Advertentiën. OUDE RIJN 36 Gemeentelijke Aankondigingen. geldig verklaarde bons. De Burgemeester der gejmeente Leiden brengt ter a.lgecmeene kennis dat vanaf Za terdag 27 April tot en met Vrijdag 3 Mei ge.dig' is verklaard: Bon No. E 7S voer 1 K.G. ZANDAARD- APPELEN a 5i/o ct. per K.G. 30» No. E 80 voor 1 K.G. ZANDAARD- APPELEN a 51/0 ct. per K.G Bon No. E 81 voor 1 ons GROENE ERW TEN tl ct. per pontv Bon No. E 82 voor ens VET a 3 ct. per ons. Eon N°. E 83 voor 1 ons GGUCSCNE KAAS 20 a 8 ot. per ons (37i/2 'ct. per pon0). Bon No. 84 voor 2 ons BLIKSPINAZ2E 31^ cent per ono. Bon No. E 88 voor 2 ons JULIENNE a 15 cent per ons. N. C DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 26 April 1018. Vetrantsoeneering. De Burgemeester der gemeente Leiden brengt ter algemeene kennis dat op een nader te bepalen datum .zal worden over gegaan tot rantsoeneering' van alle spijs- vetten. Verstrekt zal worden: Norm aalmargairine a 50 ct. per Kg. 2. Margarine A met, 25 pet. boter vermoe delijk a 75 ct. per y» K.G. 3. Margarine 13 met 50 pet. boter vermoe delijk a f 1.10 per \t> Kg. 4. Boter a f 1.60 per y2 K.G. Het- rantsoen aan vetten, dat per hoofd der bevolkinigi beschikbaar wordt gesteld (kinderen beueden den leeftijd van 1 jaar niet medegerekend) zal bedragen 250 gram (half pond) per week. Te dien einde za'i aan ieder inwoner bo ven 1 jaar een Vetkaart worden uitgereikt geldig vcor ear. periode van 3 maanden, leder zal vrij zijn in de keuce van de soort vet, die hij wenscht te ontvamgien, met dien verstande, dat de eens gedane keuze zal ge!den gedurende den termijn van de gel digheidsduur der kaart, d. i. 3 maanden. Men kan dus verkrijgen op een veikaért of Normaalma vinarme of Margarine A of Margarine B of Boter. Het hoofd van het gezin kan echter voor de leden van het gezin verschillende soor ten vetkaarten aanvragen, zoodat bijv. voor een gezin van 4 personen een kaart van elk soort kan worden aangevraagd. Gezinshoofden die niet uitsluitend Nor maalmargarine wenschen te betrekken, worden uitgenoodigd hiervan uiterlijk voor 29 April a.s. schriftelijk mecïedeeling te deen aan liet Levensmiddelenbedrijf Visch- markt 18 (voorzien van duidelijk adres en het hoofd „Ve»'rants:eneering"), onder 1 mededcsling- welke vetcoorl voor elk der gezinsleden wordt gewenscht. Zij ontvan gen van het Levensmiddelen-bedrijf schrif telijk bericht dat hun aanvrage is ingeko men, welk bericht later bij de uitreiking der vetkaarten zal moeten worden over legd. Degenen die geen zoodanig bewijs van het Levensmiddelenbedrijf kunnen overleg gen ontvangen dus uitsluitend kaarten voor Ncrmaalmargarine. Om het gebruik van boter zooveel moge lijk te bevorderen, noodigt ondergeteeken- de alle beter gesitueerden dringend uit liefst uitsluitend boterkaarten aan te vra gen, zoodat van de margarine-soorten vol doende voorraad voor de im.inder koop krachtige ingezetenen blijft gereserveerd. Daar Koek- cn Banketbakkerijen niet in deze regeling cijn. betrokken en aan hen uitsluitend boter zal worden verstrekt, zijn deze ondernemingen verplicht om uiterlijk voor 29 April a.s. schriftelijk opgave te doen van hun normaal verbruik van per maand. Voor Ziekenhuizen e. d. .zullen bepaalde hoeveelheden vetten ter beschikking den gesteld opdat de verpleegden de hoe veelheid vet zuilen bekomen, die door den beliandefentien geneesheer wordt noodi'g gea,sht. Dergelijke inrichtingen zijn gehou den om eveneens uiterlijk 29 April schriftelijk opgave te doen aan het Bureau Vischmarkt 18 van de hoeveelheden en soorlen vet. die ."ij per maand voor dit doel roeenen noodig te hebben. Bak- en Braadvet zal met' ingang van de nieuwe regeling niet meer worden ver strekt. N. C. DE GIJSELAAR. Burgemeester. Leiden, 26 April 1918. VleeschvoorzSening. GELDIG VERKLAARDE BON. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van de ingezetenen, dat ingaande heden BON E 85 geldig wordt' verklaard voor 1 ons Kalfs- vleesch, en BON E 87 voor 1 ons Worst. N. G. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 26 April 1918. Controle Hotels, Restaurants en soortgelijke inrichtingen. De Burgemeester van Leiden; Gelet op de missive van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel d.d. 24 April j.l., waarin imet nadruk geweeen wordt op de nog steeds plaats hebbende overtredingen van het slachtverbod; Brengt ter kennis van houders van ho tels, restaurants en soortgelijke inrichtin gen, dat het gebruik van vleesch, afkom- van dieren, geslacht in strijd met het slachtverbod, ten strengste verboden is en dat ter controle daarvan met ingang van 1 Mei eeni geregeld nauwkeurig onderzoek zal worden ingesteld. Overtredingen zullen worden gestraft «iet onthouding van alle regeeringsgoede- ren, eventueel met inbezitneming! van hun ne brandstoffen. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester, Leiden, 26 April 1918. Goedkoope Sajet. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van belanghebbenden, dat op Dins dag 30 April en Woencdag 1 Mei a A, van des voormiddag® negen to1 des namiddags vijf uur, in de Stadsgehoorzaal, voor zoo ver de voorraad strekt, ds inwisseling zal plaats hebben van Bon der Sajetkaart t&gen ons Sajet, mei bijbetaling van 30 cents per bon, en wel: vcor ben, wier fa milienaam begint niet. de letters A—L, op Dinsdag 30 April, en voor hen, wier fami lienaam begint met de letters MZ, op Wceneda-g 1 Mei a.s. Tevens zal op genoemde dagen aan hen, die verzuimden Bon 3 in te wisselen, gele genheid gegeven worden dit alsnog te doen. LOSSE BONS WCRDEN NIET AANGE NOMEN. VERZOEKE AFGEPAST GELD MEDE TE BRENGEN. NA WOENSDAG 1 MEI ZAL GEEN SA JET MEER WORDEN GEDISTRIBUEERD. HET IS BUS IEDERS BELANG DE GEL DIG VERKLAARDE BONS THANS NOG IN TE WISSELEN. HEN WORDT ECHTER VERZOCHT DE SAJETKAART TE BEWAREN. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 26 April 1918. Directe Belastingen. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat aan den Ontvanger der Directe Belastingen zijn ter hand ge steld de kohieren der Personeeie belasting No. 3, 4-, 5, 6 van den dienst 1918, executoir verklaard den 24 April j.l. ero herinnert mort» den belanghebbenden aan hunne verplichting om den aanslag op den bij de Wet bepaalden voet te voldoen. N. G. DE GIJSELAAR, Burgemeester Leiden, den 26 April 1918. LtSSE. R.-K. Kiesvereeniging. Gisteren is in de B.-K. Ivieavereeniging de stemming ge houden voor de candidaatstelling voor de Tweede Kamer voor den kieskring Leiden. Uitgebracht werden 426 c,temmen. Hiervan verkregen de heeren Balvers 242 als no. 1, als no. 2 en 4 als no. 3, dus 734 stern- punten; Mr. Brantjes van Rijn 57 als no. 1, 1X>4 als no. 2 en 19 als no. 3, is 398; G. Bruna 124 ails no. 2 en 78 als no. 3, is 326; 7 als no. 1, 30 als no. 2 en 142 a'.& no. 3, is 15; Mr. Dr. Kooien 101 als no. 1, 66 als rn;>. 2 en 25 als no. 3, is 460; Moerel 7 als no. 1, 30 als no. 2enl42 als no. 3, is 223; Van Wel 73 als no. 2 en 30 als no. 3, is 176. De meeste stemmen verkregen al- zoo de heeren: Balvers 734. Dr. Mr. Kooien 460 en Mr. Bra.nt.jes van Rijn 398. Van onwaarde waren uitgebracht 20 bil jetten. w WARMOND. R.-K. Kiesvereeniging. De uitslag der verkiezing is aldus: Balvers 3-1 no. 1, 2 no. 2 en 21 no. 3, totaal 127; Mr. Brantj es van Rijn 12 no. 1, 117 no. 2 en 4 no. 3, is 274; Bruna 1 no. 1, 5 no. 2 en 15 no. 3, is 28; Dr. Hoffman 1 no. 1, 1 no. 2 en 9 110. 3, is 14; Mr. Dr. Kooien 105 no. 1, 23 no. 2 en 13 no. 3, is 374; Moercl 4 no. 1, 1 no. 2 en 73 no. 3, is 87; Van Well 8 no. 2, 22 no. 3, is 38. Uitgebracht 162 stemmen, 6 van onwaarde. VOGRSCHOTEW. Een mislukte diefstal. Hedennacht ter lialitwaalf ongeveer hoorcte de vrouw van. J. Seegers alhier een zeer verdacht geluid op de werf. Zij deed hel raam openen zag' twee vreemde kerels loope-t op het terrein bij hare woning en wekte onmiddellijk hare- echtgenoot, die zich kleedde en zich naar buiten begaf, waar hij een vreemdeling ontmoette, die In bij den kraag vatte, doch deze verklaar de zich van geen kwaad bewust, 'waar na Seegers hem losliet en de vreemde ling maakte dat hij wegkwam. Tooi hoorde Seegers een rijtuig wegrijden dat op den straatweg stond richtii; Den Ilaag, en bij nauwkeurig onderzoek bleek hem, dat reeds een der geilen uit de schuur was gehaald en in de slout was neergeworpen. Nog bijtijds kon h de geit van een wissen dood redden. Hi. begaf zich op den straatweg en vond een zak met een kalf, waarvan hel hooid was afgesneden, en blijkbaar van diet stal afkomstig was. De dieven waren echter overrompeld cn hadden dus gee. tijd gehad dit kalf wederom op te lader Diefstal. Bij A. van Haasteren zijn hedenmiddag kousen gestolen.Den rijk veldwachter Witteman en den agent van politie Arends alhier, gelukte liet den dader, een zekeren H. uit Leiden, te ach terhalen en te arresteeren. Jammerlijk verdronken. Gisteravond vied de 35-jarige schipper J. v. d. IJsei wonende t-e Letidsch&ndam, van een der zandbakken in den Rijn. De man wilde van den eenen zandbak naar den ander overstappen. Alle pogingen om hem te red dc-11 mislukten. De rijksveldwachter Wit teman haalde den drenkeling met de öre; ge uit bef water. De inmiddels per tele foon ontboden goneesheerai Dr. Duymaer van Twist en een dokter uit Leiden poo den bij den drenkeling de levensgeesten nog op te wekken, doc-h zonder resultaat De ongelukkige werd per sleerpboot ve voerd naar zijn woonplaats. Hij was de kostwinner van zijn bejaarde moeder. STADSNIEUWS. Dice. R. K. Vrouwenbond. In de k'igine Stadsgehoorzaal had giste renavond plaats de laatste vergadering in dit seizoen van genoemden bond. Het be zoek was niet zeeT groot, zulks echter in verband irr.et: een andore bijeenkomst. Alvorens de agenda werd behandeld, was het "woord aan den oud-missionaris pastoor Waterreus tot het houden van een lezing „Spiritisme". Het spiritisme aldus is in or.ee dagen van veel beteeke- nis en wordt druk bespa-eken in de wereld, elke buiten de Kath. Kerk staat. Ondanks het vele stoffelijke, blijft er voor den «i-enseh toch steeds een streven naar estelijke. 't Is daarom, dat in de 19e ■uw teen de wereld een periode van ateri al terne had medegemaakt het al- ügs viel te bemerken, dat hier en daar ideeën opdoken naar het geestelijke. Toen kwam hetAmerikaansch Spiritis me; maar dit is van laag allooi en gegrond op allerlei bedrog" en bijgeloof. De eigen lijke benaming was toen „spiritualisme". Ook nu nog zijn er vele spiritualisten. Maar dit woord zegt niets; ieder Katholiek is spiritualist, want wij allen streven naar het -geestelijke. De spiritist evenwel doet anders. Hij .•endt pogingen aan, om den mensch in betrekking ie stellen met de wereld hierna maals. Hij verkondigt de leer, dat er we zens zijn, die niet in een lichaam verkee- reiv. Met die wezens wil hij den- mensch in aanraking brengen. En- zoo zijn er spiri- 'sten, die, wanneer .zij b.v. een dierbaren overledene betreuren, naar spiritistische media gaan, om met dien overledene in gemeenschap te treden. Wat hiervan te gelooven? Wij nemen aan-, dat God wei mededeelingen kan doen en ook gedaan heeft, van de zijde der over ledenen, doch liet. ligt niet op den weg van de goddelijke Voorzienigheid. Immers ij kunnen anderen geen mededeelingen doen, zonder gebruik te maken van onze hersenen. Onze wil is na-et voldoende, ook onze vermogens moeten* werken. Verder kan een doode den levenden geen -mededee lingen doen, want hem ontbreekt het lichaam,zonder hetwelk hij niet vermag berichten over te brengen. Zoo heeft dus het een, het andere noodig. De spiritisten geven dat wel toe, maar .ij zeggen,: Er zijn bijzondere naturen, die gemakkelijk berichten aan derden kunnen overdoen. Ook dit mogen wij niet aanne men, omdat wij gelooven, dat onze geest (de ziel dus) gaat naar den hemel, hel of agevuur. Aangezien de ziel zich niet te gen God verzetten kan, zal zij kwalijk een dezer plaatsen kunnen verlaten. Ook deze logica hebben de spiritisten begrepen, en hebben daarom een andere theorie bedacht: Er zijn.geesten, die altijd geesten waren; voc-r hen was dus "geen lichaam noodig. Doch waar komen die geesten- van daan? Wij gelooven wel aan goede en kwade engelen; <tij steken verre boven ons uit, maar toch, zij doen alles, wat God hen voorschrijft. Zal God deze geesten nu gebruiken voor spiritistische doeleinden? Neen. De geesten, die op spiritistische seances komen, zijn dus geen engelen. Het .zijn slechts booze geesten..Hen te hooren, is een ernstig gevaar voor ieder. Want de kern an het spiritisme is zeer gevaarlijk, voor al voor den. Katholiek. Immers, hier imaakt de duivel er van gebruik, door -middel dei- Kerk, de kinderen dier Kerk -tegen elkaar op te zetten. Daarbij hebben de feiten bewezen, dat spiritistische aanspraken valsch en leu genachtig zijn-. Dit blijkt vooral uit de niet te bewijzen- identiteit, der geesten. De gees ten die zich voordoen, .zijn dus duivel: allerlei leugens verkondigen- aan hen, die ze met ernst aanliooren. Het werkelijke spiritisme is derhalve de omgang tusschen mensch en duivel. t Is daarom, voor de Katholieken van het grootste gewicht, alles te vermijden, wat met het spiritisme te maken heeft. Want wie aan spiritisme doen-, gaan in waarheid bij den duivel te biecht. Deze hoogst interessante lezing van pastoor Waterreus werd door de aanwezi gen met onverdeelde belangstelling gevolgd de presidente, mej. R. Driessen, mocht den spreker dan ook zeer danken voor zijn leerrijk betoog. Hierna vond de huishoudelijke vergade ring plaats. Na lezing der notulen-, deed de presidente enkele mededeelingen. -over er!eden week te Schiedam» gehouden jaarvergadering van den Dioc. R.-K. Vrou wenbond in het bisdom Haarlem. (Dit verslag verscheen reeds eerder in on.ze courant.) Naar aanleiding van dit verslag zeide de presidente, dat pogingen in 't. werk orden gesteld, om hier voor den a.s. winter een studiekring te vestigen, ten minste indien er voldoende belangstelling van de zijde der leden is. Verder werd ge meld, dat een commissie zal worden be nocm-d ter verbreiding van het Braille schrift voor de R. K. blinden te Grav Dames, die zich voor dit goede doel willen beschikbaar stellen, kunnen zich melden bij het, bestuur. Mej. Coebergh zal gaarm een lei, noodig voor dat schrift, beschik baar stelten. Hierna werd de vergadering met den Christ, groet gesloten. Dc benoeming van den beer R. Ca s-imir, rector v.an het Nederlandsen Ly ceum in Don Haag, tot hoogleeraar al hier, voor den bijzonderen leerstoel de paedagogiek ingevolge art. 173 der Hooger Onderwijswet door H. M. de Ko ningin dd. 2 April j.l., is bekrachtigd. Als curatoren aan dezen bijzondere leerstoel treden op de heeren mr. J. Lim burg, voorzitter; J. 11. Kann, prof. dr. li A. Lorehtz, mr. J. W. Ramaer, J.-W IJzerman, terwijl hel secretariaat word waargenomen door mr. J. A. G. Ver- spyck Mijnssen. Op de. fabriek van de Leidsche Katoen maatschappij kreeg gisteravond iedere werkman een pakje, inhoudende 8 el boezeroenestof, waarvoor zij bij den heer F. Pi eek gratis twee boezeroenen kun nen laten maken. urk gehouden vergadering van aan deelhouders in de N.V. Eleclrisc-he Klei- warenfabrieken „Werklust en Nijver heid" v.h. G. Filippo en Zn., gevestigd te (Haz(erswoude, werden balans en winst- e,n verliesrekening over 1917 goedgekeurd en het dividend vastgesteld op 7 pCt. Tot commissaris werd herkozen de heer J. de Graaf te Leiderdorp. 't Was dezen -morgen- op de Leidsche eemarkt wederom treurig. Opnieuw is een aantal runderen door de Rundvee- Commissie in beslag genomen. De boeren blijken er op berekend, want de aanvoer an dit vee was uiterst miniem. Vandaar ook, dat er -geen handel was. Aangezien het slaehtverb-o-cl zich niet- uit strekt tot geiten, deden deze- beesten op de markt opgeld. Het aanwezige getal was wel niet groot, doch eenige zware geiten erden tegen verbazend hoogen prijs ver kocht, n.l f 130. Van andere zijde verne men wij, dat voor enkele geiten '180 a 190 lulden is betaald. Op Woensdag 1 Mei zal het 36 jaar ge leden 'zijn, dat. onze stadgenoot de hear N. de Boer, adjudant-onderofficier bij de hoofadministratie der IVde Infanterie- Brigade, ais milicien bij "toet. 4e Reg. In fanterie in militairen dienst trad. Ter ge legenheid van dit j-utbilé zal hem op ge noemden datum de gouden medaille met daaraan verbonden gratificatie van f 50 worden uitgereikt. Morgen zal er van 24 en 79 uur voor ouders van schoolgaande leerUng-en en erdere belangstellingen gelegenheid zijn om het door de leerlingen van de buiten gewone school voor lager onderwijs aan de Caec-iliastraat gemaakte werk te bezich tigen. mede, dat de Minister zich bereid heeft verklaard aan den wensch van dén heer Lohman te voldoen en om halftwee daar toe in de Kamer aanwezig zal zijn. De minister van'Builenlandsche Za ken, jhr. Loudon, heeft in de Tweede Kamer de volgtende verklaring afgelegd. Het is de Kamer bekend, dat er moei lijkheden zijn gerezen met Duitschland. op de eerste plaats omtrent de bekende zand- cn grindquaestie. De besprekin gen hebben geen bepaald ongunstig ver loop, maar dc regeering ontveinst zien niet den ernst van den toestand. Op verzoek van 10 leden ging de Ka mer hierna in comité generaal, waar de bsprekingen omtrent den criticfken. toe stand werden voortgezet. Uit Rusland. MOSKOU, 26 April. Officieel. Do <»p- marsch der Oekrajin-sche en Duiische troe pen naar Koersk duurt voort. De spoor weg is bezet. De Duitsche militaire over heid heeft last gegeven, om spoorwegbe ambten, die weigeren de Duitsche troepen te vervoeren, dood te schieten. Financieele Berichten. De banken in Rusland. De Deutsche Bank verneemt uit Rusland, dat alle Russische (banken wear hun werk zaamheden mogen beginnen. Wegens overvloed van copie moeten eeni- verslagen en berichten worden uitge steld tot morgen. Academienietiws. LEIDEN. Na verdediging van „Stellin gen" werd heden bevorderd tot doctor in de rechtswetenschappen de heé,r Jo- hannus Cornelius Arnoldus Maria Lees berg, geboren te Rotterdam, wonende te Katwijk a.d. Rijn. LEIDEN. De Geneeskundige Staatscom missie bevorderde heden tot arts den heer S. A. Westra (Franeker); tot semi-arts den heer W. Th', van Goor (Den Haag). SPORT. KORFBAL. Wedstrijdprogramma vpor Zondag: Kampioenswedstrijden. Kampioenschap van Nederland. Amsterdam: D. T. V.Onder Oms. 2e klasse Zuid-Holland. Rotterd amAanicitiaDord t. Om de Rijnlandmedaille. 1 d e n: Vitesse (L.)—D. V. D. Laatste Berichten. Tn de gisteravond I11 den Vergulden Ernstige toestand. Nederland en Duitschland. De lijdelijke voorzitter van den minis terraad, de lieer Cort van der Linden en de minisler van Builenlandsche Za ken hebben hedenochtend in het ge bouw van de Tweede Kamer besprekin gen gehouden met het seniorenconvent ter uiteenzetting van de met l^itsch- land gerezen moeilijkheden. Naar men ons mededeelt, is het niet uitgesloten, dat onder de huidige om standigheden de geregeld lerugkeerende verloven en de verloven-voor bijzondere doeleinden door den opperbevelhebber voor laHd- en zeemacht tijdelijk zullen worden stopgezet. Het' feit op zichzelf, dat men geen vérstrekkende militaire maatregelen be Geen nieuwe verloven voor de militairen. In verband met bovenstaand bericht inzake de verloven voor de militairen, wordt ons verzekerd, dat vanaf heden geen nieuwe verloven, bijzondere noch periodieke, worden verleend. Deze me- dtdecling is dezen nacht telegrafisch ter kennis gebracht van de verschillende commandanten, vanwege den opperbc veihebber. Niettemin blijven de verloven, welke vóór vandaag waren ingegaan, gehand haafd. Van intrekking der verloven is dus geen sprake; alleen worden geen nieuwe verloven verstrekt. Deze maatregelen zijn genomen in verband met den gesmmnen toestand tusscllert Nederland en Duitschland. Is vóór a.s. Zondag geen verbetering in dezen toestand gekomen, dan zullen derhalve alle militairen, i|in wie geen nieuwe verloven zijn verleend, dien Zon dag op het appèl moeien zijn. Verklaring ^Sinister Loudan. Omtrent den buitenlandschen toe stand wees de heer De Savornin Loh man in de Tweede Kamerzitting van heden erop, dat de minister van Builen landsche Zaken gisteren in de Eerste Kamer een ernstige verklaring heeft af gelegd en acht hel wenschelijk, dat de minister ook in de-zo Kamer enkele me dedeelingen doel. De Voorzitter, mr. D. Fork, zal den Minister dit verzoek overbrengen en hem uitnoodigen nog dezen middag aan den wensch der Kamer te voldoen. Na eenigeh tijd deelde de Voorzitter Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemiiigen verricht in den morgen van 26 April 191S, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand: 781.1 Hernösand Laagste barometerstand760.2 De Bilt. Verwachting tot den avond van 27 April. Zwakke tot matigen veranderlijken wind, zwaarbewolkt met tijdelijke opklaring, waar schijnlijk regen of onweersbuien, iets zachter. Temperatuur hedenmiddag 4 uur 57 gr. Fahrenheit. 27 April Zon op 5.44, Zon onder 8.13. 27 April Hoogste waterstand in Katwijk 3,20 Marktberichten LEIDEN, 26 April. Yocuiarkt. Aangevoerd paarden f480 a f 525, Veulens f0afO 0 stieren f000 a f000, 395 kalf- en melk koeien f450 a f800, 628 varekoeicn f245 a f 675, (schoon a.d. haak), 000 vette ossen en koeien f 000 a f 000, per kilo f 0.a f 0. 00 graskal veren fa 1*00 kalveren (vette) f000 af 000, 135 kalveren (nuchtere) f 16 a f 24, 220 schapen (vette! f 34 a f 86, per kilo f 1,24 a 1,32, schapen (weide) f-a f0.197 varkens (magere), f40 a f200, 11S bokken of gei ten 1*10.a f130, 253 Biggen f 16 a f 37. Geen handel. Ter markt aangevoerd: 1023 Runderen, 136 Kalveren; 220 Schapen. Kaas. Aangevoerd 14 partijen. Besleed werd voor: le soort Goudsche kaas van f65,tot f70,2e soort Goudsche kaas van f tot flesoort Leidsche kaas van f70, tot f SO,2e soort Leidsche kaas f tot fAlles per 50 K.G. Aan de stadswaag gewogen: 14 partijen, 481 stuks kaas, wegende 3411 Kg. Handel voor Goudsche kaas matig. Leidsche Wegens ziekte wordt ge vraagd, een flinke Dienstbode, noodhulp of juffrouw huis houdster, bekend met koken. Brieven Mevr. TIMMERMAN, Nieuwe Rijn No. 46. 3273 GEVRAAGD: terstond of over zes weken, een flinke Dienstbode, liefst tusschen 20 en 30 jaar, tegen hoog loon, bij N. DRIEHUIS, Bodegraven 8266 GEVRAAGD: voor 1 of half Juni, een nette 3272 R.K. Dienstbode, zelfstandig kunnende wer ken en eenlgzins op de hoogte met koken. Mevr. S. WIJTENBURG, de Laat de Kanterstraat 3. Wegens teleurstelling, met Mei a.s. gevraagd, een nette R. K. DIENSTBODE, zelfstandig kunnende werken en van goede getuigen voor zien. .Wed. H. BERGMAN, Oude Wetering. 3278 Heer zoekt tegen I Mei te Leiden, een KOSTHUIS mot ZIT- en SLAAPKAMER Br. No. 3233 bur. van dit blad gggp Vanaf 1 Mei is hef adres der Fa. J. J. SLEiJSER LEIDEN.3260 TE KOOP een groot, zwaar massief eiken houten ouderwctsch kabinet. Brieven bureau van dit blad

Leidsche Courant | 1918 | | pagina 3