Vast Vleeschextract amoN R.K. DAGMEISJE Bijbetrekking Bericht van Inzet Vriiwi!Hge_VerKooping Bouwterrein LEIDERDORP. ri IGLberlcht: Luxor-Theater Heden nieuw Programma* Per pot van '/4 Eng. pond f2.50. M. KOFPESCHAAR, Veehouders Nieuwe Inmaakvaten, Thaiia-Tiieater Boekhouden, jj Een kalmeerend 1® BESTE ÏHBMSTEK BI liemengde Berichten. Moeilijke arrestali©. Gistermiddag zagen voorbijgangers te Rotterdam, tio-e een man een fiets stal uit een portiek. SEen wilde jacht volgde. Het gelukte een rechercheur den man, die later de fiets wegwierp, omdat de ketting brak, te ar- resteeren. Een varensgezel die juist pas seerde, greep den rechercheur bij de keel en dwong ihem .den arrestant los te laten. Een telegrambesteller, die den politie- Ibeambte wilde helpen, kreeg een stomp van (hem, waardoor hij bloedend aan neus en mond werd verwond. Een medeplichtige van den rijwieldief ranselde ondertusschen een militair af, die den rechercheur wilde helpen. Later werdi de rijwieldief in bewa ring gesteld. In beslag genomen. Te Rotterdam zijn aan verschillende stations eeruige dui zenden eieren in Ibeslag genomen, die door reizigers in koffers en doozen vervoerd {werden". Moord? Te Baarn is Donderdagmor gen op de ispooitbaan van het Hollandsche Spoor, nabij het Pompstation, het zwaar verminkte lijik van do 39-jarige vrouw S. gevonden. Broedertwist. De geibr9. B. te Apel doorn geraakten met elkaar in twist, waarbij één hunner zij,n mes trok en den ander een steek in dien buik. toebracht. De getroffene is in het ziekenhuis opge nomen; zijn toestand is zorgwekkend. Diefstallen van veldvruchten. De dief stallen van aardappelen en veldvruchten nemen in de omgeving van Zwolle z-oo'n grooten omvang aan, dat door den commis saris van politie de hulp is ingeroepen van maréchaussees en rijkspolitie, om 's nachts met de gemeente-politie te sur- velileeren. Bij een landbouwer werd op één nacht vier mud op de rij af gerooid. Uit de volkstuintjes, door de gemeente uit gegeven, worden de kooien gestolen. P hesp hor rescentie. In Waterland is des avonds het slootwater in hooge mate lichtgevend; wanneer men er een voorwerp inwerpt of op de oppervlakte slaat, spat het met een helderen zilverglans op. De moord te Tilburg. De in zake den moord op den korporaal Waseeüe le Am sterdam gearresteerde Jansen heeft gis termiddag bekend Zondagnamiddag te Til burg te zijn geweest en met Waseelie te zijn gegaan naar den overweg. Hij geeft echter voor, dat Wasselie zich daar zelf den hals heeft afgesneden. De politie heeft evenwel andere aanwijzingen in handen, die deze beweringen logenstraffen. Waarschuwing. Het publiek wordt gewaarschuwd voor het bezoek van twee kooplieden, van wie de een zich als Ame rikaan voordoet. Zij zij,n in het bezit van een dam es-naamkaartje met een bekenden naam on trachten zich toegang te ver schaffen door hooge prijzen te noemen voor antieke meulbel^n enz. De op het kaartje voorkomendo naam staat niet in vehband met hun zaken. Vreemd' sterfgeval. Te Rotterdam heeft zich, naar de ,N. R. Crt." meldt, een soort gelijk ziektegeval voorgedaan als onlangs te Zaandam is gemeld. Het betreft een agent van politie, die, aangetast door de Spaanache griep, na vier dagen is over leden. Enkele uren na het intreden van den dood was het lichaam geheel zwart. Vast geslapen. Van P. C., die slapende was op een sleepboot in de Leuvehaven te Rotterdam, zijn een paar bruine schoenen van zijn voeten gestolen. De Chimeezonmoord. Hedenmorgen had te Amsterdam do teraardebestelling plaats van twee der vermoorde Ohineezen, n.l. van Liang en Tjiang Tju. Eerstge noemde is oip kosten zijner makkers be graven; de tweede van gemeentewege, daar geen der Chineezen zich er mee wilde bemoeien. De stoeten vertrokken van het WiUielminagastlhuis en Buiten Bantam- jneratraat. Met het oog op eventualiteiten was zoo wel in de Helmersstraat en Bantammer- sraat als opi de Nieuwe Oosterbegraaf plaats politietoezicht aanwezig. De politie is met) het onderzode niets opgeschoten. De lieve jeugd. De politie te Roer mond heeft) aangehouden den 14-jarigen V., wegens diefstal van koperen kranen, buizen, enz., uit de brouwerij van den heer H., een en ander ter waarde van f2000. V. had het ges tol ene voor f 110 verkocht aan den lompenhandelaar J. De bij dezen gedane huiszoeking leidde tob de arrestatie van diens zoon en dochter; J. zelf, die in Amsterdam vertoefde,- is door de recher che aldaar op telegrafisch verzoek aange houden en naar Roermond overgehrarht. V. had reeds een groo.t gedeeltle van het ontvangen geld (besteed aan sigaretten; ook had hij geld verloren met kaartspelen. Een slachtoffer van nalatigheid. In het „Nieuwsblad voor Friesland" wordt melding gemaakt van een ergerlijke nala tigheid. Te Echten staat een windmotor aan het publieke voetpad, zonder dat door een hekwerk is gezorgd voor afsoheiding en bescherming. Ook de draaiende as is niet beschermd. Een 7-jarig meisje, dat er speelde, geraakte met de beenen tusschen de ronddraaiende as en de vetpot bekneld, met het gevolg, dat 'het eene been verbrij zel erf 't andere deerlijk gekhvefeJt wéVd. Het kind werd in het ziekenhuis tie Hee renveen opgenomen, waar het verbrijzelde be en geainp uteer d is. Een gedenkteeken. Te Nieuwe Slaten- zijl verdronk den 9en Juli 1917 de vluch tende Servische krijgsgevangene Muskooi- kov in de Westerwoldsche A. Zijn lijik werd op het kerkhof te Nieuwbeerta be graven. De burgemeester der gemeente Beerta heeft op het graf een gedenkpaal geplaatst met het volgende opschrif: Toen deze krijgsgevangen Serviër uit Duitischland) vlood, Vond hij aan d'oever van het land! der vrijheid zijnen d°od. Wie i9 zijn gebit kwijt? Ter gemeente secretarie te Soest is een gebit gevonden, waarschijnlijk achtergelaten, door iemand, die een boodschap gedaan, het uit den mond gehaald en weggelegd heeft). Het i» wel vreemd, dat het niet teruggehaald is, want zoo'n voorwerp mist men toch da delijk. WQspenplaag. In Groningerland wordt op vele plaatsen een buitengewoon aantal wespen aangetroffen-. Niet alleen dat deze insecten hinderlijk zijn voor de menschen, maar ook de vruchten, in 't bijzonder de pruimen, worden in groote menigte aange tast, waardoor veel schade wordib berok kend. Een wer&Id'Jieatör-paleis. De heer A. Tusahinki, eigenaar van eenige theaters en bioscopen te Roterdam, deelt mede dat hij het geheele huizencomplex aan de Re- guliersbreestraat en uitkomende aan de Reguliersdwarsstraat te Amsterdam heeft aangebracht. Op dit terrein zal een wereld- theaterpaleis verschijnen, waarvan de heer A. Tuschinski de eigenaar-directeur zal zijn. De aankoopeprijs van den benoodig- den grond bedraagt circa f 700.000. Het theater zaL bevatten 2000 plaatsen. Voor den bouw van het theaer is uitgetrokken een som van circa f900.000. 'Binnenkort zal met den bouw van het theater aange vangen worden. Smokkelarij. Bij een poging, die de politie d'eed om een kar met smokkelgoe deren, die uit Haarlemmermeer door 'Bennebroek kwam, aan te houden, reden de smokkelaars den. gemeente-veld wachter Bosch met zijn rijwiel onderst boven. Het rijwiel werd totaal vernield en de veldwachter bekwam ernstige verwon dingen aan de beenen. Gevaarlijk verpakkingsmateriaal. De Centrale Gezondheidsraad verzoekt plaat sing van de volgende waarschuwing: Nu door den oorlog het- voor verpakking van chocolade, suikerwerken, enz., gebrui kelijke bladtin (staniel) gaat ontbreken, lïeefE mdn geflraclitm plaats daar va rf blad zink als verpakkingsmateriaal te gebrui ken. Het is echter gebleken, dat dit blad zink voor het beoogde doel niet bruikbaar is. AI zeer spoedig toch vormt zich, door de inwerking van de lucht, aan de opper vlakte een laag van witte zinkverhoudin- gen. en wel in de eerste p'laat3 van zink- oxyde, welke voor den inensch niet onge vaarlijk is. Vooral is het bedenkelijk' te achten, dat jleze «tof dn het kinderlijk lichaam komt en juist kinderen zijn groote verbruikers van de hier bedoelde artike len; Verpakking in vetvrij papier is onge vaarlijk en evenzeer voldoende. Alleen i1© deze wijze van verpakking iets minder sierlijk. Maar het mooie aanzien van de waar mag met verkregen worden ten koste van de gezondheid dejr gebruikers. 'De Raad, overtuigd dat bet publiek, wanneer het wordt ingelicht, zal begrijpen dat de eenvoudige, onaanzienlijke verpak king allerminst een bewijs is van mindere kwaliteit waarschuwt met nadruk tegen het koopen of laten 'koopen door kinderen van in. bladzink (zoogenaamd in zilver) verpakte chocolade, suikerwerken en an dere eetwaren, aangezien deze verpakking eene voor de gezondheid der gebruikers gevaarlijke ig en dringt hij er bij het- pu bliek op aan, om bij het. koopen van deze artikelen zich niet te laten afschrikken door de eenvoudige verpakking, maar ze bij voorkeur van d'en winkelier te verlan gen verpakt in vetvrij papier 0-f op andere voor de volksgezondheid onschadelijke wijze. KERKNIEUWS. De Katholieke Kerk en de Anglikanen. De president van tie „English Church Union", de 80-jarige lord Halifax, heeft, naar wij in het Fransche kalhoLcke weekblad .d'Ünivers" lezen, onlangs op een bijeenkomst dier vereen.iging mee- gedoeld, dat -hij wegens zijn noogui leeftijd zijn functie moest neerleggen. Bij die gelegenheid besprak hij ook het door hom voorgestane streven om een vereeniging te bewerken tusschen de Anglikaansche en de Kathoiieke Kerk. Hij verklaarde, meer en meer overtuigd te zijn, dab indien. allen deze gelukkige gebeurtenis ernstig wensch- ten, deze betrekkelijk ^gemakkelijk te verwezenlijken zou zijn. De moeilijheid is evenwel de moderne geest onder de Anglikapen, die brecKt melt vroegere tradities, zoodat er thans ze'lfs drie afzonderlijke kerken in den boezem van het Angiikanisme bestaan'. SPORT. V/IELRIJDEN. Een fusie N. W. B.—A. N. W. B.? Er bestaat Ln enkele kringen van. wiel. rijders het plan, pogingen in het werk te stellen' om tie geraken tot een fusie tus schen den A. N. W. B. en den N. W. B. GOLF. Wedstrijden te Noordwijk. De jaarlijksche, drukbezochte, golf wed. strijden op de links te Noord wijk zullen 4 September a.s. beginnen. Letteren en Kunst. R.-K. Conservatorium voor Muziek te Tilburg. •Door het Curatorium der R.-K. Leer gangen is te Tilburg gesticht) een R.-K. Conservatorium voor muziek. Het Conser- vatorium heeft drie afdeelingen: A. Gewo-ne muziekschool (dus ook voor eerstbeginnenden en amateurs). B. 1. Hoogere muziekschool voor Kerk muziek'. B. 2. Hoogere muziekschool voor Profa- ne-muziek. De school voor kerkmuzek vormt dus een afzonderlijke afdeeling, waarin hoofd zakelijk opgeleid worden koordirecteuren, organLst'en en koorzangers. Ock afzonder lijke vakken, die in het program zullen worden aangegeven kunnen worden ge volgd. Aan dit Conservatorium zijn benoemd: Dr. A. Smijers. te Michieds-Gestel, als directeur van do afdeeling Kerkmuziek; W. van Klamphout le Nijmegen, als direc. teur van de afdpeling Profanefuziek; J. Vasteravendt^ tc Tilburg al3 leeraar voor Piano en Orgel; M. Busch te Den Bosch als leeraar voor violoncel; terwijl de Rec tor der R.-K. Leergangen zal geven de lessen in Kérk-Latijn en Italiaanscb. De overige leeraren zullen binnenkort worden benoemd. Ook de beide directeuren houden te Tilburg geregeld hun spreekuur. ilad dat 1-3 li g< Ul'; Ik voo ter emi VOORSCHOTEN. Geboren: Petru3 Albertus Lauren- iue, an. van P- Warrem am en H. C. van der Krocht. Cornelia Cotharina, dr. van P. J. vanWissen en J. C. Ruigrok. Ondertrouwd: W. v. Turennout, 44 j., weiuwn. vaar G. van der Meij. II. M. den Edel 41 j. Overleden: W. J. Riethoven, 5 mnd. K. Kcoij, 73 j., wedn. van A. Griffioen. DC3tZJC2CrsC3C3C3C3C3n Den Gen Sept. a.s. hopen C. JANSON A. C. C. JANSON— v. u. Burg, hunne 25-jarige Echt- vereenigingte herdenken Uit aller naam, 6095 'G. JANSON. zoeterm eer, 191S. qacararararararaan Gevraagd voor direct een boven de 15 jaar. Maison PIJL-COUTURIER. Breestraat II. 61C0 Er biedt zich aan tegen 1 October een (linke R. K. DIENSTBODE, om bij nader -overeenkomst in dienst te treden bij boer of burger. Brieven aan den Agent van „De Leidsche Courant", G. UTIO, te Langeraar. 60S2 Gevraagd een r.et MEISJE, omstreeks 15 a 16 jaar, van 1 tot 7 uur en Zateidag den ge heele n dag. Brieven bureau Yan dit blad onder No. 6U96. R.K. COLPORTEURS gevraagd, voor het aanwerven van- abonné's op R. K. Tijd schriften. Hooge provisie. Br. onder No. 1509 Bur. v. d. Blad. aangeboden aan iemand die beschikking heeft over stal, schuur of overdekte ruimte voor berging en opslag van huishoud- en industriebriketten buiten distributie. Inkomsten ge middeld f 35.— per week. Borg moet gesteld of waar borg van f 750.— moet op nader te bepalen voor waarden gefourneerd wor den. Br. onder No. 6098 bur. dezer courant. TE KOOP Burgerwoonhuis annex Bloem bollenhuis met 600 M. Stelling, Schuren en Erf, desverlangd met 1 H.A. best zanderijland. TH, C. MENS, Voorhout. C099 TE KOOP AANGEBODEN Een IJzeren Zolderschuit, groot 34 ton en een IJzeren Roef schuit, groot 13 a 14 ton, met ijzeren dekken, bij M. DE GRAAF, Langegracht 18, Leiden 6106 Een SLEEPERSWAGEN te koop gevraagd, gegarandeerd draagvermogen 3500 K.G. Br. onder No. 6106 Bur. v. d. Blad. Zaterdag 24 Augustus 1918, te zeven uur, in het Notarishuis aan den Burcht te Leiden, ten overstaan van 6037 Mr. H. M. A. C'OEBERGH, Notaris te Leiden, AFSLAG van: 1. Het huis, Heerenstraat 40, in bod gebracht op f2020. 2. Het huis, Geeregracht 24, in bod gebracht op f 1200.— Terstond verh. met 50. Ten kantore van voornoemden Notaris worden tot en met Donderdag verhoogingen aan genomen van 10—2 uur, Vrijdag van 10—11 uur, tegen genot van 1/5 der verhoogsom. in het Notarishuis aan „Den Burcht" te Leiden bij Opbod, Zaterdag 24 Aug. 1918, bij afslag, Zaterdag 31 Aug. 1913, des avonds te zeven uur, ten overstaan van Kr. H. K. A. C0EBERGH, notaris te Leiden van: Eenige perceelen aan den Haagweg onder Zoeterwoude bij Leiden, te genover de Villa „Ter Wete ring-", Kad. Sectie A Nr. 4839, groot 91 aren 85 centiaren, zeer gunstig gelegen in de nabijheid van groot vaarwa ter en uitnemend voor fa brieksgebouw geschikt. Te veilen in 12 perceelen. Te zien: dagelijks. Aanvaarding en betaling 1 November 1918. Meerdere inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris, alwaar Kadastraal plan ter inzage ligt en waar tusschen de vei ling en den afslag op alle werkdagen van 10—2 uur, Vrijdags echter van 10-^-11 uur, verhoogingen kunnen worden gedaan tegen genot van 1/5 der verhoogsom. 5874 Voor Drukwerk is tegenwoordig het adres Brakker^ „DE SLEUTELSTAD" Hoogewoerd 46, Leiden, Tel. 931 1 dat de nieuwste dansen van het Seizoen 1918/19, o. a,: Jazz Fox Trot, Maxina, Ritz Waltz, Inspiration Waltz, American National Fox Trot Sr. and Jr., Skating, The Saunter, La Rinka, Leatchford Scottisch e. a., door hem op het Congres der K. 0.O.V. (zie verslag in de Courant hedenavond) onderwezen, in het leerplan der nieuwe wintercursussen zullen worden opgenomen. 6105 De lessen zullen weder in het „NUTSGEBOUW" gegeven worden. Inschrijving van nieuwe leerlingen na 14 September e. k. STATIONSWEG 19. Morgenmiddag KINDER FAMILIEMATINEE. Men leze onze advertentie van morgenavond. ONTVANGEN: prima kwaliteit. Een half theelepeltje is voldoende voor een kop bouillon. 6104 Hooigracht 88 Telephoon 1462. De Administratie van De Leidsche Courant belast zich met HET PLAATSEN VAN ADVERTENTIËN in alie bladen zonder prijsverhooging. WOUBRUGGE en HOOGMADE. De nieuwe formulieren voor huisslachtingen moe ten zoo spoedig mogelijk ingevuld teruggezonden worden aan ondergetee- kende, Ze kunnen in bij gevoegde enveloppen wor den verzonden, echter met een postzegel er op. Voor Hoogmade kunnen ze ook gebracht worden bij P. ZWETSLOOT. Indien ze reeds onge- frankeerd zijn verzonden, moeten nieuwe formu- lierenworden aangevraagd bij ondergeteekende. G. v. d. VEEN, 6097 Woubrugge. Zorgzame Huismoeders. Bij LEMAN Zn., STATIONSWEG 51, voor f2.50 per stuk. Geschikt voor alle groenten. 6036 Steeds voorraad. RIJNSBURG. Abonnementen en Ad- vertentien voor dit blad worden aangenomen door P. G. MULDER. Haarl.str. LEIDEN. Tel. 1483. Als SPECIALE ATTRACTIE vertoonen wij in de Matinée's van a.s. Zaterdag en a.s. Woensdagmiddag 2 uur de schitterende weteuschappelyke opname 2 Acten. De Nieuwe Copie. 2 Acten. Een buitengewoon interessante film. Tevens opvoering van de voor de Matinée be werkte SUCCES-REVUE HOU JE KALM! In de Hoofdrollen de Dames ANNIE RüGEN en Mevr. J. MURÉ, de Heeren P. MURÉ en Mr VAN BEEM. Iederèn dag plaatsbespreken van 2—4 uur. 's Zondags gewone tijd van 11 l/j2 uur. 6102 □cacai=ac2ac3tz3cac3n Q Onder leiding van 6 Q D accountants en 2 juristen ri opleiding per brief voor Q alle examens, ook M. O. LI Q en accountancy, en voor Q Ode praktijk, tegfcn pl.m. n f 6.25 per drie maanden. Si li Collectieve en individu- U Q eele correctie naar keuze. Q D Vraagt onder motto: n „Opl. Boekhouden" gra- s tis-prospectus en diverse U Q proeflessen bijBureau Q n totPubliciteitvnn Weten- n «J schappelijk Nieuws, Kei- zersgracht 153, Amster- U Q dam. Gij verbindt U hier- Q H door tot niets! 6101 Q □□□□□□□DODO Idat u rust en kalmte schenkt en een verkwik- kenden slaap, dat ge jaagdheid en onrust doet ophouden en examen vrees wegneemt, is een koker MIJN'HARDT's Zennw-tnbletten. "Genezen U van zenuw achtigheid. p. koker 60 ct., 3 k. f 1.70 ODSchadelijk, zuiver samengesteld! Eisch vooral merk „Mynhardt". Verkrijgb. bij Apothekers jg en Drogisten. 5503 Aoveriecren aoet verkoopen. VERKRIJGBAAR BIJ ALLE SOLIDE HORLOGEMAKERS EN GOUDSMEDE! -Af (lot ird k'

Leidsche Courant | 1918 | | pagina 4