neenteüjke Aankondigingen. bon 5 der Normaal- irgarinekaart (7e tijdvak) |lirgcmeester der Gemeente Leidon ter algemeene kennis dat bon 5 der jlmavgarinekaart van het 7e tijd- jjg js vanaf Maandag' 19 April tot Maandag 26 April 1920. N. C. DE GIJSELA AR, Burgemeester. D( 17 April 1920. ïinecr.telijke Vischverkoop. lurgemeestcr van Leiden brengt ter van de ingezetenen, dat morgen 2) aan de gemeentelijke Visch- ,3° (Vischrnarkt en Stadshulpwerf) 5HE SCHELVÏSGH verkrijgbaar is ;cn SCHOL a f 0.19 per pond. N. C. DE G1JSELAAR, Burgemeester. >n, 19 April 1920. liet scboone en leerrijke uit het van het Heilig Huisgezin. alphen aan den rijm. aagrf. '*e Utrecht is geslaagd voor L.Ö. de heer A. M. G. van den [alhier. iuldiging burgemeester c. w. g. visser. I. n had in groote plechtigheid de hui plaats van den Edelachtbaren Heer needer C. W. C. Th. Visser ter ge- ran diens 40-jarig ambtsjubi- dit heugelijk fetest niet onopgemerkt j (e laten gaan had zich een huldi- omité gevormd bestaande uit de de heeren: A. W. Voors, pred.-dir. der Marlha- jng, voorzitter. J. L. H. Boeren, J. leviev Stokmans, J. G. Baart, D. L. en Berg, W. Bol, D. Brouwer, I. Da- i, M. de Grauw, A. J. Groen, Deken Hellegers, G. de Jeu, L. van Loon, J. Dison, J. A. Tolk, ds. N. G. Veldhoen, Yeltman, Joh. Verduin. is voor Alphen een gedenkwaardige Invordrn. Hot -vlagveitoon van huis lis zette aan de feestelijkheden veel ■bij. halftienwerd de jubilaris per auto jjne woning afgehaald ter bijwoning buitengewone openbare Raadsver- eestelijk ambtsgewaad, vergezeld van ister. directrice van het Christelijk lantsch -iekenhuis te Brussel, en rae- Droste, werd de jubjarits door de Wethouder van Leeuwen en de sleden Herngreen en v. Dijk de fees- "versierde Raadszaal binnengeleid, zitting: werd bijgewoond door de baren der gemeente ten vele ingezete voorzitter, het woord nemende, me- 'ii hoe op verlangen van den oudsten den heer A. J. Vlasman deze jering is belegd voor 'een bepaald waarom hij voorstelt de notulen, in- le.o stukken een médedeeling aan t'e li tot de volgende vergadering, ma verkreeg de heer A. J. Vlasman oord. die de volgende rede 'hield. Hooggeachte Heer Burgemeester! is mij een eer en ec-n genoegen IJ en familie op dezen dag namens rlen in zijn midden welkom te mogen hee- ie dog is voor U. Mijnheer de Burg'e- ler, een" bijzondere; 'zóó één, waarop als ons levc-n er mee gezegend wordt, stilstaan, en terugzie-1. Een mijlpaal Itjven. ge voor kort zulk een dag in Uw e leven mogen herdenken, bij uw 70en tardag; thans is voor U aangebroken mijlpaal op Uw ambtelijken weg. Deze sluit een -iO-jarigb loopbaan voor U als 'meester af. Een voorrecht, dat tslechts gen beschoren is en dat daarom te dringt tot dankbaarheid en tot her- den leeftijd van 20 jaar, waarop niet 1 de man tot volle ontwikkeling ge- n is naar het lichaam, maar look zijn ie'sbre vastheid heeft gekregen; den ijd waarop bezadigdheid en overleg vervangen overmoed en al tc weelde- [idealisme, heeft wijlen lonzc Koning de Derde U geroepen tot den Bur- Nerspost in Uw teerste gemeente, hieze gemeente hebben drie andere U Warhoofd gezien, telkens grootere, ai- is meer belangrijke. Na Hemelumer, fphaert -en Noordwolde, de gemeente Uw Burgtemeeisteisloopbaan zijt Pfcn, zag de gemeente Wonscradeele jan do grootste Friesche gemeenten, U baar hoofd geplaatst. Haar hebt go 'isseld tijgen de gemeente Alphen, van der zielental en van geringer uitge leid 'dan de vorige, maar van meer omdat zij was een industriege- f"to, omdat zij ben ligging had, die haar toekomst (waarborgde van rijke ont- Jüng harer nijverheid; omdat zij -het gelief bood, dat uit haar zou geboren j^n seen gemeente, die in de rij harer toten hoe langer hoe meer aan betete Jis zou winnen. Zij had noodig een «Mat hare ontwikkeling kon leiden- lin- 't had in hetgeen de overheidstaak vor- J® bij den uitgroei van ondernemingen kvolking. 'larvoor wees de Hooge Regbering U, I «oer de Burgemeester aan en sprak hij U had leeren kennen en «oberen als bekwaam voor een functie, ""•er vroeg dan het bestuur van een ge- van zuiver landelijk karakter, lot toen, Uw (taak beperkt bleef welke gemeente aan Uw werkkracht, hw initiatief, géén eischen stelde, iwel- 16 kwaliteiten toi uiting konden hren- eenmaal zijt ge daarna aan een nieuwe gemeente gesteld, onverdroten actie tot vereeniging ,r; ?emeenie Alphen, Aarlanderveen en iv°0rn, werd b'ekroond door de wet v wvemhe-r 191? (staatsblad No. 628). 1 v ïéieeniging u* kwam met ingang van 1 Januari 1918 on de nieu we gemeente Alp'hen aan den Rijn wérd ge vormd. Op dien dog zijt gij door de Koninklijke benoeming geplaats aan haar hoofd, en werd .U door de Kroon gegeven een blijk van waardeerïng, zoowel als van vertrou wen, dat U moet hebben verblijd en vol daan. We vreten dat Uw idealisme in de toe komst van Uwe gemeente ook op hoogen leeftijd nog onverzwakt bleef, en dat Uwe werkzaamheid en werkkracht nieu alleen ongebroken waren, maar gestaald en ge spannen werden. Naarmate meer ondier- werpen Uw aandacht vroegen, en het werk zich uitzette, dat van den Magistraat gevraagd werd, dijde uw werkkracht uit. Aan de gemeente Alphen aan den Rijn, hoe zij zich ook ontwikkeien moge, zal de naam IV an Burgemeester Dc Visser immer erbonden blijven. Omdat gij, Mijnheer de Burgemeestter, zijt geweest, de man, die haar geboorie uit de 'drie in belangen vrij wel homogene gemeenten hebt bewerkt; om dat gij haar eerste ^Burgervader zijt ge wéést en omdat onder Uw leiding nog tot stand kwam, het plan waar naar wij ho pen, dat zij zich ontwikkelen zal. Wil het den Raad vergunnen, Mijnheer do Burgemeester, dat hij ook in dien uit bouw van de gemeente aan hét nageslacht Uw (naam overlevert, door te aanvaarden, dat wij aan het bouwterrein tegenover het secretariegebouw Uw naam verbinden en dat van bouwplan A (verdoopen in Burge meester Visserpark. Moge het U gegeven zijn te aanschouwen, althans het begin van de uitbreiding, dat U waarborg is dat hier >een wijk verrijst, die aan Uw ideaal, wat opvatting van bouw en zorg voor (schoonheid btetreet, ge heel zal voldoen. eindig met een ,,Leve deBurgemees- terl" De burgemeester .antwoordde hierop ongeveer als volgt: Het is mij een hoogst aangename gewaarwording, dat gij in den,vroegen morgen van dezen dag hier zijfc gekomen 0111 het eerst mij te ko men gelukwense-hen met mijn ambts jubileum. Bijzonder wijl gij aan die gelukwenschen nog verbindt een ver rassing, welke ik gaarne zal aanvaarden als een herinnering aan dè jaren, die ik heb mogen samenwerken mei uw col lege en als herinnering ook aan dezen dag- Wellicht is dit het laatste jubileum, dal. ik zal vieren. Doop hel klimmen der jaren zal eens.het tijdstip aanbreken, dat ik mijn laak aan. jongere kracht zal moeien overdragen. Ik hoop echter, dat u, raadsleden, nog vele jaren uw krach ten mogen wijden aan de belangen der gemeente. De gemeenac toch gelegen aan rivier en spoorwegen, wat in de toekomst nog belangrijk zal worden uit" gebreid, zal worden een punt van cen traal verkeer, zoodat zij als de -grootste en belangrijkste plattelandsgemeente van Zuid-Holland' mag genoemd worden. Ik zou wsnschen de helft jonger te zijn om nog veel voor de gemeente te kunnen werken. In het verdere gedeelte spreekt de ju bilaris den -wensch uil, dal het zielental der gemeente moge verdubbelen. Dat kan, zeg', spr.. indien men slechts een open oog heeft voor de eischen dei lijds. Hieronder valt op de eerste plaats liet onderwijs. De jubilaris uit den wensch, dat allen het doel wit van al lm streven mogen verwezenlijkt zien: Al phei} aan den Rijn opgenomen ie. onder de rij van- Zuid-Hollandsche ste den. Na dank te hebben creb*. acht aan allen voor de sympathie en hulde hem ge bracht, eindigt spr- inci de beste wen- schen voor den raadt der gemeente, ho pend!, dat Gods zegen op zijn arbeid' moge rusten. Hierna werd, de* jubilaris gecompli menteerd door de raadsleden. Namens het politiekorps werd de jubilaris geluk- gewenscht door den nieuw-benoemden commissaris van politie, den beer J. Lo- vink, d;:c als bewijs van hulue een prachtfige bloemenmand aanbood. De burgemeester dankte voor deze gelukwenschen en hoopte op de steeds welwillende medewerking van het po litiecorps. Te half elf werd Z-Ed- Aclitb- gecom plimenteerd door het huldigingscomit). De voorzitter van dit comité, ds- A. W. Voors hield' hierbij een treffende rede over het volhardend werken wan den geachten jubilaris, memoreerend het geen hij in "al die jaren tot stand heeft gebracht. Als geschenk der burgerij werd den ju bilaris een couvert met inhoud overhan digd, waarmede door den burgemeester een bestemming zal worden gegeven in de gemeente aan een werk, wat een blijvende herinnering zal zijn aan zijn ambts periode. Als persoonlijk geschenk ontving de ju bilaris een herinnenngs-album. De burgemeester dankt voor de vele blijken van belangstelling alsmede voor de stoffelijke blijken van hulde. Over dit laatste hoopt hij met de commissie nader te bespreken, welke bestemming er aan gegeven zal worden. Daarna had er terzelfder plaatse een treffende kinderhulde plaats. Eén kind uit elk der elf scholen biedt den jubilaris de hulde aan van de pl.m. 3000 kinderen der verschillende scholen. In een daartoe vervaardigd en getoonzet lied werd den jubilaris hulde gebracht door ruim 800 zangertjes. Vanuit de raad zaal nam de burgemeester deze hulde dei- kinderen, in de Raadhuisstraat opgesteld, dn ontvangst. I-Iet koor stond onder lei ding van den heer J. Tuinman, hoofd dei- school aan de Martliastichting. De muzielcvereeniging Arti et. Religioni verleende hierbij hare welwillende mede werk iiig. DINSDAG. Leiden. 8 uur. Vergadering R. K. Werkmeestersbond, St. Pan- cratius-Patronaat, Hooigracht 18. DINSDAG. Leiden. 8.30 uur. Vergade ring Dames-Missieclub „Sancta Maria", Pancratius-Patronaat. Verslagen van Kantongerecht, Haaosohe Rechtbank en andere copie moeten wegens plaatsgebrek tot morgen blijven liggen STADSNIEUWS. Voor het Marine-monument. Men schrijft 011s o.m.: Nil bij bet Plaatselijk Comité de intecken- lijsten zijn ingekomen, welke door, kranige Leidsciie jongedames aan de huizen zijn gepre senteerd, is eerst goed gebleken, hoeveel instem ming het mooie doel het stichten van een monument ter nagedachtenis aan de 54 slacht offers onzer Marine, d:e tijdens de'oqrlogsjaren bij de uitoefening vanh un plicht om hei ieveiï zijn gekomen bijna overal ten deel is geval len. We zeggen „bijna"; niet iedereen toch zal op een eerste oproep daarvoor enthousiast op springen, dat zou bij de betrekkelijke geringe bekendheid, die de voorgeschiedenis van lie: mo nument nog heeft ondenkbaar zijn. Maar zij, die deze wél kennen, zij, die beseffen, wat 't voor de weduwen en weezen beteekenit, dat daar in den Ilcider een grootsch, waardig monument zal verrijzen, als symbool van dankbaarheid van het Nederl. volk, zij zijn warm geworden voor dit V-aderlandsohec doel, zij hebben inge zien, dat 't een taak van piëteit is-van het Ne derl. volk, om elk naar zijn eigen bescheiden krachten daaraan mede te werken! En dezul ken zijn cr in Leiden, veieu getuigen de talrijke enkele zelfs zeer aanzienlijke giften, daarvoor beschikbaar gesteld en het groote aan tal plaatsen, Hat reeds genomen is voor de cp 2S April a.s. in den Leidschen Schouwburg voor dit doel le geven uitvoering. (Voor de hoogere rangen toch is voor bijna alle plaatsen reeds ingeschreven-) Medewerking lot het slagen van, dezen avond is toegezegd door de jonge damesder der Kweek school voor Onderwijzers en en Onderwijzeres sen, iret Muziekgezelschap „Blue Band", de Luitenants ter zee J. H. Scholten en C. C. F. Jager, dc Onderofficieren-instructeiirs der Kweekschool voor Zeevaart en de Leerlingen- onderoff. dier inrichting; het belooft een mooie avond te worden. Ter gelegenheid van den 44sten ver jaardag van Z. K. H. Prins Hendrik wap perde van de officieele gebouwen en vele particuliere woningen heden de nationale driekleur. De weleerw. heer J. v. Veen, kapelaan van de St. Petruskerk, gaat onze stad veriaben. Zijneerw. is door Z. D. H. den Bisschop benoemd tot rector van het O. L. Vrouwe-Gastliuis te Amsterdam. Kapelaan Van Veen oefent sedert 1915 in onze stad de priesterlijke bediening uit; vooral zal de Sint Jozefsgezelienvër.-, wier ijvervolle, sympathieke.Fraeses de weleerw. heer v. Veen was, diens heengaan zeer betreuren. Vele dames- en heeren-leden van den Katholieken-Kring hadden zich gisteren morgen om elf uur verzameld aan den Warmonderweg om een fietstocht te ma ken naar Lósse. In het heerlijke Keuken bosch werd een pic-nic gehouden. In pret tige stemming keerden de deelnemers over Noordwijkerhout en Noordwijk terug en •waren te ongeveer half zes weer in Lei den. De Directie van het Postkantoor alhier meldt ons, dat met ingang van 26 dezer, wordt de openstelling van de postkanforen voor den dienst der postwissels, quitantiën, rijksverzeke- ringbank. uitbetalingen ingevolge de invalidi teitswet en van cheques thans vastgesteld op 8.30 ,v.m. tot 3.30 uur 's namiddags beperkt tot van S.30 v.m. tot 3 uur 's namiddags. Gistermorgen ontdekte den heer v. d. M., dat een zijner koeien dol was geworden ;n zijn land te Oègstgeést. Na veel moeite heeft men het beest met be hulp van een.spade doodgeslagen. Gisterenmiddag omstreeks 12 uur werd op de Witte Singel de 78-jarige vrouw J. T., wonende in de Gerard Don straat alhier, door een wielrijder aangere den en doen vallen. Dc wielrijder die in gezelschap van zijn meisje was heeft zeker niet goed op gelet. Ook heeft hij geen moeite gedaan de aangereden vrouw op te helpen, maar is weggereden en daardoor ook onbekend gebleven. De vrouw, die over pijn klaagde, moest per brancard naar huis worden overge bracht. Ingezonden Stukken. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Agenda der vergaderingen van bij het Plaatselijk Comité dar K.S.A. te Leitien aangesloten vereenigingen. R. K. Graf. Bond. Donderdag 22 April ledenvergadering, 's avondis half negen, in het Pancratius-Palronhatj, Hooigracht. 'De Raadsverkiezing. Geachte Redactie, Een klein plaatsje s v. p- Ik zal hel reglement ü°r R- K. K'es- verceniging o»k huiten de vergaderin gen nalevend hier niet gaan dcbauleo ren met den heer D. Bergenia, naar aanleiding van dlierïfr ingezonden t-tufc in uw nummer van Zaterdagavond. 11- t volgende meen ik echter toch wel: even le mogen zeggen. Hol! bestuur der R K. Kiesvereniging heeft zich bij hot opmaken van zijn ad vies, behalve door zijn eigen opinie die 't er toch zeker o»k wel op na mag houder. mede laten leidicn dooi* de ingekomen carididalonlijslen en door 't gesprokene ter laatste vergadering. Had dc heer B 1 asm a dit insgelijks gedaan, hij zou zijn stukje ongetwijfeld anders hebben geschreven. Dankend voor de plaatsing, Hoogachtend, A. J. OOSTDAM. Voorzitter R. K. Kies vereeniging. P. S. Dit plukje beschouwe men te vens als antwoord aan eventueele an dere in gezonden-stukken-schrijvers in lift.fc nummer van heden. Mijnheer de Redacteur, Verzoeke beleefd een klein plaatsje in onze Leidsche Courant. Met verwondering heb ik kennds geno men van liet besluit van het bestuur der R. K. Kiesvereeniging, dat de heer Petit niet op de candidatenlijst voorkomt voor gemeenteraadslid, alhoe\\;el hij door ver schillende organisaties als zoodanig is voorgesteld. Ik zeg met verwondering, want, wie in het vereenigingsleven mede leeft, kent den heer Petit zeker wel als den man. die'op die plaats thuishoort, om aller belaiu en vooral het arbeidersbelang te verdedigen. Laat dan elkeen, die mor genavond op de vergadering der R. K. Kiesvereeniging aanwezig is, den heer Petit als zoodanig voordragen en zijn stem op hem uitbrengen, opdat hij zeker op de candidatenlijst voorkomt. Ons aller belang en vooral dat der ar beidende klasse noodzaakt het. Dankend voor de plaatsruimte, J. NABER, Lid der R. K. Kiesvereeniging, Bestuurslid van den Bond voor groote gezinnen eri van het Spoor- en Tramwegpersoneel. Mijnheer de Redacteur, Mag- -ik een bescheiden plaatsje in Uw blad van hedenavond. Bij voorbaat mijn dank. Mij kwam heden een strooibiljet in handen, onderteekend: „Een gToep le den der Kiesvereeniging". Of dfie groep belangrijk en groot is, ben ik. zoo vrij in twijfel tc trekken. Maar, zóó belangd rijk schijnt, ze zich toch wei te .gevoelen' dat ze zeven, zegge zeven van -de tien genoemde candrildaten uit haar midden dturft opdringen aan ons Room- sche Kiezerskorps! Van de capaciteiten dér Heeren Can- d'idatcn zal ik weinig zeggen; alleen zou ik even willen opmerken, dat de aanbe veling voor enkelen hunner gespro ken op de vergadering der R- K. 10es- vereen i.ging van 9 April jl. nu juist geen aanbeveling was. (Sapienti sat!) Met aoo'n advies zijn we hard op \v< naar den Massesfcrijd! Niets meer 'en niets minder! En daar was de vergadering van 9 April zoo eensgezind op tegen. Wat toch sommige menschen ertoe kan dlrijven. om altijd tegen den stroom op te roeien?! Niet het ware belang van de R. K. Kiezers, van R. K. Leiden, doch eigen belang, kasle-belang, kasten-be- langen behartiging, al zal men dan van uit cl'ie ..Groep" 0111 het hardst schreeu wen van neen! En dat, Roomsche Leidsche Kiezers, dat mag niet! Met het advies van het Bestuur der R- K- Leidsche Kiesvereeniging moet men zr'ch, als goed Roomsch Kiezer, kun nen vereen i gen Wij willen eenheid van actie, 'geen tweedracht! Wij willen kiezen volgens het Be- stuursadtvies, dat wij, ten gerieve der# Leden van de R. Kiesvereeniging, hieronder laten volgen: 1 J. A. Bots. 2. Th B. .1 Wilmer 3. A. •T. Oosfcdam. 4. P. Heemskerk. 5. J. P. X. Sanders. 6. Th. f'. T. Siijnman. 7. A- Bisschop. 8. Mejuffrouw E. A. Brüne. 9. R. W. Pelle 10. J. M. H. ITorikx. U beleefd dankend voor de verleende gastvrij hei ri. teeken ik, mijnheer de Redacteur. Nag.ens vele leden dér R. K. Kies vereeniging, Een R K. Kiezer. J. SCHEEPENS. Leiden, 19 April 1920. Mijnheer de Redacteur. Ceieeid een plaakje in Uw veelgelezen blad; bij voorbaat mijn dank. Betreffende de candidatenlijst is mij opge merkt, dat door het bestuur volgens rooster zijn opgemaakt de namen der aftredende heeren. maar een daarop wordt gemist, namelijk de heer van Toi, die bijna 24 jaar lid van den gemesite- raad is. Die behoort op de-Hijst geplaatst te worden No. 2; niet laten vallen zooals het be stuur der Katholieke Kiesvereeniging dit gedaan heeft. Van Tol is de man op zijn plaats in Jen Gemeenteraad voor den werkman.Hij heeft in die jaren, dat hij zitting heeft, vee! gesproker, wat ten bate kwam van den werkman, ai9 loonsver'nooging enz. Waarom moet hij er mi uit? Is dit van het bestuur of van een groepje Middenstanders. Ik vertrouw dat mijn schrij ven) bij velen vertrouwen zal inboezemen en dé leden bij de stemming Dinsdagavond allen op den heer van Tol zullen stemmen, dat hij moet en zal komen op de lijst, no. 2 op de Katho lieke lijst. De lijst m-oet zijn als volgt: .110. 1 J. Bots, 2. v. Tol, 3. Wilmer, 4. Heemskerk, 5. Oostdam, 6. Bisschap, 7. Sanders, 8. Stijnman, 9. Horikx, 10. Pe'.'.e. Noginaais mijn dank. Een lid der Kiesvereniging, G. BRUSSEL. Wij nemen morgen geen ingezonden stukken over de cand'idaatstelling meer op. Red. Roode Kruis, die straat passeerde, werd hij dóór een verkoopster van Granjeetrik-. jes aangesproken. De haar onbekende heer kocht het hem aangeboden strikje, dat hem door de verkoopster in het knoops gat werd gehecht. Eerst toen de Prins, die royaal betaald had, zijn weg had vervolgd, vernam do verkoopster wie die heer was geweest. Politïe-agent doodgeschoten. Uit Amsterdam meldt men ons omtrent' èen inval in een nachthuis, waarbij een politie-agcnt werd doodgeschoten, het volgende: Om half drie trok een detachement pot litie uit om een inval te doen in eec nachtkroeg. Nauwelijks had de politie den drempel overschreden of er klonken re volverschoten. De politie-agent F. J. Draak lag badend in zijn bloed op den drempel. Hij was door 3 kogels getroffen in t hoofd, in den mond en in de borst. Hij was onmidellijk dood. Ook de politie-agent P. J. Bruken had een kogel in het dijbeen. De kroegbaas Van Putten is gearresteerd. KERKNIEUWS. Benoemingen. Z. D.'H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Deken van het Dekenaat Purmerend en pastoor der parochie van de H.H. Nic. en Cath. te Purmerend, den ZeerEerwaarden Heer A. Hollen-berg, en tot Rector van het O. L. Vr. Gasthuis te Amsterdam, den WelEerw. Heer J. van Veen, kapelaan te Leiden (H. Petrus). Laatste Berichten. Men meldt ons uit 's-Gravenhage: In de Heulstraat speelde zich hedenvoormid dag een aardig tooneeltje af. Toen name lijk Z. K. H. de Prins op zijn wandeling van hel Paleis naar het gebouw van hel Trekking van Maandae t9 April 1920- 3di' klasse le lijst. Hoogste prijzen. No. f1021 f 1500. Nos. 12646 en 13234 ieder f 1000. Nos 74 en 6117 ieder 1 No. 15269 f 200. No. 13877 f 100. Prijzen ran f 45.—. 6 48 125 157 168 160 214 230 241 399 519 528 576 622 66 669 704 744 755 833 834 851 868 898 950 1070 1221 1227 1315 1332 1393 1403 1404 1461 1523 1530 1711 1758 1764 1861 2048 2140 2241 2254 2257 2301 2435 2482 2525 25® 2633 2638 2660 2689 2745 2749 2788 2838 2872 2910 2963 2975 3004 3034 3063 3072 3091 3097 3115 3128 3139 3288 3322 3377 3451 3474 3532 3601 3627 3630 3640 3660 3738 3740 3762 3771 3810 3812 3862 3910 3945 3962 3973 4043 4016 4061 4307 4525 4550 4584 4601 4672 4729 4739 4788 5600 5627 5688 5710 5723 5726 5759 4827 4985 5189 5336 5442 5167 5517 5888 5899 5920 5990 5975 5996 6016 6023 6027 6202 6228 '6332 6385 6438 6153 6164 6516 65% 6649 6676 6678 6715 6719 6912 6982 7171 7176 7205 7234' 7333 7335 7513 7523 7588 7593 7716 7756 7758 7767 7815 7823 7841 7911 7914 7948 7973 8031 8199 8201 8274 8283 8313 8340 8424. 8440 3190 8571 8579 8640 8647 8659 3711 8822 8990 9071 9082 9112 9206 9391 9302 931] 9363 9332 9416 9465 9474 9487 9575 9580 9600 9622 8650 9764 9775 9777 9837 9816 9853 9860 9863 9876 9878 9916 9932 9986 102.30 10426 1043Ï 19442 10453 16529 10689 10704 10732 10747 10777 10827 10839 10968 11112 11l«0 11034 11108 11265 11406 11438 11508 11510 11524 11552 11633 11640 11612 11658 11663 11736 11813 11821 11350 11936 11915 11951 11976 12114 12157 12278 12314 123.41 12367 12520 12728 12766 12772 12810 12890 12967 13017 13074 13090 13268 13301 1.3775 1.3322 13344 13347 13426 13434 13527,1.3575 13587 13606 13681 13691 13734 13763 13765 13798 13928 13931 13966 14043 14057 14086 14.1(34 14188 11202 1 4203 14239 14267 14595 14323 14346 14428 1452.1 11633 14618 14926 14993 14732 14738 14744 14767 14813 14818 14326 14846 14907 14935 15065 15066 15372 15131 15137 15225 15230 15261 15303 15409 15597 15691 15793 15806 15836 15839 15890 15937 16621 16027 16079 16089 16110 16177 16204 16218 16236 16250 16334 10334 16396 16409 1G458 16591 16590 16613 16620 16671 16701 16721 16731 16739 16838 16856 16860 16882 1692» 16937 16964 17005 17036 17240 17249 17316 17374 17379 17411 17462 17174 17583 17004 17710 17727 178(11 17884 18040 18051 18089 18096 18116 18158 18263 18223 18259 18284 18402 18525 18567 18567 186» 18683 18687 18710 18789 18808 18824 18827 18885 18925 18958 18987 19017 19071 19206 198112 19436 19448 19442 19457 19504 19530 19553 19583 19635 19651 19736 19793 19867 19900 19942 20077 20194 20233 20239 20241 2(1268 20323 20351 20374 20390 20417 2u«10 20490 20508 20556 20665 20677 20681 20990 20724 20829 20837 20983 21938 21943 21051 21181 21186 21198 21210 21276 2)322 21393 21481 21484 21(1® 21506 21596 21620 21731 2177» 21843 21871 21933 22001 22091 22U93 221211 22207 22313 22450 22463 22465 22472 22480 22547 aare: «588 22777 22778 22781 22862 22913 22971 22990 22999 HOii l.UliAM, 19 April. Vee. Aanvoer koeien en ossen 665, vetic Jralv. 176, nacht, kalv. 0, schapen en laniin. 181, varkens 038, 0 bokken. Prijzen per V. K.ea Ossen, f0.771/0.S71/., 0.97 Koeien fO-dl'/s" 0.92>/j—1.07' Veile Kal veren ffl.80—1.10—1.40—1.45; èrhapen 10.53 f0.56-- 0.Lammeren 1 0.0.p. stuk; Varkens f0.80—0.850.90—0. Runderen aanvoer Hinkhandel straf, prijzen iets lager; Veile Kalveren aanvoer redelijk, handel niet vlot, prijzen lager, Schapen en Lammeren aan voer klein, handel kalm, prijzen bijna onver.; Varkens aanvoer goed, handel flauw, prijzen iets lager. Telegrafisch WeerDericht volgens waavnenrktgen verricht in den morgen van 19 April 1920, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand: 767.9 Bodo. Laagste barometerstand .74S.1 Seydisfjord. Verwachting tot den avona van 20 April. Zwakke tot matige Zuidoostelijke tot Zuid- weslehjkcn wind, tijdelijk opklarend, later toenemende bewolking en kans op regen, iets zachter. Koers van het geld: Prolongatie 4 pCt. Wisselnoteeringen (Amsterdattï Zic.ht. Londen i 10.70 Parijs ,16.421/2 Berlijn 4.3Q Zwitserland ,48.00 Ween en L37tyj Kopenhagen. 48.(5 n Stockholm 60.— Christiania 54 s5 België 9 17 60 New-York '2.59

Leidsche Courant | 1920 | | pagina 3