BUITENLAND. BINNENLAND. blad verschijnt eiken dag, uitgez. Zon- en feeetd. Abonnementsürijs bedraagt, bij vooruitbetaling, Leiden 15 ct. p. week, f2.— p. kwartaal; bij «genten 16 ct. p. we^k, f 2.15 p. kwartaal.Frauco f2.45 p. kwartaal. Het Geïllustreerd Zondags lis voor de Abonné's verkrijgbaar tegen betaling 2act. p.kwartaal,bij vooruitbetaling. Afzonderlijke mers5 ct., met Geïllustreerd Zondageblad 8 cent. 'Oe Jaargang. DINSDAG 25 MAA5ST Ï9t9. Bureau STEEKSCHUUS 15 LEIDEN. Interc. Telefoon 935. No. 287' Postbus 11. He Advertentieprijs bedraagt 171/? cent per regel voor Handelsadvertentiën; Zaterdags 26 cent per regel. 22t/2 cent per regel voor gewone advertentiën; Zater dags 30 cent per regel. Voor ingezonden mededeelingen wordt het dubbele van bet tarief berekend. Kleine Advertentiën, waarin betrekkingen wordet aangeboden of gevraagd, huur en verhuur, koop en verkoop 50 cent; Zaterdags 75 cents, van 30woorden 'oiitieke Katechismus. Hoe is nu de verhouding in do Eerste .jer? ertig rechts tegenover twintig links. Wanneer kan daarin verandering Ito- juli van dit jaar treedt een derde ge- e der Eerste Kamerleden (iedere drie treedt een derde van do leden af) en 11 van rechts en 6 van links. ns; zouden wij rrn de Statenverkiezin- over heel de linie verliezen, dan zou ïerste Kamer dit jaar nog links wor- jcli in iedere provincie moeten wij be den wat wij hebben of er bij winnen. Zuid-Holland vooral met alle kracht strijde! -Iet donkers Zuiden? waarschuwing tegen ,,De Tele- kf", die we gisteren meenden te moeten ,taen, kunnen we thans herhalen met aiet minder typeerend voorbeeld, en wat onderstaand bericht betreft uit ochtendblad van heden: In het donkere Zuiden. 's-HERTOGENBOSCR, 24 Maart. In Dic-pestraat is zekere Hartogs door vier personen overvallen. Hij kreeg een messteek en overleed aan verbloeding, zien het sarcastische, misschien wel eotype opschrift, moet ,,de Telegraaf" rnesstekerij wel grondig verafschuwen, sluiten er ons van harte bij aan. Maar hetzelfde ochtendblad van ,,de Tele>- jf" staat een serie „uitgezochte" wsberichten over veel grooter immo- teit en criminaliteit. Die gebeurtenis hebben zich evenwel niet afgespeeld in donkere Zuiden", maar in dat deel ons vaderland, dat de eer heeft te lig- boven den Moerdijk, en misschien bij Telegraaf" gunstiger staat aangeschre- 's zijnde „het verlichte Noorden", ai oordeels nu: Inlichtingen gevraagd omtrent een kinderlijkje. AMSTERDAM, 24 Maart. Op Zater dag 23 dezer is uit het Merwedelcanaal, )ij de sluizen op Zeeburg, opgehaald en naakt kinderlijkje van het vrouwe- ijk geslacht. Volgens Verklaring van en geneesheer was het kind ongeveer ten week oud. t is een dier berichten, welke we dage- ên onze Noordelijke bladen aantreffen, ^bedrijver van zulk een moord mis- feB minder immoreel dan den messte- rit het Zuiden? jgenover het „donkere" Zuiden staat „verlichte" Noorden, ij zullen die antithese niet stellen. „De graaf" doet het wel, door de „snij."-be ten uit het Zuiden in veel ongunstiger stellen dan de berichten over kin- moord en zedeloosheid uit de boven- irdijksche gewesten. Graag zuigt „De sgraaf" venijn, meer nog, als het be de Roomschen in het Zuiden, dat wil dan nog abonné's zoeken on- le Katholieken. Men passé voor zulk blad. Die er op mochten geabonneerd begrijpen toch eens, dat het neutrale 11 van „De Telegraaf" het gezicht ver- jt van den duivel. iiristus en den mammon kunnen we nu maal niet gelijktijdig dienen. Evenmin in een Roomsch gezin een „neutrale" 'ant als „De Telegraaf" verschijnen. DE SAMENWERKING TUSSCHEN HONGARIJE EN RUSLAND. ussisclie hulptroepen naar Hongarije. Bela Kun nmmter-president. eer6te maatregelen van den regeerenden Raad. niet langer in staat van beleg. Intc; nationaliseer: ng van den Rijn, OVERZICHT. krkwaardig is de wijze, waarop de ngaarsché bolsjewiki maar dadelijk aan socialiseeren willen gaan. Zdo goed als alles, waarin zij bastilles van het oude stelsel zien, moet er aan gelooven. Kerken en schouwburgen, huizen en landerijen in particulier bezit. Dat loopt natuurlijk als in Rusland op den gesocialiseerden hon ger uit. Maar het proletariaat zal zich dan, bij gebrek aan brood, kunnen voeden met stukken van bolsjewistische strekicing in den gesocialiseerden schouwburg, en met den aanblik der schilderijen, die uit par ticulier bezit ten bate der gemeenschap in beslag genomen zijn. De minister-president van Oostenrijk- Hongarije, graaf Karolyi, is overgegaan tot het Bolsjewisme zonder zelf bolsjewist te zijn. Het besluit van Karolyi is er een van tot wanhoop gebrachte vaderlandsliefde, die zich in nood aansluit bij den vijand van haar vijanden, onverschillig wie het zijn, die daardoor bondgenooten worden. De Entente, welke Hongarije het mes op de keel zette, speelt ,zoo wel in de kaart van hét Bolsjewisme! In Duitschland dreigt 't dezelfde rich ting uit te gaan De „Vorw&rts" van Zaterdagavond houdt oen slag om den arm en schrijft o. a.; „Zou op zekeren dag het door geen krach tig socialisme beteugelde Entente-imperia- lisme onze laatste hoop op een eerlijken vrede vernietigen, dan zullen wij voor een nieuw feit staan, dat onze tactische beslui ten beïnvloeden kan. Nog meer zegt het, dat de „Frankfurter Zeitung", het blad van de groote bankiers, een toespeling maakt op een samengaan met de Bolsjewiki, de vijanden der En tente! Een andere, tegenovergestelde, uiting van die tot wanhoop gevoerde vaderlands liefde waren de Zaterdag in Berlijn aange heven kreten „Leve de Keizer" bij de b&- tooging voor het weigeren van de ondertee- kéning van het vredesverdrag. Hongarije trekt veel Russen, omdat het daar op het oogenblik beter is dan in Rus land zelf of liever, omdat het gebrek daar nog niet zulke vreeselijke afmetingen heeft aangenomen als fn Rusland. Gedurende de maand Februari zijn te S,t. Petersburg 113,000 personen of meer dan 11 pet. der bevolking overleden! Zooals gemeld, hebben de Italiaansche socialisten zich reeds solidair verklaard met de Russische communisten. Da socialisten in Duitschland nemen zoolang zij nog hoop hebben levensmidde len van de Entente te krijgen een af wachtende houding aan. In Beieren hoeft nog maar uiterst wei nig te gebeuren, of het sluit zich geheel bij de Hongaarsche politiek aan. Hongarije ligt nu als een breed bolsje wistisch meer tusschen -de Entente-landen en hun grienden, do Tsjeclio-Slowaken, Oekrajiners en Roemeniërs. En deze water wolf zal zich niet binnen zijn tegenwoor dige oevers houden. België. Krasse maatregelen. De correspondent van „De Tijd" te Kleef bericht, dat het Belgische Polizeigericht 7 personen uit Goolï en Pfalzdórf, die bij het spelen van de Belgische nationale volks liederen na de godsdienstoefeningen de kerk hadden verlaten, ieder tot 3 maanden gevangenisstraf en 500 francs boete heeft veroordeeld. Opheffing van den staat van beleg. De ministerraad heeft besloten tot ophef fing van den staat Van beleg. De bevoegd heden gakn van de militaire autoriteiten op de civiele over en de buitengewone rechtspraak wordt door de gewone recht banken vervangen. Een bom te Leuven. Sinds eenige dagen heersclit de grootste onrust in de universiteitsstad Leuven. Monseigneur Lade.uze, rector der hooge- school, heeft de hulp van het leger inge roepen om de Vlaamsche en Waalsche stu denten te beletten met elkaar aan den slag te gaan. Gisteren nu ontplofte er een bom bij de woning van prof. Schieke, een der leiders van de ant-i-Vlaamsche studenten beweging. Internationaliseering van den Rijn. De „Metropole". meldt dat do Belgische eisehen betreffende de internationaliseering van den Rijn thans besproken worden. Bel gië zal twee gedelegeerden hebben bij de internationale Commissie die gevormd zal worden voor het bestuur van deze rivier. Het Antwerpen...Rijnkanaal. De Commissie voor de waterwegen en de internationale havens heeft den eisch van België goedgekeurd om het gedeelte van het Antwerpen-Rijnkanaal, hetwelk op Duitsch gebied moest gegraven worden, door Duitschland te doen betalen. Er zou besloten zijn een termijn van 25 jaar te stellen binnen welken België het tijdstip zal moeten vaststellen voor het aanvangen van het werk en volgens welke voorwaar den. Spoorwegongeluk. Bij het station van Tronchiennes is een goederentrein op den passagierstrein Gent Oostende geloopen. Er zijn vier dooden en talrijke gewonden, .voornamelijk mili tairen. Duitschland. De Rijn8che Landdag. De Landdag der provincie Rijnland, die gisteren te Dusseldorp geopend moest wor den, kon niet doorgaan, daar de voorzitter en verschillende leden, die uit Coblenz moesten komen geen verlof voor de reis hadden kunnen krijgen van de bezettende overheid aldus Wolff. Ook in de distric ten Trier en Aken werd het reeds gegeven verlof weer ingetrokken en wel, naar ge meld werd, op bevel van Foch. Een nieuw dreigement. Volgens protest-telegrammen uit West- Pruisen, die voortdurend in grooten getale bij de Duitsdie vredesdelegatie inkomen, ia de bevolking aldaar vast besloten, in ge val van een inlijving bij Polen, gewapen- den tegenstand te bieden. Oostenrijk. Ex-keizer Karl naar Zwitserland. Wolff seint: De vroegere keizer en zijn gezin zijn gisteravond met een extra-trein naar Zwitserland vertrokken. Hongarije. De nieuwe .regeering. Zaterdag heeft de revolutionaire regee- rende raad zijn eerste, vergadering gehou den, waarin de volgende besluiten zijn ge nomen: Afschaffing van rangen en titels; scheiding van kerk en staat; afschaffing' van alle gedwongen belastingen voor kerkelijkeen confessioneele doelein den. Tegelijkertijd werden' de volkscommis sarissen voor onderwijs, landbouw en fi nanciën aangewezen om do hiermede sa menhangende vraagstukken,te behandelen. Béla Kun is minister-president gewor den. Er hebben reeds hartelijke telegram wisselingen plaats gehad tusschen de Hon gaarsche en Russische Bondsrepubliek. Volgens het „Deutsches Volksblatt" con centreert de Tsjechische regeering in op- dracht der Entente troepenmassa's in de buurt van Moravisch Ostrau en Komora. Naar de „Mittasgpost" meldt, staat naar verluidt op bevel van Trotski een leger van 70,000 bolsjewistische Hongaarsche krijgs gevangenen aan de Hongaarsche grens ge reed om het land. binnen te marcheeren. Communistische tooneelvrijheid. De raad der volkscommissarissen' heeft alle particuliere schouwburgen te Boeda pest tot openbaar bezit verklaard. De volkscommissaris voor Onderwijs heeft gaterdagavond de directeurs en eige naars dezer inrichtingen bij zich ontboden en hun van £Lt besluit in kennis gesteld. De decors en andere bezittingen der schouwburgen werden nog in den loop van den avond in beslag genomen. Het. speelplan van de schouwburgen wordt in de toekomst door een door de regeering benoemde commissie vastgesteld. _Het speelplan der eerste twee weken vor men stukken, die een revolutionairen geest ademen en klassieke werken. Tusschen de bedrijven in zullen Hon gaarsche schrijvers voordrachten over de beteekenis der revolutie houden. Frankrijk. Het proces van Villain begonnen. Uit Parijs meldt Reuter, dat het proces tegen Villain, die den aanslag op Jaurès pleegde, begonnen is. Rusland. De verdediging van Odessa. Reuter verneemt, dat alle inlichtingen te Londen ontvangen, de verklaring beves tigen, dat 'ingeval van noodzaak, Odessa door de geallieerde bezetting tegen de bols jewiki zal verdedigd worden. Er moet niet te veel vertrouwd worden op de draadlooze berichten dèr bolsjewiki, die gemeenlijk overdreven zijn. Polen. Bondgenootschap met de Entente. De commissie voor buitenlandsche zaken in den Landdag heeft naar Wolff uit Warschau meldt met algemeene stem men een voorstel aangenomen tot het slui ten van een bondgenootschap met de En tente. De Oekrajieners zijn op do vlucht, en worden achtervolgd. De Vredesonderhandelingen De blokkade tegen Oostenrijk en Hongarije. Reuter verneemt dat geen officieele be vestiging is verkregen van het uit het bui tenland ontvangen bericht, als zouden de mogendheden hebben besloten om do blok kade op te heffen tegen het vroegere Oos- tenrijkscli-Hongaarsche rijk. •s Keizers fortuin en de oorlogskosten. In het Engelsche Lagerhuis vroeg Bot- tornley gisteren, of er stappen gedaan wa ren om het particuliere vermogen van den keizer te bestemmen als mogelijke bron voor bijdrage in de kosten van den oorlog. Bonar Law antwoordde: Het oog wordt gehouden op elke mogelijke bron voor be taling door Duitschland, maar ik zal het bijzondere voorstel van spreker overbren gen aan do Britsc.he vertegenwoordigers in de commissie voor herstel. Botor. De minister van Landbouw heeft inge trokken zijn beschikking van 8 Aug. 1918, houdende de benoemingen van directeuren van de Rijksboterinzamêlingskantoren in de onderscheidene provinciën, alsmede die der leden van de commissie van Beroep inzake de Rijkshotel-inzameling en der Kringadviseurs, toegevoegd aan genoem de kantoren. De uien-export. De Federatie", combinatie van Vereeni- gingen van Handelaren in Fruit, Groenten en Aardappelen, gevestigd te 's Graven ha- ge,- heeft naar aanleiding van de verliezen, door exporteurs van uien" geleden, zich ge wend tot de N.U.M-, om de ontheffing van twee cent per kilo uitvoerrecht, reeds ver leend op verscheping na 12 Maart, ook te willen uitstrekken tot de verzendingen ,die na de laatste vorst zijn geschied, waarvoor de genoemde heffingen reeds betaald zijn. Deze uien bleken bij aankomst zóózeer van de vorst geledon te hebben, dat zij bij na onverkoopbaar waren De koopers had den slechts de keur' óf de veilingen ten volle te betalen en de uien hier to laten rotten, óf ze te verschepen. Uitvoer naar Duitschland en afzet in het binnenland wa ren tengevolge der maatregelen van het genoemd Rijkskantoor onmogelijk. Enorme verliezen waren hiervan het gevolg. De .vleeschprijzen. In hot Oldambt (Gron.) is de prijs van het rundvee zoo dalende, dat koeien, die begin dezer maand nog b.v. f 525 golden, nu gaarne voor f 350 worden verkocht. Betaling van levensmiddelen voor Duitschland. Aan liet Maasstation te Rotterdam zijn aangekomen 2 wagons goud, bevattende 50 millioen mark. Dit geld heeft de Duit- sche Rijksbank afgezonden e.n is bestemd voor de Amerikaansche Regeering ter be taling van de te leveren voedingsmiddelen. Zaaizaden. Op do vragen van den heer Rakker be treffende uitvoer van niet voor groenten- teelt benoodigde zaaizaden, heeft de Minis ter van Landbouw geantwoord, dat er in derdaad aanzienlijke hoeveelheden groen- tenzaden in ons land-aanwezig zijn. Dat Brandsloffencommissie district Leiden De Directeur van het Brandstoffen-Bii- reau maakt bekend, dat met het oog op de plotseling ingevallen strenge koude voor huisbrand wordt beschikbaar gesteld: fa- brieksturf tot elke hoeveelheid (zoolang do voorraad strekt) tegen f 3.de 100 K.G. Deze turf kan worden afgehaald aan do schepen liggende Utrechtsche Veer, Oudo Heerengracht en Galgewater en bij do han delaren P. S. Anas, Utr. Veer; W. C. van Dorp, Oranjegracht; A. van Ilaasteren, Oude Rijn; Gobr. Huy, Haagweg; B. Cra mer Czn., I-Ioogewoerd; J. Geertsma, St. Jacobsgraoht. Indien men thuisbezorging door een. der bovengenoemde handelaren wenscht, wordt do hoogere prijs berekend, zijnde f 3.75 per 100 K.G. Bij andere, dan bovengenoemde handela ren kan deze turf niet verkrijgbaar worden Voor do buitengemeenten kan deze turf bij den handel worden aangevraagd, die daarop naarmate der behoefte, een toewij zing zal ontvangen. 3411 De Directeur van het Brani- stoffenbureau, KRAMER. Leiden, 25 Maart 1919. het overtollige niet wordt geëxporteerd, is echter niet te wijten aan belemmeringen in den uitvoer, doch aan slechte prijzen in het buitenland of wel onmogelijkheid om do zaden daarheen te zénden. Alle tuinbouwzadèn, die voor de binnen- landsche behoefte niet noodig zijn, mogen thans voor zoover de voorschriften van de Nederlandsche Regoering betreft uit gevoerd worden, zoodat geen verdere maat regelen ter bevordering van den uitvoeij kunnen worden genomen. Inschrijving voedergerst. Per stoomschip „Ceres" naar Amster dam en per stoomschip „Westordijk" naar Rotterdam, zijn voor do regeering verladen twee partijen voedergerst. Bij wijze van proef zal deze gerst niet op do tot heden gevolgde methode door de Vee- voedevbureaux worden gedistribueerd, maar zal de verkoop geschieden bij in schrijving op c. i. f. condities. Alle bij den graanhandel betrokken han delaren en rechtspersonen, als zoodanig bij de na te noemen lasthebbers der regoering voldoende bekend, kunnen inschrijven, het zij direct, hQtzif door tusscheu personen, op de voorwaarden, vermeld op de inschrij- virtg'sbiljetten, welke verkrijgbaar zijn voor het stoomschip „Ceres" bij de commissie voor den graanhandel te Amsterdam en voor het stoomschip „Westerd.ijk" bij hot comité van graanhandelaren te Rotterdam* Calcium-carbid en kaarsen. De minister van Landbouw heeft met H April ingetrokken de in do beschikkingen van 29 Aug., 5 Sept., 28 Oct., G en 13 Nov. 1918, 4, 7en 23 Jan. 1919 gestelde verbods bepalingen op de aflevering en het. vervoer van calcium-carbid, de distributieregclin- ge>n en de maximumprijzen van dit artikel. Voorts zijn met 1 April opgeheven de be- perkende bepalingen ten aanzien van den verkoop en de aflevering, het vervoer en den prijs van kaarsen en de grondstoffen tot het vervaardigen van doze artikelen. Cemcntkalk. De minister van Landbouw heeft met 24 Maart ingetrokken zijn beschikking van 23 Jan., voor zoover daarbij de maximum groothandelsprijs voor cementkalk, ook wel genaamd zakkalk of gebluschte kalk (gemalen hydraulische .kalk), werd vast gesteld. Zomertijd. De zomertijd zal op de Nederlandsche spoorwegen worden ingevoerd in don nacht van 6 op 7 April, om 2 uur. Dan zul len alle stationsuurwerken een uur worden teruggezet. Verboden. Een te Vlissingen belegde vergadering, waarop het Christelijk-Socialistiseh Kamer lid, de heer J. W. Kruijt, zou optreden als spreker, is van hooger hand verboden. Klassificatie rijksambtenaren. Naar de „Msb." verneemt, ligt het in do FEUILLETON. EEN EDEL HART. Heel zeker, dacht het meisje, spant Hun een strik, en zoekt zij iets te be nen. Maar wat?... Diane eigenlijk wilde? Geen reke- J1? te moeten geven van haar voogdij- ,aPi den geheelen bruidschat van Mar srite de Rhodes te doen aanvaarden 1(*er hem te moeten toonen bruid- lang verslonden door overdreven Ne, wanorde en grillen. "ant nu zij in geldverlegenheid zat, be- JSte haar het huwelijk. ,JJ wist hoe ze Maurice en Roselin moest bpakken om voor hen alles te bekomen. geldkoffer van- den schatrijken fabri- i't zou voor haar openstaan als een on- ■Putbare mijn, en zij zou het weelderig v'etk\vistend leven opnieuw kunnen be- dat haar zoozeer beviel. ,n dit, zonder Jacques de Rhodes te voet boelen vallen; integendeel, ij zou hem nen overbluffen mot grootere. rijkdom- Man de zijne. 8Lönd Laura in den weg want de markiezin vertrouwde deze maar half maar als men over den zoon meester is, wat weerstand kan dan nog de moeder bie den? Met eenige looze streken had zij reeds den rechtschapen geest dier eerlijke vrouw onder haren invloed gekregen: Laure had nooit iemand kwaad berokkend, en daar om was zij niet in staat sommige strikken te bemerken, noch zekere berekeningen te vermoeden. Het teekenen van 't huwelijkscontract rolde dus op wieltjes. Alleen de notaris rook lont en trachtte zijn klanten ervan te overtuigen. Mevr. d Argelles schenkt aan hare pleegdochter de rechten harer moeder, zei- de hij tot Vallauris, een millioen naar het schijnt. Maar aangezien gij zekerheid be hoeft omtrent het bestaan van dit millioen, dient het u getoond. Ik zal er mijnen zoon over spreken, zei de Provensaal. Maurice werd inderdaad geraadpleegd, maar hij wilde geen acht slaan op de aan merking van den notaris. Zooals Laure het Ilenriette te verstaan' had gegeven, hield hij niet van geld, om dat hij zich nooit had moeten inspannen pin het te winnen; integendeel, het behan delen van interestzaken boe/erpde hem een onoverwint aren afkeer in. Zou mver. d.Argelles bekwaam zijn ons le bedriegen? sprak hij. Brengt zij ons waarden, we zullen 'ze aannemen, zoo niet, ik zal "er haar niet naar vragen. Ik evenmin, beaamde Vallauris, zal haar ooit over die zaken durven spreken. Trouwens, ik wil den schijn niet heb ben om 't bezit mijner vrouw te loven en te bieden, besloot de officier. Daar bleef liet bij. Alleen Laure was niet gerust. Denkt ge niet dat ze uwen broeder beetnemen zeide ze tot Henriette, en dat ze hem een kat in den zak verkoopen 1 Als hij er gelukkig om is, antwoordde zij, hoeven wij niet aan te dringen. We konden hem wellicht krenken, en dat, ziet ge, ware erger dan al de millioenen der aarde te verliezen. De liuwelijksacte werd plechtig getee- kend in liet hotel de Gandales, waar ook de bruidskorf uitgestald lag. Diane had op geen geld gezien ook de familie en de vrienden waren zeer kwistig geweest bij het sturen van geschenken. Maar daaronder muntten uit deze der familie Vallauris.. Henriette had die zaak geregeld: zij had een prachtig zilveren tafelservies gekocht, dat juist van pas kwam om het zilverwerk der hertogin de Can dales te vervangen, dat sedert lang verkocht en herverkocht was. Den volgenden dag werd het huwelijk ten stadhuize gesloten, en was het feest bij Vallauris. Henriette, witter dan een wassen beeld, maar overheerlijk schoon in haar rijk, en toch eenvoudig kleed van Venetiaansche kant, regelde het tot in de minste bijzon derheid. De groote plaatsen der fabriek waren herschapen., in ontvangstzalen, glanzende van licht en gelijkende aan bloementuinen Heel de groothandel van Parijs was daar, waaronder zich de adellijke families uit de voorstad Saint-Germaïn gemongd hadden. Toen Maurice de koninklijke pracht van dit feest aanschouwde, met het orkest van honderd muzikanten, de prinselijke buffet ten, de glanzende kroonluchters, de orde en den goeden smaak welke overal heerschten, en, boven alles uit, de beval lige maagd welke'dit alles geregeld en ge schikt had vooral, wanneer hij rond zich vol bewondering' hoorde zeggen Waar hebben de Vallauris, die fijne, schoone bloem, vol bevalligheid, en onder scheiding, gehaald Dan had hij een opwelling van broeder lijke liefde, trots .erkenning, di<? uit zijn hart kwam en naar zijne lippen steeg voor dit zoo volmaakte kind, dat hen allen zoo innig lief had, en hun fortuin had aange bracht. Weet gij wel, Souriquette-, zeide hij hqar, dat gij een soort toovergodin zijt, en ik heel fier ben over u? Gij vermeerdert, zoo mogelijk, nog mijn geluk. Dit feest bevalt u dus? Hoe kunt ge het vragen?... Het bevalb me omdat het hun, die niet behooren tob onze gewone wereld, bewijst dat wij ook niet de eersten de besten zijn!... Ha, wisl gij hoe gelukkig ik ben! Die woorden deden Henriette erg ver- bleeken; maar zij herwon spoedig hare kalmte. Herinner u altijd, Maurice, zeide zii ernstig, dat ik mijn leven ten beste wil geven, om u gelukkig te zien. Ik weet het, sprak hij.. Inès riep liem, en hij ging tot haar. CWordl vervolgd.!

Leidsche Courant | 1919 | | pagina 1