het concours l&ndbouwpaarden j.l. Woens dag te Leiden gehouden, was Willy, 9-j. br. ruin reet 3 w. voeten, van C. P. J. Paardekoope-r, en niet van v. d. Marei, *5»- als abusievelijk staat vermeid. ZOETERWOUDE. Diefstal. Wederom hebben dieven in deze gemeente hun slag weten te slaan. Ditmaal is de heer Joh. Vlasveld, boter- handelaar alhier, de dupe geworden. Toen 'de heer V. Donderdagmorgen zich geseed maakte 'om met boter naar Den Haag te gaan. bemerkte hij, dat drie rijwielen en een kist met eieren verdwenen waren. Met de eieren is men blijkbaar niet uit de voe ten kunnen komen, want de kist met nog eer\ aantal eieren heeft men in de onmid dellijke nabijheid der woning in een bosch teruggevonden. Het is voor den heer V. een flinke scha depost. Naar wij vernemen is men de(n) dader(s) nog niet op het spoor. VOORSCHOTEN Diefstal. Gisternacht zijn bij den land bouwer M. de Graaf alhier een zestal fiet sen gestolen: 4 stuks van het gezin van den landbouwer en 2 van twee familieleden die daar gelogeerd waren. De fietsen war ren in den stal geborgen. Men heeft zich den toegang daartoe verschaft door met een hefboom een der ijzeren staven van een stal raam uit te breken, waarna een der dieven door het raam is geklauterd en de staldeur ontsloten heeft. Een ladder heb ben de dieven over de sloot gelegd en ver moedelijk hebben ze de fietsen ontvoerd door het weiland van de familie J. Hoog- mans, want daar kan men sporen zien van fietsen. Ook heeft men nog een koffer open gebroken en deze in de sloot geworpen. NIEUWVEEN. Een ongelukkige. Vrijdagmorgen heeft een verpleegde van de Johannes-Stichting alhier zich waarschijnlijk verdronken. 'Althans, men heeft hem levenloos uit de Boezem opgehaald; zijn vest harl hij op de kant gelegd. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ongeval. De tuinder G. v. W. keerde met paard en wagen van de Groentenvei- ling huiswaarts, toen de tramlij den Ach terweg naderde op het bekende smalle en gevaarlijke punt. einde Voorstraat bij den Achterweg. Doordat het paard juist in tegenovergestelde richting omdraaide, kwam alles in gedrang. De bestuurder bleef, alsof er niets gebeurde, doorrijden, waardoor het paard kneuzingen opliep. Wonder boven wonder bleef v. W., die be kneld zat tusschen paard, wagen cn tram, 'ongedeerd. Kinderfeest. We zijn thans in staat eenige mededeelingen te doen betreffende hef. feest, te houden bij gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin. He* feest zal geheel zijn een kinderfeest. Hier aan mogen deelnemen alle kinderen van Katwijk aan den Rijn, ook die, welke de school voor M.U.L.O. bezoeken te Katwijk aan Zee. Tevens de kinderen der bewaar school. Voor feestterrein is gekozen het pl.m. 2000 M2. groote terrein achter de school aan den CalTooweg. Buiten het ter rein blijven hier nog wel 2000 M. over voor belangstellenden. Het terrein wordt afge zet. Te 1 uur n.m. moeten de kinderen op het feestterrein aanwezig zijn. IJe school gaande kinderen vereenigen'zicli ieder op hun eigen school. De niet meer school gaande kinderen (de deelname is n.J. toe gestaan voor alle kinderen die het 14c levensjaar nog niet geëindigd hebben, dus nog geen 15 jaar zijn) komen direct i aar het terrein. Dan wordt in optocht door het dorp gegaan. Bij de bewaarschool sluiten 'de bewaarschool-kinderen aan. Daarna zullen verschillende kinderspe.eri gehou den worden als: blaasslaan, boegspriet- loopen, ballenkruien. turfrapen, blaas- trappen, hardloopen met hindernissen, enz. enz. Ook zullen de kinderen outha&ld worden op verschillends lekkernijen. De harmonie „Katwijk" zal bij alles haar medewerking verleen en De feestdag is vastgesteld op Dingdag 2 September. KERKNIEUWS. PRIESTER-JUBILEUM Gouden Priesterfeest van Pastoor W. F. Roezen, te Oegstgeest. Reeds in den vroegen morgen wapper den de vlaggen met de geel-witte wimpels van -de huizen der katholieken: Do paro chianen vierden liet 50-jarig Priesterfeest van hun beminden pastoor, den zee re er w. beer W. F. Roozën. De mooie gothieke kerk was voor deze gelegenheid prachtvol versierd. Door dc firma Vroom en Dreesman te Leiden, wa ren de vloeren in het priesterkoor en de zijaltaren met prachtige tapijten en Joopers belegd. De muren achter het hoogaltaar waren met zware gordijnen en draperieën met goudversiering behangen. Boven het priesterkoor hing een gouden kroon mét geel-witte wimpels napr alle hoeken. Hoog voor het priesterkoor trok onmiddellijk de aandacht een verguld schild met „Vivat in aeternum" (Hij leve in eeuwigheid) waar van de wimpels naar de lager op de pila ren aangebrachte schilden met de jaar tallen 1869 en 1919. Ook de wapens van Overveen (de geboorteplaats van den jubi laris) en van Oegstgeest, waren niet ver geten. De Mariakapel was bekleed met prachtige blauwe gordijnen en uit de ge welven hingen wit-blauwe wimpels. Dc muren achter het St. Jozef-altaar en het .verdere gedeelte van het priesterkoor, wat gedeeltelijk nog niet geschilderd is, waren eveneens met kostbare tapijten bekleed. De smaakvolle versiering doet de genoemde firma, die in korten tijd alles tot stand bracht, alle eer aan. Veidcr waren het priesterkoor en de hoofd- en zij altaren met prachtige palmen, planten, groen en een groot aantal bloem stukken versierd door de heer en gebr. door den hc-er H&kkcnbjtffi. De kerk was verder door de jongelieden dfer '.parochie in samenwerking met het kerkbestuur met een groot aantal keurige vanen behangen: tusschen de bogen hin gen witte met goud afgezette korven, ge vuld met bloemen en groen. Het geheel voldeed uitstekend. Onze lezers kunnen zich er zelf van overtuigen, daar de versiering, wegens het feest van aanbidding dat morgen gevierd wordt, tot Maandag blijft. Onder de H. Mis var. 7 uur naderde bijna de- géheele parochie tot de H. Tafel. Om 10 uur werd door den jubilaris een plechtige Hoogmis opgedragen. Zijneerw. werd geassisteerd door de zeereerw. heeren Deken Dessens, presb. assistens, W. F. Roozen. pastoor te Scheveningen (neef van den juiblaris) diaken L. A. Roozen. kape laan te Hoorn (neef van den jubilaris) sub diaken. A. Roozen, kapelaan te Halfweg (achterneef van den jubilaris) ceremonia- rius. De weleerw. heeren .T. Lauwrier, ka pelaan te Oegstgeest, en W. Nïjssen, theo logant van het seminarie Warmond, fun geerden als cantoree. In het priesterkoor hadden-jiog plaats genomen de zeereerw. heeren A. Twee- huijzen, rustend priester te Overveen (neef van den jubilaris) en dr. Chr. van Dillen, rector van het gesticht Duinzicht. Het zangkoor voerde onder leiding van haar directeur uit de Missa Sepunda van AlfpbMoortgat. voor driestemmig mannen koor. Na hel Evangelie beklom de jubilaris zelf den kansel, hield een korte onderrichting naar aanleiding van het. Evangelie van den dag en sprak daarna een hartelijk woord van dank tot. <le parochianen voor de pjachtige versiering der kerk. Hij zou voor allen blijven bidden; bidt gij allen ook voor mij, vroeg dc Herder der parochie. Na de H. Mis werd een huldelied gezon gen, gedicht door een parochiaan. Om halftwee was er receptie in de Pa rochiale school. Het lokaal, waarin de jubilaris met familie zou plaats nemen, was door de goede zorgen van de reeds, genoemde heeren in een keurig ontvang- salon herschapen. Op hef schoolplein werd de zeereerw. jubilaris ontvangen onder de vroolijke tonen der Fanfare A.M.D.G., die juist he den voor de eerste maal na haar verrijzenis in het openbaar te voorschijn kwam. Bij het binnentreden van den jubilaris in de propvolle school werd door de aan wezigen een welkomstlied gezongen. Daarna sprak de weleerw heer kapelaan Lauwrier den jubilaris toe. uit naam van de parochianen, en bood hem als stoffelijk blijk van dankbaarheid aan de teekening van een H. Familie-altaar, hetwelk zal worden geplaatst in een der zijkapellen. Dit altaar, ontworpen door den beeld houwer J. P. Maas te Haarlem, zal geheel in overeenstemming met het reeds door denzelfden kunstenaar vervaardigde hoofd altaar, worden uitgevoerd. Door de kinderen der parochiale school werd hierna een lied gezongen en een der kleinen hield een toespraak tot den jubila ris en bood hem een prachtige bloemen mand aan. geheel gevuld met rozen. De jubilaris, zichtbaar aangedaan, dankte de parochianen voor al die blijken van be langstelling. Hij beschouwde alles, waf zij op dezen dag'gedaan hadden, als uiting van hun geloof. Hij zelf had niets meer gedaan dan zijn plicht. Vervolgens stelde hij naar aanleiding van het aangeboden ge schenk der parochianen de H. Familie voor als voorbeeld voor hun huisgezinnëh. Hij hoopte, dat-zij voor de offers, die zij ge bracht hebben. zouden beloond worden op geestelijk en ook op tijdelijk gebied. Door de koorzangers werd de cantate „De Priester" van Besouwen, uitgevoerd, ter wijl een dameskoor onder leiding van mej. Mensing nog eenige n.o'oie liederen zong. Nu werd de zeereerw. jubilaris door dc aanwezigen gefeliciteerd, waarbij bij, uit geleid onder de vroelijke toonen der fan fare, de school verliet. Om halfzeven werd de kerkelijke viering van den dag besloten door een plechtig Lof en Te Deum. Ook nu waren er weer verscheidene eerw. heeren geestelijken in hef. priesterkoor aanwezig. Na het Lof veerden door het dameskoor in den tuin nog eenige zeer mooie liederen gezongen, terwijl Jater de fanfare arriveer de er verschillende nummertjes ten gëhoore bracht Dit alles en het prachtige avond- weer werkte mede om ook dit laatste ge deelte der feestviering prettig en gezellig te doen slagen. Te ruim negen uur was alles afgeloopen. Oegstgeest heeft op waardige wijze liet gouden feest van haar beminden herder gevierd. Zilveren priesterfeest van pastoor P. M. de Vetfen te Hazerswoude. „In dertig jaar hebben we bier vijf zilve ren priesterfeesten gevierd", dbelde ons een in het openbare en Katholieke leven voor aanstaand parochiaan mede. 't Waren de pastoors Olie, v. Delft. Klompé, De Groot en nu pastoor De Vetten. Maar die vele feesten beletten niet, dat de parochie giste ren wederom op ondubbelzinnige wijze heeft blijk gegeven van haar hoogachting en eerbied voor het priesterschap, hare dankbare sympathie voor den persoon harer Herder. -,,Ik ben er van overtuigd, dat geen en kele parochiaan uitgezonderd de zieken vanmorgen heeft nagelaten tot intentie van onzen goeden Pastoor tot de H. Tafel te naderen", zeide ons in den eenvoud der waarheid een ander parochiaan. Ons trof diep dit bewijs van bloeiend geloof en kinderlijke aanhankelijkheid aan den Priester hetwelk menig Pastoor in een groote stad den jubileerenden Herder van Hazerswoude zal benijden. De parochianen van Hazerswoude die allen lezers zijn onzer courant mo gen wij wel gelukwenschen met den geest, die in hunne parochie heerseht. Woensdagavond dan om zeven uur werd de Pastoor die retraite had gehouden per auto door eenige heeren van het kerk bestuur aan het station Hazerswoude— Koudekerk afgehaald. De kerk was in tus schen geheel gevuld met parochianen, ter wijl zich achteraan en buiten ook vele niet-katholieken bevonden. Toen de pastoor de kerk binnentrad, werd Zijneerw. toegesproken door den weleerw. pater E. Hilhorst Ord. Carm. uit Boxmeer, die in een hartelijke toespraak er op wees, hoe de uiterlijke kenteekenen van feestvreugde een vertolking waren van de oprechte vreugde in de harten der parochianen. Na het zingen van een welkomstlied was er Lof in de kerk, welke prijkte in een deftige staatsie van groen en palmen., ge leverd door de firma Gebr. Mathot te Bos koop. Gistermorgen vroeg naderden de paro- chianen.tot de H. Tafel. Te half elf droeg de jubilaris de plechtige Hoogmis op, geassisteerd door de weleerw. heeren Th. Ta-man, kapelaan te 's-Graven- hage, als diaken, pater Hilhorst, sub-dia ken, A. Goosens, kapelaan te 's-Gravenha- ge, ceremoniarius. Op een wijze, die waarlijk bewondering afdwong, voerde het zangkoor uit de vier stemmige Mis van Hubert Cuypers „In honorem Sanctea Mathildis". Na het Evangelie hield dc weleerw. pater Hilhorst een treffend? predicate, met als tekstwoorden „Venite, exultemus Domino, jubilemus Dcc, Snlutnri nostro". ps. XCVI 1 Zoo ooit. aldus de gewijde redenaar, dan voegt het heden, de woorden van den psalmist te herhalen Gevoelens van dank bare vreugde bezielen het hart van den Z.E. jubilaris en van alle parochianen. Nooit genoeg' wordt gewaardeerd het be zit var, een waardig priester. In onze eeuw van bedrog en dwaalleer is de priester, de door Gods goedheid ontstoken lichtbaak. Groot en heerlijk is de macht des priesters als biechtvader, bovenal ook als Offeraar aan het Altaar. Hooger nog wordt gestuwd onz? dank baarheid en. vreugde bij de gedachte aan het ijverig en offer vol leven van dezen priester, den huidigen jubilaris. Overal vindt men de sporen van zijn arbeidzaam priesterleven, wat de gewijde redenaar voi der aantoonde Na hel Lof werd het 3-stemmig. Te Deum van L. A. Dobbelsteen gezongen Met deze Kerkelijke plechtigheid was het schoone parochie-feest beëindigd. Van de Feestcantate, gecomponeerd door J. A. S. v. Schaïk, die na de Mis uitstekend werd gezongen, moeten wij vermelden, dat vooral de solo's op voortreffelijke wijze werden vertolkt. De receptie na de Hoogmis werd door de parochianen (wat na het voorafgaande eigenlijk niet meer vermeld behoeft) zeer druk bezocht. Later in den middag kwamen de Katho lieke Raadsleden en bestuufderén van Katholieke vereenigingën Zijneerw. geluk wenschen. Om drie uur kwamen de schoolkinderen te zamen in het gebouw der R. K. Par. School, dat er. inwendig.Aalit feestelijk uit zag. Afgehaald door een aantal bruidjes werd de jubilaris, in gezelschap van eenige geestelijken, door een eerepoort de school ingeleid. De corridor der school was. dank zij de goede zorgen van het actieve hoofd én het overige onderwijzend p'ersoneel, hervormd in een feestzaal. Door verschillende kinderen wérden mooie, toepasselijke heihvenscben uitge sproken waaronder juweeltjes van echte naïviteit terwijl daarna door de kleintjes eenige aardige voordrachten werden ten beste gegeven. Namens alle schoolkinderen werd door een dezer den Zeereerw. Pastoor een fraai groot H Hart-beeld aangebo den, hetwelk in de school zal worden ge plaatst. In een hartelijke toespraak dankte de jubilaris, den kleinen voor hun treffende verrassingen. Zijneerw. beloofde hun óp a.s. Maandag een prettig feest te geven Zijneerw. prees de bedoelingen van hoofd onderwijzer en onderwijzeressen, die door middel van dit feest bij de kinderen de eerbied voor het Priesterschap wilden ver bogen. In het Lof wat Solemneel gehouden werd dankte de jubilaris de parochianen vooral voor hunne. H. Communiën en gebeden. Zijneerw. kon met vreugde constateeren groote vooruitgang in het ontvangen der H. Communie, wat een-vreugde was voor zijn priesterhart en de beste dank, dien de parochianen hem konden betuigen. Inzonderheid dankte Z Eerw nog hel zangkoor voor het vele wat het ha.d gepre steerd dezen dag. Door de parochianen is den Pastoor een som gelds aangeboden, bestemd voor ge schilderde ramen in de kerk. die, naar ge hoopt wordt, binnen niet al te langen tijd, zal worden vergroot. (De ijverige Herder heeft ook natuurlijk met den duren tijd te kampen!) Een teekening dezer schoone ramen, uitgevoerd door den architect Jos. H. Tonnaer, voorstellend de negen engelen koren, kan men reeds in de pastorie be schouwen. Verder had de jubilaris tal van andere geschenken ontvartgen, als zoo vele bewijzen van waardeering en hoog achting voor zijn priesterlijk werken en zijn persoon. Zilveren priesterfeest van Pastoor P. Meijer te Zevenhoven. Ook Zevenhoven vierde gisteren t feest, ter herdenking van het zilveren Priester- jubilé van zijn beminden Herder. En het herdacht dit feest, zooals het op de Katho lieke dorpen zoo heerlijk kan geschieden, vrij en naar willekeur. De Roomsche geest uitte zich naar de ingeving des harten en Roomsch Zevenhoven gaf op spontane wijze uiting aan de gevoelens, die de inwoners bezielden. Aan den vooravond werd de Zeereerw. heer Pastoor, komend per rijtuig van Al phen, aan de grens der gemeente ontvan gen door een lange stoet inwoners en bij monde van den heer C. v. d. Yssel hartelijk welkom geheeten. Voorafgegaan door het St. Jans-fanfare, in gecostumeerde kleedij, en een stoet van i ongev§er 50 rui leis t£ paard, reed Z.Egrvy,. langs de met. vlaggen versierde woningen (zoowel van Protestanten als Katholieken) naar de Parochiekerk. Aan den ingang hiervan, waar een prachtige eereboog was opgesteld van groen en bloemen, versierd met vlaggen en wimpels, werd het wel komstwoord gesproken door Pater Borro- maeus de Greeve. Daarna trad men de kerk binnen, die van boven tot onder één bloemenscbat was. Het altaar, de wanden, alles was groen en bloemen, en sierlijke slingers hingen vanaf het gewelf neer. Na het welkomslied werd een plechtig Lof gecelebreerd, waarna men uiteenging, wachtend op den grootschcn feestdag. Te half elf den volgenden, morgen werd de plechtige Hoogmis opgedragen door den Eerw. Jubilaris. Ter assistentie fungeerden hierbij als presbyter-assistent de ZeerEerw. Heer Bosman, deken te Amsterdam, als diaken de Weleerw. Heer J. A. Voorham, kapelaan te Nieuwkoop, als subdiaken, de weleerw. heer J. Omtzicht, kapelaan te Langeraar. en als ceremoniarius de eerw.' heer Th Sponger, theologant aan (het Se minarie te Warmond. In het priesterkoor had nog plaats genomen de zeereerw. heer J. M. Hilligers, deken en pastoor te Alphen a.d. Rijn. De feestrede werd gehouden door den ZeerEerw. Pater Barromaeus de Greeve. Hieraan willen we het volgende ont- leenen: In zijn inleiding wees de Eerw. redenaar op het feit, hoe een 25-jaiig Priesterfeest een zonnedag is in het leven van den Priester. Is het dit voor een Missionaris, alleen in« vreemde landen, meer nog is dit voor den priester, die omringd door fami lie en bloedverwanten en een schare paro chianen aan een rijk versierd altaar de heerlijke gaven Gods in een dankoffer mag weergeven. Het is spr. een groote voldoe ning een vriend op zijn Hoogtij een ver klaring te mogen geven van het Hoogheilig Priesterschap. Alsnu beschrijft Z.Eerw. den arbeid van den Priester als drager en uitdeeler van Gods wijsheid, waarin zijn prediking, zijn voorbeeld, zijn hulp en troost in opgeslo ten liggen. Wat zou er gebeuren als er eens niet meer gepredikt werd? Dan zeu de stem des kwaads, die voor zichzelf spreekt, den menseh vervreemden van Kerk en Priester Daarom predikt de Priester als dienaar Gods in vrijmoedigheid en overal klinkt het „non Kcèf* uit zijn mond. waar gehan deld wordt in strijd met Gods wet. De priester is ook de drager van Gods almacht en de uitdeeler ervan en wel voor al in den Biechtstoel. De priester heeft de zalvende middelen in bezit, om de schrij nende zielewonden te heelen en waar de wereld niet kan vergeven en vergeten, daar is de Priester, die door de geheimenis volle heiligheid der Biecht, de mogelijkheid schept om, wat eens voor den hemel eeuwig yerloren was, weder terug te brengen tot bemelschen" luister. Meer in 't bijzonder ook is de priester drager en uitdeeler van Gods liefde aan het Altaar. Wanneer de jubilaris-priester thans na 25 jaar terugdenkt aan zijn Eer ste H. Mis, dan ontwelt een dankwoord hem de lippen. Het „Heer, Ik ben niet waardig" belet hem niet den Heer van Hemel en Aarde in zijn handen te deen nederdalen. Bij het zien van die ootmoed en vernedering, buigen wij de knieën en wij bidden: Credo, ik geloof, o Heer! Dat is de arbeid van den priester, maar niet al zijn arbeid. Dat is zijn werk, om geven van heerlijkheid, maar dat strekt hij ook uit tflt het openbare léven, in ver gaderzaal en op straat, in huis, in zieken kamer, overal is tegenwoordig de Priester. En dit is zoo, omdat het volk vroeger naai de Kerk kwam en nu de Kerk naar het volk moet komen. De Eerw. redenaar roept vervolgens een hartelijk woord van gelukwensch tot den Eerw. jubilaris, de familie en de parochia nen en hoopt van deze, dat hun volgzaam heid hun I-Ierder dwinge tot heiligheid en zijn heiligheid lien tot volgzaamheid. Door het zangkoor, onder zeer bekwame leiding van den heer J. Sprenger, werd zeer verdienstelijk hel volgende ten geboere ge bracht. 2-stemmige Veni Creator van P. H. Kornniüller O.S.B., de Missa in honorem Saneti Joannis Berchmans van Aloys Des met, voor 3-stemmig koor, de 3-stemmige Benedictie van Michael Halier en ten slotte de cantate „De Priester" van Elb. Jos. Franssen, voor 3-stemmig mannenkoor. Op voortrefifelijke wijze voorzeker werd ook dc Gregoriaansche zang vertolkt, wat op vele koren een groot struikelblok voor zangers is. Na den Hoogdienst werd de lunch ge bruikt in het Vereenigingsgebouw, waar de jubilaris werd gefeliciteerd door dc Kerk- en Armbesturen en het Hoofd der School. Als geschenk der parochie werd een bedrag in geld overhandigd. Vervolgens had een druk bezochte re ceptie plaats, waarhij ook de Ed.Achtb. heer Burgemeester en diens echtgenoote aanwezig was. Te 3 uur had in de rijkversierde school de plechtige huldiging" plaats van den eerw. jubilaris door de schoolkinderen Na het welkomstlied hield de hec-r Spren ger. hoofd der school, een hartelijke toe spraak, waarin hij memoreerde, hoe Z.Ew. een monument heeft opgericht in de har ten van allen, die hem kennen en liefheb ben en de hoop uitsprak, dat de „eenvou dige" hulde een bewijs mocht zijn, hoe zijn arbeid voor de school op prijs werd gesteld. Hierna werden enkele liedjes gezongen en toespraakjes gehouden, alles vol kinder lijken eenvoud, maar tevens vol kinderlief de en dankbaarheid. Verschillende stan den werden uitgevoerd, waarbij wij ons verbaasden over de goede uitvoering en het (Üïie geduld, dat deze oefeningen moe ten hebben ingeprent, eveneens wat betreft de liedjes der kleintjes. Na een priester cantate van enkele dames en jongens, be dankte de Eerw. jubilaris voor de bewezen hulde en sprak zijn bijzonderen dank uit aan don heer en mej. Sprenger. De dag werd besloten met een plechtig Lof, waarbij een 2-stemmig Te Deum werd gezgngep,* Paler Schoonbeek, t In het .klooster te Venray is in den ouderdom van 74 jaar overleden de'zeer* eerw. pater fr. Benedictus Schoonbeek O. F. M. Pater Schoonbeek was lange jaren ka. pelaan en pastoor van de parochie van «Jq H.H. Antonius en Lodewijk (Boschkant) te 's-Gravenhage. 'Jubilarissen. Zooals reeds medegedeeld, zullen moi% gen hun veertigjarig Priesterfeest vieren: de hoogeerw. heer Mgr. dr. A. H. .L. Hensen, Prof. van het Gr. Seminarie te Warmond, belast niet de directie van bet Ned. Hist. Instituut te Rome; de zeereerw. heer H. C. Maat, pastoor te Oudorp; de zeereerw. heer H. A. V. IJzerman, pastoor te Berkenrode (Heemstede), en de zeereerw. heer H. J. Kriek, sinds 1908 rustend. De „St. Bavo" van deze week beeft de photo's van de drie eerstgenoemde Jubila. rissen; dat van mgr. Dr. Hensen is geno men naar een teekening van mevr. L. Breman-Schoulen. Kalender der week. 17—25 Augustus. ZONDAG TIENDE NA PINKSTEREN. 2© gebed van den H. Jeroen, 3e gebed van den. H. Hyacinthus, 4e gebed van het octaaf van Maria Hemelvaart; Credo; praefatie van de H. Drievuldigheid. MAANDAG. Onder het octaaf van Maria Hemelvaart. 2e gebed van den H. Agagïtus, 3e gebed van den H. Geest; Credo; praefatie van de II. Maagd. DINSDAG, ONDER HET OCTAAF. 2e gebed van den II. Agapitus, 3e gebod voor de Kerk of voor den Paus; Credo; praefatie als gisteren. WOENSDAG. H. BERNARDUS. 2<e gebed van het octaaf; Credo; praefa tie als Maandag. DONDERDAG. H. JOANNA DE CHANTEL 2e gebed van het octaaf; Credo; praefa. tie als Maandag. VRIJDAG OCTAAF VAN MARIA IIEMEL VAART. Credo: praefatie als Maandag. ZATERDAG VIGILIE VAN DEN II. BAR THOLOMEWS. Geen Gloria en geen Credo; 2e gebed van den H. Philïppus Benitius- 3e gebed voor den Paus. Gemengde Berichten. Ongeval op de E.L.T.A. Om 4 uur istermiddag heeft er een klein ongeluk plaats gehad. Sergeant v. d. Grient, die een Spijker-tpestel bestuurde, viel door bet weigeren van den motor op ongeveer 10 M. hoogte. De neus van het toestel chsasg ,is in den grond; de motor, de schroef en hel landingschassis werden vernield, en een1 vleugel werd beschadigd. De vlieger kr hoegenaamd geen letsel. Zijn vrouw vermoord. De 33-jarige tramconducteur R. in de Djambistraat Amsterdam leefde- sinds jaren in onmin jj^ met zijn 27-jarige vrouw. Vaak hadden beiden ruzie en zoo ook weer gisteravond, toen de ruzie ontaardde in een hevigen twist over geldzaken. Twistend gingen man afjs en vrouw naar bed en daar nam de woor- tjct denwisseling in hevigheid toe. De man greep toen plotseling een mes en bracht zijn vrouw daarmede eenige steken toe in de bost en den hals. heb De moordenaar vloog het bed uit en den snelde naar het politiebureau Muiderpoort, waar hij kennis gaf van het gepleegde iar misdrijf. mid Onmidellijk begaf de politie zich naar de hi woning in de Djambistraat, waar de jonge h rouw badend in haar bloed kreunde van r-?i de hevige pijn. Het slachtoffer is na eec half uur aan de bekomen verwon dingo: uitl overledenHet lijk is naar het O.L.V. gast en huis overgebracht. De vrouw laat een kindje van drie j?a®rn loe Hedenmorgen is dader verhoord. Hij te J?n kende het misdrijf te hebben gepleegd. lij I'M SPORT. ijn VOETBAL. Ajax—Amerïkaansch elftal. Nu het vrijwel zeker is, dat' het Neder landsche elftal niet tegen het Amerikaan sche elftal zal spelen, heeft Ajax onderhall on delingen met de Amerikanen aangeknoopl Het is vrij zeker, dat de Amerikanen fi" hun terugreis in Nederland zullen speletp.^ De voetballer naar Scandinavië. W Het Nederlandsche elftal. Naar wij vernemen, zullen de volgen* spelers definitief den toer van het Neder landsche Xl-tal naar Zweden en Noorwi iei gen meemaken: Göbel, Denis, Verwej Schindeler, Bevers, Couton, De Kesslet Teekelenburg, Buitenweg, Houtkoop* Ruffelse. Felix, v. d. Wolk, Wolff, Stw|a[ man, Van Lingen jn Hordijk. Wedstrljdprogramma voor Zondag! Kampioenwedstrijden. 2e Klasse. Den Haag: V. U. C.—Stormvogels. 3e Klasse: Den Haag: A. D. O.Neerlandia. ingezonden Stukken. Builen verantwoordelijkheid der flgj Mijnheer de Redacteur, S.v.pl. eenige plaatsruimte voor hetl gen de: Tot ïnjjn groote yyeihïoi^i'in^ lp$

Leidsche Courant | 1919 | | pagina 2