Uit de Omgeving in een café an bet naburige Velden in be- êlag genomen drie kisten geweren, 2000 boxijzers, acht kisten handgraten, een mas sa dynamiet-patronen, petroleum, enz. Het schijnt dat er veie van dergelijke bewaarplaatsen langs deze grens zijn. Een viiegnummer. De Maasbode" heeft weer een nieuw bewijs gegeven in de Nederlandsche jour nalistiek voorop te willen staan, vooruit te willen vliegen... Zondagochtend heeft het een extra blad, gewijd aan de vliegkunst, waarin weten schappelijke en populaire bijdragen van de in ons land, wat de vliegkunst betreft, meest vooraanstaande mannen. Ook in deze heeft zich het Roomsche grootblad van de liberale pers weer de meerdere getoondl Werklieden naar Frankrijk. Door den directeur van den dienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbe middeling is aan de Arbeidsbeurzen bericht dat thans aan hem officieel is mede gedeeld, dat vreemde werklieden in Frank rijk geen plaats kunnen vinden. Voor spe cialiteiten in bepaalde beroepen alsmede Voor draaiers, zou mogelijk een uitzonde ring kunnen worden gemaakt. Gemengde Berichten. Doodelijke var. De 14-jarige zoDn van een landbouwer te Engel bert, is gisteren van den zolder gestort en spoedig daarna bezweken. Bosch- en heidebrand. Zaterdagmid dag stond tusschan Havelte en l'ffelte een groote uitgestrektheid bosch en heide, be- hoorende. aan verschillende eigenaren, in brand. Met man en macht trok men er van alle kanten op uit om het vuur te blus- schen, hetgeen eerst na enkele uren mocht gelukken. Ongeveer 15 a 20 H.A. bosch en heide ging verloren. Staking opgeheven. De veenarbeiders uit Steenwijk en uit de omliggende ge meenten hehl»en hun easch van 30 pet. loonsverhooging, daar dc veenbazen van geen toegeven wilden weten, laten vallen en zijn thans allen, aangezien tengevolge van den aanhoudenden oostenwind bet water in de veehdsrijen aanmerkelijk ge- Vallen ls. weer aan den arbeid gegaan. Geen alcohol meer. Waarland (N.-H.) is „drooggelegd de eenige drankgelegen heid met vergunning, welke tec plaatse» nog bestond, is dezer dagen door den, eige naar opgeheven. K lompe «beurs. In Augustus wordt te Epe (G.) ©en groote klompenbeurs gebon den. Een aanvoer van 15.000 paar is thans reeds gewaarborgd. Niet alleen Esensters- klompen, doch ook goheele partijen ter direete aflevering zulten voorhanden: zijn. Tevens zal er dan een tentoonstelling van klompen woi'den gehouden, waarbij- de klompenmakers, die het beste werk le veren, zullen worden bekroond. Om oen beetje tabak. la de Duitsche grensplaats Stadtlohn heeft dc aankomst van een kleine hoeveelheid tabak een kleine burgeroorlóg veroorzaakt. In 10 winkels Hvaren. in het geheel 400 pakjes tabak ge deponeerd. welke spoedig verkocht waren» Na dien tijd echter kwamen tal van fa brieksarbeiders in de winkels om tabak te koopen, doch wilden niet gelooven. dat de boeveelheid uitverkocht was. Verschei dene winkels werden bestormd, de ruilen ingegooid en de inhcud beschadigd. Een der winkeliers, die de indringers wilde te genhouden, loste een aantal schoten, waar door velschillende personen verwond wer den. Bet gevolg was een bombardement Van den winkel. Een kostbare viool gestoten. Gister nacht is uit den winkel van den heer Hak- kert aan de Westewagenstraat te Rotter dam door bet inslaan van een ruit van zijn etalagekast een in 1525 vervaardigde viool, afkomstig uit Brescia, gestolen. De inbrekers zijn aangehouden. De kam van de jviool is gevonden, maar de viool zelf is nog zeek. Ontrouws postbode. De hulpbode der posterijen te Willemsoord kreeg 25 Januari een postwissel, groot f 19 mee, om deze oen den geadresseerde uit te betalen. Hij /behield dat geld vorn zich en plaatste op Óer. postwissel een valsche handt tekening. Voer de rechtbank verklaarde bij, dat zijn vader in geldverlecenheid verkeerde en hij dien wilde helpen. Het O. M. bij de recht bank te Heererw>en eischte tegen hem zes maanden gevangenisstraf. Lijk gevonden. In de I^owaard onder Duiven is aan den Rijnoever het lijk ge vonden van don 17 jarigen schipperszoon B. uit Pacnerden, die aldaar in Maart j.l. overboord was gevallen en verdronken. Een bolsjewistisch grapje? Te Enk buizen werden aan het station in een, uit Duitschland, aan een bloembollenihande laar gezonden ledige kist, negen handgra naten gevonden van een gebruik=aanwij zig voorzien. De politie nam de zoo ge vaarlijk uitziende zending in beslag. Na demonteering bleken de. projectielen met kaagsel gevuld te zijn. Een dievenbende. Tn Werkendam en Bleecwijk waren en zijn nog in den laat steu tijd inbraken en diefstallen aan de orde van don nacht. De bende moet bestaan uit ongeveer 20 personen, die ook handlangers te Gorin- chara hebl-en, óm gedeeltelijk de gestolen goederen aan don man te brengen, de le- vemlc have, als geiten, kippen én konijnen, "wordit tvermoc deflijk ter plaatse geslacht en het vleesch onderling verdeeld. baefc minder dan 12 personen werden in het begin van Maart gearresteerd, doch wegéns gebrek aan overtuigend bewijs we der op vrije voeten gesteld. Onver- scl rekken gaat men steeds voort met de roovcrijen. De enkele veldwachters aldaar en de marechaussees te Woudrichem zijn niet bij machte de wandaden te verhin 'deren.. Nu ook aanrandingen óp landwegen plaats-vonden, heeft de burgerwacht van Werkendam, bestaande uit 80 man, gewa- pen met revolvers, zich beschikbaar gesteld en is reeds aangevangén met nachtdienst te verrichten. Onvoorzichtig, Een schildwacht bij het vliegkamp te Ede legde spelenderwijze zijn geweer aan op een kleinen jongen. Het schot ging plotseling af en de kogel floot den jongen langs het hoofd. De soldaat en de jongen schrikten hevig. Noodlottig tramongeluk. De Noord- Hollandsche tram van 2 unr van Araster dam gistermiddag kwam de Meer uit, juist op het oogenblik, dat een tweetal wielrij ders van Amsterdam kwamen. Een dezer wielrijders, niet goed kunnende rijden en evenmin bekend met den weg, reed pardoes tegen de locomotief. H* kwam te vallen en geraakte onder de tram. Beide beencn wer den hem afgereden. Hij was onmiddellijk dood. Het lichaam is met de tram naar Pur- merend vervoerd en in het gemeentelijk zoekenhuis gebracht. De verongelukte is een zekere V. en conducteur van de Amster dam sche tram. De man had juist zijn vrijen Zondag. KERKNIEUWS. Z. D. H. de Bisschap van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Amsterdam (H. Catharina) den weleerw. heer B. F. Kosters thans kapelaan te Spaarnwoude a. d. Lie; tot kapelaan te Langeraar den wel eerw. heer J. N. Omtzigt; tot kapelaan te Warmond den weleerw. heer W. P. J. Janus; tot kapelaan te Amsterdam (H. Bonifacius) den weleerw. heer L. J. J. Schamper; tot kapelaan te Voorburg den weleerw. heer J. Sommer; tot kapelaan te Rijpwetering den weleerw. heer B. N. Terra, kapelaan te Roelofarendsveen: tot- kapelaan te Nederhorst-den-Berg den weleerw. heer D. J. van Noord; tot assistent te Vlissingen den weleerw. heer L. J. M. v. d. Pluijm, assistent te Rotterdam (H. Lombertusl. ALPHEM aö. RUM. Loodgieters. Voor het loodgietersbe- drijf in deze en omliggende gemeenten is in samenwerking mot den Alg. NetL Metaal- bew.bond en den R.-K. Bcuwvakasbeiders- hond een nieuwe loonregeling tot stand ge komen. De voornaamste bepalingen zijn: minimum loon 40- cent per uur, lö-rmge werkdag, vrije Zaterdagmiddag, doorbeta ling eik. chr. feestdagen, overwerk 25, 5© en 100 pet. verhooging. BODEGRAVEN. Distributie. In de week van II tot en met 17 Mei is verkrijgbaar op bon 3S2 geelr 5 K.G. kteiaaidappefe^; bon 383 geel en groen 200 gr. bruine boonen. bon 38-4 geel en groen 200 gr. grauwe erwten;.: bon 385 geel en groen Mfr gr. rijst; bon 3^6 geel en groen 350 gr. suiker; bon 387 geel"ea groen 75 gr. vermicelli en 25 gr. marearom; imrl B88 geel en groen 1 stuk kalizeep (2 ons a 6 cent]; bon 389 geel en groen 1 stuk klei zeep; bon 399 geel en groen 400 gr. spek; bon 65 van het kinderbonboekje 1 pond kindermeel: bon 66 idem 350 gr. suiker; bon f67 idem 1 stuk kalizeep a 16M» of a 8 cent. Beschuit mag niet zonder inname van wit- tebroedbons verkocht worden. Het gestolen lood. De ijverige naspc- iringeu der politie inzake hét van de lees zaal gestolen lood hadden geen resultaat. Dezer dagen zou echier v. d. B. aan den Straatweg naar Zwammerdam, eenige werkzaamheden verrichten in een "varkens hok, staande op een stuk land aan den Rijn. Hierbij kwam hij tot de ontdekking, dat het lood in het hok was verborgen. „Willem Teil". Dezer dagen zijn de schietoefeningen van genoemde vereeniging wederom begonnen. Voor den openings avond waren door bet bestuur een 6-tal prijzen beschikbaar gesteld, alsmede een hoofdprijs, welke werden behaald door de beeren G. v. d. Werker, J. v. d. Giesen, C. Bos, N. Bos, Er. Valkema Blouw, C. Zaal en A. Versloot. Naar wij vernemen, werd er niet zoo goed geschoten als vroeger, waarvan ver moedelijk de tijdsomstandigheden en de daaruit gevolgde stilstand, wel de schuld zullen zijn. De oefeningen zijn thans weder om begonnen, zoodat spoedig wel verbete ring merkbaar zal zijn. Jubileum. Op 15 Mei a.s. hei-denkt de heer v. d. Kieft, thans gemeentecopcierge, den dag, waarop hij vóór 35 jaar werd aan gesteld als gemeente-veldwachter. Brandstoffen. Vanaf 14 Mei is ver-, krijgbaar voor gaslooze gezinnen op bon 1 (A en B) van de zomerkaart 1 H.L. (75 K.G.) eierkolen a f 2.90. De kaarten zullen vóór 14 Mei bezorgd worden. Voor de winkeliers. De herijk van ma ten en gewichten zal voor dit jaar worden gehouden in. de kolfbaan van het „Hotel van Hc aften" (ingang Jaagpad), als volgt: Op Woensdag 14 Mei van 10 tot 12 uur v.m. en 12.30 tot 4.30 n.m. voor Markt, Brug straat en Prins Hendrikstraat. Op Donder dag 15 Mei, alsvoren voor Kerkstraat. Op Vrijdag 16 Mei alsvoren voor Nieuwstraat, Spoorstraat ob Willemstraat. Op Maandag 19 Mei alsvoren voor Noordstraat, van Tol straat, Julianastraat en Mauritsètraat. Op Dinsdag 20 Mei alsvoren voor de Meije, Nieuwerbrug, en Molenbrug. Op Woens dag 21 Mei alsvoren voor Oud-Bodegraven. Overtocht, Goudsche Straatweg.. Op Don derdag 22 Mei van-9 tot 12 v.m. en van 12* 3 uur n.m. voor Wilhelminastraat, Noordzijde, Zuidzijde en overige straten en buurten. HAZERSWOUOF KOUDEKERK. Distributie. Van 12 tot 26 Mei is gel dig bon 23 der turfkaart voor vijftig tur- y$p. HAZERSWOUDE Ongeval. Zaterdagmiddag geraakte het paard van den landbouwer N. te water. Met behulp van eenige omstanders was het d^er spoedig op het droge. HILLEGOM. Distributie. In de week van 11 tot 17 Mei wordt verkrijgbaar gesteld op bon 407 l1/^ ons rijst; bon 408 1 ons bruine boonen; 1% ons rijst; bon 408 1 ons bruine boonen (zoolang de voorraad strekt); bon 409 3% ons suiker; bon 410 1 pak kaarsen; bon 411 (op 3 bonnen) 1 pak aardappelmeel of sago (zoolang de voorraad sterkt); bon 3 van de kindersnikerkaart 3% ons suiker; bon 54 van de aardappelkaart 5 K.G. aardappe len; bon 2 van de kindermeelkaart (aan de voorzijde met het gemeentestempel ge- waarmrkt) het vastgesteld rantsoen kin dermeel. Op bon 50 der Thee- en Koffxe- kaart in het tijdvak 131 Mei kan worden verstrekt 1 ons koffie. Distributioamhtanaren. Aan Mej. Hiï- Tebrand is per 1 Juni, aan mej. Taat per 1 Juli eervol ontslag verleend als ambtena ren aan het distributie-bedrijf. Zoo zal het bedrijf wel spoedig tot het verleden be- hoorc-n. Halte-chef. De heer N. Wildschut, controleur der N.Z.H.T. alhier is met in gang van 15 Mei overgeplaatst naar Lei den en tot halte-chef bevorderd. LISSE. Paironaatsleest. Tn het bloeiend-B oom- sehe Lis.se, waar het sociale leven aan alle kanten rijken wasdom toont, is het jèugd- patronaat onder de onvermoeide zorgen van den socialen werker kapelaan. B. La- sance tot groote beteekenis geworden voor hèèl de parochie. - Geen wonder dan ook, dat gisteren het patronaa tof eest van het St. Jozefs-patro naat eigenlijk een parochiefeest kon wor den genoemd. In den morgen naderden de vele pafcro- naatsjongens tot de H. Tafel daarna was er een gemeenschappelijk ombijt. Ts Middags was er in den speeltuin van het patronaat pret en jool;de verschillende jongere groepen kwamen op de beurt hun vaardigheid tooneu in verschillende volks spelen, als touwtrekken en zak loop en, waarmede prijzen gewonnen konden wor den. Ts Avonds kwam de andere groep kaartspelen, waarbij de vroolijke muziek van het kranige patronaate-fanfareborps de feestvreugde verhoogde. NOQRDWMK. Crisis ft» de R. K. Kiesvereeniging. De Raadsverkiezing, gehouden op 6 Mei j.l„ had tot frappante uitkomst, dat maar zes R. K. candidate*! zijn gekozen, en dat no. 7 van de lijst üis strijd met het onder applaus gevallen bestoft, om op no. 1 te stemmen piet' 74 voorkeurstemmen geko zen is (Th. J. van Went). „Maar" zes leden, omdat er ongeveer 720 R. K. kiezers ter stembus zijn gegaan, terwijl; er 621 stem men op dc Roomsche lijst zijn- uitgebracht; er zijn dus ongeveer 100 Roomsche stem men zoek; rekenen wij er 30 bij de „ongel- öigén", dan blijft over, dat er 70 R. K. op niet-Roomsebe lijsten hebben gestemd. „Maar" zes R. K. raadsleden, want met 40 stemmen meer, hadden wij 7 Roomschen in den Raad gehad. Dat zou mooi geweest rijn, vooral in Nooxdlwijk, waar de verhouding in den Raad sinds de „sixandkwestie" eenvoudig Reomsek tegen niet-Rconisch is. Het bestuur vau de R. E. Kiesvereeniging heeft zich bij het maken van de groslijst en het nummeren der candidate ei onthouden van. alle advies: bet noemde geen namen, en het gaf geen aanbevelingen. De candi- datenliist is zoo zuiver mogelijk „van on der op" tot stand gekomen. De samenstel ling der candidateniijst was: 1. N. M. Alke made (aftr.) burger; 2. C. S. L. v. d. Meer (afte.) burger; 3. H. Buijze. arbeider; 4. A. C. Meijer, arbeider; 5. C. W. G. Alkemade (aftr.) burger; 6. J. H. v. d. Werf, midden stander: 7. Th. J. van Went aftr.) burger. Daarna- volgden nog 6 candidaten: arbei ders, middenstanders, enz. Voor „burger" leze men „bloeinisfpa- troori". Dat geeft de situatie zuiverder. Bestuur en overgrooie meerderheid der leden meenden, dat het prachtig lk-p tot op zeker oogenblik (voor hei eerst op den dag der Staten-verkiezingen, toen er zoo prachtig op no. 1 (C. J. L. v. d. Meer) werd gestemd), het gerucht opdook, dat er „gewerkt" werd voor den heer Th. J. van Went. Daar men toen algemeen van meening was, dat men slechts 6 R. K. raadszeteïs zou bemachtigen, was dat „werken" al verkeerd. Toen het bestuur van de R. K. Kïesvcr- eeniging het gerucht bevestigd kreeg, ver zocht het aan alle candidaten om te wilden verklaren, „zich met voorkeurstemmen niet gekozen te achten". Alle candidaten teeken den deze verklaring behalvede heer Th. J. van Went, no. 7, die verklaarde, aan dat verzoek niet te kunnen voldoen. Daardoor had het bestuur zekerheid, „dat het geen spoken zag", zooals de voorzitter terecht opmerkte. Een en ander werd meegedeeld en be sproken op een goed bezochte ledenverga dering van de R. K. Kiesvereeniging, ge houden op Vrijdag 2 Mei. Op die vergade ring werd het bestuursvoorstel, om te ad- vieeeren tot stemmen op nummer één van de R. K. lijst, met algemeene stemmen en met applaus aangenomen. Het bestuur verklaarde plechtig dat als no. 7 toch met voorkeurstemmen geko zen mocht worden het geheele bestuur zou aftreden, en zich niet meer beschik baar zou stellen. De uitslag, in den aanhef vermeld, gaf het bestuur aanleiding tot het bijeenroepen eener spoedeischende ledenvergadering. Deze vergadering werd gehouden op Vrij dagavond 9 Mei in het Juvenaatsgebouw onder leiding van den heet C. Verweij. De opkomst was nog nimmer zoo groot. De voorzitter zette het verloop der ge schiedenis uiteen en noemde het een zeer ernstig "feit, dat in dezen tijd van revolu tie 70 R.-K. ei£t .op de Roomsche lijst heb ben gestemd. Ook sprak hij zijn afkeuring uit over de houding van de 74 Roomsche kiezers, die den treurigen moed hebben ge had om de organisatie als 't ware een klap in het aangezicht te geven, door op no. 7 te stemmen en zoodoende de eenheid van de Katholieke partij in gevaar hebben ge bracht. Hierna kwam in behandeling de volgen de bestuursmotie: „De R.K. Kiesvereeniging „Kiesrecht is Kiesplicht" te Noordwijk, enz. gezien het feit dat op 6 Mei 1919 de heer Th. J. van Went, staande onder no. 7 van de Katholieke candidatenlijst, met 74 voor keurstemmen tot lid van den Raad werd gekozen, tengevolge waarvan de candi- daat <no. 6 (dc heer I. H v. d. Werf niet in aanmerking komt voor het lidmaatschap van den Raad, dan eventueel als inval lend lid; constateerende, da t het uitbrengen van zóó groot aantal voorkeurstemmen op nummer 7 in flagrante» strijd is met het door de ledenvergadering van 2. Mei onder applaus en met algemeene stemmen geno men besluit, om op nummer één van de Roomsche lijst te stemmen; gehoord de verklaring van den Heer N. M. Alkemade, dat hij zijn verkiezing niet wenschfc te accepteeren, tenzij door het bestuur der R.K. Kiesvereeniging nog een wijziging van den uitslag kan worden be werkstelligd; gehoord verder de verklaring van den Heer J. H. v. d. Werf^ dat. hij het lidmaat schap van den Raad niet kan aanvaarden, indien hij zou moeten invallen door het bedanken van den Heer N. M. Alkemade: overwegende, dat zoodoende alle even redigheid tusschen de verschillende groe pen i< verbroken, en de eenheid onder de Noordwrjhsebe Katholieken dreigt verbro ken te worden: spreekt baar afkeuring uit over de hou ding van den Heer Chrïstiaan v. d. Meer, die vóór de stemming stemmen heeft ge worven voor nummer 7 van.de lijst vier, en verklaart hem vervallen van het lid maatschap der R.K. Kiesvereeniging: spreekt haar afkeuring uit ever de hou ding van die leden der kiesvereeniging, die door het uitbrengen van voorkeurstem men op nummer 7 'de organisatie ont wricht. en de éénheid verbroken hebben: verzoekt den Heer Th. J. v. Went, om f er wille van de zoo moeilijk verkregen en zoo hoog noodige eenheid onder de Katho lieken van Noordwijk officieel te willen verklaren, dat hij zijn benoeming tot lid van den Raad niet aanneemt; en besluit, dfze motie ter kennis te bren gen van belanghebbenden en van alle N'oordwijksehe Katholieke kiezers. Bij de discussie spraken verschillende aanwezigen hun afkeuring uit ever het gebeurde. Hulde werd gebracht aan de arbeiders en middenstanders, die op hun candidaten geen voorkeurstemmen hebben uitgebracht. Terecht werd opgemerkt dat het eigenlijk niet betrof het uitbrengen van z.g. voorkeurstemmen, maar een ge- organiseerde oppositie. Spontaan gaf de vergadering herhaalde malen haar instemming te kennen met de woorden van afkeuring over de houding der 74 en met het beleid van bet bestuur. Aangetoond werd, dat men bier niet mocht spreken van een oppositie der bloemist patroons, (verschillende, onder wie de grootste, t^r vergadering aanwezig, lieten hun. afkeuring over het gebeurde blij ken) maar van een .Jkliek". Een voorstel van de heeren J. Beugels- dijk en Rietmeijer. om ook de andere gelegenheids-propagandisten (behalve dien in de motie die de 74 hebben „omgepraat", te royeeren, werd niet ge steund. Een voorstel tot het. royeren van den heer Th. J. van Went vond geen instem ming M» bestuur en leden en werd niet aangenomen. Na deze discussie, waarbij de harmonie^ geer» oogenblik gevaar liep. werd de mot.ie met algemeene stemmen aang'enomen. Besloten werd deze motte met een bege leidend schrijven te zenden aan den heer Th'. J. van Went, en hem een termijn te stellen van eenige dagen om zijn antwoord in te zenden. Als de heer v. W. niet bedankt, dan zal de volgende week nogmaals een ver gadering worden belegd om de houding +e bepalen. Hierna moest een bestuursverkiezing plaats hebben. Het bestuur was niet te be wegen, aan den wensch der vergadering ome ware het slechts voorloopig, om te blijven toe te geven. Tenslotte werd een bemiddelingsvoorstel aangenomen, volgens hetwelk het bestuur aftreedt, maar nog de leiding zal behouden, totdat de hangende kwestie is opgelost. Staande de vergadering werd eevi be stuurscommissie gekozen, die daarna voorloopig de leiding der Kiesver. op zich zal neinen. Hulde en dank werd gebracht aan het bestuur, in het bijzonder aan den voorzit ter. voor de eminente leiding. Hief na volgde sluiting. Bloembollencultuur. De afd. Noord- wijk van de Alg. Ver. voor bloembollen cultuur hield eeD vrij goed bezochte leden vergadering in café „Het Fortuin"*, onder leiding van den voorzitter, den heer N. M. Alkemade. Na lezing en vaststelling der notulen, deelde de secretaris in 2ijn kwa liteit van lid der brandstoffencommissie tuinbouw" mede, dat er reeds samenwer king is tusschen genoemde commissie en den dïsiribufïe-dïreeteur, en dat de aan- vraag-formulieren voor zomerbrandstof op komstzijn. Voorts deelde hij mede. dat blijkens me- dedeeliBg van den inspecteur van politie er een goede uitwerking viel te constatee- ren inzake het verzoek aan de kweekers, om uitsluitend schriftelijk verlof te geven, tot het plukken van een „ruikertje". De heer Jac. Plug Janzn, wei tl als nieuw lid aangenomen. De heer .Tan Braun bracht verslag uit van de laatst gehouden algemeene vergadering. Aangenomen werd het bestuursvoorstel, van in Februari 1920 een aideelingstentoönstelling te houden san gebroeide bol- knol- en wortelgewas sen enz. In overweging werd gegeven menwerking te zoeken met de afd. K wijk van de Ned. Mij. van T. en P. In de „Tentoonstellingscommissie' den benoemd de heeren Johan van jj nenburg, D. van Konijnenburg, WiUj der Meer, V. Ph. Braun, A. Alia C. Pzn., C. Soeteman, J. v. d.-Wilk ambtshalve de hoeren N. M. Alken voorzitter en C. Vermeij, secretaris va af deeling. De commissie zal een pret ma samenstellen en ter goedkeuring' leggen aan de ledenvergadering. Naar aanleiding van een verzoek het Hoofdbestuur van B.B°C. om vrf vend op te geven, óf, en - zoo ja - de afd. wenscht deel te nemen aa groote tentoonstelling van 1921, b( men na ampele bespreking, onvoor omstandigheden voorbehouden, op „groote" uit te komen met Een perk bele tulpen in 10 soorten; 50 M2. Een enkele tulpen in 10 soorten: 50 M2. perk Murillo-soorten 50 M2. Een per Reine-soorten 50 M2. Een perk Hyacij M2. Een perk Darwintulpen 50 31 In de commissie van voorbereiding deze collectieve inzendingen beno (men de heeren J. v. d. Meer C. J. D. van KonijnenSürg en J. van Koni burg. Men besloot tot de stichting van garantie-fonds voor deze inzendingen eerst aangesproken za! worden in 1% diens alsdan na realiseering vrfh dt len en na steun van do afdeel ingskaj een tekort mocht zijn. Staande de ver tring werd reeds ëen flink bedrag garantie-fonds igeteekend. Nadat nog was geconstateerd, d Noordwiiksche posterijen 24 uur n hebben, om een convocatie-biljet tij lid op den Boerenburgerweg te bezo later bleek, dat het 23£ uur moet werd de vergadering gesloten. NOOTDORP. Distributie. Van 12 tot 17 Mei: k pond jam; bon 79 1 ons rijst; t< een stuk huishoudzeep of een pakje poeder; bon 83 1 ons kalizeep, zoolai voorraad strekt; bon 25 5 K.G. aard len: bon 24 1 pond pelvrucbten; b hlaf pond spek: bon 8 3% ons suikei 50 een pakje kindermeel; gezinskaai een stuk toille&zeep a 35 cent per stnl NOORDWf JKERHOUT. Distributie. In de week van !2 Mei is verkrijgbaar op bon 44 V/2 ons bon 45 2 ons rijst: bon 46 3ons si bon 35 der aardappelenkaart 5 K.G. appelen. De Brandstoffenkaarten voor seizoen 1 Mei 191931 Maart 1920 kt worden afgehaald op vertoon d&r rai neeringskaart. CMrfMSATERWOUDE. Schadepost. Terwijl de knechl bakker N. bij een zijner klanten brw zergde, is de hond met de kar achter te water gehaakt en verdronken. Vow eer. groote schadepost voor den bald RIJNSBURG. Distributee. Deze weck zijn geldig 810:1 ons rijst: bon 811. 3£ ons suika 19 serie II suikerkaart voor kinderen; 47: 5 Kg. aardappelen. SASSENHEIM. Btoembellenveiting. Zaterdag in de zaal van den heer C. Schipper ten overstaan van notaris G. ten geneate, onder directie van de heeri Bader en van Zanten Co., geve narcissen van de heeren M. VeM van Zanten k Zn. te Lisse. De vol prijzen werden besteed. E.N. King per 4 bed f 240 a f 250; E.M. Lucifer bed f 437: E.N. Glory of Lisse per f 125 a f 130: D.N. Von Sion per 5 bd a f 195: E.N Mad. Plemp der 3 bedl f 125: E.N. Mad. de Graaff per 25 bed E.N. Sic Watkin per 25 bed 717; E.\ Victoria per lö béd f 185; E N. Berri sarton per 6 bed f 70; E.N. Glory d sehheii» per 3 bed f 125; E.N.^ Cow an per 7 bed f68 a f 74; E.N. Wilson per 5 bed f 53; E.N. Wbife per 20 bed f 632. VOORHOUT. Verdronken. Zaterdagmiddag streets 4 uur werd uit de Leidsche onder deze gemeente opgehaald be "van zekeren J. P. Jr., die se.Wt eerfl gen te Ncordwijk, waar hij woonacliii werd vermist. Hoe de ongelukkige df water is geraakt, weet men niet. I» is naai- het lijkenhuis op dc algemet graafpïaats vervoerd. Brand. Gisteren onstond brand rietschelf staande op den tuin van dt C. Colijn en Zonen alhier. De hraiw met moeite gebluscht, waardoor dt dende schuren en huizingen behome ven. In een aan de schelft greuztndes bevonden zich eenige t .irkens, houden Heven De schcilt brrnde ®l Z06TEBW0UDÈ. Goedkoop. Alhier werd ZaterM rundvleesch verkocht voor I 0.2b p« ZWAMMERDAM. Distributie. Van 1116 Mei is va baar op bon 56: 350 gr. suiker, boni gr. bruine boonen: bon 58: 150 gran) f30bon 60: 1 stuk kalizeep a 3 61: 50 gr. sago of aardappelen meel; I 5 Ke. kleiaardappelen; bon 17 kinde 850 gr. suiker: bon 18: 500 gr. kin* bon 19: 1 stuk kalizeep a 3 ct. Geslaagd. Onze plaatsgenoot,'' J. W. N. Boot, thans leeraar aand bachtschool te Schiedam is te Am-4" geslaagd voor het'examen voor bofl dig opzichter, ingesteld door de pij tof bevordering der bouwkunst. N1EUWVEEN. Rectificatie. Het bericht .Tcphast' g( der Nleuwveen ..Plaatselijk Cctoit^ tie'- behoorde te slaan onder Zetf® K;

Leidsche Courant | 1919 | | pagina 2