Uit de Omgeving. Ingezonden Stokken. riaal behoorden, waarover wij beschikken, stónd dus do strijd sportief op een hoog peil. Fini, de winnaar van den eersten dag, kom het nu niet bolwerken en bracht liet zelfs niet tot de beslissing. Na 3 pit tige kampen zag de bruine ruin zich door Conny, die goed werk te zien gaf, geslagen. Clemence, eergisteren tweede aankomende, werd ditmaal eerste na zwaren strijd met Conny. Gekko laboreerde weer aan zijn oude kwaal en sloeg er op het meest span nende moment uit. De ruin van Stal Dolev moest zich dan ook met den 3en prijs ver genoegen. Charlotte Corday werd vierde. Ditmaal kwamen 12 paarden uit, te we ten: Chriemhilde 270 M., Bertha Pau III 270 M., Charlotte Corday 200 M.„ Ivan le Cosaque 205 M., Catharina L. 280 M., Edel A. 275 M Conny 280 M., Fini 275 M., Chique 200 M., Clemence 305 M. (max. afstand), Gekko 305 M. en Don Ju am 265 M. In den eersten -omloop hadden Charlotte (Tbrday, Fini, Chique en Clemence walk over. Chriemhilde (C. F. Ockhorst) won in twee ritten, van BethaPaul H., wat wij ders eveneens gedaan werd door Catha rina L. van Ivan le Cosaque, Conny van Edel A., en Gekko van Don Juan. In den tweeden omloop sloeg Charlotte Corday in 3 ritten Chriemhilde, Conny eveneens in 3 ritten, Fini en Clemence in 2 ritten Chique. In dezen omloop gingen Cathari na L. en Gekko ofor de baan. In den 3en omloop sloeg Gekko in 2 ritten Charlotte Corday en Conny Catharina L., terwijl Clemence walk over was. Om den 4en- prijs moest dus gekampt worden tusschen Charlotte Corday en Catharina L. en daar laatstgenoemde in beide malen uitsloeg viel genoemden prijs ten deel aan Charlotte Corday. Do strijd om 1. 2 en 3 was uiterst span- n nd. Eerst ontmoette Clemence Gekko. Seido riften was de uitslag tot in de laat ste 15 meter dubieus. Doch tot tweemaal toe sloeg Gekko er toen uit. Clemence ontmoette daarop Conny die walk over had gehad." Zoo Conny won was de le prijs, voor haar. De eerste zet won zij, doch "de 2e en 3e verloor zij met miniem verschil, zoodat zij om den 2en pi ijs nog met Gekko moest loopen Gekko ser andermaal uit, terwijl de sulky's gelijk lagen. En zoo werd dan het ï^esultaat le prijs Clemence, 2e Conny, 3e Gekko en 3e Char lotte Corday. De Troostprijs bracht na zwaren strijd de overwinning aan Ivan Ie Cosqaue voor Edel A. (Na drie ritten, waarvan 1 dead heat). N. g. Bertha Paul II. en Don Juan. Da prijzen waren le f 300. 2e f 10, 3e f 50 4e f 25. Troostprijs f 75 en f25. Rechtzaken. Lotssico, Een polishouder van de N. V. Lolisico heeft tegen Maandag 18 dezer deze vennoot schap voor den kantonrechter te 's-Graven- hage laten dagvaarden om zich te hooien veioordeclen tot uitbetaling van een prijs van f 1000. welke uitbetaling is geweigerd op 'grond dat de polis niet behoorlijk was verzekerd. Verkoop van dokterspractijk. Twee geneesheeren onderhandelden met elkaar over den verkoop van een dokters practijk, Is zoo iets ook al koopwaar? Deze vraag kwam later ook bij een der partijen op, doch ze werd toen alleen ge steld, om van den koop af te komen. Het schijnt echter, dat de rechter in zooicts geeuu bezwaar ziet. Tn-easu had de eeiste dokter aan den anderen verkocht zijn huis. zijn instrumentarium enook zijn patiënten, want hij verbend 'zich, om den kooper bij zijn patiënten te introduceeren als zijn op volger, hem li dagen lang bij zijn zieken bezoek mede te nemen en hem bij de clien tele aan te bevelen. De verkooper verbond zich dan tevens in die plaats en omgeving geen praclijk meer uit te oefenen. Dit laatste beding scheen del verkooper. echter niet al te ern stig te nemen en de kooper scheen daar omtrent niet geheel gerust, althans de laatste wilde bij de definiieve opmaking van bet contract, daarin een boetebedng opnemen van f 5000 voor elke maal, dat mocht blijken tegen deze bepaling te zijn gezondigd, en daartegen had de verkooper bezwaar. Hier bleven de partijen steken en de koo per weigerde toen verder te gaan en zag van den koop af. De verkooper beweerde evenwel, dat de verkoop niettemin was tot stand gekomen 't Is te hopen, meester; maar gij hebt mij het recht gegeven over uw dochter te waken. Daar zeg ik ook niets van maar ik verlang, dat je niet. gauw zult gelooven aan de medeplichtigheid van Alain. Je weef, dat Alain bedreigd wordt en de krankzinnigheid van zijn broeder bewijst, dat liet geen bedreigingen voor de leus zijn. Ik betwijfel sterk of Collinet, die goede vriend van Alain, zijn beschermer zon willen benadeelen. Wat Avy betreft, 'k betreur het ongeluk, dat hem getroffen heeft, zonder er een gevolgtrekking uit te wijlen maken. Welnu! ik heb je nog niet lies ver teld. De waarschuwing, die wij ontvangen hebben, is onderteekend met Jen naam van Alain'e en Avy's vader, Ga verder, meester. De beeldhouwer scheen in tweestrijd met zichzelf te zijn; daarna hernam hij: De Bourgondiërs zweren samen Al twee jaar doet dat gerucht de ronde door de stad, antwoordde Michel rustig. Men spreekt slechts over den on- vcrwachten inval van de "pidaten van den hertog-van Bourgondië; de heeren notabe len zijn tot de tanden gewapend, Monseig- nur de bisschop... Michel, sppt niet, daarvoor is de zaak ernstig. en wilde toen zij'n fegenpartij tot nakoming daarvan dwingen en dOsoods ook wel de •bedoelde clausule in liet contract opne men, doch nu was het wantrouwen tus schen de heeren doktoren gezaaid. De kooper had intusschen ook ongun stige belichten over do onderwerpelijke practijk gekregen en wilde nu van niets meer weten. Na lang te liehben geprocedeerd, heeft het gerechtshof te Arnhem ten slotte be slist, dat in dezen geen overeenkomst was tot stand gekomen en alzoo ook gee-n na koming daarvan kon worden gevorderd. ALfHEM AAN DEN RIJN. St. Antonius. Er zijn hier verschillen de vergaderingen gehouden. Eerst een gecombineerde vergadering, van ,,Sf. An tonius", BakkerspaHoons, en de nieuw op gerichte gewestelijke kruideniers-vereeni- ging. Nadat door de besturen enkele be sprekingen waren gehouden werd tot af zonderlijk vergaderen overgegaan. De bak kers waren slecht opgekomen. Na langdu rige bespreking werd besloten dat de kruideniers zich bij de bakkers kunnen aansluiten onder dezelfde verplichtingen als de bakkers en werd aanvaard het voor stel van de winkeliers, waarin deze voor stellen, dat de administrateur de leden zal afreizen en door het bestuur de noodige inkoopen zulcn worden gedaan, zoodat het maandelijksche vergaderen, wat veel tijd kost, en waarbij in de meeste gevallen slechts de helft der leden tegenwoordig zijn kan bejierkt worden. Door den secr., den lieer van Velsen, werden, notulen van twee vorige vergade ringen gelezen. Twee leden, de heeren Jc Tersteeg en P. van Velsen, werden be noemd, als kasnazieners der vakafdeeling St. Antonius. Nog werden eenige inkoopen gedaan als olie, zout en boter. Vervolgens werd afrekening gehouden van vorige koópen. Op aanvrage waren vele aanbiedingen ingekomen van verschil-, lende firma's, grossiers en fabrikanten, doch, daar de leden niet in voldoende aan tal aanwezig waren, kon hierop niet wor den ingegaan. Na ecni-ge besprekingen van huislioude- lijken aard, werd deze vergadering van de bakkers-afd. St. Antonius'' door den voorzitter, den heer J. C. de Jong, met een woord van dank en met den chr. gToct gesloten. Intusschen vergaderden ook de. kruide uiers en werd met algemeene stemmen be sloten zich bij de Bakkers-coöperatie aan tc sluiten. Ook werd de, kruidenie.rs-vereeni- ging officieel opgericht en een definitief bestuur gekozen. Hierna kwamen de beide vereen!gingen bij elkaar in gecombineerde vergadering en werd op de condities van de bakkers tot aansluiting overgegaan. Besloten werd thans een definitief be stuur te benoemen voor de coöperatie, en wel met dien verstande, dat niet meer dan 3 leden uit een der beide-groepen mogen worden gekozen. Deze stemming liep vlot van stapel. Gekozen werden de heeren W. -Seijzener .winkelier) met 13 stemmen; J. C. de Jong (bakker) met. 13 stemmen; P. van Rijn (bakker) met 12 stemmen; J. S. van 't Schip 'winkelier) met 12 stemmen; C. J. van Velsen met G stemmen,- welke laatste de benoeming niet aanvaardde, waarna in diens plaats werd gekozen de lieer J. van Deuren (winkelier). Alsnu feliciteert do voorzitter der bak kers de beide vereenigingen met de coöpe ratie, hopend, dat de gekozen leden het vertrouwen der leden niet zullen bescha men. Nog werden do functie® als volgt ver deeld, voorzitter .T. C. de Jong. te Nieuvv- veen; secr. J. S. van 't Schip, la Zevenho ven; penningm. P van Rijn, Roelofarends- voen; als com. J. van Deuren en W. Sey- zener, beiden te Alphen. HILLEGOM. De Bloembollenbeurs. Deze was giste ren goed bezocht. Voor het eerst was er flink aanbod. De handel bleef evenwel traag en de prijzen gedrukt. De volgende noteeriiigen werden door ons gemaakt: Hyacinthen I: E.W. Augenis Christina f 13; E.B. Captain Boyton f 15; E.B. En chantress f 16; E.R. Garribaldi f 1-5; E.R. Generaal de Wet f 13; E.R. Gertrude f 15; E.R. Gigantea f 15; E.B. Grand Maitre f 14; E.B-. Johan f 13; E.B. King of the Blues f 14; E.G. King of the Yellows f 15; E.R. Lody Derby f 16; EW. Grandesie f 14; De toon, waarop de grijsaard sprak, ver wonderde den jongeman en hij werd on gerust; maar dit ging spoedig over 'Jij de gedachte, dat meester Sedanne iccli vóór de Bougondiërs was. Hij besloot evenwel zich niet te verraden, de vraag van meester Pierre af te wachten en le weten te komen, in hoeverre de beeld houwer was ingelicht, Als Monseigneur de bisschop er niet voor zorgt en als de lieden van den koning niet op hun hoede zijn, hernam meester Sedanne, zullen de heeren uit Bourgondië den volgenden Zondag hier in de stad zijn. De juistheid van dit bericht deed den jongeling beven. Hij antwoordde echter lachend: U bent toch niet in 't complot, meester? Neen, mijn zoon, maar... Maar wat? Jij?... Ik... Jij bent er wel inl Michel wilde protesleeren, maar de grijsaard liet er hem den tijd niet toe. Kapitein Jean des Roches is verhor- gen in de woning van meester Hippocrale Codex. Het hoofd van deze samenzwering is Pierre Darrentières. Een. dubbel Bour gondisch leger zal van Vendeuvre en Bar- sur-Seine „vertrekken... Meester Codex, de E.W. rinnoeence f 15; E.B. Crucey of the Blues f 16; E.R. Roi-des Beiges f 14; E.G. Yellow Hammer f 16. Hyacinthen II: f 11, f 12; id.SII f 7, f 9. Enkele tulpen: Due v. Toll wit maxima f 4.50; id. scarlet f 4.50; idem chenille f 6; chrysolora f 5; Cramoisie Brillant f 4.50; Flamingo f 7.50; Gele Prins f 3.75; Grand Due f 4.25; La Reine f 4.50; Mon Trèsor f 7.50; Prins v. Oostenrijk f 5; Proserpine f 9.50; Rose Grisdelin f 3.75; Thomas Moo re f4; Vermilion Brillant f6; Witte Valk f 5.50; Witte Zwaan f 4.25. Dubbele tulpen: Couronne d'Or f 4.75; El Toreador f 10; Imperator Rubrorum f 6.50; Murillo f3.75; Rubra Maxima f-4.25; Salva- tor Rose f 6: Theeroos f 7.50; Tournesol (rood en geel) f 5.50; id. geel f 6; Vuur baak f 7. Danvin tulpen: Bar de la Tonaye f3.25; Clase Balt f 3.50; EEurópe f 4; Grelchen f 3.25; La Candeur f 4; Mr. Tarnc Sanders f 5; Ph. de Cominet. f 6.25'; Sieraad van Flo ra f 4.50; Miss Copland f 8. Dubbele narcissen: Ajax. Princcps f3.75; Bic Empress f 5; Golden SEpur f 4.50; Im- comperatilis Sir Watkin f 5; Lorinfolius Emperor f 5.50; Mad. de Graaff f6.50; Poëti- cus f 2.50; id. King Edward VII f 6; Poë- ticus Ornatus f 3.25. KUDELSTAART. Geitenkeuring. De R. K. GeitenvCr- eeniging ,,St. Genoveya" alhier hield een geitenkeuring, welke met een flinke opkomst werd beloond. 23 stuks wer den er ter keuring aangeboden. Voor de, Zanegeiten werd de eerste prijs toegekend aan Jac. Spring in 't velt; twee de prijs P. J. v. d. Geest, derde prijs A. Berk. Zane-1 animeren: eerste prijs Jac. Spring- In 't volt, tweede prijs II. C. Zethof. Hollandsche geiten: eersten prijs J. W. Oostenrijk, tweede prijs wed. Zuidervaart, derde prijs F. van den Bergen. Hollandsche lammeren: eerste prijs J. Geerking, tweede prijs C. Commcndeur. Kudelstaart mag grootsch zijn op hot -gebied der aanfok van Zanegeiten en de toekomst belooft ëen sehpon ras, daar zelfs de "schoonste niet ter keuring was, omre den zij den eersten prijs had behaald op do landbouwtentoonstelling tc Amstelveen, terwijl er reeds eenige afstammelingen van haar zijn. LEIMIHOEN. Gemeenteraad. Daar dc heer G.. v. d. Snoek geen geloofsbrieven ingezonden heeft, is in zijn plaats als lid van dén ge meenteraad benoemd de heer C. v. d. Ak ker van de lijst no. 1 Chr ."-Hist. ZOETE RW OU DE. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente kwam gister avond in openbare vergadering bijeen, on der voorzitterschap van den'heer A. A. van Gils, burgemeester. Afwezig de lieer van Konijnenburg. Notulen worden onveran derd vastgesteld. Ingekomen is de begrooting van do ge zondheidscommissie diqnsjjaar 1920. Dc ontvangsten zijn geraamd c-p 1600, waar van do gemeente f 17.80 zal moeten bijdra gen. Van den geneesheer-directeur is be richt ingekomen dat mej. L. Oudslioorn in het gesticht Endegeest is' overleden. Een circulaire van den commissaris der Ko ningin meldde, dat er geen bezwaar meer bestaat om dc Koninginnedag dit jaar fees telijk te herdenken. Een verzoek van de brandmeesters v. Rijn, Akerboom en Vree burg inzake een nieuwe regeling van loo- nen, wordt gerenvoyeerd naar B. en W. De heer L. van Tcijlingen verzoekt om van gemeentewege een toelage, te krijgen van f 600 voor het inrichten van een centrale slachtplaats voor Zoeterwoude, welke hem f 1250 gekost heeft. De burgemeester zegt, dat er door'B. en W. niet de minste pressie is uitgeoefend om een centrale slachtplaats in deze gemeente te hebben, omdat de ge meente gemakkelijk vlesch uit Leiden kan betrekken. B. en W. stellen dan ook voor om op dit verzoek afwijzend te beschikken. Aldus wordt besloten. De heer W. Beukelaar verzoekt verbre king van liet contract wat hij met de ge meente heeft aangegaan inzake het leveren van rijwielen voor de politie. Wordt ge- revoyeerd naar B. en W. Een commissie bestaande uit de* heeren D. Rotteveel, A. v. Bennekom en J. van Leeuwen, wordt benoemd, om de geloofs brieven na te zien van de nicuvvgekozen raadsleden Stadhouder, Wesselingh, Noprd man, Karens, De Graaf en Schravendijk. Bij monde van den heer Rotteveel wordt alles in orde gerapporteerd, waarna tot toe lating wordt besloten. Eveneens werden do geloofsbrieven van wever Joachim Perricarf, Jehan' Lcnfunic, die een herberg houdt.... Michel onderbrak cl ere opsomming; Wij zijn aus verraden? Ik ben dc eenige die, zonder er deel aan ie nemen, het complot kent! Dan zijn wij gered!... Want, meester, gij zijt toch ook Bourgondiër, en gij zult toch niet vergeten, uat de vermaardheid, die gij geniet, en die ongetwijfeld voort vloeit uit ww talent, ook voor een deel het werk is van Philips' van Bourgondië. Gij kent uw vroegere triomphen, die gij in Dijon gevierd hebt! Mijn zoon, ik weet wat ik lo danken heb aan den hertog van Bourgondië, maar ik vergeet niet, dat de dankbaarluii. al is zij ook de hoogste deugd, iemand niet mag noodzaken, verraad te plegen aan de wet ten der gastvrijheid. Ik zal niets onder nemen tegen hen die, wat je er ook van moogt zeggen, mij zoo edelmoedig behan deld hebben Dus zult gij ons verraden? Ken je me dan nog niet, mijn zoon, en weet je dan nog niet, hoezeer ik je ge negen "ben? Meester, ik ben te zeer bij die zaak betrokekn, dan dat ik mij terug zou kun nen trekken. Het is. mijn plicht tc strijden voor mijn meester, den hei tog, en voor mijn vaderland, Bpurgondië. de.lïceren v. Leeuwen, Kompier, Rotteveel, v. Bennekom en v. Leeuwen nagezien dojr de heeren Varkevisser, Straathof en v. d. Poel, waarbij de heer Straathof mededeelde dat alles correct was. Oek nu stelde de voorzitter voor tot toelating, wat aldus ge schiedden Van de R.K. Vakschool voor meisjes, onderafd. van de Zita te Leiden, is een verzoek ingekomen om van gemeente wege een subsidie te verleen en van f 100, nu ook 9 meisjes uit Zoeterwoude deze school bezoeken; De- Raad besluit tot weder opzegging® toe een jaarl. subsidie ad f 100 toe te kennen. Alsnu komt aan de orde vaststelling ver ordening afschaffing nachtarbeid voor bakkers. De voorzitter ligt toe waarom B. en W. nu met deze verordening komen. De naburige gemeenten hebben reeds zoo'n ver ordening en nu wordt het noodzakelijk dat ook de gemeente Zoeterwoude den bakkers- nachtarbcid verbiedt. Met een kleine wijzi ging wordt de geheële verordening vastge steld. Vóór 's rfiorgens 10 uur zullen de bakkers géén brood mogen veTkoopen. De verordening treedt in werking op den dag der afkondiging. Ook werd een verordening vastgesteld tot bestrij'ding van drankmisbruik ingeval ook te dezer plaatse een vredesfeest zou georganiseerd worden. De heer C. II. de Boer dringt er met de meeste klem op aan, dat dergelijke bepa lingen goed zullen worden uitgevoerd; en dat het niet meer zal voprvallen, dat de dienaren der wet', die dus het gezag moe ten hooghouden, zelf onbekwaam zijn om hun ambt. naar behooren waar te nemen. De voorzitter belooft daarvoor te zullen waken. Alsnu volgde vaststelling kohier schoolgelden 2e kwartaal 1919, én nadere vaststelling en aanbieding gemeente-reke ningen. B. en W. deelen ook nog mede, dat dc lieer Duifjes .eervol ontslag is ver leend als ambtenaar ter secretarie, en dat in diens plaats is benoemd de heer A. Rijcke, thans in gelijke betrekking te Lei derdorp. Bij de rondvraag vraagt de heer van Leeuwen hoe 't komt dat den wegwerkers niet liet loon wordt uitbetaald waarop zij recht hebben. De voorzitter-kan niet neg rij pen hoe dit mogelijk is. 'De wegwerkers worden maandelijks uitbetaald. Na eeni ge discussie blijkt dat de wegwerkers niet de verhooging geregeld ontvangen. De heer van Leeuwen, zegt, de verhooging" die den wegwerkers is toegekend is toch ook loon en waarom wordt dat niet op tijd en gere geld uitbetaald, terwijl dc andere ambte naren die verhooging wel ontvangen heb ben. Nog begrijpen B. en W. niet, hoe het mogelijk is, dat die uitbetaling" aan de weg werkers achterwege is gebleven; zij mecneai toch dat een mandaat gegeven is. De voor zitter zal bij. den gemeente-ontvanger in- formeeren. Nog bepleit de lieer v. Leeuwen het stelsel waarbij ..den wegwerkers weke lijks "zullen worden uitbetaall, en noemi- de bezwaren die aan een maandgeld voor die categorie van mensclïèn zijn verbonden B. en W. zullen dit in overweging nemen. De lieer Straathof klaagt over het vuil waarmede men in het Gelöerswoude te kampen heeft. De voorzitter kent de ge- hee'le geschiedenis en meent dat de heer Straathof niet al 1e veel zich moet mengen in politiezaken. Dc heer Straathof is niet erg voldaan, en zal in geheime zitting nog irte.r aan den dag brengen, wat betreft deze zaak. Hierna ging men over in co mité generaal. Land- en Tuinbouw. Mond- en klauwzeer. Stand van het mond- en klauwzeer in Nederland gedurende de week van 20 tot 27 Juli 1919: Aantal Provinciën. veebeslagen. gemeei Groningen 80 17 Friesland 436 32 Drente 45 15 Overijsel 48 12 Gelderland 143 31 Utrecht 30 13 Noord-Holland 43 18 Zuid-Holland t;o 23 Zeeland 21 17 Noord-Brubant 131 34 Limburg 203 16 Het Rijk 12-13 223 Aarbeien-uitvoer. Thans kan worden medegedeeld, dat te Beverwijk 4,652,197 kilo aardbeien voor export zijn geveild. Daarvoor hebben de tuinders ontvangen f 2,775,547.25. —Ach arm kind, ik begrijp je. Ook ik heb, evenals jij, langen tijd geloofd, dat de zaak van den hertog dc goede en de eenige rechtvaardige was. Maar ik ben ouder ge worden, ik heb geleden door dien langen oorlog, die reeds langer dan honderd jaar ons Frankrijk ongelukkig maakt. Mijn oogen zijn opengegaan en ik heb begrepen, dat boven kleine landjes, boven eenvoudige onderdanen en almachtige her togen de kc'iing en Frankrijk staan. Wij verslinden elkaar. En wie profiteert hier van? De oude vijand, wiens bondgenoot gij zijt, de Engelschman. Ach, mijn zoon, wij heben zoozeer vrede en eendracht noodig om den overweldigen te kunnen bestrijden. Onze persoonlijke belangen-gaan voor de hoogere belangen van het vaderland en wij zien niet, dat de rampen, waaronder wij .gebukt gaan, voortspruiten uit onze zwak heden en uit onze persoonlijke lafheid. Jeanne d'Arc heeft meer gedaan, dan sle den voor den koning veroverd, zij heeft liet nationaliteitsgevoel, dat sliep, wakker - geschud. Zij predikte den oorlog slechts tegen den vijand' van buiten; ons, Fran- schen heeft zij aangespoord tot eensge zindheid. Ik eerbiedig hertog Philips, maar ik geloof, dat God den koning hoven hem heeft geplaatst en ik wefisch op het oogen- lilik slechts een ding, dat is eindelijk den verdc tc zien heerschen in ons dierbaar NIEUWE UITGAVEN. De Arbeidsvvet-Aalberse in vragen en antwoorden, door Jan Zwetsloot, Redacteur van de Voorhoede", uit gever N.V. Futura, Leiden, 1919.' Wat hier voor een buitengewoon lageq prijs wordt aangeboden, slechts (15 cent) is van hoogst actueele waarde, kan tien duizenden van nut zijn bij de pracü-scho kennismaking met de Arbeidswet, welke voor hen onafwijkbaar zal zijn. De glasheldere vorm vragen en ant woorden doet de uiteenzetting ten volle aanspraak maken op de naam .populair" Een diiidolijk register achteraan maakt dit boekje tot een alleszins bevoegden gids in de Arbeidswet 1919. Arbeidswet 1919, door H. G. W Munnik, ambtenaar bij den Centra len Dienst der Arbeidsinspectie leeraar staatsinrichting M.O. to 's Gravenhage. Uitgave Eduard IJ do 1919. Dit boekje is omvangrijker dan het hiervoor besprokene ('t kost 1 gld.), het heeft een uitgebreider register, het laat de artikelen achter elkaar volgen, doch geeft na ieder dezer een verklaring van de st rek king, mede in verband met andere arti kelen, Als studie-matcraal is deze zeer accuraat bewerkte uitgave onmisbaar. De schrijver Is zijn stof volkomen mcestei Ook deze uitgave maakt aanspraak op ruime verspreiding. Plattegrond van Amsterdam. Wie Amsterdam bezoeken gaat en daar zien wil al het bezienswaardige, daar zon der veel vragen den wég wil weten voor hem of haar is onmisbaar dc .speciaal •bewerkte plattegrond en Gids van Anistci dam", uitgave chukkerij ,,De Sleutelstad" Leiden. Het boekje- bevat een uiterst prac tisch en origineel bewerkte plattegrond. Met genoegen zien wij ook voor ander steden dergelijke uitgaven tegemoet; .,Be Sleutelstad"' mag, dunkt ons, rekenen op waardeering en succes. Buiten verantwoordelijkheid der Red] Mijnheer de Redacteur, In uw blad van 7 Augustus lazen wij in liet raadsverslag, dat bij de Nulsspaarbank te Rijnsaterwoude een geldleening is ge sloten an f 10,800 a 5 pet. Dit verwondert ons ten zeerste, en wc omreden dat wij hier in Ter Aar Katholie ke en Christelijke bankinstellingen hebben die gaarne zulke lecning zouden sluiten en dat niettegenstaande dit onze overwegend kotholieke raad bij een neutrale instelling zulke leening sluit. Dit hadden wij van onzen Raad toch niet- verwacht. Verder lezen wij bij de rondvraag, dat de heer Kocleman wees öp 't gebrekkig goederenvervoer. Wij willen nu den vér Jslaggcver er even op wijzen, dat hij hiev nic-t erg duidelijk is, want goederenvervoer" bestaat liier in Ter Aar per stoomboot en per as en nu is 't volgens 't verslag niét duidelijk wat de heer Koeleman bedoelde. U, Mijnheer de Redacteur, dankend voor de plaatsruimte, teekenen Hoogachtend, EENIGE ABONNE'S. Burgerlijke Stand. öOSKG3!\ G e b o r e n: Jan, z. van J. Boerefijn en A. Blok. Marinus Jan, z. van J. va: Ooslerom en N. J. v. d. Hoorn. Piete Hendrik, z. van A. A. Verkade en G. de Groot. Maria Johanna, d. van C. J. Loef en G. A. 15. de Graaf. Onder trou w d: J. v. d. Heiden en P. Pillekooren. J. Pillckooi'en en S Bloot. A. Ballen en E, v. Gcmeren. 'Overleden: W. van Ooij z. 4 jaar. HAZERSWOUDE, Geboren: Anna Maria, d. van A Langhoiit en R. van Bemniel. Marinus z. .van T. Wesldorp en H. W. Olivier. Frederika, d. van J. Slappendel en B. de Kooter. Helena Maria, d. van F. van Velsen en M. Van der Meer. Anna Wil helmina, d. van R. van Vliet en M. Th. v Wielingen. Ondertrouwd: A. van E Els wijk wedr. van N. M. Rovenschot, en J. Iloogei" vorst jd. 48 j. Overleden: E. van Eeusekom wed S. Ossevooit 66 j. II. Buis geh. met W van Dorp 72 j. M. Wiegman, gehuwd met C. A. Gammeraat 30 j. Frankrijk, me geheel te kunnen geven aan de schoone kunst, waaraan we ons leven hebben; vei volgens jullie twee jonge talenten te zien opgroeien aan mijn zijde ver van al die kuiperijen, waarvoor jij niet geschapen bent, Michel, on die ik, hoc op recht Bourgondiër ik ook ben, in mijn hart vervloek, omdat ik voor alles ben en wil blijven Fraiischman. 9 Michel hoorde den grijsaard tot lid einde toe aandachtig aan, en moest er kennen, dat deze waarheid sprak. Ware het niet door andere redenen dan zijn politieke overtuiging gedreven, dan zou hij dit ook uitgesproken hebben; nu zweeg 1"!- Welnu, mijn zoon? vroeg Pieu? Sedanne. Meester, de teerling is geworpen, eou een lafaard zijn, als ik mij terugtrok En ik zal mij niet terugtrekken. Maar, ongelukkige, dan ben je ver loren. Neen, als gij me maar niet verraadt Ilij lieeft je al verraden, rjep eensr klaps een schelle stem achter in de zaal- Meester Codex stond in de opening van de deur. Ilij was de woning binnengcli'C- den, om meester Sedanne tc spreken «n had juist de laatste woorden van het g0, sprek opgevat. {Wordt vervolgii

Leidsche Courant | 1919 | | pagina 4