Uit de Omgeving ex-keizer. Na door 'den lijfaits le zijn onderzocht, werd hem toegang tot het kasteel gegeven, waar o. a. de ex-keizer en do ex-keizerin zich met hem onderhielden. Op de vraag, hoe de keizer cr uit zag, ant woordde de jongen, dat hij den indruk maakt van een grijsaard van 60 of 70 jaar. Door zijn baard en zijn gebogen houding is bij bijna geheel onherkenbaar gewor den. Bij het gaan steunt hij voortdurend op een stok. Na een week op het kasteel te hebben vertoefd is den jongen door de politie thans een onderdak aangewezen bij een der inwoners van het. dorp. toldat hij weer naar Duitschland terugkeert. Het is n.I. de bedoeling van den ex-keizertlen jongen in een kinderinriehtng te Berlijn, waarover hij nog steeds het beheer heeft, te laten opvoeden. Thans heeft de Amorongsche politie een schrijven aan den stiefvader gericht, waarin zij dezen verzocht, zijn toestemming hiertoe te geven. Doet de va der dit, hetgeen zeer waarschijnlijk is, dan ?al de jongen dus binnen enkele dagen naar Berlijn worden opgezonden. Dit is al het gebeurde te Amevongen in 'den laatsteri tijd. De berichten omtrent het ziek zijn van den keizer en de keizerin zijn schromelijk overdreven. Eenige dagen, ge leden heeft 'de ex-keizer de kamer moeten houden tengevolge van een oorkwaal, waaraan hij reeds lang lijdende is, doch thans maakt bij weder eiken dag zijn wan deling door het park van het kasleel. Sinds December heeft hij het kasteel niet verlaten. Hij heeft, zich al dien tijd bezig gehouden met houthakken. Een van de bewoners van bet kasteel ver zekerde, dat de ex-keizer sedert zijn aan komst bier reeds 3000 hoornen heeft" gehakt op gezaagd, hetgeen zeer zeker voor zijn physicK welzijn pleit. De ex-keizerin is, ge lijk men weet, lijdende aan een hartkwaal, die eik oogenblik een engunstige wending kan nemen en die haar nu en dan nood zaakt de kamer te houden, doch overigens bestaat er geen enkele reden orn aan te nemen, dat de toestand van de ex-keizerin in eenig.opzicht bezorgdheid wekt. Twee menschen verdronken. Gisteren middag zouden twee stuurlieden, een hof meester en een kok, van het 'stoomschip ,,Oude Maas" te Rotterdam, door een roeier aan wal worden gezet. In de nabij heid van de Lloydkade naderde de sleep boot ..Amerika" van de Holland-Amerika- Lijn met een lichter achter zich. Deze is in aanraking gekomen met de roeiboot, ten gevolge waarvan deze omsloeg en de vijf inzittenden te water geraakten. Drie hun ner, n.I. de twee stuurlieden en dc hof meester, konden gered worden, de roeier B, D. wonende Crispijnlaan, en de kok C. B uifde Josephs!raat, zijn verdronken. Naar de lijken wordt gevischt. Agens te water gegooid. Gisterenmid dag werd de politie gewaarschuwd, dat men bezig was kolen te stelen van schui len voor de Centrale der G. E. \V. te 's-Gvavcnhage. Een agent, daarheen ge zonden, bemerkte twee mannen, die in in een schuitje gestolen kolen vervoerden. Toen dezen aan zijp sommatie om aan waJ te komen, geen gevolg gaven, sprong <le agent in het schuitje. De inzittenden wierpen den agent overboord en roeiden verder. De agent wist behouden den wal te bereiken. Moc-dlottig schot. De adjudant-onder officier G. S. te Amersfoort, welke zich bij het revolverschoonmaken in den buik 6choot, is aan dc gevolgen overleden. Internationale vechtpartij. Te Haarlen Jieeft een ernstige vechtpartij plaats gehad tusschen een aantal Oostenrijkers, Italia nen en Hollanders. Er werden flinke klap pen uitgedeeld. Eenige personen weiden dc-or de politie in verboor genomen. Ook daar. Aan liet kcrkeraddsverslag van den raad der Geref. Kerk van Haar lem ontleent het „Friesch Kerkblad" bet volgende: „Zeer ernstig bespreekt dc- herberaad de vraag, wat zijnerzijds moet worden gedaan tegen liet verschijnen aan den Heiligen Disch des Hecren van vronwen en meisjes in onvoegzame kleedij en tegen het onder de bediening des Woords zitten van haar, die in kleeding en houding aanleiding tot ergernis geven. „In de prediking, in het „Kerkblad" en 'door broeders wijk ouderlingen bij hun be zoeken, zoo daartoe bijzondere aanleiding is in speciale bezoeken, zal dat kwaad zoo veel mogelijk worden bestreden." KERKNIEUWS. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem'heeft benoemd tot kapelaan te Amsterdam (H. Dorninicus) den weleerw. pater J. J. P. Fiéhe, O.P. Marïa-Cor.gregaties. Maandag 28 Juli, zal in een der' zalen van het gebouw van G. en W., Heeren- gracht 415 te Amsterdam, het congres wor den gehouden van de Directeuren der Ma- ria-congregaties. Aanvang 11 uur. Sprekers: Prof. Aengenent en Pater Gie- len S.J. liet is toegankelijk voor alle gees telijken. Sociale berichten. De typografen en het Zondagochtendblati. Dooi- den Ned. R. K. Graf. Bond en den Ned. Chr. Grafischen Bond (afdeeljng Den Haag), is aan de Verccniging .,De 's-Gra- venhaagsche Dagbladpers" en aan de di recties .der te 's-Gravenhage 'verschijnende 'dagbladen, een schrijven gericht, waarin zij verzoeken, bij de herziening van den arbeidsduur in Augustus'a.s., het daar heen te willen leiden, dat in het dagblad bedrijf" gelijktijdig worde overgegaan tot invoering van tien vrijen Zaterdagmiddag en voor zoover betreft dc bladen met och tend- en avondeditie van dezen de Zondag- ochlénd-editie 'worden afgeschaft. Met medewerking van adverteerders, zoo wel als van redactie en administratie, ach ten adressanten de voldoening aan hun yerzoek zeer wel mogelijk» Immers, thans blijkt reeds, uit 'dc adver tentie-kolommen op Vrijdagavond, dat hec ren adverteerders 2ieh geleidelijk aanpas sen aan den nieuwen tijd en hunne annon ces in plaats van des Zaterdags op Vrijdag doen plaatsen, niet het minst met het oog op den in verreweg de meeste bedrijven in- gevoerden vrijen Zaterdagmiddag, waar door hunne annonces op Vrijdag geplaatst meer aan hun doel .zullen beantwoorden. Ned. R. K. Bond van Postpersoneel. Naar wij vernemen is de heer A. M. Moonen, bestuurslid van de af deeling Den Haag van den Ned. R. K. Bond van Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel ,,St. Pe trus", met ingang van 1 Augustus a.s. be noemd tot gesalarieerd bestuurder van dien Bond. Het bureau zal voorloopig in Den Haag gevestigd zijn. R. K. Overheidpersoneel. Gisteren vond een bespreking plaats tus schen de besturen van het Bureau voor de R. K. Vakorganisatie en den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel .,St. Paulus". Besproken is de vraag in hoeverre ook voor het Overheidspersoneel gewerkt kan worden in de richting welke door den R.K. Centralen Raad van bedrijven wordt na gestreefd. De besturen van den Ned. R. K. Bond van post-, telegraaf- en telefoonpersoneel "St. Petrus", van de- Alg. R. K. Ambte naren v ere enjgihg, van den R. K. Bond van belasting-commiezen, en van den Ned. R.K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel ,,St. Rafaël" zullen tot een bespreking wor den uitgenoodigd. Vertrouwd werd, dat de urgentie dezer zaak door de genoemde organisaties alge meen zal worden onderschreven. Gewezen werd op het feit, dat hiermede nauw verband houdt een grootere samen trekking van het R. K. Overheidspersoneel. SPORT. VOETBAi. Om twee plaatsen ïrt de eerste kiaase. Men schrijft aan liet „Iibld." Terwijl de vereenigingen „Hilversum" en „Stormvogels" zich reeds in de eerste klasse waanden, hun nieuwen titel op af fiches lieten drukken en, wat de veieerri- ging „Stormvogels" betyeft, aanzienlijke kosien werden gemaakt voor de inrichting van hun terrein, is door lret N V.B.-be stuur een halve beslissings-competitie vast gesteld tusschen de vereenigingen Hilver sum, Stormvogels, en V.U.C. Een en ander in verband met de bekende motie in het voetbalparlement aangenomen, waarbij .de ver. V.U.C. recht werd gedoan. Op 3, 10 en 17 Augustus .zullen deze wedstrijden plaats vinden op bet terrein van A.F.C. te Amsterdam. Het off. orgaan van den N. V .B. bericht, dat het doelgemiddelde in deze beslissingswedstrijden niet meetelt. Dit systeem komt ons zeer bedenkelijk voor, daar de kans volstrekt, niet uitgesloten is, dat deze drie aan elkander gewaagde elf tallen wederom met eenzelfde punten-aan- tal zullen eindigen. En wat dan? Wederom beslissingswedstrijden en zoo ad infinitum? Het is ons eerlijk gezegd, allesbehalve dui delijk waarom doelgemiddelden, welke in de gewone" competitie zulk een belangrijke rol spelen dat zij de afdeelingskampioen- schappen kunnen besf.issen en de degrada tie van elftallen tengevolge kunnen hebben in beslissm-gseompetities als een factor zonder ybetoekinis moeten worden be schouwd. Indien het reglement deze op vatting voorschrijft, komt^wijziging van de desbetreffende bepalingen ons dringend noodzakelijk voor. Krijgen we dus onver wachts in het hartje van den zomer be langrijke voetbalwedstrijden, een evene ment, dat. wij niet toejuichen, doch dat dóór de omstandigheden onvermijdelijk was, vreemd komt het ons voor dat deze wedstrijden wederom in de hoofdstad zijn .Vastgesteld. Letterlijk alle wedstrij den van belang worden in Amsterdam ge speeld, en de provincie klaagt steen en been! Waarom deze wedstrijden niet in Leiden bijv. vastgesteld, een stad van plm, 55.000 inwoners, zonder éen enkele, behoor lijke voetbalvereeniging, een stad dus waar propaganda voor de voetbalsport dringend noodzakelijk geacht mag worden! Seriewedstrijden-manre. Voetbal is geen zomersport, de medici zijn het er roerend over eens, en de'ware zomer-sporien, niet het minst cricket, dat in ons land'veel te weinig beoefend wordt, komen steeds meer in het gedrang. Het komt ons voor in het belang 'van de licha melijke opvoeding onzer jeugd te zijn, dat de N. V. B. wat minder grif is met liet verleenen van toestemming tot hel houden van serie-wedstrijden in de zomermaanden. Wat bijvoorbeeld te'zeggen van de serie wedstrijden van de Haagsche club „De Ooievaars", waarbij Zondag op Zondag niet minder dan tien elftallen in het veld gezonden worden, en dat in de maanden Juli en Augustus? Het lijkt ons in 't alge meen verwerpelijk seriewedstrijden vroe ger dan in September te organiseeren. In- tusschen, de lust zii er bij clubbesturen en spelers zóó in, dat weer tal van aanvragen bij het bondsbestuur zijn ingekomen om toestemming voor het liouden van serie- wedstrijden. Het „Hbld.", waaraan we dit ontleenen, geeft hierna nog een'overzicht, van een serie geautoriseerde wedstrijden in Augus tus en September en komt daa? bij tot een 22-tal ontmoetingen van verschillende clubs. Voor een zomerweer, zooals deze 'weken uitstekend, wat betreft de warmte, maar we hopen toch in Augustus en'September werkelijk nog eens „zomer" te hebben. KORFBAL. Stedenwedstrijden. De Stedenwedstrijden voor 2e, 3e en 4e klassers voor Zukl-Holiandsche twaalftal len worden dit jaar gehouden op Zondag 7 September alhier. Orn den Dordtsehen Z.I N G.-Korf Ingezonden fóededeeiingen 45 Cent per regel, Zaterdags 60 Cent 7flOr voonleelige aanbieding van chique ZiUOb Dames- en Chapellerie-Hoeden. H. A. TIMMERMAN, Hob., Nieuwe Rijn 46 Telefoon 142. 7805 houdster Fluks 'zal worden gespeeld op Zondag 31 Augustus. AmsterdamLeiden, de belangrijke ste den-ontmoeting, die 2en Paaschdag niet kon doorgaan, zal op Zondag 7 September te Amsterdam op het Parkschouwburgler- rein worden gehouden. Letteren en Kunst. AD PEBPETUAM REI MEMORIAM {Om rle herinnering aan.de zaak te vereeuwigen Reeds meermalen heeft Neerland's Kunstnijverheid bij groote nationale en in ternationale gebeurtenissen door het naar Kunstenaars ontwerpen vervaardigen van producten van nijverheid en industrie er toe medegewerkt, haren fieren Holland- schen naam op eigen en vreemden bodem hoog te houden, pm tegelijkertijd de her innering aan eigen wereldgebeuren ook bij onze nakomelingen levendig te houden, „ad perpetuam rei raemoriam", om de her innering aan de zaak te vereeuwigen! Ook het sluiten van den wereldvrede, na de naam'looze ellende, geleden in den vreeselijkem, verwoesten strijd, die in Augustus 1914 over ons werelddeel zijn gruwzamen stormloop begon en geduren de bijkans vijf jaren vol onbeschrijfelijk lijden de sidderende menschheid in zijn ijzeren greep gevangen hield, zal om ge- d enk teekehen vragen, schitterende monu menten, door geniale Kunstenaars ge wrocht, gelijk het Verdun-monument, door Nederland geschonken aan hel Fransche volk. Maar er zal ook behoeft© zijn aan mo numenten van meer intiemen aard. die in onze naaste omgeving, in ons huis zelf, op even kunstzinnige als suggestieve wijze spreken van wat geweest is en van wat werd. Reeds bij de viering van het Nederl. On- albankelijkheidsfeest. onder de zegenrijke regeering van Koningin Wilhelmina, heeft de Koninklijke Weverij van Dijk te Eind hoven een gedenkdamast geweven,- waarin dit heugelijke feit werd verzinnebeeld. (Ontwerp André Vlaanderen.) Opnieuw bij de opening van het Vredes paleis te '&45ra\ enhage deed zij door dézen sierkunstenaar -een damast-dessin ontwer pen, waarin ook deze gebeurtenis werd vereeuwigd. Dat de opening van Carnegie's schoone en edele stichting vden vrede niet kon verzekeren, heeft helaas het heldhafti ge vorstenpaar Koning Albert, en Koningin Elisabeth in diepe smart- moeten ervaren. Maar verjongd en igralehtiger dan te voren treedt België uit den strijd te voorschijn, en ook dit we r el dg e b eiwen is thans in het glanzend damast door de wevers der Ko ninklijke Weverij van Dijk te Eindhoven gememoreerd, naar het geniale ontwerp van André Vlaanderen. En ten shotte werd door deze Eindhoven- sche Weverij ook aan het grootste feit van olies. Volkerenbond en Wereldvrede, een gedenk toeken gewijd, blank als versch- gevallen sneeuw. Zinnebeeld op zich zelf voor den vrede, sterkste tegenstelling met de roodheid van het bloed, dat in stroomen werd gestort, is de blanke r einheid van dit mm en!' tontwerp Vlaanderen)» Op deze bijzondere wijze heeft de Konin klijke Weverij van Dijk, getracht uiting te geven aan de hoop.en hot vertrouwen, die de gehele menschheid vervullen, nu de vrede is geteekend. Louis de Vries en Frank Luns. Door de N. V. „Het Tooneel", dir. Louis de Vries, is voor het seizoen 19191920 de artistieke leiding van eenige tooneel we'ken opgedragen aan dein heer Frank I.uns. Het Latijn opnieuw wereldtaal? Dr. W. Meijer te 's I-lage bepleit in dc R. Ct." prof. dr. J. J. Hartman te Lei- dencn dr. K. B. E. de Jong te 's Hage betui gen hun instemming er mee om het La tijn, en wel het 17e èeuwsche Latijn, als wereldtaal aan te nemen. „Elk mensch die in staat is te tellen, is in staat het 17de eeuwsehe Latijn te leeren", zegt hij. En het is er nu de tijd voor. „Uit den worstelstrijd der volken is een verwarring ontstaan, even groot als weleer in Klein Azië na den Zondvloed het geval was. Toen hebben de Noachieten getracht de menschheid weder bijeen te brengen en te doen samenwerken, en daartoe een stad gesticht die zij Babei noemden. Dat eendrachtswerk werd echter niet vol tooid, want „God verwarde hunne spraak over de gansche aarde". „Toen hielden zij op dé stad te bouwen". (Gen. 11.) Zoo is ook de Europeesche menschheid een halve eeuw bezig geweest, aan den torenbouw der beschaving, waarvan nu weinig meer dan de puinhoopen zijn over gebleven. De menschen. zijn uit elkander gejaagd en kunnen elkander niet meer verstaan'. Bij alle weilgezinden rijst nu de vraag: hoe zullen we aan dezen toestand van ver deeldheid en broedertwist een einde maken? Mij dunkt, de eerste stap daartoe moet. zijn elkander weer te leeren verstaan. Het' verstaan in letterlijken zin heeft te ver- staan in geestelijken zin ten gevolge. Wie met weinig menschen omgaat, wordt een jnênschenhater. En geen volk kan zoo ver afschuwd zijn of wanneer men zijn taal kent, komt het in een a.nder licht te staan. Dg taal is 't meest menschelijke in den mensch. Daarom is dan ook logisch 'de eerste stap tot den vrede de vorming van een eenheids- of wereldtaal." STADSNIEUWS. Mr. K. A. H. Coebergh. Vrijdagnacht is in zijn woonplaats te 's-Gravenhage geheel plotseling overleden de heer mr. K. A. H. Coebergh, referendaris aan de Provinciale Griffie van Zuid-Hol land, in den ouderdom van 33 jaar. De overledene, wiens jonge leven nog veel beloofde voor de toekomst, had het voornemen zich binnen korten tijd in den echt te verbinden. Dit is in enkele jaren tijds de dc-rde keer, dat de familie Coebergh alhier door een plotseling overlijden wordt getroffen. A.R.K.A.—LEIDEN. Door de afd. Leiden van de Alg. R.K. Ambtenaars-vereeniging is heden een'adres gericht aan de salaris-commissie voor Bur gerlijke Rijksambtenaren te- 's-Gravenhage, waarin wordt verzocht verbetering- in 't al gemeen voor allé ambtenaren van het dienstvak der Directe Belastingen en voor enkele gelijkstelling'met hun ambtgenooten der Registratie en van den Rijks-accoun tantsdienst. De Propagandaclub „Dr. Ariëns" onder- afdeeling van het Leddseh Kruisvea-bond, vergaderde Donderdag in het zaaltje van de Wed. v. d. Berg. Bij ontstentenis van den voorzitter, open de de secretaris de vergadering en instal leerde met een toepasselijk woord 2 nieuwe leden, waarna de notulen werden gelezen en goedgekeurd. De penningmeester brengt verslag uit van den stand der kas over de laatste drie maanden. De inkomsten bedroegen f 16.55 en de uitgaven i 12.77, batig saldo f 3.78. De waarnemend voorzitter benoemde twee verificateurs om de boeken van den penningmeester te controleeren. De hoofdschotel der agenda vermeldde bespreking der Blauwe-maand-actie. Verschillende voorstellen van het bestuur werden behandeld. Een voorstel om op den eersten Zondag in de Blauwe maand aan de kerken op ruime schaal vlugschriften te verspreiden, werd aangenomen. Een voorstel, om in de BlauWe maand langs de huizen der Katho lieken te colpoiieeren mei propaganda- lêctuur, werd na vele besprekingen aange nomen. Vervolgens werd een voorstel aan genomen om een propaganda^vergadering te houden, waarvoor twee spiekers ge vraagd zullen worden, en dpor de'Tooneel- vereeniging „St. Genesius" eenige voor drachten ter opluistering zullen worden gegeven. Voor reclame in de Blauwe maand zullen bij Sobriëtas biljetten worden aangekocht en in verschillende winkels worden opgehangen. De waarn. voorzitter benoemde twee vaandeldragers, een voor het vaandel der Mariavereeniging en een voor het vaandel van het Kruisverbond. Tenslotte sprak de waarnemend voorzit ter den wensch uit, dat alle loeien in de dagen, die ons nog scheiden van de Blauwe maand, ijverig bonnetjes zullen verkoopen tot steun der actie. Na de rondvraag, waarvan veel gebruik werd gemaakt, werd een collecte gehou den, die opbracht f 1.12. Daarna sloot de voorzitter de vergadering met den Chris- telijken groet. Examens Ponf-scKcof. Bij het op 21 Juli alhier gehouden exa men der Pont-school in stenografie, han delscorrespondentie, Nederlandsch en re kenen zijn geslaagd voor: Kantoor-stenograaf (130 lettergrepen p.m.) de dames: A. A. Groenewegen, F. de Heer, B. Boom, alhier; méj. Jansen te Oegst- geest; de heeren P. Sigal L„ H. Janssen en Boehmer alhier. Kantoor-stenograaf (100 lettergr. p. m.) mej. Chr. Piket en de heer P. Sigal alhier. Ned. Handelscorrespondentie A.: mej. G. v. d. Voort, Katwijk a. Zee, en de heer L. H. Jansen, alhier. Nederlandsch: A. de heeren J. W. Vrees wijk en Schimmel, alhier. Rekenen: A. de heer F. Remundt, alhier. Machine schrijven: 19 Juli: dames A. Vreeswijk, G. v. d. Moer. De hoeren: C. J. Ober. W. Th. Gottenbos, F. W. Kooning, alhier. De heer J. Mijnders, te Lisse. De Examen-commissie bestaat uit de heeren: J. Valentgoed, directeur Pont- School: J. N. Noach, Directeur Pont-School Utrecht en P. H. de "Wit, adj. directeur der inrichting. Parkconeert. Programma van a.s. Dinsdag: No. 1. Untcr dor Friedenssonne marsch, v. Bion. No. 2. Ouverture „Phèire". Massenet. No. 3. Dollar Wals, Fall. No. 4. Fan- •taisie uit de Opera „Laagland", 'd'Albert. No. 5. Romanze, Tschaikowstn. No. 6. 'Fantaisie „Rigcfyetto", Verdi. No. 7. Luit-kolonel van Waveren, marsch, Geijp. KATWSJK AAN OEN RIJN. Zomers buiten. Gisteravond zouden de vacantiewoningen van de vereeniging ,,'s Zomers buiten" te Leiden, officieel in gebruik worden genomen. Voor deze plech tigheid waren eenige leden der vereeni ging uit, Leiden overgekomen. Tevens wa ren enkele genoodïgden aanwezig. Op den aangegeven tijd nam de voorzit ter, de heer De Graaf, het woord en her innerde eraan hoe het mogelijk geworden was, dat de leden hun vacantietijd niet meer behoefden door te brengen, zooals dat altijd gebeurd is. Lang was zulks ge voeld, doch men zat steeds voor het: hoe zullen \v<e ons dit kunnen veroorlooven». 't Was de heer Bomli, de secretaris der vereeniging, die de eerste stoot hieraan heeft gegeven. 15 Mei j.l. was de vereeni ging geconstitueerd, 't Was nu de vraag nog, hoe dit jaar er al van te profiteeren. Alle zeiieri"werden bijgezet. Toch had men niet durven denken, dat men zoo ver zou komen. Om te beginnen moest men het Hoofdige geld Hebben. Dooi" 'de hulp vaii enkele, kapitaalkrachtige personen heeft men het zoover weten te brengen, dat men gerust mag spreken dat de vereeniging een toekomst tegemoet gaat. 15 Mei ver kreeg men de koninklijke goedkeuring. Spr. brengt dank aan notaris H. Eerdbeek, te Katwijk aan den Rijn, die de vereeni ging zeer ter wille was. Ook den heer G. van Bemmel, die er als aannemer reel heeft toe bijgedragen, dat het gebouw zoo spoedig kon worden betrokken en zoo aan het beoogde doel beantwoorden. Spr. brengt vervolgens dank aan den heer Dubbeldeman te Leiden, die gratis voor de wandversiering zorgde. De meu bileering is geheel betrokken van Leidsche winkeliers, die de vereeniging ook sympa thiek zijn en waaronder vele obligatie-hou- ders zijn. Spr. hoopt en vertrouwt, dat liet getal ohligatiehouders spoedig zeer uitge breid zou worden. Het ziet er in het ge bouw netjes uit, doch toch mankeert er, nog wel iets. Spr. houdt zich aanbevolen bij de obligatiehouders en verklaarde de woningen der vereeniging ,,'s Zomers bui ten" officieel in gebruik genomen. Een der leden dankte het bestuur en in- zonder den heer Bomli, voor hetgeen ze in deze voor de vereeniging hadden ge daan. Spr. hoopt, dat, als gevolg hunnen werkzaamheden, spoedig nog meerdere wo ningen zullen kunnen worden gebouwd. Hierna werden we rondgeleid om de wo ningen goed binnen te bezichtigen en con stateerde men, dat alles er eenvoudig docli niettemin zeer net uitzag. Gebouwd aan den voet van den 'duinenrij, in gezonde 'omgeving, twijfelen we eb niet aan, of de leden zullen zeer gaarne .hun vacantietijd hier komen doorbrengen. Nog werd ons medegedeeld, dat alle le den dit jaar van de woningen gebruik zullen kunnen maken, dat de huur f 4 per week zal bedragen en men een aan deed moet nemen als lid, volgestort in 5 jaar. Het ligt in de bedoeling in dc toekomst op dit terrein nog meerdere van dit soort woningen te doen bouwen. I-Iet terrein is er uitstekend voor geschikt, ja het is zelfs gewenscht, zooals een der leden opmerkte om hiermede niet te lang te wachten, op dat het terrein niet door andei'en wordt aangekocht. Wel heeft, de vereeniging nog eenigen tijd de voorkeur van B. en W. van Katwijk, doch noodig is het, vóór die tijd verstreken is, dat men meerdere ze kerheid heeft. Wanneer een 10-tal obliga ties geplaatst konden worden, was hierin voorzien. Nu, we vertrouwen, dat die te Leiden wel geplaatst kunnen worden. We wenselien de vereeniging veel succes bij het plaatsen dezer obligaties, met als gevolg een flink terrein met vele vacantie woningen. Burgerwacht. In een vergadering van bestuur, commandant en groeps'ciders der burgerwacht, afdeeling Katwijk a. d. Rijn, werd besloten, dat ieder dezer personen, op de beurt de leiding zal hebben bij de 'oefeningen, voornamelijk de schietoefenin gen, Teder lid heeft zich hij aankomst op het oefenterrein aan den betrokken leider; te melden, die een volgnummer uitreikt, hetwef-k voor het schieten weer moet wor den afgegeven. De leiders zorgen ieder voor zich, dat patronen en geweren op tijd aan wezig zijn en de hulsen na de oefening weer ingeleverd worden bij den heen* Jae. Meijer, waar ook de patronen moeten wor den afgehaald. SASSENHEIM. Ongeluk. Hedenmorgen werd nabij 'de Wasbekerlaan een wielrijder door een auto aangereden, met het gevolg, dat de wiel rijder zich ernstig aan hoofd en been en be zeerde. Na door dr. Ie Grand verbonden te zijn is hij per rijtuig naar het Academiseh ziekenhuis te Leiden vervoerd. Den be stuurder van de auto treft geen schuld. WASSENAAR. Vliegen bij Scheveningen. De beef Van der Drift verzoekt er de aandacht op te vestigen, dat het. wenschelijk is om bij het naderen van een vliegtuig op het strand naar den duinkant uit te wijken en niel naar den zeekant. Hij wees erop, dat er bij Wassenaar door hem wordt gevlogen en het publiek, dat zich daar bevindt, komt natuurlijk om naar het vliegen te kijken. BOSKOOP. Rijwieldiefstal. Ten nadeele van defl heer Oosthoek aan den Reijerkoopenvcg iJ Donderdagmiddag een rijwiel! gestolen, het geen even van te voren in de poort wat neergezet. RIJNSATERWOUOE. Burgerwacht. Donderdagavond verga derde in café Sneeboer de burgerwacht „Ons Belang" RijnzaterwoudeLeimuidea De verdeelinf der secties is als volgt: lslt sectie wielrijders, vaandrig A. cle Prie, voormannen J. Straathof en J. de Rijk; 2de sectie, vaandrig S. Visser, voormannen T. Kinkel en S. Weststeijn; 3de sectie, vaandrig P, Rietdijk, voormannen A."Spie ring en N. Kamp; 4de sectie, vaandrig M, v. Egmond; voormannen G. Meijer en M, de Rijk. De burgerwacht telt 114 leden, Aanwezig 75. OU DE-W ETC RING. Inschrijving. ..Hei Groene Kruis" oni ving de volgende inschrijvingen voor bel maken van twee ligtenten: I.. L. Kreliitf f 480; G. Boot f 465; C. Zoet f 462; M. Schoenmaker f 460. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Geslaagd. Onze plaatsgenoot. J. \V. dj Ren slaagde gisteren te Utrecht voor lffl M.U.L.O. examen. ALPHEN a. cf. RIJN. Koninklijke auto. Wij vernemen, da hedenochtend circa 8 uur alhier reeds dl koninklijk© auto langs den rijksstraat wij passeerde waarin was gezeten H. M. Koningin met een hofdame. Wedstrijd. Bij den Donderdag, vaj wege de Haagsche Hengelaarsvereenigio te Gouda gehouden hengelwedstrijd, bjl haalde de heer Ostenk alhier den 2en pnjl| wegens het door hem vangen van de zwaajl ste hoeveelheid yisch.

Leidsche Courant | 1919 | | pagina 2