Uit de Omgeving. Hei plan was opgezet 3oor het plaatselijk comité der K. S. A terwijl de voorberei ding en uitvoering geschiedde door Dc Ka tholieke Garde. In de zaal waren verschillende autoritei ten aanwezig, o. w. eenige Katholieke Ka merleden, Statenleden en gemeenteraads leden en verder de verschillende organisa ties met hun banieren. De voorzitter der K. S .A. dr. Deckers, opende de bijeenkomst en releveerde de be- te eken is van de nieuwe Arbeidswet, waar van minister Aalberse de geestelijke va der is. Ingekomen was een schrijven van de Mini-ster Ruys de Beerenbrouck, Konig, De Visser en IJsselsteijn, dat zij door uit- stedigheid verhinderd waren aanwezig te zijn. Daarna bracht de R. K. Vereemiging Kunst en Godsdienst het ,,Domine salvarn lac Reginam nostram" van A. Greven ten gehoóre. Onmiddellijk daarop arriveerde minister Aalberse, vergezeld van zijn collega's de heeren Heemskerk en De Vries, met een daverend applaus begroet. Dr. Deckers sprak hierna minister Aal berse toe en schetste hem als leerling van Schaepman. die mi zelf meester geworden een sieraad is van de Katholieke Staats partij. Het sprak vanzelf, dat toen een ministe rie van Arbeid noodzakelijk werd geacht, minister Aalberse de man moest zijn om daar aan het hoofd te staan. De resultaten van uw ministerschap in het eerste jaar zijn schitterend. Spr. gaf de verzekering, dat de Katho lieke werklieden hun dank zullen toonen, door gestadig te blijven arbeiden, zoowel op materieel als op geestelijk gebied en hoopte, dat. God minister Aalberse zou spa ren, den Nederlandschen werkman tot ze gen en Nederland tot heil. Deze redevoering werd herhaaldelijk door een langdurig applaus onderbroken, ter wijl ook aan het slot een daverend en en thousiast applaus weerklonk. Hierna werden eenige tableaux uitge voerd en zong de heer Joh. Iseke uit Ham burg eenige liederen. De voorzitter van den R K. Volksbond, de lieer Silvius, dankte hierna minister Aalberse namens de Katholieke arbeiders van 's Graveaihage en bood hem namens die arbeiders een tweetal bloemstukken, aan versierd- met linten der nationale en Roomsebe kleuren. Minister Aalberse besteeg hierna onder langdurig applaus het podium. Spr. dankte voor de hulde. Spr. wekte ten slotte de ar beiders en arbeidersvrienden op om méde te werken, dat de vrije tijd, welke door de nieuwe Arbeidswet aan de arbeiders komt, zoo gebruikt wordt, dat zij werkelijk een zegen en een geluk voor de arbeiders wordt. Door vermeerdering der rusttijden wor den de arbeiders flinker en )tr ach tiger en hij hoopt, dat zij, die kracht zullen ge bruiken voor intensiever arbeid, want dan eerst zal de Arbeidswet ons volk ten zegen kunnen worden. (Daverend applaus). De voorziter dankte de ministers hierna voor hun aanwezigheid, waarna alle aan wezigen staande liet Wilhelmus zongen. Onder daverend applaus en gejubel ver lieten de_ministers hierna de zaal. Na de pauze, die hierop volgde, hield de heer A. C de Bruiin. secretaris van het Bureau voor de R K. Vakorganisatie, een rede, getiteld: De Katholieken en de ncht- urendag. R.K. Gemeentepolitiek. Dezer dager, kondigden wij aan de ver schijning bij de N.V. voorbeen Paul Brand te Bussmn van een Tijdschrift aan de R.K. Gemeente-Politiek gewijd. Wij zijn thans in «le gelegenheid mede te doelen.,dat bet Tijdschrift, speciaal doch niet uitsluitend bestemd voor gemeente raadsleden om de 14 dagen zal verschij nen. Het eerste No. komt uit op 28 Augus tus e.k. De Hoofdredactie wordt vervuld door den heer A. B. Michïelsen, oud-burgemees ter, voorzitter van den Raad van Arbeid te Haarlem, terwijl zich voorloopig hebben bereid verklaard in den Raad van Redactie zitting te nemen, de navolgende dames en heeren ven erkende reputatie: Mr. J. B. Bomans, Haarlem: G. P. Bon, den Haag; Mevr. S. BronsveliT-Yitringa, Hoorn: Mevr. J. H. Grooten-Valk, Roosendaal (N. Br.); Th. Hooy, Schoten; Mr. P. J. M. Kallen, Maastricht; Mr. G. L. Kortenhorst, ITr«m stede; H. Nouwert, Venlo; Mej. F. A. M. Peelers. Overveen :Dr. A. van Rooy, Heem stede: Mevr. A. Steenhoff-Smulders, Baarn H. Stulemeyer, Rotterdam, Mr. J. Heer kens Thijsscn, Haarlem; C. J. F. Verbeek, Amsterdam; C. D. Wesseling, don Haag. F. Wierdels. Amsterdam; J. J W. Yssel- rnuiden. Arnhem; L. Baron van Voorst tot Voorst, Twello. Het Tijdschrift heeft ten doel de moderne taak der gemeente, speciaal van Katholiek standpunt, te bezien en te belichten; de R.K. Gemeenteraadsleden, de burgemees ters. secretarissen en andere ambtenaren in gemeentedienst vo irlichting te geven omtient het gemeentewezen, overeenkom stig hunne beginselen. Ook voor hen. die niet tot deze cfltegoriën hehooren, doch hetzij als organisatie-man nen en vrouwen, hetzij als particulieren, aandachtig volgen wat cï op publiek- en politiek terrein in ons land omgaat, zal dit orgaan nuttige diensten kflnnen bewijzen. Het Tijdschrift zal zich meer bewegen op het gebied der praktijk, dan op dat der theoretische beschouwingen. ;>- Simufanten. Sedert de inwerkingtreding van het dienstvoorwa arden reglement (rapport - Salverda de Grave) zijn dc hoofden van dienst bij P. en T. gemachtigd bij ver moeden van simulatie één derde der be zoldiging van den betrokken ambtenaar in te houden. In dat geval wordt kennis ge geven aan een uit het. personeel gekozen commissie van 3 leden, die de zaak onder zoeken en rapport uitbrengt,- meldt het „Hbld," Gedurende 'de maand Juni weiden door deze commissie 104 gevallen onderzocht. In 53 van deze geyallen werd de opschorting van een derde deel van het salaris van den betrokken ambtenaar opgeheven. Het Schippersconflict. Naar de ,.Msbd." verneemt, overweegt het hoofdbestuur van de Federatie van R.K. Middenstandsbonden in Nederland bemiddelingspogingen in zake het schip- persconflict. De voorzitter van de Binnonscheepvaart- Unie, de heer van Löben Seis, heeft met verschillende afgevaardigden van den handel uit. Rotterdam en Amsterdam een audiëntie gehad bij den Minister van Land bouw, den heer van IJsselsteyn, betreffen de den toestand in de binnenschipperij. Bij die gelegenheid heeft de Minister toegezegd de vordering der schepen krach tiger te zullen ter hand nemen, speciaal ook voor het vervoer van aardappelen en suikerbieten. De Minister meende, dat een aanzienlijke groep der schippers spoedig het werk zal hervatten en gaf daarom den handel den raad in dit stadium der onder handelingen geen nieuwe overeenkomsten met de schippersbondcn aan te gaan. 75-jarig jubileum. Zaterdag zal te 's-H'Ttogenboscli her dacht worden, dat voor 75 jaai de grond slag werd gelegd voor C. N. Teuling's Drukkerijen. Na Rubini en Morinï kom' Jansini. Na Rubini kwam Morini. Nu is in den Haag opgestaan Jansini. De telepathen schijnen veel voor den naamsuitgang ..in»' te gevoelen. Jansini is een Hagenaar en een verslaggever van het „VacL," kseit een seance bijgewoond, waar van hij niets dan goeds weet te vertellen. Over enkele dagen zal Jansini in het pu- blieg optreden. Gemengde Berichten. Een rupsenkunst. Midden Juni in BilL- hoven logeereaidc, nam. ik iets eigenaardigs waar. dat ik u gaarne mededeel, sclnijft een lezeres aan ..de Levende Natuur". Tegen zonsondergang, het was een mooie avond, maakten we een wandeling over de heide. We struikelden or. om zoo te Zoggen, over de vele heide-ringelrupsen. Een onzer toevallig omkijkende naar liet door de avondzon beschenen landschap, uitte een kreet van verbazing, en. het was dan ook wel een> heel bijzonder schouwspel dat de natuur ons te zien gaf. Op wel honderden topjes der heidestruiken zagen we gele langwerpige 1 amp i onnet je s hangen, onbe weeglijk en sierlijk: zoowat alle op gelijke hoogte. En die lampionnetjes bleken 1e zijn onze heideringel, die zich naar den top dol heide had begeven, om... ja, waarvoor, wie weet dat? Door de lichtspeling in de lange, gele haren leken ze als doorschijnend. Het was een zeer bijzonder schouwspel, waar we allen van onder den indruk kwamen. Fortuinlijke landing. Gisternamiddag omstreeks halfzes landde op het Elia-ter- rein te Amsterdam de groote Handley- P age-mach ine. die uit Breda kwam via Soesterberg. Het vliegtuig was bemand met 12 personen. Bii de landing kwam de ma chine juist op het drassige gedeelte van het terrein ten-echt, zoodat zij met den kop in den grond bleef staan. Onmiddellijk werd de Handley-Page echter in de goede positie gehaald. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Laag. Ec-n groentenventer uit Zwaag- dijk (N.-H.) die aan epilepsie lijdt, kreeg een toeval. Onderweg stapte een vreemde ling af, dien hij welwillend moegenomen had op de kar. Later bleek dat de venter een bedrag van f 700 miste. Brand. Door onbekende oorzaak is in den vorigeimaelit brand uitgebroken in lift. ketelhuis van de wasscherij, toebehoorend aan de weduwe A. J. van Oorspronk, te Loenen Hoewel de brandweer spoedig ter plaatse was en ook met de brandspuit van het kasteel De Horst hulp word verleend, brandde de wasscherij tot don grond af. Het auto-gevaar. De auto van den heer B. reed op de Heerlerbaan te HoerJen het dochtertje van F wonende (e Caumer, aan terwijl het op den weg 'speelde. Tiet kind is aan de bekomen verwondingen overleden De auto is door de politie in beslag geno men. —Een kloppartij. Op de Mariaplaats te Utrecht liepen Dinsdagavond drie mannen van wie een ernstig beschonken was. Ze maakten nogal rumoer, zoodat een daar surveilleerende politieagent het noodig vond hen tot kalmte aan te manen. Dat was de heeren niet naar den zin. Er ont stond eerst een woordengevecht, dat aldra oversloeg in een handgemeen. Het publiek koos de partij tegen den agent, die het zoo benauwd kreeg, dat hij het kledingmaga zijn De Dom moest binnenvluchten. Daar telefoneerde hij om hulp en toen die ver scheen gingen de politieagenten de rurnoer- makers na. Het publiek was echter zeer vijandig tegenover de agenten, die zich daarom wijselijk op een afstand hielden. Ze kregen versterking van de bereden po litie en toen was het verzet gebroken. De herriemakers verdwenen in een nauw steegje aan het Geertekerkhof. Een der agenten belde aan het perceel, waarin het drietal was verdwenen, waarop de meest beschonkene naar buiten kwam en den agent met een bijl aanbood de hersens in te slaan. De agent trok zijn revolver en schoot den dronken man in de knie. De verwonde stompelde naar binnen, w.aarop een ander van het drietal naar buiten kwam en zich liet arresteeren. Inmiddels kwam de ziekenauto die den verwonden man naar da rijksklinieken bracht, daar werd hij verbonden en toe® naar -het hoofdbureau van politie gebracht Ook nummer drie werd ingerekerTd. De ge- fej&le buurt .wag ia opschudding. De moordaanslag te Deventer. Aan den commissaris van politie te Deventer, den heer Van Tricht, die in deze zaak groo te activiteit aan den dag legde, werden door eenige personen mededeehngen gedaan, welke hem op het spoor li ebben geholpen om een der vermoedelijke daders van den moordaanslag te Deventer aan te houden. Zoo vertelde de portier van de fabriek Ne ring Bögel, dat in den nacht van den moordaanslag twee personen op een fiets gezeten, waren voorbij gereden, waarvan de een blijkbaar van pijn kreunde. Hieruit maakte de commissaris op, dat de daders nog niet ver weg konden zijn. Ook door de verklaringen van den land bouwer G. J. Ordelman, te Wilsen, die een der verdachten in den nacht van Maandag op Dinsdag meênde gezien te hebben, werd deze meening bevestigd. Dinsdagmiddag is de commissaris van politie, vergezeld dooi den opperwachtmeester der marechaussee, per auto naar Oldenbroek gereden om de militaire bewaking erop attent te maken, dat de Rus Zotolw zou trachten het kamp weer binnen te komen, terwijl de andere Rus, genaamd Krausow, waarschijnlijk ge wond op den weg is blijven ilggen. Het. vermoeden is juist gebleken, waai- Zotolw door de marechausee in de nabijheid van het kamp Oldenbroek is gearresteerd. Uit een door den commissaris van politie en den opperwachtmeester der marechaus see te Deventer, ingesteld onderzoek is na der gebleken, dat de rugzak- welke Zotolw afwierp vóór hij op de marechaussee schoot verschillende voorwerpen bevatte, die in den nacht van 30 op 31 Juli uit het pad vinderskamp te Elspeet werden ontvreemd. Ook het door Zotohv achtergelaten rijwiel werd herkend als daar te zijn gestolen. Zooals bekend is de jachtopziener W. de Vlieger den 3en Augusts op hel landgoed de Haere, te Aperlo, gemeente Doornspijk doodgeschoten gevonden. Door de politie te Zwolle is bij de inspectie op het lijk van De Vlieger een Browning-kogel met kope ren mantel gevonden. Deze kogels, welke in ons land niet veel voorkomen, zijn aangetroffen bij de ma rechaussees te Deventer. De Vlieger werd beroofd van een Indische revolver met 11 m.M. dum-dum kogels geladen. Waar schijnlijk is dit wapen gebruikt bij don aan slag op den wachtmeester Van Oosten. Zotolw is naar Deventer gebracht om daar door den commissaris te worden gehoord. Het is niet. onmogelijk dat er verschillende belangrijke zaken aan het licht komen. De toestand van den wachtmeester der mare chaussee is naar omstandigheden bevredi gend. Gisteravond is de Rus Zottow per auto ui*. Oldenbroek aangebracht. Hij is een be trekkelijk jonge man, zijn TiiteiJijk is niet ongunstig. Hij beweert geen Zottow te heeren, doch Trefrow, en zegt, dat hij het kamp geen oogenblik verlaten hee'ft. Hij is echter door verschillende kampbewoners herkend als wel degelijk Zottow te zijn. Morgen zal hij a®n een nader verhoor worden onderworpen. In verband met dc* misdaden te Deventer en Doornspijk zijn te Deventer nog twee. verdachte individuen aangehouden. Zij zullen naar Deventer worden overgebracht. De politie blijft echter in Zottow den hoofdschuldige zien. Bij zijn aankomst in liet politiebureau werd hij door de talrijke menigte, die daar uren lang gewacht had, met gejoel ont vangen. .Hij zag er zeer kalm uit en toonde niet de minste ongerustheid. Gevaarlijk spel. Woensdagmiddag te gen vier uur is de zeilboot, waarmede pleiziervaarten op zee gemaakt worden nabij Wijk aan Zee. op vrij grooten - af stand van het strand omgeslagen. Geluk kig konden alle opvarenden, met de be- mannning, samen 14 personen, gered worden. Men vraagt'zich af of dergelijke spelen met menschenlevens niet dient verboden te worden. Onverantwoordelijk is het toch een twaalftal geheel onbevannen in een klein zeilbootje, beheerd door twee zee lieden, bij een vrij onstuimige zee ie doen spelevaren. Zijn we goed ingelicht dan is het ongeval te wijten aan het feit. dat alle twaalf, bang voor een aankomende golf. naai* één zijde gingen. Be-dolven. Bij het maken van de fun- deeringswerken voor een nieuw kantoor der Nationale Bank te Ter Neuzen is de 34-jarige Belg Alph. Aloisius onder de aardafschuiving bedolven. Hij werd na een kwartier dood te voorschijn gebracht. Het werk werd voorloopig stopgezet voor het treffen van voorzieningen. Eén nacht te vroeg. Te Vorden hiel-" den de kommiezeri een smokkelaar aan met, 10.000 sigaretten. Het heerschap was smokkelwaar en fiets kwijt. Bovendien wacht hem straf. Den volgenden dag werd... de uitvoer van sigaretten toe gestaan! KERKNIEUWS. Kanunnik J. W. J. Linssen. Z. D. H. de Bisschop van Roermond, Mgr. L. J. A. H. Schrijnen, benoemde op voordracht van het Kathedrale Kapittel tot Kanunnik den hoogeerw. heer J. W. J. Linssen, sinds 1900 seerearis van het Bis dom. Z. H.Eerw. werd geboren in 1801. De Nederlandsche missionarissen. Volgens de laatste gegevens beslaat het arbeidsveld der 2360 Nederlandsche mis sionarissen een oppervlakte van 120750 vierkante mijlen, dat is ruim 200 maal Nederland; terwijl er het aantal Kathotlie- ken en Catechumenen meer dan 4.5 mil- lioen bedraagt. Onze missionarissen arbeiden dus over een uitgestrektheid, diie gelijk staat met 2/3 van Europa en 1/22 deel der geheelc aardoppervlakte, en die uitsluitend aan hun zorgen is toevertrouwd. Laten wij hen, die -in alle streken en werelddeelen het Kruis van Christus plan- («Bi moïsö mogelijk.filêimeu rtoat onag ge.-. beden en gaven. Dat verlicht hun verheven arbeid en geeft ons deel aan hun verdien sten. Ei bestaat o. a. dagelijks gelegenheid, door het zenden van naam en adres, zich als donateur op te ge ven der Missie Actie, College Weert. Door een jaarlijksche bijdrage van f 1 steunt men deze vereeniging en stelt haar in staat, wederom spoedig een flink be drag te kunnen uitkeeren. Sedert Juni 1918 is reeds verdeeld, aan alle Nederlandsche Missionarissen, Priesters, Broeders en Zusters, de som van f650 0. Hebt dank, edelmoedige misievrienden en steunt ons door toe te treden als dona teur. Adres: Missie-Actie, College Weert (L.) SPORT. DE E.L.T.A. De aankomst van Caprani. Giserén was te Amsterdam de aankomst van een Italiaan, het Caprani-loestel. Het was in Jtterlijken zin een laag bij de grond- sche vertooning, want de bestuurder had de aardigheid, bij zijn tocht over de stad, pal boven de huizen te vliegen. De machti ge motoren deden de ramen rinkelen; over al werd het sterke geluid gehoord. Het pu bliek in de café's snelde de straat op; de verschrikte bewoners verlieten hun huizen. In de str aten en op de pleinen pakte een menigte zich samen, die zich verlustigde in den brutalen tocht van de zware Ca- proni. Na een tijdje een risquant spel met sehoorsteenen en topgevels te hebben ge speeld. zette de vreemde Italiaansche vogel zijn lecht naar het Elta-terrein voort, waar het even voor half acht arriveerde. Het toestel was ongeveer half vijf 's mid dags te Brussel opgestegen. Na eenigen tijd 'bbven het tentoonstellingsterrein te hebben gezweefd, landde het vlot, doch bij het naar links zwenken, kwam het. even in het zand vast te zitten. Het euvel was echter spoe dig verholpen. Een A vr o toestel uit Brussel. Met verwondering zullen de Amsterdam mers gisteravond bemerkt hebben, dat een vliegmachine over de stad vloog. En terecht, want t was niet aan te nemen, dat het toestel, dat in Oostelijke richting, dus schijnbaar naar Soesterberg vloog, het militaire vliegkamp voor 't invallen der duisternis zou bereiken. Dit bleek niet het geval te'zijn en het verwonderde de ..Tel." niet. toen gemeld werd. dat een toestel bij den Rustenburger- straat was neer neergedaald. Het was hier een herrie van je welste. Duizenden en duizenden waren naar bet opgehoogde zamlferrein gestroomd, waar van in het. midden een groot toestel stond, dat nog flauw tegen den donkeren avond hemel afstak. Erf waren, een paar stevige armen- toe noodig. om de machine te be reiken. Deze werd met zeer veel mo.eite vrijgehouden door een inspecteur, benevens eenige agenten, tramconducteurs en post beambten. - Eindelijk, toen een paar bereden agenten in volle draf over het terrein kwamen aan rijden kon men den aviateurs wat lucht verschaffen. Het toestel was de ,,Avro G E. A. II" bemand door de ex-lui tenant vliegeniers Harry Brown en Douglas Shanks. ftLPKEH AAN DEN RIJN. Vergadering. De R. K. gew. Kruide nier sve reen igiaig ,.St. Joseph" voor Alphen en omstreken, hield Woensdagmiddag een ledenvergadering, waarin de behandeling en goedkeuring plaats had van de statuten en het buish. reglement. Voorts werd een definitief bestuur gekozen en had een be spreking plaats omtrent de coöperatie. Daarna werd een gecombineerde bijeen komst gehouden met de R. K. gew. Bak- kerspatroonsver. St. Antonius, waarop be sloten werd tpt de oprichting van een coöperatie. Als bestuursleden dezer coöpe ratie werden gekozen de heeren H. de Jong, voorz., v. Schip, secr., v. Rijn, pen- ningm., J. van Deuren en W. Seijsener. ALKEMADE. Gemeenteraad. De Raad dozer ge meente vergadert op Woensdag 13 Aug. as. na.ni. 2 uur. De agenda vermeldt: Aanbieding ge meenterekening over 1918; Aanbieding ge- m een t eb eg r o ot ing voor 1920; Rekening Ge zondheidscommissie te Alphen over 1918; Begrooting Gezondheidscommissie te Al phen voor 1920; Onderhandsche aanbeste ding verbouwing en bijbouw Raadhuis; Geldleen ing voor kosten verbouwing en in richting Raadhuid: Vaststelling verorde ning rek en ingc our ant overeenkomsten; Wij ziging en af- en overschijvingen gemeente- begrooting 1919: Aanvrage f 50,000 voor schot voor woningbouw; Verzoek van be stuur burgerwacht om toelage f 500; Ver zoek van bestuur burgerwacht gebruik schoolgangen: Verzoek schilders Kaag ge bruik schoollokalen: Verzoek B. Otto huur ach ooi tuin grond; Verzoek huurders Huig- sloot uitgegraven veen; Verzoek ingezete nen Kaag vrij veer wegenonderhoud; Reclames hoofdelijken omslag 1919. HILLEGOM. Het greet Nationaal Festival. Onder begunstiging van rijk zonnig weer, zonder zomerhitte, heeft Hillegorn gisteren op schitterende wijze feest gevierd ter gelegenheid van het zilveren jubilg der Hillegomsche Harmonie-kapel. Al vroeg in den morgen gaf eene kwis tige vlaggentooi (iets buitengewoons, want Hillegorn vlagt zelden) een bewijs van feestdos en de jeugd in de lieve blanke zomertoiletjes gaven al bijtijds caohet aan den dag. Aan het Festival werd deelgenomen door d£ yylgende yelg.eniê fifirp^en,; L UÜisgüW- sche Harmonie-kapel (de jubileerende ver. eeniging); 2. Rijpwetering; 3. Roelofarendsl veen; 4. Zuid-Scharwoudc; 5. Valkenburn (Z.H.); 6. Santpoort: 7. Mijdrecht; 8. Kal- wijk aan Zee; 9. Woubrugge; 10. Nieuwo Wetering; 11. NoordwijkerhoutI; 12. Ben- nebroek; 13. Heemstede; 14 Abbenes; 15 Utrecht; 16. Noordwijkerhout II. Bij den optocht door de gemeente \vr,-j door deze corpsen in deze volgorde bij dcn stoet gevolgd. Te 10.30 werden de Directeuren en Be- stuursleden der deelnemende gezelschap, pen in de Best uurstent op het Feestterrein ontvangen en werd de eerewijn aange. bpden. Vervolgens werden de corpsen opgesteld voor de repetitie van den verplichten marsch, waarna men met ontplooide vaan. dels en banieren spelende door de gemeen te trok, de corpsen in de volgorde boven gemeld. De volgende richting werd door den stoet genomen: Krochtstraat, Meer straat, Hoofdstraat (Noordelijke richting), Weerestcinstraat. Hoofdstraat (Zuidelijk» richting), Leidsehestraat (keeren bij den heer Velthuys), Hoofdstraat, Meerstraat, Krochtstraat, Feestterrein. Na dezen rondgang, welke zich in de be langstelling van honderden mocht verlien. gen, werd een uur gepauzeerd. Te rond twee uur werd het Festival ge opend met het spelen der Volksliederen e» van den Slandaardmasch door de jubilee- rende vereeniging. Nu had de uitvoering plaats van den Feestmarsch door alle deei- nemende vereenigingen gezamenlijk, ende Directie van den heer J. D. Schouten, Directeur der jubileerende vereeniging. De uitvoering van dit machtig koor was in één woord superieur. Daarna werden door elke vereeniging de door haar gekozen nummers gespeeld, .welke door enorm velen werden bijgewoond. We krmnen natuurlijk niet alle nummers vermelden, dit zou t* veel van onze plaatsi-uimfe \^(!gen. Genoeg zij het te vermelden, dat mooie muziek werd ten gehoore gebracht, die op het uiterst geschikt terrein overal allerliefst klonk. Na het eindigen daarvan werden de prijzen uitgereikt, welke bij loting werden toegewezen. Dit geschiedde door den Edel- achtbaren heer D. Wentholt, Eere-voorzit- ter der Hillegomsche Harmonie-kapel en burgemeester der gemeente. De prijzen be stonden uit: le prijs f 100, 2e prijs f 50, 3e en 4e prijs elk f 25 en bovendien een exba prijs van f 50 te verloten tusschen vereeni gingen. welke in een hoogere dan de to afdeeling op een muziekwedstiïjd een len prijs mochten wimnen. Terwille van de Directies, welke met Juin mannen van 'veraf kwamen, en dus weder intijds vertrekken moesten, werd de volg orde der nummers gewijzigd. In het volgende nummer dezer krant zullen wij de gelukkige prijswinnende af- deelingen vermelden. Des avonds werd door „Werkmans Wils kracht" uit Leiden een concert gegeve,n, terwijl een schitterend vuurwerk te half elf een waardige bekroning van het feest heeten mocht. Op het terrein was het „Kcrmesse d'été. Duizenden van hier en elders bewogen zich in dichte drommen. De verschillende ver- makel ijkheden en kramen hadden druk be zoek en maakten goede zaken. Na den af loop der festiviteiten bleef nog zeer lang een gezellige drukte heerschen. R.K. Geftenfokver. Dinsdagavond hield de afd. Hillegorn van den R.K. Bond in café Flora" een ledenvergade ring. De voorzitter, de heer W. v. Beek, opende met den Chr. groet en heette de leden welkom. De secretaris las de notulen, die onveranderd werden goedgekeurd. Als- nu ltwam aan de orde bespreking der Gei tenkeuring, welke Zaterdag te 5 uur zal worden gehouden. Medegedeeld werd, dal deze keuringen verplichtend zijn. Aange voerd mogen worden Saanen- en Holland- sche geiten. Voor plaatsing in het Stam boek komen alleen in aanmerking die van het Saane-ras. Ook voor Hollandsche gei ten is een prijs vastgesteld. De voorzitter wees er nogmaals op, dat de dekbewijzen bij den secretaris moeten worden ingele verd voor de te houden lammeren, willen zij op een afstammingsbewijs aanspraak maken. Wijl er stemmen waren opgegaan om aan deze keuring een markt te ver binden, werd besloten hiertoe over te gaan. Onmiddellijk na de keuring wordt dus markt gehouden. Deze markt is ook toe gankelijk voor niet-leden. De regeling met de bokkenhouders worJ aan het bestuur overgelaten. Hierna volgde de rondvraag, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. De voor zitter sloot nu met den Chr. groet deze ge animeerde vergadering. Gesf«agtf. Mej. F. Pot alhier is te 's Gravenhage geslaagd voor het. examen Engelsch l.o. TER-AAR. Collecte. De collecte voor den Gewfr penden Dienst heeft alhier opgebracht na aftrek der kosten een bedrag van f 32.10 WASSENAAR. Een Rotterdamsch Hotel. Wij lezen in het Rott. Nieuwsblad: De duin- en boschstreek van WasenaW trekt meer en meer de aandacht van de Rotterdammers. Velen hebben zich daar min of meer luxuea geïnstalleerd en laten zich het leven van forens zeer welgevallen- Wassenaar, met zijn uitgestrekte bosschen en duinen, is ook vol bekoring en trekt steed meer bewonderaars, wat vooral op Zondagen en in den vacantietijd waar neembaar is. Wassenaar krijgt een be langrijke toekomst, niet alleen door zijn keurige huizen en villa's, maar ook door dat het toerisme deze streek meer en riictf zal uitkiezen. De heer W. W. van den Berg te Rotterdam heeft nu achter het park da Kievit niet minder dan 25000 M2. terrein ge kocht om daarvan ruim 1100 M2. te be bouwen met een modern hotel, dat zoo*» zomer- als winterpension zal worden, an nex cafè-restaurantr Zestig kamers zal h« rijk zijn, terwijl het café zoowel als de 1* st&ur&UÊ fcUi 2ÖQ M&. auüs»

Leidsche Courant | 1919 | | pagina 2