ch&(3owtM$ BUITENLAND. BINNENLAND. pjl blad verschynt eiken dag, uitgez. Zon- en Feestd. pc Abonnementsprijs bedraagt, bij vooruitbetaling, •oor Leiden 17 ct. p. week, f2.S5 p. kwartaal; bg «r7e acreDten 18 ct. p. weck, f2.40 p. kwartaal.Franco post f2.70 p. kwartaal. Het Geïllustreerd Zondags klad is voor de Abonnó's verkrijgbaar tegen betaling van 25"ct. p. kwartaal, bij vooruitbetaling. Afzonderlijke 'ummers 5 ct., met Geïllustreerd Zondagsblad 8 cent 10e Jaargang. Bureau: STEENSCHUUR 15 VRIJDAG 13 JULI 1919. LEIDEN. Interc. Telefoon 935. No. 2965 Postbus 11. De Advertentieprijs bedraagt 171/a cent per regel voor Handelsadvertentiën; Zaterdags 25 cent per regel. 221/2 cent per regel voor gewone advertentiën; Zater dags SO cent per regel. Voor ingezonden mededeelingen wordt het dubbele van het tarief berekend. Kleine Advertentiën, waarin betrekkingen worde» aangeboden of gevraagd, huur en verhuur, koop en verkoop 50 cent; Zaterdags 75 cents, van 80 woorden De welf in schaapskleederen. 'Eenige maanden geleden verschenen in "de groote bladen omvangrijke advertenties, [iwaarin redacteuren en correspondenten werden gevraagd voor een nieuw op te richten dagblad van internationale strek king- Niemand wist iets van de werkwijze van dit te verwachten blad af, totdat on langs onderstaande mededeeling geschied de in ,,De Avondster": Er bestaan plannen om in Noord- Brabant een groot Volksdagblad "cp te richten met Fransch kapitaal. Begrijpt men het? Er gaan in Ne derland stemmen op voor een katho- Jielc volksdagblad. Er zijn eenige nieuw-lichters in de provincie Noord-Brabant, die meenen, dat dit volks dagblad in onze provin- cie moet- komen. Daarop heeft rich nu het Frans kiljonisme geworpen om op deze wijze I met Fiansch kapitaal invloed uit te oefenen op de richting en de strekking van dit blad. I Nu weten we uit persoonlijk gesprek 'biet genoemde nieuw-lichters, onderne mers. n.l. uit de commissie van den Ne- 'dcrlandsch-Franschen Handel, dat voor dit blad juist Katholieken werden gezocht, omdat men hen beneden don Moerdijk aaneen .poeslief-neutraal" blad beter kan gebruiken dan andersdenkende journa listen. U begrijpt de bedoeling; Door Katholie ken de Katholieke zaak doen afbreken! Iemand als de heer Keljenaers, werd be reid gevonden, zijn naam te geven als hoofdredacteur van het nieuwe dagblad, zooals het heette „meer in het bijzonder Ij-ooi* de Zuidelijke provinciën". 't Is ons bekend, dat degelijke Katholie ke journalisten op het gefluit van den vo gelaar niet zijn ingegaan, en fijn voor „de eer" hebben bedankt-, hun eigen, heili ge zaak te gaan fnuiken. In ons blad heeft men gisteren kunnen lezen van de arrestatie van zekeren heer 'Cambresy d'Ancona. Als men nu weet, dat 'dit heer met zijn staf van bonviveurs de aanstichter is van deze unfaire campagne 'tegen een Roomsch Volksdagblad, dan be hoeven we niet meer over deze zaak te vertellen. Men passé hier het woord der Schrift toe over den wolf in schaapskleederen. Toch blijft het ons een raadsel, waarom Fransch geld moest steken achter deze gure onderneming. Da zwenkingen van het Duitsche volk, Nog immer over de keizerskwestie. Om> (wentelingen in Hongarije. Nederlandsen gloomschip in Engeland gestrand. OVERZICHT. *t Gaat vreemd toe in Duitschtand! Aan den eenen kant ziet men steeds ineer ongeorganiseerde stakingen, die een min of meer uitgesproken oproerig politiek karakter dragen, en daartegenover, als cenig middel om het gezag te handhaven, een nieuwe ontwikkeling van de militaire loacht als zelfstandige politieke factor. Daarom moet men het nog steeds niet als uitgesloten beschouwen, dat- op zekeren 'dag de paarden van de Brandenburger Poort, die kort geleden nog hun verheven voetstuk met machinegeweren hebben moe ien deelen, nog eens. een dictator of Keizer zijn- intocht zullen zien doen,.nadat het volk, moe van burgertwisten, zal berusten in de regeering, die het zal4 verdienen, daar het voo/ een betere, althans in dezen kommerlijken tijd, nog geen rijpheid aan den dag heeft kunnen leggen. Tot deze ontwikkeling zal stellig een ge ruchtmakend keizerproces te Londen, en 'ook reeds de pogingen, om dat te laten doorgaan, het hunne bijdragen. De Times hoadt. er weer een pleidooi voor. De uit levering van -den Keizer, zoo verklaart het Wad, is een -toetssteen, of een land al dan niet loyaal staat tegenover „het ideaal" .van den volkerenbond. Hierdoor weet men dan alvast, wat de Timés zal zeggen, voor het geval de uit levering niet mocht geschieden. De Man chester Guardian spreekt over de opvatting van „verstandiger kringen en bijna alle ju ridische autoriteiten onder de (Britsche) natie", die het heele denkbeeld dwaas vinden. Deze menschen staan dan. volgens" 'de Times, niet loyaal tegen het ideaal van den volkerenbond, en zij kunnen, dat kan nten er aan 'toevoegen, later niet het odium op een ander laden. De Vredesonderhandelingen De berechting van den ex-keizer. De „Chicago Tribune" verneemt uit Pa-, rijs, dat de Amerikaansche, Jnpansche en Italiaansche gedelegeerden zich open'ijk .uitspreken tegen het proces tegen den kei zer. De Franschen staan er onverschillig tegenover. Verwacht wordt, dat de Fngel- schen erop zullen staan, dat htt proces te Londen gevoerd zal worden Wilson en de kritiek. De „Daily Chronicle" zegt dat Wilson spoedig zich zal verantwoorden over zijn houding in de Sjantoeng-kwestie en ant woorden zal op de beschuldigingen van senator Borah en anderen, dat er te veel voor Japan gebukt en gebogen is. Intus- schen heeft hij een voorloopig antwoord gegeven op de vraag van liet comité voor buitenlandsche aangelegenheden uit den Senaat, naar alle mogelijke inlichtingen omtrent alle phasen van de onderhandelin gen te Parijs door te kennen te geven dat hij in het Witte Huis voor ieder lid_van 't parlement, die inlichtingen w*enscht, te spreken is. Klein-Azië. De opperste raad heeft zich bezig gehou den met den toestand, welke in Klein-Azië is ontstaan tengevolge van de Giïeksche en Italiaansche bezetting. Hij heeft besloten de militaire verrichtingen te doen schorsen om elk contact tusselien Grieken en Italia nen en tusschen Grieken en Turken te voorkomen. Duitschland. De doodstraf. De -nationale vergadering verwierp het voorstel tot afschaffing van den dpodstraf. Hongarije. De bedreiging van Boedapest. Het Kor'r. Bur. spreekt de berichten der Engelsche bladen tegen als zou een gecon centreerde opmarsch naar Boedapest zijn ingezet en het geschut der Roerneniërs en -Tsjechen reeds op-acht-kilometer van de stad genaderd zijn. Omwentelingen. Het leger van Bela Kun schijnt in op stand te zijn. De Fransche missie heeft be richt gekregen, dat de troepen uit Slova- kije muitende Boedapest binnendringen. Bela Kun kan hét leger niet bij elkaar houden en het offensief is gestaakt. Boeda pest moet in staat van beleg zijn'. Het lager bestond uit 150,000 man, maar déze moeten -snel uiteengaan. De Hongaarsche radenrepubliek heeft •aan de proletariërs van alle landen een op roep gericht, om mede te helpen aan de wereld-omwenteling. Frankrijk Een moordenaarsbende. In de laatste •vexèri ziin er in Noerd- Frankrijk verschillende mooroen bedreven. Te -Flétres werdeij een vrouw en haar zoon en te Merris een echtpaar vermoord. Twee mannen werden in de I.eie geworpen. Te Wasquehal zijn 'rie vrouwen doodgescho ten en te Merris werd o.-k een Fngelseh soldaat vermoord. Dit alles werd door een bende bedreven, die nu aangehouden is door een -polijie- commissaris van Rijssel en een Engelschen detectief. De hoofdman Freddie is een Fn gelseh soldaat, afkomstig uit Transvaal.. Hij zeide, dat zijn bende uit drie mannen en twee vrouwen bestond. Tegen het bijzonder onderwijs. De regeering houdt zich bekig met de re organisatie van liet onderwijs in de bevrij de streken. Dat zij zich daarbij door een geest laat leiden, die weinig vriendelijk staat tegenover de bijzondere school, zal niemand verwonderen, als men in aan merking neemt, dat de mentaliteit der Pa- rijsche regeeringsbureaux onder den oorlog allerminst veranderd is. Zoo is thans een circulaire uitgevaar digd, waarbij studeerenden in de bevrijde streken die voor den militairen dienst rijn ingeschreven, de vrijheid benomen wordt om voor de voortzetting van hunne studies van eene onderwijs-inrichting gebruik te maken naar eigen keuze. A|le faciliteiten blijven voorbehouden voor de ingeschreve nen bij de staatsonderwijsinrichtingen. Als motief wordt aangevoerd, dat het den militairen autoriteiten anders niet mogelijk is, op de dienstplichtigen liet oog te houden. Hebben de. leerlingen bij liet bijzonder onderwijs zich pnder den oorlog minder goede Franschen getoond dan die van de openbare scholen? vraagt de „Croix", die het bovenstaande feit mededeelt. Clemenceau vermoord? De „Berl. Z. a. M." drukt een gerucht af via Zwitserland vernomen, als zou Cle- menceau. vermoord zijn. Wij melden dit bericht onder de grootste reserve. Engeland. De Katholieken huldigen Frankrijk. Op 14 Juli is eeu plechtige H. Mis van Requiem opgedragen in de Westminster kathedraal door Z. Em. Kardinaal Bourne, voor de zielerust van de Fransche solda ten, die op het veld van eer gevallen zijn. De leden van het corps diplomatique en een groot 'deel van de Fransche kolonie te Londen was aanwezig. De koning, de koningin en de prins van Wales hadden zich doen vertegenwoordi gen. Een dubbele rij Fransche officieren te paard vormde vóór den ingang der kerk eene eerewacht. In: den loop van den mid dag beeft de Fransche gezant de leden van de Fransche kolonie en de vertegen woordigers der geallieerde en bevriende mogendheden op eene receptie ontvangen. 's Avonds had een groot feestmaal plaats, waaraan de leden van de Fransche kolo nie, onder leiding van den gezant, zich vereenigden. Er waren 600 couverts. Nederlandsch stoomschip gestrand. Een groot stoomschip werd te Londen op de Goodwin-zandbakken gerapporteerd. Het bleek de Nederlandschë stoomer „De Oude Maas" te zijn, van Buenbs-Ayres naar Rotterdam, die tijdens helder weer gestrand was. Pogingen worden in liet werk gestéld om het schip bij hoog tij viot te krijgen. Italië. De Katholieken en tiet Kabinet-Niifi. Volgens de „Reiehspost" zou in tegen stelling met. de tegenover de vorige regee ring in acht genomen terughoudendheid, de „Osservatore Romano" thans het kabi net Nitti-Tittoni steunen en de schrander heid en' bekwaamheid dezer staatslieden prijzen. De Italiaansche Katholieken, wel ke twee leden der volkspartij in het kabi net hebben doen zitting nemen, hebben groote verwachtingen van Tittuni en Nitti, die onlangs door een tusschenpersoon voe ling zouden hebben gezocht met den kardi naal-staatssecretaris, teneinde inzake de Romeinsche kwestie tot -een oplossing te komen; Tot zoover de „Reiehspost". Men zal zich herinneren dat de Italiaansche volkspartij verdere deelname aan de regeering afhan kelijk stelde van de inwilliging eener reeks eischen, waarin echter de Romeinsche kwestie niet werd aongeroerd. De verhouding tot de Jjondgenoóten. Volgens het N. T. A. meldt Havas uit Rome dat daar gisteren door Nitti en den afgevaardigde Raimonds kalmeerende re devoeringen zijn gehouden. Nitti wees er op dat de heftigste irredentisten vroeger veel minder hadden 'geëi&cht dan nu reeds was verkregen en dat Italië* door den oor log zijn nationale wenschen in vervulling had zien gaan. Raimonds deed opmerken dat Italië mede door de bereiking van zijn doel ook, de ineenstorting van Oostenrijk- Hongarije sterker uit den oorlog te voor schijn was getreden. Feestelijkheden op Koningin's verjaardag. Zooals reeds gemeld' zullen de militaire parades ter gelegenheid van den verjaar dag van H. de Koningin, aangezien de 31e Augustus op Zondag valt, op Maandag 1 September warden gehouden. Naar aaii het Correspondentiebureu Ver der bij navraag ter zeer bevoegder plaatse is gebleken, zullen eventueele feestviering gen in verband met Koningin's verjaardag om gelijke redenen op Maandag 1 Septem ber plaats hebben. Broodprijzen. Volgens een bericht aan de „Tel." zal Maandag a.'s. de prijs voor wittebrood ver laagd, die voor bruinbrood yerlioogd wor den. Pronkboonen. Uit de Groninger Veenkoloniën meldt men, dat de afzet der ingezette pronkboo nen, oogst 1918, nog steeds op zich laat wachten. In ons land liggen nog 180,000 vaten voor een waarde van 18 millioen gulden. R. K. Band van Handelaren in melk en melkproducenten. Woensdagmiddag werd in hotel 1'Europe te Utrecht een vergadering gehouden van den R. K. Bond van Handelaren in melk en melkproducten onder presidium van den heer A. J. Voskuil, te Delft, die aller eerst mededeelde, dat da afd. Arnhem en 'Nijmegen opgericht zijn ;als Jafdeelingen van den landelijken bond. De export van vee en paarden. „De Vee- en Vleeschhandel" verneemt, dat er binnenkort een verandering zal ko men ten aanzien van het soort van vee, het welk ultgeivoeird mag warden.. )De ver wachting is, dat-jong vee voor export be stemd wordt. De schapenuitvoer. wordt stopgezet. Inzake den export in jhet algemeen deelt het blad het volgende mede? Deze week zijn op de markten (Rotter dam, Groningen, Gorinchem, Sneek) nog al veel melk- en kalfkoeien voor Frankrijk en België gekocht. Op de markt te Groningen werden Maan dag door de Fransche commissie gekocht 171 melk- en kalfkoeien, van goede kwali teit, tot prijzen van f 500800 en 5 enter- stieren. Te Rotterdam is Dinsdag meer ge kocht voor Frankrijk dan verleden week De handel in gebruiksvee was dan ook iets williger. Voor Duitschland koopt de heer Coupe rus van Ehgëhtm 50 gebeterde koeien voor de landbouworganisatie in Westfalen en Woensdag arriveert de aankoopcommissie uit Rheinland, welke door bemiddeling der lieeren Trompetter van Hoogeveen en Van Sant uit Leeuwarden 100 stuks gebeterde koeien .zal aankoopen. Duitschland verleent voorshands geen nieuwe invoerbewilliing. Het heeft geen directe behoefte meer aan paarden, daar het de beschikking heeft over 38,000 leger paap en, d'oor Amerika aangeboden, waar van reeds 13,000 zijn gekocht. Kunstmest. Het Rijkskantoor voor kunstmeststoffen maakt bekend dat tot 15 Augustus nog be stellingen op superfosfaat kruipen worden ingediend; levering van de hoeveelheden zal echter slechts geschieden naarmate de hoeveelheden het zullen toelaten. Ontbinding Landbouwcommissies. Het ligt in de bedoeling van den regee- ringscommissaris van Zuid-Holland om de Landbouwcommissies voor elke gemeen te met ingang van 1 Augustus te ontbin den. Stroopapier. Do minister van Landbouw lieeTt met betrekking' tot zijn beschikking, waarbij bepaald werd dat het artikel stroocarton niet meer gerekend werd t'e vallen onder het uitvoerverbod op papier en dientenge volge de uitvoer hiervan, werd vrijgege ven, bekend gemaakt dat met ingang van 17 Juli ook het artikel stroopapier niet meer gerekend wordt te vallen onder het uitvoerverbod op papier, zoodat ook ten opzichte van dit artikel de uitvoer Vrij is. Landstorm. Door den minister van Oorlog is aan de burgemeesters bericht, dat het hem ge bleken is, dat verschillende burgemeesters ten aanzien van dienstplichtigen, die na volbrachten landweerdiensttijd zijn over gegaan naar den landstorm, kennisgevin gen van vertrek of vestiging als bedoeld in art. 25 van het landweer-besluit 1 aan de landweer-districtscommandanten toezen den.. Hij vestigt er de aandacht "op dat deze toezending achterwege dient te blijven. Immers nadat deze personen landstorm- plichtig zijn geworden, vallen zij pjet meer onder de toepassing van de Landweer voorschriften. Door den minister van Oorlog is aan.de burgemeesters bericht dat het hem wen- schelijk voorkomt, om aan de personen, die thans voor den landstorm moeten wor den ingeschreven, behalve een bewijs van inschrijving ook nog een stuk, waarin zij worden ingelicht omtrent het genot van onbepaald klein verlof of diegenen die on der de wapenen zijn, dat zij onder wape nen kunnen blijven,- een en ander volgens ininisterieele beschikking van 11 Juli j.l., om te voorkomen, dat bij hen zou postvat ten de meening, dat die kennisgeving ver andering zpu brengen in de verplichtin gen tot het verder bewaren van hun^hiili- taire goederen enz. Vuurwapenwet. St.bl. no. 474 bevat het K. B. van 11 Juli, houdende voorschriften ter uitvoering van de Vuurwapenwet 1919. Artikel 2 van*die voorschriften luidt: Invoer, uitvoer en doorvoer van vuur wapenen en van munitie zijn verboden. Art. 3. Het vervoer van bommen, hand granaten en dergelijke voor ontploffing of voor liet verspreiden van verstikkende of vergiftige gassen bestemde wapenen, vlam menwerpers, kanonnen, machinegeweren en van onderdeden van 'een dier vuurwa penen is verboden. Duurtebijslag 1919. Het tweede voorschot aan de onderwij zers is reeds door den minister aan de ge meentebesturen ter betaling gesteld en de assignatiën zijn verzonden. Gemeentelijke commissie voor de beroeps keuze. Op initiatief van de gemeentelijke com missie voor de beroepskeuze te Zaandam zal op Zaterdag 19 Juli a.s. des namiddags 2 uur in het hotel l'Europe te Utrecht een landelijke bijeenkomst worden gehouden van commissies voor beroepskeuze. Een ontwerp, regelende de samenstel ling, taak en werkwijze der commission ia samengesteld, hetwelk op die vergadering onder meer een punt van bespreking zal uitmaken. Salarisactie van R. K. Ambtenaren. Door de Alg. R. IC? Ambtenaarsverëeni- ging is een adres gezonden aan de minis ters, de leden van Eerste en Tweede Ka mer, Provinciale en Gedeputeerde Staten, Gemeentebesturen en andere officieele lichamen, waarin wordt gewezen op da noodzakelijkheid van de omzetting der duurtetoeslagen in vast salaris. „De noodzakelijkheid vaq zulk een om zetting", zegt het adres, „deed reeds menig college, in navolging van talrijke particu liere werkgevers, te dien aanzien regelin gen treffen of ontwerpen. Het is ons echter opgevallen, dat daarbij niet .altijd rekening wordt gehouden met de belangen der gehuwden met kinderen. Hef zou onjuist zijn te meenen, dat aan de invoering van kinderbijslagen alleen op- portuniteitsmotieven ten grondslag liggen en principieele en „wetenschappelijke gron den zouden ontbreken. Nog lang niet ge noeg van algemeene bekendheid is de lit teratuur over dit onderwerp en in deze gevoerde actie. Het zou ons te ver voeren het vele, dat er op dit gebied bestaat, té citeercn, maar toch zullen wij trachten en kele grepen uit dat vele te doen. In Zweden bracht in 1916 minister Berg (oud-onderwijzer) kindertoeslagen voor de onderwijzers onder bijval der vakvereeni- ging. In Denemarken werd dpor de vak- vereeniging een verschil van f 1900 bij 4 kinderen gevraagd. In Hongarije bestaan reeds 6 jaar kin- FEUILLETON. DE 00CHTER VAN DEN BEELDHOUWER. Maar .hij was minder gerustgesteld, dan Lij 't wel deed voorkomen; hij verloor dan bok den bovenkant van den muur niet -uit oog, daar hij vermoedde dat daar een Sevaar dreigde. Op dat oogenblik hoorde men aan den ®ant van 't moeras kwaken. Men zou <r«- *woren hebben, dat het 't schelklinkende geluid van een kikvorsch was. De soldaten Zwegen, terwijl de aanvoerder met een ge- ftjksoortigen roep antwoordde/ Een oogen- Llik later sprong de dwerg Bouchencoeur temidden der steenen. De metselaar Collinet Collerne volgde Öp «en paar passen afsfands. Ik heb den man meegebracht, zei •Bouchencoeur. Goed, antwoordde Warwick, Iaat hij £ens dichterbij komen. Ik ga eens op onderzoek uit, vervolg de de dwerg. Vrees je iets? vroeg de aanvoerder. Neen, maar de voorzichtigheid is de moeder van de porseleinkast. Ga je gang, je hebt gelijk,. En de dwerg verdween in het kreupel hout. Toen de metselaar naderbij was geko men vroeg Clarence Warwick hem: Je rekent op onze goede diensten, vriendje, maar je weet zeker niet, dat wij er geen gewoonte op nahouden, om voor de eer te werken. Mijn landgenooten heb ben een wijs spreekwoord, dat zegt: „Time is money", „tijd is geld". Wij -moeten dus zoo min mogelijk van den kostbaren tijd verliezen. Wat kunnen wij van u verwachten in dank voor onze hulp? -Ik zal voor de mannen, die gij aan wijst, de poorten openen van de schatka mer der kathedraal, antwoordde Collerne. De hertog van Bourgondië, in wiens dienst gij zijt, zou u nooit een dergelijke belooning geven. Hij wil de stad innemen, maar haar niet plunderen. Wij zullen dan ook onzen slag slaan voordat Troyes in zijn handen valt. Ik sta voor het succes van de onderneming in. Gij kunt uw buit in veiligheid brengen door gebruik te ma ken van de verwarring, die de inval 'der Bourgondiërs zal veroorzaken. En die in val is toch nog steeds vastgesteld op Zon dag .25 Maart? Jawel. Dien dag zal Jean des Roches de stad binnendringen; hij neemt d£ laat ste maatregelen met Pierre Darrentières en zijn vertrouwelingen. Jean des Roches? vroeg CoIJinot op on- geloovigen toon. Hij zelf. Je zult later wel zien, hoe hij dien krachttoer klaarspeelt. Deze hoofdman was de trouwste en be kwaamste luitenant van den hertog van Bourgondië. De inwoners van Troyes vreesden hem terecht. Men begrijpt dus de verbazing van Collinet, want Lionel Bou chencoeur had hem alleen ingelicht over zaken, die hem persoonlijk belang inboe zemden. Wij weten nu, wat gij ons belooft; wat verlangt, gij van" ons? hernam Warwick. Gij moet u meester maken, antwoord de Collinet, van juffrouw Jeanne Auclerc, de nicht van Nicolaas Auclerc, schatmees ter van het kapittel. Dat zal een kostbare gijzelaarster voor u zijn. Wij zullen er ons van weten te be dienen, antwoordde de aanvoerder. Tegelijkertijd, vervolgde Collinet, en dat is het voornaamste, moét gij Hugue- nette Sedanne gevangen nemen. Gij moet haar gezond en wel vasthouden tot Maan dag 26 Maart; waarna gij haar in vrijheid moet stellen. De vader bezit slechts weinig fortuin; gij hebt niets van hem te verwach ten. Ten laatste moet gij mij ontslaan van Alain, den leerjongen yan den beeldhou wer. Avy rilde toen hij den naam van zijn broeder hoorde noemen. De Voorzienigheid had hem een grooten dienst bewezen, door hem op 't spoor te brengen van dit complot! Wat den laatste betreft, siste Collinet tusschen de tanden, daar belast ik mezelf mee. Wie geeft ge mij, vervolgde hij tot Clarence, om dit plan uit te voeren? Alles moet in den nacht van Zaterdag op Zon dag afgedaan worden. Ken-je hoofdman Bartholdo, den be renleider, en zijn makker Lionel Bouchen coeur? Ik heb geen zekerder en handiger mannen tot mijn beschikking., Goed. Maar wie verzekert mij, dat je je be loften na zult komen? ,vroeg Warwick wan trouwend. Uw twee mannen, die mij op den voet zullen volgen, antwoordde Collinet. De zaak kornt in orde, beloofde de. aanvoerder der roovers. Zaterdagavond zullen wij die twee duifjes in handen heb ben. We zullen de eene vasthouden en de andere Maandagmorgen weer loslaten. Op hetzelfde uur móet gij onze mannen in de kathedraal binnenlaten. Wanneer de hertog zijn goede stad in neemt, zullen wij onzen slag al hebben ge slagen, Tusschen haakjes, die Alain..; Warwick zweeg. Zijn stem klonk onge- rustt. Hij vervolgde: Heeft die beeldhouwer, geen anderen, naam? Zoover ik weet heeft hij geen ^inde- ren, antwoordde Collinet. Hij komt v.jn Dy on. Warwick zuchtte. Goed, goed, zei hij. Die Alain zal del groote reis maken, dat zweer ik je. Twintig meters boven de twee mannen lag Avy met van schrik wijd geopenden mond en oogen te luisteren. Om beter te kunnen hooren boog hij zich nieuwsgierig en -half-bezwijmd van schrik naar voren. Hij kroop hoe langer, hoe .meer .vooruit, zonder aan'gevaar te denken. Plotseling wankelde de door den tijd verteerde dakgoot. Een hevig gekraak deed zich hooren, De kop yan het dier liet plot seling los... Avy voelde zich'vallen... ITij slaakte een kreet van schrik, maat had nog juist den tijd zich achterwaarts te werpen, terwijl de rest van de goot met een geweldig lawaai instortte. Al de schurken stonden op en sloegen de hand aan het «rapier. Plotseling flikker de een toorts.; (Wordt vervolgd.).

Leidsche Courant | 1919 | | pagina 1