Uit de Omgeving puil ïf. Tnypera, töen Van Hem getuigde tp hst 16de jaarverslag van den Kunst kring „De Violier". Staten-Generaal. TWEEDE KAMER. Avondvergadering van Woensdag. Het afdeelingsonderzoek der Indische begrooting was oorzaak, dat de Kamer deze week eerst op Woensdagavond in het openbaar bijeenkwam. De begrootïHg van Posterijen, Telegrafie en Telefonie moest verder worden bepraat. Het werd vrij laat eer minister König. aan het woord kon komen om dc vrij tal rijke sprekers, die het vooral over salaris- verhooging en positieverbetering hadden gehad, te beantwoorden. De leden, die voor de belangen der beambten en ambtenaren opkwamen Yan katholieke zijde was het de vorige week de heer Bomans, thans de heer Kuiper, die krachtige pleidooien le verden werden niet ongetroost heenge zonden. De minister deelde mede, den di recteur-generaal opdracht te hebben gege ven, een personcel-reorganisatie in ver band met een nieuwe salarisregeling te ontwerpen en dat de bestudecring van net dientengevolge ontvangen rapport reeds verder was gevorderd. Met gcuitte wen- 6chen zal daarbij worden rekening genou- den. Naar overleg met de organisaties wordt gestreefd. In verband met de positieverbetering stond de door de heeren Kuiper. Smeenk en Snoeck Henkeinans geoefende aandrang naar krachtige bevordering der Zondags rust. Eerstgenoemde pousseerde daarbij een extra port voor Zondagsbestelling, de laatste een zegel: „Bestellen op Zondag". Voor het laatste denkbeeld voelde de mi nister het meest. Voor de motie zorgde ditmaal de heer Van Bavesteijn. Zij vroeg om opheffing 'der stakingswetten 1903 en een minimum salaris van f 30 per week voor de post beambten. Op nader te bepalen dag komt zij in behandeling. v De begrooting werd zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Waarna nog e?n half uurtje werd be^ eteed aan hoofdstuk Financiën. ALPHEN a/d. RIJN. R. K. Volksbond. De feestavonden van de tooneel-onderafd. van den R. K. Volks bond te Aarlanderveen- „Het Tooneel" zul len gehouden worden 12 en 13 Februari a.s. Opgevoerd zal worden „De Schoor steenveger", blijspel met zang in drie be drijven, en „De Dertiende Klokslag", blij spel in 2 bedrijven, en eenige voordrachten. BLEISWIJK. Hardrijderij. De uitslag van de natio nale hardrijderij alhier was als volgt: 1. H. Nieuwland f 50; 2. Bosse f 25; 3. De Boer f 15; 4. D. de Graaf f 10; 5. J. in 't Hart f 5; troostprijs P. v. d. Wiel f 3.50. BODEGRAVEN. Ned. R. K. Volksbond. Gisteravond vergaderde in hotel Blom de Ned. R. K. Volksbond. De voorzitter memoreeit de on gesteldheid van den weleerw. adviseur, welk van ernstigen aard is, en wekt de le den op hem in hun gebed gedachtig te zijn. Spr. stelt vervolgens voor op a.s. Zon dag een algemeene H. Communie te hou den voor het herstel van zijneerw. Inzake de in de vorige vergadering be sproken grieven, omtrent de weigering van den directeur der gasfabriek zijn R. K. personeel in de gelegenheid te stellen op R. K. Zondagen de H. Mis bij te wonen, deelt de voorzitter mede van den directeur toezegging te hebben ontvangen dat het personeel hiertoe in de gelegenheid wordt gesteld, wanneer de belangen van den dienst hieronder geen schade lijden. Ingekomen was een schrijven van den Bond van R. K. Dienstplichtigen, met het verzoek zoo spoedig mogelijk een afdeeling Bp te richten. De voorzitter hoopt dat be langhebbenden zich bij het bestuur zullen aanmelden, waarna de noodige stappen kunnen worden gedaan. Hierop worden eenige nieuwe leden met een toepasselijk woord geïnstalleerd, waar bij de voorzitter de leden opwekt zich voor al bij de vakaideeling aan te sluiten, aan gezien dit nog niet zoo vlot gaat. Na het zingen van het Bondslied komt aan de orde: Bespreking brandstoffenkas. De penningmeester doet in verband hier mede eenige mededeelingen. Na breedvoe rige besprekingen doet de heer Morren het voorstel een week beschikbaar te stellen, teneinde zich in dit tijdvak aan te melden. <Na ampele bespreking wordt hiertoe be sloten. Vervolgens is aan de orde verkiezing van een bestuurslid. Na gehouden stemming wordt gekozen de heer G. J. Morren met 86 stemmen. De hecren v. d. Berg en Riet veld wisten resp. 9 en 8 stemmen op zich te vereenigen. De heer Morren verklaarde de benoeming te aanvaarden en te zullen werken aan den groei en bloei van den R. K. Volksbond. BOSKOOP. Statuten. Met „St.-Ct." 31 zijn verzon den de Kon. goedgekeurde statuten van de vereeniging „Samenwerking", gevestigd alhier. HfLLEGOM. Retraite-club. Gisteravond hield de Retraiteclub „St. Ignatius" plhier haar eerste ledenvergadering in dit seizoen. De belangstelling was Ifink. De voorzitter de heer M. M. Ruigrok, opent met den chr. groet en heet allen welkom. Het reglement wordt besproken en vastgesteld. Tot be stuursleden worden gekozen de heeren M. W. Ruigrok, voorz., A. Th. Murk, .Tac. v. Leeuwen, N. Weijers en J. Pijpers. Me degedeeld werd, dat voor dit jaar weder twee retraifen door de club zijn aangc- yraagd. In het afgeloopen jaar gingen 53 lecfeh Van «Ie "club een retraite Höüderï, voorzeker een mooi resultaat. Het aantal leden is voortdurend stijgende en bedraagt thans reeds. 80. De voorz. spoorde aan tot krachtig-e propaganda (voor dit mooie werk, hetgeen door den G. A. onderstreept werd. Hierna sluiting met den chr. groet. Zilveren juüilé. Op 21 Maart a.s. zal mej. TerwoortRijke den dag herdenken, waarop zij vóór 25 jaar als gemeentelijke verloskundige werd benoemd. KATWIJK. Gemeenteraad. Woensdag vergaderde de Raad dezer ge meente. Voorzitter was burgemeester J. H. de Waal Malefijt. Wegens ziekte waren afwezig de heeren De Ruijter Zijlker en D. W. Ouwehand. De voorzitter opent de vergadering, de eerste in 1919, schildert 1918 als een niet- zeer gunstig jaar. Dit kan van alle bedrij ven gezegd worden. Wat de financiën in 't algemeen betreft, kan van een ruïnecrend jaar gesproken worden. Spr.'hoopt dat we voor meer dergelijke jaren bespaard mo gen worden. De schuld is ontzaglijk toe genomen. In alle takken van dienst zijn de uitgaven verhoogd, zoodat wc ons móe ten afvragen waar liet met de financiën heen moet. Thans zijn wc fen nieuw jaar ingetreden. De oorlog is ten einde, doch de vrede is nog niet gesloten. Het blijkt waarheid le zijn dat de vrede met nog grootcr schokken gepaard gaat dan de oorlog. De moeilijkheden zijn, ook voor ons land, nog niet voorbij. We hebben be hoefte aan Gods hulp om als man onzen plicht te doen. We hebben Zijn zegen af te wachten. Laat ons hopen dat het ons aan dien zegen niet zal ontbreken. Ik hoop, dat, wat de tijden ook mogen brengen, 1919 voor Katwijk moge zijn een goed en gelukkig jaar. Hierna ging de Raad over in geheime zitting, vermoedelijk om te spreken over niet toelaatbare handelingen, gepleegd aan de gasfabriek. Dit comité-generaal duurde ongeveer 45 minuten. Onder de ingekomen stukken is er eene van de A. R. Kiesvereenïging, voorstellen de de raadsvergaderingen te openen en te sluiten met gebed. Gegeven in handen van B. en V/. om praeadvies. De voorzitter doet demcdedeeling dat B. en W. in overleg met dc gascommissie hebben besloten den gasprijs over de maand Febr. met 5 ct. per M3. te verlagen. Wordt dus 15 ct. per M3. Besloten wordt 14 M. grond van F. Mul ler, noodig voor de verbreeding der Van Egmondstraat, aan te koopen a f 5 per M. (De verbreeding is reeds uitgevoerd.) Besloten wordt voor buitengewone uit gaven, zooals aankoop grond voor Berg- haven, rioleering Mierenwcide enz., een leening aan te gaan groot f 110,400, af te lossen, in 50 jaren en rentende 5 pet. Uitgebracht wordt het praeadvies der Raadscommissie ten opzichte der verorde ning op den hoofd, omslag. Deze verorde ning wijkt van de vorige in zooverre af, vooral dat er zijn zal een progressieve heffing met aftrek van het belastbaar in komen van f 25 voor ieder inwonend leigen of aangehuwd, aangenomen of pleegkind beneden 15 jaar. Door deze verordening wordt het meerdere wat door de abnor male tijden noodig is, bijna geheel betaald door de hoogere inkomens. Wanneer deze verordening vorig jaar in werking was geweest, was de verhouding geweest als volgt: f 0.75 volgens nieuwe, f 1.65 volgens oude verordening; f 3.45 f 6.60; f 10.87% f 16:50; f 17.32% f23.10; 137.50 f 39.60; in de 22ste klasse is de verhouding f 46.50 f 46.20, zoodat hieruit blijkt dat de lagere inkomens aanmerkelijk minder, de hoogere daarentegen veel meer betalen. De heer N. Parlevliet meent den Raad te moeten waarschuwen voor zulle een ver ordening. Hij zelf vond deze heffing zeer mooi, doch het kon wel eens een verplaat sing der bedrijven, vooral der grootbedrij ven, tengevolge hebben. IJmuiden, meen de de heer N. Parlevliet als voorbeeld te mogen nemen. Ook de heeren C. den Duik en P. Meerburg zijn het met den heer Par levliet eens en zouden willen afwachten totdat de economische toestanden zich eenigszins hersteld hadden. Dan was be ter te zien wat noodig was. De voorzitter wijst op de noodzakelijkheid van een hoo gere heffing. De uitgaven eischen zulks. De lagere inkomens kunnen z. i. niet meer missen. De vraag is of groote bedrijven zich hierom zullen verplaatsen, naar Lei den b.v. De heer N. Parlevliet vreest niet temin dat het voor de gemeente zeer na- deelig zal werken. Zonder stemming wordt de verordening aangenomen. Hierna leest de secretaris voor het rap port der raadscommissie ten opzichte van de oprichting der Zeehaven te Katwijk. Dit zeer uitgebreid rapport luidt zeer gunstig, 't Is te uitvoerig om hier weer te geven. Do commissie is van meening dat voor Katwijk een Zeehaven een dringende eisch is. Niet alleen voor visschersschepen doch ook voor de koopvaardijvloot. De voorzitter heeft aangaande deze zaak nog een mededeeling te deen. In begin Decem ber is door de Rcederijverecniging „Vuur baak" aan B. en W. een verzoek gericht ten einde de wenschelijkheid te bespreken tot het maken van een Zeehaven. Gevraagd is toen aan de vereeniging, of deze aan de te maken kosten zouden willen bijdragen. In een op 17 Dec. gehouden algemeene vergadering is besloten tot stichting van een Zeehavenfonds. 4 Januari is besloten f50 per logger beschikbaar- te stellen; be nevens is een bedrag van f 5500 bij de Lis- sesche Bank gedeponeerd voor eventueele onkosten. Het voornemen is de heer Van Goor, oud-directeur van Indische openbare Ayerken, een plan te laten maken met glo bal e berekening. In deze zal dus zooveel mogelijk voortvarendheid aan den dag ge legd worden als mogelijk is. (Applaus.) De heer De Klerk brengt dc commissie dank voor het uitgebracht rapport. Tot bestuurslid Bduwvereeniging wordt gekozen de heer C. den Duik. Als leden der commissie inzake voorstel herziening jaarwedde van het politieper soneel worden benoemd de heeren dr. Van Walseft', 7. V. 3. Perk eff P. Meërbüfg. De voorzitter zegt hierna: De tegenwoor dige bedrijfsleider van de gasfabriek zal als zoodanig niet langer kunnen worden gehandhaafd. Hem is bij art. 2 zijner in structie o. a. opgedragen het toezicht over de uitvoering van alle werken, terwijl hij zich onder eede verbonden heeft, alle plich ten aan de betrekking van bedrijfsleider verbonden, eerlijk te zullen vervullen. Niet tegenstaande dit is gebleken, dat hij van een firma, die het inbouwen der ovens op de gasfabriek ten vorige jare had aange nomen, eene som van f 1650 heeft in ont vangst genomen, welke gelden volgens die firma en zijne eigene verklaring hem ge geven zijn om hem „minder lastig" te doen zijn bij het toezicht gedurende den bouw. Wel heeft hij, toen de zaak ontdekt werd, het aldus verkregen geld in de kas der fa briek gestort, doch het feit is zoo ernstig, dat iemand, die zich aan zoo iets schul dig heeft gemaakt, onmogelijk als leider van het bedrijf kan worden gehandhaafd. In aanmerking nemende den langduriger! diensttijd van Kieinhout, stellen B. en W. voor, hem niet zonder meer te ontslaan, doch de betrekking van bedrijfschef op te heffen en Kieinhout terug te stellen tot de post van baas-fitter, op eene jaarwedde van f 1100. Gelijk het gewoonlijk in dergelijke ge vallen gaat, zijn allerlei geruchten om trent het gebeurde in omloop gekomen, o. a. ook, dat de administratie der fabriek niet in qrde zou zijn, en ook daariït dingen zijn voorgekomen, die het daglicht niet konden zien'. De gascommissie kan echter met den meesten nadruk verklaren dat deze ge ruchten van allen grond ontbloot zijn. De administratie wordt op ongeregelde tijden door een accountant gecontroleerd en met name de gasrekening der laatstè jaren is nog eens aan een zeer nauwkeurig onder zoek onderworpen en in de beste orde be vonden. B. en W. meenen goed tedoen, dit ter voorkoming van allerlei fantastische ver halen, uitdrukkelijk te constateeren. Na deze gewichtige mededeeling, waar over men vermoedelijk in geheime zitting lang gesproken had, stellen B. en W. voor ee?i oproeping te plaatsen voor dc functie van directeur der gasfabriek en duinwa terleverantie op een jaarwedde van f 3500 en f 400 voor vrije woning. De voorzitter meende dat het noodig was, ook in' ver band met de mogelijkheid van het betrek ken van elcctriscli licht in afzienbaren tijd, hiervoor een bekwaam ambtenaar te benoemen. De heer Meerburg vraagt of men voor dit salaris een deskundig amb tenaar heeft. Volgens een staat van ver schillende gemeenten, welke wethouder R. Ouwehand voorleest, zal zulks mogelijk zijn. Hiertoe wordt besloten. Hierna sluiting dezer gewichtige verga dering. R.-K. Kïesvereeniging. Voor de tweede maal in dit jaar vergaderde gisteravond de R.-K. Kiesvereeniging alhier in het cafe Fennis. Na opening door den voorzitter met den chr. groet werden de notulen der vorige vergadering onveranderd goedge keurd. De secretaris oogstte voor het keu rig verzorgd jaarverslag een welverdiend applaus-der vergadering. Uit het jaarver slag memoreëren wij, dat het ledental met plm. 50 leden was vermeerderd en dat de financiën geen aanleiding geven tot be zorgdheid. Voor de verschillende vergade ringen werden de aftredende afgevaardig den wederom herkozen. Na het sluiten van de vergadering door den voorzitter met een woord van dank aan de leden voor de trouwe opkomst, had de traditionecle verloting plaats. Het ge schenk van den heer A. de Jong, bestemd voor de verloting qn bestaande uit eenige. schilderijen, werd ten zeerste door de ver gadering geapprecieerd. LISSE. GeïfenfokvereenSgtng. Gisteravond hield de R. K. Geitenfokveréeniging „De Werkmanskoe" een vergadering in het Bondsgebouw. Met den Christelijken groet opende de voorzitter de vergadering en moest tot zijn spijt constateeren dat de op komst weer niet groot was. Hij hoopte dat het jaar 1919 voor de geitenfokkerij een voorspoedig jaar moge zijn. Hij meende er zeker van te zijn dat wanneer straks de vrede zal zijn geleekend, die voor de gei- tenvereeniging van goeden invloed zal zijn. Hierna was aan de orde de behandeling van den beschrijvingsbrief voor de a.s. algemeene vergadering. Allereerst werd tot afgevaardigde gekozen de heer L. Kapi- teijn en als plaatsvervanger de heer P. Beelen. De eerste punten gingen vlug on der den hamer door. Inzake contributiever- hooging aan den Bond werd den afgevaar digde opgedragen hiervoor een lans te bre ken. De heer Meijers zal woiden gesteund bij de verkiezing- tot commissaris. De ver gadering ging ook aceoord met de storting van 5 pet. aan den Bond bij den verkoop van een stamboekgeit. Hiermee was de be schrijvingsbrief afgehandeld. Uit de mededeelingen bleek dat "van het rijk f 500 subsidie is ontvangen en door de provincie is f 1500 toegezegd. Dit geldt voor 1918. Propaganda-avond. A.s. Zondagavond te half zes wordt in het Bondsgebouw vanwege het Genootschap van den Stillen Ommegang een Propaganda-avond gehou den, waar als sprekers zullen optreden de heer L. A. F. M. v. d. Eroeke met het on derwerp „Onze katholieke kracht in woeli ge tijden", cn de zecroerw. Pater Joachim Kaptcijn niet hel onderwerp „Intronisatie van het H. Hart van Jezus als Koning van het huisgezin". NIEUWKOOP. Mariavereoniging. Gisteren hield do Mariavereenlging in het patronaatsge bouw hare tweede jaarvergadering. Aan wezig 33 leden. De presidente, mej. A. Beis, opende de vergadering met een toe passelijke inleiding, waarna het lied uit Sobrietus* Liederenbundel: „Een machtig woord heeft geklonken", gezongen werd. Vervolgens las de secr.' mej. C. Bots, de ïfotuIeB' eïï Eet jaarverslag, xvelke 'onder applaus werden goedgekeurd. Het financieel verslag sloot met een batig saldo van ongeveer f 20. Het aftredend bestuurslid mej. C Pomv werd bij acclamatie herbenoemd en in dc plaats van mej. M. van der Weiiden. die bedankt had wegens eerlang vertrek uit 3e gemeente., werd benoemd mej. C. Pauel- sen. Besloten^werd op verzoek van het Kruisverbond zoo krachtig mogelijk mede te werken om de propagandavergadering op Vrijdag 21 Febr. a,s. schitterend tc doen slagen. De bekende Pater Ermans S.Ï.. uit Rotterdam, zal een rede houden, terwijl dc avond zal worden aangevuld door mu ziek en zang. Overlegd werd voor de Annavcreeniging welke thans 80 gezinnen met ruim 200 kin deren telt, een feestje te bereiden, doch er mede te wachten tot het voorjaar. De geestelijke adviseur, kapelaan Voor ham, installeerde vervolgens met een toe passelijk woord 8 nieuwe leden. In haar slotwoord herinnerde de presi dente aan de tot standkoming in het af geloopen jaar van de Annavcreeniging en de damestooneeiclub in de Mariavereeni- ging, constateerde het groote succes reeds bereikt, schelst op treffende wijze de nood zakelijkheid der organisatie, wekt allen krachtig'op zich nauw te scharen om de blauwe Kruisvaan en stelt de vereeniging opnieuw onder de bijzondere bescherming van hare Patrones de H. Maria, MI5UWVEEW. St, Willibrortf. Genoemde propagan- da-vereeniging hield deze week een zeer geanimeerde bijeenkomst. Na opening door den eerw. voorzitter, werden de notulen gelezen en na een enkele opmerking goed gekeurd. Hiema werden de ingekomen stukken behandeld. Aan de orde kwam vervolgens regle mentswijziging en vaststelling der statu ten, waarop de Bisschoppelijke en konink lijke goedkeuring zal worden gevraagd. Hierna werden verschillende zaken van huislioudelijkbn aard besproken, waarna na een interessante rondvraag de vergade ring werd gesloten. „ijsvermaak". Deze week werd alhier een ijsclub opgericht met bovengenoemden titel. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren J. de Jong, P. v. Ankeren, B. Re- kelhoff Lzn., C. van Dijk, C. Buis, E. Lcm- me en A. Poelgeest. Op die vergadering werd besloten Woensdag een kinderfeest en Donderdag een ringrijderij te houden. Wijl echter Dinsdagmorgen reeds dc dooi Intrad werd het kinderfeest nog Dinsdag middag gegeven. Voor meisjes was een ringrijderij uitgeschreven, waarbij 16 deel neemsters. Prijzen: 1. C. v. Noort f 2.50, 2. E. Geib f 1.50, 3. Joh. v. Ankeren f 1. Hierna volgde het tonnenrollen vooi* jon gens; 33 deelnemers: le prijs f 2.5(1 Joh. Janmaat, 2e prijs f 1.50 P. van Egmond, 3e prijs t"~l J. Kamp. In cafe Van Eijk werden de prijzen uit gereikt, waarbij ieder tevens werd vér rast met een stuk chocolade, NOGRDWIJK. EorsSe lustrum „De Hanze". Dinsdag vierde de afdeeling Noordwijk van „De Hanze", Bond van R.-K. Middenstandsver- eenigingen in het bisdom Haarlem, haar vijfjarig bestaan. De feestviering begon, zooals het een Roomsclie vereeniging be taamt, met een kerkelijke plechtigheid om God te danken voor den zegen, in de vijf jaren van haar bestaan aan de afdeeling geschonken. Bij de gezongen H. Mis, die werd opgedragen door den geest, adviseur den weleerw. heer F. van Leeuwen, waren vele Hanzeleden met hun dames tegen woordig. Het zangkoor voerde op ver dienstelijke wijze een driestemmige Mis van Schildknecht uit. Des avonds om zeven uur waren bijna alle Hanzeleden met hun familieleden ver- eenigd in de groote zaal van de erven Gordijn, die door de goede zorgen een feestelijk aanzien had. De kwistig met groen en bloemen en guirlandes ~en lam pions versierde zaal bood door de gezel lige groepeering va nde zitplaatsen en ta feltjes het tooneel van een groot familie feest. Hierop wees ook de voorzitter der Han ze, de heer W. P. de Vreede, in zijn ope ningswoord, waarin spr. het welkom toe riep aan alle aanwezigen, en er op wees dat het de bedoeling was geweest van be stuur en feestcommissie om een groot hui selijk feest te vieren, waarbij met opzet alle vreemde elementen waren buitenge houden. Hierna volgde een leerzame en enthou siaste rede van den weleerw. adviseur. Z.Ew. beschreef in het kort, de geschiede nis der afdeeling, waaruit bleek, dat er in het begin bij de middenstanders nog maar weinig geestdrift was voor hun or ganisatie. Dat echter ook hier het spreek woord bewaarheid werd: „de aanhouder wint", zoodat in den laatsten tijd, mede door den drang der omstandigheden, de overtuiging veld wint dat de groote so-' ciale kwestie ook den middenstand raakt en dat het gaat om de bestaansmogelijk heid, de bestaanszekerheid van dezen stand. De cerw. spreker wees hier op den groo- ten invloed, die de vrouwen in dit opzicht kunnen uitoefenen op haar mannen, door dat zij het meeleven met de organisatie, met name het vergaderingbezoek, niet te genwerken maar bevorderen. In het vervolg zijner rede behandelde spr. de geschiedenis der Maatschappij, om 'te constateeren, dat in den hachelijken toe stand, waarin dc middenstand thans ver keert, als gekneld tusschen groot-kapitaal en socialisme, alleen redding te verwach ten is van organisatie op Christelijken grondslag. Door de ontwikkeling van de vakorganisatie is er in de Hanze voor iederen middenstander plaats. Spr. besloot met een krachtige opwek king tot eendrachtig, broederlijk samen werken. De strijd van de middenstands organisatie moet gevoerd worden in vrede in den naam van Christus. Het verdere gedeelte Yan den avond was gewijd aan 3c Wóolijkheid en het Uit de inleiding door den voorzitter feestcommissie, den heer J. H. v. d. Wei bleek al aanstonds, dat de organisatie ook de leiding der feestviering in go^j handen -was Door alle aanwezigen geestdriftig het Hanzelied gezongen, waj na een recks van muziek- en zangnm mers, duetten, voordrachten, decIainaU enz. volgde, niet onaardig afgewisseld dty een Tombola zonder nieten, die tot he wat vroolijkheid en hilariteit aanleid» gaf. Tot slot een polonaise, waaraan ze) de bejaardste met hun even bejaarde d mes deelnamen, en Roomsche Blijdschq door allen staande medegezongen en pittig slotwoord van den voorzitter di afdeeling, waarin spr. dank bracht as allen, die hadden medegewerkt, in het li zonder aan de feestcommissie, besloten i waardige wijze de welgeslaagde feestvi ring. De woorden van dank en opwekltiii gesproken door den heer C. G. J. Alk made namens de leden, waren zeker all( uit het hart gegrepen. Moge de eerste ve gadering, door de Hanze te houden, bewijs zijn, dat de middenstanders niet; leen goed kunnen feestvieren, maar ot krachtig kunnen werken voor hun orgi nisatïe, die het welbegrepen belang yf hen en hun huisgezinnen beoogt. VOORSCHOVEN. Diefstal. Door bewoners van een woc wagen was houtwerk en palen van hek gestolen en verschillende stukken 1» van een der bewoners aan den Rijswi: schen straatweg. Toen men 's morgens diefstal ontdekte, toog men in gezelscfc der politie er op uit en haalde men schillende gestolen stukken, die de dief onder zijn bereikt had, wederom weg. VOORHOUT. Bons. Geldig van 813 Febr.: 62d voor 1 reep chocolade; bon 6id vo 1% ons rijst: bón G5d voor een half of stuk kalizeep; bon 66d een half po suiker, bon 67d voor 1 ons kaas 20 68d voor een half ons sago of pokmeel; bon 9d 2 ons jan>; bon 70d voor l-'stul toiletzeep voor zoover voorradig; bon voor aardappelen; bon 20 voor 1 pak ka sen; bon 21 1 Kg. carbid; bon 15 een po kindermeel; bon 13 1 ons bruine boom bon 13 1 ons gr. erwten; suikerbon 19 half pond suiker; zeepbonblad 16 een ons kalizeep. WASSENAAR. Omnibus. Van welingelichte zijde nemen wij dat de omnibusdienst Waa naarStation Voorschoten verzekerd Een zoon van den vorigen ondernemer, heer A. W. Beijersbergen, gaat a.s. Zond den dienst hervatten, alles in overeenste ming met het dagelijkseh bestuur gemeente. Het zal ook velen aangenas zijn te vernemen dat Huib wederom dienst komt bij den heer Beijersbergen evenals vroeger Huib van den bus won ZWAMMERDAM. Burgerwacht. Heden zal alhier in openbare school een vergadering woi gehouden, voor hen die zich als lid o, ven of zich nog als lid wenschen op te ven der burgerwacht. Punten van beh deling zijn: 1. Al dan niet aansluiten de Burgerwacht Bodegraven. 2. Evcnlue vaststelling statuten en verkiezing best» WARMOND. Ned. R.-K. Volksbond. Nadat eerst vergadering van het Ziekenfonds St. J; de Deo had plaats gehad, werd een ab meene verplichte vergadering gehouii van de afdeeling. In de eerste vergadering werd rekeni en verantwoording gedaan en met deering gewaagd van de uitkomst, der te eken lij sten, waardoor een bedrag f 458.16% in de kas gekomen was, en bestuur in de gelegenheid werd gesk weer gunstiger uitkeeringen voor te stel) Dankbaar voor de verleende medew king daartoe en die een groot aandeel hi den gehad op de gunstige uitkomsten prof. Seijsener, hadden het bestuur do besluiten prof. Seijsener als eerelid ie noemen, waarmede de vergadering accoo ginff- Van ingekomen stukken hierop in deling genomen, namen de „Demobilise club" en het vormen van een contra-rei lutie-comité de eerste plaatsen in en a na eenige bespreking in overleg met voorzitter van De Hanze, ter vergaden aanwezig, besloten, deze zaak gezameld te regelen, waarvoor de besturen te swn zullen vergaderen. Verder werden tot afgevaardigden den cursus op 1 en 2 Maart, aangewei de voorzitter en secretaris. De bestuursverkiezing (vacature Th- v. d. Maat) gaf tot uitslag dat gekw werd de heer W. Mesker. Ten slotte werd medegedeeld, dat 14 dagen de gelegenheid zou worden óp; gesteld om opgave te doen voor aankc pootaardappeïen en dat reeds Woens' de feestavond zal plaats hebben. Bij de rondvraag bracht de lieer U het. adres ter sprake, dat door Dc Hal aan den Raad dezer gemeente zal word gezonden, wat hij in overweging gal deze vergadering te laten teekenen, waarin verzocht wordt de jeugd verwik ring zooveel mogelijk te beperken. Alle aanwezigen teekenden, Ten~Eé*l van instemming met de strekking vanl adres, waarna de vergadering met chr. groet werd gesloten. In de Zon werd Woensdag 5 Febr. feestavond gehouden van den R.-K. VoÖ bond. Door de heeren Van Leeuwen Helman werd een keurig verzorgd progf afgewerkt, waardoor genoten en gelsd werd- Met een kort woord geopend, em sloten door den voorzitter met een op* king vooral aan de vrouwen, voor bet zoek van de vergadering. Als succesnummer van v. Leeuwen Helman noemen we nog „Een gesprei der water in een duikboot". Gedurende de pauze werd nog gotffl teevd voor „Hulp in Nood', Welke colli f 9.30 opbracht*

Leidsche Courant | 1919 | | pagina 2