Uit de Omgeving. Wed. I. H. y. ROSSOM 00 GHÜTïEL Zns, Bszoi slisi 36 0| itl.lW.Ll. Nieuwe Modeüen MAIS0N „LUXE", Doublé en Alpacca. Bttld Slanl 31 tp It UW.EI I een toes laad van dronkenschap vërkce de, ver ba asee.-J. Een ander tweetal soc.-dcm. Raadsleden werd door de naclitpoütic aangetroffen in een verlofs- lokalrteit na shiiiirgsimr, terwijl o.m. in die in richting sterke drank zonder vergunning werd geschonken. Tc Amsterdam ontstoort gisterenavond omstreeks half acht op den Over toom nabij de 1st Constaniijn Huygcnstraal een vechtpartij tusschen twee grondwerkers. Toen een politieagent tusschen 'béide wilde komen, ondervond hij hevig verzet vaa de vechtenden, zoodat de agent om assistentie moet fluiten. Het publiek dat van alle kanten sameul'cp en zeer talrijk was, drong evenwel op cn de agent moest van zijn sabel gebruik maken om de menigte van zich af te houden. Ook toen assistentie kwam van het posthuis Overtoom werd het pu bliek steeds lastiger. Eenlge malen werden cha ses 'Uitgevoerd r.;ct de banke sabel, waarbij een man eenige bloe-dendc verwondingen in het gelaat werd toegebracht. De politie gelukte het tenslotte de beide vechtersbazen naar het poli tiebureau .over te brengen. Het publiek school de evenwel voor het bureau samen en r.ogmaais vond een charge plaats, waarbij levens nog een persoon gearresteerd werd. Na afloop van een voor- stelling, te Lochem gegeven door den ie-epaath en hypnotiseur Boidini, moest een der uit het pubrek onder hypnose gebrachte persoden zich onder behandeling van een geneesheer stellen. De burgemeester "beeft Bordini het gei/eu van •verder scances verboden. Onlangs werd de „Z w. Cour." door een zekeren Schuurman te Vollen- fiovc in kennis gesteld met een bericht, volgens lictwelk hij geslaagd zou zijn ais apotheker-as sistent. 'Deze medcdceling werd door het biad opgenomen, doch beek achteraf verzonnen. Genoemd bla-d weet nu het volgende over dezen Schuurman te vertellen: Mij beweerde te zijn opgeleid door een apothe ker te Zwolle. Bij navraag kende deze echter Schuurman in het geheel niet. Tevens beweerde Sch. les gehad te hebben van 'net hoofd der M.U.L.O.-School te Vollenhove. Ook aan dezer, lieer is hij onbekend. Wel is 'hij vroeger eenige jaren op zijn school geweest, maar het is beslist onmogelijk, -dat hij examen voor apothekers-as- ss'.ent gedaan heeft. Het is trouwens niet het eenige, waaraan hij zich heeft schuldig gemaakt. Hij soilic- teert naar allerlei baantjes met zeer verdacr.te (bedoelingen. Velen te Vollenhovm krijgen steeds brieven om nadere inlichtingen omtrent hem. In de mees te brieven beweert hij gediend ie hebben bij Baronesse Schuurman van Oldhufs, zoo noemt e'ch n.l. zijn moeder. Met zijn moo e eigenge maakte getuigschriften krijgt hij telkens reis- cn verblijfkscten vergoed en maakt later weer gebruik van zijn kennis met de heercn die hem hebben laten komen. Maar een betrekking heeft hij nog niet gehad, hoewel hij overal op schrijft, van af loopjongen tot chauffeur of huisknecht. Ook heeft hij al een dame voor niets laten ko men, d e een betrekking ais huishoudster zocht. Ecrtigen tijd geleden ving een jonge man een kleine zeehond in de nabij heid van' het eiland Anancampa, Californiö, cn nam he'rn aan boord van zijn sch'p. De mocdcr- zcehond zag het een toen het schip wegvoer, be merkten de.matrozen, dat zij in zee dook en het schip volgde onder deerniswaardig geluid; het jonge dier aan' boord beantwoordde dit met blaten. Uit vrees, dat het ontsnappen zou, bonden dc matrozen, toen zij Santa Barbara bereikten, het jong in een jute-zak en lieten net verder los op het dek liggen. Maar de beroofde moeder bleef, ondanks haar vrees voor menschen, achter het schip aanzwemmen, tot dit ten laat ste voor anker ging Eggen. Toen werd het jonge zeehondje in den zak wanhopig en het slaagde er waa:!ijk in in antwoord op de kreten der moeder zich in zak en al over boord te werpen. De moeder greep de zak, scheurde dien met haar scherpe tanden ópen, bevrijdde haar jong cn nam het vrcolijk mee huiswaarts. Zij haci de sloep honderd derlig K.M. ver achtervolgd Staten-Generaal. TWEEDE KAMER. Vergadering van gisteren. Lager Onderwijswet. Voortgegaan wordt met de behandeling van het ontwerp tot wijziging der Lager Onderwijswet. Weer is de dag uiterst onbelangrijk. De heer Zadelhof (S.-D.) betoogt, dat het wetsontwerp voortgaat in den ouden geest van klasse-wetgeving. De heer Rutgers (A.-R.) bestrijdt de theorieën van den heer Van de Laar, die z. i. n-iet overeenkomstig de leer van Groen van Prinsterer zijn. Hij noemt den lieer Van de Laar onzen „van Ravestyn" en betoogt dat diens theorieën voor de school van geen beteekenis zijn. Vervolgens be handelt hij verschillende punten, o. a. de standen-scholen en de schooigeldregeling. De heer Kolthek (S.-P.) betoogt dat de ouders moeten samenwerken met de onderwijzers. Waar hij kan heeft hij ge tracht bij ouders belangstelling te wek ken. De heer Dresselhuys (V.-L.) sluit zich in hoofdzaak aan bij den heer Visser van IJzendoorn. Hij zal alleen spreken over de motie-Ossendorp, die hij noodig acht, nadat de Minister de salarissen uit het ontwerp heeft gelicht zonder nadere toelichting. De Kamer moet nu uitspre ken dat zij deze daad alleen goedkeurt als vaststaat dat de salarissen behoorlijk wor den opgevoerd en de onderwijzers in ver gelijking zullen worden gebracht met an dere ambtenaren. De Minister van Onderwijs, de heer D e Visser, is aan het woord, doch zal Dins dag spreken. De vergadering wordt verdaagd tol Dins dag één uur. ALKEMADE. Gemeenteraad. (Vervolg 2c Pag. Tweede Blad). Na heropening wordt de volgende aan beveling overgelegd; 1. A. G. "Dc-lcm, hoofd commies-redacteur iter secretarie van Haarlemmermeer te Hoofddorp fcn 2. H. G. Rijs, gemeente-secretaris van Warmen- huizen. Met 10 stemmen wordt de heer A. G. Delen benoemd. Aan de orde komt dan nog de verbou wing van het post- en telegraafkantoor te Roelofarendsveen. Het kantoor is te klein. Een gang zou bij het kantoor worden ge voegd en de bestellerskamer door uitbouw worden vergroot. Boven zou er een slaap- kamed bijkomen. Kositenraming 7000. De hteeren van Dooien en de Jong infor- meeren of deze uitbreiding dan voldoen de wezen zou, de laatste geeft in overwe ging eenis te informeeren hoe het met de telefooriuirtbreiding ^taat. In verband daai'- niede wordt, besloten de zaak nog eens aan dachtig onder oogen te ziten. Inmiddels is de heer A. G. Delen binnen gekomen, wordt door den voorz. gelukgc- wenscht en de nieuwe functionaris dankt daarna voor het in hem gestelde vertrou wen. Rondvraag. De heer Verweij vraagt of de tijdelijke kasgeldleening al geslaagd is. De voorz. antwoordit bevestigend. Hij dringt dan nog aan op contact zoeken met Haarlemmermeer inzake verlichting aan de Kaag en beepreekt vervolgens het pont- veer te Nieuwe-Wetering. Hierbij dringt hij er op aan te trachten de subsidie van den Haarlemmermeerpolder verhoogd ie krijgen. Hierna sluiting om kwart voor zeven. He Raad gaat evenwel nogmaals in besloten zitting. De vierdo maal op dezen middag! ALPHEN AAN DEN RIJN. Middenstands-federatie. Vrijdagmiddag kwamen op ui no.odiging van Dc Hanze, alhier verschillende afge vaardigden bijeen van Hanze-afdeelingen uit de omliggende gemeenten met het doel tot oprichting to geraken eener ge- weselijke R. K. Mi'-lieustands-Federatie. Vertegenwoordigd waren de afdeelingen Alphen a. d. Rijn, Bodegraven, Hazers- woude, Nieuwveen, Zevenhoven, Hoog- made, Rijpwetering. Zeven afdeelingen, eveneens uitgenoodigd, waren, mede Jn verband met de ongunstige weersgesteld heid, niet vertegenwoordigd. Ter vergade ring was mede aanwezig de heer Chr. Jan sen, directeur van het Gcntr. Hanze-Bur., die in een zakeijlke uiteenzetting aan toonde het doel en nut eener gewestelijke Federatie, waardoor nauwere aaneenslui ting wordt, verkregen van de verschillende Hanze-afdeelingen. Hierna werd overge gaan tot de oprichting der Federatie. De statuten werden vervolgens behandeld en vastgesteld. He voorloopig hestuur, dat tot regeling der eerste werkzaamheden ge kozen werd, bestaat uit de heeren C. Y. Po'nsioen, Alphen a. d. Rijn, le voorz.; J. B. v. Ilalderen, Alphen a. d. Rijn, le secr.: A. Aengenent, Bodegraven,, 2e voorz.: J. v. Schip, Zevenhoven, 2e secr., ep II. J. Bank, Hoogmade, penningm. De verga dering werd gepresideerd door den gees telijken adviseur er Hanze-afd. Alphen a. d. Rijn, die na een woord van opwekking deze vergadering slcot Het bestuur bleef daarna nog eenigen tijd bijeen tot bespreking der voorloopigs werkzaamheden. Jubileum Burgemeester. Men meldt ons'nader, dat het aantal deelnemende vereenigingen aan het défilé voor den Burgemeester thans tot 39 is gestegen. Het huldigings-comité vertrouwt op de medewerking van de patroons, opdat deze Maandagmiddag de werknemers in de gelegenheid zullen stellen deel te ne men aan de gorotsche hulde voor den Burgemeester. Distributie. De opgeplakte boterbons van de 4e week (7e tijdva"k) moeten door de winkeliers worden ingeleverd op Dins-, dag 20 April a.s. vóór 12 uur v.m. Maandag 19 April is het kantoor van het Levensmiddelenhedrijf den geheelen dag gesloten. Gestaagd. Te Utrecht slaagden voor het examen L. O. mej. A. M. G. v. d. Berg en de heer J. E. Booij, alhier. BOSKOOP. Snijbloemen. Vrijdag is er hier voor het eerst na den oorlog wederom een ten toonstelling gehouden van snijbloemen. De zaal van hotel „Neuf" was een waar lust oord. De inzendingen, o. a. van de Rijks- tuinbouwwinterschool, waren prachtig; er was zeer veel belangstelling. HAARLEMMERMEER. Benoeming. De heer A. G. Delen, hoofdcommies-redacteur ter secretaris van deze gemüente is benoemd lot gemeente secretaris van Alkemade. HAZERSWOUDE. ,Be Hanze". Donderdagavond j.l. hield „De Hanze" hare jaarvergadering in café Boers. De voorzitter, de heer G. v. Meurs, opende de bijeenkomst met eenige wel gekozen woorden, waarop de secretaris de notulen der vorige vergadering las, welke onveranderd werden goedgekeurd. Hierna werd het jaarverslag voorgelezen. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat de afdeeling over het afgeloopen boek jaar een batig saldo heeft van f79.47. De correspondent der Ilanzebank gaf een overzicht van den omzet over het afge loopen jaar te dezer plaatse. In het geheel viel eenige vermindering te constateercn. Tot bestuurslid werd met algemeene stem- jnen herkozen dc heer Joli. de Boer. Met bijna algemeene stemmen werd besloten bij den a.s. Hanzedag op te trekken naar Alphen a. d. Rijn. Bij de rondvraag werd door enkele le den gewezen op toestanden in de gemeen te. die dringend verbetering behoeven; hierover zal met het gemeente-bestuur in contact worden getreden. Meerdere leden drongen aan op actie ter verkrijging van vlugge betaling der reke ningen, als zijnde een groot middenstands- belang. De vergadering werd gesloten met den Christelijken groet. Overreden. Deze week is het zoontje van den landbouwer S. y. B. door een auto overreden. KATWIJK. Jubileum. Maandag is het 25 jaar ge- Ingezonden Mededeelingen a 45 cent per regel, Zaterdags 60 cent. Haarlemmerstraat 82. - Tel. 1755. Goedkoopste adres voor: GOUD en ZILVER. 4019 Heeren Fantaisiehoc- den, Dassen en Hand schoenen. 39SS H. A. TIMMERMAN, Hofl.,N. Rijn 4G. Tel. 142 Breestraat 32. Grootste keuze Nouveautés in: 4018 leden, dat de heer T. Goemaat tot brug wachter werd benoemd. Trouw bedient deze ambtenaar de bruggen bij de Kwa- kel en bij de Roskam. LEIDERDORP. Ongeval. Vermoedelijk door het ne men van een te korten draai tuimelde gis teravond, da volgeladen waschwagen van den vrachtrijder d. B. omver. De wagen werd beschadigd, doch met de vracht liep 't nog al goed af. NIEUWKOOP. Huwelijk. Vrijdag werd alhier door den ambtenaar van den Burgerlijken Stand, in tegenwoordigheid van de zes vereisclite getuigen, het huwelijk voltrok ken ten huize van den bruidegom, aange zien deze wegens een lichaamsgebrek niet ten gemeentehuize kon komen. Voor zoo ver bekend» is Uit in deze gemeente nim mer nog voorgekomen. OUD E-WETE RING. Geslaagd. Aan do landbouwhooge- school te Wagqqingen is geslaagd voor het candidaats-examen, richting koloniale boschbouw. de heer J. W. Rocloffs, van hier. ZEGWAART. Brand. Gisteren is het huis met schil derswerkplaats, 'bewoond door den lieer De Kater, deór brand" vernield. De brand ontstond om streks Ö.30 Uur 's morgens. De vlammen grepen terstond om zich heen. Het huis brandde geheel uit. Het schijnt, dat de brand ontstaan is, doordat vonken Uit een naburigen csboorsteen op het rie ten dak zijn gevallen. De schade is aan zienlijk. De Verzekering is niet hoog. STOM PW IJK. Toonsel. Naar we vernemen zal de loon eel vereen. „St. Tarcisius" ons deze week Woensdag- ,cn Donderdagavond we derom vergasten op een uitvoering, en wel van het bekende dramatische tooneel- spel „Pastor Bonus" (De Goede Herder), en het blijspel „Russen en Russen". Moge de ijver dezer vereeniging beloond worden met een talrijke opkomst. OEGSTGEEST. Wormigboinv. Alhier was gisteravond in CaJé Centraal door een voorloopig comité een- vergadering belegd, terrinde een vereenig.ng te stiéhtcn, welke ten doel heeft middenstandswo ningen op te richten. Er gaven zich 13 personen als Hd op, en er werd een voorloopig bestuur geko-zeni, bestaan de' uit «de heeren J. van Ommeiing Jr., W. Ridderik .off/ H. Wilms en J. Zwets. STADSNIEUWS. 127e Uitvoering der Maatschappij tot E «/ordering der Toonkunst Heel veel belangstelling was er voor het concert van gisterenavond; (de groote Stadszaal was overvol) cn deze belang stelling was niet miuplaalst. De béide koor werken van den grooten Brahms zijn com- posifies van beteekenis en schoonheid. Brahmis heeft zich voer zijn werk „Nanie" (klaagzang) laten inspireeren door de be grafenis van den schilder Anselm Feuer- bachj die in 1880 gestorven is. Misschien •had eenige nadere uitleg in het tekstboek je van Schillers moeilijke woorden wel ge- wenschit gewéést. Hoewel ik mij meer aan getrokken gevoel tot. het voor mij meer in tense requiem, moet in „Namte" toch ten zeemt e bewonderd worden hoe Brahms iedere zin van den "tekst de juiste kleur en uitbééldïng weet Ie geven in zi jn compositie. Als Achilles ,.der Götit'liche Held" bij het beleg van Troje valt, dan komt zijn onster felijk.: moeder Thetis ,-,Sie steigt aus <Jcm Meer mit eken Tüchtern des Neurons, und die Klage liebit an um den vcrherrlicliten Son". In breed golvenden klaagzang vindl Brahms hier zijn hoogtepunt. Het ,Deut- sches Requiem" dateert van 1866, itoen Brahms' moeder gestorven is. Later heeft hij er nog eenige deelen aan toegevoegd, waaronder de heerlijke sopraan-aria met koorbégeleidicg en orkes/t. Men moet dit werk niet beschouwen alis een requiem in ritueelen zin; Brahms zegt dit, zelf en ook de tekst wijst dit. aan. Alleen als vrome na gedachtenis en tot stichting is deze com positie geschreven. Ook hierin is zijn schil- deringe buitengewoon te noemen. De stemmingsvolle sobere aanhef van het orkest, daarna de 5 cappella inzetten van het koor vormen een groote tegenstelling met dé wijze waarop Brahmis vreugdevol laat zingen werden mit Freuden ernten". Het 2e deel in voor vol orkest waar na het koor uitgezonderd de sopranen unisoni aanheft „dern Alles Fleisch, eis 1st wie Gras Prachtig donker getint zong hierin het koor. Met grooten climax wordt dit herhaald, en hierna treedt er een heel ander gedeelte in waarin de harp teen mooie begeleiding geeft bij de woerden ,,bis er empfahe den Morgenze gen und Abendregen". Na den hoogst ern stige wisselzang tussdhen den baryIon-so list en koor, begint de beroemde fuga ..die gerechten Seelen sind in Gaffes Hand". Niet alles is somber in dit requiem, hoop vol klikt ,,die heblich sind deine Wohnun- gteiv', klanken van zuiver verlangen doen zich hooren, maar het treffendste heeft Brahms gegeven in de sopraan-isolo „ihr habt nun Traurigkeit", wanneer het koor innig devoot als uiting van superieure liefde zingt „Ich will euch trosten, wie Einen seine Mutter tröstet". Rijk en warm is de gedachte van deze verheven muziek. Van hel begin tol het einde toe ligt over dit weik een stemming van wijding ben stemming van eeuwige rust. Maar niet- al door zou het koor dezen avond aan het woord zijn. Men verheugde zich Mahler's „Kindertoienlieder" te zullen hooren met orkesd'. Oorspronkelijk geschreven voor bary ion-lagen zij den muzikalen en be schaafden zanger v. Oord zeer goed. Fijn van géést zijn deze liederen eenvoudig van melodie die nooit banaal of laag bij den weg is merkwaardig van rhythmc. De instrumentatie is nooit overladen, juist schilderend maar nooit met gewilde effecten. Vlijmend is de smart in deze in- droevige muziek, maar niet troosteloos verbitterd, idyllisch en hoopvol doet zij aan. Wat' heeft Mahler toch aangetrokken in Rüeherts' poëzie? Een droevig verlies of zijn eigen melancholieke geest? Hendrik van Oort leek niet zou goed bij slem als anders; het scheen mij toe, dat zijn geluid minder glansrijk was dan anders. Dit kan natuurlijk heel goed plaats hebben; niettemin waardteeren wij in hem de juiste opvatting dezer liede ren. Meermalén trof hij ons door zijn een- voudigen pathetischen voordracht. Hel. or kest vormt, geen begeleiding alléén, maar is een hoofdbestanddeel de zanger maakt als 't ware deel uit van 't orkest. Welk lied t mooiste zou zijn? 't Is haast niet te zeggen. Hoe klaagt de hoho, schreien de violen, en hoe wordt in het laatsie lied eerst het getier van storm en noodweer ge schilderd, en in welk een zilverig licht, in welk een verheven rust, klinken vol zuive re emotie de woorden ,.Sie ruh'n als wie in der Mutïêr I-Iaus". 'Het' zeldzaam rijke geluid van 'Mia iPeltenbÜrg boeide opnieuw door haar buitengtewonen glans. Haar voordracht in het requiem was gloedvol, eenvoudig, warm en waardig. Do bege leiding van deze solo is misschien wel het mooiste van al Brahms' koorwerken, en deze uiterst moeilijke begeleiding was fijn én soepel van voordracht. De moeilijkheid in Brahms muziek zit in hoofdzaak in de voordracht. Het koor hééft voortreffelijk gezongen. He' lang niet', gemakkelijke inzet ten Waren raak. De tenoren hebben zich dapper geweerd, en ook de sopranen, die in vergelijking van het aantal alten ver in. de minderheid zijn, kunnen aanspraak maken op een woord van waardteering. Ditmaal heeft, niet het Rcsidentie-Örkest begeleid; het Utrecht sch Stedelijk Orkest was hiertoe uitgenoodigd. Wat de bege leiding der koorwerken betreft dit was werk'elijk „begeleiden". De blaasinstru menten ,zijn niet van zulk een uitmunten de. kwaliteit, als men bij een. orkest van bekwame musici zou durven verwachten. De violen klonken bijzonder mooi, en met groote ernst en toewijding heelt een ieder zijn taak vervuld, een ieder deed zijn beSt gteheeJ te werken volgens de opvatting van den directeur, wat vooral in de Mahler- liedcren duidelijk merkbaar was. Anton-Tieri kan van zijn goed geschoold koor veel eischen; wat hij vraagt ge beurt. Iedereen voelde de bezielénde lei ding van den directeur en door iedereen zal dankbaar worden erkend, dat gister avond Veel mooie, ernstige kunst is gege ven. J. K. Bij de gisteren ten bureele van de genie te 's-Gravenhage gehouden aanbestedingen heeft het laagst ingeschreven voor het overbrengen van een houten loods uit het barakkenkamp aan do Ileerenstraat al hier naar het. Rijksterrein aan den Waals- dorperweg nabij het station van den Z -TI. Electr. Spoorweg, als onderdeel van het bouwen en inrichten van bergplaatsen voor voertuigen, patronen en materieel: S. v. d. Zaag, Den Ilaag, met f11,920. Gistermorgen is uit het Rijksopvoe dingsgesticht alhier ontvlucht de 18-jariga v. d. II., afkomstig uit Schiedam. Voor het examen L. O. slaagden ste Haar lem de heeren C. Barendse en L. v. d. Dool, beiden alhier. Dé telegrafist le klas C. M. Eggink al hier is overgeplaatst naar Amsterdam. De telegrafist 2e klas M. J. Blommen- daal irs overgeplaatst van 's-Gravenhage naar hier. Op zijn verzoek is 'eervol ontslag ver leend aan den heer H. van Dam, telegra fist 2e klas alhier. Bij beschikking van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is met ingang van 1 Mei a.s. benoemd tot conservator bij de vergelijkende patholo gie qan de Rijksuniversiteit alhier de heer M. D. Horst, thans hoofdassistent. Bij den inspoclcur der directe belas tingen, invoerrechten cn accijnzen al hier, 2de afdeeling. is ingekomen f 70 wegens te weinig betaalde inkomsten belasting en f 80 wegens te weinig be- 'DaaM'e verdedigingsbejasling f II over 1918—1919. Examen apothekers-assistenten. Opge roepen 4 candidaten. Afgewezen 3. Ge slaagd mej. J. de Kreek, geboren tc Yüs- singen. Gemeentelijke Aankondigingen. Verkoop van Katoen en Keper. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat voor inwoners van Leiden, op Maandag 19 April a.s. des mor gens van 9—12 uur in de WAAG alhier zal worden verkocht witte Katoen en on- gebleekte Keper van goede qualiteit tegen den prijs van: ■witte Katoen per 10 el f 4.70 ongebl. Keper per 9 el f 4.60 Het publiek behoeft NIET buiten het Waaggebouw te wachten. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 17 April 1920. Gisteravond hadden twee personen, <]je onder den invloed van sterken drank ver. keerden, ruzie op de Steenstraat ovter een bankbiljet van 1000. De politie moest lus- schenbeide komen om de vechtende te scheiden. Zij werden in de nor gebracht, zoodat rij na ontnucMering hun ruzie kon' den voortzetten. Agenda der vergaderingen van bij Plaatselijk Comité der K.S.A. te Leiden aangesloten vereenigingen. R. K. Graf. Bond. Donderdag 22 April ledenvergadering, 's avonds half negen, bet Pancratius-Patronaat, Hooigracht. DINSDAG. Leiden. 8.30 uur. Vergade ring Dames-'Missieclub „Sancta Maria", Pancratius-Patronaat. DINSDAG. Voorhout. 8 uur. Debating- avond en vergadering voor de le den Propagandaclub „St. Petrus" in het Patronaat. Rectificatie. Tengevolge van een vergissing ter zeiterij ij een bericht over HuisbrandkolenJjehoorende on der NoordwijkerhouL geplaatst onder Roe.ol- arendsveen, eni de Burg. Stand van Zoeterwou- de onder Zoetermeer. ONS ZONDAGSBLAD. Wij' hebben cnke'.e Zondagsbladen gen van De Residentiebode. En de Residcü-nc- bode waarschijnlijk van -De Leidsche Coiiram Daar beide bladen eenzelfde Zondagsblad h?b- ben. is het verschil alleen te vinden aan het hoofd van het blad. 3fi VOORSCHOTEN. Geboren: Gerrit Frednk, z. van G. Meyer en S. van Egmond.. Johanna Ma> Bernadetta, z. van O. C. J. van. der Moer J. M. C. van Geest. Arnoldus, Niccflaas,] z. van D. J„ Groenc-wegen en J. C. v. d. Kroi; Ondertrouwd: W. D. van Wijn^aor- den, 26 j. en H. van Dain. 26 j. O. Glasbar- tij< gen, 21 j- en E. van den Wijngaard, 21 j. Overleden: J, G. van Ommen, niet G. de Nijs, oud 53 j. Jansje DorrpaaL Ingozondon stokken. Builen verantwoordelijkheid der !ie<l\ DS Uitzending van Nederlandsche kin/ierep naar buiten. De tijd nadert, dat er voor onze Neder- landsclie kinderen, evenals verleden jaar, een vriendelijk tehuis moet gezoold den waar zij gedurende een week of zes volop van frissche lucht en goede voeding genieten kunnen. Overtuigd dat er voor onze eigen kinderen, die het dikwijls even" 1(1 noodig hebben als de vreemdelingéws, ook vele gezinnen zullen zijn, die gaarne voor eenige weken aan een of meer kin- deren gastvrijheid willen verleenen. he- ri' langeloos of tegen een kleine vergoeding, verzoek ik degenen, die daartoe bereid zijn, mij schriftelijk hiervan kennis te ge- ven. Namens de commissie tot uitzending van Nederlandsclie kinderen naar buiten, Mevr. VAN PANHUYS, Voorstraat 69, Noord-wijk j Laatste Berichten. VON KAPP GEARRESTEERD. STOKHOLM, 10 April. (V. D.) Von Kapp is in een vliegtuig in een dorpje -in de om streken van Stockholm gedaald. Hij gal zich -«uit voor een koopman, doch werd door twee geheime politieagenten gear resteerd en naar Stockholm vervoerd. Het conflict in de katoenindustrie. LONDEN, 17 April. (V. D.) De conferee tie tusschen de katoenfahrikanten en ar beiders te Manchester is gisteren zonda resultaat -afgebroken. De werkgevers zui len heden vergaderen om een beslissing te nemen. De toetsand is ernstig. DE STAKING IN DE HAVENS. Er bestaat, naar uit betrouwbare bros wordit gekield, gegronde lioop op een siw dige beëindiging van het havcn-conflict Vanmorgen om ongeveer 12 uur had M de Blauwpoortsbr.ug een ongeval plaatt dat betrekkelijk goed afliep. Een wage" van de fa. A. A, v. T., vol geladen met bal' ken, kwam mot de trarails in aanarking wat tot gevolg had dat de inhoud ove» den straat viel. De tram had eenige ver traging. Aangezien de wagen te vol geladen en met het oog op gevaar, we« door de politie proces-verbaal tegen de" bestuurder opgemaakt. SPORT. „Het IJ" in Schotland. De co'rr. van de „Tel." verneemt Glasgow: Het is de teerste maal dat efa Hollandische zwemploeg een bezoek 111 Schotland heeft gebracht. En met voldoe ning mag geconstateerd worden dat hierj onze landgenooten zich schitteren» hebben gehouden. Na een polowedstrijd tusschen Victor» en de Paislen Swimmingclub, werd er? zwommten over honderd yards door res, waaraan E. van Es van het IJ dff' nam. Deze strijd eindigde met een de» heat. yards rugzwemmen. Eeiei m** U

Leidsche Courant | 1920 | | pagina 2