Uit de Omgeving. éénvoudig man cn maakt er heelemaal geen drukte bij. Cort van der Linden, als hij zoo binnenkwam, schreed voorwaarts gelijk een van den Olympus afgedaalde god. De geïncarneerde statigheid en deftig heid. De ernst en de wijsheid gestold op z'n eerbiedwaardig aangezicht. De heer Buys die tot nog toe als premier heelemaal geen kwaad figuur slaat, kuiert gewoonweg binnen en leest de paar zinnen en kuiert weer weg;' Drankbestrijding. Een voorbeeld voor Leiden. Gisteravond werd in den Kon. Schomv- buig te Den Haag een groote propaganda- uitvoering gegeven tot opening van de blau- wc-maandactie, uitgaande van de federa tie van R. K. Haagsehc drankbeslrijders- voreenigingen. Aanwezig waren o. a. de minister van Rinnenlandsehe Zaken, de voorzitter van de Eerste Kamer en tal van andere autori teiten. Moge morgenavond ook alhier de hcogere standen op de propaganda^avond van de R. K. Leidsche Drankbeslrijders-verceni- grng vertegenwoordigd zijn. Staten-Generaal. Vereenïgde Vergadering van de beide Kamers, op Dinsdag 16 September 1919 tot opening ivan de gewone zitting der Staten-Generaal. De beer Van Voorst tot Voorst, die den voorzittersstoel bekleedt, opent, na dat de leden zich in de Ridderzaal op het Binnenhof vereenigd hebben, dos namid dags te half één uur de vergadering en doet door den griffier van de Eerste Kamer voorlezen een Koninklijk besluit van 6 Sep tember 1919 no. 16, houdende zijn benoe ming tot voorzitter van de Eerste Kamer gedurende de zitting die heden zat aan vangen. De Voorzitter benoemt een commis sie «lie Hare Majesteit de Koningin in het gebouw zal ontvangen en uitleiden. De Ministers, hoofden van Ministerieele Departementen, -en de leden van den Raad van State vereenigen zich te één uur dës namiddags mede in de Ridderzaal. Hare Majesteit de Koningin, vergezeld van Zijne Koninklijke Hoogheid den Prins der Nederlanden, Hertog van Mecklenburg, kort daarna in de Ridderzaal aangekomen, •wordt door de commissie in de vergadering binnengeleid, neemt plaats op den troon cn houdt, terwijl Zijne Koninklijke Hoog heid de Prins naast Haar gezeten is, de •volgende rede: De omstandigheden, waaronder ik Mij thans weder in Uw midden bevind, zijn in menig opzicht gelukkiger dan' in de laat ste jaren het geval was. Mij vervult innige dankbaarheid jegens God dat Hij ons Va derland voor de -verschrikkingen van den oorlog heeft willen sparen. Leger en vloot hebben pal gestaan om onze onzijdigheid te handhaven. De diep gevoelde erkentelijkheid der natie blijve verzekerd aan de mannen, die bij# de ver vulling van hun plicht jegens het Vader land zich groote opofferingen hebben moe ten getroosten. De gedachte, dat na de wereld beroering de toekomst op voet van vriendschap met de andere mogendheden wordt ingegaan, stemt tot dankbaarheid en tot voldoening. Alleen weid bij d» rêgelhig van de uitkom sten van den oorlog ons land gewikkeld in een geding, waarvan onze verhouding tot België den invloed onderging en waarbij >k geroepen werd voor de rechten en de be langen van den Staat en voor zijne zelf standigheid met nadruk op te komen. In innige gemeenschap met Mijn gansche volk gaan mijne gedachten uit naar Limburg en Zeeuwseh-YIaandcren, in wier trouw en aanhankelijkheid de hechtheid en de kracht onzer nationale eenheid ondubbel zinnig tot uitdrukking kwamen. Nadat de totstandkoming' van den Volke renbond zal zijn verzekerd, zal de toetre ding van Nederland aan Uwe"goedkeuring ■worden onderworpen. Vertrouwd mag worden, dat de overzee- sche aanvoer der meest noodzakelijke pro ducten voor afzienbaren tijd verzekerd iis. De levensmiddelenvoorziening blijft intus- schen, in verband met de belangrijke prijs stijging, Mijne volle aandacht eischen. Ofschoon in belangrijke mate de werk loosheid afgenomen is, zal toch hel noodige verricht worden om door het uitvoeren van werken en het bevorderen van on tg in Din gen, de arbeidsgelegenheid te vergrooten. Do uiterste kostbare maatregelen, welke de verzorging van de geestelijke en stoffe lijke belangen van Mijn volk vordert, en de bij voortduring hooge stand vajj de prij zen stellen eischen aan 's Lands schatkist, die Mij met groote zorg vervullen. Ondanks de bevredigende opbrengst van s Rijks middelen en den invloed van de met. Uwe medewerking bereids tot stand gebrachte maatregelen tot versterking van inkomsten, wijst de raming voor den ko menden dienst een belangrijk tekort aan. -Bovendien zijn regelingen in voorbereiding, die geen uitstel kunnen lijden, en een aan zienlijke vermeerdering van uitgaven noo dig maken. Afgescheiden van deze onvermijdelijke •uitzetting van uitgaven, is het met het oog op den f:nancieelen druk, dien de belastin gen reeds op ons volk leggen en nog zullen leggen, noodzakelijk, dat het doen van nieuwe uitgaven tot het uiterste beperkt worde. Tot verkrijging van de dringend noodige versterking der middelen, zullen in de eer ste.plaats de te dien einde bij U ingediende wetsontwerpen Uwe aandacht blijven vra gen. Verdere voorstellen worden in gereed heid gebracht en zullen IJ binnenkort wor den aangeboden. Hierbij staan op den voorgrond eene belasting op uitgaven van weelde, een fiscale herziening van het ta rief yap invoerrechten, eene belasting op tabak, sigaren en sigaretten cn eene uit breiding van de zegelbelasting. Een Wets-ontvverp tot wijziging van eeni- ge bepalingen van het. Burgerlijk Wetboek betreffende het wettelijk erfdeel zal U wor den aangebóden. Wettelijke bepalingen tegen het maken van woekerwinsten zullen U worden voor gesteld. Een Wels-ontwerp tot regeling van den rechtstoestand der ambtenaren zal worden ingediend; het overleg omtrent de admi nistratieve rechtspraak zal worden hervat. Met de uitvoering van het gewijzigd ar- tiekl 192 der Grondwet, in het vorig zitting jaar aangevangen, zal ter verkrijging van bevrediging op onderwijsgebied worden voortgegaan. Nevens de reeds aanhangig gemaakte ontwerpen tot wijziging van de besaande onderwijswetten, zal U een Wets ontwerp bereiken tot regeling van het be- waarschoolonderwijsw Op het defensie-vraagstuk blijft Mijne volle aandacht gevestigd. De oplossing kan eerst ter hand genomen worden, wanneer omtrent de internationale regeling, door den Volkerenbond beoogd, meer zekerheid zal zijn verkregen- Met kracht zal worden voort gearbeid aan de in uitvoering en voorbereiding zijnde groote waterstaatswerken, waardoor de belangen van liet verkeer in hooge mate zullen worden gebaat. Nopens de electriciteits-voorziening van Rijkswege zullen, naai- vertrouwd mag worden, spoedig voorstellen gedaan wor den. Op de bevordering van het lucht va art ver keer is Mijne aandacht gevestigd. Het is noodig aan enkele tijdelijke rege lingen, die onder den druk der tijdsomstan digheden ontstaan zijn, een blijvend ka- raker te geven; daarmede zal eene alge- heele herziening dier regelingen gepaard gaan. Zoo zal de Noodboschwcl moeten vervangen worden door eéne regeling ter voortdurende bescherming van onze bos- scfien en zal ter vervanging der Binnen schepen wet, eene wettelijke regeling van het Binnensohecpvaartbedrijf worden voor gesteld. Eene nieuwe Jachtwet zal worden inge diend. Regeling der winkelsluiting bij de wet is in voorbereiding-. De mogelijkheid tot het verkrijgen van kleingrondbezit dient tot anderen dan tot de landbouwaibeiders te worden uitge breid. Voorstellen tot bevordering van de sleen- kolenproductie zullen U onverwijld berei ken. Ingediend zullen worden voorstellen tot wijziging van de Woningwet, tot bevorde ring van de vreedzame bijlegging van ar beidsgeschillen, tot regeling van de arbeids bemiddeling en tot regeling van de werk loosheidsverzekering. Een Landbouw-ar- beidswet, een Landbomv-ongevallênwet, alsmede voorstellen betreffende de zieken verzorging van on- en minvermogenden zijn in voorbereiding. De toestand der Indische geldmiddelen maakt hel opleggen van verschillende- be langrijke nieuwe lasten noodzakelijk, waartoe bij de eerlang in te dienen begroo ting voorstellen zullen worden gedaan. Mede zijn in dit zittingjaar te verwach ten voorstellen om op Java autonome re gentschappen onder hefc bestuur van raden te vormen, terwijl een'wijziging van arti kel 123 van het Regeringsreglement be treffende het Overheidstoezicht op de Chris telijke Zending aan Uw oordeel zal worden onderworpen. Met de bede dat Gods zegen op Uw arbeid moge rusten, verklaar Ik de gewone zit ting der Staten-Generaal geopend. Hare Majesteit de Koningin, vergezeld van Zijne Koninklijke Hoogheid den Prins der Nederlanden, Hertog van Mecklenburg, •en voorafgegaan "door de commissie, ver laat de vergaderzaal. De Voorzitter sluit, nadat de commissie in de zaai is teruggekeerd, de ver.eenigde vergadering. Gemengde Berichten. De onschuldige geraakt. Naar Rotter dam is overgebracht do varensgezel T. K, op verzoek van den officier van justitie to Dordrecht. De man wist zich echter los to rukken en'te vluchten. Burgers en agen ten zetten den vluchteling na, waarbij hem eenige revolverschoten werden nagezon den. Een der kogels trof daarbij het 19- jarige meisje M. N. rle K.. waardoor het meisjo ernstig in het rechter onderbeen verwond werd. Een verlies voor de Rcttertianiscke dier gaarde. In de Rotterdamsche diergaar de is Zondagnacht de eenige nog overge bleven olifant overleden. Het cadaver is reeds door de leeuwen opgepeuzeld. - Spaansche griep. In de gemeente Op- sterland (Fr.) komt weer Spaansche griep voor. Het aantal gevallen neemt toe. Goed op de hoogte. Do „Moasb." knipt uit de Brusselsehe „Standaard"' het vol gende bericht: Uit Londen. De laatste gemeenteraads verkiezingen in de voornaamste steden van Holland, hebben het aantal socialisten in Amsterdam, Rotterdam en Den Haag aan zienlijk doen toenemen. Op do eerste ver gaderingen van den gemeenteraad heb ben deze plaatsen socialistische burgemees ters gekregen. Te Rotterdam is een com munistische veldtocht begonnen. Waarom haalt men ook te Brussel het nieuws betreffende Nederland uit Londen? vraagt onze collega terecht. Brutale inbrekers. .Verleden week heeft een inbreker t© Bergen aan Zee in eon der hotels een stout stukje uitgehaald. Hij wist op oen veranda te komen, waarop een .viertal slaapkamers uitkwamen, en heeft uit die kamers alle kleinoodiën en kostbaarheden meegenomen, niet alleen van de waschtafels, maai; opk uit koffers en taschjes, zonder "dat één dor bewoon sters wakker geworden is. Zaterdag zijn, in een onbewoond huis, twee individuen gearresteerd, van weike een verdacht wordt niet onschuldig tc zijn aan de hotelinbraak. Uit het tramrnam. Een 26-jarig man uit Zar.dvcoit geraakte op het viaduct bij do Leidsche vaart op de lijn der E. S. M. met zijn hoofd bekneld tusschen de lp'ug- spijlen en den wagen, doordat hij zich uit do tram hoog. Een noodverband werd aangelegd, dat de gewonde bij aankomst te Zandvoort ech ter weer verwijderde. Hij werd naar buis vervoerd maar is een uur later overleden, Waarschijnlijk ann verbloeding. De ongelukkige was juist van een zeereis te IJmuidcn binnengeloop en. Een laffe daad. Do vorige weck werd nabij CalJanlsoog een fleseh aan het strand gevonden, waarin een briefje >net de mede deel in», dat de logger K. W. 17 ..Prinses Juliana'* verongelukt zou zijn. Aangezien de naam van den ondertec-kenaar niet van een der opvarenden was, meende, men al met een laffe daad van een grappenmaker tc doen tc hebben. Het vermoeden is na waarheid geworden, want de logger is gisteren weltchouden in IJmuidén terug gekeerd. Ongeluk. Te Heemstede bij Haarlem is een elec.ltische tram der N.Z.T.M. tegen een. melkwagen aangereden. De bestuur der vverd van den bok geslingerd en is aan de gevolgen e verleden. Onweer. Te Gorssel is de boerderij van hot Oude en Nieuwe Gasthuis te Znt- phen door den bliksem getroffen en af gebrand. Zondagmiddag is do bliksem geslagen in de boerderij van J. Buis te Ouddorp bij Alkmaar. Ze is geheel afgebrand. Tc Eerbeek werd de daghuurders plaats van v. d. Veen een prooi der vlam men. Te Lobith zijn in den nacht van Zater dag op Zondag j.l. van den landbouwer Oostenrijk aldaar een paard en van den veehouder L. Poleis te Spijk een koe, in de weide, door den bliksem getroffen en ge dood. Zondagmiddag tijdens een kort maar zwaar onweer is te Rinnogom (N.-H.) een man door den bliksem gedood. Een stelling vo«fr do teJectovische geleiding werd aan splinters geslagen. Sociale Berichten. Het Natronaal Kanze-congres. Einde October zal te Breda het Natio naal Hanzc-congrcs gehouden worden. Er zijn verschillende commissies ge vormd, die de voorbereiding van het B. K. Mid den st an d scong r es met kracht ter band hebben genomen. Er wordt een groote deelneming ver wacht, vooral omdat de rnidde-nstaud hoe langer hoe meer in het gedrang dreigt te komen en men dus met vereende krachten moet pogen dit gevaar a-f te wenden. Besloten is een feestgids uit te geven, waarin behalve een beschrijving der be zienswaardigheden van Breda en omstrek ken, versierd met foto's, ook artikelen van bekende economen een plaats zullenkrij gen. Collectief contract in de metaalnijverheid. Het Nationaal Hanze-Burcau deelt het volgende mede: Dezer dagen deed een ongelukkige mede- deeling de ronde in sommige bladen, welk een geheel verkeerd licht werpt op het Nationaal Hanzehureau en den R. K. Sme den patroonsbond, in verband mei het afge sloten collectief contract i?i de metaalnij verheid. De zaken kunnen kort als volgt worden rechtgezet. Van brieven, die rar. L. G. Korienhorst o p21 Maart 1919 en 4 -April 1919 aan het Nationaal Hahzebirrean heeft gezonden, waarin hij er op zou gewezen hebben; dat de R. K. smeden bij de tot standkoming van het C. C. in de metaalnijverheid groot belang hadden e» dat overleg moest wor den gepleegd, is op het Nationaal Hanze hureau niets bekend. Vervolgens is de R. K. Smedonbond druk aan het werk voor een landelijk collectief contract, zoodat spoedig een. zoodanig con tract ook in liet smeck-nbedrijf een voldon gen feit zal zijn. R. K. Bankiers en Kassiers. Het Vakbureau voor R. K. Werkgevers hoeft het- initiatief genomen tot het oprich ten van een organisatie van R. K. bankiers en kassiers. Na een redevoering van Mr. L. C. Kor- temhorst werd besloten tot oprichting van de R. K. Vereeniging voor «Jen Geld- en Effectenhandel. Bij'de bestuursverkiezing werd hesloten dat het bestuur zal bestaan uit één verte genwoordiger van de Hanzebank, één van de Boerenleenbank, één uit het grootbedrijf en twee int de particuliere banken. Voor de eerste zes maanden zal het voor- loopig comité als bestuur optreden. SPORT. De Efta. Voortzetting der passagiers- vluchten. Naar verluidt, zullen een tweetal Black burn-Kangaroos, eenige Avro's en dé Fok ker-machines op het vliegterrein van de Elta gestation neerd blijven, om nog gedu rende eenigen tijd passagiersvluchten te maken. Luchtvsartverbïmding van Nederland met Engeland. Naar het persbureau Vaz Dias verneemt, is hier te lande de eerste geregelde weke- lijkscho iuchtverkeersv.ei binding tusschen Nederland en Engeland geopend. Deze dienst behoojrt aan de British Aerial Trans port Company en wordt bier te lande ge organiseerd door de heeren Koolhoven, Co- blyn en Van Doorninck. Het toestel, dat hiervoor is uitgekozen is-het op de E. L. T. A. welbekende B. A. T. Limousine. De vertegenwoordigster der B. A. T. Maat schappij in Nederland is de Maatschappij Cobor, Spoorlaan 16, te Bilthoven, waar plaatsen kunnen worden besproken. De prijs voor een vlucht van Nederland naar het vliegveld Hounslow bij Londen be draagt 20 pd. st. De passagiers zijn verplicht voor hun reis naar Londen de passen te vertoonen aan de Maatschappij Cobor, daar passen beslist in orde behooren te zijn. ALPHEN a/tf. RIJN. Invaliditeitswet. In een drukbezochte vergadering van den R. K. Volksbond, waarbij o. a. tegenwoordig was de Z.E. heer Deken, en de geestelijke adviseur van den Bond, werd gisteravond in de St. Jo- sephzaal door den heer II. B. Wijtenburg ambtenaar bij den Raad van Arbeid een duidelijke uiteenzetting gegeven, omtrent de strekking van de Invaliditeitswet. Na afloop der bijeenkomst werd de gelegen heid opengesteld tot inschrijving. Zoo ook Dinsdag, Woerisdag en Donderdag dezer week, 's avonds van 7 tot 9 uur in de oude R. K.- school. Geitenkeuring. Alhier had Zaterdag middag de jaarlijksche geitenkeuring .plaats van de R.-K. geitenfokverecniging „Sanit&s", op het terrein van don heer Streng, daartoe welwillend afgestaan. Do aanbieding bestond uit 78 stuks, ter wijl nog vele leden met hun exemplaren wegens do hitto niet waren opgekomen. Als keurmeesters fungeerden de heeren van Noort en Clemens; vooral was de keu ring der oude geiten voor hen een moeilij ke taak, daar deze uitstekend uitkwamen. Allereerst werd overgegaan tot het opne men van stambockgcïten, wat tot resultaat had. dat de vereeniging 13 exemplaren rijker is gewórden. Vervolgens wérd aangevangen met de keuring van die geiten, welke in.aanmer king kwamen voor de prijzen. De uitslag was als volgt. Stamboekgeiten: le prijs de geit Mina, eigenaar L. v. Hevelingen: 2e" prijs Marie, van J. Huisman; 3© prijs Marie van P. Vermeulen; te prijs Nelly, van A. v. Dam: troostprijs B. Óvcres met Nelly. Van de jonge witte geiten, welke zijn ingeschreven in het jongvee-register, ver wierf de "heer B. Kortman den len prijs mot de geit Mary; 2e prijs J. Huisman met Marie; 3e prijs T. Roest met Juliana; 4e prijs A. v. d. Zwan met Mary II. Van de witte geiten met horen-s verwierf heer J. Huisman den len prijs met Nolly: 2e prijs-D. Verwij mei Anna; 3e prijs C. 7. Kruif met Anna. Opmerkelijk was hef. "dat- slechts 'drie bonte geiten aanwezig waren, zoodat de Joden wel de goed© richting ingaan door witte geiten te fokken. Nu nog de gehoren de geiten opgeruimd en „Sanitas" kan er wezen. Statesten. Mot de.„St.-Ct." zijn verzon den de Kon. goedgekeurde statuten van de Coöperatieve Hanze-Inkoop-Vereeniging Smedonbclang", alhier. BOSKOOP. Examen. Do heer M. Jonge jan. kas- baas bij de firma D. A. Koster alhier, heeft met gunstig gevolg te Utrecht examen af gelegd voor toelaling tol den Rijkscursus voor opleiding van tuinbouwvakonderwij- Winkelweek. Wij vernemen dat zich 36 winkeliers hebben aangemeld voor deel name aan de te houden winkelweek. Ter hcoordeeiing van de étalages is in het le ven geroepen een dames-comité. Volksfeest. De heer Duvaï Slêthouder, burgemeester dezer gemeente, zal morgen des voorna. 9 uur op hel Sportterrein de feestelijkheden van het Volksfeest met een rede openen. Ongeluk. Doordat de heer v. T., al hier Zaterdagmiddag op den Reijerskoo- perweg sterk moest remmen, ten einde een .aanrijding met andere wielrijders t© voor komen, had hij het ongeluk om van zijn motorrijwiel te vallen. Met een gebroken been werd hij opgenomen. inbraak. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is ingebroken in de. loods van mevr. de wed. J. A. Koster alhier. Vermist werd een partij brandhout, alsmede ec-nig gereedschap; ook de-ijzeren schuit was ver dwenen. De politie hc-eft alles opgespoord, doch van de daders tot heden geen spoor. Oud-burgemeester Rutgers gehuldigd. Zaterdagavond had er in de Raadzaal van het gemeentehuis een plechtigheid plaats. Onze vroegere burgemeester, de- heer mr. V. II. Rutgers, benevens diens echlgenoote waren door den Raad en hoofdambtenaren uifgenoodigd tot het in ontvangst nemen van een huldeblijk. Dc heer H. v. d. Tak, wethouder, sprak den heer Rutgers toe en memoreerde hetgeen deze voor Boskoop heeft gedaan. Alsnu werd het doek weggehaald en vertoonde zich een prachtige tegeltableaus, voorstellend een gedeelte der Gouwe en het jaagpad; een waar prachtstuk. De heer Rutgers bedankte hartelijk voor dit geschenk. HAZERSWOUDE (Rijndijk). Geitenkeuring. Zaterdag had 'alhier oen geitenkeuring plaats. De prijzen vielen als volgt- le prijs J. Kompier; 2e prijs G. Kapte:n; 3e prijs J. Wortman; te prijs H. v. d. Hulst; 5e prijs R. Meijer; 6o prijs Esmeijer. Van de jonge sanegeïten: le prijs ,M. Ploeg; 2e prijs gebr. v. Schie. Van de jonge geiten met hoorns, le prijs M. Men ken; 2e prijs G. Kaptein. Van de Holland- scho geiten 1 prijs Esmeijer; 2 prijs J. Boers; 3e prijs Esmeijer. Er zijn 13 geiten in het stamboek opgenomen. HILLEGOM. Verdronken. Y. Gistermiddag is het 8-jarig zoontje' den heer Langeveld, aan de Beekkaj woonachtig, in de Leidschevaart te wat geraakt en levenloos daaruit opgebaali ,e Treurig! 40-jarig jubiié. Op Woensdag 24 jf( Cl zer zal het 40 jaar geleden zijn dat de hei W. N. Stassen alhier in dienst trad 1 Van. Waverens "Graanhandel Ceres alhi« Men deelt ons mede, dat dit jubilé niet or, opgemerkt zal voorbijgaan. NIEUWKOOP. Tocneelclub. Dezer dagen beeft' 2i( alhier officieel een R. K. Tooneelclnb p 31 constifueerd, met als bestuur de heen P. de Jong, voorzitter; J. G. Opstal, sect en J. Mourits, penningmeester. R. K. Drankbestrijding. Onze Drankweerorganisaties hebben op waan] ge wijze haar Blauwe Maand-actie ingezu Vrijdagavond had de MariarvereenigM onder medewerking van.het Kruisverbom een propaganda-vergadering georganisee welke schitterend geslaagd mag hceteö. Het Patronaatsgebouw, dat een 300 mej schen kan bevatten, bleek te klein, vele "moesten worden afgewezen. Ook was aan wezig de Zeereerw. pastoor der paroehi In een toespraak, welke getuigde va warme geestdrift, zette kapelaan Voorhat nog eens beknopt uiteen het doel der-R, Drank.bestrijding. Niet voor oirs zelf doe fl" ■uit louter naastenliefde leggen wij ons.) (l1 onthouding op. zielen redden en daari Gods glorie vergrooten, ziedaar hc-t hoer >':l1 lijk ideaal. 111,1 Vervolgens hield mevrouw C. Ver meuk 33 Bleeker uit Amsterdam een redevoerhij vol diepe levensernst en rijk idealist* waarbij in vaak bloemrijke slijl cn ra» tintelende geestdrift de vraag gesteld n beantwoord werd: zijn wij nocdi; Mevrouw Vermeulen werpt een bc-d op van de afgrijselijke ellende door de drank veroorzaakt. Het alcoholisme: hu begon met een pinte wijn bij den maaltijd een kroes bier onder vroolijken kout a het eindigt met het brandende vocht, have en goed, geluk en welvaart, lichaan en ziel verwoest, dat vocht waaraan on kleine Nederland jaarlijks 113 millioen gul 'H1' den offert. 131 Ook hier is waarheid: wie niet met or, i«. is tegen ons. Wie dan ook ons goe1 recht erkent schare zich onder onze va: gedreven als hij moge worden door liefrde, die het erfdeel is van hem. Die hoogste tol der liefde betaalde, toen 11 zijn leven gaf voor hen, die hij liefhad. Toen het geestdriftig applaus geënd» was, vertolkte kapelaan Voorham in wou den den dank der aanwezigen, en gs uiting aan zijne, innige overtuiging lm noodig de Roomsche Drankbestrijding i1 vooral in dezen ernstigen tijd, in een tii waar verkorte arbeidsduur en verhoog Joon speciaal den werkman in zoov« groot er gevaar brengt. Daarna zongen de dames Mourits Noorden een paar liedjes en voerde dames-tooneelclub uit de Maria-vereeni ging een drietal koddige tooneelstukje: ..De Nichtjes komen", „Neutrale", ,.Mi Scfyelvisch" en ..Do brief van don Semiiy rist" gaven verbazend veel pret. Een c«4 leete bracht f 28 op en 12 nieuwe led' worden geworven. Het was een heerlijke avond, geve G«. dat hij rijke vruchten afw.erpe! Dinsdag-avond worden voor een 0T151 twiifeld andermaal volle zaal dezelfde te neelsiukken opgevoerd. OU DE-WETERING. Verdronken. Gistermiddag geraakte het vier-js Mil zoontje van den heer V. te water, schillende personen begaven zich in vaart. Het mocht echter niet meer gelul 'n(l ken de levensgeesten weer op te wekken.: tnd' WDJ WARMOND. Een krasse oude heer. Op 29 Sept. ai wordt do heer P. de Vos alhier 94 jaar. JDe oude- heer is nog vrij kras, tuinde tó ''Ü11 nu toe steeds nog voor liefhebberij, wandelt nog dagelijks. Zijn gezicht en go- hoor zijn nog zeer goed en zijn geheuga. laat hem ook niet in den steek; hij wrt f' nog heel aardig te vertellen uit zijn prifi jeugd. Hij is overgrootvader, waarbij de aft!» ling is: zoon P. de Vos, 58 jaar, kleinzofl P. de Vos, 27 jaar, achterkleinzoon P. Vos, 3 jaar. Dat bij al het gunstige en benijde* waardige het financieele gedeelte min») gunstig is... zij een aanleiding te nv voor velen hem voQr den 29sten dezer (te defijko blijken van belangstelling te geven jj Te wafer. Op de Kagermeren, ontte ken deze gemeente, was onze burgemeester heer Schoivinck, gisteren met zijn mottf Oetoi; jacht aan liet varen, toen, bij het aanrt lu{ y ten van den motor, de slinger zijn govito horloge met ketting afrukte en een eind ver te water slingerde. Daar den eigenaar om verschillende tf denen veel aan het bezit gelegen was, tel ben. na nauwkeurige aanwijzing tweejgt meente-werkJieden er naar gebaggerd, nvt' het gunstig gevolg, dat het kostbare »ur werk heel spoedig werd teruggevend» waarvoor de vinders een flinke beloon» ontvingen. Diefstal". Op het Kagermcor ond« deze gemeente zijn van de vïsschers t» ,0u? Nieuwkoop een tweetal groote fuiken p stolen, ter waarde van f 100. De polds stelde reeds een onderzoek in, WASSENAAR. Ontslag. Zooals indertijd de heer J. Ruijgrok Pz. staande de raad» j e vergadering zijn ontslag als lid wegens af niet-herkïezïng als wethouder. Naar we vernemen zal hier in de ff meente een adres circuleeren om hem bewegen op zijn besluit terug te k°rncn< zijne ontslagname in de volle vergaderd ais niet gedaan te beschouwen* 'vl rijd Onn Diet 1 II, 'nest nil ""id:

Leidsche Courant | 1919 | | pagina 2