Uit de Omgeving DE DOCHTER VAN DEN BEELDHOUWER. SPORT. Sociale berichten. Letteren en Kunst. Land- en Tuinbouw. Burgerlijke Stand. EEN ONGELOlt OP DE ELTA. Eén cl o ,o d.e, één gewon J e. Gistermiddag 'omstreeks één uur is op liet Elta-terrein te Amsterdam een'droevig en- luk gebeurd. Een watervliegtuig van het vliegkamp de Mo'ok vloog boven de terreinen van de Elta en maakte verschillende toeren. Cc bemanning bestond uit den luitenant vlie genier G. W. Bakker en den waarnemer, don heer Kroege. Do autoriteiten konden van de tentoon stellingsterreinen de evoluties van het vlieg tuig geheel gadeslaan. Waarschijnlijk door een fout bij bet da len kwam het toestel op bet dak van de ijzergieterij van de firma Hille de Lelie te recht en nam bij den val bet halve dak mede. Het watervliegtuig stortte aan den Grasweg neder en was geheel verpletterd. Bij het ruimen van de overblijfselen bleek; dat de waarnemer, de heer Kroege, dood was; luitenant Bakker was er met een beenfractuur afgekomen. De terreinen werden direct afgezet, om de nieuwsgierigen, die van alie zijden,.ook per bootje, kwamen opdagen, op een af stand te houden. De doktoren van de Elta, die direct hulp boden, konden bij den waarnemer slechts den dood constateeren. Luitenant Bakker werd direct verbonden en per auto,vervoerd. Nader verneemt de ..Tel.". dat bet onge luk als volgt heeft plaats gehad: Een tweetal watervliegtuigen kwam uit de richting Schellingwoude. De eerste ma chine daalde zeer rustig op het I.J nabij de Plantenboterfabriek. De tweede echter, die een dalende beweging maakte, werJ door een scherpen Noordwester gegrepen en botste met den achtervleugel tegen de krabbei ij van de ijzergieterij Hille de Lelie. De vleugel knapte geheel af en het toestel stortte omlaag met het bekende droeve gevolg. Het slachtoffer, dc waarnemer Kroege, werd met verbrijzelden onderkaak van on der het toestel gehaald. De dood trad on middellijk in. Barbiersstaking. De kappers- en bar biersbedienden te Leeuwarden hebben, we gens het niet inwilligen van hun eischen door de patroons, met ingang van 1 Aug. de staking-geproclameerd. AARLANDERVEEN. Tentoonstelling. We verwijzen naar een aankondiging in dit blad, melding ma kend van de komst op 5 Augustus van den heer II. Jansen uit Alkmaar, die een door hemzelf uitgevonden en vervaardigd minia tuurstad zal tentoonstelling in het Bonds- Hotel, Oude Rechthuis. Voorzeker wel een bezoek waard. HILLEGOM. Verdaagd. Donderdag waren te half 11 de vergadering was te 10 uur uitge schreven!, slechts 6 der 13 raadsleden aan wezig. De voorzitter verdaagde nu de zit ting tot gistermiddag 2 uur. Sinds 20 jaar is dit feit hier niet voorgekomen. HOOGMADE. Raadslid. De heer Corn, van Rijn al- h:er lieeft de benoeming tot lid van den Raad thans aangenomen. KATWIJK. Bcns. In den loop der week van 3 Aug. tot 9 Aug. zijn de volgende levensraïd- delenboifs geldig: no. GO voor 3ons sui ker: no. IS (kinderbonboekje) voor 3',A ons suiker. KATWIJK AAN DEN RIJN. Oranjevereniging. Donderdagavond vergaderden in de zaal „de Kroon" de leden de>Oranjcvereeniging. De voorzitter, dr. J. Ilueting, opende de vergadering en bracht in herinnering hoe de oorlog oorzaak ge worden was dat de verceniging, juist voor dien opgericht, tot heden niet aan haar doel had kunnen beantwoorden, 't Was trouwens voor het bestuur nog een groote vraag of de leden alwel gevoelden voor een feestelijkheid. Al is het in ons land ge lukkig tot heden rustig gebleven, wat we vertrouwen dat dit zoo blijven zal. de be richten die nog geregeld uit het buitenland tot ons komen zijn nog van dien aard dat we er onwillekeurig toch van onder den indruk komen. liet bestuur gevoelde dan ook algemeen weinig voor een volksfeest, doch zou toch gaarne de meening der leden eens hooren. Allereerst worden nu de notu len gelezen der Vorige vergadering, welke FEUILLETON. 18) Beste jongens, begon op ernstigen toon de grijsaard die hun. afkeer van el kaar kende, ik had gehoopt twee broers van jullie te maken. God heeft dezen droom niet tot werkelijkheid gebracht. Gij hebt u aan de proef onderworpen, die ik als voor waarde had gesteld. Gij kent de condities' d'e overwinnaar zal Huguenette tot vrouw krijgen, als zij er tenminste in toestemt. De ander moet mij dan verlaten. Ik zal voor zijn toekomst zorgen, want ik houd van julli allebei evenveel. Zijn jullie nog steeds bereid om met de voorwaarden van die overeenkomst genoegen te nemen en ze na te komen? Wij hebbn het gezworen, antwoordden Michel en Alain tegelijkertijd. Goed, m n jongens. Zondag zal de stemming.dus uitwijzen wie van jullie Hu guenette verworven heeft. Maar in dien lusscheniijd kunnen er ernstige dingen ge beuren. r De Bourgondiërs? vroeg Alain angstig Michel beefde. Neen, m'n zoon, mot die zaken houden worden, goedgekeurd. De "voorzitterstélt" voor om den Ed.Achtb. heer burgemgeslcr als eer'e-Voorzitter te benoemen. Onder ap plaus. wordt hiertoe besloten. Tot bestuurs leden. wegens overlijden van den heer C. v. Tol en wegens vertrek van de heeren H. de Boer en H. Snel worden gekozen de hee ren Raadsveld, T. Noort en v. Steijn. Hierna komt in behandeling de vraag of dit jaar .feest gevierd zal worden. Uit de vergadering gaan verschillende stemmen op die volksfeest en kinderfeest wenschen. Het triestige ontstaan door den oorlogstoe stand wil men op deze wijze helpen ver vangen door een anderen geest. Volgens het bestuur stuit men op financieele bezwaren De contributie is te laag en kan zonder statutenwijziging niet verhoogd worden. Lang wordt hierover gediscussieerd. Eind uitslag dat zal gehoudc-n worden een zoo mogelijk grootsch kinderfeest met volks spelen en indien de kas zulks zou toelaten ook volksfeest; een en ander aan het be stuur over te laten, ook wat betreft de plaats waar dit zal gehouden worden. En kele personen bieden ziclr aan om het be stuur te hulp te zijn bij de verschillende werkzaamheden en ook zal aan liet ge meentebestuur subsidie gevraagd worden. Met een opwekking om anderen aan te spören lid te worden, sluit de voorzitter on der dank de vergadering. TER-AAR. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te vergadert Dinsdag 5 Augustus a.s. des voorm. 11 uur. NIEUWKOOP. Tentoonstelling. We verwijzen naar een aankondiging in dit blad, melding ma kend van de komst op 3 Augustus van den heer H. Jansen uit Alkmaar, die een door hemzelf uitgevonden en vervaardigd minia tuurstad zal tentoonstellen in ,,De Holland- sclie Leeuw". Voorzeker wel een bezoek waard. WOUBRUGGE. Gro'ole Belangstelling. Bij de publieke verkooping alhier gehouden door notaris Coebergh, was 'de animo groot. Niet min der dan 700 rijwielen werden in bewaring gegeven. Oók werden een 40-lal paarden en rijtuigen gestald, plus een auto. Het getal bezoekers werd dan ook op ruim 10ÖÖ personen geschat. Dank zij de controle en politietoezicht werd na afloop van het boelhuis niets vermist. Gemeenteraad. Afwezig de lieer Peters. Voorzitter de burgemeester. Deze leest liet gebed. De notulen worderi goedgekeurd. Ingekomen dankbetuiging van P. Zwet sloot voor de hulp welkè hij tijdens zijn ziekte.ontving. Een verzoek van de wed. Terhorst cm haar pensioen te verhoogen; dit zal "dóór B. en W. worden overwogen. Tfet verslag over 1918 der gemeente zal den leden worden toegezonden. De balans der distributie-voorziening wijst een tekort over 1918 aan van f 10,335.99. Deze wordt in handen gesteld van een commissie, bestaande uit de hee ren Boot, Lieverse en v. d. Voorn. De voorzitter schort de vergadering tot het nazien der geloofsbrieven. De heeren ITeènk, Lieverse en v. d. Voorn zien deze na en verklaren dat deze in orde zijn be- vomfên. Daarna schort de voorzitter de vergadering weder ter bespreking van can did at en onderwijzeressen openbare school. Na heropening wordt bij meerderheid van stemmen benoemd mej. Schenk van 's Gra- venhage. Ten derde male schorste de voor zitter de vergadering weder ter bespreking vernieuwing brug Vlietpolder, waarna de vergadering wordt gesloten. VOETBAL. Naar de ,,Tei." verneemt is er sprake van de samensmelting van twee eerste klasse yereenigingen in het Westen. Be sprekingen hebben reeds plaats gehad en de kans op fusie is zeer groot. Sigarenindustrie. Thans is aan alle sigarenfabrikanten, welke zijn aangesloten bij het Noordelijk en Zuidelijk Verbond, een exemplaar van het ontwerp collectief contract toegezonden, zooals dit aan de vier werklieden-organi saties in de sigarenindustrie is aangebo den. Het contract bevat o. m. bepalingen 'we ons niet op. Een onmiddelijkor gevaar hangt ons hoven liet hoofd: dc vrijheid, het leven, van Huguenette worden bedreigd! Alain en Michel maakten een gebaar van schrik. Hoe dat zoo, meester? Pierre Sedanne- reikte bet waarschuwen de perkament over aan Michel. Dze gaf het nadat hij het gelezen had, aan den beeld houwer terug, die het weer aan Alain gaf. Nicole Auclerc, de oom van Jeanne, Weeft dezelfde waarschuwing ontvangen, zei meester Sedanne. De twee jonge mannen gaven geen ant woord, verdiept als ze waren in hun ge dachten. Zij trachtten licht te verspreiden over deze raadselachtige waarschuwing. Oppassen voor Collinet Collerne waarom dat? vroeg Alain zich af, die steeds veel belangstelde in den ongelukkige, zon der aan zijn schuld te gelooven. Wat is er van hem geworden? Ik weet het niet, antwoordde de beeld houwer. Uw vriendschap was heelemaal niet misplaats, zei Michel met een valschen glimlach tegen Alain. Plotseling kwam hij op een idee en zich tot meester Pierre richtend vervolgde hij: Ik zwoer u, meester, dat juffrouw Hu guenette niet. zal verdwijnen. Ik zal haar weten te verdedigen tegen aanslagen, omtrent "verplicht lidmaatschap; 'de 45-uri- gc werkweek en kindertoeslag. Ook is in dit contract gebroken met liet oude stelsel van loon naar opbrenstprijs. „De Beweging". Het tijdschrift. .,De Beweging", van den dichter Albert Verwey, houdt op te be staan. 'J. Toorop. Naar het „Vad." verneemt, werkt Toorop aan een nieuwen kruisweg voor de kerk van den H. Paselialis 'aan den Wassenaar- schen weg te 's Gravenhage. Vredeszegels. De heer Antoon Molkenboer heeft een zestal sluitzegels ontworpen ter herinne ring aan den vrede. De ontwerpen stellen voor: Vrede, Wederzien, Opbouw, Herle> veilde Handel, Herbloeiende kunst en Ge dachtenis. De N.V. J. D. Posthumus' Stem pelfabrieken heeft de fraaie ontwerpen uitgevoerd.- Zij zullen worden verkocht ten bate van de verwoeste Fransche steden. Stand der landbouwgewassen. Aardappelen. De aardappelen ver- toonen een vrij goeden tot goeden stand in de provinciën Noord-Holland en Zuid- Holland; in Zeeland is de stand bet zwakst, n.l. vrij goed. Hier en daar wordt, van liet. achterblijven van een gedeelte der gelegde poters melding gemaakt, terwijl soms vrij veel bladrolziekte, bruinvoeligheid en zwartbeenigheid voorkomen. De regen dei- laatste weken heeft deze nadeelige factoren meer naar den achtergrond gedrongen en deed bij de late soorten de bladontwikke- ling sterk toenemen. Suikerbieten. De suikerbieten staan gemiddeld nauwelijks vrij goed. Goed is de stand in Friesland en Overijsel; vrij goed tot goed in Gelderland; vrij goed in Groningen, Zeeland en Limburg; matig tot vrij goed in Zuid-Holland; matig in Utrecht. Noord-Holland en Noord-Brabant. In bet vorige oogstberieht werd reeds melding ge maakt van de slechte opkomst van het zaad, waardoor veel moet worden overge- znaid; dientengevolge is de stand liier en daar eenigszins ongelijkmatig. In Zuidelijk Groifingen deed de larve van den zwarten aaskever op vele perceelen groot nadeel; sommigen moesten worden omgebouwd. Voederbieten. De voederbieten slaan dooreengenomen vrij goed. In Gro ningen, Friesland en Zeeland is de stand vrij goed tot goed; in Utrecht, Zuid-Holland en Noord-Brabaiït matig tot vrij goed; in Noord-Holland matig; in de overige provin ciën overeenkomstig het gemiddelde. In Overijsel komt veel vfeterij van ritnaaldeh VOOl*: Weilanden. De weilanden veitoonen nog nauwelijks een vrij goeden stand, niet tegenstaande zij zich na den regen belang rijk hebben' verbeterd. Behalve Limburg, waar de stand vrij slecht is, wij ken-de pro vinciën niet veel van het gemiddelde af. Het nagras staat er meestal goed voor. Gras- en k 1 a v e r h o o i. De op brengst aan grashooi is gering geweest; dooreengenomen niet ten volle matig -tot vrij goed. In Friesland en Zeeland is een vrij goede opbrerfgst verkregen; in de andere provinciën, met uitzondering van Limburg (vrij slecht tot matig) is de op brengst ongeveer matig. De qualite.it van het grashooi is zeer verschillend, naarmate het hooi voor of tijdens de regenperiode werd gewonnen. Het later gemaakte gras beeft, nogal geleden, hoewel het weer te koud was om snel bederf te doen intreden. Gemiddeld kan de qualitcit vrij goed tot goed worden-genoemd. In noord- en weste lijk Overijsel heeft de storm van 30 Juni veel hooi verloren doen gaan. Zoowel naar opbrengst als haar qualiteit is het klayerhooi beter dan liet grashooi. De opbrengst kan gemiddeld vrij goed, de qua- teit goed genoemd worden. Naar d? bekende schaal, waarbij de stand wordt uitgedrukt, als volgt: 100 uitmun tend, 90 zeer goed. 70 goed 60 vrij goed. 50 matig, 40 vrij slecht, 30 slecht en 10 mis lukt, terwijl een gemiddelde, opbrengst wordt uitgedrukt door liet cijfer 67; krijst men het volgende resultaat: tarwe 68.8, winterrogge- 66.5, wintergerst 62.7. zomer- gerst 58.9, boekweit 46.8, haver 54.2, paar- donboonen 61.3, erwten 63.1, bruine boonen 57.2, vlas 50.1, kanariezaad 53, koolzaad 61.5, blauwmaanzaad 61.6, kanvijzaad 65.5 waarvan 't doel en dc bedrijvers gemakke lijk zouden zijn te ontdekken. Jk wil me niet in uw gunst dringen maar gij kunt er .zeker van zijn, dat ik om haar te verdienen al mijne rechten zal doen gelden; de hevig heid. Wat wil je toch zeggen? viel Alain hem in de r.ede, die begreep waar zijn me dedinger heen wilde. Niets, alleen dat gij alhjd de beste vriend waart van Collinet, en dat uw waarde vriend u wel in zijn vertrouwen zal hebben genomen! Alain sprong overeind. Meester Sedanne hield hem terug. Michel, schreeuwde Alain, je verdacht makingen treffen alleen jezelf, en als onze meester me niet tegenhield... 1-1 ij had geen tijd om uit te spreken, want Huguenette trad met Jeanne binnen.' Zij lachte. Het gezicht van de drie mannen, de he vige "gebaren, die zij bij hun onderhoud maakten, bekoelden haar vroolijkheid. Na een oogenblik stilzwijgen hernam zij: Ik ben. er zeker van, vader, dat gij Michel c-n Alain ceri schrik op het lijf hebt gejaagd met dat beruchte papier, dat gij ontvangen hebt. Welnu! wij hebben u een lesje willen geven. Joanne c-n ih zijn heel alleen uitgegaan... mosterdzaad 57.5; aardappelen 64.8, suiker bieten 58.5, voederbieten 59.7, uien 5-4.8, cichorei 67.1, roode klaver 63.4, witte klaver 66.8, lucerne 65 5, weiland 58.3, grashooi ^3.3. Niettegenstaande er dit jaar buiten gewoon veel haver geoogst kan worden, wórdt er toch buitensporig duur verkocht. Op een te Hall, gem. Brummen, gehouden publieke veiling bracht een akker haver, ter grootte van 3 H.A. f 1956 op: naar schatting f 11 a f 15 per vim of 104 schoo- ven. Tn Friesland vertoont zich op enkele plaatsen de aardappelziekte. Men tracht door besproeiing zooveel mogelijk de voort planting der ziekte tegen te gaan. Onder het Donderdag ter veemarkt te Delft aangevoerde vee is mond- en klauw zeer vastgesteld bij een tweetal runderen van den landbouwer C. v. W. te Hof van Delft. De gewone bestrijdingsmaatregelen zijn genomen. Verbod van afmaking van jonge runddïeren. Het is in België verboden, voor het vleeschverbrüik mannelijke runddieren af te maken die geen twee tanden van vol wassenheid bezitten. Dit verbod is niet toepasselijk op de die- ren die dringendheidsbalve moeten ge slacht worden ter oorzake van eene onge neesbare ziekte of van een doodelijk on geval. Iedere noodslachting moet verrcchtvaar- digd worden door een getuigschrift aan den eigenaar van het dier afgeleverd door een aangenofhen veearts, die de ziekte of het ongeval vaststelt. De vrouwelijke runddieren en varkens in klaarblijkelijkcn staat van bevruchting, de vrouwelijke runddieren die ten minste vier tanden van Vólwassendheid hebben en de mannelijke runddieren die niet ten minste twee tanden van volwassenheid- bezitten en dis di ingendheiclshnlve moeten afge maakt. worden uit hoofde eener ongenees bare ziekte of, een doodelijk ongeval, mo; gen, noch levend, noch afgemaakt, ver voerd worden van de eene naar de andere gemeente. Verboden invoer van Hollandsch vee in Spanje. De ..Gaceta" uit Barcelona bevat het ko ninklijk besluit, waarbij ter bestrijding van het mond- en klauwzeer, beschikt wordt, dat zoolang deze ziekte licerscht, de invoer in Spanje verboden is van runderen, scha pen en varkens komende uit Frankrijk, België, Nederland, Oostenrijk, Italië en Duitscliland, zoomede van ongewasschen wol en ruwe vellen, uit die landen. Uitvoer van vee naar Frankrijk. Door de Fransche Commissie zijn Dins dag voor den uitvoer naar Frankrijk aan gekocht 199 runderen, drachtige koeien en vaarzen, en 7 stieren. De beesten waren van goede kwaliteit. Frankrijk trad alleen als kooper voor kalfkoeien op, daar deze nu niet meer naar België uitgevoerd mogen worden. Ofschoon de Fransftlie handel dus geen concurrentie had, hebben de commis sionairs daarvan geen misbruik gc-maakt. Dc prijzen waren eenigszins lager dan de vorige week. Besteed werd een prijs variee- rencle van f 550f 675. Over het algemeen is de veehandel voor liet optreden van de Fransche Commissie niet ontevreden. Wetenschappelijke Berichten Muskieten van twee millioen jaar oud. Prof. T. D. A. Cockerell van de Univer siteit in Colorado deelt mede, dat de oud ste vormen, die met stelligheid geïdenti ficeerd zijn als beboerende tot. het geslacht Culêx of andere geslachten van de familie der muskieten, in eocene rotsgesteenten zijn gevonden en waarschijnlijk twee mil lioen jaar oud zijn. Een vorm, bekend als Culex damnatorum, werd beschreven door Scudder, als afkomstig uit de bedding van de Green River in Wyoming. Een andere eocene soort is onlangs ontdekt door D. E. Winchester, van dc Geologische Inspectie der Vercenigde Staten, nabij Cathedral Bluff, in westelijk Colorado en is Culex Winchester genoemd. Roode bloedlichaampjes. Dc roode bloedlichaampjes zijn schijf-, vormig en hebben een middellijn van pl.m. 7 mikron 0.007 m.M. In 1 m.M3. bloed van den mensch zijn er pl.m. 5.000.000. Daar zich nu in het lichaam van een volwassene zoo ongeveer Meester Pierre keek zijn dochter verbaasd aan., Heel alleen, vervolgde Huguenette. En wij zijn dit bouquetje viooltjes gaan plukken langs de Seine. Wat zegt u daar van? En het dwaze kind barstte uit in een schaterlach. Alain en Michel waren weer gekalmeerd en keken elkaar verlegen aan. Meester Pierre wilde zijn dochter om haar onvoor zichtighc id beknorren maar een kus slcot hem den mend. Stil maar vadertje, deze viooltjes zijn voor u. Adieu, wij gaan naar den oom van Jeanne, om hem ons avontuur te vertellen c-n hem gerust te stellen. En voordat de grijsaard er iets tegen in kon brengen, was Huguenette al lachend de deur uitgeloópen. Jeanne met zich mee trekkend. De drie mannen bewaarden eenigo oogen- blikken het stilzwijgen. Alain verbrak het eerst de stilte. Meester, zei hij, zooeven zijn ernstige beschuldigingen tegen mij ingebracht; hecht gij daar geloof aan? Mijn zoon, antwoordde dc beeldhou wer; reik de hand aan Michel en laat hij vergelen, hetgeen hij gezegd heeft. Zooveel trouweloosheid kan ik niet van je veron derstellen. 5- L. bloed bevindt, leert een'eenvoudigg berekening," dat het aantal roode bleed, lichaampjes bij den mensch het respeefa.. bele getal bedraagt van 25,000,000,000,0001 .of 25 billioen. De boven- en benedenoppervlaktc van 1 bloedlichaampje te zamen. is 3 1/7 x 2 Sep 0.0035 x 0.0035 m M2. 0.000.077 m.M» De totale boven- cn onderoppervlakte van alle bloedlichaampjs is dus dit getal, ver menigvuldigd met 25 billioen of pl.ur, 1925 M2. De oppervlakte, beschikbaar voor het opnemen van zuurstof in de longen en af. gifto in de lichaamsweefsels, is dus ongei loofrijk groot. Alle bloedlichaampjes van éeh mensch; naast elkander gelegd, zouden een lengtcj innemen van 25 billioen x 0.007 m.M. 175,000 K.M. of ruim viermaal den omtrek der aarde. Een arbeiders-schouwburg. Men heeft in Parijs toekomslidealen vooif een enormen schouwburg, welke zal die* nen tot verbroedering der menscbheid, Gé- mier beeft over deze planpen in het open-, baar een voordracht gehouden: hij stelt zich voor. dat aan -de vier hoeken van Parijs schouwburgen zullen worden ge bouwd, welke ieder 20,000 arbeiders zuEeft kunnen bevatten. De gebouwen zullen ver- rijzen te midden van bloeiende tuinen, wo«#.r de arbeiders hun vrije dagen door brengen. Men wil kunstenaars van alle nationaliteiten uitnoodigen tooneeéwerken voor-deze schouwburgen te schrijven. Een-- maal in het jaar zal de wereldoorlog wor den herdacht, opdat men in de toekomst den oorlog zal verafschuwen. Architecten, schilders, metselaars en ingenieurs, al dé ambachtslieden, die in vakvereenigingen zijn samengevat, zullen uit zichzelf mede werken aan den bouw. De arbeiders zul len hun eigen werkgevers, zijn. Niet all1.een muziek en tooneel zullen er hun veredelend werk- verrichten, ook do cinema zal worden toegepast, zoo, dat een weldaad voor de menschen wordt. LEIDEN. Geboren: Jaantje, d. van A. van Kampen en S .S. Springer. Johanna Fredeiica Willielmina d. van J. F. W. Becrenfenger c-n E. J. v. d. Weyden. Louisa Elisabeth Maria d. van L. Th. Dee en E. Robijns. Johannes Jacob z. van J. J. v.d. Berg en H. Admiraal. Alida, d. van P. Bedel en S. M. L. Ltït. hadnes Jacobus z. van C.Wij ling en C. A. Selier. Arie, z. van A. J. v. d. Heuvel en T. A. Zonneveld. Annie d. van S. Kuiper en J. M. K. Seuff. Susanna Eli sabeth d. van A.R. van Leeuwen en J. de Vos. Apólonia Helena d. van J. de Kort en E. van Harten; Antonia Everdina cl. van A. Hageman en M. Retel. Willem Andries z. van A: v. d. Dop en .T. E. C. Verhoogt. Eodewijk Hcndrikus z. van J. v. d. Vos en E. Logeman. Koosje, d, van J. Kuklcr en P. van Roijcn. Bcrt-us z. van P. van Helden en G. Charité. Cornelis Frederik z.van C. F. Lith en W, M. Ouwerkerk. Susanna d. van J. Pli. de Ridder cn S. Voorbij. Helena d. van Jan H. IJzerman en A. v. d. Zeeuw. Maria Willielmina d. van S. T. Mader en H. van. Rossen. Johanna Maria d. van -L. J. Lunenburg en M. C; P. Franke. - Maria Gerardina d. van J. Baveiaar en A. A. de Bruin. Joseph Antpnius z. van M. C. "Peeters en A. Pardoei1. Meindert Huibcrt, z. van J. B.. Sliggers cn S. S. Vermond. Cornelis z. van II. Schipper en C. Wennink. Laurens z. van L. Vi As en C. de la Rie. Jan z. van A. Door nik en J. J. W. E.v.d. Linde. Anthony Herman Gerard z. van H. Fokker en P. Boele, Maria Anna Francisca cl. van A. P. G. Timp en J. M. Bik. Engbertiiia Hendrika cl. van E. H. Rap en J. W. Bell. KATWIJK. Geboren: Jan, z. van D. LangeveU en L. Star. Weima, d. van II. II. van Leeuwen en T. D. Zwanenburg. Louise, d. van C. Guijt cn J. v. d. Plas. Cornelia, d. van N. Schaap c-n L. Ouwehand. Jo hannes ALu am. van L.'Pavlevliet en K. Ouwehand. Neeltje Marie, d. van J. Boe- zaard en E. v. Duijn. O v e r 1 e d c n: A. Hoek 51 j. echtgenoot van W. Krijgsman. G e li u w d: G. Kulpe jm. en B. M. A Ivens jd. C. H. Burchmann jm. en E. J. Ouwehand. N. van Baarle jm. en 1 Bloot jd. M. de Ruijtcr jm. en J. J. Pol derman jd. Meester, 'wij behoeven ons niet nul elkaar te verzoenen, want we zijn in bel geheel geen vijanden, antwoordde Michel droog. Ik heb u gezworen, dat ik juffiou» I-Iugueneltc zou bewaken, en ik zal mij» woord houden. En ik, zei Alain, ik zweer u bij Chris tus, bij den arbeid en liefde, die ik aan 5 verschuldigd ben en die ik u toed rans. dd ik niets afwist van de plannen van Collire', voordat gij er mij heden van vertelde. Ooi ik zal uw dochter bewaken en ik beloof» dat ik liever honderd maal zou sterven voordat ik haar u liet afnemen. Goed, m'n zonen, ik aanvaard juli» eeden. God leest in het binnenste van julü harten; op Hem reken ik, dat Hij mij' Huguenette aan den waardigste geve. J>1 Michel, kunt gaan, maar jij, Alain, mol hier blijven, ik beb je nog iets tc zeggen. Michel vertrok. Een minachtende glimlach plooide zi»! om zijn lippen en toen hij de deur acbtl zich dichttrok, mompelde hij: Huichelaar! Op dat oogenblik weerklonk in de strai onder het venster het eentonig gezang .vH Avy: Ik ken een klein ventje Arme broer! mompelde Alain. (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1919 | | pagina 4