Ingezonden stukken. Uit de Omgeving De aanwezigen maak'in zeer vëeï lawaai en echrecüv.Ccn den notaris toe, dat er een onrecht tcdrevca werd en dat de notaris met den heer Jansen :c voren- een aispraak gemaakt had. De notaris voelde zich genoodzaakt weg :e gaan, zonder een perceel, dat hij nog zou moe ten gunncïij. in behandeling te nemen. On danks het icit, dat de heer Huisman duidelijk geroepen had bleef hij volharden. Een andere notaris kwam voor om zijn werk te doen, doch jn den beginne werd zijn werk zeer gestoord. Toen notaris Pauwels terugkwam werd hij ont vangen door een gejoel en een getrappel met de voeten. Hij verklaarde nog eens uitdrukkelijk, dat het huis toegewezen was aan den heer Jansen. Openlijk werd hem toegeroepen, dat er zwen del in hc-t spel was. Dc politie durfde hij niet te laten halen om de oproerlgen uit de zaal te zetter* werd hem toegeschreeuwd. Onder een heidensch kabaal werd het volgend perceel ge veild. Dè notaris ging weer weg onder een geweldig gcjoeL Letteren en Kunst. Zang- ca muziekwedstrijd. Ter gelegenheid van haar 15-jarig be staan zal de gemengde zangvereeniging „Gouda"' een wedstrijd houden voor zang en muziekgezelschappen. Voor dezen op de Pinksterdagen te houden wedstrijd hebben 42 vereenigingen ingeschreven. SPORT. VOETBAL. Overzicht. De wedstrijden om het kampioenschap zijn gisteren te Groningen en te Deventer voortgezet. De overwinning van Be Quick valt niet te vérwonderen zooals wij reeds in ons overzicht van Zaterdag hebben voorspeld. K. O. C.echter is danig tegen gevallen. In schrille tegenstelling met haar 60 overwinning van vorige week staat thans een 30 nederlaag. Omtrent deze wedstrijden schrijft „De Courant" o.a. Be Quick—M. V. V. 73. De tw eede ont moeting tusschen beide kampioenen is wederom geëindigd in een sprekende overwinning van den Noordelijken kam pioen. lioewel M. V. V. kranig partij gaf, was zij tegen het sluitende samenspel van Be Quick niet opgewassen. Captain Duysens won den toss. Om 2.10 werd onder leiding van scheids rechter Repelius afgetrapt. Ilct begin is een wederzijds verkennen doch reeds aanstonds blijkt het verschil in spelmethode. Het Be Quick-spel is meer af en sluit beter. De Maastrichtenaren zijn het eerst gevaarlijk als Ulrich keurig op brengt, doch De Ruyter Zylker redt uit stekend. Max forceert de Ie corner voor Be Quick. Toch begint Be Quick reeds het spel te beheerschen. Om 2.25 weet J. Bulder voor Be Quick de leiding te nemen. De Groningers blijven in den aanval e,n als Sissineh den bal weer eens voor deel plaatst, veroorzaakt Jole onnoodig een hoekschop, die echter niets oplevert. De uitvallen van M. V. V.'s Ankervleugel blijven gevaarlijk, doch hebben door het goede spel van Roder- mond en De Ruyter Zylker geen succes. \Vel moet v. Linge een keer corner trap pen, doch Groen verplaatst het spel weer Ec-n goed schot van Duysens levert M. V. V. de 2e corner op, zonder resultaat evenwel. Dan komen de M. V. V.'ers even opzetten, doch hun aanvallen leveren niets op. Keer op keer staat de geheele M. V. V.-voorhoede buitenspel, hetgeen niet bestraft wordt. Om 2.48 scoort de hard werkende Duysens voor M. V. V. Be Quick zet dan de tanden op elkaar en nadat Groen hard tegen den paal heeft geschoten, weet De Haas uit een vrijen schop den bal in liet net te doen belanden, zoodat de rust, welke direct daarop wordt aangekondigd, ingaat met 21 voor de thuisclub. Om 3.10 wordt hervat en in 20 minuten weet Be Quick-vcorhoede den stand op 71 te brengen. J. Bulder maakt uit een goed aangegeven bal no. 3, M. Tetzner na een soloren no. 4., hetzelfde herhaalt zich om 3.20, waardoor de stand 51 is. Als tegenprestatie dient vermeld -een fraai schot van Jole, hetwelk correct door de Ruyter Zylker wordt gehouden. Als v. Linge dan den hal weer keurig aan J. Bulder geel't, zorgt deze voor no. 6. Een goede aanval van M. V. V. wordt door v. Linge in een hoekschop omgezet, die weer zonder resultaat blijft en 3 minuten later schiet E. J. Bulder een keurig aangegeven bal van Groen in den linkerbovenhoek. Felix weet daarna uit een voorzet den bal langs den Be Quick-doelman te plaatsen. Direct daarop maakt Duysens no. 3 voor M. V. V. De Ruyter Zylker stopt dan schit terend een schot van Felix op korten af stand. Aan weerszijden wordt nog een hoekschop geforceerd, doch gedoelpunt wordt er niet meer. Be Quick kreeg 3, M. V. V. 4 hoekschoppen in dezen wedstrijd te nemen. Go AheadV. O. C. Deze wed strijd stond technisch niet op bij zonder hoog peil. V. O. C. had hetzelfde elftal van den vorigen Zondag. Bij Go Ahead was Hulsman weer van de partij. Go Ahead, dat een beter geheel vormde, wat combinatie betreft, was verreweg het meest in den aanval. Eerst tegen 3 uur doet de burgemeester van Deventer den aftrap voor Go Ahead, waarmede het nieuwe terrein officieel is geopend. V. O. C. heeft het windvoordeel. Reeds in dc eerste minuut wordt Wessels buiten gevecht gesteld en vervangen dcor Pijpenbroek Jr. Het V. O. C.-doel ontvangt de eerste bezoeken. Met een hart schot van Roetert en een kalmen bal van Prinsen heeft Steenhauer weinig moeite. Een hoek schop op het V. O.-C.-doel wordt achterge plaatst. Verschillende aanvallen worden coor Web er onschadelijk gemaakt. De Rotterdammers verplaatsen dan het spel, doch Orth en Woidema zoeken'om baurtea het doel op de verkeerde plaaïs. Een twij felachtige buitenspel-beslissing tegen Orth ontneemt V. O. C. daarop een goede kans. Nog even duurt de aanvalspericde op het Deventer-doel voort, dan neemt Go Ahead weder den aanval over en moeten Weber c.s. alle zeilen bijzetten. Bijna een kwar tier lioudt dit offensief aan, doch daarop weet Vermaas het spel te verplaatsen. Zoo wel hij als de beide Hórburgers doen dan goede dingen, - vooral hun aangeven en plaatsen naar den vleugel is goed. De Weerd krijgt het in het doel echter niet lastig. Spoedig is het spel weer op de V. O. C.-helft, eenige hoekschoppen wórden geforceerd, waarvan or één gevaarlijk dreigt te worden, dan, na een half uur, volgt na fraai combineeren een voorzet van links, waaruit Prinsen den bal in het net jaagt. (10). Go Ahead behoudt ook verder het beste van het spel, doch voor rust komt geen verandering meer. Direct na de hervatting is een missen van Bran teen den Westelijken bijna nood lottig. Steenhauer redt de situatie. Go Ahead blijft domineeren en het zijn slechts enkele uitvallen waartoe V.O.C. zich be paalt. Gevaarlijk zijn deze evenwel niet. Schitterend retourneert Steenhauer een hard schot van dichtbij. De Rotterdameehe vcdediging staat voor een zware taak, want Go Ahead speelt thans op z'n sterkst, doch V.O.C. weet zich te handhaven. Een serie hoekschoppen levert geen resultaat op. Na een snellen uitval van V.O.C schiet van Everüingen rakelings over, hetgeen even later Weidema herhaalt. Na een korte poos van verslapping komt Go Ahead weter opzetten. Weber laat zich door Pijpenbroek Jr. verschalken, uit wiens voorzet Haes Jr. den bal langs Steenhauer kopt (20). Ook hierna ziet V.O.C. geen kanis om het spel te verplaatsen en kort nadat Steen hauer door uitloopen op het nippertje heeft gered, onderneemt Prinsen een solo ren, welke hij na een blunder van Brant- sen, van der Goot met een derde doelpunt besluit. Dan vindt Go Ahead het welletjes en spant zich niet meer in, waarvan V.O.C. tracht ie profiteered door althans de eer te redden, doch Pijpenbroek Sr. denkt er anders over. Een laatste 'kans, ontstaan door een voorzet van Orth wordt ook niet bbnut en het einde komt met 3-0-voor Go Ahead. Rest nog ïo vermelden, dat Go Ahead 8 hoekschoppen te nemen kreeg, n.ï. voor rust 3 en daarna 5, V.O.C. daarente gen geen enkelen. Uitsiagen. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Kampioenschap van Nederland. Deventer: Go Ahead—V.O.C. 3—0 Groningen: Be QuickM.V.V. 73 Westelijke afdeeling. Overgangscomp.etitie. Schiedam: S.V.V.— R.F.C. 3-D 2e Klasse. A Gouda: OlympïaHilversum 3—1 3e Klasse. C Vlaardingen: V.F.C.T.O.P. 1-0 Rotterdam: T.O.G.O.—St. Iiooger 0-5 Reserve 2e klaisse. E Rotterdam: Xerxes IISparta II 3—2 3e Bekerronde. L.F.C. I—U.V.S. I. 4-0 A.S.C. 1Lugdunm II 4—0 E.L.V. I—A.S.C. II 3—6 Gewone competi ti e. L.F.C. IllU.S.V. II 3-1 Loting 4e bekerronde L.V.B. L.F.C ILugdunum I. A.S.C. I—A.S.C. II. Kampioenscompetitie. hoek- doelp. schoppen. gesp.gew.gel.verl. v. t. pnt. v. t. Be Quick 2 2 11—3 4 6—15 Go Ahead 3 1 1 1 4—7 3 21—5 V. O. C. 2 1 1 G—3 2 2—14 M. V. V. 3—12 4—12 1 18—13 Overgangscompe tit ie. doelp. gesp.gew.gel.verl.vr.teg.pnt. 22 13 6 3 42—27 32 22 13 4 5 4018 30 22 12 1 9 48—40 25 22 9 5 8 47—34 23 22 8 6 8 2942 22 22 8 5 9 41—34 21 21 9 3 10 39—39 21 22 8 5 9 19—20 21 22 6 8 8 17—21 20 22 8 2 12 36—44 18 22 6 5 11 24—34 17 22 5 4 13 25—54 14 Eondcnwedslrijd. De jaarlijksche federatiewedstrijden tusschen de vertegenwoordigende elftal len van den Dortschen, Goudschen, Leid- schen en Rotterdamschen Voetbalbond zal dit jaar op 30 dezer gehouden worden op het terrein van den Bond van Lichame lijke Opvoeding te Dordrecht. De loting liad het volgende resultaat: 1112 uur: A. Leidsche Voetbalbond Dordtsche Voetbalbond. 12.301.30 uur: B. Rotterdamsche Voet balbondGoudsche Voetbalbond. 23 uur: Verliezer AVerliezer B. 3—4.30 uur: Eindstrijd. Houder van den zilveren Lauwerkrans i9 de Rotterdamsche Voetbalbond, die, wint hij den eindstrijd, voor goed in het bezit komt van den lauwerkrans. Wint daarentegen de Dordtsche Voetbalbond, dan heeft hij ook viermaal den krans ge wonnen en zal door den Rotterdamschen Voetbalbond en Dordtschen Voetbalbond om den krans geloot worden, waar deze wedstrijden thans voor het laatst gehou den worden, omdat de Goudsche Voetbal bond niet meer bij machte is de kosten, aan deze federatie-wedstrijden verbonden, op te brengen. Ook de Leidsche Voetbal bond gaf te kennen liever niet meer aan de wedstrijden deel te nemen. „N. R. Ct." KOR FE AL. £-e uitstagen. NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. Om denHollan d-b e k e r. Aregéerdam; Noord-Holland-sch 12-tal— Zuid-Hollandsch 12-tal !41. Westelijke 2e klasse. C Hilversum: Excelsior-Ready 32 (on der protest Ready). Buiten de Competitie. Amsterdam: D.E.V. II—D.E.D. II 9—2 Westzaan: R.O.D.A.—G.O.K.C. 4—4 Leiden: Vitesse (L.) II—Fluks II 6—2 Stedeswedstrijden. Aan de stedenwedstrijden op 13 Mei te Dordrecht, zouden hij uilnoodiging deel nemen Dordrecht, Rotterdam, Den Haag, en Haarlem. In Haarlem konden Haarlem en Advendo niet tot overeenstemming ge raken wat de samenstelling der stedelijke ploeg betreft. Haarlem bedankte daardoor voor deelname. Het Leidsch XII was als reserve gevraagd. Deelname der Leidsche ploeg zou de stedemwedstrijden aanmerke lijk aantrekkelijker maken. „N. R. Crt." HOCKEY. Dames Hockey Bond. De uitslag van den gister góspeelden be slissingswedstrijd promotie 2e klasse T. O. G. O.—Leiden luidt 2—2. RECHTSZAKEN. KANTOftGERCHT TE LEIDEN. (Zitting van hedenmorgen). Het kantongerecht, waargenomen door mr. H. M. A. Coebergh, behandelde heden morgen de zaak tegen: Ant. v. d. B., schipper te Noordwijkter- hout, wonende te Leiden, die terecht stond wegens het rijden op een rijwiel zon der licht. Bekl. herinnert zich niet op dien avond in de Vrouwesteeg gereden te hebben, wijl het procesverbaal een week later volgde. Een der verbalisanten beweerde, dat bekl. reed op een rijwiel met keftingkast, 'net- geen bekl. pertinent oYitkent, hetgeen door twee getuigten a decharge, J. P. de B., rij- wielreparateur, en A. de G., caféhouder, wordt bevestigd. De verbalisanten Schutte en v. Dijk hou den vol, dat zij bekl. dien avond zonder licht hgbben zien fietsen. De Ambt. van het O. M. meent nochtans, dat niet wettig en overtuigend "as bewezen dat bekl. deze overtreding gepleegd heeft en vraagt vrijspraak. Het (kantongerecht deed vervolgens uit spraak in de zaak tegen mej. M., te 's-Gra- venhage, studente te Leiden. Bekl. was gedagvaard terzake zij haar verhuisbiljet' niet had aangevraagd. Het O. M. meent, dat hier niet van ten blijvend wonen te Leiden sprake is en vroeg vrijspraak. ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. •Het O. M. eisclite Zaterdag tegen K. V., 22 jaar, los werkman, te Reeuw ij k, we gens mishandeling van B. P. van Maaren, rijwielhandelaar to Gouda, 14 dagen ge- gevangenisstraf. Buiien verantwoordelijkheid der Red-) Hulp voor hot Duitsche kind. Dinsdag 4 Mei zullen uw geld en uwe hulp gevraagd worden voor het noodlij dende Duitsche kind. Wij doen een drin gend beroep op uwe medewerking. In ver schillende streken van Duitschland is het broodrantsoen weer verminderd. In tal van steden is voor de kinderen boven het jaar bijna geen melk beschikbaar: slechts om de paar dagen een bekertje, met water verdund. Totdat de nieuwe oogst is bin nengehaald, zullen er zware tijden komen voor menig gezin, bovenal voor menig kin derleven, door den nood dezer jaren toch reeds zoo verzwakt. Men bedenke, wat deze dingen zeggen willen; men bedenke, hoevele maanden deze ellende reeds drukt als een zware, altijcl zwaarder wordende last; men bedenke, dat het hier kinderen geldt, jongens en meisjes, die ook naar geluk en levensvreugde verlangen, gelijk de onze; men bedenke, hoe welvoorzien on9 kleine landje is. Wij verwachten, dat gij ons helpen wilt. Het is het eenige, dat wij doen kunnen: hier cn daar een kind van den dood redden, een klein beetje blij heid brengen in jonge, verzwakte leventjes. Dinsdag zal uw geld gevraagd worden en lijsten zullen worden aangeboden. Kleeren zijn ons welkom, nieuwe en oude; levens middelen ook. Huisvesting voor Duitsche kinderen bovenal; men bedenke zich eens, of men niet tijdelijk een kleine gast her- bergen kan. Het comité wil dan helpen, als dat noodig is, met kleeren en schoe- nefl en geld. Wij rekenen op uwe me dewerking. Prof. dr. K. H. Roessingh, voorzitter; mej. A. van Wensen, secretaris (Breestraat 81); de heer E. W. Wichers Rollandet, pen ningmeester; mevr. G. C. Kapteynv. d. •Haas, 2e secretaresse; ds. W. Th. Boisse- vain, mej. D. Coebergh, mevr. M. Krantz Kassner, de heer J. v. d. Heijden, mevr. Me-thorstSmits, dr. P. J. M. Niemer, mevr M. Nieuwenhuisv. Uexchüll Guldenband dr. Noach, prof. dr. N. Th. Tendeloo, prof. dr. G. J, Thierry, mevr. J. Schokking—Me- ïelerkamp, de heer J. P. A. van Weercn, kolonel der infanterie. Uit de buitengemeenten: de heer P. E. Viervant Tukker (Leiderdorp); ds. J. Hen- geveld (Zoetenvoude); mevr. M. Zaalberg Hamel (Oegstgeest); de heer H. P. Frijlink (Sassenheim); mevr. N. HolwerdaJen- sink (Voorschoten); mevr. Leonhardt Tappenbeek (Noordwijk); mevr. Schölvink (Warmond). ALPHEN AAN DEN RIJN. Inbraak, Zaterdagnacht werd op bru tale wijze uit een schuur van den heer V., in dc Hooftstraat, een rijwiel ontvreemd. Nadat de schuur was opengebroken werd het! rjjwiel, voorzien van een goed slot, me degenomen. BODSGRAVEN. Jubileum. Heden herdacht mej. Ma rie Blommedaal den dag waarop zij voor 40 jaar bij mej. de Wed. van Eeuwen in dienst trad. Het 'heeft de jubilarease op de zen dag niet aan belangstelling ontbro ken! Naar men óns mededeelt heeft Mej. Storm, wijkverpleegster bij de Chr. Wijk verpleging alhie'r tegen 15 Juni ais zooda nig ontslag aangevraagd. Eervol ontslag. In verband mei het door ons opgenomen bericht inzake eervol ontslag van den spoorwegambtenaar T. v. Dam, verzoekt men ons nog het volgende op te nemen. Genoemde van Dam heeft op 21 April den dienst bij de Staatsspoorwe gen verlaten, na een diensttijd! van onge veer 40 jaren doorgebracht bij Rijn- en Staatsspoor samen. Toen op 21 April zijn diensttijd was geëindigd werd van Dam ontboden bij den stationschef, waar alle personeel aanwezig was. Op passende wij' ze werd hij hier door den Stationschef toe gesproken en werd hem namens het perso neel een cadeau aangeboden. Zichtbaar ontroerd bracht van Dam dank voor de hem gebrachte hulde. Personalia. Tot onderwijzer aaft de Groen van Prinstererschool is benoemd de heer Rolfusz te Nieuwkoop. Mej. iSmaling behaalde dezer dagen het diploma voor ziekenverpleegster bij de Geihf. Ziekenverpleging. Prfc£rigandavc<it£03cfe*-j!ig. Heden (Maandag)avond te 8 uur zal in Hotel van Haatten een propagandavergadcring wor den gehouden voor de oud-militairen. Ook door onze kerkelijke overheid worden alle oud-militairen aangemaand deze vergade ring bij te wonen. ,/ijtfoop verkc-aping. Bij de j.l. Dins dag ten óvemtaan van Notaris Iiruzeman gehouden verkooping van een woonhuis te Zwammerdam werd dit perceel in bod gebracht op 4200-gld. doch niet gegund. Voorts werden verkocht 2 perceelen aan de Emmakade alhier. Perceel 1 werd ge kocht door don heer A. de Gier voor 2200 gld. en perc. 2 voor 2650 gld. door A. A. Kooij. KATWIJK. •ItfciJeum. 't Was Zaterdagmiddag aan mteerdere dingen te bemerken, dat Br iets buitengewoons aan de hand was. Zulks was ook inderdaad zoo. Dr. H. E. de Ruij- ter Zijl'ker was het dfe zich op 1 Mei, 25 jaar geleden, als arts in onze gemeente vestigde c*n nu door een hiervoor samenge stelde commissie uit zijn patiënten bene vens door vele belangstellenden gehuldigd zou worden. En spontaan is hij gehuldigd, d o dokter. Te kwart over 2 waren de com missieleden met hunne echtgenooten in een der zalen van het „Paviljoen" tegenwoor dig om een en ander in gereedheid te bren gen en de genoodigden te ontvangen. Té 3 uur begaven eenige commissieleden zich per {rijtuig naar de woning van den jubi laris om hem en zijn familieleden uit te noodige tot den offieieelen ontvangst 'in het „Paviljoen", Hier aangekomen was de zaal intusschen bezet met belangstel lenden. Direct na aankomst werd Mevr. d, R. Z. door een dochtertje toan den heer Minnet een bouquet aangeboden, terwijl het dochterje van den heer Kleen de ter te beurt viel dit té mogen doen aan Mevr. Zijlker, moeder van den Jubilaris. Hierna nam de voorzitter der commissie de heer L. Kruit het woord om den dokter namens allen die te voren van hunne belangstel ling hadden doen blijken en de comm. in staat hadden helpen (stellen eenige stoffelijke bh wij zen van belangstelling aan te bieden, te complimenteeren met dit heugelijk feit. Was U, zeide spreker aan het slot zijner rede, waarin de heer Kruit den dokter ook zijn persoonlijken dank uitsprak voor het geen hij voor hem geweest was, toen U kwam de dokter, als spoedig was U onzï dokter. Dat U nog vele jaren Uw beste krachten zult mogen geven tot heil der menschheid in Katwijk. Tijdens de rede van den heer Kruit boden de heeren P. van Duivenbode, Joh. Meijer Sr., en Jac. Meijer bij toepasselijke woorden door den heer Kruit gesproken verschillende ca- deaux aan o.a. 'een prachtig serre-ameu blement, zilver theeblad, album waarin met penteekening aangebracht! do namen der gevers. Hierna werd gesproken door de heeren Minnee, J. Plug, G. 'Rous allen te Katwijk, den heer van Rhijn uit Den Haag, den Edelachtbaren heer burgemees ter van Katwijk J. H. de Waal-Malefijt en ten Slotte dor" Prof. van der Hoeven uit Leiden, namens den Maatschappij van Ge neeskunde, Kring Leiden. Het was ivoor Prof. van der Hoeven een nog aangenamer taak omdat het nog slechts eenige dagen geleden was 'dat het er voor stond als zou van eenige (feestelijkheid in 't geheel geen sprake zijn door ziekte van Mevr. de R. Z. waarvoor een zeer ernstige operatie noo dig was. De gewone eenvoud van Prof. v. d. Hoeven deed hem dit feit in hot open baar niet noemen, doch wij willen het toch wel fcven memoreeren dat het Prof. v. d. Hoeven was, waaraan Mevr. de R. Z. naast God haar leven heeft te danken. Hierna nam den jubilaris, zichtbaar aan gedaan, door al de hulde hem gebracht, het woord om in een zeer lange (rede, allen, de commissieleden, patiënten, oud-patien- t'en waartan ëenigbn overgekomen van verre, belangstellenden, den heer Minneg, die voor hem ook 25 jaar als bode was op.' getreden, de familie Meijer, waar hij Cok vanaf den beginne z'n spreekkamer vcoe Katwijk aan den Rijn heeft mogen heb- L'en, óm allen le danken voor de hulde hcjtf gebracht bij deze gelegenheid. De teerste snaar, zegt de jubilaris, is door de ver schillende isprekers wel aangeraakt) t0cfl ze er bij haalden de ziekte van Mevrouw] de R. Z. Waar toch zou er van eenige fee&i tclijkheid in een gezin sprake kunnen' zijn wanneer dat zonnetje ontbreekt. Een oogenblik dreigde alle vreugde verstoord te worden. Het ris "gelukkig ten goede ge. kteerd. De geachte jubilaris spreekt zTjn groo'ten dank uit voor de ook in deze ge toonde belangstelling. I-Iierna was er gelegenheid voor patient ten, oud-patiënten en belangstellenden oaj den jubilaris to complimenteeren waarvan door zter velen gebruik werd gemaald. Ook waren uit verschillende oorden des lands en van belangstellenden uit de ge." meente telegrammen van gelukwensch in. gekomen welke door den voorzitter der. commissie "werden voorgelezen. Toen v» as gelegenheid de verschillende cadaux lq bezichtigen. Te 5 uur kwamen de rijtui gen voor om den jubilaris, Mevr. de R. z, met gezin en verdere familie naar het ho- tel du Rlrin, gelegen naast de woning van den jubilaris, te brengen. Te half 7 werd door 't Katwijksch muziekkorps den jubi. iaris een serenade gebracht, waar de voorzitter van dit corps teenige hartelijke woorden richtte tot den jubilaris, welke wederkeerig dankte voor de hulde en eer hem gebracht bij dit jubileum. Hierna was de officieele plechtigheid afga- loopen en werd hel leest verder gevierd in huiselijken kring. Het is voor dr. d'e R. Z. een ware feest» dag geweest. Op waarlijk enthousiaste wij ze is .getoond welke achting den 1 dolden geniet En hoe men hem als dokter waar» deerd. Niettegenstaande de zeer ongekgem - tijd, Zaterdagmiddag, hadden honderea èen oogenblik kunnen vinden om van Iran belangstelling te doen blijken. Na zijn ge» zin zijn z'n patiënten hem het liefst zeids de jubilaris; 't Is daarom dat we, hoewel voor den menseh toch eenmaal een perio de van rust ïnoet aanbreken, den jubi. Iaris ook toewenechen dat het hem nog ve le jaren gegeven moge zijn voor zijn pa tiënten te arbeiden. Dan is dit niet omdat wó den dokter geen rust toewenschen, doch omdat we weten dat de dokter voor- loopig nog geen ru£t verlangt, en omdat we weten dat de paiëntcn aan goede han den zijn toevertrouwd. Schoolgeld. Door vele ingezetenen wen den dezer dagen de kwitantiën der school. gelden geweigerd te betalen, omdat dit in» nen vroeger steeds per maand gebeurde en men nu voor het feit kwam te staan voor een half jaar, andere voor een jaa? tegelijk te moeten betalen. De ambtenaal De Jong. met het innen dezer gelden be. last, schijnt niet bij machte geweest te zijn deze bedragen maandelijks te innen, waart door een groote achterstand is ontstaan. Den heer v. Veldhoven was nu het lang niet benijdenswaardige baantje opgedra. gen den achterstand in te halen. Zooals we echter boven reeds zeiden met het re. sultaat, dat velen weigerden omdat, naar men beweerde, op zoo'n uitgave in de liuis* houding niet gerekend was. 't Valt voor da huismoeders, vooral in den -tegenwoordi. gen tijd, ook lang niet mee, plotseling voor zoo'n geval te komen. We vernamen van iemand, dat deze ruim f 50 moest betalen» Ook hij weigerde. KATY/IJK AAN DEN P.IJN. Eloemheïleuveiling. Zaterdag 1 Mei werd alhier een veiling gehouden van tul. pen en andere bolgewassen. Er was goed? kooplust. De goed in het gewas staands soorten brachten ook werkelijk zeer goedd prijzen op. Bij de pessimistische stemming die er sinds lang ten aanzien van den bloembollenhandel heerscht, is het niet ondienstig voor de vakmcnschen van den loop der zaken ook nu al goede nota (q nemen, XTT3NSATERWCUDE. Te water. Toen Zaterdagmiddag vrouw, v. d. T. haai' werkzaamheden op de stoep verrichtte, had zij het ongeluk uit te gïij-1 den, met gevolg dat ze in de Leidsel# Vaart terecht kwam. Op haar hulpgeroep kwamen eenige buren toesnellen, die bet zware, oude menseh uit haar netelige po" sitie wisten te redden. In zorgwekkenden! toestand is de vrouw naar haar woning gebracht. ZWAMMERDAM. Burgerwacht. In verband met het ver» trek van den heer P. G. J. van Leeuwen is tot onder-commandant van de Burger" wacht benoemd de heer F. Fopma. ZOETERWQUDE. Gemeente-secretaris. Voor de betrek" king van gemeente-secretaris staat al? no. 1 op de voordracht de heer Wijnhoven) van Maasbree (L.). LISSE. Gdrrfëentcraad. De Raad dezer ge* meente vergadert óp Dinsdag a.e., des n&« middags om half vijf uur. De agenda ver meldt: Verzoek van het gemeentbestuur van Voorschoten om adhaesie te betuigen aan een adres van den Raad dier gemeen* (te aan Ged. Staten van Zuid-Holland tot afschaffing van de particuliere tollen, <h® zich bevinden op den straatweg van R'J®* wijk naar de Vink en de Papelaan. Burgemeester en wethouders stellen voor adhaesie t'e betuigen om tó komen tot "een algemeen e afschaffing van al tollen op de wegen in de provincie Zuid- Holland. Voorstel van de Gasc om missie om den gasp rijs met ingang van de oen? te metety opneming lm de maand Mei wederom np f 0.20 per kub. M. te stellen, omdat bij h£* einde van het' eerste kwartaal 1920 geblto ken is, klat de kostprijs van het gas /laj per kub. M. heeft bedragen, en, waar kolenprijzten wederom eene stijging hebbw onder gaan j oordeelt de Gas commissie V. V. A. De Spartaan Feijenoord W. F. C. Stormvogels H. D. V. S. R. F. C. S. V. V, 't Gooi Concordia V. u. c. Hercules

Leidsche Courant | 1920 | | pagina 2