(21 Gemeentelijke Aankondigingen. Geldigs visciikaarlen. vebkoop klein middel sohelvisch De Directeur van het Distributiebedrijl voor Vlecsch en Visciï brengt ter kennis van belanghebbenden, dat morgen (Don- derdag) geldig is voor visch Serie L 300 700. Deze visch is uitsluitend vcikiijgbaur aan den gemeentelijken vischwinkel, Visch- markt no. 18. Tevens wordt ter kennis van belangheb benden gebracht dat de klein middel sohel visch, tot nader bericht ook des voornrid- dags aan den gemeentelijken vischwinkel, Pieterskerkgracht, verkrijgbaar wordt ge steld. Leiden, 26 Februari 1919. Omslagdoeken en Molton dekens. Dc Burgemeester yan Leiden -brengt ter algemeene kennis, dat Maandag 3 Maart, a.s. tusschen 9 en 12 uur v.m. en 2 en 4- uur n.m. in het Waaggebouw alhier op vertoon van de Levensmiddelenkaart zal worden verkocht een partij moltondekens en omslagdoeken tegen den prijs van f 2.40 per deken en f 2.per omslagdoek. N. C. DE GIJ SELA AH. Burgemeester. Leiden, 26 Februari 1919. Directe Belastingen. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat aan den Ontvanger der Directe belastingen aldaar zijn ter hand gesteld de kohieren der Grondbelas ting Nos. 1 en 2 van den dienst 1919, execu toir verklaard den 22 Februari j.l. en her innert den belanghebbenden aan hunne verplichtingen om den aanslag op den bij de Wet bepaalden voet te voldoen. De Burgemeester voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Leiden, den 25 Februari 1919. dam. Ook niet-katholieken fhospitanten) kunnen als lid worden toegelaten en heb ben als zoodanig toegang tot de vergade ring. NCORDW1JK. Liefdadigheidsuitvoering. Ter gele genheid van de opening van het R. k. Ju venaatsgebouw, werd Maandag en Dins dagavond ten bate van dit gebouw een looneeluitvoering gegeven door eenige da mes en meisjes onder leiding van den re gisseur, den heer C. van Zeist. Ongeveer 250 personen vulden Maandag de ruime, gezellige zaal, die heerlijk ver warmd en schitterend verlicht voor derge lijke uitvoeringen een uitnemende gelegen heid biedt. Dinsdagavond waren er onge veer 350 toeschouwers, die bijna allen ruimschoots een zitplaats konden beko men. <-'M flinke, ruime tooneel, zoo conforta- bel ingericht, maakt met zijn krachtige reflectors, het souffleurshok en de ruime gangen het werk voor do tooneelisten zoo veel gemakkelijker en prettiger. Ook voor den toeschouwer is het een genot om, als het scherm opgaat, zich te verlustigen in de aanschortwing van een smaakvol inge richt salon, dat ondanks de vereischte meubileering aan de speelsters toch nog genoeg ruimte overliet om zich vrij te kunnen bewegen. Waarlijk het is bij deze eerste opvoering gebleken, dat door de totstandkoming van .het R. K. Juvenaatsgebouw niet alleen een groote weldaad is bewezen aan de, Room- sebe jeugd en jongelingschap van Noord- wijk, maar ook dat onze gemeente een ge legenheid voor tooneeluitvoeringen en con certen is rijker geworden, die vele dorpen ons zullen benijden. Maandagavond hield de heer C. Ver- weij, als lid der Exploitatie-commissie van het Juvenaatsgebouw, een korte toespraak, waarin spr. het doel van het Juvenaatsge bouw nogmaals uiteenzette en warme hul de bracht aan de ziel van alles,' den wel- eerw. heer Van Leeuwen, aan wiens noes ten arbeid, onveiBauwden ijver en be-- wonderenswaardigen moed de totstandko ming van dit prachtgebouw te danken is. Het publiek gaf door een langdurig ap plaus zijn ingenomenheid met deze woor den te kennen. Opgevoerd werd „Haar Offer", eon fami lie-drama in vijf bedrijven van Pater Ser- vatius. Het stuk, dat door zijn rijken in houd, zijn schoone taal en zijn uitmunten de strekking tot de beste behoort, die wij ooit zagen opvoeren, speelt- in de hooge kringen der samenleving en Schildert ons hot zielelijden van een innig geloovig meisje, dat genoodzaakt is te verkeeren in oen ongeloovige, ongodsdienstige omge ving. Voor de bekeering van haar moeder cn haar zuster brengt zij het offer van haar jonge leven. Dit sublieme tooiieelstuk, waarin tal van ontroerende momenten en diep aangrij pende tafèreelen, werd op onberispelijke wijze ten uitvoer gebracht.' Vooral de hoofdpersoon komt voor haar diep gevoeld spel een woord van warme hulde toe. Ook de andere speelsters vertolkten haar rollen °P uitnemende wijze en het naieve spel van de kleine meisjes gaf oogenblikken van ongekend genet. Uit alles bleek, dat hot .siuk was ingestudeerd onder zeer be kwame leiding en de heer C. van Zeist hiocht dan ook met recht de woorden van dank en hulde in ontvangst nemen, die de Z.Eerw. heer Pastoor op den eersten avond aa afloop der voorstelling tot den regis seur en de speelsters richtte. Met een enkel woord moeten wij roemen "en ai beid van den tooneelkapper en gri- ,nr 1,1 Hen heer v. d. Heijden. Juist in dit drama hangt zooveel af van een juiste gri- meering en hierin is de heer v. d. H. in a)Ie opzichten geslaagd. Hel publiek gaf door een gespannen op merkzaamheid en een doodsche stilte ge durende het spel en een hartelijk applaus na ieder bedrijf zijn voldoening en opge togenheid over het geuotene te kennen Dinsdagavond mochten de speelsters een bloemenhulde in ontvangst nemen, aange boden dooi eenige bezoekers van Maan dag. Ook de regisseur werd bedacht, het geen ruimschoots verdiend was. De Katholieken ij an Noord wijk hei-ben gelegenheid gehad te genieten van een edit Roomsch, verheffend fooneelspêL Om de groote kaartcuverkoop zal nog ean derde uitvoering gegeven worden op Maandag u.s. NOOTDORP. Bons. Van £4 Febr.1 Maart: bon 06 voor 2 ons kaas; bon 98 voor *2^ ons jam: bon 100 voor 1 ons rijst;; bon 14 voor 4 kilo aardappelen; bon 14 voor y> pond peul vruchten; bon 17 voor y, pond suiker; bon 13 voor yf ons kleizeep; bon 39 voor een pakje kindei meel. 27 Febr. nieuwe bon boekjes verkrijgbaar van 46 uur. H3LLEGOM. Zang en Vriendschap. Gisteravond gaf deze Zangverecnigipg, onder leiding van haren directeur, den heer J. C. Tuin, te Haarlem, in Hotel Sisiermans hare 31ste uitvoering. Het programma bevatte voor de pauze: la. Treut euch ihr lieben Chris ten, van M. Practorius; 2b. Ruf .zur Ma ria, van J. Brahms; 3c. -Kerstnacht, van Marie van Essen; 4a. Ruiter en Konings dochter, van Joh. J. H. Verhulst, en 5b. Spijskaart, van C. Zöllner. Na de pauze kregen we „De Nichtjes uit Canada", blij spel in 3 bedrijven met welwillende mede werking van.de Hillegomsche Tooneelclub „Inter Nos". Het publiek heeft zoowel van den zang als van 't spel zeer genoten. VOORSCHOTEN Spaarbank. H. Antonius van Padua. Gedurende de maand Februari ingelegd f 225.63 en terugbetaald f 57.42. Schoenen. De Rijksschoenen, aanvan kelijk slechts verkrijgbaar gesteld voor werklieden, zijn thans beschikbaar gesteld voor alle inwoners. Aanvraagbiljetten zijn dagelijks verkrijgbaar van 111 uur aan het Distributiebureau in de openbare lage re school in het dorp. STADSNIEUWS. Voor de liefdadige werken van Z. Em. Kardinaal EVkercier. Naar men ons mededeelt zal Dinsdag 4 Maart in den foyer van de Gehoorzaal een kunstavond gegeven worden. De opbrengst van dezen avond zal het bovengenoemde werk ten goede komen. Meerdere bijzonderheden zullen nog ge publiceerd worden. Openbare Les. In de kleine concertzaal der Stadsge* hoorzaai werd gisteravond te 7 uur een openbare les gegeven van de koor- en solo- leerlingen van mej. Alida C. de Vos. De vroolijke en gulle lach der kleinen schater de reeds bij het binnenkomen door de zaal en we dachten onwillekeurig aan een kin derfeestje, waarbij, eenige liederen ten ge- hóore zouden gébracht worden. Hoe ver baasden we ons echter, toen we het zeer lijvige programmaboek doorbladerden met ruim oen zestigtal liederen in Hollandsche, Fransche en Duitsche taal. We kunnen mej. de Vos geluk wen sc.hen met het succes van den avond, wat luide bleek uit het veelvuldig applaus van ouders en genoodigden. Wij bewonderen dan ook de energie en het geduld, die den leerlin gen zulk een fijne vertolking en zuivere verklanking der liederen wist in te pren ten. De naïef-kinderlijke, maar natuurge trouwe vertolking der gezangen, zoo vol expressie en sentiment, zijn bewijzen van talentvolle eigenschappen up gebied van muziek en kunst. Het schuchtere en kinderlijke der kleinen ging over in vastheid van stern bij de oude ren en we mogen zeggen, dat vele zangeres sen goeden aanleg bezitten, om bij eenige geschooldheid vanj muziek en stem, haar genialiteit en kunstgaven anderen geniet baar te maken. We kunnen niet in bijzonderheden tre den, maar allen komt in meerdere of min dere mate lof toe voor haar praestaties. Aan den vleugel begeleidde de nog jeug dige, doch vcel-belovende mej. B. van dei- Mark, die door haar zuiver en tactvol pia nospel het geheel tot een-aangename ver klanking wist te brengen. Dat oefening en energie haar spoedig voor volle zalen mo gen doen optreden! Niet onvermeld mogen wc ook laten de verschillende soli voor piano door de jeug dige virtuosen met veel talent ten gehoore gebracht. Alles bijeen mogen' we zeggen, dat rnej. de Vos alle 'lof toekomt voor haar pres taties op gebied der muziek. Niet onver diend was dan ook de bloemenhulde, haai en nicj. v. d. Mark gebracht. Pax Aeterna. Het schijnt of de tegenwoordige film wereld een nieuwen gedachtengang heeft gekregen van hetgeen den toeschouwer op het gebied der Cinematografie moet worden gegeven. Zoo zagen we onlangs Het Hemelschip, door de Nordisk uitge bracht, van het genre der dramatische bi- oscopie, welke film zijn zegetocht over de landen heeft aangevangen. Nu weer brengt het Luxor-Thcater ons van dezelfde Nordisk Films Kompagni een film, wars van vooze romantiek, schuwend de gemakkelijke effecten penei* overdreven sensatie, een film, die dé groo te menigte als bet ware onwetend uit het hart gegrepen is, getiteld: Pax aeterna, Eeuwige vrede. Voor het succes van dezen film kunnen wij borg staan. Het spel is van eerste ac teurs en actrices de meest verfijnde regie-leiders geven een levende uitwer king aan dc koele bezonnenheid en vol maakte techniek, die de schrijvers inspi reerden. Wij willen de film verder niet vooruit- loopen. Het publick weet, wat het Lroxcr- Theater te aanschouwen geeft. In den foyer van de Stadsgehoorzaal werd gisteravond een bijeenkomst gehou den vanwege den .Leidschen Gymnasias- lenbond U. S. A., ui.derafdeelïng van den N. G. B. Voor een Lef] rijk gehoor hield de heer lierman Robi ers oen lezing over het ontstaan van een roman. Op onderhou dende wijze wist de geachte spreker -de aandacht van zijn gehoor gedurende on geveer twee uur te boeien en aan het ein de van r.ijn keurig betoog gewerd hem dan ook een hartelijk applaus van het pu bliek alsmede de dank namens den Leid- schen Gymnasiastenbond voor de nuttige en leerrijke uiteenzetting van bovenge noemd onderwerp. In den afgeloopen nacht hebben dieven zich toegang verschaft tot de fabriek van de firma v. d. Kloot, aan den Hoogen Rijndijk, en een aantal drijfriemen ont vreemd. De motie van den heer Wijtenburg, aan genomen in de j.l. vergadering van de Kiesvereeniging, luidt als volgt: „De ver gadering der R. K. Kiesvereeniging te Lei den, kennis genomen hebbende van den inhoud der motie Bomans, spreekt daar over hare groote voldoening uit, met den werisch, dat deze motie door alle Kath. Kamerleden zal worden gesteund, en be sluit deze motie ter kennis te brengen van mr. Bomans, van de Kath. Kamerclub en van de pers." Roomsche Agenda. DONDERDAG. Leiden. 8 uur in de Stadsgehoorzaal verg. Bond voor groote gezinnen. DONDERDAG. Leiden, 8 uur. Leden vergadering naaisters-afdeeling „St. Anna", Pancratius-patro- naat, Hooigracht 18. VRIJDAG. Lelde n. Propaganda-avond Kruisverbond in „Zomerzorg". 8 uur. Spreker Kapelaan P. Brügcmann. Toegang vrij. VRIJDAG. Leiden. 8 uur. Vergadering R. K. Bloemist-, Land- en Tuin- bouwarbeiders in het St.. Pan- cratius-Patronaat, Hooigracht. <Ook ongeorganiseerden worden dringend uitgenoodigd wegens de bespreking van de loon-actie. VRIJDAG. A 1 p h e n a. d. R ij n, 8 uur, in het Patronaat. Belangrijke vergadering van den__R.-K. Bond van dienstplichtigen. Talrijke opkomst dringend verzocht. "VRIJDAG.^A 1 p h e n a. d. Rijn. Half 8 in de St. Josephzaal jaarverga dering van de Mariavereeniging. ZONDAG. Leiden. 8 uur. Zomerzorg. Uivoering R.-K. tooneelvereeni- ging „Futura". 2e Opvoering van het blijspel „Janus Tulp". ZONDAG. Alphen a. d. R ij n. Half 5 in de St. Josephzaal vergadering van de R. K. Transportarbeiders. Opkomst zeer gewenscht. Leger en Vloot. De opperbevelhebber van land- en zee macht a. i. heeft bepaald, dat de school- compagnieën, der divisien (waaronder die behoorende tot de Ie divisie te Leiden) vóór 10 Maart a.s. zullen worden opgehe ven. De commandanten dier sclioolcompag- nieëji zullen de leerlingen van de' school - compagnie onder hun commando, wier op leiding aan de schoolcornpagnie nog niet is geëindigd, op Maandag 3 Maart e.k. dirigeeren op dc regimenten waarvan die leerlingen afkomstig zijn. De regiments-commandanten nemen de opleiding van de leerlingen, die bij hun korps terugkeeren, dadelijk ter hand en dragen zorg, dat de examens voor sergeant zullen zijn afgeloopen op 16 Mei 1919 en 10 Juli 1919, resp. voor de leerlingen wier opleiding bij de schoolcornpagnie aanving begin November 1918 en einde Jan. 1919. Rechtzaken. HAAGSGHE RECHTBANK. F. G. S. stond voor de derde maal te recht, thans ter zake dat hij in den nacht van 8 December in vereeniging met den 22-jarigen grondwerker M. J. H. v. H„ den 21-jarigen stoker A. M. V. en H. v. H. uit de fabriek van de L e i d s c h e Ka- toenmaatschappij een aantal drijfriemen had gestolen llekl. bekende. Dc overigen gaven het ten laste gelegde toe. Dc eiscli tegen S. was wederom 1 jaar, tegen M. J. 11. v. H. 9 maanden, en tegen H v. H., en A. M. V. 1 jaar eh 6 maanden gevangenisstraf. Laatste Berichten. NEDERLAND EN BELGIE. De minister van Buitenlandsche Zaken, jhr. mr. dr. van Karnobeek, heeft heden middag in dc Tweede Kamer bij den aan vang der vergadering, dc volgende verkla ring afgelegd: Zoouls ik dc eer had onlangs in deze vergadering kenbaar te maken, was aan het gezantschap te Brussel opdracht ge geven. aan dc Belgische Regeering naar, aanleiding van haar communiqué nadere inlichting te vragui nopens de mededëe- lingen door haar te Parijs-gedaan. In antwoord daarop werd van de Bel gische Regcering oen noia van 22 Febr. ontvangen van den volgenden inhoud: „In antwoord op het memorandum van 18 dezer heeft het ministerie van Buiten landsche Zaken de eer aan het gezant schap der Nederlanden te doen weten dat de Belgische delegatie ter conferentie van Parijs Lij de vei tegenwoordigers der vijf groote geallieerde en geassocieerde mo gendheden een voorstel heeft aanhangig gemaakt om onderhandelingen ie openen strekkende tot herziening van zekere be palingen tiet traktaten van 19 April. 1839. „Zooals hot communiqué, waarnaar, het gezantschap verwijst, aangaf, heeft de Belgische delegatie den wensch geuit dat Nederland aan die onderhandelingen zal deelnemen, als onderteekenaar van die traktaten. „Indien het voorstel van België door de Conferentie wordt aangenomen, zal dc Belgische delegatie in de gelegenheid zijn de Neder]andsche Regeering bekend te maken met de Belgische zienswijze inzake de vraagstukken die in het bijzonder voor Nederland van belang zijn." Naar aanleiding van dit antwoord zij het mij vergund te eonstateeren, dat de Belgische Regeering niet aan de uitnoodi- ging der Nederlandsche Regeering heeft voldaan en haar geen opening van zaken heeft wenschen te Reveil. Dit wordt door de Regeering betreurd met het oog op de waarde die zij hecht abn de handhaving van een goede verstandhouding, welke geacht mag worden in het belang van bei de landen te zijn. Wanneer deze aange legenheid door het standpunt der Belgi sche Regeering in een phrase mocht ko men die aan die verstandhouding minder bevorderlijk zou kunnen zijn, wijst de Re gcering daarvoor alle aansprakelijkheid af. Zij heeft, zonder op het verzoek om inlichting terug te willen komen, in dé zen de Belgische Regeering nader bericht. Voor zödver overigens in het antwoord de verantwoordelijkheid voor het streven der Belgische Regeering en voor den ver deren loop van zaken wórdt afgewenteld op de vertegenwoordigers der vijf groote mogendheden te Parijs, veroorloof ik mij in herinnering te brengen, dat het Neder landsche standpunt ten aanzien van ge- biedsafstand en aantasting van vast staande rechten, zooals dat in mijn ver klaring van 14 Febr. werd geformuleerd, aan de Regeeringen dier mogendheden den USeii dezer, overeenkomstig mijn me- dedeeling werd genotifieerd. De Regeering stelt zich voor aan de Regeeringen der groote mogendheden mededeeling te doen van de verklaring die ik heden de eer heb af te leggen. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Ondertrouwd: W. J. de Haan jin. 30 j. en N. A. Weyenbergh jd. 27 j. P. J. Ouwehand jm. 26 j. en A. W. F. Schaap jd. 24 j. N. Rosier jm. 27 j. en N. Huys- man w. 44 j. E. Smit jm. 21 j. en N. Zee dijk jd. 21 j. C. W. L. Schell jm. 23 j. en H. C. Gossow jd. 23 j. P. van As jm. 27 j. en M. Kolle jd. 24 j. S. C. van der Gaag jm. 23 j. en J. G. Schultz jd. 25 j. F. M. Kwaadgras jm. 27 j. en F. M. Doacks jd. 30 j. C. F. Lith jm. 38 j. en W. M. Ouwerkerk wed. 33 j. J. Kukler jm. 20 j. en P. v. Roijen jd. 20 j. VOORSCHOTEN Geboren: Quirinus Johannes z. van J. F. Kouwenhoven en L. J. v. Leeuwen. Johanna Frederika d. van W. G. Gus- sekloo en C. de Vor. Neeltje, d. van P. v. Kooy en A. v. Doornik. Gehuwd: A. Schoordijk wedr. van F. Hoogendijk en E. M. Walland wed. H.' v. d. Werf. Overleden: C. de Bruin, jd. 15 j. H. P. v. d. Kwast, wed. J. Kuneken, 83 jaar. ZOEYERMEER. Geboren: Maria Cornelia, d. van J. Berk en H. M. van der Helm. ZEGWAART, Geboren: Wilhelmina Maria, d. van C. H. Ruigrok en W. M. Lexmond. Ondertrouw d: W. Veer 27 j. en Th. van der Meer 27 j. Faillissementen. Uitgesproken: W. J. Marijnissen, kapper te Leiderdorp; cur. mr. M.' B. Vos. Mr. M. P. H. Wiercx, advocaat en pro cureur te Rijswijk; cur. mr. J. H. Rolan- dus Hagedoorn. A. Lomans, koopman te Noord wijk; cur. mr. A. L. Hermans. A. A. Boeke, groentenzouter te Ter Aar; cur. mr. P. M. Trapman. Marktberichten. AMSTERDAM, 26 Februari. Vee. Ter markt waven aangevoerd 82 nuchtere kalve ren, f20 tot f34, 70 varkens, f2,60, f2,30, f 2,40. VOORSCHOTEN, 25 Febr. - Vrije veiling. Aangevoerd 00 Eer.dceieren, per stuk f0,00; 280 Kipeiercn, per 100 stuks f 17,00—17.70, per stuk f 0,00—0,—Kippen per stuk f0,00 fO.OO, jonge Hanen per stuk f0.Peen- zaad per zak f0,00f0,00, Knolrapen per 100 stuks f 8.Groene Savooye kool per 100 stuks 10,000,Boerenkool, per 100 stuks f 1,00; Kroten, per ben f0, 3 konijnen, per Stuk f 1,90—f2,10 PURMERENP, 25 Febr. IC, as. Geen aanvoer. Vee. Aangevoerd 95 vette rundexen f2,10 2,30 per K,G., 195 melk- en geldekoeien f350750, handel stug; 45 paarden f300 800, 740 kalveren, slacht 1835, fok f3550, 106 vette varkens f2— 2,60 per K.G., 41 magere varkens f55— S5, handel per stuk matig; 45 biggen, -946 schapen en overhonders, schapen f S0—130, overhouders f 35—64, handel stug. Eieren, 1618. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricb t in den morgen van 26 Febr. 1919, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Inslitaut te De Bilt. Hoogste barometerstand: 774.9 Hernósand Laagste baroineteistand: 750.3 Scilly Verwachting tot den avond van 27 Febr. Zwakke tot matigen wind uit Zuidelijke tot Oostelijke richtingen, nevelig tot zwaar" bewolkt, wellicht eenige regen, iets kouder in het Noorden Aan de Telefoon. Wie kan mij /.eggen, waarom de belas-» tingbetalers op het kantoor van het riad« huis ie Leiden tegenwoordig in de toch tige. koude poort moeten wachten, ter wijl er toch binnen, waar het gloeiend heet is. plaats genoeg is. Is dit om de hygiëne te bevorderen of om de Spaansche griep te bestrijden? Hallo! Spreek ik met het gemeentebe stuur van Zoeterwoude? Hier is een Leidenaar, «lie zïch verwon dert en verontwaardigd is «-ver het fei£ dat een rechts.-h g- n.-i-ntobestmir toelaat, dat er in Zoetei wonde naehtperniissiff wordt gegeven voor café's, waar gelegen heid is om na bals en bals masqués «lei. nacht door te brengen, terwijl daartoe i* Leiden geen gelegenheid bestaat. Moot dat zoo blijven? Fisiancieele Berichten. Medegedeeld door de firma LeoRuijgrok. Am sterdameche Beurs. Officieele Prijscourant. V.K. O. K. 2'/" Ccrt. Nederland 55% 553/4 8 7» 64 4 Obl. 84 47-2 8972 897» 5 Vo 963/4 963/4 23172 Gecons. Holl. Petrol.. 22774 Koninkl. Petrol. 58774 591 Orion Petrol. 78 78 Ind. Hand. Bank 219 2187a Cert. Handel. Mij. 181 1797a Amstero'. Langkat. gew. 220 idem pref. 260 Deli Batavia. 4867a 487 Besoeki. 1797a 171 520 516 Medan Tabak 229 230 Rotterdam Deli 310 310 Senembah Amsterdam Rubber 4787a 480 18674 18673 Nederl. Rubber 107 107 Holl. Amerika lijn aand. 415 425 idem eert. 3987a 410 Holl. Stoomboot 1977s 201 Kon. Holl. Lloyd 17574 176 Kon. Ned. Stoomboot. 2343/4 2367a Kon. Paketvaart 2407a 246 Rotterdam. Lloyd 2767* 2827a Stoomv. Mij. Nederland 288 296 Ned. Seheepv. Unie 25074 256 Noordzee 1767a 178 Java China Japan 3057a 310 Aand. Cult. d. Vorstenl. 1473/4 151 Actions idem 118 118 Hand. Ver. Amsterdam 40672 412 Amer. Hide A Leatner 8274 8H/a Amer. Smelting A ReL 7U/4 Anaconda copper 133 132 Atch. Topeka 927s Car. Foundry 3374 83 Central Leather 697a 67 Denver Rio t 9 83/4 Erie 22 21% Kane. City South, comm 20% 2074 idem pref. 51 5U/4 Marine Comm. 277s 267a idem pref. 11774 1157a idem 472% 93 93 Missouri K. AT. 73/4 77s Mexican Nat. 2e pref. 121/4 12% Pittsburgh Coal. 408/4 467a Southern Railway 283/4 28 Steel corp. 8874 873/8 Studebaker 687s 73 Union Pacific 13474 I838/4 United Cigar. 517a 51 Maxwell aand. 207a idem incomeb. 263/4 idem restant bew. 78 Prolongatie 3% pGL Wisselnoteeringen (Amsterdam). Zicht. Londen Parijs Berlijn Zwitserland Ween en Kopenhagen Stockholm f 11.59 44.62% 24.— 50.20 11.45 63.30 68.30 Advertentiën. Ondertrouwd: FLORENCE M. DOARttS en F. M, KWAADGRAS. Dysons Road Upper Edmonton 15 Februari 1919. 2003 Heden overleed na een kortstondig lijden, voor-- zien van de H.H. Sacra menten der Stervenden, plotseling, ons innig ge liefd zoontje P1ETER STEPHANUS in den jeugdigen leeftijd van 14 jaar. P. VAN RIJN— BOF.TF.KEES 2002 en kinderen Leiden 25 Februari 1919 GEVRAAGD, met Mei, een R.-K. BoersnÈnsttiode, leeftijd omstreeks 16 of 18 jaar. J. VAN TE1JL1NGEN, (Groenendijk) Hazerswoude 1494 Mevrouw ZURLOH, Boter markt 16, vraagt voor 1 of 15 Mei, wegens huwelijk der tegen woordige, een flink 1978 KEUKENMEISJE, of Mcid-Huishoudatcr cn een net 2e Meisje voor den dag. Van goede getuigen voorzien

Leidsche Courant | 1919 | | pagina 3