Uit de Omgeving. Verder vrijheid lalen voor iiuuviüucclen smaak. Alios zal er eenvoudig moeten zijn, maar van het allerbeste, terwijl het geheel op een minimum-bediening modern moet zijn ingericht. Behalve, het prettiger wonen, zal het ge zelliger en intiemer zijn. Het zedelijk leven zal, waar deze nieuwe opbouw van een faoogcr ideaal uitgaat, vanzelf op een hooger peil komen, niet door .allerlei voor schriften, maar door een goede traditie, die in de plaats, zal komen van de oude sleur. Wat de studie aangaat, deze zal er on eindig bij winnen. Ten eerste door de veel grootere rust en onbezorgdheid van omge ving. En dan door het samenwonen met 'ouderen, die meer ervaring hebben en lei ding kunnen geven. In ieder opzicht zal dus zulk een woninggroep een oplossing [zijn yan de vraagstukken der studehtcn- samenleving. Economisch is* het een zoo vanzelf sprekend iets, dat spr. niet begrijpt dat men cr al niet veel eerder toe is over gegaan. Daar nu zulk een woninggroep de een heid zal zijn, waaruit het studentendoip zal zijn samengesteld, zullen meerdere zul ke groepen de mogelijkheid van verschei denheid in eenheid geven, welke zoo noo- dig is. De verschillende woongroepen zul- Jen, elk hun cachet krijgen. Er zullen ook groepen voor meisjes-studenten kunnen zijn. Doch alle woninggroepen moeten sa men hoar eenheid vinden in een centrum c van het studeritendorp. Dit moet voor ieder student uithoofde van zijn student-zijn toe gankelijk zijn. Het zal allereerst een cen traal gebc-uw zijn, waar het studieleven geconcentreerd is, waar de faculteiten een levend bestaan kunnen voeren, lezingen {worden gehouden, waar een muziekzaal, een bibliotheek en een looneel moeten zijn. Behalve middelpunt van het geestelijk le ven. moet het centraal gebouw ook gele genheid geven tot eten, een gezelligheids lokaal hebben en gelegenheid geven tot het herbergen van gasteft, studenten van vreemde universiteiten enz. Een belangrijk deel van dit centrum moet worden ingeno men door sportterreinen, die. zooals trou wens het geheele centrum, voor alle stu denten toegankelijk moet zijn. De lichame lijke ontwikkeling der studenten zou hier door arnmorkelijk beter worden. Spr. deelde vervolgens mede, dat om tot 'dit. studentendoi p te geraken, er een comité van voorbereiding zal worden gevormd. Studenten van diverse richting, professo ren en zakenlieden uit de buitenwereld pullen worden uitgenoodigd in dit comité zitting te nemen. Verder zal contact wor den gezocht met de regeering en de ge meente, Het comité zal een brochure van het plan uitgeven. De architect De Bazel is reeds bezig met een ontwerp en een kosten berekening. Voor het bijeenbrengen van geld hoopt men op de ontvangst van een rijksvoorschot, gemeentesteun enz. Locaal Rijkstelefoonnet. Aanvullingen en wijzigingen in de naam lijst cler aangeslotenen aan het locale rijks- telefoonnet in de maand Maart 1919: Nieuwe aansluitingen: 1265, J. C. Pieter- ee, Hooge Rijndijk 42. 1759, Mevr. H. v. WensenStatz, Breestraat 81. 17G8, J. C. van Hoolwerff, Kort Rapenburg 2 boven Wijzigingen: 988, C. A. van Dorp, Hec- i-ensingel 5 woont thans Hecrensingel 7. 1090, fa. Bleijs en v. d. Kroft, Hooge- woerd 173, overgedragen aan N. V. Natio naal Veem. 332, fa. Koerts en Teenstra, 'overgedragen aan de fa. Matla en Siege- laar, L. Pieterskerkkoorsteeg 16. 14-19, prof. W. P. Verschaffeit, overgedragen aan W. P. Jorissen, redactie Chemisch Weekblad, Wasstraat 37. 1182, fa. wed. W. J. N. de Kok, Bloemmarkt 24, vermel den in plaats van M. J. A. de Kok, agen tuur en commissiehandel. GEVONDEN VOORWERPEN. 3 ledige zakken; zilverbon van f 2.50 Xgevonden in een R.-K. kerk); medaillon met damesportret en haar; zwarte dames handschoen; sleutels; handwagen; zwart damesbont; 2 zijborden van een handwa gen; portemonnaie met inhoud (w.o. éen gevonden op het stations-perron); heeren- parapluie; bril; automobielketting; bril in étui; zwarte rijwielpomp; gouden ring met wit steentje; zakwoordenboek; twee Fransehc leesboeken; ring met 15 sleu- |blt|jes'; gouden potlood; kous; zilveren armbandje; 3 bankbiljetten van f 10; ijze ren raamhekje; bloedkoralen armbandje; fluweelen zak; zwart handtaschje inet zakje koek enz.; 10 witte zakdoekjes; wit tafellaken. Gevonden in de eleclrische tram: por temonnaie met inhoud; étui met kam en spiegeltje; een donker-bruine en een licht bruine glacé-handschoen; zwdrte reis- ftaijch; zwarte sehooltasch; oversfchoen; pakje kleeding; dames-parapluie. Gevonden in het postkantoor: een zilver bon van f 1. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen eiken werkdag, behalve Don derdags en Vrijdags van 1 tot 3 uur n.m. ten politiebureele alhierx Gemengde Berichten. Vergaderzaal ontruimd. Nadat tijdens deze verkiezingsperiode bijna alle wijkver gaderingen der S.D.A.P. te Amsterdam door anarchistische tegenactie in de war gestuurd waren, had het federatiebestuur der S. D. A. P. besloten geen wijkvergade ringen meer te houden. Daarom werd Maandagavond tevens als protest tegen dit anarchistisch optreden, een groote open bare vergadering in Handwerkers Vrien denkring gehouden, waar de heer Gerhard an mr. Mendels het woord voerden. Be- kende leiders der wcrkeloozen en gedemo- biliseerden kwamen in debat en werden door de aanwezige S.D.A.P.ers uitgefloten. Hierop hebben eenigc bij de dagelijksche demonstraties niet onbekende personen stoelen opgenomen en door de zaal geslin gerd. Een politiedetachcment onder aanvoe ging van iwee inspecteurs trad Kracntda- dig tegen de ordeverstoorders op. De zaal weid ontruimd en buiten werden de bezoe kers van de vergadering door clim aeeren- d>' po1..1 ie uiteengedreven, waarbij harde klappen vielen. De relletjes te Amsterdam. Opgescho ten jongens, die zich gisternamiddng op het Spui te Amsterdam trachtten te ver zamelen en daarin door de politic verhin derd werden, zijn in den loop van den mid dag naar de Haarlemmerstraat gegaan en hebben daar, evenals in den Jordaan, den I boel op stelten gezet. In de Haarlemmerstraat heeft de politie in verband daarmede moeten chargeerer.. Bij den goud- en zilversmid Boucliette werd voor de tweede maal in drie weken de ven sterruit verbrijzeld. De winkelier, met een revolver gewapend, kon diefstal voorko men. Gisteravond was het tamelijk rustig in de stad. Toch doken telkens troepjes plebs uit steegjes op en verschenen dan in de winkelstraten, waar zij politiemannen er gerden en treiterden. Een enkele maal gin gen zij lot baldadigheden over. Een groote ruit van het magazijn Nederland, op den Nieuwendijk, hoek Dam, werd ingegooid. Naar aanleiding van deze vernieling zijn vier mannen gearresteerd. Er zijn ook nog ruiten vernield bij de firma W. van Amerongen, op den Singel, en van een manufacturenwinkel aan den Nieuwendijk 101. Oude Cols aangehouden. Een agent heeft te Maastricht een schipper aange houden die in zijn schip niet minder dan 150 potten en kruiken Oude Bols en Pape gaai verborgen had met de bedoeling die naar België uit te voeren. Vlektyphus. Een .bedelaar vervoegde zich in do afgeloopen weck bij den arbei der V. d. B. te Zevenhuizen. Hij bleek ziek te zijn. Terstond werd een dokter gehaald, doch hij moest eerst gereinigd worden, dat dan ook gedaan werd. De zwerver, die vlektyphus bleek te hebben, werd naai' Rotterdam vervoerd. Twee zoons van v. tl. B. werden ook ziek. Ook zij bleken door vlektyphus te zijn aangetast, en naar we vernemen zijn er nu al drie gevallen in datzelfde gezin. De burgemeester dezer ge meente heeft een wachtpost geplaatst bij het huis der lijders om overbrenging dei- besmetting tegen te gaan. Stomplicht. Minister-president Ruys de Beerenbrouck, die nog als kiezer voor het Staten-district Maastricht, staat inge schreven, is Maandag uit Den Haag over gekomen, om hier zijn stemplicht te ver vullen. Een avontuurlijke nacht. Men schrijft uit Maastricht aan ,,de Tijd": Zondagavond ontdekte de heer M., die even wilde gaan zien of er soms nog brie ven aan zijn kantoor waren bezorgd, dal ^er in de aangrenzende slijterij en brande- rij, op den hoek van de Boschstraat en St. Anthoniusstraat, dieven aan het werk wa ren. Hij waarschuwde de politie, doch toen deze kwam, hadden de dieven juist over de daken cle wijk genomen. De hoofd agent der recherche Claessens en de agent van de Winckel volgden de dieven op hun tocht over de daken. Dat zij op het goede spoor waren be wees het vinden van een schoen, door een der dieven in een dakgoot verloren. Be grijpelijkerwijs ging de avontuurlijke nachtelijke tocht niet vlug en met allerlei bezwaren gepaard. Telkens verschrikten de slapende menschen, als zij het gerom mel op hun daken hoorden, en overal vertoonden zich beangstigde gezichten voor de dakvensters. De daken waren met een dun laagje sneeuw bedekT. Eenmaal tuimelden beide agenten met een schoorsteen en al (waaraan zij zich wilden optrekken) naar beneden en kwa men op een iets lager gelegen dak terecht, wonderlijk genoeg zonder zich te bezeeren. In de Grachtstraat verloren zij de dieven uit het oog en verlieten zij de daken, om naar het tooneel der inbraak terug te kee- ren. Daar vonden zij op de achterplaats een touw met knoopen en ijzeren haak, met behulp waarvan zij over den 3 Meter hoogen muur waren geklommen. Ook hadden de dieven een jas, vest, lan taarn en een portefeuille met vrouwen portret achtergelaten. In de slijterij was de toonbanklade ge licht. Er werd vermist 136 francs, 120 a 130 gld. aan zilverbons en 2 biljetten van 10 gld. Over den vloer lag echter een groot gedeelte van het geld verspreid, wat de dieven in hun overhaaste vlucht weer hadden verloren, zoodat er slechts een 100 gld. zoek is. Met behulp der gevonden voorwerpen kon de identiteit der dieven worden vast gesteld. In hun woning werden zij niet aangetroffen, doch gistermorgen in de vroegte werden beiden gearresteerd, toen zij hun huis wilden binnen sluipen. Het zijn twee beruchte smokkelaars, zekere G. F. en C. H., wonende in de buurt der Looierstraat en -gracht. De treiler „Oceaan III". Omtrent de scheepsramp van den stoomtrcilcr „Oce aan III" vernam de berichtgever van de „N. Ct." te IJmuiden nog de volgende bij zonderheden van de bemanning van den daar binnenkomenden stoombeuger „Ncer- landia welke bij het ongeluk aanwezig was geweest. De stoombeuger bevond zich 22 Maart j.l. op 56 gr. 10 min. Noorderbreedte en 5 gr. 28 min. Oosterlengte, toen men eens klaps een zware dreuning waarnam. Op ongeveer 1600 rneter afstand zag men den stoornjtreijer „Oceaan III", van welken men duidelijk het nummer Y.M. 93 had kunnen waarnemen, verongelukken. Het schip brak in tweeën, waarna het voor schip rechtstandig in de diepte wegzonk. Men staakte de visscherij en ging onmid dellijk naar de plaats des onheils. Aldaar aangekomen, trof men niets meer aan dan een hoeveelheid doode viscli. Hoe ge vaarlijk de plek was bleek uit het feit. dat een kabel met niet minder dan 10 mijnen werd opgmerkt. Met deze ramp verloren twaalf, niet. der tien, zooals gemeld, personen het leven. Van hen hoorden dc schipper en <«e ma !.:- nist te IJmuiden thuis de overigen woon den ie Vclseroord, Eg mond en Noord wijk. Een vader, die als kok voer, verdronk met zijn zoon, die als 1 remmer was gemon sterd. Het mes. .Maandagmiddag is uit Ede ter gerechtelijke schouwing naar Arnhem overgebracht het lijk van den arbeider O. de Kiuit, die 14 dagen geleden bij een twist in een herberg met een mes in den arm ge stoken werd, als gevolg waarvan hij Vrij dag j.l. is overleden. Ontsnapt. Toen Maandagmorgen de rijksveldwacht-uit Deventer een gevangene wilde overbrengen naar het huis van be waring te Almelo, wist de arrestant voor bij Rijssen, terwijl de trein in volle vaart was uit de coupé te springen. Ondanks ijverige nasporingen werd men sedert niets meer van hem gewaar. De „trekkende" agitatoren. De gede- mobiliseerden en de naloopers van het Werkloozen-agitatiecomilé te Amsterdam, zouden gistermiddag te 2 uur wederom op het Spui te zamen komen om ander maal de dagelijksche „trekkende" bewe ging te maken. De burgemeester heeft ech ter gelast dat het „trekken" verboden is. Beurs-noteeringen. Ruim een jaar ge leden gaf het „Pbld." als troost in dure tijden, een noteering van hetgeen toen ter beurze voor f 1 (zegge één gulden) te krij gen was: 1 roebel 35 cent. 1 mark r.33 1 Oostenr. kroon 20 Vóór de Beurs: 2 regeerings- haringen a 6 ct12 Totaal 100 cent Sedert blijken de dure tijden nóg goed- kooper te zijn geworden, want de laatste Beurs-noteeringen raadplegende, blijkt dat men voor éen Nederlandsehen gulden het volgende kan koopen: 1 mark i24 cent. 1 frank 40 1 roebel 16 en twee. kronen 10 cent 20 Totaal 100 cent. BLEISWIJK. Gemeenteraadsverkiezing. Tot candi- daten voor den gemeenteraad zijn'door de R.-K. Kiesvereeniging gekozen: 1. P. v. d. Bosch, aftr., 2. J. J. Groenwegen, nftr.,/3. ^J. U. Rijneveen, 4. P. de Jong, 5. J. IJ. Kaaien. BODEGRAVEN. Verkooping. Bij de ten overstaan van notaris Kruseman gehouden verkooping van een scheepmakerij met loods en groote werf met ruime wijk, benevens 2 huizen en een burgerwoonhuis met stal werden de perceelen als volgt gekocht: perc. 1 werf met wijk voor f 3650 door J. v. cl. Giezen: perc. 2 scheepmakerij met loods voor f 6800 door P. H. M. Mak, beide te Bodegraven. De beide laatste perceelen werden niet ver kocht. LEIDERDORP. Besmettelijke ziekte. Er heeft zich wederom een geval van roodvonk in deze gemeente voorgedaan, - n.l. bij A. Rost, Achthovenerwég" 38. OÜDE-WETERING. Demonstratie lichtfabrieken. Onder flinke belangstelling van het pu bliek vond gisteren en heden vanwege de Leidsche Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit een demonstratie plaats van verschillende toestellen die dienstbaar ge maakt zijn aan het electriciteitsgebruik. De winkel van J. van Heek was veran derd in een showroom van electrieiteits- verbruiktoestellen en de aardige wijze waarop de etalage was ingericht, verleidde den meest onverschillige tot het nemen van een kijkje. Het was dan ook voor ons dorp bewoners de moeite waarcl eens te zien en te hooren expliceercn op wat voor manier de techniek het den menschen al niet ge makkelijk tracht te maken. En dan kon dat gebeuren op zijn gemak, zonder een zweem van pressie, omdat bij de Licht fabrieken niet zoozeer het verkoopen van artikelen voorzat, als wel het propaganda maken voor een meerder verbruik van electriciteit en een doelmatiger behande len der verschillende toestellen. Daarvan waren er in de meeste verscheidenheid te zien. Van de strijkijzers, die hier al vrij veel in gebruik zijn, waren verschillende exemplaren van uiteenloopende uitvoering en capaciteit ten toon gesteld, eenvoudige ijzers naast ijzers voor strijkinrichfingen, naast het zware persijzer voor den kleer maker. Ook kachels waren er in diverse soorten, de bekende lampenkachels, de kleine, weinig ruimte innemende en tegen een stootje kunnende straalkachels, die ook dienstbaar te maken zijn aan het ver warmen van voorwerper s-n spijzen die men cr op plaatst, zoowel als de electiische kacheltjes van ronden vorm die ook zoo zonder verstellen, voor laatstgenoemd doel geschikt zijn. Nauw verwant hiermede is het fornuis waarmede het mogelijk is ver schillende warmtegraden te verkrijgen en kookplaat waarmede heel handig en ge rieflijk, zonder veel moeite, spijzen kunnen ■worden bereid. Zoo waren er legio toestellen voor huise lijk gebruik, noemen we maar hier reeds veel gebezigde electische keteltjes en melkkokers naast dc vloermatten en de theelichtjes. Ongetwijfeld zal dit laatste zijn weg wel vinden naar de kamers dei- inwoners: zindelijkheid, gemak en het bil lijke branden, zoo ongeveer 3 cent per uur, .winnen het van onze petroleum- en spiri- tuslichtjes! Om nog eens even in de lijn der huishouding te blijven: een warmbak om spijzen warm te houden, zooals er ook een aanwezig was, lijkt ons een heel prac- tiseh toestel. Daarnaast zagen we nog broodroosters naast kookpannen, bedwar mers bij haarkrullers en wat «lies meer zij. Maar niet alleen op. huishoudelijk gebied, ook op het terrein van wetenschap en in dustrie zagen we enkele toestellen. Voor den geneesheer op het platteland zoo on misbare- steriliseer-apparaten beschouwden we evenzeer als de soldeerbouten, zoowel gewone als de puntbouten. Lijnikokers, lakwarmers, cn merkijzers, voor het mer ken van kisten met firmanaam trokken ook zeer de aandacht. Veel bekijks hadden ook de eleclrische stofzuigers, die ons zeer doelmatig leken en vooral voor groote ge bouwen de aangewezen reinigingsmid delen. Vergeten we ook niet het kleine kaarsvormigc nachtlampje, uiterst doel matig en goedkoop; het verbruik in een ganschen nacht bedraagt ongeveer 1 cent. Verschillende van de apparaten waren van de N. V. Inventum, fabriek van elec- trische verwarmingsapparaten te Biltho- ven. Op duidelijke en aangename manier werd constructie en werking der verschil lende toestellen duidelijk gemaakt en we gelooven dan ook niet, dat de Lichtfabrie ken hiermede onproductief werk gedaan hebben. De belangstelling was voor een dorp als het onze heel groot. Voor een goe de herinnering en nabetrachting en ter opwekking van de hist om ook meer van de electriciteit te profiteeren, werden aan de bezoekers verschillende drukwerkjes uitgereikt, zoo ook het aardige boekje van de zooeven genoemde N. V. Inventum, dat mei een aantal heel aardige kiekjes een duidelijke opfrissehing zal wezen voor het bekenene. Nog vernamen we, dat het in de bedoeling ligt een paar maal 's jaavs een demonstratie als dc thans gegevene ie doen plaats hebben. Goóp. Boerenleenbank. In de leden vergadering der Coup. Boerenleenbank werd tot lid van de financieele commissie benoemd de heer W. Roodenburg. Het sa laris van den kassier werd onveranderd vastgesteld. Toegetreden werd tot tot den ring „Rijnstreek". Als bestuurslid werd de heer II. van Dommelen herkozen. In de vacature voor den Raad van Toezicht, we gens aftreding en niet meer in aanmerking willende komen van den heer J. Rietbroek, werd gekozen de heer W. v. d. Zwet. Reke ning en balans over 1918 werden goedge keurd. De rekening wees in ontvangsten o. a. aan: spaargelden f 163.340.981,. terug betaalde voorschotten f 19.635.33-1, ont vangsten loopende rekening f 155,504.35J in uitgaven o. a., terugbetaalde spaargel den f 187.752.97, gegeven voorschotten f 28.900, uitgaven in loopende rekening f 128.701.43i. Totaal in ontvangsten en uit gaven f 371.794.97i, waaronder als uitga ven gerekend: op reserve gebrachte winst f 98.92. De balans sloot in inkomsten en uitgaven met een bedrag van f 201.038.49. De winst over 1918 bedroeg f 248.llA. TER-AAR. Distributie. Bon 5 voor 5 Kg. aard appelen: bon 201 250 gr. erwten: bon 202 (250 gr. rijst; bon 203 100 gr. kaas; bon 204 150 gr. jam; bon 205 250 gr. suiker; bon 206 1 stuk sunlightzeep a 16Vè ct.; bon 207 200 gr. Am. spek; kindersuikerkaart bon 5 .\voor 250 gr. suiker. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. Voorzitter de heer E. Vernéde, burge- 1 meester. Afwezig met kennisgeving de hee- ren J. C de Graaf en baron W. A. A. J. Schimmelpcr-ninck v. d. Oye. Verschillende ingekomen stukken wor den voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen is een reclame van J. van Walré de Bordes, den Raad verzoekende, hem. 3/12 gedeelte van zijn aanslag in den II. O. te restitueeren wegens vertrek naar elders. B. en W. stellen voor aan adressant 3/12 gedeelte van den aanslag te restituee ren, zijnde een bedrag van f 19.124. Aldus aangenomen. Een reclame van J. J. Walkman, tegen den aanslag in den H. O. wordt verwezen naar B. en W. om praeadvies. Een missive van de gemeente Nieuwe Niedorp, waarin deze gemeente den Rand verzoekt adhaesie te betuigen met 'n motie waarin den minister wordt verzocht de klassificatie der onderwijzers-salarissen te doen vervallen, daar de gemeente Nieu we Niedorp meent, dat een dergelijke clas sificatie nadeelig zal zijn voor het platte land. Ook deze motie wordt verwezen naar B. en W. om praeadvies. Een adres van den Alg. Timmerlieden- bond, Schilders en Stucadoorsbond, den Raad verzoekende bij gemeentewerken in te voeren den 8-urigen werkdag en den vrijen Zaterdagmiddag, werd verwezen naar B. en W. om praeadvies. De Voorzitter deelt mede, dat de commis sie, benoemd voor het Steuncomité van mecning is, dat het Steuncomité thans wel kan worden opgeheven, ook in het belang der werklieden zelf, daar er zijn. die maar steeds blijven loopen, zoolang het Steun comité blijft bestaan en dit zeer demorali- secrend werkt. Ook B. en W. zijn de mce- ning van dc commissie toegedaan en stel len den Raad voor hot steuncomité op te heffen met ingang van 1 April. Dc loopende zaken kunnen worden afgedaan cn latei- zal er rekening en verantwoording worden gedaan omtrent de uitgaven. De heer A. W. Kwak vraagt of men er wel zeker van is dat alle mfnschen werk hebben, vooral in bouwvakken. De voorzitter zegt, dat er juist niet veel bouwvakarbeiders voor steun in aanmerking kwamen. Er zijn wel altijd personen, die steun noodig hebben, doch deze menschen hooren in normale tijden thuis bij de armbesturen en het is dikwijls zeer moeilijk ie controleeren of de men schen, die steun krijgen, nog eenige andere inkomsten hebben of niet. Daarna wordt het voorstel van B. en W. niet algemeene stemmen aangenomen. Thans volgen eenige besluiten comptabi liteit. Het laatste punt der agenda vermeldt de salarisregeling van burgemeester, wethou ders, secretaris en gemeente-ontvanger. De voorzitter leest een missive van Ged. Staten van Zuid-Holland, waarin voor noemd college den raad mededeelt, dat de< ze gemeente valt in de 11e klasse van d® salarisregeling zooals Gedputeerde Staten deze heeft ontworpen en het oordeel vraagt van den raad inzake salaris Burgemeester, secretaris cn ontvanger. In den regel geven iijkc voorstellen nog a! eens aanleiding tot discussie en de verslaggevers spitsten hun ooren. doch tot onze teleurstelling verzocht de voorzitter ons de vergadering te verlaten, daar de raad overging tot een geheime zitling. Na dat wij een half uurtje bij den gemeente- bode haden gekeuveld ging het beiletje in do raadszaal en werd ons wederom toege staan de openbare vergadering Lij te wo nen. De voorzitter deelde mede. dat de raad hesloten had, terwijl de voorzitter de verga dering had verlaten, het aanvangssalaris van den burgemeester (builen zijne tegen woordigheid in de vergadering) vast te stel len op f 2100 met 4 gelijke ■Viaarüjksche verhoogingen van 100 t<«t e-n maximum van f 250!) en van den sc-ivn i is nn f 2000 tot een maximum van f2390, van de wet- lieuders ieder op f 165 en van den eemecn- terontvanger op f 1050 lot "een maximum van f 1250. Daarna sloot de voorzitter de openbare vergadering. Rechtzaken. Majesteitschennis door een naadslid. De rechtbank te Dordrecht veroordeelde gisteren den communist C. de Boon, lid van don gemeenteraad te Górinchem, tot een maand gevangenisstraf wegens belee- diging van H M. de Koningin. Faillissementen. Uitgesproken: W. Luiten, President Steinstraat 7, te Leiden. Rechter-comm. mr. W. J. Berger. Curator mr. A. W. Labohm. G. Th. Hartveld, winkelier, te Sassen- heim. Réchter-comm. mr. E. Jellinghaus. Curator mr. E. Bolsius. Vernietigd: H. Scholten, metselaar te Leiden. ALPHEN a.'d. RIJN. Geboren: zoon van Leliveld en den Blanken. dochter van v. d. Ende en IVento. zoon van Jongenburger en Hoogteijling. dochter van Verhoeff en v. d. Tier. zoon van Vester cn Stigter. dochter van v. Nood en de Jeu. flochter van v. d. Lee en Spek. dochter *vun (Ravenhorst en; Schouten. zoon van Steehouwer en Bastmeijer. doch ter van Knopperts en Grondman. Overleden: P. G. Vermeulen eehtg. vanS. v. d. Meer 51 j. H. Smit jm. 13 j. G e li u w d: H. de Bruin jm. 21 j. en C. Ram jd. 18 j. P. C. Koenekamp jm. 26 j. en A. J. C. Bik jd. 31 j. HRLEGOM. Geboren: dochter van T. W. Meijer. Overleden: J. C. v. Lierop echtg.. van E. v. d. Berg 63 j. C. de Groot wed. J. Walkers 8tti j. KATWIJK. Geboren: Willem z. van W. Berkseij en M. Dorrepaal. Johanna Christina d. van J. G. Vermeer en E .W Steenhuizéh. Corneli-s z. van C. Guijt en J. v. Velsen. Lec-ntjc d. van W. v. d Plas en L. Plug. Maria Jacoba d van C. v. Duijn en 3.~ Minnec. Overleden: D. K. v. d. Boon, 5 m. N. R. v. d. Oever 19 m. KOUDEKERK. Geboren: zoon van Verbree en Uithol Overleden: N. v. Velzen 65 j. wedn« van G. v. Amsterdam. LEIDERDORP. Gehore n: Johanna, d. van C. Rooda en D. A. de Wit. Leonardus Hubertus, z. van L. P. Wit'teman en A. Halvemaan. Masje, d. van G. v. d. Zwan en C. do Pater. Overleden: P. Wakka 32 j. echtge noot van A. Riebeek. LISSE. Geboren: D. van Boot en Vonk. Z. van De Vink cn Verheeft. Z. van Opdam en v. Rijn. Z. van Rijnveld en Endert. Ondertrouwd: M. J- van Oord en W. C. Segers. Overleden: J. A. Duivenvoorde 23 j. S. M. van der Tang—Van Pruiseen 82 j. w. Buurman 7 j. P. Marseille 67 j. A. H. Suijkerland 9 j. NIEUWVEEN. Geheven. Jozefina Maria d. van K. J. M. Speet en Th. Boereboom. -- Hendri- kus z. van J. de Kcuer cn J L Bosman. Overleden: A. Th. Janmaat H i- M. E. Janmaat 7 m. M. A. A. dc Keuer 8 m. NOORDWIJK. Geboren: Jannetje, d. van Jac. v. Bee- len en G. Vonk. Maria Apolonia, d. van Th. Klinkenberg en G. C. Nulkes*. Apo- lonia Maria, d. van P. G. de Haas cn A.: I Zoetendaal. Clasina Maria. van C, j J. v. d. Plas en A. v. d. Wei j den. Leo- J nardus Johannes, z. van L. A. v. d. Zalm en A. M. Koelewijn. Leuntje, d. van J« v. Rooijen en J. A. Verloop. Ondertrouwd: P. J. Korben 28 en A. S. Rammelt 26 j. Overleden: M. van der Voet 39 <S weduwe van C. Hoek. C. H. Zandbergen d. 1 j. L. H. H. Beekman 62 j. overleden te Assen, gehuwd met M. B) H. Stengels* M. Ammeraal 50 j. gehuwd met G* Over zei jl. H. Plug 62 j. gehuwd meLL-j Plug. W. Wijnands 78 j. gehuwd mat Ji. de Ridder; Burgerlijke Stasid.

Leidsche Courant | 1919 | | pagina 4