Gemeentelijke Aankondigingen. Geidige Vieeschkaarten. De Directeur van het Openhaar Slacht huis hrengt ter kennis van belanghebben den, dat morgen (Woensdag) voor goed koop vleesch in aanmerking komen de houders der vleeschkaarten Serie A No. 501-iOOO. De verkoop geschiedt uitsluitend van 8— 12 uur v.im-. Leiden, 11 Juni 1918. geldig verklaarde bon. De Minister van Landbouw, Nijverheid eu Handel maakt bekend, dat de bon, 2e week van de_ boter-, melange A en B en o>argarinekaarten voor het eerste tijdvak geldig is van 10 tot en met 16 Juni. N. G. DE GIJSELAAR, Burgemeester, Leiden, 11 Juni 1918. Verkoop van Katoen, Keper en Linnen. De Burgemeester van Leiden brengt ter elgaïcene kennis dat op Maandag 17 Juni B;S. in het Waaggebouw aan de Aalmarkt alhier van 's morgens 9 tot 12 uur en 's middags van 1% tot 5 uur zal worden verkocht: coupons geel katoen, lang 6 el breed 63 c.M. voor f 1.50 per coupon; coupons geel katoen, Jang 3 el en breed 100 c.M., voor f 1.20 per coupon; coupons geel keper, lang 3y2 el en breed 110 c.M., voor f 1.70 per coupon; coupons geel keper, lang 3 el en breed 140 c.M., voor f 1.25 per coupon. Op Dinsdag' 18 Juni d.a.v. op dezelfde uren: coupons wit katoen, lang 3 el en breed 82 c.M., voor f 1.25 per coupon; coupons wit katoen, lang ly2 el en breed 82 c.M.voor f 1.90 per coupon; coupons graslinnen, lang 3y2 el en breed 210 c.M., voor f 4.per coupon. Hiervoor komen voorloopig in aanmer king inwoners van Leiden, die, daar hun inkomen heneden £500 bedraagt, niet in de gemeentelijke belasting cijn aangesla gen. Naar keu»ee kan, op denzelfden dag, op vertoon van de Levensmiddelenkaart, ver meldende 1 t'iaa. 4 personen één coupon, 5 tot en met 8 personen twee coupons en 9 of meer personen 3 coupons worden ver strekt. Mocht eventueel de voorraad niet geheel worden verkocht, dan zal het res tant op dezelfde wijze worden verkocht on der inwoners van Leider», op nader te ver melden regeling. Men denke er vooral aan gepast geld mede te brengen. N. C. DE, GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 11 Juni 1918. VOORSCHOTEN. Gedaald. Gisteren is op ihet land van den heer H. Sdhooneveld -alhier een luclht- bakond gedaald, waamtan de herkomst onbekend is. Gesnapt.^ Verschenen nadht is dooi den Rijksveldwachter A. Wlttema.n,7alhier een gezelschap Haagsche viaschers (st.rQo- pers) aangehouden, die blijkbaar gevischi hadden. Zij Vérvoerden een vischzegan, welk vascüvtuag thans verboden is. De ze gen is door d-snrijksveldwachter in be slag genomen en tegen die overtreders is proceaverb aal opgemaakt. Gered. De 12-jarige .dochter van den spoorwegbeambte N. v; d. Pal aan don Rijndijk alhier, geraakte spelenderwijs te water in den Rijn, nabij de spoorbrug. Gelukkig bemerkte een 14-jarige scholier, genaamd Jac. Haasnoot, het ongeval en trachtte met een roeiboot de drenkelinge te naderen en mocht het geluk smaken haa.r te rediden. Het meisje heeft voorzeker haar leven ito danken aan den moed en de vastberadenheid van dezen jeugdigen scholier, STADSNIEUWS. De Turfmarktsbrug zal wegens het ver richten van herstellingswerken aandie brug op' Woensdag a.s. voor het geheele verkeer zijn afgesloten. Begin van branrf. Dezen morgen was een electricien in het perceel Zoeterwoudsche Singel, bewoond door den heer'Van Oer,Ie, bezig met het soldeeren van de electrische geleiding. Per ongeluk hield hij de vlam, van zijn soldeer- lamp te dicht hij een gaatje in het plafond, waard por de rietbedekking van dit plafond vlam vatte. Aangezien het niet gelukte, zelf het vuur te blusschen, werd de brandweer gealar meerd. Spoedig was de politie met den s-angenwagen aanwezig, welke evenwel met behoefde dienst te don, daar de brand weer met een slang' op de waterleiding weldra het vuur meester was. Ook werden eenige minim ax gebruikt. Dit brandje is gelukkig tot hét uiterste 'beperkt gebleven, ofschoon het tal van menschen op de been bracht, 't Is weer eens voor de zooveelste anaal, dat soïdeer- ders aanleiding zijn van branden. Is daar nu niets aan te doen, dat dergelijke perso nen eens voorzichtiger worden, en begrij pen het igavaar, dat zij door het onvoor zichtig gebruik van soldeerlampen veroor zaken? Roomsche Agenda. DINSDAG. Leiden. 8 uur bijeenkomst voor dé R. K. Vakjeugdorgani- satie in het St. Pancratius-Pa- tronaat, Hooigracht. wRIJDAG. Lei-den, R.'-K. Faibrieksaj-bei- dersbond ,,St. Willibrordus", vergadering in Prediker, 8 uur. Academienieuws. LEIDEN. Na verdediging van een acade misch proefschrift, getiteld ,,De Geimaan- sche infectieverschijnselen (umlaut en bre king phonetisch beschouwd)" werd heden bevorderd tot doctor in de Nederlandsche letterkunde de heer Coenraad Bernardus van Haeringen geboren te Werkendam (N. Br.) wonende te Rotterdam,. Geslaagd voor het voorbereidend examen voor den Ned.-Ind. administratieven dienst de heeren B. J. van den Berg en H. Brou wer (beiden Amsterdam,) en J. F. van Duu- ren (Haarlem). NIEUWE UITGAVEN. VERSTAND. GEMOED. GELOOF door J. J. van Santé, R.-K. Pr. N. V. de R.-K. Boek-centrale, Amsterdam. Haarlems', diocees heeft jaarlijks een klein duizendtal bekeenngen lot de Katholieke Kerk Le hoeken, en als de teekenen "ons niet bedriegen, dan is er lil do komende jaren, „groote wins te te verwachten. En dat kan niet anders. Met de innerlijke groei en uiterlijke bloei onzer vaderlandsclie Kerk in de laatste tientallen van jaren, houdt gelij ken tredi de feller opdringende vraag van talloozen naar waarheid en zeker heid in hun levensbeschouwing. 'Het is een open vraag, of Holland een Oxford- beweging te verwachten heeft van Or thodox-pro Les tan tsche zijde dan wel van onze „moderne" heidenen. In ieder .ge val, wij moeten do zoeklichten uitwer pen, opdat de andersdenkenden door den mist van vooroordeelen het strand weten te ontdekken of onderscheiden. ELlc apologetisch geschrift verdient dan onze aandacht en te méér als het gesteld is in den vorm der bovengenoemde bro chure van kapelaan Van Santé te Leiden. Wal hij beoogt? In een zakelijk en klaar betoog uiteen te "zetten welke de •be te eken is en de waarde is van ons ver stand en ons gevoel op den weg naar het geloof en in het rijk der waarheid. Geen overdrijving. Het is onmogelijk het ka tholiek geloofsleven altijd te zetten in de gloeiende tinten van een rijk-ver lichte kathedraal. De werkelijkheid van het leven edscht ook solider grondslag dan een wisselvalligen gemoedstoestand Maar óók! is het waar dat de koel-bere- kende verstands-mensch moet verkillen, en dat een rede^dienst, tot een gods dienst verheven, het hart onbevredigd laat. Den gulden middenweg teekenen waar langs verstand èn gemoed te zamen gaand bereiken het doel, waarnaar de zoeker streeft, ziedaar wat kapelaan Van Santé zich voorstelde. Op waarlijk voortreffelijke wijze is de schrijver hier in geslaagd. Hij is voor zijn taak volko men berekend. In een rustig, vlot ge schreven' betoog gaat hij in een achttal hoofdstukken op zijn doel af. Geeil tre- leerd vertoon, maar nuchter-zakelijke redeneertrant, die u verbaasd doet slaan hoe vaak zeer abstracte begrippen door juiste woorden en beelden worden ge typeerd. Of ik iets te wenschen heb? Ja, voor den schrij'ver, dat hij den tijd vinde om in een even mooi betoog breeder le ont wikkelen de slotgedachte zijner brochu re: Het verband tusschen ons mensche- lijk gelooven en de genade van God; voor de katholieken, dat zij het werkje, hier besnrokeiR in groote getale koopen en lezen. tot verdieping van hun geloofszekerheid; voor do zoe kers, dat zij de bevrediging er door vin den van hun verlangend gemoed en naar waarheid strevend verstand, bij Jezus Christus,, die is de .Weg, de Waarheid en het Leven. Th. v. GALEN, Pr. „Mooi Zuid-Holland'. Verschenen is no. 1 van de 1ste jaargang» van „Mooi Zuid-Holland", officieel orgaan der V. V. te 's-Gravenhage, Scheveningen en Omstreken, Boskoop, Delft, Dordrecht, Gouda, Leiden, Noordwijk en Wanmiond. - Het nieuwe orgaan zal verschijnen van 1 Juni tot 15 Sept eens per week, des Za terdags; na 15 Sept. tot 15 April eens per maand op den 3den Zaterdag: daarna tot 1 Juni tweemaal per maand op den eersten en derden Zaterdag. „Mooi Zuid-Holland" wordt geregeld gratis gezonden aan de leden der Vereeni- ging tot Bevorderig van het Vreemdelin genverkeer te 's-Gravenliage, Scheveningen en Omstreken, Boskoop, Delft, Dordrecht, Gouda, Leiden, Noordwijk en Wassenaar. De uitgave van de N. V. Noord- en Zuid- Nederlandsche Uitgavers-Mij. (directeur D. Y. Alta) te 's-Gravenhage, is «zeer wel verzorgd. De redactie (waarvan het adres is: W. C. van Meurs te 's-Gravenhage) heeft al in dit eerste nummer een aantrekkelijk van- alles-wat weten te geven. Een artikel over Gouda en Boskoop is zeer lezenswaardig. Het nieuwe vereenigingsorgaan zij veel succes toegewenscht! Laatste berichten. De „Koningin Regentes". Zijn wij wel ingefliidht, dan worden van regeert ngswege «tappen gedaan, cm in verband met de nog in het duiister lig gende juiste oorzaak van de ramp van de „Koningin Regentes" een deskundig onderzoek te doen instellen op het gezon ken ÊLOSpitaalschip, indien de mogelijMieid daartoe blijkt. De. Militaire Huisvlijttentoonstelling. H. M. de Koningin en 2. K. TI. de Prins zijn voornemens Donderdagochtend a.s. een bezoek té brengen aan de centrale mili taire huieN'lijtten.toonstelBijg'-vin den Die rentuin. Onze gezsnu fe Kc-nstantlnopel. Hier tc lende is bericht ontvangen, diat in de ongesteldheid, waaraan de Neder- landsche gezant te KonstanlinopetlJlhr. M>r. P. J. F. M. van der 'Do,es ds Willebois, lijdende is, een betere keer is gekomen. De „Helena". Volgens een hier ontvangen bericht heeft 'het in den grond schieten van log ger „Helena" IJm. 312, plaats -gelhad op den Óen Juni 'smorgens te 8 uur. Met de „Nieuw-Arvysterdam". De ,,N. R. Gt." ontving den volgenden brief van een passagier van de „Nieuw- Amsterdarn": Zal deze brief u bereiken? We stoo- men nu tusschen de fjorden van Noor wegen. We passeerden zoo even- Hange- sund en gaan noordelijk tot 60 gr. oij Bergen. Al noordelij te gaan we om den evenaar te bereiken^ ai kouder. Te gen den achtergrond telkenen zich do trotsche contouren der bergen en ver schuiven in verschillende plans de hcu- Mjicnreeksen en :de eilanden tritsen in teerblauwe tinten. Soms varen we dicht oj-icihr de kujst /en onderscheiden de weiden, groene oasen tusschen de stoe re grijze rotsen, era daartussclieii de houten huizen, en langs de slingerendo Avegicilkens een. vrouwtje met een kind. ,'t Is vreemd om het je voor te stellen, dat je hi:er als een stuk Holland! met Hol landers als genooten tusschen de Aoor- sche landen trekt. De reis door de gevaarlijke zone was voorspoedig,. Gisteren hebben ons de beide begeleidende! stoomboot.cn verla ten en 'we varen nu met volle kracht. Enkele zeezieken gisteren, maar dat is nu vergeten, nu we tusschen deze prach tige stoere rotsen reeksen varen Vaarwel! Dc duikbcot- en mijn:iwlcg. BERLIJN, 11 Junii. Officieel: In de Mid- deltamdecha Zee hebben, onee duikboot en, 7 ©cihepen, mot /ongeveer 26.000 ton bruto, dn dan grond geboord. De groove slag if» Frankrijk. WASHINGTON, 10 Juni. Officieel Ame- rikaanscln bericht: Ten noordwestten van Qhdteau Thierry hebben onze troepen, in samenwerking met de F rans dh en, hun ertali'iingen verbeterd en den vijand verlie zen aan dood en, gevangenen en oorlogs tuig toegebracht. Gematigde bedrijvigheid van de. artil lerie in Woetvre en aan het Marne-front;" onze patrouilles zijn met succes de Marne overgetrokken en (hebben de vijandelijke ©tellingen verkend. WASHINGTON, 11 Jund. Backer, de mi nister van oorlog, heeft in een to,espmak to.t de Fransclie „blauwe divisies" (Alpen jagers) gezegd, dait er meer dan zeven- horiderddruizend Amerikaanoche soldaten naar Frankrijk gezonden waren. Geen beschieting van Psrïjs op het H. Sacramentsfeest. De kwestie van het al of niet beschieten van Parijs tijdens het H. Sacramentsfeest (in het Fransch: la Fète-Dieu) blijkt ten slotte heelemaal geen kwestie te zijn. De thans ontvangen Fransche bladen toonen aan, dat de Duitsche voorstelling van za ken in dezen de juiste was. De Fransche bladen van Maandag 3 Juni herinneren er aan, dat in Frankrijk sedert het Concordaat de viering van het H. Sa cramentsfeest gesteld is op den Zondag, die volgt op den Donderdag, waarop het eigenlijk valt; dit jaar had de viering van la Fête-Dieu in Frankrijk dus op Zondag 2 Juni plaats. In een artikel getiteld „24 uren zonder vliegeraanvallen en bombardement", stelt de „Petit Parisien" nu uitdrukkelijk vast, dat Zondag 2 Juni het Duitsche vèrdra- gende geschut en de Duitsche vliegers Pa rijs 24 uren rust gegund hebben, en zegt, dat deze „trève" door de Duitschers waar schijnlijk toegestaan is ter gelegenheid v^n het Fête-Dieu, „dat, gelijk men weet, te Parijs niet op den juisten datum gevierd wordt, maar dén Zondag daarop." Jlet H. Sacramentsfeest heeft dus in vol komen kalmte plaats gehad, besluit het blad. ALLERLEI. Weersverandering en rheumaiiïek. De door het volk gebruikte uitdruk king dat rheumatic* „een weerglas in hun gewrichten hebben", dat wil zeg gen, dat zij zeer nauwkeurig reageeren op veranderingen van de luchtgesteld heid en 'daardoor een op handen zijnde verandering' van het weer, door ver meerdering of opnieuw optreden van pijnen, reeds gevoelen als die verande ringen in de atmosfeer nog in het tijd perk van voorbereiding verkeeren, deze uitdrukking is gegrond op een overoude ervaring, tegenov,er welke de sceptische opvatting, van een louter toevallig sa menvallen, zich onmogelijk kan staande houden. Evenals met lijders aan rheumatiek gaat het in dit opzicht met lijders aan jicht en aan een zeker soort van zenuw lijden. Het spreekt vanzelf, dat die uitdruk king bedoelt de afhankelijkheid van den gezondheidstoestand van rheumatici van het weer in het algemeen, en niet bijvoorbeeld alleen van den luchtdruk. Willen wij.ons' meer in bijzonderheden rekenschap geven, welke factor bij ver andering van het weer voornamelijk op den Loesland van lijders aan rhe-umatick invloed uitoefent, dan moeten wij reke ning houden met al de meteorologjscho invloeden, die te zamen den toestand van het weer bepalen.Behalve den lucht druk moeten wij ook de vochtigheid en temperatuur van do lucht, eri de rich ting van den wind in aanmerking ne men. Vestigt men in afzonderlijke gevallen de aandacht op hel samentroffen van rheumaliischö of nerveuse aandoenin gen, reep, op hun exacerhaties, mek be paalde veranderingen van het weer, dan blijkt al dadelijk, dat zoodanige aandoe ningen, niettegenstaande hoven aange haalde door het volk gebruikte spreek wijze, fallerrmnst afhankelijk zijn van den stand van den barometer. Als wij die aandoeningen evengoed al of met zien optreden pij hoogen en bij lagen barometerstand, onverschillig of de luchtdruk toeneemt, afneemt of gelijk blijft, dan moeten wij de oorzaak op een ander terrein zoeken. Verschil in de richling'van den wind zou alleen dan in aanmerking komen, als ook andere factoren een rul er bij spelen, zooals hijvoorbeeld, de tempera tuur en vochtigheid van de luchL bij het verschil tussciien zee- en landwind, ol als de lucht, door -de nabijheid van bos- schen, bergen, tusschen liooge bergen liggen liggende, dalen, of van een vlakte, 1>ij verschillende windrichting geheel van aard veranderde. De temperatuur alleen kan ons ook geen verklaring geven, Want hoewel rheumatische aandoeningen over het algemeen mper voorkomen in den win ter dan in den zomer, komen zij in het hooggebergte, als men bij helder, zon nig weer in de sneeuw verblijft, niette genstaande een temperatuur van plm. 10 gr. minder voor, dan bij een tempera tuur van plm. 3 gr. in de nevelige steden Dus moet de vochtigheid van de lucht het doen! Maar, wat is dan de reden, dat wij in den zomer, als, na een drukkende hitte, de lucht door een zware regen bui wordt verfrischt, zoodat de hygro meter bijna 100 pGt. vochtigheid aan wijst, niets van onze rheumatische aan doeningen bemerken, terwijl deze op een anderen dag, als de hygrometer misschien slechts 80 tot 85 pCl aanwijst ons het leven verzuren. Dus' kan ook de vochtigheid van de Richt, niet alleen de ^maatstaf zijn van den invloed van het weer. Waar zit het hem dan wel in? Vol gens een onderzoek van dr. P. Steffens, waarover de „Gen. CL" refereert in het...ionengehalte van de luchL De resultaten van het onderzoek van dezen geleerde en zijn helpers, worden door de „Gen. Gt." als volgt aangegeven: 1. De verbetering era verergering van rheumaUische, jichtige en van sommige nerveuse aandoeningen, die wij zien op: treden tengevolge van veranderingen in de atmosfeer, staan in verband met het afwisselend' ionengehalte der lucht, hoofdzakelijk met het hoogere of lagere gehalte aan negatieve ionen. 2. De geneeskrachtige werking der radÊo-actieve baden berust, minstens voor een gedeelte, op hun rijkdom aan negative ionen, B.stralen: 3. Therapeutisch kan men dezelfde resultaten als van radioactieve baden in daartoe geschikte gevallen, bereiken door oen kunstmatig, opgeweklen stroom van vrije negatieve ionen, zooals de influentiemachine of na de noodi- gte verandering de polen van een in- ductorium dien verschafL Marktberichten ROTTERDAM, 10 Juni. Yce. Aanvoer rundereu 18, graskalveren 0, vette kalv. 39, schapen 86, varkens 00, biggen 0, bokken of geiten 0, ezels 0, Nucht. kalv. 0. Geen noteeringen. Runderen: aanvoer klein; vette kalveren: aanvoer minder, alles in beslag genomen; schapen en lammerenaanvoer onbeduidend, handel zeer weinigvarkensniet aangevoerd/ ROTTERDAM, 11 Juni. Yee. 132 Paarden, 0 Veulens, 0 Ezels, 878 magere runderen, 240 vette runderen, 156 vette kalveren,Nucht. kalveren 350, graskalveren, 4 schapen, 5 varkens, overl., 327 Biggen, 0 Bok. Prijzen per V2K.G. van: Koeien en Ossen -, Vette Kalveren 000.0.00 Stierenct. Prijzen per stuk van mager vee: Melkkoeien, 225-525, kalfkoeien 250-550, stieren 00, pinken 140-190, graskalvcrcn 00, vaarzen 1S0-275, alles mager vee; biggen 30-60, slacht- paarden 000000, paarden 400600, hitten 200350, Fok Nuch. kalv. 25-50,slachtnuch. kalv.biggen p. weck 4.005.over- loopers 100150. Rotor. Aanvoer 0/8, 1/16 vaten. Prijzen le 1'0.2e f0.—3e f0.00, 12 stukken van 1/2 K.G. f 0.— f 0,—. Eieren. Geen. Vette koeien en ossen: voor inbeslagname aangeboden; runderen: aanvoer redelijk; jonge fokstieren: aanvoer tamelijk, handel langzaamvette kalverenaanvoer behoorlijk magere melk- .en kalfkoeien: aanvoer min der, handel traag, prjjzen iets lager, enkele beste exemplaren nog boven noteering; jong vee: aanvoer middelmatig,handel stil, prijzen bijna onveranderd; nuchtere fok- en slacht- kalveren: aanvoer redelijk, handel fokkal- veren niet vlugger, prijzen iets lager; slacht- kalveren, tegen taxatieprijs in beslag ge nomen; werkpaarden en hitten: aanvoer goed, handel langzaam, prijzen voor werk paarden iets lager; slachtpaardentegen maximumprijzen in beslag genomen biggen: aanvoer flink, handel kalm, prijzen nog hoog; overloopers: aanvoer gering, handel stil, prijzen bijna onveranderd. Telegrafisch Weerbericht. volgenswaarnemiiigen verrichtin demnorgen van 11 Juni 1918, medegedeeld dour het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand: 765.3 Helder. Laagste barometerstand: 755.9 Haparanda. Verwachting tot den avond van 12 Juni. Zwakke tot matigen wind uit Noordelijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen in het Westen, in het Oosten eenige kans op regen of onweer. Dezelfde temperatuur. Temperatuur hedenmiddag 3 uur 70 gr. Fahrenheit. 12 Juni Z011 op 4.51, Zon onder 9.08. 12 Juni Hoogste waterstand in Katwijk 5.47, Vijf9e Klasse. Veertiende LIJsl Hooge prijzen: N'rs. 4059 12791 ieder 1 1000. Nrs. 2008 9536 ieder f 400. Nrs. 16 17165 18236 ieder f 200. Nrs. 4144 7238 10028 12123 14302 16620 17430 17440 17822 19148 20312 ieder 1^100. Prijzen van f 70.—. 94 102 115 331 349 356 470 475 759 861 894 1058 1106 1173 1289 1399 1497 1542 16-49 1757 1795 1863 1870 1945 1987 2013 2034 2040 2251 2269 2334 2475 2585 2587 2703 2729 2733 27® 2867 2992 3069 3161 3162 3215 3221 3298 3343 3367 3379T 3434 3494 3732 3876 3926 4016 4105 4207 4334 4398 4410 4484 4560 4601 4670 4677 4703 4755 4852 4863 4892 5028 5158 5294 Si 18 5446 5496 5540 5618 56-45 5669 5744 5805 5909 5930 5972 6027 6102 6134 6150 6159 6168 6336 6400 6572 6739 6833 7028 7045 7188 7345 7437 7554 7555 7708 7753 7834 7874 7947 8280 8323 8337 8373 7384 8397 8612 8630 8687 8728 8821 9003 9104 9308 9333 9106 9526 9587 9661 9640 9916 9961 10058 1Ö078 10099 10105 10227 10263 10311 10336 10497 10522 10746 10822 10897 10945 10963 11005 1101G 11006 11069 11093 11194 11275 11329 11387 11510 11530 11569 11579 11593 11855 11962 12060 12053 12072 12275 1250 012509 12589 12604 12612 12630 12735 12793 12906 13114 13115 13192 13223 13251 13306 13366 13425 13455 13480 13972 14101 14134 14458 14555 14565 14678 14683 14967 14985 15270 15354 15396 15540 15694 15751 15818 16017 1636S 16467 16519 16642 16721 16730 16835 16842 16880 16953 16954 16956 17092 17125 17236 17280 17577 17621 17676 17726 17742 17780 18004 18076 18250 18503 18592 18595 18646 18755 19020 19039 19129 19143 19176 19404 19488 19809 19958 20G41 20502 20686 20770 20879 20884 20898 20972 Nieten. 17 33 40 54 161 180 233 236 251 258 263 299 330 335 368 388 556 569 574 578 580 590 591 G02 605 621 G59 704 730 770 783 784 851 854 S88 897 925 955 960 976 1000 1075 1178 1190 1221 1224 1342 1381 1397 1405 1417 1460 1490 1508 1553 1574 1588 1695 1725 1731 1739 1814 1817 1822 1907 1961 1989 1994 2066 2092 2173 2183 2189 2289 2295 2302 2324 2331 2345 2346 2371 2424 2492 2518 2537 2552 2555 2582 2600 2701 2631 2633 2635 2659 2675 2677 2704 2736 2786 2790 2799 28"4 2881 2886 2938 3004 3053 3071 3134 3235 8251 3273 3290 3322 3419 3443 3451 3455 3459 3495 3507 3518 3519 3530 35-43 3564 3579 3503 3628 3777 3690 3755 3756 38-41 38-46 3964 3967 4000 4001 4u63 4070 4152 4167 4180 4188 4225 4236 4274 430-4 4329 4328 4338 4394 4400 4404 4425 4426 4440 4456 4521 4548 4604 4609 4611 4621 4626 4636 4665 4675 4686 4731 4746 4754 4817 4851 4857 4879 4888 4906 4937 4997 4999 5030 5078 5099 5130 5190 5285 5374 5428 5508 5516 5526 5538 5583 5625 5640 5652 5674 5724 5770 5808 5852 6021 6066 6067 6091 6129 6136 G190 6204 6218 6239 6302 6345 G3S9 GUI 6412 6444 6453 6157 6518 G520 6561 6604 6647 6653 6G5G 6688 6736 G759 6762 6775 6798 6804 6827 6863 6893 6907 6919 6931 6978 6980 6991 7000 7024 7081 7083 7113 7152 7164 7179 7182 7254 7305 7313 7317 7331 7353 7388 7404 7418 7459 7481 7487 7497 7502 7605 7668 7679 7682 7729 7741 7765 7766 7793 7800 7840 7845 7851 7886 7939 7982 8013 8026 8063 8116 8139 8149 8168 8197 8273 8320 8393 8-166 8483 8503 8566 8570 8588 8627 8656 8665 8666 8673 8676 8699 8716 8720 8725 8757 8794 8868 8869 8886 8994 9031 9033 9034 9040 9087 9131 9164 9190 9218 9231 9239 9247 9284 9291 9340 9341 9356 9363 9367 9384 9420 948-4 9530 9531 9546 9618 9630 9718 9728 9761 9793 9812 986? 9876 9887 9899 9914 9915 9918 9932 9974 9995 10034 10050 10113 10115 10139 10208 10240 10267 10351 10-450 14083 10556 10678 10684 10703 10738 10750 10774 10788 10790 10839 10891 10901 10922 10955 10980 11035 11065 11104 11110 11121 11124 11141 11176 111® 11200 11223 11293 11325 11344 11349 11365 11412 11422 11446 11455 11464 11-469 11471 11472 11475 11490 11538 11589 11614 11622 11673 11681 117TG 11789 11802 11808 11862 11974 11997 12020 12032 12040 120-43 12059 12124 12191 12224 12262 12400 12411 12430 12596 12645 12652 12658 12665 12670 12682 12707 12796 12799 12834 12841 12863 12869 1293G 12971 13002 13025 13048 18076 13104 13111 13119 13245 13260 13333 13419 13423 13518 13523 13538 13542 13553 13571 13G02 13632 13679 13693 13716 13747 13782 13793 13900 13932 13938 13940 13973 13093 1-4001 14014 1 4034 14187 14205 14228 1 4276 14284 14289 14304 14305 14309 14333 14375 14395 14-440 14459 14539 14708-14782 14808 14890 14914 15021 15026 15059 15138 15140 15149 15230 15231 15268 15272 15286 15304 15307 15341 15454 15477 15494 15520 15535 15553 15568 15580 15589 15600 15612 15624 15628 15709 157a3 15740 15833 15834 15864 15877 15913 15925 15928 15990 16003 16040 16015 lfi052 16101 1G129 161G7 16168 161® 16235 16240 16294 16303 16330 16336 16473 16480 16490 16522 16555 16588 16599 16609 16708 16773 16775 16818 16831 16848 16865 16892 16908 16927 16994 17006 17060 17066 17107 17134 17189 17222 17249 17256 17374 17399 174-48 17472 17528 17532 17583 17575 17591 17610 17632 17637 17665 17711 17754 177® 17793 17797 17873 17912 17950 17993 18003 18037 18044 18074 18086 18101 18150 18226 18248 18274 18365 18-450 18619 18670 18693 18702 18707 18764 18773 18779 18802 18817 18821 18822 18830 18847 18893 18904 18931 18937 18949 189® 18984 19016 19019 19033 19054 19086 19101 19207 19215 19246 19255 19304 19388 19411 19555 19568 19569 19575 19586 19596 19652 19653 19660 19671 19G79 197® 19780 198® 19876 19965 19982 19994 20008 20023 20055 20058 20132 20225 20243 20254 20264 20314 20340 20369 20392 20394 20-408 20440 20462 20505 20522 20578 20635 20637 20?® 20762 20822 20844 20873 20882 5e Klasse 13e Lijst: 17268 m. z. 17368.

Leidsche Courant | 1918 | | pagina 3