Ingezonden Stukken. begonnen vrede sporiodc nergens meer ge voelen dan bij bedrijven als dat der poste rijen, telegrafie en telefonie. Door niets wordt het belang van het gonsche Nederlandschc volk meer geschaad dan door het stop zeiten of het te kort schie ten in plichtsbetrachting bij dit bedrijf. De regeering is er zich volkomen van bewust, 'dat de salarissen der rijksambtenaren ver betering behoeven, doch zij weet evenzoo, dat. door de maatregelen, die de laatste we ken 'met betrekking tot de wijziging van uitkeering van den duurtebijslag en de ver- hooging van het premitvrij salarismini- xnum zijn getroffen, met name voor de ge huwden. niet onaanzienlijke verbetering is aangebracht. Verder wordt door de van 1 Juli af in gevoerde gewijzigde verdeeling der ge meenten in salarisklassen, voor de ambte naren tc-n plattelande het salaris reeds van zelf merkbaar verhoogd. Of en in hoeverre de toestand van 's rijks financiën toelaat daarenboven nog iets voor de ambtenaren te doen, maakt nog een punt van onderzoek uit, doch ook afgescheiden hiervan ver trouwt de regeering, dat de ambtenaren zich ten volle bewust zullen zijn van de op hen rustende, en vrijwillig door hen aan vaarde verplichtingen, om zich nic-t aan het algemeen belang te willen vergrijpen. Uit het bovenstaande volgt tevens, dat de re geering voor een bedreiging met staking of verdere actie niet wenscht uit den weg te gaan. In gevolge het ter zake in den raad van ministers genomen besluit noodig ik u uit een en ander ter kennis van de tot uw tak van dienst beboerende ambtenaren te bren gen. De tijdelijke voorzitter van den raad van ministers. Ruys de Beerenbrouck. Het vlaggen op nationale feestdagen te Zakndam. De kerkvoogdij der4. Ned. Hervormde ge meente te Zaandam heeft tot den gemeen teraad aldaar een adres gericht met het verzoek op nationale feestdagen de vader- landsche vlagJop den Oostzijde der kerkto ren te mogen plaatsen. De quaestic is n.l., dat bedoelde toren, 'die 'niet op maar naast de kerk is ge bouwd, het eigendom is der burgerlijke ge meente. Toen dan look in Zaandam de S. D. A. P. het bestuur in handen nam en gebroken werd met de gewoonte om op nationale feestdagen de'driekleur te laten wapperen, bleef ook van dezen toren de vlag weg. De Kerkvoogdij heeft nu het'besluit ge nomen voortaan weer op de nationale feest dagen de vaderlandsche driekleur van'haar kerk te laten wapperen en vraagt nu in haar adres van den toren gebruik te mo gen maken. De Handley Page op het Elta-terrein. Het bericht, dat Zaterdagmiddag de Handley Page van Soesterberg naar het Elta-terrein zou vliegen, had heel wat be langstellenden naar de overzijde van het gevolgd door een kleinere machine, in zicht en tegen drie uur landde de Handley Page op het eenjgsziris drassige terrein, waarin het ten slotte st,eken bleef, terwijl de rechter wielen een eind 'in den slappen bodem bleven staan. Ongelukken hadden hierbij niet plaats. Onder leiding van lui tenant Plesman werd het toestel over een aantal planken en balken 'verder gesleept maar een drogere plek op het terrein. Het zou in de gi'oote loods van de ten toonstelling worden ondergebracht. Gemengde Berichten. Aangereden door de Koninklijke auto. Toen H M. de Koningin Zaterdagmid dag per auto van Den Haag naar Het Loo terugkeerde, is lusschen De Bilt en Huis ter Heide een ongeluk gebeurd, doordat een karrevoerder, die achter zijn wagen liep ei\ haar. de kar wilde gaan, door de koninklijke auto werd aangereden en daarbij vrij ernstig werd gewond, daar zijn been was gebroken. Dadelijk werd de auto gestopt en stapte II.M. uit, terwijl een dokter, die juist op zijn fiets kwam aangereden, onmiddellijk 'de eerste hulp kon verleenen. De Koningin bood haar eigen auto aan 'om den gewonde naar een ziekenhuis te vervoeren, maar de dokter vond het h.eter een auto uit Utrecht te laten komen, die geheel voor het vervoer van zieken was in gericht, waarop de koninklijke auto met spoed naar De Bilt werd gezonden om de ziekenauto aan te vragen. H.M. bleef geruimen tijd op de plaats Van het ongeluk en- overtuigde zich per soonlijk dat alle noodige maatregelen wer den genomen. Eerst daarna werd de reis naar Het Loo vervolgd. De karrevoerder is in de kliniek te Utrecht opgenomen. Spelen met lucifers. Door het spelen met lucifers door een zoontje van den vrachtrijder D. II. te Haarlemmermeer raakte een hooiberg in brand. Een hoeveel heid van 10,000 kilo ter waarde van f1000, alsmede een kapberg van f 300 gingen ver loren. Een goudsmidswinkel geplunderd. In 'den nacht van -Vrijdag 'op Zaterdag is in gebroken in den goudsmidswinkel van den heer K. Eblei, Binnenweg 58 te Rotterdam. De deur, waarop 3 sloten zaten, is waar schijnlijk met valsche sleutels geopend, althans de sloten waren niet beschadigd. 'Al het aanwezige goud en de diamanten zijn meegenomen, doublé, zilver en repa- ratiew-erk heeft men laten liggen. Een krantenbezorger vond gistermorgen 'de deur openstaan en waarschuwde een waker van den nachtveiligheidsdienst. De heer Eblei woont niet bij den winkel, doch aan den overkant van de straat. Het ge stolen© vertegenwoordigt een waarde van f30.000. Aangehouden. Te Kuirvre is aange houden cga 24 jarige jn&n ui^Den Helder, 3ie zich in verschillende plaafecil aan op lichting heeft schuldig gemaakt. Te Apel doorn bracht hij 6 dagen in een hotel door en vertrok zonder betalen met een rijwiel, dat hem niet toebehoorde. Reeds eerder had hij in Bergen en Broek op Langedijk gestolen en wegens ladelich- ten hS.d hij reeds een jaar gevangenisstraf achter den rug. Bij onderzoek bleek de rijke rentenierszoon uit 's-Gravenhage, waarvoor hij zich uitgaf, in het bezit van een dubbeltje en van den sleutel der chiffa- nière van de hotelhoudster, waar hij lo geerde. Hij is naar Apeldoorn overgebracht. Inbraak. In den nacht van Vrijdag óp Zaterdag is ingebroken in het kantoor der Delftsehe Groenten veiling. Er werd een kostbare telmachine ontvreemd. Op een trein geschoten. Ter hoogte van de Pletterij voorheen Enthoven Zn. te Delft, is Vrijdagavond 'op een voorbij rijdenden trein geschoten. Er werd een ruit van een coupé le klasse verbrijzeld: gelukkig werd geen der inzittenden ge kwetst. Knikkeren en... reciteeren. In het anti-rev. militair tehuis te Gorinchem is een wedstrijd: gehoucteffi, waaraan een 50- tal militairen deelnamen, in 't. knikkeren... e*n reciteeren. Brutaal. Uit een gesloten schuur bij de villa van dr. Bijvalt te Bussum is, zon der dat. iemand iets gehoord liceft, een motor-rijwiel ontvreemd. Een raadslid te kort. Voor de gemeen te Zuidbroek nam Mr. J. Crebas het raads lidmaatschap niet aan. Gekozen is nu ver klaard J. E. Rooda, die den termijn voor aanneming Met voorbijgaan, zoodat Zuid broek he.t vier jaar met zes in plaats van met zeven raadsleden moet stellen. Ook nu nog deserteurs. Nabij Eijgels- hoven is een Franseh militair aangehou den, die uit het Fransche leger in het bezette gebied gedeserteerd was. Hij werd in een der koloniehuizen gevonden. De grenswacht te Kerkrade heeft ©en Belgisch militair aangehouden, die w egens opgeloopen s'traf eveneens was gedeser teerd. Smokkelen van koeien naar Duitsch- land. Het had reeds lang de aandacht der rijksambtenaren te Enschede getrok ken, dat er telkens uit een in de nabijheid der grens gelegen weide koeien verdwe nen, doch daar daarvoor ook steeds ande re koeien in de plaats kwamen. Een uit voerig onderzoek bracht aan het licht, dat de nieuwe koeien eigenhandig van het brandstempel werden voorzien, dat door de Nederl. Douane wordt aangebracht op iedere koe, in een weide nabij de grens grazende. Bij aankomst der niewe koeien gingen er even zooveel over de grens. In beslag werden genomen vier koeien, als mede brandstempel, dat van Duitsch maaksel moet zijn. Vacantie van fotografen. De Zwolsche ten£!f va- tus hun zaak geheel zullen sluiten en dit- telken jare zullen herhalen. Spelen met vuurwapenen. Tc Dor drecht waren de twee jongste bedienden der firma Van Dijk en Co., aan de Lijn baan, zonder toezicht op het kantoor. Een hunner greep een revolver, die in een lade lag, richtte die op den 16-javigen De M. ®n gelastte hem de handen omhoog te houden. De M. deed dit laatste, doch tege lijkertijd ging het vuurwapen af en trof hem de kogel in het voorhoofd. Do getrof fen© werd bij dr. Mulie gebracht, waar het hoofd mot Röntgenstralen werd gefotogra feerd om de plaats, waar de kogel zich' be vond. te ontdekken Daarna werd De M. naar de ouderlijke woning aan de Da Costaslraat vervoerd. Zijn toestand was gisteravond niet ernstig. KERKNIEUWS. Benoemingen. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft een nieuwe parochie opgericht te Amster dam (Jacob Catskade) onder den titel van O. L. Vr. van Lourdes en benoemd tot pastoor dezer parochie den weleerw heer J. de Vlieger; voorts tot kapelaans dezer nieuwe parochie de weleerw. heeren H. H Brouwer, thans kapelaan te 's Heerenhoek en L. Brink, thans kapelaan te Groote broek; tot pastoor te Ooltgcnsplaat (Achthuizen) den weleerw. heer C. F. E. Querelle, thans kapelaan te Rotterdam (H. Lambertns); tot kapelaan te 's Heerenhoek. den wel eerw. heer W. c: J. V. d. Voort, en tot ka- pelaan te Grootebroek den weleerw. heer J. L. Wortel, beide laatsten 14 Juni 11 priester gewijd. Staten-Generaal. TWEEDE KAMER. Inbezitneming van runderen. Op een vraag van den heer K. ter Laan betreffende spoedige beschikking op een verzoek van E. Dral, landbouwer, te Zaan dam, inzake de inbezitneming van runde ren, antwoordde de Minister van land bouw dat op dit verzoek een gunstige be schikking is genomen en deze aangelegen heid door de directie van liet RijkskaDtoor voor Vee en Paarden (in liquidatie) tot volle tevredenheid' van den belanghebben de is afgedaan. Boter en melk. Op een vraag van den heer Weitkamp betreffende de heffing» van een 'uitvoerpre- mie op boter ten behoeve van de melldeve- rantie in de steden, antw oordde de 'Minis ter van Landbouw: De meening, dat leveranciers van melk met gemiddeld 3 pet. vetgehalte, voor de melk franco fabriek slechts 11 ct. per L. zouden oqtypngen, js niet juist. De in hgt binncnlano in het algemeen geldende böter- priis is dezelfde als in de overeenkomstige periode van het vorige jaar, t. w. f 2.80 per K.G., welk bedrag toen geacht werd overeen te stemmen met een melkprijs van 12 cent per L. af boerderij. Het voor uit voer-vrij gegeven percentage van de boter brengt in het buitenland ca. f 3.75 per K.G. op. Met een door den Minister billijk' geack- ten grondprijs van ll1 ct. per L. melk heb ben alle geraadpleegde organisaties van producenten zich accoord verklaard, be houdens de Bond van Melkveehouders- De leden van dezen bond de z.g. eigenlijke consumptiemelkers plegen in-.'het alge meen ook in female tijden een hooger be drag voor hun product te ontvangen dan de producenten, wier melk tot zuivel wordt verwerkt. Daar de 'binnenlaiifldche boterprijzen die trouwens door de organisaties der pro ducenten zelf zijn vastgesteld stellig niet lager zijn dan overeenstemt met een door de producenten billijk geachlen grondprijs der melk, -is het bedrag, dat de boter bij uitvoer méér opbrengt, dan den binnen- landschen prijs, le beschouwen als export winst. Ten 'einde de juiste verhouding tot de prijzen van consumptiemelk niet te versto ren en dus ook de consumptiemelkvoor- ziening niet in gevaar te brengen oor deelt de minister het niet Mleen billijk, doch zelfs noodzakelijk van de exportwinst op de boter een zeker bedrag te heffen. Zooda nige heffingen zullen, om de aangegeven reden, eveneens gedaan belmoren te 'wor den i"n geval van eventueelc-n uitvoer van kaas, gecondenseerde melk, melkpoeder, caseïne e. d. Leger en Vloot. De minister van. Oorlog heeft bepaald: Bij de korpsen zal men een zoodanige be perking of samenvoeging van bijzondere funetiën moeten nastreven, dat van het op 1 Augustus a.s. vertrekkende lïchtingsdeel slechts bij hooge uitzondering dienstplichti gen behooren te worden achtergehouden. Dienstplichtige sergeanten mogen, nadat hun liclitingsdeel met onbepaald (klein) verlof is vertrokken, niet onder de wape nen worden gehouden, uilsluitend ter voor ziening in het gebrek aan beroepskader. Dienstplichtige sergeanten en minderen mogen, nadat hun liclitingsdeel met onbe paald (klein) verlof is vetrokken, slechts dan op grond-van onmisbaarheid worden verplicht tot langer verblijf onder de wa penen, wanneer zij een bijzondere betrek king vervullen, waarin zij voor het ©ogen blik niet gemist kunnen worden. SPORT. Leïdsche Paardensport. Het programma voor de wedstrijden op Woensdag 13 Augustus a.s.,_dooi- de Leid- iJensport te houden, luidt als volgt: Concours voor Gandbouwpaarden, aange spannen voorgereden voor twee- of vier wielige voertuigen, 'om prijzen van f 75, f 40 en f 15. Handicap draverij, maximum afstand 800 Meter, open voor geregistreerde paarden, om prijzen van f300, plus zilveren wissel- beker, aangeboden door den eere-voorzitter der Vereeniging, Jhr. De Gij se laar, f 100, f 75 en f 40. Internationaal springconcours voor offi cieren en heerrijders (handicap). De max.- hoogte der'hindernissen voor paarden zon der hindicap is 1.10 Meter. Voor paarden, die in 1916, 1017, 1918 of 1919 een eersten prijs wonnen, worden één of meer hinder nissen met 10 cM. verhoogd. Definitief-verrijden van den wisselbeker, bedoeld in No. 2, door de winners van 1917, 1918, 1919. t. w.r Castro" Sept. 1917, ..Frederika B" Juni 1918, FiniSept. 1918, „Clemencë" Mei 1919. en de winner der cours No. 1 van- deze draverij. Coueours luxe-tuigpaarden, aangespan nen voorgereden. Prijzen medailles". Sportfeesten te Noordwijk. Zondag 17 Augustus zal te Noordwijk, op de terreinen van de Noordwijksche Sportvereeniging, een veldloop van 3 K.M. gehouden worden, uitgeschreven door de N. A. U. en oen personeele wedstrijd op de sabeü. uitgeschreven door den Ned. Ama- teur-Schermbond. Als eerste prijs is in elk nummer een zilveren wisselbeker, de „Van Stirunvbeker", beschikbaar gesteld. Buiten verantwoordelijkheid der Tïed.) Aan den trampassagier. Mijnheer de Redacteur! M.i. schijnt bedoelde trampassagier in Uw bi ad van 24 Juli iemand te wezen, die zich al gauw gekrenkt gevoelt. Wat toch kunnen wij van anders-denkenden ver wachten? Men hoort toch dagelijks derge lijke uitdrukkigen. En vindt bedoelde tram passagier nu zoo erg, dat die conducteur het woord gebruikte: van die kerel? Natuurlijk, ik ben het er moe eens, dat, al was het nu niet een R.K. Priester ge weest, het allesbehalve beleefd(?) is, 'zulke woorden te bezigen. Maar nu vraag' ik U, bewijst bedoelde trampassgier nu zijn deugd van naastenliefde mee? Wordt door de R.K. Kerk ons niet geleerd, onzen naas te lief te hebben, en zelfs voor onze vijan den veel te bidden? En wil nu inzender van bedoeld stuk op zoo'n wijze zijne deugden beoefenen? Neen ik zou haast het opschrift, waar mede gij Uw Ingezonden stuk bestempelt, (Hatelijkheid) op U van toepassing willen brengen. Ik had het een vrij wat flinker daad ge vonden, wanneer U persoonlijk de zaak tegen bedoelden conducteur had verdedigd; dat bewijst tenminste durf voor de Roorn- sche zaak; dflgji U wilt U achter een inge zonden stukje verschuilen. En 'daarmede iemand, misschien met gezin, uit zijn brood te stoot en. Het is te hopen, dat de Directie naar zoo'n flauw gekrabbel, als wat een tram passagier daar neerschreef, geen ooren heeft: misschien leert onze trampassagier zich dan wat beter in 't openbaar verde digen, daf is tenminste goed Roomsch Katholiek. En U, mijnheer de Redacteur, mijn har telijken dank voor .verleende plaatsruimte. D. H. v. d. WEIJDEN, Zuidsingel 13, Leiden. De inzender, die zich als bon-Katholiek voorstelt, schijnt het toch zeer luchtig op te vatten, wanneer een zijner priesters op een tram nog wel, door een beambte in functie wordt beleedigd. Want een beleedi- ging is de bewuste insinuatie van „die kerel" toch wel. Slechts schijnt de inzen der het niet „beleefd" gevonden te hebben. Er is o.i. groot onderscheid tusschen de begrippen: o n b e l'e e f dT en o li b e- schaam d. Van iemand-, die. op fooien loert, zooals de conducteur in quaestie, zeggen we, dat hij onbeleefd is, maar als diezelfde con ducteur een Kath. geestelijke kwSlijk be jegent (nog wel achter' diens rug), dan zeg gen we, dat hij zeer onbeschaamd is. Over naastenliefde zullen we met den inzender niet gaan debatteeren. Iemand die vergoelijkt-, wat met genoemden con ducteur is geschied, achten we niet bevat telijk voor het begrip: naastenliefde. Daar over moet hij maar redetwisten met den conducteur, die geen naastenliefde kende, door iemand zij het dan maar een Kath. geestelijke te grieven. Nu mag de inzender dit onderschrift wel weer een hatelijkheid betitelen, wij en ieder zich bewust Katholiek zullen niet dulden, dat onze geestelijken in het openbaar worden uitgescholden. We zagen geen noodzaak, persoonlijk deze zaak tegenover de tramdirectie te ver dedigen. Er is geen bezwaar, zooiets pu bliek. in.de courant te behandelen, omdat de aanteiging ook publiek is geschied. In dien de tramdirectie er aanleiding toe heeft, zal ze zelf den betrokken conducteur wel onderhouden. We zijn overtuigd, dat de- directie geen onrecht zal dulden, vooral niet van haar personeel. Met bovenstaande meenen we namens den trampassagier te hebben geantwoord. R ed. Mijnheer de Redacteur, Mag ik zoo vrij zijn u een klein plaatsje te vragen in uw veelgelezen blad, bij voor baat mijn dank. Als ik zoo de laatste dagen „De Leidsche Courant" lees, dan valt mij steeds in het oog, dat op tal van plaatsen Bodegra ven, Alphen, Zoeterwoude, Leiden enz., ja nog veel meer plaatsjesgesproken wordt over z.g. Koninginnedag of Volksfeest. Door een Wilhelmina-Vereeniging of zooiets wordt daartoe besloten. Nu, mij dunkt na zoo iets willen zien en velen met mij die ik al gesproken heb daarover. Maar te Hoogmade hoort men niets. De een zegt: er bestaat een Wilhelmina-Vereeniging; anderen weten niets daarvan. Wij hebben hier een keurig-Harmoniegezclschap, die prachtig zoo'n fuifje kon opluisteren. Maar neen, alles is en blijft stil. Gaarne zou ik een oproep doen aan onze dorpskameraden om eens een vergadering te beleggen en mogelijk een Wilhelmina-Vereeniging op richten. Hopende dat ook wij dit jaar eens een dag feest-mogen hebben ter eere van ons geliefd Vostenhuis, en om de goede ge zellige samenleving terug te doen keeren.- Een abonné uit Hoogmade. STADSNIEUWS. Uitvaart Mr. K. A. H. Coebergh. Dezen morgen om 1T» uur had in de St. Petruskerk de gezongen H. Mis van Requiem plaats voor wijlen Mr. K. A. H. Coebergh, in leven referendaris ter provin-. eiale Griffie van Zuid-Holland te 's-Gra venhage. De II. Dienst werd opgedragen door den ZeerEcrw. Heer A. J. M. Hafkenscheid, pastoor der parochie, met assistentie van de WelEerw. Heeren yan Veen en van Santé., resp. als diaken en sub-diaken, en Kapelaan van Leeuwen als ceremoniarius. Onder de talrijk© aanwezigen waren namens het college van Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland, Jhr. Mr. von Fisem- ne, oud-Minister Kolkman en Mr. de Wil de. yan B. en W. der gemeente Leiden Jhr. Mr. dr. N. ,C. de Gijselaar, burge meester, en de wethouders v. d. Lip en van Hamel. Verder de heeren mr. Modder man en Belinfantc-, referendarissen ter Provinciale Griffie, ingenieur van ElselLn- gen van den Provincialen Waterstaat, en tenslotte explové's, over welke de overle dene referendaris was Dezelfde autoriteiten waren oolc op het kerkhof aanwezig. Tijdens den Rouwdienst voerde het parochiale zangkoor de Requiem van Parosi uit. De absolutie op het kerkhof werd even eens verricht door pastoor Hafkenscheid. Ook hier was een groote belangstelling Ondanks het verzoek geen bloemen te wil len zentien, dekten toch talrijke stukken de baar. Aan het graf werd niet gesproken. Namens dei familie werd bedankt voor de betoonde belangstelling. Personalia. Voor het examen M.U.L.O., diploma A, slaagde te Utrecht N. van Weizen, alhier. •Voor het eind-examen H-B.S. met 5- jarigen cursus slaagden te Rotterdam C. J. Bruyer, C. A. v. Dorp. J. J. Verner, Th. L. B. de Muralt, G. Verwey, Th. C. v. Ditzhuizen, P. Monod de Froidville, A. v. d. Berg, W. v. Beelen, van de H.B.S. alhier. Geslaagd voor het „Mercurius"-examen Boekhouden en a.v. de heeren P. G. Hil- gersom e,n W. C. y. d. Hoorn leer lingen van het. genootschap „Kennis ig Macht" alhier (leeraar de heer H. D m Knol). Mede zijn geslaagd voor dit examen de heeren J. W. v. d. Heijden, J. L. van To) J. Zuilhof, H. H. M. Bary, M. G, A. Klin! kenberg en Mej. P. C. den Os. allen leep Gingen van den heer II. D. M. Knol, ao countant alhier. Op last van den minister van Landbouw, zijn bij enkele eierhandelaren alhier niet minder dan 120,000 kalkeieren fin beslag genomen. Deze eieren waren op deze wijze verduurzaamd, ten einde in den winter tegen nog veel hoogeren prijs als thans te worden verkocht. Deze speculatie is nu mislukt. In een tijdelijk onbewoonde villa aan den Rijnsburger weg, toebehoorende aan deu kunsthandelaar Adolf van Dijk, waarvan de bewoners een tijd lang elders vertoefden, is ingebroken. Tengevolge der afwezigheid der bewoners kan nog niet worden vastge steld wat er is ontvreemd. De ongenood*) gasten hebben zeer ruw huisgehouden. Voor het tijdvak van 1 Aug.31 Dec. is benoemd tot uitwonend assistent bij het ziekenhuis (afdeeling geneeskunde) aan <1q Rijksuniversiteit alhier: W. B. Dooreiihos, arts alhier. Met ingang van 1 Aug. is aan E. R. A, Luijke Róskott, op zijn verzoek, eervol ont slag verleend als hoofd-assislcnt in het zie kenhuis der Rijksuniversiteit alhier (afdee ling geneeskunde); en voor het tijdvak van 1 Aug.31 Dec. als zoodanig benoemd H, A. J. Muller, arts alhier. Naar wij vernemen, zal door enkele bur gemeesters geen gevolg worden gegeven aan het verzoek van den voorzitter van den Raad van Arbeid te Leiden, om iemand aan te wijzen in de gemeente, belast met de beschrijving van de verzekerpliehtige werklieden, wanneer niet daarvoor een „behoorlijk" honorarium wordt gegeven. GEMEENTEZAKEN. Huurprijzen. B. en W. stellen voor de ultimo October eindigende huurovereenkomst met den be woner van het perceel Middelweg 40b, J. v. Vliet, weder voor een jaar te verlengen en den huurprijs te brengen van f 150 op f 200 per jaar. Idem met betrekking tot den bewoner van perceel Utrechtsche Veer 9, den heer 11. Bat er en de huur van f 250 op f 300 te brengen. Ook willen zij de op 31 Dcc. a.s. eindigende huur van landerijen en houw- manswoning, gelegen aan den Rijnsburger en Warmonderweg ter gezamelijke opper vlakte van 15 II.A., 53-A en 51 c.A. weder aan J .J. Nijssen voor 5 jaar vet huren, tegenwoordige pacht bediaagt f 1 33, de nieuwe f193!) jer jaar. Geheel overeenkomstig hot e lep, yaa de- Commissie van Fabricage v n B. en W. bovendien in overweging: POT) liet YrolIV !'khof, kad. bekend Sectie H no. .Whvoor den' tijd van 3 maanden, ingaand' i Augustus 1919, weder te verhuren aan T. IT. L. Brunt, melkanlp alhier tegen een huurp.i ijs van f 3.per week. b. den winkel met bovenwoning aan dl' Lange Mare hoek Brandewijn steeg, voer het. tijdvak van 1 Augusts 1919 tot ultimo' April 1920 te verhuren aan A. Bink, alhier, tegen een huurprijs vin f350 per jaar. Aankoop huizen. In den raad van 1 Mei j.l. wei d met lift oog op een behoorlijke ontsmettingsinriclï- ting besloten tot aankoop van eenige, bij bet. terrein der gemeentelijke reiniging gelegen perceelen voor de som van f 10.200. Thans is de gemeente in de gelegenheid ook het hoekpercee'! in de Noorderstraat, groot 245 vierk. M., bestaande uit twee panden, aan te koopen voor een bedrag van f 6000. Hoewel een bedrag van f 6000 B. en W. hoog voorkomt, zijn zij met de meerderheid van de Commissie van Fa bricage van oordeel, "<lat tot aankoop voor deze som moet worden overgegaan. Met in begrip van de kosten van overdracht, zal de koopsom bedragen f 6232.50. Demping en overname van een sloot. In het vorig jaar trad de N.V. voorheen Gebr. de) Graaf, met B. en W. in onder handeling over de demping eener sloot, gelegen aan de Heerenstraat tusschen de Roode Laan en de Pieter de la Court- straafc, en de kostelooze overneming door de gemeente van. de sloot en de strooi gronds langs de huizen. Ofschoon hun College tegen de demping dier sloot en de kostelooze overneming van de sloot en de strook gronds langs de huizen gepji bezwaar had, aangezien dan tot verbreeding van de vrij smalle Heèren- straat ter plaatse zou kunnen worden' overgegaan, konden zij toch geen vrijheid vinden op het voorstel der naamlooze ven nootschap in te gaan. Zij toch was niet ge negen een hoogere bijdrage dan f 500 in de kosten toe te zeggen, terwijl volgens raming van den Directeur van Gemeente werken. de totale kosten van slootdemping, verbreeding van den weg en aanleg vail een trottoir niet minder dan ongeveer f 6000 zullen bedragen, waarvan reeds .pl.m. f 1300 voor de demping der aan de vennootschap toebehoorende sloot.. Thans is de vennootschap echter genegflj een derde gedeelte van totaal-kosten voor haar rekening te nemen tot een maximum van f 2000 en heeft zi j zich te vens bereid verklaard den haar toebehoo renden grond en de gedempte sloot zonde# eenige .kosten voor de gemeente in eigé# 'dom aan de gemeente af te stapn. Met de Commissie van fabricage koml het B. en W. nu voor, dat. on dit. aanbod moet worden ingegaan. De Heerenstraaw die op een enkele plaats zelfs niet ni«d dan 4 M. breed is. kan dan over iengtó van 70 M. tot 10 a 12 M. worden verbreed, hetgeen voor dezen lioofdtoegangsweg Ms de gemeente een- belangrijke verbeteriaf zal zijn, ego verbetering die h.i. niet ta

Leidsche Courant | 1919 | | pagina 2