Uit de Omgeving •en ■opbrengst van 13% millioen, uitbrei ding der zegelbelasting, opbrengst viif millioen. Een belasting op cacao is in verge vorderde staat van voorbereiding. Belasting op duurdere soorten cho colade en op automobielen worden opgenomen onder de weeldebelas ting; die op facturen, «cognossemen ten en vrachtbrieven in de zegelbelasting, terwijl een belasting op vaartuigen afzonderlijk wordt voorgesteld. Verder is in voorbereiding een r e- clamebelastfng, waaronder echter advertenties niet zullen vallen, aangezien de minister, vooral in het belang van de kleine pers, van de voorgenomen adverten- tiebelasting heeft afgezien. Over het heffen ecner lucifer s-belas- ting is de minister in onderhandeling met de fabrikanten, over eene belasting op het registreer en van vee met het ministerie van Landbouw. Een belasting op thee en koffie zal niet wor den ingevoerd (Intusschen heeft zij dienst gedaan als reclame voor do S D. A. P.l) De regeering deel verder mede, te heb ben besloten het bedrag van 20 mllioen gulden, dat uit de opbrengst der oorlcgs- winstbelasting aan de daarvoor in aanmer king komende gemeenten zal worden uitge keerd, te verlioogen tot 70 millioen. Hier van is tot dusver 10 millioen uitgekeerd, zoodoat de betrokken gemeenten nog 60 millioen zullen ontvangen. Aardappelen. De lieer Bra^t heeft aan den minister van landbouw nijverheid en handel ge vraagd: Worden er ook door Zijne Excellentie maaregelen genomen, om die aardappelen, welke in z.g. buitenpolders liggen, welke blootstaan aan invloeden bij hoogen rivier waterstand, alsmede ook die aardappelen, welke gegroeid zijn op gescheurd grasland en als zoodanig het eerst aan bederf onder hevig zijn, 't eerste weg te halen, ten einde het verloren gaan van deze producten zoo veel mogelijk te beperken? Arbeidsbemiddeling. Door den minister van arbeid zijn aan de gemeentebesturen de voorwaarden toege zonden, waaronder hij bereid is met in gang van 3 November e.k. de helft te beia- len van uitgaven der gemeenten wegens stoun bij verplaatsing van arbeiders. In dien de gemeenten van doze regeling ge bruik wenscbcn te maken moet hiervan vóór 8 November e.k. mededeeling worden gedaan aan den directeur der werkloos- hei dvea-zekering en arbeidsbemiddeling. Korte Kroniek." De communisten in den Am ste r dam - schen Raad stellen voor om aan alle schoolgaande kinderen van gesinnen met niet meer dan f 3000 inkomen, gratis klee ding en schoeisel te verstrekken. Niet over dreven 1 Een voorstel van mevr. S. C. C, Bronsveld (R.-K.) in den Hoornsdhen Raad om de onderwijzeres een dag na het slui ten van haar 'huwelijk eervol ontslag te geven met behoud van drie maanden sala ris, werd verworpen met 10 tegen 5 stem men. Een wijziging dei' Kieswet in overwe ging. Aan „Het Volk' wordt gemeld, dat de Indiening van een wetsontwerp betreffen de aansluiting van Nederland bij den Vol kenbond binnenkort kan worden tegemoet gezien. De staatscommissie tot onderzoek naar de ontwikkeling van de jeugdige personen van 13—18 jaar, heeft in haar vergadering van 31 Oct. haai- verslag vastgesteld, dat in den loop dezer week aan de Koningin Eal worden aangeboden. Bij do regeering zijn nieuwe voor- öchrifton voor de bevolkingsboekhouding in overweging. RECHTSZAKEN. Falllï 55 om ent3 recht. Bij de verificatie der schuldvorderingen tn een faillissement bleek, dat de faiiliet een schuld had aan de Bank, van bijna i oü,b<J0. 'i oen do Bank met die vordering in het faillissement opkwam, bestreed de curator do verificatie, omdat van dit door borgtocht gedekte bedrag reeds f 20,000 door de horgen zou zijn betaald en de Bank dus slechts voor het overblijvende bedrag, zijn de bijna f 10,000 in het faillissement kon opkomen. De reehtbank te Arnhem stelde den curator in het gelijk, op grond dat. art. 135 den- Faillissementswet bepaalt: De echuldeischer die door borgtocht is verze kerd, komt op voor zijn vordering, onder aftrek van hetgeen hij van den borg heeft ontvangen. Namens de Bank werd nu wel beweerd, sdat er tussehen haar en de borgen een overeenkomst was getroffen, dat het bedrag van f 20,000 voor haar slechts zou gelden als waarborgsom, voor het geval zij in het faiJli-semen'. moest worden erkend, maar de rechtbank besliste dat een dergelijke overeenkomst ongeldig was en afstuitte op art. 135 Faillissementswet. In booger beroep heeft het gerechtshof te Arnhem het vonnis der rechtbank vernie tigd, op grond dat de genoemde wetsbepa ling slechts beoogt te voorkomen, dat een hooidschuldeischer en een borg tegelijk voor dezelfde schuld zouden opkomen. Voorts overwoog het Hof, dat nergens is bepaald, d« t van het voorschrift van art.. 135 niet bij overeenkomst tussehen den hoofdschuld eis cher en den borg zou mogen worden af geweken, en dat. nu vaststaat, dat de bor gen in dit faillissement niet zijn opgekomen en ook niet zullen opkomen, de hoofd- echuldeischer in deze voor het geheele be ding ter verificatie behoort te worden toe gelaten. Verontreiniging van drinkwater. Een 29-jarige vrouw uit Hoeven (N.-Br.) leefde voortdurend in onmin met haar buurvrouwen. Den Jffslen Mei volvoerde zij hare bedreiging, reeds lang geuit, en ver ontreinigde den regenwaterput met faeca- liën. De kapitein-apotheker J. E. H. v. Waegcningh constateerde na het scheikun dig onderzoek, dat het water schadelijk voor de gezondheid was geworden, hoewel niet levensgevaarlijk, doch noemde het voor jaren en jaren voor de consumptie bedorven. De put werd door de gansche buurt ge bruikt. Beklaagde betuigde rn zoo'n stroom van bewoordingen haar onschuld, dat zij tijde lijk uit de zaal werd verwijderd. Zes maan den gevangen isstmf werd tegen deze kwaadaardige buurvrouw' geëischt. Beroepsdïevegge. Op 10 December 1.1. kwam een meisje zich bij een mevrouw op den Koninginneweg te Amsterdam als dienstbode verhuren. Even in een kamer alleen gelaten, nam zij van den schoorsteenmantel een horloge met ket ting weg. In de kamer teruggekomen, miste me vrouw de voorwerpen; zij belde de politie op en eerst toen kwam het meisje met het gestolene voor den dag, zeggende: „maak mij niet ongelukkig, ik heb het weggeno men". Het meesje stond Maandag bij verstek voor de buitengewone Rechtbank der Recht bank te Amsterdam terecht,wegens diefstal Het O. M., mr. Duval Slothouwer, schetste het meisje als een beroepsdievegge. Zij ver huurt zich herhaaldelijk als dienstbode om den godspenning machtig te worden en als zij haar kans schoon ziet, neemt zij het een of ander weg. En in 1914 èn in 1919 werd zij wegens diefstal veroordeeld. Pogingen die de rechter-commissaris heeft aangewend om haar op het goede pad te houden, zijn jam merlijk mislukt. Eisch: zes maanden gevan genisstraf met bevel tot gevangenneming. Het Zpookdier. De rechtbank te Arnhem heeft Dinsdag uitspraak gedaan in de zaak tegen den kermisreiziger W. P. Dieters, die op het kennisterrein van het Vaderlandsch Histo risch Volksfeest als „Zpookdier" tentoon stelde een kat met drie staarten en een bult op den rug. Beid. werd overeenkom stig den eiscli van hot O. M. veroordeeld tct 3 maanden gevangenisstraf wagens dierenmishandeling. In hooger beroep. Een 25-jarige visscher en een 28-jarige arbeider uit Haarlemmermeer werden door de rechtbank te Haarlem ieder veroordeeld tot een jaar gevangenis straf met bevel tot onmiddellijke gevan genneming weger» diefstal van een hoe veelheid zakken met tarwe, in den r-acht van 20 op 21 Sept. 1918 to •Haarlemmermeer in verecnigiug gepleegd. Gisteren werd deze zaak voor het ge rechtshof te Amsterdam in hooger beroep behandeld. Advocaat-generaal mr. Van Gen n s vroeg, vrijsp raak. De verdedigers mrs. J. de Vriozc en IC. S. van Kappen pleitten vrijspraak en vroe gen de onmiddellijke invrijheidstelling van beklaagden, die door het Hof in vrijheid wer den gesteld. Diefstal met geweldpleging en meineed. De 18-jarige koopman Th. v. d. S., die op 16 Mei diefstal pleegde aan de Nieuwe Achtergracht te Amsterdam bij den heer en mevrouw De VriendtDe Boer en daar na mevrouw De Vriendt met een hand voor werp een slag toebracht om te kunnen 'af vluchten, werd door de Ametendamsche rechtbank veroordee'd tot. 4 jaar gevange nisstraf. De eisch was 8 jaar. De 17-jarige werkster W. C. van L., die meineed pleegde, toen een ander voor bo vengenoemd feit terechtstond, werd veroor deeld tot 3 jaar gevangenisstraf. De edsch was 4 jaar. .-ax- s^gazsi AI.KEMABE. Militaire goederen. Tn de kolfbaan van Th. Bakker zal 12 en 13 Nov. e.k. van 912 en van 1—5 uur ten overstaan van de mi litaire overheid de inlevering moeten ge schieden van militaire goederen door dienstplichtigen en mobilisatievrijwi 11 igers Benoeming. De heer L. van Wichen is benoemd tot ambtenaar ter secretarie van Zevenhoven en is a'daar in dienst getreden. HAARLEMMERMEER. Statuten. Met de St.C.t. zijn verzonden de koninklijk goedgekeurde statuten van de R. K. Vereeniging van den handeddrij- venden en industrieel en middenstand „De Hanzo", gevestigd alhier. HA&ERSW0U8&, Gemeenteraad» Afwezig: de heer F. C. Wesselingh. Voorzitter: de Burgemeester, de heer J. v. d. Meulen. Ingekomen stukken o.a. een schrijven van den directeur der Stedelijke Gasfabriek, dat de kosten van het gas iets minder kunnen zijn, zoodat het wordt voor metergas en straatverlichting 16 cent per M3, voor muntgas 17 ct. Deze prijzen gaan in begin November, na de meteropneming. Ingekomen een verzoek van de R.-K. en Protestante land- en tuinbouwvereeniglng, om de arbeiders van Hazerswoude voor verminderden prijs brandstoffen te ver schaffen. Tevens is een verzoek ingekomen van de arbeiders om hun een toeslag te vcrleenen van f 1,50 per éénheid en wel voor die men- schen die minder dan f 1500 inkomen heb ben. Voorzitter: Er zijn 10 éénheden. Dat zou dus worden f 15 per gezin. Het aantal ge zinnen beneden de 1500 gld. inkomen be draagt 600 en dan zijn er nog die niet in den H.O. aangeslagen ziln. Wat een enorme kosten zou dat voor de gemeente worden. Met 't oog op den financieelen toestand der Ingezonden jVlederieelingen a 45 Cent per regel, Zaterdags 60 Cent. uitgezochte collectie Dameshoeden is een bezoek overwaard. H. A. TIMMERMAN, Hofl., N. Rijn 46, Tel. 142 gemeente kunnen we onmogelijk adviseeren tot zulk een besluit over te gaan. We ach ten het dus beter ons niet op dit terrein te wagen. Daar zijn armbesturen en diaco nieën, die hun hand niet zullen onttrekken aan die gezinnen, die liet noodig hebben. Besloten wordt er niet op in te gaan. Adres ingekomen om meerdere lichtpun ten aan den Rijndijk. Daar is al vrijwel in voorzien. De commissie belast met het na zien van de begrooting 1920, heeft rapport uitgebracht met eenige afwijkingen en op merkingen. De commissie stelt voor het bedrag voor het onderhoud van de secreta rie met 50 gld. en voor den aankoop van meubelen ook met 50 gld. te verhoogen. De post voor aanplakken en omroepen met 200 gld. te verhoogen met het oog op het nieuwe aanplakbord aan de Rijndijk. De presentiegelden van de leden van den Raad wenscht de coommissie niet verhoogd te zien, maar wel wil de commissie, dat de verteringen", die de vergadering maakt, uit de gemeentekas zullen worden betaald en daarom die post met f 50 verhoogen. De heer D. de Bruin: Waaróm ontvangen de leden van den Raad pre-sentiegekHVroe- »ger was dat niet, dan mochten ze vrij ver teren. De een verteerde veel, de ander wei nig. Toen is vastgesteld, dat ze f 15 per persoon kregen en daar er 10 vergaderin gen hoogstens in een jaar zijn, stel ik voor dat we niet op dat voorstel ingaan. Voorzitter: In iedere vergadering zijn de kosten wm de vertering altijd voor de vergadering. Waarom zouden dan de leden van den Raad, die voor het welzijn van de gemeente werken, geen koffie kunnen krijgen? Besloten wordt de post met 1 Jan. met f 50 te verhoogen. De post brandbluschmiddelen wordt met f 100 verhoogd, ten einde 1 of 2 nieuwe slangen er bij te koopen voor de dorpsspuit. De post straatverlichting wordt met f 250 verhoogd. Voor de kosten slachthuis is f 1000 uitge- trokken.Tn den distributie tijd is er een rijks veearts aangesteld voor keuring van het vee. Het bedrag is daardoor zeer hoog ge worden. B. en W. hebben onder liet oog gezien, dat- dit zoo niet gaat. In het laatste half jaar is er een. nieuwe wet aangenomen op de keuring van het vleesch. We krijgen dus een nieuwe keuringdienst en een keur meester. Het keuren moet dan maar be taald worden door de betrokken slachters of veehouders en daarom zullen We deze post verminderen met f 900. De post voor onkosten aan den toren is vastgesteld op'f 100. Er moet eigenlijk een groote restauratie aan den toren geschie den, maar we weten niet bf de zijvleugels bij den toren tot den toren belmoren of niet. De grootste bouwvalligheid zit in de zijvleugels. Nu moet dit eerst uitgemaakt worden. We zullen dus een commissie be noemen om dat eens goed te onderzoeken. Kosten algemeene begraafplaats. De com missie stelt voor om een doodgraver aan te stellen. Dit werk wordt, nu gedaan door de gemeentewerklieden en ze zijn daardoor veel aan hun werk onttrokken. De com missie stelt voor een doodgraver aan te stellen, die uit deze post bezoldigd wordt. B. en W. voelen weinig sympathie voor dat voorstel. Hier is 't maar een kleine hegraaf- plaats. Eén persoon kan het ook weer niet doen. Moet er een groot graf gegraven wor den. dan moeten ze met hun tweeën zijn. De heer A. N. van Exter: We hadden eén onzuivere boekhouding van "de begraaf plaats. Do gom. werklieden worden niet betaald van de post voor de begraaf plaats. Daarom wilden we een doodgraver. Besloten wordt deze niet te benoemen. Op de begrooting komt nog voor de kosten veroorzaakt voor de werkzaamheden van de huureommissie. De Raad had verzocht aan den minister om f5 te geven voor den voorzitter bij iedere vergadering en f3 voor de leden. De minister had teruggeschreven: drie gld. is genoeg voor den voorzitter en 2 gld. voor de leden. Maar daar Hazers woude nogal uitgebreid is. vinden BT en W. dit te weinig en nu wordt besloten ,*dat de gemeente, toch het volle bedrag zal uit- keeren. Ontvangsten van den B. stand. Vrijdag is een kostelooze dag om te trouwen. De commissie stelt voor om het bedrag, dat nu f 5 is np een buitengewonen dag te brengen op f 10. De Voorzitter: Dc kleine man wil ook wel op een buitengewonen dag trouwen, waar om moeten we dat nu op f 10 brengen? Laten we er later nog maar eens op terug komen. Verzoek van de commissie om voor de luxe honden f 3 te laten betalen. Voorz. Dat zullen we in nadere overweging nemen. Post onkosten geneesheer: Op het dorp ontvangt de^ geneesheer f 550 en aan den Rijndijk f 350. Verzoek ingekomen van dr. J. J. Casparis om zijn salaris te verhoogen. B. en W. hebben gemeend niet op dit ver zoek in te gaan. De heer W. C. Schrier: Ik kan er wel iets voor voelen om beide salarissen in over eenstemming te brengen. Het verschil is wel wat groot. Do heer D. de Bruin: Het is geen salaris. Het is alleen uitgetrokken voor de behoef- ligen, die niet kunnen betalen. Het aantal is zoo gering, dat we het niet behoeven te verhoogen. Na eenig heen en weer gepraat, wordt het verzoek met 8 stemmen tegen en 2 voor verworpen. Ingekomen een schrijven van den direc teur van het postkantoor te Leiden om de heeren van het telefoon- en telegraafkan toor eervol ontslag te verleenen, daar het geheel rijksdienst zal worden. Tegen 1 Jan. ontvangt nu de telefoonhou der, de heer J. Blijleven eervol ontslag als ook de heer F. Vermeulen als te'egrambe- 6teller. Tevens verzoekt de directeur het ge meentebestuur, daar nu alle kosten van de gemeente worden afgewenteld, spreekcel en leiding kosteloos ter beschikking van het Rijk te stellen. B. en W. stellen voor toch een billijke vergoeding te vragen, daar alles pas nieuw is. B. en W. stellen voor de huur van de woning van den oud-secretaris op f 250 te stellen en de pacht van den tol van f 400 op f 450 te brengen. Beide voorstellen worden aangenomen. De uitgaven van de begrooting worden nu vastgesteld op 71140,14% gld. Nu krijgen we een batig saldo van 1143,70 gld., dat geboekt wordt op de post van on voorziene uitgaven. B. en W. stellen voor den H. O. van f 42000 te brengen op f 4000, hetwelk wordt aange nomen en de opcenten van de personeele belasting te brengen van 20 op 30, hetgeen ook wordt goedgekeurd. Op de begrooting 1909 komen we te kort voor de kiesverrichtingen f 145. Deze wor den gedekt uit de onvoorziene uitgaven, alsook het bedrag, zijnde f 218.30 dat voor dit jaar nog aan het pensioen van den oud- secretaris moet worden bijgedragen. Ingekomen een verzoekschrift van de schoonmaakster van de secretarie om haar loon te verhoogen. Aangezien er zooveel te doen is, stellen B. en W. voor, om het be drag dat nu fl i9, te brengen op f 2, het welk wordt aangenomen. Na de gebruikelijke rondvraag sluit de Voorzitter de vergadering. HILLEGOM. Ned. R.K. Bond van P. T.T. Zondag vergaderde alhier de afd. Hillegom en Om streken van bovenstaanden Bond. De Voortdtter, de heer J. Heemskerk, opende met den ohr. groet en spran zijn tevredenheid uit over de opkomst, in 't bij zonder van de „buitenleden", n 1 eettc al'en welkom. Hierna spralc hij een oogen- blik over de salaris-actie. Zeer breedvoerig memoreerde bij al wat na onze laatste bij eenkomst weer geschied is, in 't bijzonder wat ons Bondsbestuur heeft gedaan en met welken ijver het nog steeds blijft werken. Hij memoreerde tevens nog de demonstra tie, uitgeschreven door de C. B. P. T. T., en de N. A. B. in Den Haag gehouden en eenige'weken later de interpellatie „Hels- dingen" in de Tweede Kamer, 't Is meest veel geschreeuw, maar weinig resultaten, volgeng spr., wij hebben daden noodig en met geweld zullen wij nooit gcede resul taten bereiken. De voorzitter geeft tevens een overzicht omtrent de C. B. P. T. T. en N. A. B en hoe deze zoo broederlijk tot el kaar gelcomen -zijn na eerst min of meer vijandig tegenover elkaar gestaan te heb ben. Alles \yordt echter zeer duidelijk, als we' zien, hoe velen, dank zij de krachtige wer king van „St. Petrus" en andere Chr. bon den de C. B. P. T. T. hebben verlaten en dtes wat daarvan nog over is, deelt voor een groot gedeelte in de meening der hee ren van den N. A. B. Laten wij dus, aldus dc voorzitter, ons groote vertrouwen steeds blijven geven aan ons Bondsbestuur, dat zeer paraat is. Geen twijfel, of ons goed recht en onze positie-verbetering zal door ons Bondsbe stuur met succes worden bepleit. Hierna werden de notulen ge'ezen en onder dankzegging goedgekeurd. Wederom werd een nieuw lid geinstalleerd en een ander voor de volgende vergadering ter installatie ingeschreven. Breedvoerig werd gediscussieerd over punt 5 der agenda: vergaderen op Zondag. Ten slotte werd met groote meerderheid van stemmen besloten op Zondag te blijven vergaderen, vooral ook om de buitenleden in de gelegenheid te stellen de vergaderin gen bij te wonen. Nog werd medegedeeld, dat een schrijven was ingekomen van het comité tegen de duurte, inhoudende een uitnoodiging om zitting te nemen in het bestuur bij een eventueel in dien geest op te richten ver- eeniging. De heer v. Lierop lichtte in het kort de bedoeling dezer vereeniging toe, waarna besloten werd geen deel van het bedoelde bestuur uit te maken. Hierna nog eenige huishoudelijke zaken waarna sluiting met den chr. groetv «atv/ijk aam gpm rijn. H. Missie. Van, 23 tot 30 November a.s. zal in onze parochie door Paters Jezuieten een H. Missie gegeven worden. Vorst. Het is vooral de bloemkool die door de vorst de laatste dagen veel heeft geleden. Bij de toch al niet beste uitkom sten van liet tuinbouwbedrijf zou hot be droevend zijn als het product bloemkool, het eenige wat winstgevend was, door aan houdende vorst verloren zou gaan. Met verlangen wordt naar ander tv eer uitge zien. ROELOFARENDSVEEM Burgerwacht. Op ruime wijze is in onze gemeente het bericht verspreid door de Alkemadesche Burgerwacht dat op 4 en 5 Nov. resp. te Roelofarendsveen en te Rijpwetering een vergadering zal worden gehouden, waarvan het doel is ook in deze gemeente een corps Vrijwillige Landstorm te krijgen. Gisterenavond had die eerste vergadering plaats en trad, zooals reeds bekend was gemaakt, de WelEerw. Heer van Dorp als spreker op. Dat de zaal flink was bezet is geen wonder, daar de naam van den spreker reeds voldoende is, om een talrijk gehoor te verwachten. Voor den Veendgr gold dat in het bijzonder, nu zij in de gelegenheid was zijn vroegeren kape laan nog eens te lioorcn. Nadat de commandant van de Burger wacht, de heer Bonda van Ondewetering, de vergadering had geopend, en allen een hartelijk welkom had geheeten, in het bij zonder den Eenv. spieker, den heer burge meester van Wichen, en dr.Vadkema Blouw van Bodegraven, gaf hij 't woord aan den Weleerw. heer van Dorp, tot het behande len van zijn onderwerp: „de Vrijwillige Landstorm". Toen Z.E. zich naar de plaats begaf, vanwaar hij de vergadering zou toe spreken, steeg een applaus op uit de ver gadering. En zeker zal 't menigen Veender aangenaam in de ooren hebben geklonken, toen Z.E. bij den aanvang van zijn rede, de Onder het Vergroot-gias, CCLX. Een gevaar voor de straat. Misschien herinneren zich nog velen ergenis, bij lien op den 3den October gj. wekt, toen op 't drukst van den dag in df Breestraat terwijl de voetgangers zi^ voetje voor voetje moesten laten voortgljj. den een motor-rijder met een vrij-vlug vaartje door de menigte trachtte te dringen Gelukkig was de politie er gauw bij, voor! dat er ongelukken waren gebeurd of terecht geërgde burgers wraak hadden nomen op den onbekookten rijder. Een motor is een pracht-uitvinding en \vi gunnen natuurlijk van harte een zoo gerief, lijke vervoer-middel aan dengenen, die ziet zulks kunnen veroorloven. Maar dezulkq hebben er voor te waken, het publiek ze< weinig mogelijk tot last te wezen. De eet voudigen die nog in dezen moderne tijd per voet de aarde be-tippelen, hebben tocfc ook nog wel hun rechten! Maandag nu is dit bewuste motor-rijde! voor het kantongerecht alhier verschenen, De ambtenaar van liet O.M., mr. v.d. Ety vroeg een boete van 10 gld. subs. 5 daget en ontzegging van het rechl om gedurende den tijd vat 1 jaar een motor r ij tu i g |f besturen. Als aan dat laatste wordt voldaan zal d* kantonrechte^' zeker handelen naar vele o. i. zeer redelijke e n billijke-rechts opvatting. vergadering toesprak met „mijne vrienden' Wat de rede zelf betreft, we hebben noj niet duidelijker den ernst der tijden hooien uiteenzetten. Een onvergetelijke indruk u\ blijven van hetgeen door den WelEerw, heer van Dorp dezen .avond is gesprokee, En het kan niet anders, of, waar deze rede- naar optreedt, zal men overtuigd zijn va- de noodzakelijkheid der Vrijwillige Land storm. Nadat door de voorzitter den Eerw. spie ker dank was gebracht, mede namens di vergadering, werd gelegenheid gegevea, zich op te geven, 65 gaven zich op voor dj Landstorm en 35 voor de Burgerwacht. Wi vvilen hier nog aan toevoegen: als vai avond de courant verschijnt, en men gisl» renavorid niet op de vergadering is ge weest, is het nog vroeg genoeg voor vole? om naar Rijpwetering ie gaan. Ik zou hue langs dezen weg nog willen aanraden, daar heen te gaan, niet alleen om Z.E. a hooren, maar om de toetreding tot fc Vrijwillige Landstorm zoo volkomen moge lijk te maken. Voor het ongelukkige Weenen. Dooi bet Bestuur der Tuinderspatroonsver. „Si Benedictus" alhier is een circulaire ver spreid waarin -giften worden gevraagd, (geld, kleeren, levensmiddelen) ter leniging van den hongersnood te Weenen. Door di heeren Nic. van der Meer Gz„ G. van Leeuwen, Jac. van der Meer Cz„ Wout van der Zwet Pz. en Nic. Bakker Jacz., wordei giften in ontvangst genomen. Niet te vergeefs zal een beroep wordei gedaan op de naastenliefde! ZOETERWOUOE. Jubileum. Heden herdacht mej. Cor nelia van Leeuwen den dag, waarop zij voor 12% jaar geleden in dienst trad bij mej. S. Westihof, alhier. Elektrische houtbewerking. Door des heer A. Paardekooper alhier is vergunainr gevraagd voor de oprichting van een elek trisch houtbewerkerabedrijf. Agenda der vergaderingen van bi! ht! Plaatselijk Comité der K.S.A. te Lelden aangesloten vereenigingen. R. K. Dioc. Vrouwenbond. Vrijdag 3de ld Studiekring in de St. Lodewijkskerl „De Vrouw en de Charitas". R. K. Handels-, Kantoor- en Winkelt* dienden, Vrijdag 7 Nov. in Patronaatsg» bouw Hooigracht 18. Afd. Leiden en omstreken van R. K. bijz. ontferw., Zaterd. 15 Nov. 3 uur, in dl Harmonie (Breestraat) tc Leiden. R. K. Post- Telegraaf- en Telcfoon-pcrsfr neel. Zondag 9 Nov. namiddags 4 uur, ia Patronaat, Hooigracht. R. K. Stud.ver. „Sanctus Augustinus', Maandag 10 Nov., 8£ uur in den Turk. R. K. D. Vrouwenbond. Woensdag 12 No vember ledenvergadering in de Graanbeurs, WOENSDAG. Bodegraven, Fcostvtf gadering van den R. K. Volks bond. in het patronaatsgeboutf. aanvang 7 uur. WOENSDAG Zoeter wou de, Lesing door den weleerw. heer J. H. Niekel in het Patronaatsgeboufl aan den Hoogen Rijndijk, 'sav. 7 uur. Onderwerp: Het Vrouwen kiesrecht. DONDERDAG, Zoeterwóude. N. H- K». Bond van Bloemist-, Tuin- en Landarbeiders „St. Deus Dedit.' Algemeene vergadering op Don derdag a.s des 's avonds 7 uuf in het café van den lieer L Lubbe. Bespreking Werkloo* heidverzekering door een Hoofd bestuurder. VRIJDAG. Oegstgeest. Ned. R. Volkshond, ledenvergadering te" uur dn do Par. school. ZATERDAG Nieuwvoen, 8 uur in R. K. school, alg. jaarvergade ring van de R. K. Prop.vereeni ging „St. Willibrord", voor dona teurs en donatrices. Spreker te heer B. Th. de Wolf. ZONDAG, Nieuwvee®. Ned. R- Volksbond, 7 uur, voor leden donateurs, uitvoering in de R-»- School. Des 's morgens aJg#* H. Communie voor de leden.

Leidsche Courant | 1919 | | pagina 2