IJecfeimreenigiiigen eri ïtö plaatselijke yereemginge» van vrouwen uit den arbei dersstand. Het bestuur ontving de opdracht om in de volgende vergadering te komen met voorstellen betreffende het uitgeven van een Tijdschrift voor leiders en adviseurs en een orgaan van de Federatie, ter ver vanging van de tegenwoordige organen der aangesloten bonden: de Volksbanier en het Kat. Volk. ïn zijn slotwoord deelde de voorzitter mede, dat z. i. binnen korten tijd zal moeten blijken of met het R. K. Vak bureau overeenstemming zal zijn te be reiken en moqht dit niet het geval zijn, dat dan afzonderlijk met bekwamen spoed moet worden gewerkt aan de verwezen lijking van het uitgebreide "en belangrijke program der Federatie; spr. constateerde:, dat deze vergadering eene der belangrijk ste is uit de geschiedenis der Federatie, dankte de afgevaardigden voor het ge toonde vertrouwen in het bestuur en sloot op de gebruikelijke wijze de vergadering. Maatregelen tegen revolutionaire woelingen. Het Kamerlid de heer Van Ravesteijn heeft aan de Regeering eenige vragen ge steld over het nemen van bijzondere maat regelen tegen hier te lande verblijfhouden- de vreemdelingen en liet treffen van maat regelen van militairen aard met het oog op gebeurtenissen, die zich op 20 Januari j.l. zouden hebben moeten voltrekken. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft hierop geantwoord, dat in de laatste dagen eenige vreemdelingen van Russische en andere nationaliteit, die aanvankelijk gevaarlijk werden geacht voor de openbare orde en veiligheid, in den zin van art. 19 van het Vreemdelingenreglement, zijn aangehouden. Voorts deelt de minister, mede, dat de Regeering voorzorgsmaatregelen, ook van militairen aard, heeft genomen en voort gaat te nemen met het oog op bewegingen van revolutionairen aard, op welk tijdstip die ook mochten beproefd worden. De motie van het Kath. spoorwegpersoneel. Zondag hebben de Katholieke spoorweg mannen op de vergadering van hun orga nisatie na het bekend worden van het ministerieele besluit inzake de loonen (gis teren in ons blad medegedeeld) de vol gende motie aangenomen: „Het Congres van den Ned. R. K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel St. Ra phael, gehouden te Utrecht in den Schouw burg en te Maastricht in het Patronaats gebouw op Zondag 9 Februari 1919; "gehoord de toezegging der Regeering, dat de grondloonen met 25 cent per dag resp. f 90 per jaar zullen worden verhoogd en een loonraad zal worden ingesteld, gezien de houding der directies en in aanmerking nemende de omstandigheid, dat- de Ned. Ver. van Spoor- en Tramweg personeel en de Bond van Ambtenaren de actift voor een grondloos van f 3 per dag, resp. f 1020 per jaar, met alle middelen hebben tegengewerkt, aanvaardt het toe gezegde grondloon, maar handhaaft den eisch van f 3 resp. f 1020, draagt het H. B. op bij de Regeering aan te dringen op spoedige instelling van den loonraad en aan dezen raad opdracht te geven binnen zóó korten tijd rapport uit te brengen, dat uiterlijk 1 Januari 1920 de loonen enz. in overeenstemming zullen worden gebracht met het advies van den raad, dringt er op aan, dat een loonregeling worde getroffen, welke de vermindering aan inkomsten, voortvloeiende uit de af- loopende kortingen compenseert en dat bovendien een duurtebijslag zal worden verleend wegens de abnormale omstandig heden, roept het Kath. Spoor- en Tramwegper soneel op zich krachtig te organiseeren in St. Raphael, en gaat over tot de orde van den dag." Do 8-urendag bij „Het Volk" op marachl „Het Volk", dat al jaren over de 8-uren- dag schetterde, berichtte 31 Jan. 1919: „De drukkerij „Vooruitgang" te Amster dam", die ons blad drukt, zal 3 Maart de 47-urige werkweek invoeren." Is daar de 8-urendag dan toch ook op marsch? Zool „K. S. W." De roode vlag te Zaandam. Naar aanleiding van het telegram, dat de minister van Binnenlandsche Zaken in November van het vorige jaar aan den burgemeester van Zaandam had gezonden, waarin de Minister te kennen geeft krasse maatregelen tegen den burgemeester te zullen nemen, indien gevolg werd gege ven aan het den Minister ter oorc geko men plan tot het planten van de roode vlag op het gemeentehuis, heeft een der socialistische leden van den gemeenteraad een interpellatie gehouden. Spr. stelde ten slotte de volgende motj^: „De Raad der gemeente Zaandam, ken nis genomen hebbende van het telegram van den minister van Binnenlandsche Za ken van November 1918, in zake het even tueel planten van een vlag op het stadhuis te Zaandam, oordeelt het telegram ohiioodig ■prikke lend, tartend en voorbarig, spreekt zijn afkeuring er over uit en gaat over tot de orde van den dag." Bij de stemming over de motie werden 7 stemmen voor en 7 stemmen tegen uitge bracht, zoodat in de volgende vergadering opnieuw gestemd moet worden. Vóór stemden alle soc.-democraten be halve de wethouder Donla, tegen de bur gerlijke leden, plus de heer Donia. Do Duitsche gewezen kroonprins ziek? Volgens ontvangen bericht uit Wielingen zou de gewezen kroonprins ziek zijn. Gemengde Berichten. Een schaatsenrijder met eon hout been. Te Leiden kon men Zondag op den Witten Singel een man zien schaatsenrij den. die een houten been had. Onder zijn linkervoet had hij een schaats gebonden en met zijn rechterhouten been, stootte RIJ tel&ens af, waaïïïcTö^Tiij eenige meters vooruitschoof, en waarbij hij dan zijn houten been meesleepte. Door een dc-rschmachine gegrepen. De ruim 17-jarige dochter van den land bouwer H. V. te Kerkwerve is door een dorschmachine gegrepen en enkele malen rondgeslingerd, tengevolge waarvan zij is overleden. Samen gestorven. In een schuif, lig gende in de Maashaven te Rotterdam, zijn gistennorgen doodgevonden de 77-jarige schipper G. S. Hasewinden pn zijn 80-jarige vrouw. De te hulp geroepen dokter con stateerde bij den man den dood door hart verlamming, bij de vrouw tengevolge van ouderdomszwakte. Brand op het ijs. Terwijl Zondagmid dag welen zich op den Ankeveenschen pol der vermaakten met schaatsenrijden, duid den zware rookkolommen en hoogoplaai- ende vlammen aan, dat er op betrekkelijk korten afstand een brand, woedde. Het bleek, dat een schelf riet, dezer dagen op het ijs gesneden, in brand stond. De zaak is vermoedelijk, dat de brand door kinderen is gesticht, die zich daarna heb ben verwijderd. Door., den trein gedood. Men meldt uit Voorburg: Zondagavond is de 23-jarige v. N. nabij den overweg der S,S. alhier onder den trein geraakt en gedood. Meisje verbrand. Toen het 10-jarig kleindochtertje van de G. te lieerde bqzig was met het oppoetsen van de -vuurplaat zijn haar kleertjes in brand geraakt. zorgwekkenden toestand isdiet meisje naar het ziekenhuis te Zwolle vervoerd. IJsongeiukken. Te Iloogeveen is een dienstbode door de duisternis misleid in een bijt geraakt* en verdronken. Op het uitwateringskanaal onder Jutfaas zijn de 24-jarige P. en de 15-jarige H., bei den uit Houten, door het ijs gezakt en verdronken. De oude rijksdaalder-bons, Naar de „Tel." verneemt, zullen de oude zilver bons van een rijksdaalder, met ingang van 1 Maart e.k., niet meer geldig zijn. Tot 15 Maart d.a.v. zullen zij ingewisseld kun nen worden bij de Rijksbetaalmeesters en de Rijksontvangers. Diefstal van handgranaten. Aan de militaire wapenkamer te Maastricht kwa men Zaterdagnacht twee personen welke den schildwacht f 5000 boden, indien hij hun de gelegenheid gaf de daar aanwezige handgranaten te stelen. De man die daar alleen op post stond, dreigde te zullen schieten, waarop de personen verdwenen. Sedert dien is de wacht aldaar versterkt. Pdoordaanslag. Omtrent den moord aanslag op den 75-jarigen K. Buitenhuis te Barneveld, kan nog worden gemeld, dat de oude man pas ontwaakte, toen twee hem onbekende personen voor zijn bed stonden, die, onder bedreiging met den dood, hem dwongen de verblijfplaats van zijn geld te zeggen. Gelijktijdig echter bracht een der bandieten den stakker, ver moedelijk met een ijzeren staaf, vreeselijke slagen op het hoofd toe, waardoor o. ra. de bovenlip geheel werd afgescheurd. Nadat de booswichten een som van on geveer i 200 aan zilvergeld hadden buit gemaakt, kozen zij het hazenpad. Een be drag aan papierengeld, eveneens in de bedstede verborgen, hadden de onverla ten niet gevonden. Later werd op de tafel een bijltje aangetroffen, door de dieven achtergelaten. Van de daders, die, volgens indrukken in de saeeuw, op de kousen waren ge vlucht, is nog geen verder £poor ontdekt Do rage In de Belgische paarden. Zoo nu en dan leest men in de bladen dat Bel gische hengsten tegen prijzen van f 120,000 en hooger van de hand worden gedaan. Dat niettemin het bezit van dergelijke die ren nog zeer rendabel is, kan blijken uit het feit, dat voor Indigene de Wisbecq, de kampioenhengst van België in 1014, die thans gestationeerd is op de stoeterij Grub- benhceve, nabij Venlo, het dekgeld thans bepaald is op f 500 per merrie. KERKNIEUWS. Z. D. H. de Bisschop van 's Hertogen bosch heeft eervol ontslag verleend aan den weleerw. pater G. M. Schuurman O.F.M., als kapelaan te Znlt-Bommeï en aan deri weleerw. pater E. B. V. Savenije O.F.M. als kapelaan te Ammerzoden, en heeft benoemd tot kapelaan te Zalt-Bom- mel, den weleerw. pater J. G. Tesser O.F.M. en tót kapelaan te Ammerzoden den weleerw. pater J. E. Müller O.F.M. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft aan den weleerw," pater J. G. Tesser O.F.M. eervol ontslag verleend als hulp kapelaan te Franeker, en heeft benoemd tot kapelaan te Franeker den weleerw. pater J. H. A. Hcndriksen O.F.M. en tot kapelaan te Lichtenvoorde den weleerw. pater J. Spruit O.F.M. Giften voor Pastoor Be Vlieger, Pastoor O. L. Vr. van Lourdes, te Amsterdam. Vorige opgave f 437.01 Ter eere van O. L. Vrtraw van Lourdes:; A. J. M. f 2.50 Totaal f 439.51 ONDERWIJS. Sectie B. Het bestuur der R.-K. Onderwijzcrsver- eeniging „Sectie B", in het bisdom Haar lem is aldus samengesteld: G. Reijs te Rot terdam, voorzitter; J. C. F. Baeyou te Alk maar, onder-voorzitter; G. ,A. Hinfelaar tc 's Gravenhage, le secretaris; mej. A. C. M. Mooyman te 's Gravenhage, 2e secr.; A. J. Düncker, te Rotterdam, penningm.; zeereerw heer P. Burwinkel te Haarlem, adviseur. Op 19 Maart a.s. zal deze vereeniging een algemeene vergadering houden te Lei den. Alle R.-K. onderwijzers(essen) worden beleefd uitgenoodigd. Ingezonden Stukken. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Mijnheer de redacteurt Beleefd verzoek ik u opname van het volgende. Met belangstelling hebben wij gelezen het verslag van Warmonds- gemeenteraad en kennis genomen van de verontschuldi ging van den" burgemeester, omtrent het adres van sommige Ingezetenen, waarin verzocht werd een heter optreden van de politie, teneinde de jeugdverwildering te gen te gaan. De burgemeester wees er op, dat bedoeld euvel in hoofdzaak aan de ouders te wijten is, waarin, natuurlijk, veel waarheid ligt, en wees verder erop, dat de ouders beter moesten toezien op de kinderen, en dat deze laatsten niet naar balzalen moesten loopen. Hoe moet dit laatste worden opgevat? Op Warmond bestaan twee Dansclubs van R.-K., welke ieder afzonderlijk, eenmaal in de week gezellig bij elkaar komen. Dit kan toch, dunkt ons, in het geheel geen oorzaak zijn, voor jeugdverwildering? Juist integendeel; wanneer hier de jongelui eenmaal in de-week gezellig bij elkaar ko men zal dit juist ten goede werken. Reden waarom.wc gemeend hebben, te moeten protesteeren tegen dergelijke be weringen van den burgemeester. U mijnheer de redacteur dankend voor de plaatsruimte. Namens beide dansclubs, Th. ZWETSLOOT, Secr. J. y. WENSEN, Secr. SPORT. Sportfoesf te Katwijk aan Zee. De R.-K. Sportvereeniging „Fortuna" is voornemens in de maand Juli een groot sportfecst op het strand te Katwijk aan Zee te geven. Er zal een gedeelte van het strand worden afgesloten, waarvoor ver gunning is verkregen van den heer A. Fn- bius, ontvanger der registratie en domei nen te Noordwijk. Programma's zullen te gen een zeer geringen prijs worden ver kocht. Dc leiding van genoemd sportfeest heeft de heer J. Planjer te Leiden. Letteren en Kunst. Een muziek- en voordrachtavond. Maandag 17 Februari geeft onze stad- genoote Harry van der Harst, met mede werking van Corry van Batenburg, violon cel, en de heeren Van der Vegt, viool, en Gravelotte, piano, e<jii. muziek- en voor drachtavond in de kleine concertzaal van de Stadsgehoorzaal. Het programma bevat liederen van Reger, Lalo, Reynaldo Halm, Mortelmans, De Wijs Noeston, en decla matie van Alfred de Mussed, Saint-Saëns en verder werken van Beethoven, Boell- mann, Nardini, Kreisler, Zarzycki. Uit de Omgeving ALPHEN ad. RÏJN. -Plotselinge dood. Gisteren is hier een zeer plotseling sterfgeval voorgekomen. Mej. F. uit de lloofstraat, die Zondagavond oogensehijnlijk gezond en wel ter ruste was gegaan, werd den volgenden morgen dood te bed gevonden. BODEGRAVEN. Ijsvermaak. J.l. Zaterdagmiddag had op de Spoorput een hardrijderij plaats vogr jongens tot 15 jaar. I-Iet aantal deel nemers bedreg 36, waarvoor 7 prijzen en een troostprijs waren uitgeloofd. De uitslag was als volgt: le A. Verlaan; 2e W. Roerhorst; 3e Jac. Wolswijk; 4e G. Oostveen: 5e A. Kippersluis; 6e P. van Vcl- zen; 7c C. Markensteijn; 8e J. D. de Vos. Gistermiddag werd op den Rijn onder zer grocte belangstelling een rlngrijderij gehouden voor paren tot 15 jaar. Hiervoor hadden zich 94 deelnemers aangemeld. Na eenige ronden behaalden de prijzen: le D. en J. Verdoold; 2e C. Roest, en C. Oude- jans; 3e A. v. Miert en C. de Vos; 4c Al- bert Santing en J. Veraoold; 5e B. Riet veld cn M. Bergslioef; 6e Joh. van Ingen en B. van Veen; 7e C. Boef en E. Zwane- veld; 8e Joh. de Jong en C. Voordouw. Het geheel ging uit van de vereeniging „Wintersport". Jammer genoeg bleek, dat de lichte dooi van gistermiddag reeds een groeten invloed op het ijs uitoefende, waar door op verschillende plaatsen het Ijs zeer onbetrouwbaar wejrd. Wintersport. Jnde plaats van den heer P. Groebel is tot secretaris van bovenge noemde vereeniging gekozen de heer Ph. Biidée. KAZERSWOUDE. Bouwvereeniging. Naar aanleiding van den alhier heerschenden woningnood, heeft zich een bouwvereeniging gevormd, die stappen zal doen ter verkrijging van volkswoningen. Het bestuur is samenge steld als volgt: D. de Bruin Jz., Jac. Vreug- dephil, W. v. d. Spek, L. Noordam, W. Slootweg, A. v. d. Lelie en M. Noordam. NIEUWKOOP. IJsfecst. Onze IJsclub zet haai beste been voor; trouwens ijs en weder leenen zich daar bijzonder voor. Gistermiddag heeft zij haar geheel afgezet schaatsterrein nabij het oorp feestelijk geopend. Onder de tonen onzer wakkere fanf are was weldra een groot aantal menschcn bijeen om naar hartelust van het ijsvermaak te genieten. Heden begonnen dc wedstrijden. NOORDEN. Ijsvermaak. Gisteren had ónze IJs club op de Vliet tal van kinderwedstrijden georganiseerd. Groot cn klein genoot naar hartelust. Het was echt vermakelijk die kleuters in het vaak spannend strijdperk te zien. Heden was het ringrijden voor pa ren cn tegelijk hardrijden. tCATWrJK. Kamer van Koophandel en Fabrieken. In de eerste vergadering van 1919 van de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier, gaf de voorzitter, de heer F. E. Meerburg, een overzicht van het visscherij- bedrijf in het jaar 1918: Hij begon met het treurige feit in herinnering te brengen dat een zestig der Katwijksche zeelieden offer werd van den onmenschelijken zeemoord, -waardoor vele gezinnen in rouw gedom peld werden. De ondernemingsgeest der visschers werd in het algemeen wel beloond. Voor de trawl visscherij wordt genoemd een gemiddelde besomming van f 25.000 over 90 schepen, waarvan verscheidene zeer lcort in de vaart waren, 60 haringschepel), bësomden gemid deld f 35,000. Achttien schepen gingen ver loren. waarvan een deel reeds weder werd vervangen. De haringhandel kon niet belangrijk zijn, waar de totaalvangst in Nederland slechts 105,000 kantjes bedroeg-, die zeer laat in het jaar aan de markt kwamen. De uitkomsten van landbouw en veeteelt waren in het afgeloopen jaar goed en de omzet van "£e tuinbouw-vereeniging was circa 60 hooger dan het vorige jaar. Ondanks deze gunstige cijfers bracht 1918 voor nijverheid, scheepvaart, goede ren- cn geldhandel bijna onoverkomelijke bezwaren. Brand. Gistermorgen heeft een felle brand gewoed in de bergplaats van mate rialen voor de bokking-rookerijen en kui perij van de firma A. den Duik alhier. Deze bergplaats stond op enkele meters afstand van de groote pakhuizen dezer firma, waarin geborgen" zijn alle viseh- en uitrusting-materialen dezer reederij. Binnen een half uur was de brandweer het vuur meester, en was het gevaar voor de belendende perceelen geweken. De schade aan gebouwen en materialen is belangrijk. Waarschijnlijk is de brand ontstaan door broeiing van het zaagsel. SASSENHEIM. Gemeenteraad. Voorzitter: de burgemeester, mr. F. F. baron de Smeth. Afwezig met kennisgeving de heeren C. Rijnsburger en J. M. J. L. A. Speelman. Bij den aanvang dezer gemeenteraads zitting wenscht de voorzitter den leden van den Raad en hunne huisgezinnen een gelukkig jaar. De heer Roozcn dankt den voorzitter voor zijne hartelijke woorden'en wenscht hem namens zijne mede-raadsleden een gelukkig nieuwjaar. Onder de ingekomen stukken, in hoofd zaak goedkeuring door Ged. Staten van genomen raadsbesluiten, is ook een schrij ven dezelfden, waarbij voorloopig niet wordt goedgekeurd het besluit van den ge meenteraad om het salaris der wethou ders te brengen op f 500. Dit wordt aange houden tot dat vap Ged. Staten een nieu we regeling omtrent salarissen komt. Tot het behandelen van eenige reclames H. O. (navordering 1916) gaat de Raad in geheime vergadering. Na heropening wordt medegedeeld, dat de boeken en kas van den gemeente-ont vanger zijn nagezien en in orde bevonden. B. en W. zijn ingegaan op een voorstel van „Codro" om dennenhout aan de ge meentenaren te verkoopen voor f 2 en f 2.25 per 50 Kg., ongezaagd en gezaagd. Voor gemeentewege is alleen kosten van vervoer. B. en W. hadden verwacht dat zich meer liefhebbers voor dit hout had den aangemeld, doch gebleken is, dat het te duur was voor den werkman. De heer Roozen verzocht den voorzitter, dat er meer gebruik gemaakt zou worden van het aanplakbord aan de Oude Post; van verkrijgbaarstelling van dit hout is bij een deel der inwoners niets bekend. Besloten wordt aan het Rijk f 20,000 voorschot aan te vragen voor den bouw vkn 4 woningen door de gemeente aan het einde van de Kerklaan. Ook wordt besloten voor een billijken prijs van „Codro" te koopen 6000 dakpan- .nen. Op diens verzoek wordt eervol ontslag verleend, tegen 1 Maart a.s., aan den heer J. Beumer als administrateur der gas- voorziening. Besloten wordt een nieuwe oproeping voor sollicitanten te doen, doch hen, die indertijd gesolliciteerd hebben, te be schouwen als nieuwe sollicitanten. Het salaris voor den nieuwen functionaris wordt bepaald op f 400. De beer Warnaar verzoekt in het ver volg niet meer twee of meer gaskwitanties per maand te doen aanbieden. Van Ged. Staten is bericht ontvangen dat de begrooting 1919 nog niet door hen kon worden goedgekeurd voordat daarin eenige wijzigingen' waren aangebracht. Deze wijzigingen worden alsnu aange bracht. Over den verkoop van grond achter het postkantoor is met het Rijk overeenstem ming verkregen en B. en W. worden ge machtigd dc noodige formaliteiten voor den verkoop te vervullen. Deze grond is verkocht voor f 5 per M2 opzij van bet postkantoor en f 8.80 achter het póstkan- toor. Dc onlsmettings-verordening wordt al dus gewijzigd, dat bij ontsmetting inwo ners met eep belastbaar inkomen beneden f 1000 niets, tot f 1500 25 pet., tot f 2000 50 pet., tot f 3000 75 pet. en daarboven den geheele som in de kosten zullen bijdra gen. Daar de bp om en aan den Menneweg zeer veel van de jeugd te lijden hebben gehad, wordt besloten daarbij palen te plaatsen. Daar de aanbieding van de Heide-Maat- schappij nogal hoog is, wordt besloten in dc beide Leidschc dagbladen een adverten tie te plaatsen voor aankoop van pl.m. 400 palen. Besloten wordt rei. commissie uit den Raad te benuemen. die bij den minister van Wateis;aot audiëntie zal aanvragen, om bij Zijne Excellentie tc verdedigen het door den gemeente-opzichter gemaakte 1 plan voor wegverbreeding, dat den Raad Billijker VSBHcÖfflï 'daïi fieï Hjksplan, (Taan bij dit plan rekening is gehouden met de billijke overweging, dat aan beide zijden van den weg gedeelten worden onteigend. De heer Warnaar stelt voor in overleg te treden met Lisse en Hillogom om dan gezamenlijk actie te voeren. Aldus wordt besloten. Op voorstel van B. en W. wordt aac gaslooze gezinnen met een inkomen van f 750 of minder een toeslag op petroleum verleend van 14 cent per L. en per week, met terugwerkende kracht. Een voorstel van den heer Bader om ook gasverbruikers 25 pet. reductie te verlee- nen, wordt met het oog op de hoogé kos ten niet aangenomen. Tot leden van het stembureau voor de Prov. Staten worden gekozen de hoeren Bader, Roozen en Warnaar, en tot plaats, vervangers de heeren Marbus, Speelman en Rijnsburger. Voor leden van het stembureau voor den gemeenteraad worden de plaats vervangers aangewezen als leden. De bur gemeester en wethouder Roest zullen als voorzitters optreden. Het schoolgelden-kohier le kwartaal wordt vastgesteld op f 68.85. In de verordening Koofdel. Omslag wor den de volgende wijzigingen aangebracht. Het onbelastbaar inkomen wordt voor on gehuwd en gebracht op f 400 en voor ge- huwden op f 600. Op voorstel van den heer Bader wordt de kinderaftrek bepaald van 1 tot 4 kinderen op f 25 per kind, en daarboven op f 50 per kind beneden den leeftijd van 14 jaar. Comptabiliteit 1918 wordt goedgekeurd, en het suppletoir kohier van den Hoofdei. Omslag vastgesteld op pl.m. f 1200. Bij de rondvraag dringt de heer War naar er op aan, dat het publiek er toe meewerke, dat de jeugd de visschen uit den vijver van Rusthoff niet weghaalt. Benoeming. Met ingang van 1 Maart a.s. is benoemd tot agent van politie alhier R. Elzinga, thans in gelijke betrekking te Tilburg. WASSENAAR. Hardrijderij. Bij dé gisteren gehouden hardrijderij op schaatsen was de uitslag als volgt: le jongens van 1416 jaar: le prijs H. Vrouwens f 5; 2e prijs C. v. d. Ploeg f 4; 3e prijs J. C. Bos f 3; 4e prijs J. Knijnenburg f 2.50; 5e prijs P. Versteeg f 2; 6e prijs W. van Leeuwen f 1. In deze afdeeling waren 30 deelnerhers. 2e. Jongens tot 14 jaar; 69 deelnemers: le prijs J. Knijnenburg f 5; 2e prijs K. Bre- derode f 4.50; 3e prijs C. de Jong f 4; 4e prijs C. Goor f 3.50; 5e prijs J. Ploeg f 3; 6e prijs J. Heikamp f 2; 8e prijs J. v. d. Ham f 1.50; 9e prijs P. Vrijburg f 1. BODEGRAVEN Kolenncod. In verband met het totaal gebrek aan brandstoffen, zijn de scholen der Eerw. Zusters (meisjesscholen) 'lot na der order gesloten. Ingestort. Zaterdagmiddag is bij den landbouwer A. V. de gevel van een groote schuur ingestort. Gelukkig vielen geen persoonlijk ongelukken te betreuren m kwam mén met de schrik wrij. De oorzai schijnt gezocht te moéten worden in den strengen vorst, waardoor de muur geheel was losgevroren. Kap. Nfoveen van Bijkum. Decern, kapelaan is goed vooruitgaande en zal, naar wij vernemen, vermoedelijk over on geveer 14 dagen in de pastorie kunnen te- rugkeeren. HfLLEGOM. De Hanzebank. Door de dir. der N.V- Hanzebank te Delft is aangekocht het hotel De Beurs met aangrenzend woonhuis aan de Hoofdstraat, juist over de remise, ten einde aldaar haar kantoo# yoor Hillegom te vestigen. Door de uitnemende ligging en prachtige ruimte zal dit pand een zoef groote verbetering zijn. Het bloeiende cor respondentschap vereischte betere lokali teit, terwijl het. huidige kantoor te ver, van de Hoofdstraat is verwijderd. Met 1 Juni kan het gebouw betrokken worden. Gemeenteraad. Vrijdag om 10 uur ver< gaderen de vroede vaderen. De agenda be vat 15 punten. Vernielzucht. De zoo practische Weer telegraaf aan de Hoofdstraat is dooi kwaadwilligen zoodanig vernield, dat Nj onbruikbaar geworden is. VOORHOUT. Hardrijderij. Gisteren hou alhier, uil geschreven door de Voorhoutsche IJsclub een hardrijderij voor rningegoede ingeze tenen plaats waaraan door 55 personen werd deelgenomen. De eerste prijs f werd gewonnen door A. Eigenbrood; prijs f5 door H.'Garrits; 3e prijs f4 door J. van Werkhoven; 4e prijs f 3 door Job- Warmerdam Pz.5e, Ge en 7e prijs f 2.5S door J. van Steijn Jz., C. Noort cn J. Ha* sing. Voorts ontvingen 7 deelnemers f 1$ en 13 deelnemers f 1. Uitgelokt donr hd schoone weer was er veel belangstelling van "de dorpelingen en vreemdelingen, doch het ijs was, wegens de lichte dooi en door het vele water dat er door de menschcn massa opkwam, slecht berijdbaar. ZOETERMEaR-ZEGWAART. Hardrijderij. Bij de Zaterdag geho» den hardrijderij voor jongens werden ii de afdeeling jongens van 11—13 jaar di le prijs behaald door M. v. Leeuwen, dj 2e door A. Groenheijde, de 3e door L. Mo' der, de 4e door J. Brandhorst. De afdeelin van 1415 jaar gaf tot uitslag: le pnj Chr. Moers, 2e prijs A. Molenaar, 3e pri) G. Knappers, 4e prijs J. Duivenbode cn& prijs B. Vollebregt. ZOETL.RWO «JDÉ. Eens. Van 14 Febr. is verkrijgbar op bon 83 4 Kg. aardappelen; bon 75 ons gr. erwten; bon 67 twee ons rijst; M 80 een half ons gort; bon G-3 vlecschkaaf een ons nagelkaas; bon 8 twee stuköj kalizeep a 6 ct.bon 2 kaart zieken# bon 3 kaart ziekenhavermout; bon 32 ons capucijners; bon 3 een* ons sago; b- 29 een half pond suiker; bon 3 kinderzcj kaart 1 stuk H.H. zeep of en 0119 za®1 zeep.

Leidsche Courant | 1919 | | pagina 2