BUITENLAND. Brandstoffen-Commissie, district Leiden. BINNENLAND. Dit blad verschijnt eiken dag, uitgez. Zon- en Feestd. De Abonnementsprijs bedraagt, bij vooruitbetaling, Voor Leiden 17 ct. p. week, f2.25 p. kwartaal; by onze ageDten 18 ct. p. weck, f2.40 p. kwartaal.Franco p. post f2.70 p. kwartaal. Het Geïllustreerd Zondags blad is voor de Abonné's verkrijgbaar tegen betaling van 25ct. p. kwartaal,bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 ct., met Geïllustreerd Zondagsblad 8 cent 10e Jaargang. DONDERDAG 3 JULI 1919. Bureau STEENSCHUUR 15 - LEIDEN. Interc. Telefoon 935. No. 2952 Postbus 11. De Advertentieprijs bedraagt 17*/a ccnt P®' voor Haudelsadvertenliën; Zaterdags 25 cent per regel. 22i/z cent per regel voor gewone advertentiën; Zater* dags 30 cent per regel. Voor ingezonden mededeelingen wordt het dubbele van het tarief berekend. Klein© Advertentiën, waarin betrekkingen worde* aangeboden of gevraagd, huur en verhuur, koop en verkoop 50 cent; Zaterdags 75 cents, van 30woorden V Een socialist aan 't woord. „Dit ontwerp bevat uitnemende kwaliteiten. Wie het anders zegt is onkundig of misleid." Eon getuigenis over het ontwerp-Aal- berse, gisteren in de Tweede Kamer af gelegd door... den socialist Schaper. En riillen heel wat socialisten zijn, die het Anders zeggen, maar die zijn dan volgens den heer Schaper „onkundig of misleid". Waarbij wij voegen: misleid', door delezing van „Het VollO'l ■Want ,,Het Volk" heeft zoo ongeveer friet-s goeds lin het ontwerp weten te ont dekken, zeiter geen „uitnemende kwali teiten;"! Verder verklaarde de heer Schaper nog, Hat Aalberse's ontwerp beter is dan zijn indertijd gedaan initiatief-voorstel, welks plaats dit ontwerp heeft ingenomen: „Het ontwerp "is zelfs in sommige op zichten beter dan het onzei' Bij deze verklaring werd door een der Kamerleden ironisch uitgeroepen: „Tloe is ?t mogelijk!" Ja hoe is 't. mogelijk, 'dat een socialist erkennen durft, dat een katholieke mi nister een betere arbeidswet voorstelt, Wan een socialist heeft vermogen te doen! Voor dezen durf verdient de heer Scha per waardeering- Natuurlijk kwam na deze tevredenheids betuigingen de critiek... maar anders had den wij 't 'oolc niet mogen verwachten! Vestigen wij ook nog de aandacht op orjn in je en 'socialisten-mond zeldzaam- voorkomende aansporing aan de arbeiders tot harden, arbeid dn de nu verkorten ar beidstijd: „Het zou een ramp zijn, bok voor liet Socialisme, indien de arbeiders het met den arbeid niet nauw zouden nemend' Hij betoogde, dat de arbeiders niet on verschillig mogen staan tegenover de pro ductie. De beraadslagingen zijn 'gisteren voor minister Aalberse en zijn wetsvoorstel heel gunstig ingezet. AmOrika's mandaat over Turkije? Een rol in de Europeesche politiek. De onlusten en stakingen m Duitschland. OVERZICHT. TTet vraagstuk van Turkije is een der (neteligste van de Vredesconferentie. Om (den steeds bestaan hebbenden en nog be- fita'anden internationalen naijver inzake (Turkije zooveel mogelijk te bezweren, was men overeengekomen om Amerika het mandaat over Turkije te geven. Wilson heeft echter steeds 'geaarzeld en !vet is niet onwaarschijnlijk, dat de Turk- sche delegatie maar weer huistoe geroisd is, omdat men eerst wil afwachten of de 'Amerikaansehe senaat voor dit mandaat 4e -vinden is, wat onwaarschijnlijk is geacht. Bij den senaat te Washington berust dus thans de beslissing, in zake dit groote en zeer belangrijke Europeesche vraag stuk. Hiji moet uitmaken of Amerika al flan 'het uit zijn vroegere afzondering zal treden, of het zijn Monroel eer zal beliou-, den of dat de Ver. Staten een rol en dan waarlijk geen kleine zullen gaan Spelen in de Europeesche en in de wereld politiek. De Vredesonderhandelingen De handel met Duitschland. De verklaring, dat de blokkade van Duitschland wordt opgeheven als de op- - perste blokkaderaad der geallieerden be richt krijgt, dat Duitschland h.et vredesver drag heeft geratificeerd, maakt dat de Hervatting van den handel der Vereenigde Staten met Duitschland niet behoeft te wachten op de ratificatie van het verdrag 'door den Amerikaanschen Senaat. De Raad van Vijf over Bessarabië. Beuter ire.ldt uit Parijs, dat de nieuwe Raad van Vijf met door Clemenceau maar door Pichon zal worden gepresideerd. De andere leden zijn zooals reeds werd be richt, Lansing. Balfour, Tittoni en Makino. De Raad heeft gisteren de Roemeensche gedelegeerden en den Russischen ambas sadeur gehoord over de toewijzing van Bessarabië. Roemenië maakt aanspraak "op een groot gedeelte daarvan en bestuurt dit thans reeds, hetgeen niet strookt met de wenschen van het Russisch Comité ie Parijs. Duitschland. Een iraatregel der regeering. Do minister van Openbare Werken pu bliceert een bekendmaking, waarin, onder verwijzing naar het gevaar, dat de, lcvcns- middelenvooiziening loopt tengevolge van de spoorwegstaking, waardoor ca. 9000 wagons, alleen voor Berlijn bestemd, on derweg zijn blijven staan, het volgende worden bepaald: Arbeiders en ambtenaren die niet uiterlijk 3 Juli het werk hervat ten, zijn ontslagen; voor de verzekering der arbeidèvrijhoid is zorg gedragen. De Duitschers in Riga. Als gevolg van de uitspattingen waarbij dooden en gewonden zijn gevallen, heeft graaf von der Goltz het standrecht in Riga afgekondigd. Hij benoemde generaal-ma- joor Sist von Arnim tot gouverneur-gene raal der stad. De Duitschq rijksregeering heeft schepen naar Riga gezonden, om de daar vertoeven de Duitschers naar het vaderland terug te brengen. Zwart wit rood. De democratische fractie van de Natio nale Vergadering heeft gistermorgen be sloten voor het behouden der oude kleuren zwart-wit-rood te stemmen, terwijl aan vankelijk de groote meerderheid der partij vóóór de nieuwe vlag: zwart-wit-goud liad willen stemmen. Het staken reeds moede. Reeds gistermorgen was het aantal ar- beid «willigen spoorwegpersoneel, dat zich op hun posten aanmeldde zoo groot, dat de stiakingsposten teruggetrokken moésten worden, meldt het H. N. uit Berlijft. De derving van het loon en het feit dat de vakbonden en de leiding van de staking geen financieelen steun kunnen geven, hebben er zeer veel toe bijgedragen om de stakers den strijd moede te laten worden. Men'koestert het vertrouwen, dat vandaag het 'werk algemeen hervat zal worden. De onlusten. Wegens de hooge prijzen, der levensmid delen zijn te Rörde onlusten uitgebroken. De menigte beeft de winkels in vleesch- waron en groenten bestormd en de waren er uit gesleept. Daarna hebben vele hon derden zich voor het stadhuis verzameld, waar de leider der communisten Tombroek een rede liield. De onlusten duren voort. Het generaal commando heeft in ver band met de gebeurtenissen in Bielefeld, Brackwede en Brake! besloten troepen te zenden en den staat van beleg verscherpt. Gistermorgen om 10 uur zijn te Dort mund voedselotilusten uitgebroken. Ver schillende winkels zijn geplunderd, waar bij levensmiddelen en .kleeren op straat werden geworpen. Er moeten 5 personen zijn gedood, terwijl er talrijke gewond zijn. Duitsch-Oostenrijk. Een valseh bericht. Het Wieensche Korr. Bur. spreekt het be richt tegen, dat door een nieuwsagentschap verbreid was, en volgens welke er weer onderhandelingen gaande zouden zijn over de aansluiting van Vorarlberg bij Zwitserland, met weten en goedvinden van Renner. Oostenrijk. Ex-keizer Karl ernstig ziek? Uit Geneve wordt gemeld, dat ex-keizer Kar), die zich naar -men weet in Zwitser land bevindt, ernstig ziek is. Hongarije. Geen massa-moorden in Boedapest. Het Hongaarsche gezantschap en de Ita- Xiaanschof militair© Commissie verklaren de dagbladberichtcn betreffende de massa moorden in Boedapest yo.or onjuist Engeland. Een neger gelyncht. De „Times"-correspondent te Havana meldt dat Zaterdag in een voorstad van Havana een (neger is gelyncht, die gevan gen was gepomen wegens het ontvoeren van een blank meisje. De menigte be stormde de'gcvangcnis, bond een touw om den) hals van den neger en bevestigde dit aan den staart van een muilezel, die door, de straten werd gejaagd, tot de neger dood was. Het lijk van het meisje werd in Matan- zas ontdekt; de hersenen, de tong en het hart waren uitgesneden. Vijf negers zaten in de gevangenis onder verdenking van deze misdaad. De menigte deed nogmaals een aanval op de gevangenis, maar werd door de troepen teruggeslagen. De negers, die trachtten te ontsnappen, werden dood geschoten. Italië. De censuur opgeheven. De Staatscourant bevat, volgens een be richt uit Rome, een decreet, waarbij de censuur vanaf 1 -dezer wordt opgeheven. De aardbeving. Volgens een Reuter-bericht 'uit Rome, zijn bij de aardbeving in het Mug.ello-dis- trict 100 menschen gedood en 000 gewond. Rusland. Charkof genomen. Reuter seint uit Londen, dat, volgons een met-gedateerd bericht uit Novorossisk, de troepen van Denikin Chrakof hebben ingenomen. Zij maakten daarbij 1000 krijgs gevangenen en vermeesterden een ontzag lijken buit. Finland, Een aanyal der Bolsjewiki verwacht. De ..Dally Telegraph" verneemt uit Ko penhagen, dat volgens bericht uit Hel- singfors de toestand aan de Russische grens hoogst ernstig is. De bolsjewiki be reiden blijkbaar een laatste offensief tegen Finland voor en concentreren voortdu rend troepen bij de grens. Er staan thans 25,000 man rond Wiborg en men vermoedt dat daar de hoofdaanval zal worden onder nomen, die door de Finsché'militaire auto riteiten ieder uur wordt (verwacht Polen. Nieuwe pog/oms. Het Weenscèe Korr. Bur. .meldt, dat er weer sinds drie dagen een pogrom in Lern- •berg aan den gang is. De Joodsche winkels worden leeggeplunderd. Aan de Joelen, die zich op straat durven vertoonen, «nijdt of rukt men den baard af. Vooral in 't -station werden zij ernstig mishandeld; zij werden met stokken geslagen. Attn een werd er zelfs een stulc uit zijn lichaam gesneden, waarna de dader nog 20 kronen vroeg voor do moeite. De autoriteiten heb ben geen enkelen maatregel genomen en houden zich geheel passief. Spanje. Uit de Kamer, Dc Kamer verwierp eon motie van afkeu ring tegen de regeering met 200 tegen 144 stemmen. Vereenigde Staten. Wilson onderteekent twee wetten op zee, Men verwacht, dat de „George Wash ington" Maandag cm 12 uur 's middags te Hoboken voor anker zal gaan. Denkelijk zal de president zich dadelijk naar Washington begeven, om den hem wachtenden arbeid to aanvaarden, Waar schijnlijk zal zijn eerste officieel? daad een redevoering in het Congres zijn. Toen de „George Washington" 37b mij len van Brest verwijderd was, kwam het transportschip „Great Northern", het gis termiddag om 12 uur tegen, met verschei dene wetsontwerpen, welke naar het schip van Wilson werden overgebracht, die ze ondertekende. Eén dezer wetsontwerpen was van be- De Directeur van het Brandstoffen-Bureau maakt nogmaals bekend, dat zijn geldig verklaard de hierna te noemen*bons en dat de op de kaarten genoemde handelaar ge machtigd is op de gewone wijze en nader op de kaarten omschreven wyze, de navolgende aflevering te doen: 7103 BRANDSTOFFENKAART VOOR HET ZOMERRANTSOEN. (voor perecelen, die niet aan de gesleiding zyn aangesloten) op. bon 2 (2a en 2b) 1 eenheid gto&cokes. MINIMUM-RANTSOENKAART, (voor alle ingezetenen) óp bom A rood B rood (11a ,©n lib) 1 etenhe.i'd ain.tlhractefi 1 (la cm lb) 1 2 (2a en 2b) 1 eierkolen 3 (3a en 3b) 1 4 (ia en 4b) 1 gascokea 5 (5a en 5b) X *s dat "befcltellingiein uilsluitend mogen geschieden op (de bij de brarcudsLoffenkaarten verstrekte bestelbiljetten, v.Mikc ook bij afhaTing in het bezit der afhalers moeten zijn en door den litarsdeiaar moeten worden voorzien van dien d atl nni yajn afhaling.- dat 'de bonte A rood en B rood slechts tot 30 September a.s. gcldi'g zijn; dat de maxiinum-prijzen zijn: afgehaald thuisbezorgd 1 oenhieid (1 H.L.) antbnaciet -f 3.55 f 3.65 1 (1 H.L.) eierkoöen f 2.95 f 3.05 1 <2 H.L.) gascokas f 4.f4.20 alles met 'inachtneming van de verhoogt rijgen voor de verschillende bmi'ienge- aneenten op 'de max'lmurn-pri jisli jst aangegeven. Daar slechts tot een zeer gering percentage de beschikbaar gestelde brandstoffen worden afgenomen, dringt de Commissie er ten zeerste op aan deze brandstoffen thans af te nemen. Indien toch de beschikbaar gesteide brandstoffen niet regelmatig worden afgenomen, zouden hierdoor sroote moeilijkheden kunnen ontstaan in verband met nieuwen aanvoer en de be schikbare opslagruimte bij den handel. Vooral blijkt weinig lusUtot afname te bestaan bij degenen, die in de lagere klassen zijn ingedeeld, hetgeen der Commissie onbegrijpelijk voor komt, daar juist van de zijde der Arbeidersorganisaties in vorige jaren werd aangedrongen om gedurende de zomermaanden reeds brandstoffen beschik baar te stellen op het winterrantsoen, omdat in de zomermaanden de in komsten hooger en de uitgaven lager zijn en men juist in dien tijd beter de gelegenheid heeft om een wintervoorraad op te doen. Indien niet reeds in de volgende week blijkt, dat voldoende afname plaats heeft, zal de Commissie andere maatregelen moeten overwegen, door b.v. degenen, die wel bereid zijn af te nemen, in de gelegenheid te stellen reeds thans hun geheele minimum-rantsoen te betrekken en alle bons tot nader vast te stellen tijdstip geldig te verklaren op do zeer goede brandstoffen, die nu in voorraad zijn. Na dien tijd zal dan evenals vroeger, telkens, wanneer de voorraden dit toelaten, een bon geldig worden verklaard op de soorten, die alsdan aanwezig zullen blijken te zijn. Wanneer de Commissie noodgedwongen tot dezen maatregel zal moeten besluiten, treft haar gedurende den winter geenerlei verwijt, wanneer door een gewijzigde kolenpositie, die nog steeds in ons nadeel veranderen kan, niet regelmatig en op mindere soorten dan thans aanwezig zijn, de bons worden geldig verklaard. a Er zij ten overvloede nog op gewezen, dat niVnand verplicht is op alle geldig verklaarde bons 4e geiijker tijd dè brandstoffen te betrekken, doch dat afname per eenheid kan geschieden. In eigen belang wordt derhalve ieder geraden thans zoo spoedig mogelijk zijne bestellingen ie doen. De Directeur voornoemd, Leiden, 3 Juli 1919. KRAMER. lang voor liet nemen van maatregelen voor de naasting van spoorwegen. Het tweede was de gewichtige „Indian Bill". Dit was de eerste maal in de geschiede nis der V. S.. dat het staatshoofd een wet op zee onderteckende. Dit is hierom mo gelijk wijl de „George Washington" als Amerikaansch grondgebied wordt be schouwd. peulvruchten. De Minister van Landbouw heeft afge voerd van de lijst der goederen, aangewe zen krachtens art. 1 der Distributie wet 1916, de artikelen bruine boonen en groe ne erwten, en ingetrokken de' voor peul vruchten vastgestelde maximumprijzen. Uitvoer. Vrijgesteld is de uitvoer van gedistil leerd voor dadelijk mensehelijk gebruik en van likeuren, en voorts van reuk stoffen. Garantieprijzen productenoogst 1919. De Minister van Landbouw heeft be paald, dat art. 4 der beschikking van 6 Mei j.l. als volgt gelezen moet worden: „Voor gewassen, die vóór Ij Juni 1919 te velde zijn verkocht, kan alleen aanspraak worden gemaakt op. den,garantieprijs, in dien de kooper vóór 1 Juni zijn inventari satieformulier heeft ingeleverd. Voor ge wassen, die na 1 Juni 1919 te velde zijn of worden verkocht kan alleen aanspraak ge maakt worden op den garantieprijs, in dien de verkoop er voor 1 Juni zijn inven tarisatieformulier» heeft ingeleverd. De verkooper geeft van dezen verkoop kennto aan den Regeeringscommissaris zijner provincie, met opgave der verkochte hoe veelheid; deze hoeveelheid wordt van <la irileveringskaart van den verkooper afge schreven, terwijl aan den kooper een nieuwe inleveringskaart wordt uitgereikt. De hoeveelheid, welke ingevolge deze be paling door den kooper mag, worden in geleverd, kan in geen geval meer bedra gen, dan de hoeveelheid, waarop oor spronkelijk de verkooper op grond van art. 12 tot 21 recht had." Liquidatie steuncomité. Naar hét „Centrum" verneemt, zullen aan het einde van deze week twee wets ontwerpen tot liquidatie van het steunco mité de Tweede Kamer bereiken. Vee naar België. Er is een regeling getroffen mot. liet doel, den vee-export naar België zoodanig te doen plaats hebben, dat de landstre ken', die daarvoor naar hot oordeel van do Belgisslie regeering het eerst in aanmer king lcomen, inderdaad ook het eerst van den export zullen genieten. Er gaat geen vee uit Nederland naar Belkië, voor en aleer is vatgesteld, waarheen de Belgische FEUILLETON. EEN EDEL HART. £28) (De oude voedster kon bijna, niet spreken van verontwaardiging, Mijnheer de Rho des die een menschenkenner was, gevoelde {wel dat die vrouw waarheid had gesproken Kon ik gelooven aan 't bestaan van clergelijke monsterachtige gedachten en idaden? wierp zij op. Ik herhaal het u: ik li ad 'haar grootgebracht, ik had enkel voor haar geleefd van af hare geboorte, en zij beschuldigde haar eigen van zulk© dingen, dat ik er de gevolgen van koorts of waan zin von meende to zien,. Maar de waar- iheid!... De mogelijke waarheid?Och, kom... Ach! welke naicht!.... welke afscliu- (wefliijike nacht!.... Hij aal rue nog doen ril len in het graf, waar ök ga in nederdalen!., iWlat caeide ze dan? Ik moet "het weten! 's Avonds had Diane den' markies üj'Argelhes op het terras zien over en weer wandelen; van daar was hij het park dnge- Isuierd. Zonder dat hij er erg in had, was juj 'I^êlq opgevolgd. Op zeker 'oogenblik {Jaagde rij vóór hem op en verweet hem zijn meineedigheid... vooraleer jonkvrouw 'Marguerite te huwen, had hij Diane trouw beloften gedaan... Zij dreigde hem te tretf- itm. in ggjn huiselijk gelukMaar ziet, mevr. de RJhodes, die een luchtje schopte in 't park, verscheen als uit den grond oprij zende, verontwaardigd, en, verweet Diane haar gedrag. Dan moet er een hevige woor denwisseling hebben plaats gehad tussclien mevr. en hare pleegdochter. Mevr. de Rhodes wilde u alles vertellen bij hare terugkomst op 't kasteel, en Diane, ten hoogste bevreesd, had haar gesmeekt aan dit voornemen geen gevolg te geven. Om haar te overhalen, had jonkvrouw de Candales haar moeten beloven 's anderen daags te vertrekken, en nooit meer te ver schijnen in t gezin van markies d'Argel- les. En in haar ijlkoorts herhaalde zij dat met zulke kreten van razernij, met zulke akelige lachbuien, dat ik hare woorden aan waanzin toeschreef. Gedurig kwamen deze woorden terug: Nu vertrek ik niet meer!..,... Jacques, met- gebroken hart, herzag het drama dat de dood veroorzaakt had zijner teerbeminde Blanche. Hij zag opnieuw Dianie gelijk ©en krankzinnige in den gang dwalen, met zulk ontsteld gelaat en zulke verdwaasde oogen, dat hij haar gevraagd had of zij ziek Was. En met diepen spijt gevoelde hij, dat hij op dien stond had moeten vermoeden, dat zij ©en misdaad gepleegd had. Maar dat duurde slechts een oogenblik: zijn gezond verstand zei hom, dat zulke gedachten on mogelijk in hem hadden kunnen opkomen, zoomin in hem als in Annette Casta rede. Was 't aan te nemen dat een meisje van pas twintig jaar, zij ware dan nog zoo boosaardig en bedorven, in staat was het volmaakte schepsel te dooden, dat haar tot moeder verstrekt had?... Maar een ander ïjselijk denkbeeld doorvlijmde het hart van Jacques. Hij zelf, de morphine inspuitende, had Blanche den dood prijsgegeven. Zijn beenen knikten. Michel meende dat die buitengewone ontsteltenis te wijten was aan de onthulling welke zijne moeder gedaan had Hij liep tot mijnheor de Rho des, en riep uit: O, meester! gij vermits u geen en kel bewijs ontbreekt kunt al de andere misdaden straf-fen, welke markiezin d'Ar- geiles pleegde; maar de rechtvaardige God zal zich met deze gelasten. Jacques, met rijn hoofd tegen Michel's schouder rustende, weende om ieen stee- neai hart te breken. Waarom hebt gij mij niet gewaar schuwd? herhaalde hij als werktuigelijk, alsof zijn afgemarteld brein geen woord of gedachten meer vinden kon. D© krachten" ran Annette namen zich- ibaar af. Zij antwoordde, nochtans: Eerst den volgenden morgen beseffte ik de waarheid van Diane's woorden, toen heel 't kasteel in. rep en roer istond, en ik het overlijden van mevr. de gravin vernam 't Was dan toch waar?... Mijne dochter was een moedermóordster! Maar wat ge daan? Alles was onherstelbaar; haar aan klagen stond gelijk met haar in 't verderf te storten! Ik had haar nooit meer gezien!.. En zonder haar leven, dat r.ooit! Neen! ik hadde haar ongeluk voltrokken. Gij zijl 'liever de medeplichtige ge worden een er misdadige, zei Jacques met diepe verachting. Neen, antwoordde smartelijk de ziel togende, neen, Geloof mij, er wordt niet gelogen aan den boord des grafs: ik was nooit de vertrouwelinge van Diane; ik stond telkens voor voltrokken feiten, en hoe kon ik die no.g verhelpen?... Jacques antwoordde niet. Al do verwijten welke hij die schuldige vrouw kon toestu ren zouden wellicht terugvallen op het fijngevoelige hart van Michel, ©n hem nieuwe folteringen veroorzaken. Hij kon enkel die rampzalige vergiffenis toezeggen en die had hij haar al geschonken in naam van haren zoon. j In den nacht gaf zij den laatsten snik, berouwhebbend en vol vertrouwen in Gods barmhartigheid. Mijnheer de Rhodes had geen reden om langer in liet sterfhuis te vertoeven; hij vertrok den volgenden morgen naar Argel- les, waar, hij de belijdenis van Fabiea d' (Argelles dacht te vinden. Meer dan ooit wilde hij Diane ontnemen al hetgeen zij gestolen had. Had bij moe ten toegeven aan het uitdrukkelijk ver langen van Henriette; haar bij 't gerecht niet aan te klagen als giftmengster, hij, was'van den anderen 'kant vast voorne mens Inès te berooven van den naam wel ken zij 't recht niet had te dragen, van 't weinige achtbaarheid, dat zij mogelijk nog genoot, ©n vooral te zorgen dat zij nooit aanspraak kon maken op zijne nalaten schap. De reis van Bordeaux naar Argelles was iets A'erschrikkelijks voor mijnheer de Rho des. Ondanks zijn vastberadenheid en de smartelijk© wijsgeerigheid welk© hem' be lette terug te komen op een voltrokken* feit kon hij het beeld van Blanche niet uit zijn geest verbannen. 'Sedert lang vermoedde hij dat Diane dd dood van mevrouw de Rhodes veroorzaakt had; dat deze gestorven was tongevolg© ©ener hevige ontroering, juist zooals Mar guerite. Doch wat afgrond tusschen dat vermoeden en de waarheid! (Wordt vervolgd]

Leidsche Courant | 1919 | | pagina 1