Nieuwe modellen Najaarshoeden. rde communisten onder sterk geleide te Ingram aan. Onder hen bevonden zich Pliilippövic, feecretaris-generaal der Servische Commu nistische Partij en prof. Mafkopic, hoofd redacteur van de „Radnioke Nopine" van Belgrado. Naar de bladen vernemen, zal de regee- Hng een algemeen proces tegen de com munistische agitators beginnen. Montenegro. Opstand. De Westminster Gazette" verneemt, dat 'de toestand in den Balkan nog verre van bevredigend is. Er is een strijd begonnen in Montenegro, waar de toestand zeer ern- etig is. Het geheele land is in staat van revolutie. De gevechten worden overal Yoortgezet, en de Serviërs, die door strenge maal regelen den opstand trachten te on derdrukken, hebben niet veel succes ge had. De Montenegrijnen hebben de spoor wegverbinding tusschen Virbazar en Anti vavi verbroken. Beide plaatsen zijn in ern stig gevaar. - De Serviërs versterken hun troepen in deze streek, maar de door hen gevolgde taktiek schijnt ten gevolge te heb ben, dat het nationaal gevoel der Monte negrijnen wordt aangewakkerd*en dat hun teeds groote haat tegen de Serviërs nog [vermeerderd wordt. Denemarken. Dreigende uitsluiting te Kopenhagen. De staking der havenarbeiders te Kopen hagen werd door de werkgeversvereni ging beantwoord met de verklaring, dat als het weik op 4 September niet hervat is, alle transportarbeiders zullen worden uit gesloten. Amerika. De nalatenschap van Carnegie. Het testament van Carnegie werd Don derdag gepubliceerd. Men schat het bezit tusschen de 25 en 30 millioen dollars. Zijn giften gedurende zijn leven bedroe gen meer dan 53 millioen. Het testament wijst veel legaten toe aan instellingen van liefdadigheid en jaargelden aan familiele den en vrienden, waarbij jaargelden van 10.000 dollars voor Lloyd George en Taft. De onroerende goederen en kunstwerken rijn vermaakt aan mevrouw Carnegie. Ook is een jaargeld van 10,000 dollars toegewezen aan Lord Morley en aan de we duwen van de ex-pre6identen Cleveland en Roosevelt ieder een jaargeld van 5000 doll. BINNENLAND. ONS BROOD. De minister van Landhouw heeft behalve voor de gemeenten, waarvoor reeds een maximumkleinhandelprijs van wittebrood is bepaald, met 1 September vastgesteld «en maximumkleinhandelprijs voor witte brood, dat op bons verkrijgbaar wordt ge steld: v a. van f 0.42^ per K.G. voor Vlieland, (Terschelling, Ameland en Schiermon nikoog;- b. van f 0.40 per K.G. voor alle overige gemeenten, voor welke nog geer^ maximum prijs is is vastgesteld. Bepaald is, dat de prijs van wittebrood (van een gewicht van 200, 400 en 800 gram ten hoogste mag bedragen: bij een maximumkleinhandelprijs van 10.45 per K.G. respectievelijk f 0.09, f 0.18 «n f 0.36; bij een maximumkleinhandelprijs van ÏO.421/^ per K.G., respectievelijk f 0.08^, i 0.17 en f 0.34; bij een maximumkleinhandelprijs van f 0.40 per K.G., respectievelijk f 0.08, f 0.16 «n f 0.32; bij een maximumkleinhandelprijs van 1 0.45 per K.G., respectievelijk f 0.08, f 0.15'/^ en f 0.31. Ingetrokken zijn de maximumprijzen van melkbrood. BROODKAARTEN. Voor het 108e tijdvak zullen geldig zijn 'de wittebroodkaarten in zwarte kleur. DISTRIBUTIEREGELING VOOR BROOD, BLOEM, ENZ. De Minister van Landbouw heeft den gemeentebesturen gezonden een afdruk van zijne beschikking van gisteren, houdende een nieuwe afkondiging van de regeling van de distributie van brood, bloem, meel en rogge van 25 Nov. 1918, zooals deze moet luiden na de verschillende wijzigingen, welke rij na vorengenoemdeD datum heeft ondergaaD. Nu de inlandsehe oogst is vrijgegeven, «eldt deze distributieregeling uit den aard fler zaak nog slechts voor brood, gebakken van Regeeringsgrondstoffen. Voorts rijn in deze regeling niet meer opgenomen bepalingen betrefende beschuit en zoet-roggebrood, daar de verkoop van deze artikelen niet meer tegen ini*?ming van bons behoeft plaats te hebben er» w,r het bakken dier artikelen geen Regeermgs- grondstofen als in de regeling bedoeld meer worde.» verstrekt. Ook zijn de bepa lingen omtrent de soorten broodkaarten gewijzied en zijn eveneens als gevolg van ide vrijlating van den inlandschen oogst vee vallen die bepalingen, welke betrekking hadden op de uitreiking van broodkaarten aan tarwe- of roggeverbouwers, aan wie tarwe of rogge was gelaten voor eigen ge bruik, terwijl voorts rekening is gehouden met de intrekking van het verbod tot toon bakken en met. de aan de bakkers verleen de vergunning om brood te bakken van andere dan van Regeeringsgrondstoffen. Deze distributieregeling is opeenomen in „St.-Ct." no. 188. MELK VOOR BROODBEREIDING. De Minister van Landbouw heeft, onder intrekking van rijn beschikking van 25 April 1919, met ingang van heden verbo den het verwerken ^an melk. melkproduc ten en melkbestanaaeelen bij de bereiding van brood met uitzondring van klein brood fip zoogenaamd luxeb£fiQd_lgt §en g^yichj van ten hoogste 50 gram; 2o. ingetrokken de bij zijne beschikkingen van 11 en 13 Augustus j.l. vastgestelde meximumprijzen van melkbrood. BOTER. Van de boter, bereid door producenten, zal 18 pet. der productie over de week 17 Augustus23 Augustus mogen worden uit gevoerd. Aan dezen uitvoer is tevens de voor waarde verbonden, dat vorenbedoelde pro ducenten voor eigen rekening en risico, eventueel voor rekening en risico der ver koopcombinatie, waarbij zij zijn aangeslo ten, een hoeveelheid boter, gelijk aan 2/3 der hoeveelheid, waarvoor zij consenten zullen ontvangen, in koelhuizen opslaan en tusschen 1 November 1919 en 15 Februari 1920, op eerste aanvrage door of namens den Minister van Landbouw, afleveren te gen den prijs van f 2.80 per K.G., verhoogd met een in overleg met belanghebbenden nader te bepalen bedrag aan opslagkosten. Rogge. De Minister van Landbouw heeft be paald, dat met ingang van 1 Sept. de prijs, waarvoor de in zijn beschikking van 19 Mei bedoelde rogge, bestemd voor de zoet-rogge- broodbereiding, zal worden geleverd, zal bedragen f 36 per 100 K.G. af opslagplaats. Onze uitvoerhandel. Overvloed van Tomaten. De Westlandsche tuinders zitten, schrijft men, in de war met hun ontzaglijke hoe veelheid tomaten. Men weet dat dit een geliefkoosde vrucht in Engeland is en dat er gewoonlijk scheepsladingen van hier het kanaal over steken. Door gebrek aan scheepsruimte kunnen groote aanvoeren op de markten niet verwacht worden. Het duurt te lang voor verscheping plaats heeft en daardoor komen de toma ten te rijp in Engeland aan. 't Is te hopen dat hierin spoedig voorzien wordt èn in het belang van onzen handel in 't algemeen èn in het belang van de tuinders in 't Westland, die anders voor een belangrijken schadepost komen te staan, daar ook verschillende andere teel ten, zooals die van peen, bloemkool, aard appelen, tuin- en pronkboonen, vrijwel mislukt zijn, door verschillende oorzaken. Voor pronkboonen wordt zelfs geen bod gedaan dan alleen door een verduurzaara- inrichting, die er3 cent per kilo voor geeft. DE WONINGTELLING. Door den minister van Arbeid zijn de gemeentebesturen in de gelegenheid gesteld de werkzaamheden verbonden aan de wo ningtelling te laten verrichten door het Centraal Bureau voor de Statistiek. Op een "vraag van een gemeentebestuur hoe veel de kosten daarvan voor de gemeente zullen bedragen, is door den directeur van het Centraal Bureau bericht, dat het thans niet mogelijk is deze kosten precies op te geven. Waarschijnlijk zal niet meer in re kening gebracht worden dan 75 cent per uur van elke persoon, die aan de bewer king deelneemt. WOONWAGENS EN WOONSCHEPEN. Volgens een aanschrijving van den mi nister van Justitie aan de Burgemeesters' zal op 1 September a.s. een telling worden gehouden vaiT de in de gemeente aanwe zige woonwagens en woonschepen in ver band rnet de spoedige in werking treding der wet op de Woonwagens en woonsche pen. WAARSCHUWING AAN VERLOF. GANGERS. Men verzoekt ons de aandacht te vestigen van verlofgangers-militie te land, zeemili tie en landweer, op de in iedere gemeente op de aanplakborden aangebrachte aan kondiging, waarbij hun gelast wordt ter gemeente-secretarie te komen op de aan gegeven tijden met overlegging van huu zakboekje. Uitdrukkelijk wordt er op gewezen, dat zij bij niet-melding blootstaan aan de kans onder de wapenen te worden geroepen. Aanwijzing Kamerlid. Het Centraal Stembureau heeft in zijn gistermiddag ten Stadhuize te 's-Graven- hage gehouden openbare zitting den heer A. Braat te Hekelingen benoemd verklaard tot lid van de Tweede Kamer in de plaats van den heer F. Bos, die als zoodanig ont slag nam. De Volkerenbond. Een delegatie in ons land. Naar het Haagsehe Korrespondentiebu- reau verneemt, is te 's-Gravenhage 28 Aug. uit Brussel een delegatie aangekomen van het secretariaat-generaal van den Volken bond, bestaande uit de heeren prof. Nilobe, uit Japan, hoofd van het departement in ternationale organisatie van bedoeld secre tariaat-generaal Lloyd de Kaekebeeck. De delegatie brengt een bezoek aan verschillen de internationale instellingen in Europa en is hier" gekomen om met het Internatio naal Intermediair Instituut in relatie te treden. Het bestuur zal de delegatie heden op het bureau van het instituut ontvangen. Financieel scheiding van Kerk en Staat. In de Memorie van Antwoord betreffende de ontwerp-regeling der duurtetoeslag-uit- keering aan bedienaren van den gods dienst, komt, zooals wij reeds meldden, behalve de toezegging der door de tijds omstandigheden noodig geworden verhoo ging der staatspensioenen (ook van geeste lijken), een veelbeteekenend regeeringsant- woord voor op de in het voorloopig verslag uitgebrachte opmerkingen ten aanzien eener financieele losmaking van Kerk en Staat. „Het denkbeeld aldus de Mem. van Antw. „om aan te stuken op verbreking van den financieelen band tusschen Kerk en Staat, onder voor beide partijen billijke voorwaarden, verdient, naar de meening van den Minister, gezette overweging. Het is zijn plan den kerkelijken besturen voor te stellen dit punt met hem te bespreken". nDe Tijd" teekent hierbij aan; Ingezonden Mededeelingen h 45 Cent per regel, Zaterdags 60 Cent H. A. TIMMERMAN, Hofl., Nieuwe Rjjn 46 Telefoon 142. 0000 Het gevaar is niet denkbeeldig, dat vroeg of laat van revolutionair gezinde zijde in bond met alle radicale elementen, getracht zal worden elke verbinding tusschen Kerk en Staat niet alleen met ruwe hand ten na- deele van eerstgenoemde te verscheuren, maar ook den kerkelijken instellingen ver plichtingen op te leggen, veel erger dan haar uit Minister Treub's plannen ten aan zien der goederen in de doode hand heb ben bedreigd, terwijl in zulk een geval na tuurlijk heelemaal niet met historische en moreele verplichtingen van den Staat je gens de Kerk rekening zou worden gehou den. Onder bepaalde voorwaarden zou dus een overleg tusschen den Staat en de Ker kelijke besturen betreffende een verbreking van den financieelen band zoo de wen- schelijkheid daartoe over en weer wordt erkend de voorkeur verdienen, zoolang de quaestie in alle kalmte en na vijs be raad kan worden beslist. Het typografengeschil. Nadat de arbitrage-commissie in zake het typografengeschil haar werkzaamheden heeft aangevangen, is gisteren vanwege de patroonsorganisaties in het drukhersbedrijf een circulaire aan de leden verzonden, waarin de stand van het geschil wordt uiteengezet en waarin ten slotte wordt me degedeeld, dat in verband met de in het leven geroepen arbitragecommissie het be sluit der algemeene vergadering der druk kerspatroons, om alle leden van den A. N. T. B. op Zaterdag 30 Augustus met 8 da gen de dienstbetrekking op te zeggen, ver vallen wordt verklaard. De bestraffing der stakers. B. en W. van Amsterdam zullen met be trekking tot de ex-stakers de bepalingen van het werklieden-reglement betreffende het zonder voorkennis verzuimen in acht nemen en volgen. Zij wachten derhalve af welke straffen de hoofden der verschillen de takken van gemeentedienst voor de ge staakt hebbende gemeentewerklieden zul len voordragen, om dan het scheidsgerecht uitspraak te laten doen. Zoo is qok door hen gehandeld ten aan zien van de gemeentewerklieden die op 21 Juli het werk hadden neergelegd. De directeuren der bedrijven hebben, naar de ,,N. Crt." meldt.' ten aanzien van laatstgenoemden verschillende straffen voorgesteld. Over het algemeen bestond deze straf in drie dagen schorsing. Deze strafvoorstellen zijn toen aanhangig ge maakt bij het gemeentelijk scheidsgerecht, doch op instignatie van de Federatie, zijn een aantal gevallen op den dag dat het scheidsgerecht zou zitting houden, terug getrokken, zoodat thalfs Bi en W. een be slissing nopens die gevallen hebben te nemen. Deze beslissing is binnenkort te ver wachten. Korte Kroniek. De Kroon heeft haar goedkeuring ont houden aan de d u u r t e b ij sTa g-r e- geling voor de burgemeesters, secreta rissen en ontvangers in dc provincie Gel derland. De samenwerkende sigarenma kersorganisaties hebben beslo ten, de verhooging van den bijslag voor d* sigarenmakers van 70 op 100 pet. en de verhooging van 20 pet.' voor de penaal- werkers en de overige werklieden in-de in dustrie te aanvaarden. Wegens gebrek aan kolen is de weve rij van de firma J. F. Scholten en Zn., te Enschede, stopgezet moeten worden. Gemengde Berichten. VLIEGONGELUK BIJ WINSCHOTEN, Gistermorgen kwart over elf vertoonde de vliegmachine van Hinchcliffe zich bo ven Duitschlan/J en daalde na een paar rondvluchten en na een voorspoedige reis op een terrein eenige honderden meters van het vMtéjgterre'in aan jden overkant van het Winschoterdiep. Ruim twaalf uur steeg hij voor het eerst weer op met drie passagiers, een dame en twee heeren. Dui zenden menschen waren aanwezig. Twee doode n. De gistermiddag te "Winschoen door Hinchcliffe gegeven vliegdemonstraties, die tot 4 uur een goed verloop had. ein digde met een verschrikkelijk ongeluk. Bij het dalen kwam de machine tusschen het publiek terecht. Zij trof mej. De Ruiter uit Winschoten aan het achterhoofd; zij was onmiddelijk dood. Een zoontje van den heer Molema, van Winschoten, werd zwaar gewond en overleed kort daarna: een derde werd niet ernstig aan hoofd en pols gewond. De machine is zoodanig gehavend, dat niet meer gevlogen kan worden. De lan ding had plaats op een vrij veld, niet op Jiet TvJiegterrain. Ijfe inzittenden kregen geen letsel. Het publiek de oorzaak. Nader seint de correspondent van de „Tclegr.'' de volgende lezing van het droe vig ongeluk: Er zijn twee docder. en drie gebonden, een ernstig, de beide anderen lichter. Doordat niet op het vliegterrein kon wor den geland(?) hacl zich naast het" landings terrein een groote menigte verzameld. Zij was door de polite niet te houden. Bij tien tallen liepen ze zelfs op het landingster rein. Toen Hinchcliffe wilde dalen, draai de hij om een jongetje heen, dat anders geiroffen zou worden. Over de sloot kwam publiek, dat onder de machine door liep. Volgens Hinchcliffe kwam er. iemand, niet de monteur, tegen den vleugel, waardoor 'de machine draaide en in een sloot terecht kwam. Er zaten wel tien personen onder de machine. De lezing van Hinchcliffe wordt door ooggetuigen bevestigd. Noodweer. Boven Gouda heeft gis teravond tegen 8 uur een geweldig onweer gewoed, gepaard gaande met hevige wind vlagen e«n hagelbuien. Er vielen hagelstee- nen ter grootte van eieren. In het Circus Wilke, op de Markt, zou juist de openingsvoorstelling aanvangen. De tent was gevuld met ongeveer 1000 be zoekers. Door den storm begonnen de tou wen en palen te zwiepen en toen het pu bliek dit bemerkte maakte een paniek zich van de toeschouwers meester. Men begon te dringen naar de uitgang®», tot plotse ling de geheele tent in elkaar stortte. Ver scheidene personen kwamen onder de zei len van de kap terecht, doch zoover men kon nagaan hadden geen ernstige oncelnk- ken plaats. De stallen konden nog bijtijds worden ontruimd, dc dieren en attributen werden bij particulieren ondergebracht. De geheele toestand maakte het publiek zoo angstig dat men met geweld onderko men trachtte te krijgen waar dit maar eenigzins mogelijk was. Men probeerde binnen te dringen in woonhuizen en hotels, en verbrijzelde zelfs een groote spiegelruit bij Hotel „de Zalm" om toch maar beschutting te kunnen vin den tegen het vreoselijke noodweer. Na ongeveer 5 minuten kalmeerden dc elementen, doch intusschen had Gouda heel' wat schade geleden. Zonder gemeenteraad. De gemeente Oud-Valkenburg bij Heerlen zal het in September zonder gemeenteraad en zonder wethouders moeten stellen. De oude raad toch is afgetreden en men heeft verzuimd de gekozen leden van den nieuwen gemeenteraad de geloofsbrieven te laten inzenden. Hierdoor zal Dinsdag a s. de verplichte beeediging niet kunnen plaats hebben. Schade aan de vruchten.Uit Wijk bij Duurstede wordt gemeld. Tengcvolgen van rJc vele on hevige wind vlagen is er veel schade locgrinaeht aan do vruchten. Zeer veel appels en peren zijn afgewaaid, waardoor, naar men be weert, men wel 8 dagen minder kan plukken. Door de Kon. auto overreden. De vrachtrijder F. v d. II., te Achterveld bij Barneveld, die onlangs door de auto der Koningin is overreden, 'heeft voorloopig een wekelijsche uitkeering vani f 40,van H. M. ontvangen. Kaarten in den trein. Te Utrecht is een persoon in bewaring gesteld, die in den trein van Amsterdam naar Utrcht met een medepassagier had zitten kaarten, en in een korten tijd ongeveer i 4O0 van dezen had gewonnen. Paarden gestolen. In den nacht van 25 op 26 Augustus werden uit. een weide bij Rijswijk (Z.-H.) twee .paarden gestolen. Gisteren werden op de paardenmarkt, te Zwolle twee paarden aangetroffen, die ge heel aan het signalement beantwoordden. De geleider beweerde de dieren van een onbekende te Rotterdam gekocht te heb ben. Hij is in arrest gesteld en wordt met de paarden naar Rijswijk overgebracht. Op de aanhouding was een premie van f 100 gesteld, die te beurt valt aan den re chercheur Wielink te Zwolle. Een zeldzaam jubileum. De bijna 87- jarige rietdekker G. Gamphout te Barne veld, herdacht gisteren dat hij voor 75 jaar zijn werkzaamheden als zoodanig begon. Na een leerlingtijdvak van vijf jaar, heeft deze veteraan zijn beroep gedurende 70 jaar voor eigen rekening uitgeoefend, en nog steeds kan men den krassen man bijna eiken dag het dak zien beklimmen. Kindermoord. Te St. Pielcr, nabij Maastricht, is gisteravond uit het kanaal opgehaald een zak. waarin een kinderlijkje met een steen aan den hals gebonden. De marechaussee doet onderzoek. Door de tram overreden. Te Amster dam is een 45-jarige Rus van de tram gevallen. Hij raakte er onder, met het ge volg, dat hem een arm werd afgereden. Een aanklacht wegens smaadschrift. Door een jongmensch, dat een paar maanden geleden zeide, plannen te maken tot het oprichten van een persbureau te Breda, een courant aldaar en van een Bond van Journalisten, is tegen de ,,Mid- delburgsehe Courant", die daarover een hoofdartikel schreef, een aanklacht wegens smaadschrift ingediend. Smokkelvaartuig aangehouden. Door de douaneboot „Albatros" te Hansw^ert is gistermorgen op de Westerschelde aan gehouden het mosselvaartuig ,,G. R. A. 16". welke bij onderzoek bleek 18 kisten eieren geladen te hebben, met het doel deze naar België te smokkelen. Het vaartuig is aldaar binnengesleept en de partij eieren in beslag genomen. Tegen den schipper is proces-verbaal opgemaakt. Geen kinderen, geen woning. Dat huisheeren weigeren hun panden te ver huren aan menschen, die rijk met kinde ren gezegend zijn. komt dagelijks voor, dat een familie echtev een huis moet verla ten. omdat zij kinderloos is, behoorde tot dusverre tot de uitzonderingen. Te Londen heeft zich dat geval voorge daan. Daar is n.l. door een zekeren Samuel Lewis hij" zijn overlijden een som van 400,000 pond st. in handen gesteld van een commissie, de Samuel Lewis Trust or Dwellings for the Poor", teneinde wonin gen te bouwen voor arme gezinnen met kinderen. In Camberwell had het Ministe rie van Oorlog eenige jaren geleden beslag gelegd op een der huizenblokken, en toen dit weer vrijkwam had een vrouw, wier man in het leger dient, gedaan weten te krijgen, dat haar een percéel werd ver huurd, onder voorgeven, dat zij-een kind van vijf jaar had. Toen echter bleek, dat dit kindje een neefje was van haar echtgenoot, kreeg le vrouw de aanzegging de woDing ten spoe digste te verlaten. Sociale Berichten. R. K. VOLKS- EN WERKLIEDEN. BONDEN. De Federatie der Diocesane R. K. Volk*, en Werkliedenhonden heeft den 25sten zer een bestuursvergadering te 's-Graven. hage gehouden. Medegedeeld werd, dat de Federatie van R. K. Diocesane coöperatieve bonden opgericht, en dat met het bestuur van Con. cordia plannen zijn besproken om deze 1?. vensverzekering nauwer te verbinden rut! de Federatie. Met het Vakbureau zijn onderhandel^ gen gaande, om te komen tot één centraal bureau voor R. K. arbeidersbeweging. Met het bestuur van den bond van Groo. te Gezinnen werd een besprekinj over de wijze, waarop deze bond kan werk zaam zijn tot behartiging van de zijner leden, zonder te komen op het terréj» der standsorganisaties. De Federatie en het Vakbureau ztüIci in onderling overleg candidaten stellet voor het lidmaatschap van den Hoogt» Raad van Arbeid. Tot voorloopig directeur der centrale kenkas is voorgesteld de heer J. Giuni nteyer. Deze ziekenkas zal nog dit jaar werking kunnen gaan. Besloten werd voorts tot oprichting een centrale spaarbank. Een commissi! kreeg opdracht tot samenstelling van tuten voor deze instelling. Op 1 October zullen „Het Katholitfc Volk" en „De Volksbaniev" worden vervat gen door een orgaan van de Federatie, voorloopig eenmaal, later tweemaal week verschijnt. ■r,; Post- en Telegrafie. I; Volgens de „Ambtenaar" zal het bedui van de door dc saloriscommissie voor bot gerlijke ambtenaren vicgestelds salaris verhoogingen voor het post-, telegraaf- telefoonpersoneel 11 millioen gulden jaar bedragen. Voor het geheele rijkspers neel zal dit bedrag met 18 a 19 miUicn K vermeerderd moeten worden. De „Ambtenaar" deelt mede, dat de i recteur-generaal aan de verschillende recteuren een circulaire heeft gezond® waarin o. nr. gezegd wordt, dat het n mogelijk zal zijn het deficit der posterijen, telegrafie en telefonie te compenseeren dat voor alles de directeuren moeten med werken om het bedrijf zoo económia mogelijk te beheeren. in* De koers van de postwissels naar Duitsck land is van heden tot nader bericht paald op ICO mark f 15 en naar Spanj op 100 peseta's f 54. Uit de Omgeving. ALPHEN a. Cf. RIJN. Geslaagd. Voor het examen Fransd 1. o. slaagde te 's-Gravenhage de lieer Ka-nrphorst., alhier. Distributie. In de week van 31 Ar ïot en met 6 Sept. 1919, is op bon S 55 krijgbaar 350 gram suiker. De opgeplakte botoibons van de U ijtl week moeten door de winkeliers wof ingeleverd op Maandag 1 Sept. '19. BODEGRAVEN Rijwieldiefstal. In den afgeloopi nacht zijn een tweetal rijwielen ontvrw bij den landbouwer H.. in de Meije, meente Zegveld, van de(n) dader(s) g spoor. Wierickerschans. De bevolking I) Wierickerschans is hedenmiddag wedtf om met een 4-tal Bolsjewisten vermeerde' Ze kwamen begeleid door eenige Rijb veldwachters alhier aan en werden een afdeeling bewakingtroepen der Wir»^, cherschans overgenomen. - I Distributie. Met ingang van heden de directeur van- het Levensmiddelen* drijf, de heer B. Spreij, rijn functie rt laten, zoolangzamerhand beginnen de ren der distributie te verdwijnen om Mi "re wij hopen niet meer terug te keeren. De Testeerende werkzaamheden zuU-i worden uitgevoerd door mej. v. Beaten BOSKOOP., Aanvaring. Vrijdagmorgen had er de Gouwe alhier een aanvaring plaats IB schen een stoomjacht en een schuit gei »n den met boonen voor de veiling. Help volg was dat laatstgenoemd vaartuig z''! Twee jongens op dat vaartuig aanm konden met moeite gered worden. Uit de weide gestolen. In den r- van Donderdag op Vrijdag is ten nadtf van den landbouwer A. H. de Jong uili weide een vette koe gestolen. Vrijdag®' gen moest de koe aan een slager, worden. Feest. 17 September zal hier ter plai se de 20-jarige herdenking van het|,j ziekkorps >Excelsior" feestelijk berdad worden; muziek, optochten, volksspelen gondelvaart staan op het programma- schillende vereenigingen hebben rich bonden aan de feestelijkheden deel te men. OEGSTGEEST. Te water. Onder deze 0~ de Haarlemgiervaart bij de Visscbersbn begaf zich de sergeant S. van liet 4et! w' inf. gistermiddag te water, met de kc® lijke bedoeling dat dit de laatste maal' Wd zijn. De warmoezier L. v. Noort te Lew jme die varende, van zijn daar gelegen feelh kwam, wist den militair in bewuste^ toestand in zijn bootje te halen en aan te brengen, waar men hem naast deo* vóórover neerlag, waarna naar Le werd getelefoneerd, om de militairen kennis te stellen van» het geval. De man was 25 jaar oud, ongebu* sinds enkele dagen zonder verlof op Mogelijk waren de geestvermogffl Er hi Eer Bad Dar alio laat isch anrie hel gate s «mor ar Z;

Leidsche Courant | 1919 | | pagina 2