ge raakt en jammerlijk verdronken. Zeldzaam. Door J. Lagerberg is bij den landbouwer E. J. Los in het West einde een eenjarig schaap geschoren (Dok- kummer ras) welke beiti va cl ut (afwierp van 11 K.G. Naar men ons verzekerde is dit een buitengewone wicht, welke (behoort tot de zeldzaamheden. NIEUWKOOP. Pastoor L. Kleijweg. Gisteren droeg de zeereerw. heer pastoor de Hoogmis op, waaronder Zijn'Eerw. een predicatie hield. Een uur daarna ongeveer werd hij door een beroerte getroffen. Zijneerw. zijn toen de laatste H.H. Sacramenten der sterven den toegediend. De toestand is zorgvol. De parochie is zeer getroffen door deze onverwachte ernstige ziekte van haren Herder. VOORSCHOTEN. Jubileum. Zondag j.l. herdacht de_ Ned. R.-K. Volksbond den dag, waarop de af- deeling voor 25 jaar werd opgericht. Des morgens naderden vele leden van den Volksbond ter Heilige tafel. Na de vroeg mis had eerj gemeenschappelijk ontbijt plaats in het R. K. Vereenigingsgebouw, waaraan een 70-tal leden deelnamen, waar bij door den Eerwaarden Adviseur, pas toor J. S. van Buchem en den heer S. de Groen, oud secretaris der afdeeling, eenige korte woorden ter herdenking werden ge sproken. Dee avonds bood de Volksbond aan de leden een feestavond aan in het vereen igingsgebouw, dat door de zorgen J'ac eenige bestuursleden en eenige dame', een feestelijk aanzien had gekregen-, Nadat de voorzitter de bijeenkomst had geopend met den Christelijken groet, gaf de N.V. de Leliebioscoop een serie nummens, zoowel komisch als dramatisch ten beate, die zeer in deft smaak vielen (van de aanwezigen. Zeer voldaan verlieten de leden deze feest- vergadering. Pcging tot inbraak. Zaterdagnacht vaIf dén poogden dieven in Sfce breken bij mej. de wed. Limburg alhier. Eén der be woners werd wegens het maken van ge rucht wakker en kwam uit zijn bed. Toen de dieven bemerkten, dat de bewoners wak ker wqren geworden, kozen de inbrekens bet hazenpad. Vermoedelijk was het den dieven te doen om de fietfsen te stelen. ALPHEN AAN DEN RIJN: Voetbal. Ondanks tie groote hitte had gatoren op liet A.V.V.-terroin alhier een Vriendschappelijke wedstrijd, plaats tusschen Alphen I en Watergraafsmeer I, Üie met 2 in 't voordeel onzer plaatsgenoot-en •mdigde. STADSNIEUWS. Uitsluiting in-het Stucadoorsbedrijf. Ook hier ter stede zullen, krachtens be sluit van den Ned. Slue. Patroonsbond, in verband niet het advies van den Centralen Raad en het besluit van de Algenieene Pa troons vereen iging to 's-Gravenliage, alle atucadooitgezeilenniet aangesloten bij R.K of Clir. Bond, vanaf lieden zijn uitgesloten. Lanscloet enöa Sancierij». In deze voorstelling, die Donderdag a.-s. des avonds 8 uur op den Burcht plaats heeft, trede].1 op: Eduard Palmers, Lanse- loet; Hcnny DeuLz, Sine Moeder; Jo van Walraven, Sanderijn: Anton Verhcijen, een Ridder; Ar.ton Verheijen, des Ridders Wa rande ITuedere; Jan Broedclot, Reinout; Adolephe Daymard, De proloog. De regie van Anton Verheijen. ,sSt. Petrus". Gistermorgen waren de propagandisten van „St. Petrus" in de Hartebrugskerk op geroepen tot bijwoning der II. klis, weke voor de club werd opgedragen, en ter deel- naThe aan de algemeene II. Communie. Na afloop vereenigden zij zich in het St. Pancratiuspatronaat voor een gemeen schappelijk onilbijt. Hier werd den leden eerst welkom ge- heeten door den voorzitter, waarna de heer B. C. Klein een prettig speechje hield en het bestuur bloemen aanbood als uiting van erkentelijkheid en waardeering der le den. De werkzaamheden van den dag werden verder besproken, zooals verspreiding uro-' pagandablad, regeling tentoonstelling, enz. Te 12 uur werd de feestelijke tenitoonstel- ling van Katholieke lectuur en kamerver siering in het St. Antoniupsatronaat ge opend. Déze tentoonstelling biedt waarlijk een schitterenden aanblik. •- In groen en bloemen, aangebracht door de afd. Leiden van den R. K. Land- en Tuinbouwarbeiders, verheffen zich de vaandels van nagenoeg alle Katholieke vereenigingen hier ter stede. Op tafels en uitstallingen lieefit de Prop. Club haar ruimen voorraad Ivath. lectuur tentoongesteld. Veel ervan behoeven wij niet te schrijven. Wie het werken van de Club kent, weet wait zij biedt op sociaal gebied, wat zij doeit aan apologie, enz. om van de talrijke goede romans niet te spre ken. Een bijzonder fraaie afdeeling vormt de kamerversiering, aangebracht door den heer J. A. Huibers. Een kostbare collectie beelden, vooral H. Hart-beelden, schilde rijen, koperendeandelabres, kerkboeken en allerhande Eoomsche lectuur geven een beeld van de degelijkheid van opzet. Dat het doel van de Prop.Glub begrepen wordt, blijkit duidelijk uit hét resultaat: ongeveer 700 personen hracluten gisteren een bezoek aan de tentoonstel1 ing. Dit succes is dan ook ten volle verdiend en wij kunnen degenen, die nog geen be zoek brachten, geen beteren raad geven dan hedenavond nog een kijkje te gaan ne men. Ook morgenavond is de toonstelling geopend. De gezelligheid wordt bovendien ver hoogd door enkele vermakelijkheden, als eec.trische visscherij en sjoelbakken, waar van de opbrengst de Roomsclie propagan da ten goede komt. De goede consumptie, tegen ^billijke prij zen aan het buffet verkrijgbaar' en het aan genaam zlil'je op de binnenplaats, brengen de gewenschte afkoeling, wanneer de tem peratuur in de. zaal wat te sterk opgevoerd wordt. Lustrumfecs/cn. Voor de roeiwedstrijden van Njord ter gelegenheid van de lustrumfeesten op 23 -dezer hebben ingeschreven: Gladde Vieren: Juniores. A: Laga, Njord; Gladde tweeën: de Laak, Njord. Glad'de sciff: Laga, Triton, Njord. Overnaadsche Vieren: Die Leythe, Laga, Overnaadsche Vieren (dames); de Laak; de Maas; die Leythe; de Vliet I en II. Hedenmiddag hadden er op 'de Haarlem- menstraat twee ernstige aanrijdingen plaats. Een wagen met paarcl bespannen kwam in botsing met (eerj fiets, waarbij de fiets totaal verbrijzeld werd. Even later kwam een motorrijder in aanraking met een wiel rijder, waardoor U achterwiel van den laat ste werd verbrijzeld. Den motorrijder itrof geen schuld. De lieer K. v. d- Sluis, assistent bij 'den dienst der directe -belastingen al hier, is overgeplaatst naar Leeuwarden met ingang van 1 Juli'. Vorige week zijn bij verschillende verlof hou diers hier ter stede voorraden sterken drank m beslag genomen, om dat zij geen vengunning daartoe beza ten. Zaterdag' werd bij een veriofhouder aan de Langebrug 6 Liter in beslag ge nomen. Zaterdag is ten nadcele van een 'dame uit Groningen in .,Dc Groote Vink" een rijwiel ontvreemd, Gisterenavond' om 7 uur ontstond in perceel Poelgeeststraat 11 een oe-cdi van brand in 'de keuken. Met behulp van eenige emmers water we' d hel vuur gebluschl- Een houten kastje, 2 paar kinderschoenen en 3 paai' kousen ver brandden. Te half tien gisterenavond ontstond brand in een stapel turven, ongeslagen op het erf van de firma Splinter aan de Rijnkade no. 7. Deze lurven opgestapeld naast een oven begonnen door.de hl lie te branden, een honderdtal verbrand den. Met enkele emmers water werd1 het vuur gebluscht. Ten nadcele van de We& Lens aan den Nieuwen Rijn is Zaterdag een pak sajet, ter waarde van ongeveer f 35,—, Ingezonden Mededeelingen a 45 cent per regel, Zaterdags 60 cent. GROOTE BELANGSTELLING Heden- en Dinsdagavond van 5 tot iO mus* nog geopend. TQEG&föQ 60 CENTS. Het bouw en van 7 'woningen met re gentenkamer in hei Cornells Spranghof Rapenburg 135 alhier, is gegund geworden aan den laagstcn inschrijver, II. de Graaff te Hazerswoude voor f 44600.— De 14-javige vermiste jongen alhier, J. v. D., is weer terecht. Gehouden verkooping in het Notarishuis aan den Burcht alhier op Vrijdag 11 Juni 1920, en overslaan van: den Notaris A. D. Vijgli. Twee winkelhuizen Janvossensteeg 10 en 12. In bod f 4960. Koop er de heer L. van Duuren q.q. Het huis Mirakelsteeg 34. In bod f290. Kooper de heer J. Kukler voor f291. Het huis Mirakelsteeg 36. In bod f490. Kooper de heer J. Mechelse. Het huis St. Aagtenstraat no. 21. In bod f 1650. Koo per de heer J. L. F. Bunningh voor f1700. Het huis Doelengracht 7. In bod f 1800. Kooper de heer J. P. Veen q.q. De overige perceelen zijn niet gegund, den notaris Mr. H. M. A. Coebergh: Het huis aan de Julianastraat no. 36. In bod f610. Kooper de heer II. v. d. Lelie voor f615. Twee huizen Julianastraat 38 en 54. Samen in bod f 1350. Kooper de heer M. van Nood. Twee huizen Julianastraat 40 en 42. Samen in hod f1300. Kooper de lieer J. Marijt. Het lluis Julianastraat 44. Kooper de heer C. L. van Dam q.q. Het huis Julianastraat 46. Kooper de heer F. Groeneveld q.q. Twee huizen Julianastraat 48 en 50. In bod f 1220. Kooper de heer W. F. Meijers e. a. ITet huis Julianastraat 50. In bod f 640. Kooper de heer J. Zitman q.q. voor f 600. Het huis Julianastraat 56. In bod f640. Kooper de heer P. J. Marks en het huis Julianastraat 5tT. In bod f 660. Kooper de heer J. Warnaar. De overige perceelen zijn niet gegund of uit de hand verkocht; den notaris B. H.. Stumpel. Ilet. heerenhuis Utrechtsche Veer 11. In bod f6500. Kooper de heer J. C. van der Steen q.q. Het huis Oranjegracht 8 en 8a. In bod f2200. Kooper de heer J. W. Boek- mcr-Jz. e. a. He!t huis Oranjegracht 10. In bod f 1250. Kooper de heer H. Stouten e. a. oor f 1255. Het huis Oranjegracht 23 en 23a. In Lod flSOO. Kooper de heer P. W. Loeber. Het huis Oranjegracht 25 en 25a. In bod f 2650. Kooper de heer W. van der Hoogt. Het huis Oranjegracht 51. In bod' f 1300. Kooper de heer P. J. van Zijp. Het huis Groenesteeg- 59. In bod f2000. Kooper de heer I'. van Berge Henegouwen voor f2050. Het huis Zuidsingel 27. In bod f2100 Kooper de heer J. Zitman q.q. voor f2210. Het huis Langegracht 62. In bod f 1150. Kooper de heer J. Serdijn voor f 1175. Het huis Molensteeg 12. In bod f 1950. Kooper de lieer L. J. P. van der Drift q.q. voor f2200. Het pakhuis Sionsteeg 14. In bod f260. Kooper de heer L. J. van Sonderen q.q. voor f265. Het huis Groenesteeg 89 is niet gegund. Vorige week vergaderde de R. K. Bond van Rijtuig- en Wagenmakerspatroons, Kring Leiden. Besloten werd de prijzen, als door de Gecombineerde jprijzencommis- sie voorgesteld, aan te nemen, en de con tributie in stede van per maand per half jaar te innen. De beurs was zeer levendig. Voqt de a.s. Raadsverkiezing. J. H. B. f5 Wie volgt? Voor de propaganda! Voor 'de Roomsche zaak. Agenda der vergaderingen van bij het Plaatselijk Comité der K.S.A. te Leiden aangesloten vereenigingen. Prop.CIub „St. Catharina", onderafd. R. K. Vrouwenbond. Dins'dag 15 Juni leden vergadering om 8.30 uur in het Vincentius- gebouw, Hoogï. Kerkgracht. IGAANDAG. Leiden. 8.15 uur in het Pa- tronaatsge-bouw, Hooigracht 18, le denvergadering Ned. R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkel bedienden. VRIJDAG.' Leiden. Ziekenfonds R. K. Volksbond. Spocdeisclicnde verga dering. Apotheken die tot cn met Zondag op Maandagnacht eiken nacht en des Zon dags geopend zijn: D. J. v. Driesum Mare 76, Tel. 406, 'Firma Herdingh en Blanken, Hoogewoerd 171, Tel. .Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd v-oor het voorberei dend examen voor den Ned.-Ind. a-dministr. dienst de heeren M. Herman (Den Haag) en J. A. Quist (Nijmegen). Geslaagd voor het: candidaatsexamen in de rechten de heeren S. C. Gooszen (Den Haag), C. G. Jordens (Den Haag); docto raal examen in de rechten de heeren A. Lijsen A-zn. (Zoeiterwoude) en W- H. B. Overbcsch (Den Haag). Land- en. Tuinbouw. De héér N. Dekker te Obdam, !s, in ver band met het uittreden van den R.K. Dio- cesanen Land- er. Tuinbouwbond, gevestigd te Leiden, afgetreden als Jid van het be stuur van heit Koninklijk Nederlandsch Landbouw-Comité eu dc heer H. Klaver, Le Alkmaar, als [plaatsvervangend lid. Door het uit het Comiité treden van den R.-K. Diocesanen LnntL en Tuinbouwbond zijn de heeren iN. Dekker te Obdam, A. H. J. Engels te Leiden, H. Klaver te Alkmaar, G. J. van Marrewijk, te Loosduiner.-, H. Ruijter te Leiden, en J. Pijnacker te Lisse, afgetreden als afgevaardigde (bij het Kon. Nederlandsch Lan'dbouw-Comité. Laatste Berichten. DE KWESTIE TE WOUBRUGGE. De rechtbank le 's-Gravenhage ver oor deelde heden T. P. de IC., oud-Burge meester van Woubmgge, die den bur gemeester aldaar, m een ingezonden stuk Bëleedfigd had lol f 100 of 30 dagen hechtenis. (V D.) Tot deken van Maastricht is benoemd de Zeer Eorw. Heer J. A. H. Wouters, pastoor der St.- Servatiuskerk; tot pastoor der St. Ma- tlVaskerk is benoemd die Zeer Eerw. heer J- M. Sooiren, pastoor der St. Lam- bertuskerk; tot pastoor der St. Lambcr- tiftkerk is benoemd de-Zeer Eerw. Heer J. H. H. van .Aken, pastoor van Oud- Vroenhoven. LEENING AAN DUITSCHLAND. BERLIJN 14 Juni. Naar de Fransche bla den melden, is door de Entente-commissie besloten 5 millioen francs ift goud aan Duitschland te leenen. welk bedrag kan worden verhoogd tot 15 millioen. Aan deze leer.ing is Ue voorwaarde verbonden, dat de Entente-commissie te Berlijn toezicht zal houden over Duitschland's belasting- en financieele politiek. HET NIEUWE MINISTERIE. BERLIJN, 14 Juni. De Rijkspresideftt 'had opdracht gegeven aan den voorzitter van de Duitsche Volkepartij tot samenstelling van eerj nieuw ministerie. Deze heefdi rich toen in verbinding gesteld met de S. D.-fractie, doch de meerderheidspartij der socialisten weigert deel te nemen aan een bewind, waarin eerj der rechtsche partijen zitting heeft. De voorzitter van de Duitsche Volks partij heeft toen zijn opdracht weer in han den gesteld van den Rijkspresident. Vandaag houden de rechtsche partijen be sprekingen. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Ondertrouwd: F. J. v. Dorjrjm. 21 j. em M. A. Gehem jd. 28 j. J. Haga jm. 27 j. en A. G. Kloots jd. 24 j. G. F. van Leyden jm. 29 j. en A. v. Steyn jd. 26 j. W. J. Kriek jm. 25 j. cn L. H. M. Th. Zon- '.eveld jd. 27 j. mr. F. W. v. Riemsdijk jm. 40 j. en E. Belank jd. 25 j. J. H. Keupe jm. 23 j. en M. G. Hessels jd. 21 j. H. Kerkhoven jm. 24 j. en T. Homan jd. 20 j. jd. 17 j. B Cuperus jm. 25 j. en J. v.Wezel jd. 17 j. Cuperus jm. 25 j. en M. Atzema jd. 24 j. J. Briër jm. 26 j. en J. Admiraal jd. 23 j. A. v. d. Tuijn jm. 25 j. en E. M. Beurze jd 24 j— A J. van Munsteren jm 25 j. en C. Cambier, jd. 19 j. N. A. van Kal keren jm. 23 j. en P. A. la Lau jd. 27 j. W. Stikkelorum jm. 32 j. en S. P. v. d. Huyzerj jd. 33 j. G. M. Seugling jd. 24 j. en J. J. Schrijver 23 j. N. v. d. Stap jm. 25 j. en M. v. d. Broek 26 j. F. Heems kerk jm. 26 j. en C. Polanen jd. 23 j. Geboren: Jan z. van L. van Es en J. Gordijn. Ar.ton Johan Eduard z. van A. Metz en J. E. L. C. Reuling. Paulus Jacob Aan z. van A. Bijlsma en G. Leeuwis. Overleden: Jan Westerink m. 35 j. Abraham van Brussel w. 86 j. Hen- drioa Catharina Wallaart wed. G. Pisaar 89 j. Financieels Berichten. Kon. Ned. Landbouw-Comité. Het Ned. Landbouw Weekblad meldt: De R.-K. Diocesane Land- erj Tuinbouw bond, gevestigd te Leiden, heeft niet in gang van 1 dezer het lidmaatschap van het Koninklijk Nederlandsch Lai-dbouw-Comité De verdceling der netto-winst aS ƒ2.436.571,92, r.a aftrek'van de tantièmes, uit te keeren aan directeuren onzter kanto ren, bedragende 383,624.141^ (v.j. f 232.674.48) laat o.m. toe: Een afschrijving der in het afgelooperj boekjaar betaalde kosten van oprichting en overname van nieuwe kantoren 626.64G.32Vè (v. j. 240.285.32^) eene af- schrijving op gebouwen van ƒ400.000 (v. j. ƒ250.000), een toevoeging aar. het Reserve fonds Van ƒ600.000 (v. j. /SOO.OOO), 6 pCt dividend ƒ360.000 (v. j. ƒ360.000) en een reserveering voor belasting 32.580 (v. j. 96.080) Wisselnoteeringen (Amsterdam). Zicht. Loudon .110.99 Parijs 21.25 Berlijn ü.95 Zwitserland B 50.25 Weenen B 2. Kopenhagen "a -16.75 Stockholm n 60.50 Chri8tiania 49.10 New-York B 2.76i/2 Koers van het geld. Prolongatie 4 pCL Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 14 Juni 1920, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand: 771.4 Lerwick. Laagste barometerstand. 758.1 Valentia. Verwachting tot den avond van 15 Juni. In het Noordoosten matige Oostelijke tot Zuidoostelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, wei nig of geen regen. In het Zuidwesten zwakke tot matige veranderlijke wind, meest, zwaar bewolkt, kans op regen of onweer, zelfde temperatuur. Marktberichten. DELFT, 12 Juni. Kaasmarkt. Aangevoerd 53 stapels komijne kaas, prijs fl.UO a fl.32 per Kilo. 2 stapels zoete kaas f fl.42 per Kilo. ROTTERDAM, 14 Juni. Ycc. Aanvoerd koeien en ossen 750, vette kalv. 269, nucht, kalv. 0, schapen en lamm. 182, varkens 401 0 bokken. Prijzen per Va K.g.: Ossen, f0.750.951.10 Koeien f0.750.951.10Vette Kal veren f0.600.901.071/20.; Schapen f0.50 f 0.55— 0.Lammeren f 0.0.p. stuk; Varkens f 0.80—0.85—0.90 Runderenaanvoer ruim handel zeer langzaam, prijzen aanmerkelijk minder Vette kalveren aanvoer flink, handel slecht prijzen lager. Schapen en lammeren aanvoer klein handel kalm, prijzen terugloopend, Varkens1 aanvoer redelijk, handel tamelijk vlug. prijzen gelijk als vor. week, ROELOFAKEMSSAfEE-Ki, 14 Juni. VelÜïnfj. Salade fO.OO0.00 per 100 stuks. Spinazie f—.00— f— .00 perlOU kilo. Peulen f 1.45-1.65 Groene Peulen fl.75—fl.85, Peulen I f2.26 f2.G0, Aardbeien 4065 cent per K.G., per doosje 3 10 cent, Bloemkool 410 et. p stuk. Peen fü.ÖO—0.00 per bosje. Aard appelen f0.150.16 per Kilo. Tuinboonen 1.50 per 10 Kilo, Doperwten f 2.302.25, Capucyncrs f2,202.35, Augurken grof fO.OO pei 25 K.G. Snijboonen f7.50O.OOperlOKg. Witte Capucijners f2.45 Doorsneeprijs met aftrek van veiling6kos- ten was op 12 Juni,' Peulen f 1.27, Groeno Peulen fl.60, Peulen I f2.32, Doppers f2.18 Capucyners fl.87 Tuinboonen fl.4S. Stoomvaartbenchten. Nationale Bankvereenigïng. In ftiet jaarverslag over 1919 der Natio nale Bar.kvereenighng wordt geconstateerd dat ondanks de zeer moeilijke omstandighe den de resultaten over het afgeloopen jaar die van 1918 aanmerkelijk overtreffen, er.' 'het bedrijf zich in steeds verdere utbreiding mag verheugen. Op 1 Januari 1919 hadden wij aldus 't verslag Ikantoren op 69 plaatsen, terwijl wij thans bij -hot uitbrengen van ons ver slag gevestigd zijn op 73 plaatsen. De behaalde winst .over 1919 bedraagt ƒ2.436.571.92 zijnde ƒ920.258,43 meer dan die over 1918. Tot de verkrijging van bovenbedoelde winst-uitkom sten heeft in niet onbelangrij ke mate medegewerkt de krachtige steun van en de /aangename (samenwerking met de Rolterdam'sche Bankvereenigir.g. Hoewel de verkregen resultaten een hoo- ger dividend voor aandeelhouders alles zins zouden kunnen toelaten, 'meenen wij de belangen onzer vennootschap en die der aandeelhouders meer ite behartigen door eene afschrijving der kosten van oprich ting en overname van nieuwe kantoren ad 62G.646.32i/?>, alsmede eene. afschrijving op op gebouwen van 400.000 en eene storting in het reservefonds van 600.000 een en an der ten laste der winst en verliesrekening. Wij mogen als vrijwel aannemen, dat wij ov<?r 1920 gteen belangrijke kosten van overname var. nieuwe kantoren meer zul len (hebben af te schrijven en dus zelfs bij een doorgevoerd conservatief beleid, als thans gevolgd, alleen reeds door de uit de zen hoofde vrijkomende gulden, (bij dezelfde resultaten, tot hoogere dividenduitkeer ing zullen kunnen overgaan. In Biet vierjarig bestaan onzer instelling zal dan afgescheven zijn op gebouwen ƒ875.000 alsmede de totale kosten van op richting en overname van kantoren ad 1.240.842,13, en zal de reserve toit ƒ2,100.000 het pensioenfonds tot 225.000 zijn opge voerd.- STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. ORANJE veirtr. 12 Juni van Amster dam. VONDEL verte. 12 Juni van Amster dam. KON. NED. STOOMB. MIJ. MEROPE vertr. 12 Juni van Rolterdanï INO verte. 12 Juni van Amsterdam. TELLUS arr. 12 Juni le Amsterdam. TITAN arr. 12 Juni te IJmuiden. ROTTERDAMSCHE LLOYD. KAWI (uilr.) -verte. 12 Juni van Suez* SAMARINDA (thuis»'.) ar»1. 12 Juni t© Marseille. TOSARI vertr. 12 Juni van Rotterdam. KOLLAND-AMERIKA LIJN. NIEUW AMSTERDAM vertr. 12 Juni tan Rotterdam. OOSTDIJK vertr. 12 Juni van Rotter dam. KON. WEST-IND. MAILDIENST. JUNO vertr. 11 Juni van Amsterdam. Advertentiën. ZUIVER WOLLEN JOÜJGE DAMES in alle mod. kleuren

Leidsche Courant | 1920 | | pagina 3