Uit de Omgeving Hat ze hun paarden omdraaiden. Onderwijl was ook de commandant van den doorlaatpost aangekomen, die uit naam wan liet militair gezag hen nog maals beduidde, dat ze te ver waren, terug moesten, voortaan beter naar de grens palen moesten zien. En wat kreeg deze ten antwoord? .,Flamingkop ik versta je niet." Mede door dit brutaal antwoord, als mede omdat de commandant vermoedde met, pseudo-officieren te doen te hebben, beeft hij hen opgebracht naar de mare chaussee te Sirnpedveld. Na verhoor, waar uit. bleek, dat het officieren van den gene- ralen staf waren, konden ze naar Aken terugkeeren. Laten we hier een les uittrekken, want al zijn we gelukkig nog geen Belg, toch worden we nu al reeds op eigen grondge bied door Belgische officieren uitgeschol den voor „flamingkop". De schippers-actie. Toen schipper W. uit Harlingen een vracht basaltslag uit een in de Zuid'erhaven liggende Rijnaak zou lossen, werd hij, alvorens nog aan wal te zijn gekomen, door stakende schippers las tig gevallen. Hem werd belet verder te va ren. Politie en marechaussée's chargeer den met de blanke sabel, nadat zij tever geefs den stakers hadden 'verzocht zich te verwijderen. Ook werd er in de lucht ge schoten. Niemand is gewond. De schipper is jnog niet aan liet lossen. Cn'jraak bij een betaalmeester. Door 'den commissaris van politie te Tiel wordt aanhouding verzocht van zekeren H. van Gelder, bijgenaamd Kromme Hendrik, veel al verblijvend in logementen en die ver dacht wordt van inbraak bij den Rijksbe taalmeester te Tiel. Smokkelen. Nog steeds schijnt het smokkelen een winstgevende bezigheid. Vooral sigaretten worden over de grens gebracht. Onder Lobith werden bij het visiteeren van werklieden, die in Duitscliland naar hun karwei gingen in een drietal uitgehol de broaden ongeveer duizend sigaretten gevonden. In Beek bij Didam werden in den afge- loopen nacht niet minder dan 45,000 siga retten in beslag genomen; de twee smok kelaars werden gearresteerd. Een woesteling. Gisteravond kregen aan den Velserduinerbuurtweg te Velser- oord man en vrouw twist. Deze liep zoo hoog en de man maakte zich daarbij zóó kwaad, dat hij de hand aan zichzelf sloeg en met een scheermes zich een der pols slagaders doorsneed. Men snelde tc hulp en bond den man af, waarna" men den woesteling naar een dokter bracht, die hem verbond. Een offervaardige parochie. De collec ten in de kerk van de H.H. Antonius en Lode wijk te 's-Gravenhage, onder de H H. Missen op Zondagen in deze en de vorige maand gehouden door de Zeereerw. hec-ren 3. de Vlieger, pastoor te Amsterdam, G. Th. v. d. Meer, pastoor te Ouderlijk. en E. A. M.' Mcrsel, pastoor to Crooswijk tRotterdam) hebben resp., met de nageko men giften, opgebracht f 2176.16. f 847.79^ m f 2654.50. Een parochie, die van» offervaardigheid oor het Huis des Heeren alle drie pastoors zamelden giften in voor hun te bouwen parochiekerk blijk geeft. Men zij op zijn hoede. De brigade commandant der marêchaussée te Heusden waarschuwt tegen Anna Hofman, in ge zelschap van Robert Imker, reizende met een woonwagen, en Pauline Kramer, in gezelschap van Heiulrikus Josephus Brauw eveneens reizende met een woonwagen. Beide vrouwen trachten bij de bewoners ten platten lande het een of ander te koo- pen en betalen dan met groot geld, bijv. 'n bankbiljet van f 25. Zij trachten dan te komen bij de plaats waar het eventueel terug te geven geld is geborgen, bijv. onder voorwendsel, dat er bij het terug te geven geld valsch geld is en helpen dan naar goed geld zoeken, waarbij ze zich dan zon der dat de bewoners het opmerken, geld toeëigenen, zelfs waar mogelijk, groote be dragen. BODEGRAVEN. Gemeenteraad. (Vervolg.) Ingekomen is een adres van de commissie van advies en de levensmiddelcncommissio met het voorstel wegens beëindiging der distributie, de commissie op te heffen. De voorzitter stelt voor tot opheffing te besluiten.. Het verheugt spr. dat thans de toestanden zoo zijn gewijzigd dat deze uit was van gemeente-administratie thans kan worden afgesneden en verklaart dat de commissie geageerd heeft in het belang van de gemeente en veel beeft bijgedragen voor den goeden gang van zaken. AJtijd, vervolgt spr., zijn er wel ontevredenen on der inwoners en winkeliers, doch bij an dere gemeenten, heeft Bodegraven wel een goed voorbeeld gegeven. De werkzaamheden waren talrijk en moeilijk en dientengevolge achtte spr. het verblijdend, dat de commissie bestond uit vertegenwoordigers uit alle klassen van do burgerij. Spr. steft daarom voor de commissie op te heffen en hieraan den -dank te verbinden aanvoorzitter en leden. Onder applaus wordt hiertoe besloten. Ingediend is de gemeenterekening over 1918 en de rekening van het levensmidde- lenbedrijf. De voorzitter stelt voor dezen te stellen in handc-n van de commissie tot het nazien der rekening. Tot leden dezer com missie worden na stemming en herstem mingen gekozen de heeren Veerman, De Jong en Hortensius. Vervolgens doet de voorzitter mededee- Ïiïig da£ de Nationale Bankvereeniging aan het Levei smiddelenbedrijf een crediet heeft toegestaan tot een maximum van f 100,000, hetgeen nooit officieel is vastgesteld. Thans jvenscht de Nationale Bank dit evenwel officieel vast te stellen, waarvóór de voor zitter dc goedkeuring van den Raad ver zoekt. Aldus besloten. Van de woningbouwvereniging Bode graven en omstreken, uitsluitend in het be lang van de volkshuisvesting werkzaam, is een adres ingekomen, houdende mededee- ling, dat in de algemëcne vergadering tot uitvoering van haar plan om 18 woningen op haar terrein aan de Noordzijde, te bou wen, is besloten. De woningbouwstichting raamt het hiervoor benoodigde bedrag op f 103.420, en 'verzoekt den Raad een voor schot, groot f 103.420 te verleenen. Ter zit ting is 't. plan voor genoemden bouw aan wezig, hetgeen door den Raad wordt in gezien. Inzake dit adres is ook een advies inge komen van de gezondheidscommissie, wel ke gunstig adviseert. De Raad heeft der halve te besluiten aan den woningbouw dit bedrag tc verleenen, benevens in te staan voor 25 pet. der jaarlijkschc exploitatie kosten. /Het Rijk vergoedt hiervan 75 pet. De perceelen zullen een huur moeten op brengen van f 7.40 per week en zullen ver huurd worden voor f 3.70 per week, zoodat de gemeente jaarlijks ongeveer f 1000 zal hebben bij te dragen. De verschillende voorwaarden aan een en ander verbonden, worden hierop door den voorzitter voorgelezen, welke hierna de goedkeuring van den Raad vraagt voor dit voorschot- De lieer Veerman stelt voor de beslissing uit te stellen tot de volgende vergadering, welke in Augustus wordt gehouden, in ver band -met de belangrijkheid van dit punt. De heer v. d. Marei acht de zaak urgent ein zou het op pi ijs stellen wanneer nu werd besloten, Wanneer de Raad nu de be slissing ban nemen dan kan er spoedig begonnen worden, voorat ook met het oog op eventueel aanstaande werkeloosheid. De voorzitter steunt dit voorstel, aange zien dan thans het voorschot aan het Rijk kan worden aangevraagd, terwijl de plan nen dan nog besproken kunnen worden. De heer Hortensius informeert of het gevraagde "voorschot in verband staat met het bouwen op liet gemeenteterrein en merkt op, dat toch de overeenkomst is dat de. gemeente eerst een ander terrein voor haar vuilnisbelt moet hebben, voor tot bouwen op dit terrein mag worden over gegaan. Spr. meent toch. dat de gemeente nog geen ander terrein heeft. De voorzitter merkt op. dat de gemeente nog geen terrein heeft, doch dat de onder handelingen over den aankoop in een ge vorderd stadium zijn. De vereeniging is evenwel met deze voorwaarde bekend. Het gevraagde voorschot wordt hierop zonder hoofdelijke stemming verleend. Vervolgens doet de voorzitter, inededee- ling dat onder ingekomen stukken ook een schrijven is van den lieer de Liefde, con cessionaris der Gasfabriek, welke de laat ste is van een reeks brieven welke gewis seld zijn tussclien B. en W. eui genoemden concessionaris. De voorzitter geeft vervol gens een overzicht van de gevoerde onder handelingen, waar wij het volgende ont- leenen. Volgens contract is de prijs van bet gas 6 en 8 cent, welke prijzen gedurende den oorlog onder pressie van de R.K.D. is ver hoogd tot 16 en 18 ets. en 13 voor muntgas. "Wanneer".wij evenwel de prijzen vergelij ken met andere gemeenten, dan moeten wij bekennen, dat deze goed zijn. Op 15 April is door B. en W. geschreven en aangedrongen op lagere prijzen. Hierop is een schrijven terugontvangen, hetgeen toezegging gaf en meer niet. Ilieiop heb ben B. en W. geschreven dat zij de prijzen met ingang van 15 Mei zouden brengen op 11 en 13 cent en 1*4 ct. minder voor muntgas. De heer de Liefde kon zich hiermede niet vereenigen en vroeg of men na 15 Mei geen gas meer wilde hebben. Met andere woor den, wilde hij na 15 Mei de zaak sluiten. Dit mochten wij echter niet riskeeren, aangezien het publiek dan den een of an deren tijd zonder gas zcude geweest zijn. De Raad meende evenwel deze kwestie te moeten benutten ook inzake de electri- ficatie. Op de eerste plaats meenden B. en W. geen procedure te moeten uitlokken en een lageren gasprijs trachten te krijgen. Wij hebben echter gemeend, dat bij de vrije hand inzake electrificatie ook iets moest worden overgestapt. Bij de 'opheffing van liet Rijks-Kolen-Distributie-Bureau hetwelk waarschijnlijk in April 1920 zal plaats hebben, zouden wij den concessionaris kunnen dwingen den prijs te stellen volgens het contract, doch dit, is niet moreel. Dien tengevolge hebben wij besprekingen aan geknoopt over het plan van den heer Bate laan (Wethouder), hetwelk alsvolgt was samengesteld: van 1 Juli 1919 tot 1 Juli 1920 een prijs van 14 cent per M3. Na 1 Juli 1920 een kolenprijs van 15 gld. per ton 6 ets per M3. en verder voor iedere 5 gld. hooger ko lenprijs 1 ct. per M3. meer en daarbij de vrije hand inzake de electrificatie. De concessionaris kon zich hiermede niet vereenigen en stelde voor een gem. prijs van 16 ct. en 12 ct. voor muntgas voor bet lste jaar en daarna den gasprijs ieder jaar geregeld naar den kolenprijs, nï. bij een ko lenprijs van f50 14 ct. per M3.vervolgens de straatverlichting welke thans l\t> ct. per uur bedraagt op 3 ct. en ten slotte al het materiaal overnemen, terwijl dan vergunning tot electrificatie werd gegeven. Ook dit was onaanneembaar en werd hierop niet ingegaan. Ten slotte vroeg de concessionaris zelf een conferentie aan, waar dan ook een resultaat is bereikt. De straatverlichting blijft op P/2 ct., materiaal behoeft niet te worden overgenomen. De prijs wordt vanaf 1 Juli gebracht op 16 ct. en voor muntmeters "op 12 ct. tot 1 Juli 1920. Vervolgens wordt ieder jaar gerekend volgens den kolenprijs, zotf bij een kolen prijs van f 15 7 ets. en voorts, voor iedere 5 gulden hooger 1 ct. meer. Is echter met 1 Juli 1920 de kolenprijs nog f50, dan wordt toch de prijs verlaagd tot 14 ct. De prijs zal echter nimmer lager dan 7 ct. kunnen wor den, terwijl voor muntgas 'de prijs van 12 ct. gehandhaafd blijft tot de kolenprijs een verlaging mogelijk maakt. Overigens is de pollcessionaris bereid de vrije hand te laten inzake 'eleètrificatté ch' beleid gas ïe leve ren. B.- en W.- meenen dat het aanbeveling verdient deze regeling aan te nemen, aan gezien men op gemakkelijke wijze electrici- teit krijgt. De heer Hortensius meent dat de geheele Raad overtuigd zal zijn dat B. en W, door hare bemoeiingen een goed resultaat heb ben bereikt en kan zich met het voorstel zeer goed vereenigen. De regeling wordt hierop goedgekeurd en B. en W. met de uitvoering hiervan be last.- Hierna is aan de orde het plan tot be planting der nieuwe Algemeene Begraaf plaats. De voorzitter merkt op dat in 't vo rige plan, door den architect, den heer Schultze, te veel ruimte werd opgeofferd aan wegen. Ter zitting is thans aanwezig een nieuw plan met teekening. Volgens dit plan, hetwelk veel eenvoudiger is kun nen alle graven worden bereikt zonder over de graven te loopen. De begrooting hier voor bedraagt f 4000. De voorzitter geeft eenige opsomming omtrent de boomen en planten welke noodig zullen zijn. Door enkele heeren wordt 'aangedrongen op aanbesteding van deze zaak. De heer. Heusdens informeert naar de opening van deze begraafplaats. De voorzitter deelt mede dat het grond werk met September gereed moet zijn, ter wijl het de bedoeling is met Nieuwjaar te openen, aangezien er'ook nog een verorde ning moet worden gemaakt. Het plan wordt hierna zonder hoofd, stemming goedgekeurd. Van Ged. Staten is ingekomen een ont- werp-grenswijziging met Zwammerdam. Dit ontwerp is als volgt, in de vorige ver gadering reeds behandeld. De overtocht komt geheel aan Bodegra ven met. als grens de Molenvliet voorbij de gasfabriek. Het gedeelte Schoordijk van af den Kerkweg tot Zwammerdam komt aan Zwammerdam. Oud-Bodegraven met Broek- veld; strekkende tot de' grens van Lange Ruige Weide, komt eveneens aan Bodegra ven. Voor deze gebiedsuitbreiding was door Ged. Staten een compensatie aan Zwam merdam voorgesteld van f 5500 voor het eerste jaar en verder ieder jaar 100 gld. minder tot een bedrag bereikt is van f 4000, welk bedrag steeds elk jaar zal moeten worden betaald. Door een fout in de copie was in het schrijven in de vorige vergadering gelezen f 400. Ged. Staten maken thans den Raad opmerkzaam op deze fout, doch voert, aan dat dit bedrag aan belastingen ruimschoots zal terugkomen, ja zelfs de gemeente nog een winst van f 1500 zal opleveren. Het Dag. Bestuur heeft dit overwogen en is lot de conclusie gekomen dat de zaak toch ge wis van groot belang is en stelt voor er toe over te gaan en toe te stemmen in wat Ged. Staten vragen ook in deze omstandigheden. De heer Heusdens wil aan Ged. Staten spoed .verzoeken, zoödafr dit wetsontwerp spoedig kan worden ingediend en de nieu- we regeling wellicht met Januari kan in gaan. De heer Hortensius yi^uigt of aan deze annexatie niet meerdere uitgaven verbon den zijn in verband met meerder politietoe zicht, wegen, enz. De voorzitter ^egt dat dit niet veel heeft te beteeken,?n, terwijl men ook grooter grondgebied krijgt. Het voorstel wordt hierop aangenomen met 8 tegen 1 stem, die van den heer Ruling.. De voorzitter doet medcdeeling dat tot gemeente-veldwachter is benoemd T. Tem pelman, thans te Zuijlen. Verder wordt goedgekeurd het aangaan van een kasgeldleening groot f 6000. Vervolgens merkt de voorzitter op dat ingevolge het -genomen besluit inzake de gaskwestie, thans de electrificatie weder om zal worden ter hand genomen. De ma terialen zijn behoudens aanneming van het besluit heteeen thans- is geschied voor Bodegraven ïeeds besteld. Echter moet thans een adviseur worden benoemd. In verband met eenige mcdedeelingen, welke de voorzitter wenscht te doen, wordt de vergadering geschorst. Na heropening wordt de verkiezing van een adviseur aan de orde gesteld. Op de voordracht zijn geplaatst de heeren Hegge, Zijne, van Beek en Verhoeks. De heer Van Beek te 's-Gravenhage wordt gekozen met 8 stemmen, terwijl de heer Verhoeks 1 stem bekwam. Hierna komt aan de orde de watervoor ziening te Nieuwerbrug. In verband met het heerschen van typhus te Nieuwerbrug, was het Dag. Bestuur genoodzaakt leiding water te doen brengen aan Nieuwerbrug, zoodat dagelijks 36 bussen worden ver voerd en door bemiddeling van den heer Ruting worden gedistribueerd. Deze toe stand kan echter in verband met de kosten welke hieraan zijn verbonden niet langer zoo blijven. De zaak is ook besproken in de Gezondheidscommissie, welke er bij den Raacl op aandrong de leiding door te trekken. Spr. wil thans echter vragen of met wa- teilevering moet worden doorgegaan. De ziekte te Nieuwerbrug wordt minder doch verplaatst zich meer en meer naar het dorp. De heer Ruting meent ook dat dc onkos ten zwaar zullen gaan drukken, doch het gemis er van, zal aanleiding geven om te verzoeken de leiding door te trekken, het geen echter jaarlijks een opbrengst moet afwerpen van f 7000. Ten slotte wordt B. en W. opdracht gege ven de zaak nader te onderzoeken en te trachten een oplossing té vinden. Hierna komt aan de orde de rondvraag. De heer Ruting meent in de vorige ver gadering vernomen te hebben dat in de volgende vergadering een onkosifcn-reke- ning zou worden ter tafel gebracht be treffende den weg der polders Zuidzijde en Weijpoort. Ook zou de commissie een on derhoud hebben met de besturen. In liet aan de besturen gerichte schrijven wordt van dit onderhoud echter niet gesproken. De heer Ruting wil een en ander alsnog ter kennis van deze besturen brengen. De heer Batelaan merkt op, dat in de notulen i§ omschreven dat op het adres af wijzend is beschikt, terwijl de heer Ruting deze notulen heeft goedgekeurd. De heer Ruting zegt dat bij afwijzing van hel betreffend adres een onderhoud met. de besturen hieraan verbonden werd. De voorzitter zegt onderzoek van een en an der toe. De beer Hortentius zegt vernomen te hebben dat te Woerden is opgericht een vereeniging tot vaartverbetering van den Rijn van Woerden naar Utrecht. Spr. ver trouwt evenwel, waar thans de voorzitter in bedoelde commissie zitting heeft, deze de belangen yan Bodegraven zal beharti gen. De voorzitter doet niededeeling juist de statuten ontvangen te hebben der nieuwe vereeniging, evenwel ligt het niet in de be doeling alleen voor verbetering tot Woer den te werken, doch zelfs tot Alphen en misschien zelfs tot Katwijk. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering hierop gesloten. HILLEGOM. BSoetnbollenbeurs. Deze was Donder dag niet zeer druk; ruim 50 teekenden de presentielijst. De handel bleef traag. De volgende noteeringen werden door ons ge maakt: Hyacinthen le srt. E. B. Captain Boy- ton f 16; E. R. Garribaldi f 14; E. R. Ger trude f 14; E. R. Gigantia f 15; E. W. Grande Blanche f 15; E. B. Grand lila f 16; E. B. Grand maike f 14; E. B. Johan f 13; E. B. King of the Blwo f 15; E. R. Lady Derby f 15; 'E. W. l'Innocense f 16; E. R. Moreno f 17. Enkele tulpen: Due v. Tholl wit maxi- mus f 45; id. scarlet f 4.75; id. cochenille f G; chrysolara f 4.50; Grand Due f 4.50; La Reine f 4.'50; Mon Tresor f 7.75; Prins v. Oostenrijk f 5; Rose Grisdelin f 4; Rose Luisante f 5.25; Thomas Moore f 4. Dubbele tulpen: Couronne d'Or f 5; Imperator Rubrorum f 7.25; Murillo f 4; Rubra Maxima f 4.50; Salvador Rose f 6.50: Theeroos f 7.50; Tournesol (rood en geel) f 5.75. Darwin-tulpen: Bas de la Tonaye f 3.25; Clara Butt f 3.50; Gretchen f 3.50: Lacan- deur f 3.75: Mr. Farme Sanders f 5.25; Pri de of Haarlem f 4.50. Enkele narcissen: Ajax Princeps f 4.25; Bic Empress f 5: Golden Spur f 4.50: Lori- folius Emperor f 5.25; Poeticus f 2.50; Poe- licus Ornatus f 3.25. Crocussen op soort I en II f 2; Scilia Siberica I f 2.50. SASSENKEIM. Gemeenteraad. Voorzitter, de burgemeester. Afwezig de heer L. B. Roezen. Ingekomen stukken: 1. Van de gezondheidscommissie te Al phen a. d. Rijn, de rekening over 1918. Het aandeel dat de gemeente in de kosten moet bijdragen is f 44.26. 2. Van dezelfde commissie, de begrooting over 1920. Het aandeel in de kosten voor de gemeente bedraagt f 54.13. Voor kennisgeving aargenomen. 3. In de vorige vergadering was ingeko men een verzoek van de R. K. Bouwvak- arbeitlersvereeiiiging1 „-St. Joseph", alhier, om in de gemeentcbestekken op te nemen de bepalingen van het collectief arbeids contract, zooals deze zijn aangegaan tus sclien de bouwvakarbeiderspatroons en ar beiders. Na voorlezing van een rapport van den gemeente-opzichter wordt met al gemeene stemmen besloten aan het verzoek te voldoen. Een verzoek van den heer C. v. Njekerk en anderen, houders van gasmotoren, om voor hun bedrijf reductie te ontvangen voor het gebruik van gas, wordt behandeld bij punt 8, gasvoorziening. 4. Ingekomen is een verzoek van den R.-K. Volksbond, waarin verzocht wordt niet te handhaven de bepaling van de brandstoffencommissiedat zij, die 11 een heden brandstoffen nu nemen, daarbij 1 eenheid turf moeten nemen, daar turf thans in den vrijen handel te verkrijgen is. De voorzitter van de brandstoffencom- missie zeide, dat de brandstoffemcommissie niet anders had kunnen handelen, daar zij in opdracht van het Rijkskolendistributie- bureau handelde. Naar aanleiding van dit verzoek stelde de heer Warnaar voor, met het oog op de groote kans, dat eik in den komenden winter, de brandstoffenvoorziening nog niet normaal zou zijn,-voor rekening van de gemeente goede turf aan te koopen en dan deza onder de gemeentenaren te ver- koopen. De hoer Speelman wilde dan eerst de gem een ten aren vragen of zij turf van de gemeente wilde betrekken, daar hij anders bevreesd was, dat de risico voor de ge meente groot zou zijn. De lieer Bader wilde de turf laten taxee- ren, en dan voor taxatieprijs verkoopen en aan lien, die reeds turf betrokken hebben reductie geven. Na eenige bespreking wordt besloten de voorstellen in handen te stellen van de brandstoffencommissie, opdat deze dan aan den Raad èdvies geeft. De boeken en kas van den gemeente ontvanger zijn nagezien en in orde bevon den. In kas was f 4187.65),-. Door den accountant zijn de boeken en kas.van de gasvoorziening en de distribu tie nagezien en in orde bevonden. Medegedeeld wordt, dat het jachtrecht op Rusthoff verpacht is aan den heer J. Tegelaav te Lisse voor f 25 per jaar. Aangenomen wordt dat de dividend en tantième-belasting gerekend zal worden te zijn ingegaan 31 December 1918. Aangeboden wordt de gemeente-rekening over 1918, waaruit blijkt, dat het batig saldo bedraagt f 9196.19. De geloofsbrieven van dc herkozen en gekoaen raadsleden worden onderzocht en goedgekeurd. Hierna ging de Raad in geheime zitting. Omstreeks 6 uur werd gepauzeerd, om halfacht werd de geheipie zitting weder voortgezet. Na heropening werd voorgele zen een request van den R. K. Volksbond om te protcsteeren tegen betaling van achterstallige muntgasschulden over de maanden September tot December 1917 en Januari 1ÏÏ18. Op voorstel van B. en W. wordt besloten dit punt voorlöopig aan te houden. Eveneens wordt besloten aan te houden het verzoek van de heeren houders van gasmotoren, om reductie op den gas prijs voor hun bedrijf. De voorzitter deelde mede, dat doo^ den heer K. Klijn aan de gemeente een wijzer plaat geschonken is voor den toren, ter gedachtenis aan het herstel van den vrede. Deze schenking wordt door jïc leden met applaus begroet. De Raad hechtte zijn goedkeuring aan het voorstel van de commissie voor het grondbëdrijf om de boomen naast het post kantoor, waarvan de grond door het Rijk is aangekocht, te doen rooien. Geklaagd wordt over de verregaande baldadigheid, ja diefstal, welke plaats heeft, op de tuinen achter Rusthoff. Aan gedrongen wordt op meer politietoezicht, zoowel bij dag als bij nacht. De heer Speel man dringt erop aan. dat tegen deze bal dadigheid en diefstal zeer scherpe maat regelen zullen worden genomen. De vc oi zit ter zegde toe, dat de politie zeer scherp zal toezien. De heer Warnaar deelde mee, dat bij de commissie voor hef. grondbedrijf een ver zoek is ingekomen van de Christ. Vereeni ging tot het stichten van een Mulo-school in deze gemeente, om in erfpacht tc mogen, ontvangen een stuk grond aan den Mo n-ne» weg voor het stichten van een dergelijke school. De heer Warnaar stelde namens de commissie voor, aan dit verzoek gevolg te geven, want het slichten van een derge lijke school zou voor de gemeente een groote aanwinst zijn. De vooizitter en alle Je den zagen hier van het voordeel en nut in en konden zich met het voorstel vorconigen. Aangeboden wordt de balans en de be' grooting van het grondbedrijf dezer ge meente. Beide zullen bij de leden circuleeren. Hierna ging de Raad weder in geheime zitting. Besloten wordt' een rijksvoorschot, aan te vragen voor het bouwen der woningen in de overplaats Rusthoff". Op voorstel van den heer Warnaar wordt besloten voor ieder dei' vier woningen aan de Kerklaan een aparte regenwatervoorziening aan te brengen. De beer Speelman vraagt of B. en W. kunnen bevorderen dat aangevraagde tele foontoestellen spoedig geleverd worden door bet Rijk. De voorzitter zal over dit punt een schrijven tot den directeur-gene raal der Posterijen, zenden. De heer Warnaar vraagt of B. en W. in overlag met den gem.-opzichter, er voor konden zorgen, dat de parkwachter des Zondags minder dienst behoede te doen en dat de gemeente-arbeiders des Zaterdags middags vroeger eindigen. De voorzitter zegt overweging toe. Hierna werd de vergadering gesloten. Veiling. Donderdag is hier'de tweede veiling gehouden van droge bloembollen. Er was veel volk; bij goeden handel wer den beter prijzen besteed dan een week ge leden hier terplaatse. Wij noteerden: D.T. Murillo f3.20, E.V.T. Scarlet Due f 4, E.V.T. Chrysolora f 4.20, D.V.T. Couronne d'Or f 4.30, E.V.T. Rose Grisdelin f 3, E.V.T. La Reine 3.80, D.V.T. La Can deur f3.40, E.V.T. Mon Tresor f7.50, -E.V.T. Couleur Cardinaal f 7.30, D.V.T. Couronne d'Or f4.70. E.V.T. Witte Due Max f4.20, E.V.T. -Gele Prins f3. E.V.T. Cramnisie brillant f 5, D.V.T. Salvator Rose f 6.20, E.V.T. Rose Grisdelin f4.10, E.V.T. Gete Prins f4.10, E.V.T. Grand Due f 4, E.V.T. Artus f 3.30, E.V.T. Chrysolora f 3.20, D.N. Campernelle f 1, E.V.T. La Reine f 1.90, E.V.T.'Duchesse de Parma f 4.10, D.T. Mu rillo f4.10. E.V.T. Fred. Moore f4, E.V.T. Cochenhille Due f 5. E.V.T. Mon Tresor f 8, E.V.T. Prinses Marianne f 4.80, E.V.T. Scarlet Due f 4.30, E.V.T. Grand Due f 4, D.V.T. Salvator Rose f 5. E.V.T. La Belle Alliance f4.70, E.V.T. Maes f5.10. E.V.T. Prins de Lvgne f 4, E.V.T. Dussart f 2.20— 3i80. E.V.T. President Linco'n f 3.20—4 60. E.N. Golden Spur f4.50, E.N. Ajax Princeps f 4.20. E.N. Barri Conépicius f 2.60 E.N. PoëtieUs Ornatus f2.10, D.N. von Sion f 4—5.20, E.N. Henry li ving f 3.70. LEIDERDORP. Nachtarbeid. Door Ged. Stalen van Zuid-Holland is aan B. en W. dezer ge meente bericht van ontvangst gezonden van de door den raad dier gemeente vastgestel de verordening tot beperking van den nachtarbeid, tevens houdende verbod van Zondagsarbeid in broodbakkerijen, zoodat binnen 30 dagen deze verordening in wer king zal treden. LfSSS. Prijswinnaar. Bij de Donderdagmid dag op het landgoed „Schulpen" bij Bever wijk gehouden harddraverij van paarden werd de 2de prijs f 150, toegewezen aan Corday van H. Verdegaal alhier. ZOETERV/OUDE. Burgerwacht. Vrijdagavond hield de af dee ling Zoeterwoudc een ledenvergade ring in het café van den heer Roeloven, tot het kiezen van hopman en vaandrigs. Als hopman werd gekozen de heer W. van Gils. De heeren G. v. d. Hoeven, .T. van Gent, P. Paardekooper en C. v. d. Zeeuw zullen als vaandrigs optreden. Het ledental bedraagt thans 76. Wegens het late uur moest het kiezen van voor mannen tot een volgende vergadering wor den uitgesteld. Distributie. Van 26 Juli—1 Aug. zijn geldig: bon 52 voor ons suiker, bon 17 voor 1 ons vermicelli of macaroni; bon 92 voor 1 ons rijst (zoolang de voorraad strekt. Kaarsen verkrijgbaar bij elke hoe veelheid. Broodkaarten moeten worden afgehaald voor de wijken A, B. C. D en E op Vrij dag 1 Augustus van 9 tot 12 uur ann hot distributiekantoor. Voor wijk H op Maan dag 4 Aug. van 9 tot 12 uur bij den heer J. Th. Kompier; voor wijk G op Maan dag 4 Aug van 2 tot 4 uur bij den heef! C. P. Lecflang.

Leidsche Courant | 1919 | | pagina 4