£v' to to 8) gemeentelijke Aankondigingen. geldig verklaarde boks. De Burgemeester der Gemeente Leiden brengt ter algemeene kennis, -dat van al beden tot en met 'Vrijdag 28 Februari zijn geldig verklaard: Bon K 1 voor 214 ons BL1KSP1NAZ1E a 17V> oent per pond. Bon K 2 voor 1% oris JAM a tt cent. ner ons. Bon K 3 voor 2 OH5 TAPTEMELKPOE DER a 15 cent per ons. Bon K 4 voo» 1 K.G. ZANDAARDAPPE- LEN a cent per K.G. Bon K 5 voor 1 K.G. ZANDAARDAPPE- lEfc a cent per K.G. Melkkaarlen. Geldig vanaf Woensdag 26 Febr. tot en mei Donderdag 27 Februari: Bon S voor 2/10 liteF VOLLE MELK. N. C. DE OIJSEIiAAR, Burgemeester. Leiden, 25 Februari 1919. Vleeschvaorziening. GELDIG VERKLAARDE BON. De Burgemeester der gemeente Leiden brengt ter kennis van de ingezetenen, dat met Ingang van morgen (Woensdag) wordt geldig verklaard: BON 8 va« de Paarden- en Schapenvleeschkaart voor 2 o*»s goedkoop PAARDENVLEESGK a 10 cent per ons. Bon 7 is na deze week niet meer geldig. Het vleesch mag niet anders vrorden afgeleverd dan in den vorm van lappen. Dc verkoop van biefstuk en stukjes is verboden. Slagers die den maximumprijs over schrijden zullen voor 3 maanden van de vleeschdistributie worden uitgesloten, ter wijl hunne namen zullen worden bekend gemaakt in de dagbladen. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 25 Februari 1919. Inkomstenbelasting, Burgemeester en Wethouders van Lei- don, brengen in herinnering dat den 28en Februari e.k. de 8ste termijn vervalt van de Plaatselijke Inkomstenbelasting, dienst 1918/1919, en dat alzoo -op den lsten Maart minstens 8/10 gedeelten van den aanslag moeten zijn voldaan. Zij noodigen mitsdien belanghebbenden uit om, te»- voorkoming van uervolgings- koeten, tot de betaling van het verschul digde ten kantore van den Gemeente-Ont- Tanger over te gaan. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 24 Februari 1919. Door B. en W. is op 20 Februari j.l. ver dunning verleend aan de Konininltlijke Jfederlandsehe Grofsmederij tot het uit breiden van de grofsmederij door het ver bouwen van een bestaand gebouw op het terrein aan den Zuidsingel no. 6668. het stuk en ook niet minder de spelers Terdienen dit ten volle. Nog even willen wij hierbij vermelden dat de persoon die de rol van Almire ver vult, niet is P. H., zooals verleden week In het verslag stond vermeld, maar P. U., die evenzoo ook de leiding van de zang- irereeniging op zich had genomen. OECSTGEEST. R.-K. Volksbond. Bij genoegzame ifeelnemung zal hier binnenkort een af deeling van den Ned. R.-K. Volksbond worden opgericht. R.-K. Prop.ctub. De R.-K. Prop.club. ..Oegstgeest" houdt a.s. Vrijdag des av. te 7 uur een vergadering voor werkende leden in het café van den heer Kortekaas. R. K. Kiesvereeniging. Gisteravond hield de R. K. Kiesvereeniging een alge meene vergadering in de Par. school. De secretaris, de heer L. J. van Douveren, opent de vergadering en «deelt mede dat hem is opgedragen déze bijeenkomst te lei den; Lij roept den leden het welkom toe en Loopt, dat deze vergadering een gezellig •n vriendschappelijk verloop moge heb ben. Ook doelde hij mode dat deze ve/ga- dering eerst nu kon gehouden worden, om- flat men eerst aan de leden een nieuw reglement had willen verstrekken. Naar aanleiding van een opmerking ge maakt op de vorige vergadering op de twee voorgelezen notulen n.l. daarin op te nemen eenige vragen en antwoorden door Verschillende leden gedaan, las de secre taris nu deze vragen en antwoorden voor, doch deed aan de vergadering het voorstel om dit gesprokene niet in de notulen op te nemen. Dat voorstel vondt tegenkanting bij de heeren De Boer, Schlatmann, G. Lubbe Thz. en Schoonderwoerd. Nadat deze laatste betoogd had dat er toch voor den secretaris geen bezwaar was, om het gesprokene in de notulen te vermelden, •rekt de heer Van Douveren zijn voorstel |n. De voorzitter deelt mede dat de Z.Eerw. neer Pastoor zijn benoeming tot eere-voor- fitter der Kiesvereeniging alsnog aan hield. De heer G. Lubbe Jr., die zich als lid der R. K. Kiesvereeniging had opgege ten, wordt als zoodanig toegelaten. Nu kwaiu aan de orde: Benoeming van *en geheel nieuw bestuur, bestaande uit 7 leden. Ingekomen waren 4 lijsten met candida- j®n; 2 van 7, 1 van 3 en 1 van -i namen, w-zomen vormende 12 verschillende can didate». Het nieuwe reglement zegt dat de voor ster uit de leden wordt gekozen door dé jdgemeene vergadering; daarom stelt de eer Van Douveren voor om tot benoe- van ccn voorzitter over te gaan. Over dit voorstel wordt eenige discussie gevoerd, waaruit bleet 'dat Hel regleihenl ln deze nief geheel duidelijk is en dus ver schillend kon opgevat worden. De heeren Scheonderwoerd en A. v. d. Hulst, le den der reglenieutscommissie, verklaren dat het de geest der comj&ïesie was, dat eerst de bestuursleden zouden gekozen worden eh daBJ^iït door de vergadering een voorzitbiï-. Alzoo wordt besloten om tot steuyinlng van 7 bestuursleden over te Hasïï). Uitgebracht werden 82 stemmen, waarvan 3 van onwaarde. Gekozen werden in volgorde van het aantal behaalde stem- «rnen de heeren J. G. Schoondenvoerd, J. J. Nijssen, L. van Noort, A. van der Hulst Jr., Z. B. G. Schlatmann, L. J. van Dou veren en B. J. M. Kortman. Als voorzitter werd door de vergadering met 57 van de 80 uitgebrachte stemmen gekozen de heer J. G, Schoonderwoerd. De secretaris wenscht den heer Schoon derwoerd geluk en spreekt den wensch uit dat deze de Kiesvereeniging in gelukkige en gunstige banen moge leiden. De heer Schoonderwoerd dankt de vergadering voor het \ertrouwen in hem gesteld en brengt dank aan de afgetreden leden van het bestuur, in het bijzónder aan den af getreden penningmeester. De heer A. van der Hulst Jr. dankt den heer Schoonder woerd voor de waardeerende woorden over zijn vader gesproken en zal trachten ook het vertrouwen der vergadering te ver dienen. Bij de rondvraag zegt de heer Schoon derwoerd dat met het oog op de a.s. ge meenteraadsverkiezingen er waarschijn lijk spoedig weer een vergadering zal móe ten gehouden worden om dan daarna door stemming tot het opmaken van een lijst te kunnen overgaan. Daarna sloot de voor zitter de vergadering met den Chr. groet. TER-AAR. Bons. Tot 1 Maart is verkrijgbaar: óp bon 20 4 Kg. zandaardappelen; bon 1165 250 gram erwten; ben 166 250 gram sui ker: bon 167 100 gram rijst.: bon 168 100 gram kaas; bon 169 100 gram vermicelli of macaroni; bon 170 harde zeep 25 pet. op elke 2 bons 1 stuk a 8 ct. Uitreiking van melkbons en aardappel- kaarten- Dinsdag bij G. Spriet van 9—12 uur; Woensdag bij Roodhuizen van 91 uur; Donderdag bij C. van Vliet van 912 uur. Ï„I?IMIU0EM Bons. Geldig tot 2 Maart: bon 15 4 Kg. aardappelen: bon 320 IOO gram rijst; bon 32J 250 gram suiker; bon 322 200 gr. br. boonen of gr. erwten; bon 323 250 gr. kaas; bon 324 een stuk kalizeep; bon 7 suikerkaart 250 gram suiker. ROELOFARENDSVEEN. Maria-Vereeniging. Vrijdagavond hield onze M.V. haar 6e jaarvergadering in de St. Pancratiuszaal. Deze was bij uit stek goed bezocht; en geen wonder, want 't zou tevens een feestavond zijn. De weleervv. heer W. H. de Groot, opende de vergadering met den Chr. groet en een hartelijk welkom. Verder werd de agenda vlug behandeld. Uit 't jaarverslag, het welk de sècretaresse voorlas, ontleenen we het volgende: Ook dit jaar viel weer een belangrijke aanwinst te boeken. De ver- eeniging telt op heden 210 leden, 61 dona trices, 27 - geheelonthoudsters en 181 af- schafsters. Aangesloten bij de St. Anna- Vcreeniging zijn 215 huisgezinnen, welke 870 kinderen aanbrengen. De aspiranten- Glub is tot 70 leden gestegen. Ook de pen- ningnaeesteresse bracht een keux-ig verslag uit over het beheer der geldzaken en sloot met een batig saldo. Nog werd voorgele zen het verslag der alg. vergadering te Amsterdam. De collecte voor 't vaandel bracht op f 35.65. Nadat 't lied „Roomsclie Blijdschap", uit volle borst gezongen', door de zaal weer klonken had, werden de leden verrast met twee tooneelstukjes, gespeeld door de pro pagandisten en eenige leden der vereeni- ging. Op onberispelijke wijze voerden zij op ,,De Kapel in 't Bosch" en „De Won derbare Leuningstoel", 't Was reeds laat geworden toen de aanwezigen welvoldaan huiswaarts keerden. WARMOND. Patronaat. Onder Warmonds katho lieken is een circulaire verspreid om als lid of donateur tot het Patronaat toe te treden. Wij kunnen niet anders doen dan het begonnen werk, opgericht door onzen ka pelaan,den weleerw. heer J. N. Omtzicht, ten zeerste aanbevelen, daar het hier be treft een werk dat zeker aller belangstel ling moet hebben: een geschikte en ge paste gelegenheid aan de R.-K. jongens te bieden voor ontspanning en geestelijke ontwikkeling, voor de jeugd juist op een leeftijd, dat de wereld met haar verlei ding voor haar opengaat. Juist op dien leeftijd moet 'de grootsten strijd gestreden worden en is een .alles zins vertrouwde leiding noodzakelijk. Die leiding nu wordt gevonden in het Patronaat. Wij vertrouwen dus, dat ieder katholiek Warmondsche ingezetene als lid of donateur toetreedt, en dit zoo nut tige werk in de toekomst tot grooten bloei zal geraken. STADSNIEUWS. PROW. STATEN. Heden had de candidaatstelling plaats voor de Prov. Staten. Voor den Kieskring Leiden zijn ten stad- huize alhier de volgende lijsten ingediend: Boomgch-Katholieken: i. C. J. L. van'dei- Meer (Noordwijk); 2. J. H. M. Balvers (Hil- legoml; 3. Th. B. Wilmer (Leiden); 4. P. Warmerdam (Lisse); 5. H. Bader (Sassen- heim); 6. P Heemskerk (Leiden); 7. A. C. A. Hoffman (Gouda): 8. J. C. Stadhouder (Zoeterwoude). Anti-rov.: 1. W. Warnaar (Sassenhem); 2. W. Pera (Leiden); 3. H. Veldhuijzen van Zanten (Hillegom); 4. J. M. van Kem pen Sr. {VöóracfiolenJ; 5. 'C. ct Graaf (Oegstgeest); 6. F. Eikerbout (Leiden); 7. P. Boot Sr. (Lelden); 8. J. de Lange 'Lei den); 9. G. Boon (Oegstgeest); 10. J. A. Knetsch (Lisse). Chr. Kist.: 1. J. Schokking (Leiden); 2. J. C. v. d. Lip (Leiden); 3. W. Los (Al phen a. d. Rijn); 4. P. J. Brunt (Rietveld); 5. J. C. Oeberlus Kapteljn (Koudekerk); 6. B. J. GerretBon (Rotterdam). Vrijz.-democraten: 1. mr. J. Limburg (Den Haag); 2. mr. S. J. L. van Aalten (Rotter dam); 3. mr. W. Francken ('s-Gravenhage) 4. mevr. H. W. B. Itallie. van Embden (Leiden); 5. jhr. mr. E. A. v. Bercsteyn (Den Haag): 6. mr. L. N. Roodenburg (Den Haag); 7. dr. A. v. Raalte (Dordrecht); 8. J. Kortland (Schoonhoven); 9. K. Sijtsma (Leiden); 10. J. J. Schep (Papekop); 11. Bero Boogaard (Krimpen a. d. Lek); 12. mr. J. v. Drooge (Dordrecht); 15. L. Vleg- gers (Gouderak); 14. W. Best (Alphen a. d. Rijn; 15. D. Meulenberg (Rotterdam); 16. mr. dr. W. C. v. d. Poz (Leiden); 17. D. Fonkert (Oud-Beijerland): 18. J. J. Corne- lisse (Waddinxveen); 19. P. v. Lange (Wad- dinxveen); 20. C. Houtman (Schiedam). Unie Liberalen: 1. D. v. Gruting (Lei den); 2. A. Guldemond (Lisse); 3. A. J. Witmans (Leiden); 4. E. Vernède (Voor schoten); 5. C. Bakker (Oegstgeest); G. J. M. v. Til (Lisse); 7. B. Birkhoff (Voor schoten); 8. II. J. Zwïers (Leiden). Vrijz. Liberalen: 1. A. L. Reimeringer (Leiden); 2. dr. G. C. A. v. Dorp (Kat wijk); 3. K. H. Korff (Oegstgeest)4. A. de Koster (Leiden); 5. C. Christiaanse (Lei den); 6. P. Hoogenboom (Leiden); 7.* W. C. Mulder (Leiden). S. D. A. P.: 1. D. A. v. Eek (Oegstgeest); 2. J. J. van Straalen (Leiden); 3. J. Tsjals- ma (Leiden); 4. J. P. de la Rie (Leiden); 5. J. D. Wilschut (Leiden). Communistische Partij: 1. L. L. H. dc Visser (Den Haag); 2. B. Colfhof (Den Haag); 3. P. C. den Ouden (Rotterdam); 4. J. Wolda v. d. Puil (Den Haag); 5. J. A. N. Knuttel (Leiden); 6. M. v. d. Werf (Den Haag); 7. W. Wolda (Den Haag); 8. F. A. J. v. Zeijl (Den Haag); 9. A. G. Pitlo 'Lei den); 10. P. Koeten (Rotterdam). Gecon. Bond: 1. A. C. Volker (Den Haag); 2. B. A. van Sandick (Den Haag); 3. mevr. E. W. Wynaendts Francken Dyse- rinck (Den Haag); 4. M. A. N. H. v. Ros- sum du Chattel (Leiden); 5. S. A. Maas (Leiden); 6. Ed. G. Schurmann (Rotter dam); 7. J. M. Veldhuijzen van Zanten (Lisse); 8. J, F. L. Withof Keus (Alphen a. d. Rijn); 9. J. Tak (Schiedam); 10. J. G. Tuynenburg Muys (Rotterdam). Christelijk Sociale Partij: 1. E. A. Keu- chenins (Den Haag); 2. J. J. Geitz (Den Haag); 3. A. J. Rotteveel (Den Haag); 4. M. Hofland (Slikkeveer); 5. L. J. Kramer (Den Haag); 6. A. Perdijk Jr. (Gouaa); 7. S. J. Rotteveel (DenHaag); 8. D.B. Michon (Den Haag); 9. T. Rietveld (Gouda); 10. R. v. d. Burg {Gouda). Algemeene Staatspartij: 1. D. de Klerk (Rotterdam); 2. mevr. dr. Ch. A. van Ma nen ('s-Gravenhage); 3. mr. Ph. S. de Laat de Kanter (Oegstgeest). Op 24, 25 en 26 April zal alhier worden gehouden het 17e Nederlandsch Natuur en Geneeskundig Congres. Ten einde het Congres naar behooren te kunnen ontvangen is een regerings commissie geconstitueerd. Wij vernemen dat er thans te Leiden zeer weinig gelegenheid bestaat om 's nachts een onderkomen te vinden slechts een 30-tal bedden zijn in de hotels te Leiden disponibel zoodat de commis sie te zijner tijd een beroep op de ingeze tenen van Leiden zal doen om een of meer dere congresleden gedurende het congres te huisvesten. Wij vertrouwen, dat dege nen, die daartoe in de gelegenheid zijn, hunne medewerking zullen verleenen. Van bedoelde commissie is jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar ecre-voorzitter, prof. dr. P. C. T. van der Hoeven eere-lid, H. G. A. de Block eere-lid. De commissie is als volgt samengesteld: prof. mr. J. E. Heeres, voorzitter; prof. dr. P. Th. L. Kan, vice-voorzitter; dr. C. J. A. van Iterson, secretaris; mr. H. van Wensen, 2e secretaris; G. Gerlings, pen ningmeester. Leden: dr. R. van Amrners, mr. P. E. Briët, C. L. vail Buuren, dr. P. A. Driessen, J. W. Hënny, mr. J. Klein, A. de Koster, praeses collegii, praeses So ciëteit Minerva, mr. P. A. Pijnacker Hor dijk, dr. G. M. Rutten. Op spaarbankboekjes, uitgegeven te Leiden en elders, werd, in den loop der maand Januari alhier ingelegd: f 149,155.62 en terugbetaald f97,911.87. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 51,213.75. Hier onder 40 formulieren ad f 1 in spaarbank zegels van 5 cent en 255 formulieren ad f 1 in spaarbankzegels van 1 cent (Schoolspa- ren). Het aantal te Leiden nieuw uitgege ven spaarbankboekjes bedroeg 277. Door tusschenkomst der te Leiden .gevestigde kantoren werd, ter directie op staats schuldboekjes ingeschreven een nominaal bedrag van f 8250 en afgeschreven een no minaal bedrag van f 1050. Derhalve meer in- dan afgeschreven f 6300. Het aantal te Leiden uitgereikte nieuwe staatsschuld hoekjes bedroeg 2. Rcomsche Agenda. DINSDAG. Leiden. 8.30 uur. Vergade ring Volkstuintjes ,,St. Isidorus" in het Patronaatsgebouw, Hooi gracht 18. DINSDAG. Leiden. 8.15 uur. Ledenver gadering Kleermakersorganisatie ,,St. Martinus". in het Patro naat sgebouw Hooigracht. Onder- werpJJeschri j vingsbriet. WOENSDAG. Leiden. 8.15 uur. Deba tingclub St. Joz. Gez. Ver. On derwerp: Liturgie. Inleider de weleerw. heer kap. v. Leeuwen. Y* OENSDAG. L e iden, 's avonds S uur in dc St Lodewijkskerk, laatste cursus van den R.-K; Vrouwen- Bond. Onderwerp: Dc bloei der Kath. Kerk in dc laatste eeuwen WOENSDAG. Leiden. 8 üïïr. Verga dering R. K. Jeugdorganisatie, St. Antonius-Patronaat, Haar lemmerstraat. Tevens aanne ming van nieuwe leden. WOENSDAG. Leiden, 'e Avonds 8.15 u. in den foyer van de Stadsgehoor zaal propagandavergadering van ,De Hanze". WOENSDAG. Leiden. 8 uur. Vergade ring van de Prop.club ,,Dr. Ariëns" in het zaaltje van Van den Berg, Beestenmarkt. WOENSDAG. Nieuwkoop, ledenver gadering ten huize van de wed. Nieuwendijk te Noorden, van den L. T. B. afd. tuinders. Spr. K. Wierama te 's Gravenhage. Tegelijk sluiting tuinbouwwin- tercursus van de Hanze. VRIJDAG. Leiden. Propaganda-avond Kruisverbond in „Zomèrzorg", 8 uur. Spreker Kapelaan P. Brügemanri. Toegang vrij. Wegen9 een stoornis in de machines ter zetterij kan heden veel copïe niet war den afgezet. Aanbestedingen. 's-Gravenhage. Vanwege het prov. be stuur van Zuid-Holland werd gisteren aan besteed het onderhouden van werken be- hoorende tot het jaagpad langs, den Rijn, gedurende 1919. Laagste inschrijver is P. Boot, Woubrugge, voor f 37,900. Ingezonden stukken. Buiten verantwoordelijkheid der lied) Geachte Redactie, De R. K. Kiesvereeniging „Alkemade" houdt in den loop dezer week een alge- meene ledenvergadering, waarin zeer be langrijke punten zullen worden behandeld, n.l. bespreking van de aanstaande gemeen teraadsverkiezing, en in verband hiermede reglementswijziging, teneinde dit in over eenstemming te brengen met de bepalin gen der nieuwe Kieswet. Onwillekeurig stel ik mij thans de vraag: zullen de kiezers eens breken met de oude gewoonte van thuisblijven of zullen deze belangrijke punten weder door enkele vaste bezoekers moeten worden geregeld? Veel, vaak zelfs te veel, wordt hier den laatsten tijd de gemeente-politiek bespro ken. Zal dit thans echter ook gebeuren op de plaats waar zulks thuisbehoort, n.l. in de vergadering der Kiesvereeniging? Moge een talrijke opkomst der leden op deze vragen een duidelijk antwoord geven. U, geachte Redactie, mijn beleefden dank voor de plaatsing dezer regelen. Hoogachtend, Uw dw. dr. J. J. DE KONING. Roelofarendsveen, 24 Febr. 1919. Letteren en Kunst De promotie van Willem Royaard9. Naar wij vernemen zal de promotie van Willem Royaards tot doctor honoris causa in de Nederlandsche letteren plaats heb ben ter gelegenheid van den Dies Natalis der Utrechtsche Universiteit op 23 Maart a.s. in de Aula der Universiteit. Als pro motor zal optreden dr. W. Vogelsang, hoogleeraar in de aesthetiek en kunstge schiedenis aan de Universiteit te Utrecht. De Nederlandsche Opera. Naar de „Msbd." verneemt, verluidt in Opera-kringen, dat deze week nog een publicatie zal geschieden, waarin wordt medegedeeld, dat voor het voortbestaan der Nederlandsche Opera een bedrag van f 100,000 a fond perdu zal worden gestort. Zulks echter alleen onder voorwaarde, dat de leiding niet meer zal berusten in han den van den tegenwoordigen directeur den heer Koopman. Leger en Vloot. Algemeene R.-K.', Officieren-vereeniging. Te 's Gravenhage is de Algemeene R.-K. Officieren-vereeniging opgericht. Een hon derdtal officieren waren schriftelijk als lid toegetreden. Deze bijeenkomst was druk bezocht door opper-, hoofd- en subalterne officieren van alle wapens, onder wie generaal-majoors P. P. C. Collette en W. L. Overduyn, als mede kolonel II. C. A. de Block. De hoofdaalmoezenier,. luit.-kolonel Evers, sprak een welkomstwoord. Met algemeene stemmen werden in het hoodfbestuur gekozen generaal-majoor P. P. C. Collette, voorzitter; ros. dir. off. van gez. 3e kl. dr. A. C. M. van Moorsel, kapi tein van den generalen staf P. J. van Mun- nekrede, kapitein der art. J. M. P. A. Qua- dekker, res.-kapitein der inf., G. W. E. de Quay, kapitein der inf. Th. F. M. Schaepman, ?ecr., en res-.kapitein J. P. Boots, penningmeester. Het bestuur van de afdeeling, welke in het bijzonder dc belangen van de beroeps officieren zal hebben ha te gaan, werd als volgt samengesteld: majoor der art. G. Vogelaar, voorz., kapitein-paardenarts H. P. E. Verbex-ne. kapitein der genie T. E. van der Staag, kapitein der art. jhr. J. T. Alting von Gcusau en le luit. der cav. II. T. M. baron van Voorst tot Voorst. In het bestuur der afdeeling, welke zal behartigen de belangen der verlofsofficie ren, werden gekozen res.-luit.-kolonel J. A. L. M.Struycken, voorz.; res. le luit. mr. J. J. A. Bakker, res.-luit. mr. J. C. J. W. Hermans, ree. le luit. J. C. L. Stal- laerts en res. 2e luit. der cav. jhr. mr. T. J. M. van Nispen tot Sevenaer. De nieuwe vereeniging telt thanrf 156 leden. Stoomvaartberichten. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. BANKA vertrok 18 Febr. van Rangoc. naar Bombay. PRINS DER NEDERLANDEN (uitrei* vertrok 19 Febr. van Gibraltar. ROTTERDAMSCHE LLOYD. TAMBORA vertrok 23 Febr. van Rotter dam naar Batavia en was v.m. 6 u. in zetv KON. NEDERL. STOOMB. MIJ. MARS vertrok 22 Febr. van Westervi' naar Amsterdam. ULYSSES arriveerde 17 Febr. van Am sterdam te Newport-News. HOLLAND AMERIKA LIJN. ROTTERDAM arriveerde 17 Febr 11 ah van Rotterdam te New-York. SLOTERDÏJK arriveerde 23 Febr. Va£ New-York te Rotterdam. Marktberichten. AMSTERDAM, 24 Februari. Veemarkt-. Aanvoer 132 vette koeien, le qual. f2,808 2e id. f2,40—2,60, 3e id. f2.00—2,20 per Kg,; 19 nxelk- en kalfkoeien van f500 tot f750. 48 graskalveren f150190; 333 nuchtere kalveren, f20—34; 25 schapen, f70—90: 30r. vette varkens, le qual, f2,50, 2e en 3e id f2,202,30 per K.G,; 0 paarden. BOTTERDAM, 25 Febr. Tee. 175 Paarden 1 Veulens, 1 Ezels, 529 magere runderen, 600 vette runderen, 50 vette kalveren, 78C Kucht, kalveren, 26 graskolverexi, 27 schapen 107 varkeus eu over!., 132 Biggen, 14 Bokken Prijzen per V2 K.G. Koeien en oasen f0,85 1.201,50 Stieren f 0.95-1,151,30: Kalveren f 1,1,251,451.50 Prijzen per stuk van mager vee: Melkkoeien 350-775, kalfkoeien375-825, -lieren 375900 pinken 145-200,graskalveren 140-200, vaarzen 170-275, alles mager vee; biggen 30-50, sJacht paarden 000000, paarden 450700, hitten 250400, Fok Nuch. kalv. 25-36,slacht nuch kalv. 1824 biggen p. week 3.005.over- loopers 60120. Vette koeien en ossen aanvoer ruim, hsnde' langzaam, prijzen nog hoog, enkele beste exemplaren boven noteering: Stieren aanvoer beperkt, handel kalm. prijzen nog behoorlijk hoog; vette Kalveren aanvoer klein, handel lui-duur, prijzen hooger; magere Melk- en Kalfkoeien aanvoer behoorlijk, handel lang zaam, prijzen nog hoog; jong Vee aanvoer tamelijk, handel kalm. prijzen bijna onver anderd; Graskalveren aanvoer klein, handel vrij stil, prijzen hooger; nucht. Kalveren aanvoer ruim. handel langzaam, prijzen niet hooger; Wcrk-Slachtpaarden aanvoer ruim, handel niet vlot, prijzen op dezelfde hoogte prijzen 'van Slachtpaarden zeer gedrukt en van ongelijke hoogte, Biggen aanvoer goed, handel traag, prijzen bijna onveranderd; Overloopcrs, aanvoer matig, handel lcalm, prijzen stationair. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen ver!•i',^ t ;n d°rt morgen van 25 Febr. 1919, medegedeeld dour het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand770.2 Haparanda Laagste baronieteistand: 748.8 Valentia Verwachting tot don avond van 26 Febr. Meest zwakke veranderlijke wind, nevelig tot zwaarbewolkt, wellicht eenige regen, dezelfde temperatuur. Financieele Berichten. Medegedeeld door de firma LeoRuijgrok. Amsterdamsche Beurs. Officieele PxijscouTanL aand. eert. 2i/j CerL Nederland 8 - 4 0/0 ObL 4Va*/o - - 5 Vo - GeconB. Holl. Petrol.. Koninkl. Petrol. Orion Petrol. Ind. Hand. Bank CerL Handel. Mij. Amsterd. Lang kat. gew idem pref. Deli Batavia. Besoeki Deli-My. Medan Tabak Rotterdam Deli Bencmbah Amsterdam Rubber Nederl. Rubber Holl. Amerika lijn idem Holl. Stoomboot Kon. Holl. Lloyd Kon. Ned. StoombooL Kon. Paketvaart Rotterdam. Lloyd Stoornv. M(j. Nederland Ned. Scheepv. Unie Noordzee Java China Japan Aand. Cult. d. Vovstenl. Actions idem Hand. Ver. Amsterdam Amer. Hide k Leather Amer. Smelting Hef. Anaconda copper Atch. Topeka Car. Foundry Central Leather Denver Rio Erie Kane. City South. idem Marine Comm. idem pref. idem 4,/2t'/o Missouri K. T. Mexican Nat 2e pref. Pittsburgh Coal. Southern Railway Steel corp. Studebaker Union Pacific United Cigar. Maxwell aand. idem incomeb. ïestant bew, comm pref. idem V.K. 55 89'/a 231 533 T9 224 260 467 175 515 234 306 479 184% 106 407 393 201 176 235 244 278 267 251 177 806 149% 110 412 «e1/» 72 V. 132 92 68% 70 3»/» 21% 19% 51 27% 119 93% 7% 26% 88% 66% 134 52 81 w* 0 1 tm Q a. O Koers van het geld: Prolongatie pCL Wisselnoteerixxgen (Amsterdam). Zicht. Londen Parys Berlijn m Zwitserland m Weeneu Kopenhagen Stockholm f 11.58 44.57** 24.20 50.05 11.16 63.25 p 68.25

Leidsche Courant | 1919 | | pagina 3