Uit de Omgeving. •n plaltelandsbcdrijven zullen worden ge demonstreerd. 't Is alweer de zesde Oud- Rhi jnland-bij dragtwelke, uitvoerig de te geven kunsten en bedrijven heeft gede finieerd. Tenslotte werd bezocht .het terrein Tan de Arnheinsche IJsclub, waar gedurende de feestweek verschillende vermakelijkhe den zullen plaats vinden. Om de eigenlij ke zaak, n.l. die van het volksfeest, streng gescheiden te houden van de bijkomende vermakelijkheden, heeft het uitvoerend comité de beide terreinen op een uur af stand van elkander gezocht, 't Zal dus geen gezoek en geloop dooreen zijn, iets wat het cachet ongetwijfeld verhoogt. Aan de aangeboden af schei dsluncli in Musis Sacrum" gaf de directeur van de Arnliemsche gemeentewerken nog enkele technische inlichtingen, die uitvoeriger wei den aangeboden in den vorm van een lijvig boekdeel over Arnhem en zijn toe komstige ontwikkeling. Gemengde Berichten. - Een 60-jarig jubileum. Men schrijft ons uit Oude water: Was het den 2en Mei 19)9 het 50ste jaar dat, C. de Langen in dienst was bij zijn patroon firma J. A. W. Putman een groot feest waarbij hij met de bronzen on derscheiding door H. M. de Koningin ver eerd werd, thans was het feest van niet minder beteekenis. Want heden werd feestelijk herdacht de. dag dat de heer C. de Langen 60 jaar ge leden in dienst trad bij de firma J. A. W. Putman te Oude water. De jubilaris werd bij deze gelegenheid door de firmante een schrijven ter hand gesteld, hetwelk getuigde van een oprechten dank /voor al de diensten die bij gedurende die jaren, meer dan hij verplicht was, trouw an eerlijk heeft vervuld. Als een blijvend cadeau werd ook daar in vermeld dat hem vanaf heden een vacantie wordt gegeven tot. zoolang als O.L. Heer hém als wereld beroeper zal laten voorleven, en wel va cantie met behoud van salaris. Tevens werd hem een cadeau in enveloppe ter hand gesteld; wel een bewijs, dat zijn werk zaamheden zoowel als zijn humaan karak ter hoog op prijs zijn gesteld. Daarvan getuigden ook de wapperende vlaggen in de omgeving van de plaats waar hij jaren achtereen de tabak voor de consumptie heeft gekerfd, gedroogd en verzorgd. Een gestolen paard. Dezer dagen ver miste de heer H. Mensiuck, wonende in de buurtschap Kollen, vlak aan de Duitsche grens een paard uit zijn weide. Het ver moeden bestond, dat het dier door eenen Duitscher gestolen zou zijn. De eigenaar stelde nu in alle richtingen een onderzoek in en smaakte ten slotte de voldoening, het gestolen paard op de markt te Essen te ontdekken. Door zijn kordaat optreden wist hij het uit de handen van den dief te krijgen. Naar wij vememenmoet. de dief bij het stelen uit de weide en het vervoer ge holpen zijn door de Duitsche grenswacht- soldaten. Hél drama te Amsterdam. De 22-jarige Annie C., die in een huis in hei Sarphati- park hij een twist door een revolverkogel werd gewond, is gistermorgen aan de ge volgen van die verwonding in het Binnen gasthuis overleden. Aardbeving. Volgens mededeeling van hot Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt is Zatei- dagnacht om 1 uur 4 m. Greenwich-tijd aan het Ned. Inst, te De Bildt een zeer sterke aardbeving opgeteekend. afstand 9000 K.M. Zeer waarschijnlijk in of nabij Noord- Japan. Brand te Apeldoorn. De biscuitfabriek 'der fa. Blom en Edaitw aan den Arnhem- scben weg te Apeldoorn is Zaterdagnacht geheel uitgebrand. De brand is vermoede lijk ontstaan door het vuur 'vatten om kwart voor twee van een zoldertje boven den oven. De schade is zeer groot, want een gereedstaande verzending biscuuit, ter waarde van f 20,000 ging mede verloren. De fabriek was laag verzekerd. Harteloos koetsier. De zoon van kapi tein S. te Bern mei kwam bij de Vork met zijn motor-rijwiel door verkeerd uitwijken van de koetsier van een rijtuig te vallen. Deze reed door. Een halfuur na het ongeluk vond de heer L. uit Nijmegen, die per auto de plek passeerde, S. met gebroken beenen liggen. Hij bracht den gewonde per auto naar Nijmegen, van waar hij per rijtuig naar de ouderlijke woning is vervoerd. De meerd te St. Oedenrode. Zaterdag middag is te St. Oedenrode ook in verhoor genomen de koopman S. Luhig medeplich tig aan den moord op den heer Kruisbeek. ITïj werd onder sterk politiegeleide naar de St.. Odafabriek gebracht om daar te worden gehoord, waarna hij weer naar 's Herto genbosch getransporteerd werd. S. L., die een soldaten-uniform droeg, zag er zeer verioopen uit. Er was veel belangstelling en luide kreten van afkeer stegen uit het verzamelde publiek op. Ht. was goed, dat de verdachte onder sterk politiegeleide was gesteld, anders ware het zeker slecht mc-t hem afgeloopen. In de fabriek gaf hij aanwijzingen om trent de gepleegde misdaad. Hij zou den directeur de pols en BriUeslijper zou hem iden hals hebben afgesneden. Honderden Inwoners jouwden den moordenaar uit; Lubig werd pér auto naar Sehijndel en van daar per trein naar 's Hertogenbosch overgebracht. Typeerend voor den nieuwen tijd. Art, 23 van het verdrag van den Volkenbond luidt sub b: ..den bond opdragen in het algemeen te waken over de uitvoering van de overeen komsten, die betrekking hebben op het ver voer van vrouwen en kinderen, opium en andere dergelijke artikelen". Gasverstikking. Drie slachtoffers. Zon dagochtend troffen buren het gezin van Jan Nuyten. bestaande uit 7 personen, te Bergen op Zoom, geheel bewusteloos in zijne woning aan. Bij onderzoek bleek, dat eene zware gaslucht in de woning hing, die voortkwam uit een balanslamp in de woon-, tevens slaapkamer, welke defect bleek te zijn. Onmiddellijk ingeroepen geneeskuiyligc hulp baatte slechts in zooverre, dat de vrouw en twee kinderen, hoewel bewuste loos, nog gered konden worden. De man en drie kinderen, bleken overleden te zijn. Drie kinderen, die boven sliepen, waarvan de oudste nog naar beneden was gekomen, daar hij onder aan de trap lag, zijn blijk baar het eerst door de gasverstikking aan gegrepen. Allen 'zijn naar het ziekenhuis vervoerd. KERKNIEUWS. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot professor in de Liturgie aan het Groot-Seminarie te Warmond, den weleerw. h#er W. Appelman, kapelaan te Amsterdam (II. Catliarina); tot pastoor te Spaarnwoudc a. d. Lie, den weleerw. beer J. H. H. Saulenn; tot pastoor te Hellevoetsluis den weleerw. heer A. G. van den Berg, kapelaan k Lan ge r a a r. De weleerw. paters Franciscanen Dona- tus van Adriehem, Sigebertus Maal en Wil- fridus van Dijk, zullen naai' Australië ver trekken om te Sydney een juvenaat voor opleiding van priester te openen. Father J. L. M. Waterreus. Zaterdag is te Scheveningen na een lang durig lijden na meermalen voorzien te zijn van de HH. Sacramenten in den ouderdom van ruim 60 jaar overleden de zeereerw. heer L. J. M. Waterreus, oud-missionaris van Engelsch-Indië. Father Waterreus was als missionaris in Britsch-Indië een 20-tal jaren werkzaam als professor aan het college te St. Mary en als aalmoezenier van het Britsche leger in de Pendsjaab. Een ziekte, door het langdurig verblijf in de tropen ontstaan, noopte hem weder, tot herstel van gezondheid naar Europa terug te keeren. Onderweg verergerde de ziekte Hij bracht het niet verder dan tot. Keulen, waar hij in het St. Antonius-gast huis werd opgenomen. Later werd hij naar Jiet St. Andreas-gathusis te Utrecht ver voerd, waar hij tweemaal een amputatie aan zijn been onderging. Een bedevaart naar Lourdes heeft hem, naar hij dikwijls zelf verklaard heeft, het gaan mogelijk ge maakt; ondanks de zware operaties, die hij had moeten ondergaan. „Msbd." De zeer velen in Leiden, die van Father Waterreus' populair-wetenschappelijke voordrachten hebben genoten op vergade ringen van Geloof en Wetenschap, Vrou wenbond of Studenten-vereenigiug, zullen den overleden priester wel in hun gebeden willen gedenken. Huldiging prof. dr. Jos. Schrijnen. In Hotel des Pays Bas te Utrecht, had Zaterdagmiddag in tegenwoordigheid van tal van familieleden, vrienden en vereer ders, de huldiging plaats van prof. dr. Jos. C. F. II. Schrijnen, hoogleeraar, vanwege de St. Radboudstichting, ter gelegenheid van diens 25-jarig priesterjubileum, feite lijk op 10 Maait vallende, doch waarvan de viering was uitgesteld. Onder de vele aanwezigen waren o. a. Z.D.H. L. J. A. H. Schrijnen, bisschop van Roermond, (broeder van den jubilaris); Mgr. J. A. S- v. Scliaik, president van het Klein-Seminarie Culemhorg; de zeereerw. heeren C. Hartman en J. W. Peeters, resp. directeur van het Groot-Seminarie te Rij- senburg en van het Bisschoppelijk College te Roermond; prof. dr. J. V. de Groot O.P., hoogleeraar aan de Gem. Universiteit te Amsterdam; dr. Jos. Cuijpeis, architect te Roermond; .prof. mr. J. Veraart, hoog leeraar aan de Techn. Hoogesehool te Delft; prof. dr. S. van Veen, hoogleeraar in de theologie aan de Universiteit tc Utrecht; prof. dr. W. H. Keesorn, hoogleeraar aan de Veeartsenijkundige Hoogesehool te Utrecht; de Eerste Kamerleden jlir. mr. J. W. Bosch van Oud-Amelisweerd en mr. W. H. J. Th. v. Basten Batenburg; bestuur en tal van leden van de R.-K. Stud. Ver. „Veritas". De voorzitter van liet buldigingscomité, dr. C. J. Vinkesteyn, inspecteur der Gym nasia te Den Haag, sprak den jubilaris toe. Geen wonder, aldus spr., dal voor uwe vele vrienden nw priesterjubileum een wel kome gelegenheid bood, om u te huldigen en te eeren. Niet alleen in woorden, maar ook door een -daad van blijvende waarde, n.fl. geld voor een fonds tot vorming van een boekerij ten behoeve van de studie der linguistiek en cultuurgeschiedenis. Prof. dr. Jos. Schrijnen dankte voor hpt huldeblijk hem aangeboden en dr. Vinke steyn voor de welwillende woorden tot hem gesproken. Ook dankte spr. dr. H. v. d. Velden te Nijmegen voor diens welwillend heid als secretaris-penningmeester der fctil- digingscommissie te willen optreden. Velen maakten hierop van de gelegen heid gebruik om den jubilaris mondeling te coplimenteeren. SPORT. VOETBAL, NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. De uitslagen. Westelijke afdeeling. Ie klasse B. Schiedam: DordrechtR. F. C. 15 Vlaardingen: D.-V. S.'t Gooi 02 2e klasse n. Bussu'm: Allen Weerbaar—A.S.C. 41 Kampioenschap van Nederland. Amsterdam: A, F. C.N. A. C. 2—0 Deventer; Go-aheatlAjax 22 De stand der kampioen-competitie is .thans: ge6p.gew.gel.verl.v.teg.pnt.gem. Ajax 5 3 2 12—6 8 1.60 A. F. C. 4 2 2 4—1 6 1.50 Go ahead 3 111 4-4 3 1.— 'N. A. C. 4 1 3 7—7 2 0:50 Be Quick (Gr.) 4—13 3—12 1 0.25 KORFBAL. NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. kampioenschap van Nederland. Leiden FluksOnder Ons 9—0 Fluks kampioen. F 1 u k s—O. O. 9—0. FJuks komt met een invaller. De gasten pakken flink aan. Er zijn verschillende in dividueel vlugge en goede spelers onder. Doch voor Fluks was het vaak vrij gemak kelijk hun spel te ondervangen. De gast- heeien hebben geruimen tijd werk, eer ze de leiding hebben veroverd. Slechts een enkele maal is hun eigen doel in moeilijk heden, daar O. O. ongevaarlijk voor doel is en ter dege wordt bewaakt. De Fluksers missen vaak de mooiste kansen. Rust komt slechts met 4—0. Na hervatting staat het spel op hoogcr peil. Fluks pakt flinker aan en de gasten hcuden uitstekend vol. Vooral in het mid denvak wordt soms zeer goed gespeeld. O. O. brengt den bal beter door en zet haar aanvat aan het werk. Deze komt echter niet vrij en daar Fluks nog niet erg for tuinlijk is, blijft geruimen tijd de stand onveranderd. Eindelijk maakt Truus Hochs no. 5 en kort daarna 6. Met de begin-opstel- ling brengt Fluks den stand op 8—0 en voor einde nog eenmaal den korf te vinden. O. O. houdt tot einde prachtig vol. NederlandZweden. De Ned. Voetbalbond heeft een telegram van den Zweedschen Bond ontvangen, waarin wordt medegedeeld, dat de Zweden de moeilijke en kostbare reis met Pinkste ren naar Nederland alleen dan zouden wil len ondernemen, indien de Ned. Voetbal- bod de garantie wilde geven, dat nog di^|/' jaar de „return-match" in Zweden zou worden gespeeld. Het voornemen bestond, den „return wedstrijd" eerst in 1920 te gaan spelen, maar thans is namens den Ned. Voetbal bond bericht, dat indien onmiddellijk de definitieve toezegging wordt gedaan, dat het Zweedsche elltal den tweeden Pinkster dag kan worden tegemoet gezien, het Ne- derlandsche elftal in Augustus de reis naar Zweden zal ondernemen. Een watersport-hotel. De Voreeniging voor Vreemdelingenver keer te Sueek heeft het plan opgelat, in de onmiddellijke nabijheid der stad, aan de Haakesloot* een hotel te stichten, speciaal in verband met de toenemende belangstel ling voor het watertoerisme in deze streek. Het ligt voorts in de bedoeling, dit hotel tc maken tot een centraal punt voor de wa tersport aan de Friesche meren. ALPHEN a.'d. RIJN. Voetbal. De vriendschappelijke wed strijd tusschen Alphenc I en het Amster- damsche Meeuwen-elftal, welke gisteren op het terrein van A.V.V. alhier werd ge speeld, werd na een interressanten strijd door eerstgenoemd elftal met 32 ge wonnen. Drankbestrijding. Alhier is opgericht een afdeeling van den Nat. Chr. Gehcel- onlhoudersbond. HILLEGQM. Distributie. Bon 400 V/j ons rijst; 401 1 ons bruine boonen (zoolang de voorraad strekt); 402 1 ons jam; 403 1 staaf kali-zeep; 404 1 pak kaarsen; 405 2 ons spek; 406 ons suiker; bond 53 der aardappelkaart 5 K.G. aardappelen. Benoeming. In de vacature A. W. Nieberding is door Z.D.H. den Bisschop tot armmeester benoemd de heer A. Leli- veld. Mej. F. L. L. Faassen alhier is benoemd tot onderwijzeres aan de St. Antonius- school te Nieuw-Vennep. Geslaagd. Onze plaatsgenoot, de heer J. H. Verleur Jr. is geslaagd voor het examen van onderwijzer. Trourig. Het 2i£-jarig zoontje van den heer L. P. Berkhout alhier is aan de gevolgen van brandwonden, doordat het kind kokende thee over het lichaampje kreeg, overleden. BODEGRAVEN. Werkloosheid. Door de afd. Bodegravcn- Zwammerdam van den Ned. R.-K. Volks bond is het volgende adres gezonden aan den Raad dezer gemeente: Aan den Raad der gemeente Bodegraven. Geeft eerbiedig te kennen het bestuur van den Ned. R.-K. Volksbond afd. Bodc- graven-Zwammerdam. dat door de bijzondere tijdsomstandighe den geheel buiten de schuld der arbeiders in dc verschillende vakken, de werkloos heid van den arbeidersstand met den dag toeneemt, dat het voor dc bestendige rust in de ge- 'meente van het hoogste belang is, dat de arbeiders zooveel mogelijk aan werk wor den geholpen, omdat anders de gedwongen ledigheid zeer nadeelige gevolgen zoowel voor de arbeiders en hun gezinnen als voor de genieenschap zou hebben, redenen waarom adressant eerbiedig uw geacht college verzoekt maatregelen te beamen qui zooveel mogelijk althans van gemeentewege in den bestaanden nood ie voorzien; meent met den meesten eerbied uwen Raad te mogen wijzen op de mogelijkheid Ijhans over te gaan tot slechting van den dijk aan de Zuidzijde. Hooge prijzen. Door den landbouwer H. Speelman alhier is aan do fokvereeni- ging te Tholen een fokstier verkocht voor de kapitale som van f 2500. KATWIJK. Bolienveilng. Hier is een veiling ge houden van te veldstaande enkele en dub bele soorten bloembollen. Het gewas stond vrij goed. Er werden weder flinke prijzen besteed. De handel in bloembollen begint wer te leven. D. T. Murillo brachten op f '11D. T. Salvator Rosa duim f 12, D. T. Vuurbaak 17, D. T. Le Matador f 20, E. v. T. Kardinaal Rampollo f 30, E. v. T. Pink Beauty f 20, E. v. T. Couleur Cardi- naal f 25, E. v. T. Mon Tresor f 30, E. v. T. Proserpine f31, E. v. T. La Reine f7. LEIDERDORP. Onderwijs. Mej. J. F. Woudstra, on derwijzeres alhier, is met ingang van 1 Mei eervol ontslag verleend. LISSE. Distributie. In het tijdvak van 5 tot 10 Mei is verkrijgbaar op bon 191 34 ons sui ker; bon 192 1 ons rijst; bon 193 twee ons jom; bon 194- een ons cacaodoppenpocder; bon '195 een pakje pudding; bon 196 twee ons kalizeep; bon 197 twee ons spek en bon 25 der aardappelenkaart 32 K.G. kleiaaxd- appelen. Arbeiderswoningen. De architect L. Tobal alhier, is aangesteld als architect over den te bouwen 34 arbeiderswoningen ten behoeve van de Woningbouwvereeeni- ging „Volksbelang" alhier. NIEUWKOOP. Emmabloem. De opbrengst der Em mabloem alhier bedraagt f 5861. NOOTDORP. Distributie. Van 5 tot 10 Mei: Bon 63 een stuk harde zeep of een pakje zeeppoe der naar keuze; bon'65 een half pond jam: bon 67 een half pond rijst; ban 69 2 ons kaas; bon 71 een stuk toilletzeep, zoolang de voorraad strekt; bon 73 een half ons vermicellie of macaroni, naar keuze; bon 75 2 ons kaR-zeep: bon 24 5 kilo aardappe len; bon 23 een pond peulvruchten; bon 9 een half pond spek; bon 7 3V£ ons suiker; bon 49 een pakje kindermeel. Maandag 5 Mei van 4 tot 6 uur uitrei king der brandstoffenkaarten a 10 cent per stuk, ruilen van een nieuwe kaart (normaal margarine) alleen tegen inleve ring van het lichaam der oude kaart. Schoenen verkrijgbaar (in alle malen) bij A. van Winden, bon 13 der boterkaart. zoolang de voorraad strekt. NOORDW IJKER HOUT. Distributie. Van 510 Mei is verkiijg- soenkaarten (margarine) zal plaats heb- rijst; bon 40 34 ons suiker; bon 41: 1 ons kaas; bon 42: 1 stuk kalizeep van 2 ons; bon 43: 2i ons Amerik. spek; bon 34: 5 Kg. aardappelen: bon 40 peulvruchtenboekje: 2 ons br. boonen: bon 41 idem 2 ons gr. erwten; bon 25 kinderkaart 34 ons suiker; bon 26 idem 1 pakje kindermeel. Vanaf 3 Mei gelden de volgende prij zen voor huisbrand: anthraciet f 3.46 per eenheid (75 Kg.); eierbriketten f 2.90 per eenheid (75 Kg.); stukkolen f 3.15 per een heid (80 Kg.), afgehaald bij den handelaar; thuisbezorgd 10 et. per eenheid meer. •M.i«srtTCi»'.ycyDE. Benoeming. Met ingang van 29 April is benoemd tot onderwijzer te Bergen op Zoom de heer J. C. Bijlemeer. Distributie. Verkrijgbaar van 18 Mei op bon 4: 5 K&. aardappelen; bon 6 wit een half pond suiker, erwten of boonen; bon 6 zwart een half pond suiker; bon 7 wit an derhalf ons rijst: bon 7 zwart een half pond kaas. SASSENHEiM. Gemeenteraad. Voorzitter, dc burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heeren C. Rijnsburger en II. Bader. De voorzitter feliciteerde den heer O. van Eek, gemeente-secretaris met het feit, dat hij den Isten Mei den dag herdacht heeft, waarop hjj voor 29 jaar als gemente-secre- taris optrad. De notulen werden na voorlezing onver anderd goedgekeurd. Ingekomen is een verzoek van A. van Lierop, om verlaging van Hoofd. Omslag 1918, wegens achteruitgang van zaken. Daar dit verzoek le laat is ingekomen, wordt besloten er niet op in te gaan, doch adressant gemakkelijke betalingsvoorwaar den te stellen. Besloten wordt evenzoo te handelen met een verzoek van dezelfde strekking van P. Meyer voor diens zoon. De jaarverslagen van de Vereeniging R.-K. Wijkverpleging en de Woningbouw vereniging, zoo ook winst en verliesreke- tning van de laatste, zullen bij de leden circuleeren. Naar aanleiding van een ingekomen klacht van de Kon. Ned. Auiomobielen- club, waarin er op wordt gewezen, dat dooi de jeugd yaak met steenen naar automo bielen wordt gegooid, werd door den voor zitter meegedeeld, dat de hoofden van scholen reeds op dit euvel gewezen was em hij riep ook tevens de hulp der ouders in. Dc heer Speelman stelde voor het grint op het wandelpad te verwijderen en daar voor schelpen te strooien. Ingekomen is een verzoek van J. Flippo e.a., waarin hulp van den raad wordt inge roepen over verbetering van een overpad over het land in eigendom van den heer Jochoms aan den Minnewcg. Dit verzoek wordt in handen gesteld van B. en W. voor advies. De voorzitter deelde mede, dat, j.l. Maan dag de heeren Marbus, Bader, do geraeen- teopzichter, de heer A. L. Verhoog en de- voorzitter tc Amsterdam een onderhoud gehad hebben met een der hoofd-ambtena- ren van het gemeentelijk technisch bureau, 'om advies in te winnen over het beste rioleering-stelsel voor onze gemeente. Uit bet onderhoud was gebleken dat liet stelsel zooals door den heer A. L. Verhoog alhier .wordt toegepast, voor gemeenten, die geen waterleiding hebben, zeker het beste Dinsdag zijn de voorzitter en de liee Marbus, Roozen en Verhoog op andig geweest bij den Minister van Watersti om de bezwaren toe te lichten omtrent voorgestelde wegverbreeding in onze meente. Tevens was den Minister een plan <jj gelegd omtrent wijze van wegvc-rbreed zooals den raad deze zich gedacht Plannen en teekening \varen gen door den heer A. .L Verhoog. De Minister zegde toe, deze plannen overweging te zullen nemen. Alsnu kwam aan de orde het punt trent den gemeentearbeider Vonk. D deze beambte wegens gezondheids! oesi niet- i.ri gemeentedienst kan blijven besloten hem tot Maart 1920 een sa!- te kennen van f 17.per week. Warn genoemde beambte, met Maart 1920 in termen van pensioen valt, kan men al: nog zien, hoe men deze zaak verder afhandelen. Hierna gaat de raad in geheime zitti Na heropening wordt op voorstel B. en W. besloten met 1 Juni a.s. de tributie op te heffen. Alsnu was aan de orde salaris-regel ambtenaren.. Op voorstel van Ged. Staten worden sdlarissen van burgemeester, secret! gemeenteontvanger en wethouders zot nig geregeld dat de burgemeester een s ris ■ni'-i van"f2200.de sc-cretarii meenteonlvangcr van f 3495.en de houders van t - per jaar. De overige salarissen worden als vastgesteld: 1. ambtenaar ter secret f 1500.met twee 2-jaarlijksche verl gingen; 2de ambtenaar ter secretarie Chef-veldwachter f 1300, met 4 twee lijksche verhoogingen van f 50: de in andere politieagenten f 1200 per Voor tegemoetkoming kleeding wordt per jaar gegeven, en voor het bezit poiitie-diploma met aanteekening f 50, der aanteekening f 25. De gemeente-a der Meijer ontvangt f 22.50 per week e: beide anderen f 22.per week. De i gasfitter f 14O0 en de gasfitter f 1? week. De parkwachter f 22.50 per week! gemeente-opzichter f 1200 per jaar en 1 werken boven f 2000, doch minder f 20.000, bovendien 5% van de aaunemi som, werken boven dit bedrag wordeu der geregeld. De schoonmaakster School f 110. Al deze salarissen gaan Januari 1919. Namens alle gemeente-aiublewl- brengt de voorzitter dank aan de If voor de toegestane verhoogingen. Eenige af- en overschrijvingen dii 1918 worden goedgekeurd. Bij de rondvraag stelde de heer naar voor het gras langs den Minnew doen verpachten. Aldus wordt beslotet VOORHOUT. Benoemingen. Z.D.H. do Biss heeft tot Kerkmeester herbenoemd! heer P. van Rijn en tot Armmeester heer P. van der Hulst G? Thz.( ierw de vacature C. Prins Lz. tot Armmi is benoemd de heer P. Warmer dm oudste. Bevolking. In de eerste 4 mal van dit jaar bedroeg in deze gemeente aantal geboorten .slechts 14, terwijl sterftecijfer 24 bedraagt, wat zeker is to noemen. VOORSCHOTEN Distributie. Dc afgifte van veto soenkaarten (margarine, zal plaats ben, uitsluitend onder overlegging oude margarinekaarten, en tevens kindermeel kaarten voor kinderen van jaar van bewoners van het dorp dagri van 111 uur aan het distributiebui! en voor de bewonres van den Rijndij» Dinsdag 6 Mei van 45J uur des nsi dags in de O. L. school. WARMOND. Geslaagd. Voor het examen l.o. 's Gravenhage geslaagd de heer S, Dijken. Aanbesteding. Naar wij vernemen op 126 Mei a.s. de aanbesteding plaatsI ben van 32 woningen der stichting" munda. WASSENAAR. Bloembollenveliing. Op de Zalei 1.1. alhier gehouden bloembollenvei werden o.a. de volgende prijzen besl Golden Spur f 10: Gele crocus f 11 Purpurea Grandiflara f 13; Got-Gn Due f 11; Gele Prins f 10; Prins van ten f 17; Couleur de Cardinal i 30; grisdelin f 4.50; alles per bed van lengte. De bloembollen, geplant ton' der R.K. Kerk, brachten f 729 op. ZQETERWOUDE, Distributie. Geldig van 39 Mei: 105 voor 2 Kg. klciaardappelen; bon 90 1 ons groene erwten; bon 80 voor?_ rijst; bon 90 voor 1 stuk huishoodl bon 18 (zachte zeep) voor 2 ons spek; 108 voor 3 Kg. veenaardappeien; voor 1 ons bruine boonen; bon 1 kaart kenrijst; bon 3 kaart ziekenhavert bon 42 voor 1 ons capucijn-Trwtefl; J# voor 1 pak aardappelenmeel; bon 8' 1 ons sago; bon 41 voor ons suiker 71 (toiletzeepkaart) voor 1 'pak zc'-pP08 bon 14 (kinderzeepkaart) voor 1 stuk" houdzee. Melkhandelaren gelieven zoo sp« mogelijk dc bonnen in te leveren bonnen ingeleverd na 8 Mei gelde11 meer den toeslag. 7.WAMMERDAM. Geslaagd. Voor onderwijzeres i LTtrecht geslaagd mej. M. Hauwert, d Distributie. - Van 3—9 Mei is verb baar op ibon 47: 250 gr.suiker; lg 1250 gr. rijst; bon 49: 250 gr. spek, bo 100., gr. havermout; bon 51: 100 gr. neir's; bon 52: 250 gr. gr. erwten; W 150 gr. kaas 20-tbon 54: 1 stuk bon 55: 5 Kg. klei-aardappelen; Kinder 16: 250 gr. suiker.

Leidsche Courant | 1919 | | pagina 2