ónen en vereenigingen kunnen met veel genoegen terugzien.op deze uit end geslaagde uitvoering en ook „Het aie Kruis" zal er voorzeker financieel versterkt worden. igeval. - - Een .boerenwagen ran den lbouwei J. D. alhier, bespannen met paaiden, waarvan de paarden op {Joegen, reed gisteravond met geweld i het ijzeren hek aan de villa van den A. Bruggemans alhier. De voerman gerdc van den wagen af, doch kwam elukkig zonder letsel af. Het ijzeren weid verbrijzeld en de boerenwagen ram eenige materieele schade. Geluk- is het wellicht dat de wagen tegen bek slingerde, wa ardoor de hollende den tot staan kwamen en er geen ilere ongelukken voorkwamen. illecte. De collecte gehouden na de mbineerde muziekuitvoering ifi de Kerk ten bate van Het Groene Kruis ir heeft opgebracht de som van f 66.24. ipbrengst.zal' echter nog grooter wor- daar eenige personen hun kaartje op schaal gelegd hebben met de vermel- dat hij hen aan huis over een gift worden beschikt. Voorwaar een zeer succes! BODEGRAVEN. etstal. Uit de loodascnbranderij van ma P. Zaal alhier, staande in Bui- erk, is een partij van ca. 600 Kg. lood reemd. Van ue daders geen spoor. BOSKOOP and. Dinsdagavond brak ten huize den landbouwer W. J. van Arend, \vo- e aan de Nieuwstraat, een felle brand Het geheele huis, zoowel boven als be is uitgebrand. Omtrent de oorzaak men nog in het duister. Assurantie de schade. WARMOND. Gemeenteraad, orzilteide burgemeester. R'czig" de lieeren Hevl en Kruseman. k- voorzitter doet medcdeeling, dat, in- 1 het voorschot aan de bouwvereeni- „Warmunda", zooveel mogelijk spoed worden betracht. rekening en verantwoording der dis- itiezaken is nagezien en in orde be ien. 1 der agenda luidt: Herziening reiding-stratenplan der gemeente, con- artikel 20 der gemeentewet. «er dit punt werd breedvoerig gedis- ieerd, waarna de raad besloot het ger bepaalde in betrekking tot het gedeelte in het dorp tot de Dinsdag- Wetering in de verordening te bren- met de bepaling, dat bij eiken bouw huizen het gevelontwerp aan bet oor- B. en W. zal moeten worden worpen. .begrooting voor de bouwverceniging inmmda". tengevolge van een verge et, ordt verhoogd met f 11,000. verband met de oprichting van een Eerwacht wordt besloten geld hiervoor bikbaar te stellen. gekomen is e«?n adres, van den gemeen- ichter met verzoek om salaris-ver- terwijl hij de toezegging deed in tmeente te komen wonen, zoodra hij roning zal hebbgn gevonden. B. en W. ai voor zijn salaris te verhoeden van op f 750, te beginnen op den dog, dat n de gemeente zal wonen. Mus na eenige discussie besloten, oor de Vakschool voor Meisjes te Lei een adres ingezonden om voor elke je een gelijke subsidie toe te kon- alk aan de leerlingen der Ambaehts- :ol. tsloten wordt dezelfde subsidie toe Ie sen als aan de Ambachtsschool, ihening comptabiliteit wordt goed- iard. rondvraag wijst de heer v. Steyn Je verordening van den vuilnisophaler, 'sommige inwoners zijn hem klachten ore gekomen over het niet-nakomen verordening. Er wordt op gewezen, de vuilnis-ophaler verplicht is alle -vuil mede te nemen, ïema volgt sluiting en gaat de raad in'-geheime zitting. «geluk. Gistermorgen zajn bij den onvegovergang van de landerijen, br- 'fcnde bij de hofstede Meer rust" van iheer Meerburg, de beide paarden voor mestwagen gespannen op hol geslagen, Mij de bereider. de arbeider Voorbij, ïm te vallen en bij andere kwesturen gevaarlijke bloedende hoofdwonde be am. De -paarden werden gegrepen aan Heerenweg, waar een van de twee wop hot tuinhek was gesprongen en is blijven hangen. k toestand van V. is, hoewel ernstig, 'bevredigend. Aanvaring. Gisternacht is door aan- 'mg een reusachtig gat geslagen in de te (dijk) hoek Giootesloot-Leede. N OORD WIJK. Stmeenteraadsverksezing. In aan lig met ons vorig bericht kunnen we melden, dat tot leden van den ge- 'Jiteraad zijn gekozen-6 katholieken, de N. M. Alkemade aftr., C. J. L. v. 'Meer aftr., H. Buyze, A. C. Meyer, C. G- Alkemade aftr., en Th. J. van Went 'r (de laatste no. 7 van de lijst); 2 chris- 'Mistorischen, de heeren P. Admiraal 'lltr., en A. Balkenende aftr.; 2 anti- fömüonairen, de heeren G. van der Wiel ;®G. Kruyswijk aftr.: 2 vrijzinnigen, de jP dr, H. van Nes aftr. en H. Lieffe- en 1 communist, de heer G. H. Krau. STADSNIEUWS. Be Minister van Marine aan de Kweekschool voor Zeevaart. %n dezen morgen was aangekondigd bezoek van den minister van Marine, B'jleveldt. aan de Kweekschool voor 6'öart alhier. Reeds te kwart over ne- an''veerde de minister per .auto uit Haag. Z. Exe. was vergezeld yan zijn adjudant, 'de luitenant ter zee le klasse Diephuis. In liet gebouw werd de minister ontvan gen dcor den commandant en den Raad van Beheer der school. Nadat de mffiister aan velschillende autoriteiten was voorge steld, werd de school bezichtigd, daarbij de verschillende onderdeden. De leerlin gen praestcerdcn gymnastische en mari tieme oefeningen, die zeer de belangstel ling van den minister hadden. Z, Exc. liet' zich volledig inlichten, en onderhield zich met verschillende der leerlingen. Ruim twaalf uur verliet de minister we der de schóól, toegejuicht door de aanwe zigen, en uitgeleide gedaan door verschil lende autoriteiten. Voor het gebouw vertoefden gedurig be langstellenden, diefden nieuwen minister van Marine kwamen gadeslaan, 't Is een sympathiek persoon van rijzige gestalte, innemdnd uiterlijk en aangename manie ren. Van de zijde van het publiek ontving de minister menigen beleefden groet. Ned. R.-K. Bond van Spoor- en Tram wegpersoneel ,,St. Rafaël". De afd. Leiden van bovengenoemden bond hield Dinsdagavond haar maande- lijksehe vergadering in het gebouw „Predi ker". Na de'gebruikelijke opening memo reerde de voorzitter, de heer A. F. Meijer, dat den laat sten tijd geen tak ven bedrijf zoo de aandacht, trok en zooveel, stof heeft opgejaagd als die van spoor en tram. Nau welijks is de reclamestaking bij de Haag- sche tram geëindigd, of in het socialistisch Rotterdam is de Ned. Ver er toe overge gaan eigendunkelijk een staking te procla- meeren. Ofschoon de christelijke tramman- nen ook zeer ontevreden waren, was „St. Raphael" van meening, dat olie middelen nog niet beproefd waren, vooral door de toezeggging van B. en W. De motie Schou ten heeft bewezen dat een groote meerder heid van den gemeenteraad deze staking afkeurt. De directie der N. Z. H. heeft een zeer goede daad tverricht, n.l., de erkenning der organisaties. De frocfc'z/itter heeft liet genoegen |pm wederom 4 nieuwe leden te installeeren. Van het hoofdbestuur was een schrijven ingekomen om de deelname aan den Bonds dag, op Zondag a.s. te Utrecht, zoo groot mogelijk te doen zijn. Mededeeling werd gedaan dat de nieuwe contributieregeling (1 pet. van het minimumloon met 1 cent korting voor elk kind vanaf het 5e) Zater- Idag a.s. in werking treedt. Na de rondvraag," waarvan zeer veel ge bruik werd gemaakt, merkte de voorzitter op, dat-tegenwoordig eigenlijk te veel het stoffelijke het geestelijke verdringt; om die reden zou spreker de eerw. adviseur ver zoeken een volgende vergadering een rede of lezing te houden speciaal gericht op de geestelijke belangen. Hierna sloot spr. op de gewone wijze cfe tamelijk goed bezochte vergadering. Op initiatief der Chr. Middonstandsver- eeniging te K a t w ij k zal a.s. Vrijdag in „Zomcrlust' alhier een vergadering ge houden worden, om. een actie te voeren te gen de zeer liooge tarieven der tram. Ver schillende vereenigingen zijn uitgenoodigd om hiertoe mede te werken. De inaugurc-eele rede van den nieuw be noemden Katholieken hoogleeraar in de ontleedkunde, prof. JBarge, werd gister middag door buitengewoon veel belang stellenden bijgewoond. Velen moesten zich met een staanplaats in het groot-auditori um tevreden stellen. Behalve curatoren, talrijke professoren, en studenten, merk ten we op vele Katholieke medici uit Lei den en van elders, prof. de Groot uit Am sterdam. prof. Groenen uit Warmond, e.a. St. Agnes Meisjes-Patronaat. De viering van het ie lustrum van bo vengenoemd Patronaat werd gisteren her haald voor dé weldoeners en genoodigden. De groote Graanbeurs-zaal was geheel ge vuld met belangstellenden. Gisteren ging hetzelfde program als Dinsdag, dat met veel spanning, ge paard aan veel vroolijkheid werd ge volgd. Het succes van de experimenten van den lieer ën mevrouw ChamblyCar- dec werd luide uitgejuicht. Bij de pauze hield de weleerw. heer Van Emmerik een korte toespraak, waarin Z. Eerw. wees op liet vele goeds, dat in de afgelóopen vijf jaar was tot stand geko men. Een ruim aandeel hebben hierin de ijverige dames-bestuursleden, die door huishoudkunde en godsdienstonderwijs den meisjes zooveel leerzaams bijbrengen. Ook de weldoeners verdienen een woord van bijzonderen dank voor den milden steun, die het Patronaat 'steeds mocht ondervin den. Zonder dezen steun, de „nervus re- rum", de zenuw aller dingen, kan niets tot stand worden gebracht, want een patro naat zonder financiën is gelijk aan een lichaam zonder zenuwen. Dat daarom ieder zich opgeve om te steunen het Agnes-Pa- tronaat, liet grootsche werk voor de Ka tholieke meisj.es, waar zij worden be schermd voor ongodsdienstigen omgang en waar zij opgevoed worden tot .practische huisvrouwen. Na afloop der voorstelling werd den heer en mevrouw ChamblyCardec dank gebracm, voor hun uitnemend geslaagde experimenten. „Vondel". De tooiK-clver. «.Vondel" wil Jiiunenkort als openluchtspel gevep het bekende Bijbel- sche drama van A. v. Delft pr., „Sayl en David". De vertooning zou dan geschieden in de Burcht. Wij hopen, dat, wannéér binnenkort de inteeker lij sten voor kaarten circuleeren, er voldoende belangstelling mogi blijken voor dit mooi en lofwaardig kunststreven van „Vondel". Het bestuur van den Katholieken Kring verzoekt ons mede te deelén, dat de contri- Btttiekaarten niet behoeven w orden op gehaald, daar bij verdere besprekingen is verkregen, dat de veroc niginsf niet valt on- Ingezonden Mededeelingen a 45 Cent per regel, Zaterdags 60 Cent Do fyipuu/afn modellen Zomer- en Stroo- Uü niuündlc hoeden en Sportpetten. H. A. TIMMERMAN, Hofl., Nieuwe Rijn 40. 5091 de verordening betreffende de belasting op publieke vermakelijkheden. De feestavond van de vereeniging zal op a.s. Woensdag plaats hebben. Voor het examen lager onderwijs zijn geslaagd de heeren F. Bey, G. J. van Es sen, W. J. de Konink, J. van Leeuwen, J. de Mey, P. Soophuien, W. Wasenaar, en H. Zaalberg, allen alhier. De Armehraad alhier, verzoekt ons liet onderstaande ter Kennis ven belanghebben den te brengen: Het is ons gebleken, dal ook uit deze ge meente zich*vele personen en gezinnen, dikwijls op goed geluk, naar de mijnsteek in Zuid-Limburg begeven, zonder dat zij zekerheid hebben, aldaar werk en huisves ting te zullen vinden. Onder hen zijn ei- velen, die geheel on geschikt zijn voor den zwaren arbeid in de mijnen. Het gevolg daarvan is. dat bet aantal personen, welke kort na hun komst in de mijnstreek orderstand vragen, on rustbarend toeneemt. Tegen dit op goed geluk werk zoeken in Zuid-Limburg moet derhalve, in het be lang dier personen, ernstig worden ge waarschuwd. Hedenmiddag onstond brand op een zol der van het fourage-magazijn van de veld artillerie aan de Rembrandtstraat. Hoe de brand-ontstond, ligt. zooals gewoonlijk, in het duister. Gelukkig wérd hij, met behulp van enkele emmers water, in den aanvang gestuit, zoodat de brandspuit van de politie geen water behoefde te geven. Hoe onbe langrijk de brand ook was, toch waren er tal van kijkers op de been. Door B. en W. is vergunning verleend aan de Broodfabriek Ceres" tot het uit breiden van de broodfabriek in het perceel Zijdgracht, no. 20, Door dc wed. W. v. <L Wiik is een ver zoekschrift ingediend om verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden, anderen dan sterken drnak, voor éebruik ter plaat se van verkoop in den winkel van het per ceel Haverzaklaan 12. Agenda der vergaderingen van bij het Plaatselijk Comité der K.S.A. te Leiden aangesloten vereenigingen. o Propaganda-commissie van „De Hanze" Vrijdag 9 Mei, half 9 in Hotel v. d. Spek, Beestenmarkt. R.-K. Bond van Bakkers, enz., Zaterdag 10 Mei, H uur in Prediker. R.-K. Gómtlé van Actië.>Iaandag 12 Mei, 8*- uur Patronaat, Hooigracht. Ned. R.-K. (Grafische Bond. Maandag 12 Mei, 8 uur in ..Prediker". R.-K. StucE. Ver. „S. Augustinus", Maan dag 12 Mei, 7 uur in den Turk. N. R--K. Volksbond, Woensdagcl4 Mei, 8 uur in Prediker. R.-K. Kiesvereeniging. Donderdag 15 Mei, uur Patronaat Haarlemmerstraat. Kruïsverbond. Maandag 19 Mei, 's avonds 8 uur in Zomerzorg. DINSDAG. Leiden. Groote propaganda- vergadering in de Stadsgehoor zaal 's avonds 8 uur, door de „Leidsche Missievereeniging". V/GENSDAG. Leiden. 8.15 uur vergade ring van de Missieclub „St. Ig natius" in het St. Pancratius Patronaat, Hooigracht. VRIJDAG. Alphen a. d. R ij n. Half acht. Propaganda-vergadering van den R.K. Fabrieksarbeiders - bond. Spreker den heer Mooij- man. Letteren en Kunst, Huldiging van mevr. van EysdenVink in „Mama Sans Gêne". In onzen kalmon Leidschen schouwburg hebben we ïeeds menige huldiging van tooneelisten meegemaakt. Maar we dach ten er zoo dikwijls aan, dat die viering voor tooneel-jubilea meestal geforceerd werd, en deels bedoeld door de gezelschap pen als een goedmaking van dc recette. 't Was gisteren gelukkig zoo geheel an ders, .bij gelegenheid van het veertigjarig tooneel-jubileum van mevrouw Van Eijs- den—Vink, onder ..het Rotterdamsch Too neel" van de directie Van Eijsden en Tar- taud. Hier waren ge-en kunstmiddelen noo- dig geweest, om het leest te doen slagen. Unaniem was demedewerking. Bereids had zich hier ter stede een hul- digings-comité geconstitueerd, bestaabde uit de navolgende dames en heeren: mr. S. J. Fockema Andreae, eere-voorzitter; mr. J. Klein, voorzitter; mevrouw Jo van Ammers—Küller; mej. J. C. Asman voor de vereeniging van vrouwelijke studenten; A. Goekoop; A. J. Guépin, studenten-com missie; H. L. de Haas, Leidsche Gymna- siastenbond; J. M. Mazurel voor „Litteris Sacrum"; H. du Pon, vertegenwoordiger van de bovenrangen. Ook van de zijde van van het publiek was groote belangstelling. De zaal was zoo goed als uitverkocht. Toen de jubilaresse in het eerste bedrijf van „Mama Sahs Gêne1', waarin zij de titelrol vervulde, optrad, werd zé reeds met hartelijk applaus begroet, en ontving ze na. de eerste acte reeds een bloemen hulde. De feitelijke huldiging hrtd evenwel plaat-s na het derde bedrijf. Als de muziek een treffende ouverture had gespeeld, gingen de tooneelgor.dijnen van een, en stonden dc medespelenden allen in twee rijen ge schaard met het hjildigings-comiié. Dan trad mevrouw Van Eijsden- Vink binnen, vergezeld var. haar echtgenoot. Fanfares klonken, er. aan het handgeklap kwam schier geen einde. Mede namens den eere-Voorzitter, sprak mr. Klein het eerst, om namens de vrien- dn hulde te brengen aan de jubilaresse, en haar toe te wenschen, dat ze even frisch en jeugdig na 10 jaar haar gouden feest zou vieren. De toespraak ging vergezeld van een bloemenhulde en van een bedrag in geld, gesloten in een zilveren caisetto met ii scriptie. Dan hield mevr. v. AmmersKüller een hartelijk speechje tot haar oudere vriendin en bood haar een kostbare bloemenmand aan. De heer A. J. Guépin vertolkte de dankbare gevoeleps van de studenten voor hun „Koningin" van 15 jaar geleden, en deed zijn toespraak vergezeld gaan van een bloemenmand. Mej. J. C. Asman bood bloemen aan ear voor het eerst de officieele hulde der vrouwelijke studenten, terwijl de heer H. du Pon vriendelijke woorden en mooie bloemen offreerde naipens de en thousiaste bezoekers der bovenrangen. De jubilaresse sprak een kort dankwoord aan alle sprekers en aan het geheele pu bliek. Zij verzekerde, gaarne Leiden te heb ben bezocht, omdat men er dankbaar was voor haar praestaties. Wederkeerig bracht zij hulde aan een echtpaar, dat zijn 60-jarig huwelijksfeest vierde, en de huldiging in de baignoire bijwoonde. Steeds weerklonk applaus. Een „lang zal zij leven" werd gezongen, en als reeds en kele malen was gehaald, groeide de hul diging uit tot een algemeene ovatie. Zoo zal de jubilaresse veeJ heerlijke herinne ringen aan Leiden mee naar Rotterdam genomen hebben. Na d,it uitgebreid geworden jubileum- verslag, zullen we niet nader ingaan op de comedie „Mama Sans Gêne", door Chrispijn Sr. bewerkt naar gegevens uit den roman „Madame Sans Gêne" van Emile Moreau. Om zijn bijzondere romantiek met afwisselende geestige en ontroerende scè nes, was dit stuk bij uitstek geschikt voor mevr. Van EijsdenVink onr er de hoofd rol in te vervullen. Haar spel beheerschte den geheelen inhoud. En al zijn we niet bijster enthousiast voor het meer en meer verdwijnend romantische, de jubilaresse heeft het ons aangenaam gemaakt door haai- doorwrocht spel. DE NATIONALE OPERA, Over het nieuwe instituut van den Heer Van Korlaar in verband met de samenstel ling van het nu ontbonden Koopman- gezel schap schrijft „De Kunst": „De toekomst is zeer onzeker. Het ver trouwen der artisten is nog niet groot en zij die van nabij de worsteling om het bestaan eener Nederl. Opera hebben gadegeslagen, vertrouwen de zaak nog min'er. Van e^n geheelen overgang yan de Nederl. Opera naar Den Haag is "dan ook geen sprake. Het gezelschap der Ned. Opera, zooals het thans is samengesteld, valt uiteen en slechts een betrekkelijk klein gedeelte gaat als Nationale Opera raar de residentie over Zeven der hoofdsolisten gaan niet mee. Ook het koor gaat -slechts voor een klein gedeelte mede naar Den Haag. Alleen het orkest gaat vrijwel in zijn ge heel mede op drie of vijf na benevens de kapelmeesters Willem Harmans en Al- bert van Raalte Joh. Gerritsen van Roekei heeft voor de eer bedankt". Alleen op de wereld. Gaarne voldoen we aan het verzoek van de tooneeldirectie Sluijters en Braakensiek, door de aandacht te vestigen op de tweede vertooning van. „Alleen op de wereld". Zondag a.s. in den Leidschen schouwburg. Het Fransche verhaal van Hector Malot zal vooral den scholieren wel bekend zijn. We bevelen het gaarne aan, om de leer zame strekking. In Roermond en Maas tricht vond het de goedkeuring der hooge geestelijkheid. Academienieuws. LEIDEN. Bevorderd tot doctor in de wis- eiv natuurkunde na verdediging van een academisch proefschrift, getiteld: „Inten sities of spectralines on the application of the quantum-theory tot the problem of the relative intensities of the components of the fine structure and of the stark effect of the lines of the hydrogen spectrum", de heer Hendrik Antonie Kramers, geboren err wonende te Rotterdam. Na verdediging van Stellingen werd he den bevorderd tot doctor in rechtsweten schappen de heer George Lodewijk Suer- mondt, adj.-commies bij het Rijksbureel van Statistiek, geboren te Rotterdam, wo nende te 's-Graevnhage. Laatste Berichten. Volgens draadloos ontvangen bericht zal het .stoomschip „Frisia" hedenmiddag 5 uur te IJmuiden aankomen. Hr. Ms. pantserdekschip „Zeeland", dat gisteren van Vlissingen naar West- Indjë is vertrokken, is blijkens ontvangen draadloos bericht hedenochtend half negen Dungeness gepasseerd. Alles was wel aan boord. De voorwaarden van Roemenië aan Hongarije. BOEDAPEST, 7 Mei. De Hongaarsche radenrepubliek heeft, ten einde verder bloedvergieten te voorkomen, den 3en Mei parlementairen naar de Roemeniërs ge zonden om te vragen onder welke voor waarden zij bereid zouden zijn een wapen stilstand te sluiten. Generaal Mardemescu, de opperbevelheb ber der Rcemeensche troepen, heeft daar op voorwaarden gesteld, welke van zeer ingrijpenden aard zijn. Het Hong: Korr. Bur. teektn daarbij aan: Het spreekt vanzelf dat op déze voorwaar den Hongarije slechts één antwoord kafc geven: strijd tot het uiterste. Het heeft groote verbittering gewekt dat de Roemeniërs in strijd met het vol kenrecht een der parlementairen vasthou den. 420e STAATSLOTERIJ. Trokking van Donderdag 8 Mei. 4e klasse -ie lijst. 23d aio 371 43'I 768 771 917 1050 1131 H96 1239 1316*-1411 165B 1745 1811 2359 2581 2717 2931 3029 3181 3252 3540 38!i2 4028 4178 4062 4771 5041 5299 5486 5555 5579 5919 6138 6164 62C7 6579 6750 <4885 7972 8169 8211 8221 9930 10253 10914 10998 11214 11231 11317 11615 11720 11891 11906 11957 12310 12343 12791 12817 12921 13035 11313 13454 13703 13757 13985 14063 14079 14105 14205 14191 14537 14969 15359 15376 15625 16224 16552 16932 16914 17389 17591 17809 18116 1829-1 18103 18681 18MC 19550 19555 19560 19718 20532 20508 20586 20737 00933 Fouten: 4e kl 3e lijst 17322 m. i. 17312, 18189-mg 18187. Stoomvaartberichten. KON. WEST-IND. MAILDIENST- STELLA arriveerde 1 Mei van Amster dam te Paramaribo. HOLLAND AMERIKA LIJN, NOORDAM, van Rotterdam naar New- York, vertrok 5 Mei 6 u. 30 nam. van Ply mouth. ROTTERDAM8CHE LLOYD. KEDIRI, van Rotterdam ndar New-York» passeerde 6 Mei Folkestone. Marktberichten. STOMPWIJK, 7 Mei. Op de gister ge houden eierveiling werden aangevoerd 1185 kippeneieren, die \£ikocht werden voor f 13.70 a f 14.35 per 100, en tevens 210 een deneieren die werden verkocht voor f 13.05 f 13.25 per 100. VOORSCHOTEN, 7 Mei. Veiling V.P.V. Aangevoerd 7S0 stuks eieren, prijs per 100 stuks f14,10f 14,80, 85 Eendeneieren, prijs per 100 stuks f14,50f0Ganzeneieren per stuk f 0,001 0 Konijnen per stuk f0,—0, ZOETERWOUDE, 7 Mei. Eierenreiling Aangevoerd 344 kipeieren f13,50f 00.00; 151 eendeeieren f 11,9512, Telegrafisch Weerbericht volgen s waar nemin gen verrich t in denmorgen van 8 Mei 1919, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand768.6 Groningen Laagste barometeistand: 765.4 Maastricht Verwachting tot den avond van 9 Mei. Matige Oostelijke tot Zuidoostelijke wind, lialfbewolkt, waarschijnlijk droog weer en iets zachter. Financieeie Berichten. Medegedeeld door de firma LkoRuugbok. Amsterdamsche Beura. Officieele Prijscourant. 21/2 Gert. Nederland °/c o/o obL 4 Va% s' 5 «/o - Gecons. Holl. PetroL. Koninkl. PetroL Orion Petrol. Ind. Hand. Bank Cert. Handel. Mij. Amsterd. Lang kat. gew. idem preC Deli Batavia. Besoeki Deli-Mjj. Medan Tabak Rotterdam Deli Senembah Amsterdam Rubber Nederl. Rubber Holl. Amerika lijn aand, idem cert, Holl. Stoomboot Kon. Holl. Lloyd Kon. Ned. Stoomboot. Kon. Paketvaart Rotterdam. Lloyd Stoomv. Mij. Nederland Ned. Scheepv. Unie p Noordzee Java China Japan Aaud. Cult. d. Vorstenl. Actions idem f Hand. Ver. Arasterdam Amer. Hide Leatner Amer. Smelting Ref. Anaconda copper Atch. Topeka Car. Foundry Central Leather Denver Rio Erie Kane. City South, coram1 idem pref. Marine Comm.. idem pref. idem. 41/20/o Missouri K. T. Mexican Nat. 2e pref. Pittsburgh Coal. Southern Railway Steel corp. Studebalcer Union Pacific United Cigar. Maxwell aamL idem incomeb. idem restant bew Koers van het geld: Prolongatie 31/2 pCt, Wiseelr.oteeringen (Amsterdam). V.K. O. K. GU/a 63 827/8 86»/a 86V4 ?3K>/16 94 3553/. 328 790 799 10-1 101 242 239 191i/2 193 2091/2 259Va 514 515 1811/a 178 5261/2 520 230 228 322 320 510 500 200% 196 1131/2 112 377i/a 369i/2 357 347 1933/4 191 171 170 223 220 253 25672 2971/2 2941/2 3263/4 3267a 2713/4 267 1643/4 329 327 I871/4 186 185 184 486 481 1153/, 115 801/a 138 140 9872 9672 961/a 89 88 I03/4 11 -'372 233/s 25 56 551/2 447a 457a 1475/8 1497a 97 971/4 107s 103/4 137a 131/a 57 617a 32 313/4 971/8 96 907« 87 1397s 1393/4 735/8 78 261/2 26% 347i6 36 87 Zicht. Londen Par ij 8 Berlijn Zwitserland Ween en Kopenhagen Stockholm Christiania i 11.761/2 40.80 22.10 50.20 10.90 62.— 66.— 62-90

Leidsche Courant | 1919 | | pagina 3