Uit de Omgeving. ingezonden stukken. Te Amsterdam is door eenige vooraan staande Katholieken een vcreéniging op gericht, welke beoogt de totstandkoming van een R. K. Consultatiebureau voor Zui gelingen. Dit bureau zal minvermogende moeders hulp -verleenen bij de zuigelingen verzorging. Het voornemen bestaat, ook een R. K. verpleegster voor de wijkverple ging aan te stellen. De Hengstenvereeniging te Beerta kocht een Oldenburger hengst aan voor... i 40,000. De Centrale Keuken te Almelo zal met 1 Mei worden opgeheven. Aan het daar aan verbonden personeel zal met ingang van 1 Juli ontslag worden verleend. Naar „Het Volk" mededeeld, heeft R. Kuyper, lid der S. D. A. P., toasting ge vraagd als privaat-docent in de maat schappijleer aan de gemeentelijke univer siteit te Amsterdam. bodegraven. Hevige brand. Hedehmorgen te 8 uur brak .ér een felle brand uit in het pak huis van den bond van kaasproducenten. Het gebouw, geheel gevuld met veevoeder, stond weldra in lichtelaaie. Nhdere bij zonderheden ontbreken. boskoop. Een socialistische candidate. Mevr. Reuthem—De Wilde, echtgenoote van den postdirecteur alhier staat no. 1 op de can- didatenlijst van de S. D. A. P. voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing. Gemeenteraad. De Chr.-Hist. Kiesver- eeniging heeft candidaat gesteld voor den gemeenteraad de heeren C. van Wilgen en C. J. v. d. Broek heiden aftredend, en de heeren W. Kranenburg, W. v. Bergen, C. van der Kaade en A. Geurs. R.-K. Kiesvereeniging. De stemming voor de officieele eandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezing zal voor dele den der R.-K. Kiesvereeniging plaats heb ben op Zaterdag !15 en Zondag 16 Maart a.s. resp. des avonds van halfzeven tot hplftien en Zondagmiddag van halfvier tot halfzeven. Daarna zal de uitslag wor den vastgesteld, waarbij alle leden tegen woordig kunnen zijn in het R.-K. Ver.- gebouw. De groslijst is vastgesteld met 12 candidaten, waarvan 8 op de officieele lijst zullen worden geplaatst. gegstgeest. Brutaal volk. Hedenmorgen omstreeks" halfelf trokken eenige woonwagenbewo ners door onze gemeente. Bij den stal houder, den heer Juffermans, probeerden zij fouraije voor hun paarden te stelen. Toen de heer Juffermans ben van het erf wilde verwijderen, werd hij door een van de brutale luidjes met een steen, naar het hoofd gegooid zoodat hij zich later onder geneeskundige behandeling moest stellen. Door de inmiddels ontboden politie wer den de brutale heeren met hun wagens buiten de gemeente gebracht. VOORSCHOTEL Distributie. - - Van GiO—16 Maart zijn geldig: bon 28 (A. 'boekje) van 69 Maart 2 Kg. aardappelen; bon 29 idem van 912 Maart 3 K? aardappelen; bon 28(P boekje) 150 gr split erwten; bon 29 idem 259 gr. br. boonen: bon 30 idem 100 gr. capucij- iiers; bon 80 250 gr. suiker; bon 88 lik) gr. rijst; bon 89 1 stukje kleizeep; bon 9 0 200 gr jam; bon 60 1 pakje kindermeel of ta pioca- bon 61 250 ar. suiker (kinderboekje) bon 62 idem voor 1 stukjetoiletzeep bij T. van Rooijen, wed. Wcssels en G. v. d Werf lindien voorradig), bon 31 melkkaart tot en met 37 voor 1/10 liter volle melk per dag: bon 60 idem voor een pond gec. taptemelk of peeder WARMOND. Diefstal. Op het bniten van baron van. Heemstra ,,IIoghe Weijde" is gisternacht door kippendieven het geheele hok met echte raskippen leeggekaapt. VOORHOUT. De nationale betooging. Als verte genwoordiger dezer gemeente op do 14 Maart a.s. te Utrecht ie houden nationale betooging voor de eenheid en ondeelbaar heid van ons Tand, zal worden afgevaar digd de' heer C. Colijn, wethouder dezer gemeente. STADSNIEUWS. In de vergadering der Unie-Liberale Kiesvereeniging Thorbecke is de afgetre den voorzitter, prof. mr. J. E. Heeres, tot eerelid benoemd. Op de voorloopige eandidatenlijst voor den gemeenteraad zijn geplaatst do heeren prof. dr. L. Knappert Jzn., prof. dr. B. D. Eerdmans,, D. van Gruting, dr. H. J. Zwiers, prof. mr. D. van Blom, dr. C. J. Wijnaendts Francken, dr. J. F. Rassers, A. I. Witmans Mzn. en J. Baak Hzu. Prof. mr. W. van der Vlugt, die wegens ongesteldheid sinds eenige weken geen col leges heeft kunnen geven, zal zijn colleges Dinsdag 11 dezer hervatteri. De Kuningin-moeder heeft gisteravond in de bijeenkomst van de Maatschappij Diligentia in Den Haag een lezing van prof. dr. Einthoven alhier over de verrich tingen van ons oor en de geluidsgewaar- wordingen bijgewoond. In de gisteravond gehouden maandver gadering van de Maatschappij van Ned. Letterkunde, trad als spreker op prof. dr. J. Iïuizinga, met een voordracht getiteld: „De verspreiding der plaatsnamen op ,heim" in Nederland. De Ned. R. K. Bond van Bakkers, Cacao- Chocolade- en Suikerbewerkers heeft Don derdag eon prepagandavergadering ge houden. De voorzitter, de heer Y. Schouten, heet- 4e allen welkom, die aait de oproep gehoor hadden gegeven, en den hoofdbestuur der, den heer S. P. van Tol. De voörzitter installeerde weer vier nieuwe leden en gaf daarna het woord aan den heer v. Tol. Spr. begon zijn tevredenheid uit te spre ken over de opkomst en hoopte, dat de banketbakkers zich beter zullen aansluiten., zooals in Don Haag, waar de afdeeling al meer dan 100 leden telt. Spr. wees op de verschillende su<W8ssen en resultaten die de organisatie behaald heeft. Spr. behandelde verder het collectief contract van de banketbakkers artikelsge- wijze, o. a. de hoop uilsprekend, dat de leden het stipti zullen nakomen. Door dit contract is de organisatie veel voor bij andere vakorganisaties, die zoover nog niet zijn gekomen. De geest, dviseur, kapelaan B. van Leeu wen werd geïnstalleerd en sprak daarrra een opwekkend, woord, met klein de aan sluiting- bij den katholieken Bond be pleitend. De Leidsche afdeeling van den Ned. R. K. Bond van Dienstplichtigen hield .Woens dagavond een zeer. belangrijke ledenverga dering. Behandeld werden o. a. de cohcept- bondsstatuten en het huishoudelijk regle ment, welke behoudens eenige wijzigingen of aanvullingen werclen goedgekeurd. Tot afgevaardigde naar de algemeen© bonds vergadering, welke a.s. Zondag 9 Maart te Utrecht wordt gehouden, werd benoemd de voorzitter, de heer H. J. B. Wijtenburg. Naast liet aftredend bondsbestuur stelt Leiden geen tegenkandidaten. Mocht even tueel één der hoofdbestuursleden bedanken dan stelt Leiden alleen-candidaat den heer H. J. B. Wijtenburg. Uitvoerig werd be sproken de houding der meerderheid on zer,. Katholieke Kamerleden bij de behan deling der Marine- en Oorlogsbegrooting. De vergadering betreurde het niet eens gezind optreden onzer R. K. Kamerfractie, was haars inziens op grond van ons Staats- program had kunnen en moeten voorko men worden. Op de Bondsvergadering 'zal de steun regeling voor kleed inggeld, e. d. uitvoerig worden behandeld, daar deze te Leiden, wat vooral de uitbetaling der f 40 kleeclinggeld betreft, onbevredigend blijkt. Gisteravond hield de Leidsche Tuinders leenbank, aangesloten bij de Coöp. Raif- feisenbank te .Utrecht, hare 9e algemeene jaarvergadering in Zomerzorg. Nadat de voorzitter de heer W. Bink de vergadering met een woord van welkom had geopend, kreeg de kassier, de heer T. Kuijpers, gelegenheid om verslag uit te brengen over het jaar 1918, waaruit o. m. bleek, dat bet aantal leden thans 124 We- droeg, het aantal spaarboekjes verdubbel de: er werd f 94,315.17 ingelegd, terwijl er f 51,057.98 werd terugbetaald; op- 31 Dec. stond een saldo te .goed van f 73.761,51; aan rente werd gekweekt f 1626.60. Aen voor schotten werd dit jaar f 43,300 uitgekeerd; op 31 Dec. stond nog een bedrag uit van f '48.075. In rekening-courant .werd uitbetaald f 123,741.52, en gestort f 123,160.43; het saldo schuld bedroeg aan het einde van 11618 f 49.959.51. tegen een tegoed van f 28,361.01; aan rente werd ontvangen f 1701.57, en betaald f 220.73. De winst- en verliesrekening sloot met een saldo van f 225,094.01, en de baJans met een bedrag van f 102,750.30. Een winst van f 627.78 kon op de reserve bijgeschre ven worden. Den kassier werd een woord van dank gebracht voor het gevoérde beheer en uitgebracht rapport. Thans 'moest er we gens periodiek aftreden van den heer W. Bink als bestuurslid en den heer T,. Ver haar van den raad varr toezicht een stem ming plaats hebben. Beiden werden met bijna algemeene stemmen herkozen. Nadat de agenda verder was afgehaür dcld,- en bij de rondvraag een ruim ge bruik was gemaakt van de gelegenheid om verschillende inlichtingen te vragen, werd de vergadering, onder dank voor, de opkomst, door den voorzitter gesloten. Dezen nacht heeft de politie alhier drie personen aangehouden en in voorloopige bewaring gesteld, die er van verdacht werden, inbraak te plegen. Roomsche Agenda. ZATERDAG. Leiden. 8 uur. Vergade ring Tooneelver. ,,St. Gcnesius", ondtyafd. Leidsch Kvuisverbond, bij v. d. Berg,1 Beestenmarkt. MAANDAG. Leiden, des avonds 81 uur in het St. Antoniuspatronaat aan do Haarlemmerstraat. Ont wikkelingsavond van de R.-K. Prop.club ,,Dc Jonge Garde". Inleider mr. W. Brantjes van Rijn, over „Koloniën". MAANDAG. Leiden, 's Nam, 3 uur in Zomerzorg" oprichtingsvergade ring van de R. K. Wagen makers- vereeniging, Kring Leiden. MAANDAG. Leiden. 8.15 uur. Verplich te vergadering van het Comité Hulp in Nood in gebouw Prediker WOENSDAG. Leiden. 8. uur. Vergade ring R. K. Jeugdorganisatie in het St. Antonius-Patronaat, Haarl.straat 28. Nieuwe leden kunnen zich alsdan opgeven. WOENSDAG. Leidefl. 8.30 uur. Be stuursraad R. K. Volksbond in he* sv. Pancratius-Patronaat,' Hooigracht lü DONDERDAG. Lelden. 8 uur. Groote propaganda-vergadering van den R. K. Bond van Bloemist-, Tuin en Landbouwarbeiders in het St. Pancratius-Patronaat, Hooi gracht 18. Spreker de heer Loer akker. Ook niet-georganiseerdeu worden dringend uitgenoodigd. DONDERDAG. Leiden. 8 uur. Buitenge wone ledenvergadering Ned. R. K. Graf. Bond, in Prediker, .Tan- vossensteeg. Agenda: Bespreking loonactie en 8-urendag. - Eenige verslagen moeten wegens plaats gebrek worden uitgesteld. In ,,De Leidsche Courant" van j.l. Vrij dag publiceert het bestuur de%r R.-K. Kies vereeniging een advies inzake de a.s. de finitieve candidaatstelling "voor den ge meenteraad, in welk advies ook mijn naam voorkomt. Den leden dier .vereeni- ging zij echter medegedeeld, dat gemeld bestuur van mij geen verklaring bezit, eene eventueele candidatuur te zullen aan vaarden. Bijgevolg geef ik hen in ovenvc- güig hij de stemming over de definitieve candidaten op mij geen_stemmen uit te brengen, aangezien ik niet beschikbaar ben voor lid van den gemeenteraad. Mijne houding in deze wordt bepaald door de volgende overweging van algo- meenen aard: Nu in den tegenwoordigen tijd Jan Ka lebas de leiding heeft bij de samenstelling der vertegenwoordigende lichamen en de schrik er in zit, oni enkele deskundigen af te vaardigen, naast de vele, die geen verstand hebben -van de taak die hen wacht, lijkt het mij gepast, dat het intel lectueel element zich onthoudt. Wij kunnen dan met het tegenwoordig.stelsel een aan tal jaren doortobben, tot -de boel spaak loopt en de kiezers wellicht, door de on dervinding geleerd, hunne taak weer ern stig gaan opvatten. Alsdan kan bet soort menscben, dat ik nu aanraad zich tijdelijk te onthouden, weei* wel zien wat z'n plicht is. Dr. EMILE VERVIERS Dr. Emile' Venders is een geacht burger en een wetenschappelijk man. In den Raad zou hij zeker de katholieke partij tot sie raad strekken en der gemeente tot nut zijn. Daarom vinden wij het inderdaad jam mer, dat hij geen candidatuur wenscht te aanvaarden. Met de strekking van zijn ingezonden stuk kunnen wij echter niet meegaan. Concreet komt de meening van den heer V., als wij ons niet vergissen, hier.op neer: Op de vergadering van a.s. Dinsdag zal „Jan Kalebas" beslissen, wie er in den Raad moeten komen, de volgorde van de eandidatenlijst vaststellen. -Die „Jan Kale bas" zal aan iemand, als ik ben, wel,geen behoorlijke plaats op de lijst willen geven. En daarom trek ik mij terug. J)r. Verviers had echter o. i. beter kun nen afwachten, of waarlijk op die Verga dering „Jan Kalebas" de leiding bij de samenstelling der lijst hebben, en of „Jan Kalebas" niet eens verstandiger zm- blijken dan hij vermoedt, en aan hem, dF. Verviers, een hem niet onwaardige plaats op de eandidatenlijst. zou toewijzen! Met het advies varf dr. Verviers aan de „intellectueelen", om zich te onthouden, kunnen wij ons ingeenen deele ver- eenigen. Wij achteh dit een zèèr verkeerd, een zéér noodlottig- advies! Als nu de intellectueelen zich tot taak moeten stellen, om in een groot deel van bet openbare, politieke (en sociale?), leven louter negatief op te treden, althans zeker „tijdelijk", dan beware de hemel de Ge meenschap en de'Kerk voor veel „intel lectueelen", voor veel van dat „soort men- schen"! De heer Verviers heeft trouwens zelf zich op het terrein van het openbare, het ka tholiek-sociale leven zeer verdienstelijk ge maakt. Hiermee willen wij besluiten: Allen, die zich, dank zij Gods goedheid, tot de intel lectueelen mogen rekenen, hebben ten plicht hun leidende inzichten dienstbaar te maken aan de publieke Roomsche zaak .a. deel te nemen a,an- candidaatstel- lingen voor vertegenwoordigende licha men, ook al kost het hun een persoonlijk offer, ook al genieten zij niet de waardee- ring, waarop zij aanspraak mogen maken. Geachte Redactie, Volgens het convocatiebiljet voor de ver gadering van de Kiesvereeniging moet er op de a.s. vergadering gestemd worden voor de vplgorde van de eandidatenlijst. Het bestuur stelt zich voor om: voor de eerste vijf plaatsen vijf afzonderlijke stem mingen te houden, waarbij telkens geko zen wordt verklaard dio de meeste stem- *men heeft behaald. Voor de overige plaatsen wordt volstaan met één stemming, waarbij de gekozenen worden geranscliikt na$r het aantal stem men dat zij Éij gewone meerderheid beha len. Bij gelijk stemmental is de oudste in jaren gekozen. Deze manier van stemmen moge bepaald zijn bij reglement, zooals men zegt, in dit geval is bet een groote loterij. Er zijn 17 namen op de groslijst; naar mij verzekerd is heeft i candidaat bedankt, blijven dus 16 over voor de 16 plaatsen. Als wij nu reglementair gaan stemmen, dan rnoet öf in de hand gewerkt worden, dat men min der namen noemt dan er plaatsen te ver vullen zijn, óf men behoeft niet te stem men en enkel maar te zien wie de oudste is. De eerste mogelijkheid, die totaal in druischt tegen alle tegenwoordig begrip van kiezen is toch evenmin aan te bevelen als de laatste, die gewoon een bespottelijk heid .zou zijn. Er zal dus niets anders opzitten dan het reglement niet scherp op te volgen en een anderen, weg te volgen Dit zal een iedèr met mij eens moeten zijn. Welken anderen weg, zullen wij maar aan het bestuur overlaten. Een opmerking echter nog. De plaatsen 6, 7, 8 op de lijst zijn m. i. de belangrijkste van de geheel lijst. Staan daar de juiste namen, dan is er "reclame- met de lijst te maken; dus is voor deze plaatsen een aparte stemming minstens zoo gewenséht als voor de eerste vijf. Over deze opmerking kan een ieder nu eens goed denken voor den avond dei ver kiezing en ik vertrouw wel dat een voor stel op dien avond om apart te stemmen voor 6, 7 en 8 een meerderheid zal vin den. U dankend voor de opname van dit schrijven. Uw dw. B. VAN NOORT. AGENDA'S. Ned. R. K. Volksbond, afel. Leiden. Zondag, n& dc Hoogmis tot 1 uur, Biblio theek iu het zaaltje naast de Hartebrugskerk Woensdag 12 Maart half negen, Vergadering van den Bestuursraad in het ,St. Pancratius- Patronaat", Hooigracht 18 Woensdag 8V2 uur, in „Prediker' Jan- vossensteeg, repetitie Zangvereeniging „St. Cecilia''. Woensdag, van 8V2ÜV2 zitting van het bureau voor Rechtskundige en Sociale Adviezen, Oude Singel 78. Zaterdag 8—9 uur, in „Prediker",*zitting Spaarbank en Voorschotbank. St. iozefsgezellen-Vereeniging. Zondag, is de zaal open van 12y221/&- en van 5'7 uur voor de Leerlingen, van 810 uur, verplichte bijeenkomst voor de gezellen, Maandag verplichte Vergadering van geh, gezellen Dindag, Woensdag en Donderdag is de zaal beschikbaar voor de gezellen, Woensdag, Vergadering van het Hoofd bestuur Zaterdag van 910 uur, zitting Spaar kas en van 8'/29Va uur, Bibliotheek. Zita-Vereeniging. Van tot 4Vê zangles voor allé meisjes van de Vakschool. Van 4V6 tot 5V6 Godsdienstonderricht. Van 5V6 tot éi/6 Ontspanning. Van 51^ tot 6 Spaarkas Bibliotheek. Leidsche Vakschool voor Meisjes. Noordeinde 50. Voorbereidende curslts a. Maandag van 56.30 uur Breiles. Voorbereidende klasse B. Woercdag van 56.30 uur Handwerken. Vrijdag van 56.30 uur Handwerken. Drie-jarige cursus. 1ste leerjaar Vakschool. Maandag, van 79 uur Handwerken. Dinsdag 79 Algemeene ontwikkeling;. Donderdag 79 Algemeene ontwikkeling. Vrijdag 79 Handwerken 2e leerjaar A Vakschool. Maandag 7—9 Algemeene ontwikkeling. Dinsdag van 7—9 uur Huishoudkunde. Donderdag, van 79 uur Strijkles. Vrijdag van 79 uur handwerken. 3d© leerjaar A. Maandag van.' 79 uur Platte Wasch. Dinsdag van 78 uur Algem. ontwik keling. Dingdag van 89 uur Voedingsleer. Woensdag, van 79 uur Kookles (volks- pot) Vrijdag. 79 uur Huishoudkunde. 3d© leerjaar B. Maandag va-^ 79 uur Koken. DinStfeiÊ, van 7--8 uur Algem. ontwik- keiling. Dinsdag- van 8—° "ur Voedingsleer. Woensdag Van 79 uur Strijken. Dotiflf',o» „QT1 7.9 Ul)r Huishoudkunde. ÖT. Liduina-tfleisj'es-Patronaat. St. Pfifrus Parochie. Maamlag-avonó van 7 tot half negen uur, voor de 1ste" afd. ep 2de afd. Naai- en Verstelles, 3de en 4de afd. Knipcursus. Dinsdag-avond alle afd. Spaarkas en con tributie; van 71/2 tot 81/2 uur, lste en 2de afd. Naai- en Verstelles, voor 3de en 4de afd. van 71/2 tot half negen urn, nuttige Hand werken; van 7 tot half 8 uur, alle afdeelip- gen Godsdienstonderricht. Woensdag-avond van 7 uur-tot kwart vóór 8 uur, voor lste en 2de afd. Zangles; van kwart vóór 8SV2 uur, Breiles; van kwart vóór 8 tot half 9, voor 3de en4de afd. Zangles Yrjjdag 7—8V2 uur, 4de leerjaar: Costuum- cursus. St. Agnes Meisjes Patronaat Par. 0. L, V- Hemelvaart (Mon Pére.) Zondag alg, maan del. H, Communnie Maandag geen les en geen Bibliotheek (Veertig-uren-gebéd) Dinsdag geen les: (Veertig-uren-gebed) Woensdag, 7y29 uur, 3de leerjaar: Ver stelles 4de leerjaar: Costuumcursus, 2e leerjaarHerhaüngsoiiderrichl Donderdag Meditatie Vrijdag 2e, 3e en 4e leerjaarGodsdienst onderricht; 5e leerjaar: deze week GEEN bijzondere samenkomst St. Pancratiiïs Jongens Patronaat. Par. 0. L. Vr. Hemelvaart (Mon Père,) Zondag te 5 uur, Ontspanning in he gebouw, 7 uur Lof (Veertig-uren-gebcd.) Lessen: lste afdeeling: Maandag en Vrijdag van 891/2 uur, Herhalingsonderwijs, Woensdag van 89 uui, Godsdienstonderricht 2e afdeeling: Woensdag van 89 uur, Godsdienstonderricht 3e Afdeeling: Donderdag en Vrijdags van 8 tot half 10 uur, Herhalingsonderwijs 4e Afdeeling: Maandag van 8 tot half 10 uur, Herhalingsonderricht A.s. Dinsdag half acht Lof, sluiting van het Veertig-uren-gebed St. Antonius-Patronaat (Hartebrug). Haarlemmerstraat 28 Zondag 4V2 uur Geloofsverdediging, waarna ontspanning. Woensdag 89Vs uur Herhalingsonderwijs Donderdag 8—9V2uur Herhalingsonderwijs in de Parochiale Jongensschool, Haarl,straat Laatste Berichten. De kazernebrand te 's Gravenhage. Naar men ons uit Den Haag bericht is de brand aan'de Oranje-kazerne op het oogenblik nog niet. 'geheel gebluscht. Op vele plaatsen smeuR het nog waardoor de brandweer actief moet blijven. Ongeluk. xicdenmorgen 10 uur is op den Rijswijk- schen weg een vrij ernstg ongeluk gebeurd hetwelk nog tamelijk goed is afgeloopen. Ter hoogte van de papierfabriek van den heer Simons, wem diens auto, welke achteruit reed, door de stoomtram Den Haag—Rijswijk gegrepen en tÖfaal ver nield. Ook de tram werd ernstig bescha digd, zoodat deze noch voor, noch achter uit kon. De inzittende personen zijn wonder bo ven wonder met enkele schrammen en builen er afgekomen. De Parijscheconferentie. PARIJS, 8 Maait. De Duitschers te Spa hebben aangevoerd, dat zij de koopvaardij vloot niet aan de geallieerden konden uit- XU'IWM 1 w Liniai iiHMLi.jLiu.waiia— Gemeentelijke Aankondigingen, ^eSfekaarters. De Burgemeester der Gemeente u brengt ter algemeene kennis, dat vanai Zondag 9 Maart tot en met Dirisf Maart zijn geldig verklaard: Bon 15 voor 2/10 liter VOLLE MELK, Bon 18 voor 1/10 titer VOLLE MELK. N. C. DE GIJ SELA AR, Burgemeester, Leiden, 8 Maart 1919. Uitreiking van Broodkaarten. De Burgemeester der gemeente Leiden brengt ter algemeene kennis dat a.s, Maandag 10 Maart een aanvang zal den gemaakt met de uitreiking van 0 Broodkaarten voor bet 89e, 9"0e, 91e, 92t en 93e tijdvak. De uitgifte geschiedt uitsluitend op ver. toon van de Levensmiddelenkaart, en wel; aan het BROODBUREAU, Nieuwe Rijn 22, van 's morgens 9—12 uur, 'smiddagj van 25 uur en 's avonds van 7—9 uur; op de volgende Hulpposten: STADST1MMERWERF, Gaïgewater, GASFABRIEK, Tweelingstraat, REINIGINGSDIENST, St. Jacobsgrachj- 's morgens van 912 uur en 's middags vaj 25 uur. De uitgifte zal ge®chieden votor hen wie kaart i© afgestempeld POST NIEUWE RIJN: Maandag 10 Maart no. 1 t/m. 2000; Dinsdag 11 Maart no. ?001 t/m 4000; Woensdag 12 Maart no. 4001 t/m 60CK Donderdag 13 Maart no. 6001 en liooger, Voor hen wier kaart is afgestempeld voor een der HULPPOSTEN: Maandag 10 Maart no. 1 t/m 800; Dinsdag 11 Maart no. 80f t/m 1600; Woensdag 12 Maart no. 1601 t/m 2-100; Donderdag 13 Maart 110. 2401 en 1 EEN IEDER IS VERPLICHT ZICH AAÜ BOVENSTAANDE REGELING TE HOU- f DEN EN ONMIDDELLIJK NA IN ONT- NAME DER BONBOEKJES ZICH TE OVERTUIGEN DAT HET JUISTE AAN- TAL ONTVANGEN IS. AAH LATER INKOMENDE RECLAMES KAN GEEN GEVOLG MEER WORDEN GEGEVEN. AAN KINDEREN BENEDEN 14 JAAÏ WORDEN GEEN KAARTEN AFGEGE VEN. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester Leiden, 8 Maart 1919. Disfribufie Regeeringsvisch De Burgemeester van Leiden brengt ti kennis van de ingezetenen, dat aan de gemeentelijken vischwinkel, Pieterskerk, gracht voor ieder ingezetene regeerings- visch (klein-middel schelvis® verkrijg baar is f 0.22V2 per K.G. De visch moet dagelijks verkrijgbaar Per 1/2 K.G. worden afgehaald en itl gbaar van 26 uur-wau/M N. C. DE GIJ SELA AR, Leiden, 8 Maart 1919. BurgemeeslRi Vooirjjaarssc&so&jw. Burgemeester en Wethouders van Lei' den; Gelet op artikel 17 der Verordening vai den 6 Juli 1899 (Gemeenteblad no. 15) laatstelijk gewijzigd bij de verordening vai den 6 Februari 1915 (Gemeenteblad no, f) Brengen ter kennis van belanghebben den, dat, te beginnen met Woensdag 1 April e.k. zullen geschouwd worden alle wegen, lanen, paden, straten, kaden, pleinen, hofjes, stegen, sloppen of ten en gangen, benevens de daarin gen of daartoe behoorende bruggen en andere kunstwerken', voor zoover die bij zonder eigendom zijn, en zonder verhinde ring door of vanwege rechthebbenden voor het publiek verkeer openstaan; en alle wateringen en slooten, en de ri len ter vervanging daarvan gemaakt, b nevens de daartoe behoorende sluizen, duikers, buizen, toegangs-kokers en derge lijke werken, voor zoover die bijzonder eigendom zijn. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 8 Maart 1919. Door C. J. Herreur, weduwe van H. Va- lentgoed, wonende te Leiden, is een vei zoekschrift ingediend om- vergunning voor den verkoop van sterken drank in hel klein voor gebruik ter plaatse van verkoop en elders, in de beneden-winkellokalitcil van bot. Derceel Kalvermarkt 110. 2. leveren, omdat daardoor 42.000 zeelied?® werkloos zouden wórden. De wapenstalstandsonderhandelingen- PARIJS, 7-Maart. Lloyd George's ge amendeerde voorstellen nopens de ontwa pening van Duitschland, die vannmida® aangenomen zijn door den oppersten oor logsraad, zijn veel strenger dan die, welk? zijn voorgesteld door de militaire chefs e® verminderen het -Duitsche- leger in ved grooter mate - - De .bondgenooten hebben besloten 'voed sel naar 'Oostenrijk te zenden tot een bo? 'veelheid van 3000 ton dagelijks. B0^ dien liggen er te Triest reeds 80,000 to® te wachten op transport.' Men 'verwacht I dat de Zuid-Slavische grens Maandag*" opend zal worden. larktlierichieu. LEIDEN, 8 Maart. Botermarkt. Wj handel. Geen noteering. Aanvoer IA vaten, wegende 00 K.G. Zoetermeer-Zegwaart. 5 Maart. Aan® voerd 2414 kipeieren; prijzen f 50 11 f 13.50 pér 100; 27 eendeieren; prijs f 1 per 100.

Leidsche Courant | 1919 | | pagina 2