Loopjongen. Bslgischs BöoteMing GEVRAAGD: Hypotheken. mi Ie koop eangsBoden Belangrijk); Opeii'm Boelhuis HUISRAAD Weiland. TURF. STADSNiEUWS. Ver. t,o: behartiging dei- belangen van sfe&htftoorcm&n. Beet h ovenavond. Aan den vooravond van den dog, waarop vereenigïng tot behartiging der belan den van slecbthoorenden bare tentoonstel ling- zal openen, hadden de dames v. Voort- huysen, v. Rees, Kroeze en Marcus met de n Jalirik, Wijsman en Hulshoff zich welwillend beschikbaar gesteld om een hoven-concert te geven. Na een korte inleiding door Professor Kan werd het Woord gegeven aan mej. Tina Marcus. De inoeder der dooven (zooals men liaar noemt) hield een vrij lange rede, waarin lij 't -leed dezer ongelukkigen in 't licht stelt; vertelt wat zij moeten missen, geluid, vertrouwelijkheid en vertrouwen. Niemand tan hun leed begrijpen ,en daarom zoo icgt zij is er jaren lang bijna niets- in bet belang; der dooven gedaan. Gelukkig is hieraan een einde gekomen, dank zij den hierboven genoemden 'hond. Het idéé Beet- ioven te vertolken op dit liefdadigh'eidscoh- cert was wel goed gevonden, want de groole meester heeft ook zoo veel geleden onder den drpk zijner doofheid. Eerst wor stelt hij langen tijd tegen zijn geheimzinni- gen vijand hem overwinnen', is onmoge lijk maar berusten in zijn hard lot, die grootsche daad heeft Beethoven volbracht, loog heeft hij zich verheven boven zijn leed. De grootste meester der moderne in strumentaal muziek weet dan ook het rein jnenschcüjk leven met zijn vreugde en lij den in de heerlijkste klanken ons af te schil- deren. Dn beide kwartetten van gisteren avond dateerën echter uit de jonge jaren van Beethoven, toen de droeve kwaal hem lijn levensvreugd' nog niet had ontnomen. Sterk doet dé invloed van ITaydn zich nog gelden in het piahokwarteit. De uitvoering van de kwartetten had wat gespierder moe ten zijn, het tempo was in de allegro's wat langzaam. Waarom werd er toch zoo voor licht ig gespeeld, zoo weinig accent gege ven? De eerste violiste bezit toon genoeg om ich wat meer te kunnen uitspelen, zooals in het Andante •Cantabile, wat mooie mo- mten had. Over het algemeen was men beter op dreef "in het strijkkwartet 'in C- toll. Corry van Voorthuijsen zou door een lestal liederen te zingen dezen avond op luisteren. Beethovens vocale muziek met baar versieringen heeft iets gerekts en stelt booge eischen aan de vertolking. De stem van deze jonge zangeres heeft heel mooie igcnschappen en zal zeker bij ernstige stu- iie goed worden; zij mag evenwel haar natuurgeluid niet verloren laten gaan loo.r te donker te zingen. Dit is niet ge- tenscht voor de uitspraak der vocalen; Een woord van lof komt zeker- toe aan ten heer Henri Jalink. Hij deed zich ken- ten als een verdienstelijk pianist; zijn lieh- aanslag leentzich vooral goed tot .ac- ompagpeeren, en volgzaam geeft hij de imgers begeleid. Mooie bloemen werden dooi' den voor- ilter aan de.' exeeuanten aangeboden. Er sus vrij veel belangstelling voor - dezen fond. Mogen velen zjch aangetrokken ge-- Delen tot dit g-roote liefdewerk dat zich ten teel stelt slechthoorenden uit him-eenzaam- eid in de samenleving binnen te leiden. J. K. Om half vier .hedenmiddag' wtrd de :er interessante, tentoonstelling geopend, f|aro-p wij morgen uitvoerig terugkomen. Adspirant-reserve-officier van gezond- tód (semi-arts) P. Donker wordt gedeta illeerd bij de militaire ziekenim-ichting al kier. Met de St.Ct zijn verzonden de koninklijk [oedgekeurde statuten van den Nederland- uilen Bond van Fabrikanten van Verduur- aamde Levensmiddelen in blik en gia-s, fevcstigd alhier. Tot directeur van het bijkantoor Leiden fan de Haarlems-che Bankverecniging is tenoemd de heer P. A. Brand, tot dusver gemeen procuratiehouder, en tot bijzon ter procuratiehouder va.n het bijkantoor iSiicr de heer H. C. F. -do Greef Jr. Toeri gistermiddag omstreeks half een een familielid ten bezoek ging brengen bij den 69-jarigen P. W. R., aan de Kruis straat, vond zij hem dood in' do kamer lig gen. Dr. Kist., die onmiddellijk een onder zoek instelde, constateerde den dood door een beroerte. Door 'de Stedelijke Fabrieken van gas- en eJectricite.it zal een hoogspanningskabel wohden gelegd in de-Hoflaan onder de ge- meenfe Voorschoten. Rome onder Clemens VS3I. In de zesde van zijn reeks voordrachten over Rome onder Cleme-i.s VIIJ. beeft dr. J. A. F. Orbaan gisterenavond behandeld de archeologie, meer in het bijzonder de christelijke archeologie. Spreker schetste het eerst, de hooge vlucht, welke de wetenschap der archeolo gie, ook onder den invloed van een land genoot als Justus Lipsius, in Himo tegen het einde van de zestiende eeuw genomen hod. Hij wees daarbij op den niet minder grooten Fnlvio Órsini, die in zijn studeer vertrekken in het 'palazzo Farnese, waar hu het- voortreffelijke Fransche- instituut in Rome gevestigd is, schatten aan boe ken, handschriften en oudheden bijeen bracht- .Geen wonder dan ook, aldus spre ker, dat, wonneer zeer voorname gasten Rome bezochten, deze.' geleerde aangezocht werd om hun cicerone te zijn. Eigenaar dig mag het genoemd worden, dat de por tretstuk,ken van Romeinen en Grieken uit de klass'eke oudheid, die in Orsini's ver zameling voorkwamen, door den Neder land sch en graveur Galle ten behoeve van de uitgevers van prenten in het Noorden nageteekend werden. Dr. Oihaan deelde mede, dat Iiij zijn schetsboek heeft ontdekt in de Vaticaansche bibliotheek, wrlkc nog voor de zestiende eeuw het verzamelpunt van binnen- en buxtenlandsehe geleenden geworden was.Trouwens er waren nog wel andere betrekkingen tusschcn de iiiirllec- tueele van Italië en Nederland, waarin bij voorbeeld uitgaven van Plamtijn een groote rol speelden. In verband hiennede zette dr. Orbaan uiteen, dat deze weder zij dêche betrekkingen op het gebied van studie en van „wellevenskunst" in het al gemeen van heel wat grooter belang waren dan het oponthoud in Italië van eenige Noord- en Zuid-Kecfëri and sche Kunstenaars. In de wetenschappelijke wereld van Rome had men voor de k?o,ss;eke archeo logie nogal wat schadeposten te boeken.ge had onder Paus Sixtus V, dus lort voor Clemens VIII. Er was veel gebouwd en dus veel .uit de „stoengoeven" der Romein- sche monumenten, namelijk door een deel' van-deze overblijfselen voor den bouwde bezigen, gehaald. O.a,. was het Septfzo- nium afgebroken, ofschoon dit waarschijn lijk door den bouwval!igen toestand, waar in het verkeerde, jioodczakelijk was. Aan den-anderen kant echter had de Paus voor de herstelling en' -de opstelling van den Rossonbedwinger op liet Quirinaal, ge zorgd. Wij kennen, aj-dus spreker, de geschiede nis van .deze al of niet lïoodige aans'agen op het groot verleden, en tegeijk die van de gewilde of toevallige opgravingen en de daarmede verbonden vorming van ver zamelingen thans uitstekend uit Lan- oianti's Storia degli Scavi. Toch kan ook deze geleerde,dien dr.Orbaan als zijn eigen baak en leidster in Rome beschouwt, niet veel; uitleg geven omtrent een zeer voor name gebeurtenis, we-lke onder Clemens VIII plaats greep, namelijk het vinden van bet voornaamste stuk der klassieke schilderkunst, de zoogenaamde Nozzle Alde- brandine, na ar. den familienaam van Paus Clemens VIII, Aldebrandini genaamd, en thans in het Vaticaan bewaard. Spreker heeft echter in de handschriften van dien tijd aan took eningen gevonden, welke juist op "de. plaats van voornoemde wandschil dering aan het licht gekomen zijn. Hoewel het niet met alle zekerheid is te zeggen, is het toch hoogst waarschijnlijk dat .wij hier met een wandversiering te doen hebben, waar het beroemde, ook door Goethe zoo bewonderde stuk toe behoorde. Voor ver dere Lijzoiide.rhkden over het werk zelf en over de reeds vrij vroege studies, o.a. door Van Dijck, verwijst spreker naar het werk van een der scrÏÏores van de Vaticaansche bibliotheek, dr. B. Nogara. Doch juist in dezen tijd, aldus spreker, raakte de klassieke archeologie eenigs- zins op den achtergrond, omdat toen de christelijke archeologie de aandacht trok. Deze jonge wetenschap, waarin wij ook door het uitnemend werk van een Belg Pbi'lippus van Winghen ons aandeel had den, kon' met al de vorderingen, die de zooveel oudere klassieke oudheidkunde gemaakt had, haar voordeel doen. Het werd zelfs, iets later, door Paus Paulus V betreurd, dat Lipsius zijn onbegrensde kennis en zijn schitterend verstand niet in dienst van deze nieuwe bloeiende tak van wetenschap stelde. Dé ontdekking der catacomben aan de Via Salaria vlak buiten Rome had furore gemaakt. Zij kwam juist op tijd in die twee de Renaissance, welke de wereld opnieuw vercbristalijkt wilde zien. Zij sloot zich bo vendien uitstekend aan bij de op ongekend- moiiumentale wijze door Baronius opgezette studie van de „annalen" der Katholieke Kérk in zeer vroegere jaargangen. Van crypten der devotie, die de arme pelgrims niet, zonder huivering betraden, werden de onderaardscho' gewesten 'beschouwd als een gebied, dat den onderzoekers de grootste verrassingen zou brengen. En toch kon men toen weinig vermoeden, dat het nog eeuwen lang zoo zou blijven, na die eerste ontdek kingstochten, door een Bosio of Pompeo Ugonio in den regeeringstijd van Clemens VIII gemaakt, die zeker niet aan gebrek aan avontuurlijkheden geleden hebben. Een nieuwe, zeer specifiek met Rome ver bonden wetenschap ontstond toen, mis schien wel de meest, belangwekkende, die men in Rome beoefenen kon en die ook on der de katholieke geestelijkheid hare groot meesters kent, want zeker moet met en na eon. de Rossi een ander wereldberoemd man, moiisignore Joseph Wilpert genoemd worden, die eerst de wandschilderingen der catacomben behandelde, gedurende den oor log zijn Romeinsehe fresco's en mozaïeken der middeleeuwen uitgaf, en nu, wat spr. meent wel te mogen verklappen, aan een dergelijk werk over de christelijke sculptuur in Rome in datzelfde tijdvak, vooral van de sarcophagen,bezig is. Zooals reeds medegedeeld, besluit spreker a,s. Donderdag zijn voorwachten over bo venstaand onderwerp met uiteen te zetten, boe Hooft Rome zag. Laatste Berichten. Het interneeringskamp te Harderwijk. De secretaris-generaal .in algemeene dienst, mr. J. B. Kan, die, zoóals gemeld, gisteren een onderzoek heeft 'ingesteld in het Inter- neeringskamp te Harderwijk, heeft daar, behalve met de kamp-autoriteiten, geruimen tijd gesproken met liet comité uit de daar verblijvende vreèmdeïingen, waarin- ver schillende nationaliteiten vertegenwoor digd zijn. Verscheidene wenschen naar verbetering werden ter'kennis van den heer Kan ge bracht en waaraan zooveel mogelijk zal worden tegemoet gekomen. Onder anderen zal zooveel mogelijk ge tracht worden den geïnterneerden 'werk te verschaffen, want dit was een wensch wel ke vooral op den voorgrond trad, terwijl maatregelen zullen wórden beraamd om het Verblijf in de barakken te veraangenamen. De klachten vair de met de bewaking be laste militairen worden van militaire zijde onderzocht, terwijl bevestigd kan worden dat het geval, betreffende bet schieten on en vermoorden van den in het kamp verblij- venden Russischen kleermaker door den auditeur-militair bij den betrokken krijgs raad wordt onderzocht Moortf. De beer C. A. Botz, procuratie houder der firma W. Ferd.' Klingelberg Söhne te Rotterdam, is gisteravond in zijn woning aan de Graaf Florisstraat aldaar doodgeschoten. Dit lreeft zich als volgt toegedaan. In den loop van den avond kreeg de beer Botz, een 36-jarige Duitscher, geboortig uit Rem- scheid, bezoek van den 25-jarigen kantoor bediende F. \V. L. Heimbeck, eveneens IrLt Remscheid afkomstig. Heimbeck was op zijn kantoor werkzaam geweest, maar had uit vrijen wil zijn ontslag genomen. Dc kantoorbediende werd in den salon gelaten, waar beide he eren eenigen tijd ge- noegelijlc zaten te praten in tegenwoordig heid van de echtgenoote van den heer Botz. Op een gegeven oogenblik verzocht Heim beck aan de vrouw van den procuratiehou der, of zij zoo goed wilde zijn hen beiden een oogenblik alleen te laten, omdat er over finahcieele aangelegenheden gesproken moest worden. Zij voldeed aan dit verzoek, doch eenige oogenblikken later, zich in een aangrenzend vertrek bevindende, hoorde zij een schot vallen. Dadelijk in den salon te- rugkeerende, zag zij Hembeek, in zeer op gewonden toestand en verwilderd, met een browning in de hand de kamer uit en de trap afloopen. Haar man vond zij op den vloer liggen voor een geopende boekenkas met een schotwond aan de rechterzijde van het hoofd boven het oor. Hij leefde nog, maar overleed enkele oogenblikken later. De kantoorbediende Heimbeck heeft zich door den chauffeur j. Z. B. met een auto van het station der electrisehe spoor naar de Graaf Florisstraat laten brengen, alwaar hij bij aankomst den chauffeur last gaf een half uurtje te wachten. Die chauffeur heeft henï hard loopende het huis ujt zién komen en de vlucht nemen. Dc moordenaar, die volgens ingewonnen informaties geld noodig had, verkeerde de laatste dagen in oen zenuwachtigèn toe stand. Bij zijn vlucht uit de woning van den doodgeschoten procuratiehouder heeft hij zijn hoed en overjas achtergelaten. In de overjas is een kartonnen doosje met 4-1 scherpe patronen gevonden. Hedenochtend is op het kerkhof aan de Spangerscliekade alhier het lijk van den moordenaar gevonden. Hij heeft zich daar vannacht met zijn browning doodgeschoten „N. R. Ct." Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: G. van Essen jm. 23 j. en F. A. de Jager jd. 22 j. H. A. de Vet jm. 27 j. en A. v. Duuren j-d. 24 j. F. Th. Zilvcrenstant wedr. 49 j. en M. Mie- remet jd. 40 j. W. A. A. Rynaarts jm. 31 j. en W. M. Verbij wede. 36 j. J. Plu jm. 22. j. en A. Nienhuis jd. 22 j. In'. Ver hoeven jm. 27 j. en M. J. v. Zoelen jd. 23 j. W. v. Poelgeest jm. 27 j. en L. J. v. d. Blom jd. 28 j. B. Mulder jm. 23 j. en E. Lina jd. 21 j. M. v. Berge Henegouwen jm. 25 j. en J. P. Colpa jd. 23 j. M. N. v. Egarlond jm. 23 j. en C. C. Pracht jd. 22 j. J. Stouten wedr. en S. E. Noest jd. Th. v. Tongeren jm. 23 j. en A. v. Oosten gescli. vr. 22 j. M. Bey jm. 22'j. en G. Massaar jd. 20 j. II. F. van Meer jm. 25 j. en T. Oberman jd. 26 j. W. C. Robert jm. '27 j. en L. Dee jd. 25 j. -r- R. A. v. d. Horst jm. 26 j. en J. P. Paardekooper jd. 29 j.: H. P. J. I-Ioppezak jm. 28, j. en M. M. A. KniUmann jd. 23 j. Li Tjwang Ing jm. 30 j. en A. C. M. ten Ran jd. 27 j. J. Braaksma wedr. 66 j. en P. Pluiter jd. 44 j. A. Lamens jm. 26 j. en G. J. Bak ker jd. 22 j. W. F. Choüfour jm. 33 j. en E. de Bruin jd. 20 j. Faillissementen. U-i tgesproken: Leiden. Mej. A. Bloeme'rs. Cur. jhr. mr. P. W. C: v. d. Goes. Financieels Berichten. Be gemeente Bussum en de Bank van MGiema Blase. In de Zaterdag gehouden vergadering van den Bussuinschen gemeenteraad heeft de loco-burgemeester, de heer G. A. P. de Kortj eenige mededeelingen gedaan nopens de plannen der gemeente in verband met de moeilijkheden waarin de N. V. Bank van Molema Blase is geraakt. Hij herinnerde er aan, dat bij besluit van den gemeente raad van 24 Juli, gewijzigd bij dat van 2 September 1919, werd aangegaan de 5'^ pel. leening ad f 1,650,000. Die leening werd bij gedeelten gesloten, voor f 600,000 met het Pensioenfonds voor de gemeenteambtenaren, f 50,000 met Julius Oppenheim's Bank te Groningen, terwijl f 1,000,000 werd overgenomen door de Twentsche Bank, R. Mees en Zonen te Rot terdam en Lippmann Rosenthal en Co. Ie Amsterdam door tuaa'éh en komst van dc N. V. Bank van Molema en Blase, te Bussum. Laatstbedoeld gedeelte der leen i ng werd aangegaan tegen den koers van 96 3/4 pet. voor den tijd van 30 jaren. Die leening strekte om af te lossen de tijdelijke kasgel'dleeningen, die aangegaan waren voor verschillende doeleinden, in bet plan der definitieve leening opgenomen. Die lijdelijke kasgeldleeningen waren aan gegaan door de afgifte van. driemaands ac cepten, welke door de N. V. Bank van Mo lema en Blase in disconto werden genomen. Die accepten waren alle betaalbaar bij de Twentsche Bank. Op verzoek vxm Molema en Blase werd de Twentsche Bank door B. en W. verzocht bij schrijven van- 24 September j.l., waar van de redactie door den directeur Blase is aangegeven, het netto-provenu der pet. leening van de gemeente, groot f 1,000,000, gesloten door tusschenkomst van de N. V. Bank van Molema en Blase te Bussum te gen den koers van 95 1/4 pet. te boeken in het crediet dier bank, ter versterking van de loopende accepten der gemeente. Het netto provenu moest dus worden aange wend lot dekking van een gedeelte der ac cepten, die de gemeente door tusschenkomst van Molema en Blase had verdisconteerd. Tot hun verbazing ontvingen B. en W. 24 October j.l. 11 v.m. van een Onderdirec teur der Twentsche Bank telefonisch de mededeeling, dat Molema en Blase in ge breke waren gebleven dekking te bezorgen voor eenige der vervallen accepten. Immers hadden B. -en W. aan de Twentsche Bank opgedragen do N. V. Bank van Molema en Blase te credileeren voor het netto- provenu der leening van f 1,000,000, ter verrekening der loopende accepten, die, zooals reeds gezegd is, betaalbaar waven bij de Twentsche Bank. Dat telefonische gesprek werd de volgende dagen bevestigd door bij deurwaarders-exploit gedane ken nisgeving, dat verschillende accepten aan de Twentsche Bank waren geprotesteerd. Daarop begaf zich de rechtskundige advi seur, mi-. Post, met den gemeentesecreta ris op 27 October j.l. naar de Twentsche Bank. Dg lieer Post wees de directie op de om standigheid, dat. de gemeente op rekening der Bank van Molema Blase dekking had 'gegeven voor de bewuste accepten en dat 't hem om die redenen onverklaarbaar toe scheen, dat dc Twentsche Bank die accep ten op de vervaldagen niet- had gehono reerd. De directie deelde niet de beschou wing van den beer Post, en deelde mede, dat de Twentsche Bank den brief van, 24 'September j.l. in dien zin had opgevat, dat de daarin vervatte opdracht alleen be trof, het crediteeren van de- rekening van Moléma Blase zonder daarbij de bijzon dere bestemming' van het provenu in acht te nemen. De Twentsche- Bank had derhalve de woorden: „ter verrekening der loopende ac cepten van onze gemeente" beschouwd.als een onnoodigo bijvoeging, die der bank niet aanging. Echter beeft, naar de burgemees ter opmerkte, die bank verzuimd haar zienswijze direct na ontvangst van den- brief aan B. en W. mede te deelen. Ware dit wel geschied, dan hadden B. en W. be grijpelijkerwijze een andere voorziening ter zake getroffen. Telegrafisch Weerbericht. volgeïiBiwaarneniingen verricht in den morgen van 5 Nov. 1919, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorolologiseh Instituut, te De Bilt. Hoogste barometerstand: 765.0 Memel. Laagste barometerstand: 745.4 Biarritz. Verwachting tot den avond van 6 Nov. Zwakke tot matigen, Oostelijke tot Zuid- Oostelijken wind, nevelig tot zwaarbewolkt, weinig of geen regen in het Noorden, in het Zuiden toenemende kans op regen, iets zachter. nier trouw d: TRUUS VARKEVISSER en 12000 L. P. DEN ELZEN.- [tioRSCHOTEN, Oude Vink. ]Dks Haag, Westeinde 8. Voorschoten, 5 November'19 Meisjes leyraagd voor 't Altdier. 12053 rü Br-ee-Ssraali SG3. i'aagd zoo spoedig mogelijk een® Dienstbode,, Adres: D. VARKEVISSER, Me Vink. 12061 Er biedt cich aan een R. K. DIENSTBODE, dst onderSassenheim. Adres: P. BIERMAN, Velzen. 12042 Een net MEISJE raagd voor de kinderen, niet sneden de 20 jaar, intern, dies: TH. STIJNMAN, Burg- leeS 7. 12043 Direct of met December ge- toagd een nette R. K. DIENSTBODE &£.v. Brieven franco aan A.' GERINGS, agent van dit blad Voorhout. 12036 teoren doet verkoog&$ Mevrouw KEECKHOFF, N'ibuwe Rijn 3 vraagt een R. K. DIENSTBODE. die netjes werken kan. 12040 Er biedt zich aan een flinke R. K. DIENSTBODE, Adres te bevragen bij P. DUI VENVOORDEN, agent van „De Leidsche Courant" te Noordwijkerhout. 12045 Gevraagd tegen 15 Dec. of eerder te Voorschoten een fats. R. K. MEISJÉ, als dienstbode alleen. Z.g.g. o.z.t.m. Brieven franco onder lett. M, aan 't bur. van dit blad 11202 Wordt gevraagd een R.K. WerkmeEsfe en een tweeds Ikïeüsje tegen hoog loon, liefst van buiten. BRÈESTRAAT 84. 12049 Kleermakers. GEVRAAGD EEN Kleermakers» fongen, tegen heog loon. 12052 l33o Eesi fllirak Keukenmeisje gevraagd, die zelfstandig kan koken en werken, in klein gezin, hoog loon, v. g. g. v. Brieven onder No. 12051, bur. van uit blad. een rsetSe 12055 Breestraal 153. VERLOREN: een gopden Broche óp de weg van het Harde Pad naar den St. Jozefkerk. Tegen beloon ing terug te bezorgen bij N. ALKE MADE, Harde Pad, Noordwij kerhout. 12046 De ondergeteekende heeft de eer u te berichten dat hij van af heden zijn Geachte Clien tèle voor eigen rekc-ning zal bezoeken. 11881 A. G. DE VOGEL, Handel in Boomen, Bloemen en Planten. Warmond. TE KOOP, 500 600 mud beste Bravo's- aardappelen en 50 mud sjalot uien. Te zien en te bevragen bij A. VERSLUIS, Dorp Nieuw koop. 12033 Rtaissi besehihfeaas' op huizen, land en schepen. Bcllijke voorwaarden. J. P. VERGOUWEN HeeressgirachS 53 GEVRAAGD es» net voor direct 120JG (extern) of haïfwas, van goede getuigen voorzien. Brieven met opgaaf van verlangd salaris, R.K. Coop. „Onderling Belang", Lisse. Wederom verkrijgbaar prima Winteraardappelen, Zeeuwsche bravo's en eigenheimers bij groote en kleine partijen. A. VAM STRAATEN, Nieuwveen. 12050 De ondergeteekende beveelt zich beleefd aan,tot het leveren van alle soorten Scheurkalen ders en Almanakken. G. HAAGEN, R.K. Koster, Zuid buurt, Zoe- terwoude, 1204S cïmca 2EO nieuwe, rijwielen, zonder tanden, met band- en terugtraprem, voor den prijs van f60.-per stuk, in Leiden te bezichtigen Brieven onder No. 12S58 bureau van dit blad. WED. dl. V. d. BENT, Telsloots 729. GESEGELDE „AANVOEREN" 12044 VERKOOPING Notaris G. TEN BRöGGEN- GATE te Sassje«teieitn zal op telkens des voormiddags 10 uur in het hotel „Het Bruine Paard" te Sassenheim, pu bliek verkoopem de BLQEMBGLLEKTUINEN genaamd „Teijlingen" en „Sixenburg", met 3 WOON HUIZEN en BL0EM30LLEN- SCHÜUR, alles zeer gunstig gelegen aan de Teijlingerlaan en den'Ouden Heerenweg, on der de gemeente Voorhout na bij Sassenheim, te zamen groot "20.40.90 hectaren, door sneden met ruime vaarsloo- ten, benevens een BIPRGER- WOON I-SUIS met annex Blcemfcsllejihuis, Erf en 2 Schuurtjes, groot 4.56 aren, gunstig gelegen aan den Ouden Heerenweg te Voor hout. Te veilen in 36 perceelen en combinatiën. Betaling der kooppennin gen 2 Januari 1920. Notities met kaart verkrijg baar bij genoemden Notaris van 8 November 1919 af. Te bezichtigen: de lande rijen alle werkdagen en de gebouwen op Dinsdag en Donderdag 's namiddags van 2 tot 5 uur. 11888 A^vertfëefiw doet verstoepen. te NOORDEN. Op Donderdag 6 November des voorm. 10 uur wordt teil huize van wijlen D. DE JONG publiek verkocht: ah: bedden, kasten, stoelen, tafels en eenig antiek; voorts: een voorraad hout, turf en wat verder ten verkoop zal worden aangebodon. Zegt het voert! Uit de hand te koop: 2,24,80 H.A. uitstekend WEILAND en BOSCH, gelegen in den Boterhuis- polder aan den Zijl onder Warmond. Met Kerstmis aanstaande VRIJ VAN HUUR te aanvaarden. Inlichtingen te bekomen bij Kr. H. KL A. C9EBEEGH, Notaris te Leiden. 12039 Overjassen. Extra aanbieding in verschil lende prachtige Overjassen, Demisaisonsen en Winterjassen, nieuwste modellen. Nog eenige solide colbertcostuums en Man tels. Kleermakerij HAKKAART Leidsche Straatweg 20, even voorbij café 't Pesthol', 12056 StaSbenoodÊgdfreden, zooals rampels, klaven, touw werk, houten en ijzeren schop pen, Engelsche mestvorken, kettingen enz. te veel om op te noemen. Nïeuwo aanvoer van paarden- en koescharen, landdekken. Nog beperkte voor raad van vulemmers en kachel- art. Doet uw voordèel infor meer eerst naar prijzen cn kwaliteit, in den bekenden ijzerwinkel van A. J. HAliT- WIJK Jr. Nieuwe Beestenmarkt 9, tegenover het marktkafltopr Telep'hoom Int. Com. No. 1S4S. 11990 Beste Harde Turf. Thuis bezorgd S 3,50 per Ü000 Afgehaald in de vervenerij fl6,- per 1000. Vervenerij in de Broekpolder, nabij tie Kwaak- brug Poelgeest Per schuil laadplaats in de „Holle Mare", Aanbevelend, 11178 A. DEN UIL. Aarc3appiel©K. Wederom af te geven puik» beste aardappelen voor sVEnfor- Provasie tegen concureerende prijs. Verder alle Land- en Tuin- bouwzaden en Zaaigranen. Aanbevelend: 10721 JL G. BOSMTJE' RoeSofare.idsveett, Noordeinde. Stiver teer en fioet verkoos»®^

Leidsche Courant | 1919 | | pagina 5