BELANGRIJKE VERKOOPING. ELECTRISCHE- ei GASORNAMENTEN Boven Menschelijke Kracht Aanbesteding Bericht van Inzet Staat ter dekking: De Vestaaisciie Maagden De Familie Scheiriscli, Aanbesteding Firma C. VAN BRUSSEL Het KapitaSe Fabrieksgebouw, de zeer fraaie complete Inventaris dier Fabriek. KENNISGEVING. J. L. CREYGHTON, ^en5. DE ViSCHHAL. A. v. d. KAAI, Burgemeester, secretarissen en ontvangers. Aangenomen wordt, dat de wedden ivan do burgemeesters, secretarissen en ontvangers der verkleinde gemeenten (teruggebracht zullen worden tot de be dragen, welke in verband met het ver minderde zielental worden aangewezen door den hiervoor door Gedeputeerde 'Staten aangenomen norm. HH is echter billijk, dat de tegenwoor dige functionarissen door dezen maatre gel niet zullen lijden, waarom wordt voorgesteld te bepalen, dat aan hen, die op 1 Janauri 1918 deze betrekkingen be- 'kleeden (de eventueel na dien datum be noemde ambtenaren weten, bij hun sol- licitaitie, dat zij op behoud van het volle -traktement niet zullen kunnen rekenen) het verschil tusschen hun traktement )en hetgeen zij bij de in werking treding der wet genietenjzai worden vergoed. Deze vergoedingen nullen door Leiden aan dd betrokken 'gemeenten moeten [worden gerestitueerd. Vergoeding aan de gemeenten. De gemeenten Leiderdorp, Oegstgeest en Zoeterwoude zullen door*de voorge dragen wet een aantal inwoners verlie zen, die tot dusver mede hun aandeel tiü de algemeen© kosten der betrokken gemeente hebben gedragen. Het is voor de verkleinde gemeente niet wel doen lijk haar huishouden terstond in le rich tten op den kleineren voet, die met haar iVieuwen omvang overeenkomt en ook wai was dit mogelijk, dan nog zou de be lastingdruk in de overblijvende gedeel- ;ton gevoelig verzwaard moeten worden, vermits met de daling .van zielental en draagkracht vele uitgaven geenszins •evenredig verminderen. Het is daarom billijk, dat gedurende "een zekeren overgangstijd de verkleinde gemeenten een schadeloosstelling ont vangen ten laste van de gemeenten, aan welke grondgebied wordt toegevoegd. Aangenomen is nfl, dat in het eerste jaar na de grenswijziging het volle je- kort, hetwelk deze maatregel op dd Be groeting- der verkleinde gemeente (naar •den toestand van 1917) doet ontstaan, zal worden vergoed, welk bedrag dan vol- tr- Te jaren telkens '1/10 lager zal wor den, zoodat de uitkeering geleidelijk in 10 jaar "afloopt. Bedoeld tekort bedraagt voor Leiderdorp f 2200, voor Oegstgeest f 7700 en voor Zoeterwoude f 4700, welke tekorten alle veroorzaak! worden- door den overgang van grondgebied naar Leiden; de voeging van een deel van het gebied van Zoeterwoude bij Voorscho ten bfCngt voor eerstgenoemde gemeen te een vrijwel gelijke vermindering vau de ontvangsten van de uitgaven mede. Bij de becijfering van het tekort op de begrootinf van Zoeterwoude is uitge gaan van de veronderstelling, dat Lei den- die gemeente vrij zal stellen'van de verplichting tot' garantie van een mini mum-verbruik aan edectrischen stroom, ter zake waarvan yi de begrooting van Zoeterwoude voor 1917 nog een bedrag van f.1000 voorkomt. Zoeterwoude heeft zich aangesloten bij de waterleiding van Boskoop en daartoe werken moeten uitvoeren, waar voor een leen mg van f 80,000 is aange gaan, welke op 1 Januari 1919 per resto 1 79,000 zal bedragen. Aangesloten zijn de llooge Rijndijk (waarvan een deel naar Leiden zal overgaan), de buurt schappen VVeipoort en Zuidbuurt en net dorp Zoeterwoude. Aan het naar Leiden Overgaande gedeelte van den Hoogcn Rijndijk wonen ongeveer 360 personen, terwijl in cl© aan Zoeterwoude blijvende deelen-der gemeente plrn. 3200 personen gevestigd zijn die van de waterleiding kunnen profiteered. Het is dus billijk.. cTaT de leening tusschen. Leiden en Zoe terwoude in reden van 1 9 wordt ver-< deeld), zocdat Leiden f 7900 aan Zoeter woude zal moeten vergoeden. Daarvoor erlangt eerstgenoemde gemeente dan den eigendom van de in het overgaande gebied liggende buizen, watermeters enz. Verhuren van een stukje grond. B. en W. willen aan J. van Rossen, Waardgracht No. 27, voor den tijd van 1 jaar, een stuk grond achter diens woning aande Kaarsenmakersst.raat, groot 360 vierk. M. verhuren tegen f50 per jaar. Vergunning bouwen houten loods. Het College van B. en W. adviseert gun stig op het verzoek van den heer \V. Ëihk, om vergunning tot hel plaatsen van een houten gebouw, bestemd tot het aouten van groenten op het terrein aan het Rijn- en Schiekanaal. Overname van grond, B. en W. geven den Raad in overweging een strook grond, vóór het perceel Witte Rozenstraat No. 14, ter oppervlakte vaa 49Vè vlerk. M., toielbetoorende aan C. Segaar Wzn., zonder eenige kosten voor de ge meente in' eigendom en onderhoud bij de gemeente over te nemen, mits de kosten van het in orde maken van den grond ten bedrage van f 2defi vierk. M. aan de ge meente worden betaald. Uk en herijk van vaatwerk. Daar het aanbieden van vaatwerk tot den ijk, door de kuiperpatroons geregeld afneemt, achtte de Commissie voor het Marktwezen het ter besparing van brand stoffen en arbeidsloon, gewenscht, gedu rende April, Mei, Juni en Juli, den ijk en heirijik van vaatwerk in hieft Waaggebouw voortaan alleen te doen plaats hebben op Woensdag van des voormiddags 8 tot 12 uren. B. en W. kunnen zich met dit voor stel vereenigen en stellen mitsdien een wij ziging in dien geest in de betrokken veror dening voor. Verhooging bezoldiging lessen aan de Kweeksohoo'. Aangezien het niet mogelijk bleek, tij dig in de vacature, ontstaan door het ver trek van den heer H. Oberman, aan de Kweekschool voor Onderwijzers(essen) te voorzien, werden enkele lessen aan tijde lijke leerkrachten opgedragen tegen een bezoldiging van f75 'sjaars, per weke- lijksch lesuur. Ten slotte bleven er nog 4 uren Nederl andödh aan de afd. B over. De heer B. M. Noach, leeraar in het Neder- landsch aan de H. B. S. voor Jongens, ver klaarde zich bereid deze lessen tijdelijk waar te nemen, mits heun. hiervoor een be zoldiging van f 2.50 per wekelijksch lesuur worde gegeven. B. en W. .stellen den Raad voor, daartoe te besluiten eru deze lessen aan den heer Noach op te dragen. Verhooging tarief 9chatting vergunnings recht. Ingevolge art. 6 der verordening, houden de regeling van het gemeentelijk vergun ningsrecht voor Aan verkoop van sterken drank in het klein, ontvangen de schatters en herschatters voor elke schatting een be looning van f 1. Met het oog op de belangv- rijke vermindering van het aantal vergun ningen, waarvoor schatting plaats heeft, komt B. en W. deze belooning niet meer voldoende voor. Zij stellen daarom voor de beloonlng op f 1.25 per schatting te stellen. Aandeel in de N.V. Bouwmaterialen- voorziening. In een vergadering, samengesteld uit afgevaardigden van Amsterdam;, 's-Gra- venhage, Utrecht, de Vereeniging-van Ned. Gemeenten en den door den Minister van Waterstaat aangewezen Rijksbouwmeester werd opgericht de N. V. Centrale Bouwma- terialenvoorziening (C. B. V.). Van het maatschappelijk kapitaal, groot f 1,500,000, zullen Amsterdam, 's-Gravenhage, het Rijk en de Vereen, van Nederl. Gemeenten ieder f 350,000 bijdragen en de gemeente Utrecht f 100,000. De Vereen. Ned. Gom,, eal dit bedrag trachten te plaatsen tegen cfoor de Vereen, uit te geven certificaten van aandeelen, groot f 1000, f 5000 en f 10,000. Alleen aan de bij de Vereen, aangesloten gemeenten, die deze certificaten van aan deelen nemen, zal door.de C. B. V. wor den geleverd, ook ten bate van de met ge meentelijk voorschot werkende woning bouwverenigingen. Door B. en W. wordt voorgesteld 5 cer tificaten, groot f5000 elk, voor rekening der gemeente te nemen, waarop voors hands slechts 10 pet. behoeft te worden gestort. Het succes van deze C. B. V. is vrij'weil verzék'eu'd en thlo>ew©l winstbejag niet het doel is, is het geenszins onmogelijk, dat winst behaald wordt en een dividend van 5 pet. of hooger eal worden uitgekeerd. Aankoop foor de gemeente. Door B. en W. wordt den Raad in over weging gegeven, om, ten behoeve van de Gasfabriek, aan te koopen een perceel in de gemeente Hazerswoude, groot 750 c.M., voor de somf van f 7000, waarvan de wo ning zat worden bestemd voor den daar wonenden gasfitter. Tevens willen zij van den heer J. Ver hoog Jzn., alhier, aankoopen een woon huis met grooten tuin aan den Vliet, ach ter 't Archiefgebouw, groot 782 vierk. voor de som van f 15,000. Aankoop land. B. en W. deelen aan den Raad me<k dat de gemeente in de gelegenheid ls, flf perceelen land aan ,de Keizerslaan, nabi] de grens tusschen onze gemeente en gemeente Leiderdorp, te koopen voor den prijs van f 1.10 per M2. De perceelen hebben een gezamenlijke oppervlakte van pl.imt. 7870 M2. en gren. zen ten westen aan de bij raadsbesluit van 26 Juli 1917 van de heeren M. p. Splinter c. s. voornamelijk ten behoeve van de volkshuisvesting aangekochte per- ceelen ter gezamenlijke grootte van pl.m. 21153 H.A. voor de som van f 22,000 o| ongeveer f 1.04 per M2. Het thans te koop aangeboden land ii beteeld en tot Kerstmis 1919 verhuurd voor f 125 per jaar, d. i. voor f 159 p. H,A. Ofschoon een prijs van f 1.10 per M2. niet aan den lagen kant 1», meenen B. en W. toch te moeten voorstellen tot den aankoop te besluiten, aangezien het bezit van de drie perceelen voor de g.emeenh wel eendgie waarde heeft. Zonder ingrijpende wijziging van het uitbreidingsplan en van den daarop aan gegeven straataanleg moet n.l. aan het tot standkcimen van de op den in 1917 aan. gekochten grond geprojecteerde bouw blokken, althans voor izooveel de bebou wing aan de Oostzijde betreft, overleg met den eigenaar der drie perceelen over den straataanleg voorafgaan. En dit overleg is overbodig, indien de gemeente zich -thans den eigendom van de perceelen voor een bedrag van nog geen f 9000 verzekert. Bovendien kan het terrein, evenals de be doeling is met betrekking tot het verleden jaar gekochte land. te zijner tijd in het belang van de volkshuisvesting worden aangewend. B. en W. geven mitsdien in overweging; a. te besluiten de perceelen land, kad. bekend gemeente Leiden Sectie K nis 586, 587 en 588, ter gezamenlijke grootte van pl.m. 7870 M2., in het belang van de volk* huisvesting aan te koopen voor den priji van f 1.10 per M2.; b. over te gaan tot vaststelling van den hierbijgaanden suppletoiren begrotings staat, groot met inbegrip van de kosten van overdracht in ronde som, f 8800. Tegen 1 Mei gevraagd" een R.K. MEISJE, niet beneden 16 jaar. Zich te vervoegen bij C. SPRUIT, N. Haven, Sassenheim. 2S88 R.K. Boerendiensibode. Brieven aan den Agent van dit blad J. VAN DIEMEN, te Rijpwctering onder No. 2S9G. Er biedt zich aan een Smidsknecht, bekend met boerenwerk en hoefbeslag. Brieven-onder No. 2S84 aan P. DUIVEVOORDE, agent van dit blad te Noord wij kerhout. Gevraagd een R. K. BOERENKNECHT, om met Mei in dienst te treden, goed kunnende melken en rijden door G. VAN DER MEER, Vogelenzangscheweg 4, Voge lenzang. 2840 Er biedt zich aan een R. K. BOERENKNECHT, oud 17 jaar, goed kunnende melken en rijden. Brieven agent Leidsche Crt letter H te War mond. 2870 niet onder de 16 jaar, loon van f6—f8. Stoom Wasch- en Strijk- inrichting „DE STER", Alplien a/d. Rijn. 2857 TE KOOP 4 tl 5000 vroege Bloemkool- planten, extra soort en 4 H.L. vroege Pootaardappelen met ruiten, bij P, ONDERWATER Zoeterwoude. 2887 BRIKETTEN, wegens plaatsgebrek te koop, pl.m, 20000 stuks, ook in par tijen af te geven. Brieven onder No. 2892 bureau van dit blad. Duurder Sigaren. Coöperaties, familie- en vrien denkringen, koopt kwantums merken van vóór 1914 tegen billijken prijs (met korting). D. RAMP, 2883 Sigarenmagazijn, Breesiraat 43. Telef. 981, Leiden. Het Gemeentebestuur van ALKEMADE zal op Maandag 20 April 1918, v.m. 9 uur, ten Kaadhuize te Roelofarendsveen aanbesteden Het bouwen van een dubbel Woon huis bij het viaduct te Nieuwe Weteri/ig Aanwijzing ter plaatse op Maandag 22 April 1918 v.m. 9 uur. Bestek en tcekening verkrijg baar ter Gem. Secretarie tegen i 1.per stel. 2854 Op Woensdag 17 April 1918, 's vóóriniddag8 11 ure, in het Café van den Heer DOLLE, te Zoeterwoude (Weipoort), ten overstaan van den Notaris B. H. STÜMPEL, te Leiden, AFSLAG 'm: 1. Zeven Hnizen en Erven, verdeeld in 3 blokken met Schuren en Tuingrond, in de Zuidbnurt te Zoeterwoude, nabij de R.K. Jongensschool, gemerkt C 49, 50, 50a, 50b, 51, 52 en 53, samen groot 12.29 Aren; huur opbrengst f 10.65 per week of f553.80 'sjaars; In bod op f 6700. Verhoogd met 200. 2. Vflf Huizen onder één dab te Zoeterwoude (Weipoort), nabij den Nieuwen Weg en Lagerbergerbrug, gemerkt B 22, 23, 24, 25 en 26, met Tuingrond en Schuurtjes, samen groot 10.33 Aren; huuropbrengst f 8.per vteek of f 416. 'sjaars; In- bod op f5200. Nadere inlichtingen zyn te bekomen ten kantore van voor noemden Notaris STUMPEL, Hooigracht 40 te Leiden, alwaar tot Dinsdag 16 April a.s. op iederen werkdag van 102 ure, verhoogingen worden aange nomen tegen genot van 1/5 der verhoogsom. 2890 de Stamboek-Hengst „CALNBAS", No. 314 van het „Nieuwe Trek paard Stamboek", oud 8 jaar, bij de 2847 Wed. F. VAN VLIET te Nieuwveen. Hoogachtend, H. F. BULTMAN Haarlemmermeer Roelofarendsveen. Zondag 14 April acht unr (Zomerttjd) precies in de St.PANCRATIUSZAAL OPVOERING feu bate van de R.K. Parochiale Jongensschool, van en door enkele leden der Maria- Vereeniging. Toegangskaarten voor 75 en 50 Ct. verkrijgbaar bij J. Bakker Hzn., H. Straathof, C. Ponw, L. van den Broek (N.-Wetering). 2880 Plaatsbespreking: Zondag 14 April van half 12 tot half 1 en van 4 tot 5 uur in de zaal. NIET UITSTELLEN! Voor gebruikte kunsttanden en gebitten, al zijn 'tookstuk ken en nog zoo oud, geven wy tijdelijk anderhalf maal zooveel als anderen! Dagelijks van 1 tot 2 en vaD 5 tot half 9. AdresTlMAN, 3-October- straat 13a (dicht bij Doezastr.), Leiden. (Geen winkel». 2394 Door de firma A. JONGMANS Zn., te Leiden, zal in vakken worden aanbesteed: Het verbouwen van het Koets huis en Paarden stal op de Papen gracht 56,in eene woning. Metsel-, Timmer-, Stu kadoor-, Schilder-, Be- hangwerk en Gas-,Water en Electr. leiding. Aanwijzing in loco 13 April, 2 uur; bestek en teekening i 75 Ct. verkrijgbaar. 2889 tegen concurreerende prijzen. Haarl.straat 222. Leiden Telefoon 1350. SCHOUWBURG LEIDEN. N.V. „TOONEELVEREENiGING" HEYERMANS, MUSCH VAN DER HORST. Vrijdag 12 April, 8 uur Eerste Opvoering aühler van: In 2 bedrijven van BJöRNSON. Regie: HERM. HEYERMANS. Medewerking van de Amsterdamsche Zangver. „DE STEM DES VOLKS", Plaatsbespreking dringend aanbevolen. Prijzen: f2.50, f2.25, fl.50. fl.25, f0.75, f0.50, f0.30plus 100/0 Tste Plaatsbespreking iederen dag bij den Heer VAN ZWICHT, Breestraat 126; 2de. plaatsbespreking op den Speeldag van 10—2 aan den Schouwburg. 0000 ALPHEN AAN DEN RIJN 1918. Notaris R. v. d. BERG te Alphen a.d. Rijn, zal op DINSDAG 23 APRIL 1918, des nam. ten 4 ure, in het Hotel „De Vergulde Wagen", te Alphen a. d. Rijn, wegens opheffing van het bedrijf, verkoopen: annex Directeurswoning, der Eleetrische Veekoekenfabriek en Graanmalerjj „De Hoop", Hoofd straat 27—28 en 372—373 te Alphen a.d. Rijn, ter grootte van pl.m. 500 MA, direct gelegen aan groot vaarwater, aan de rivier de R(jn, benevens de daartegenover gelegen BOERDERIJ met WONING, STALLING voor 80 stuks hoornvee, SCHUREN enz., tor grootte van pl.m. 2500 MA Terwyl door CORN, DE VLAMING, Beëedigd Makelaar in Machinerieën en Metalen te Am sterdam, (Firma Cork. de Vlaming en L. Backer) op DINSDAG 28 APRIL 1918, des namiddags ten 11/2 "r® precies, in het Hotel „De Vergulde Wagen" te Aiphen a.d. Rijn, ten overstaan van bovengenoemden Notaiis zal worden verkocht: Daaronder komen voor: Electromotor, 50 P.K., draaistroom, F. W. Smit Co., 380 Volt, 965 toeren, met spanslede, olieweerstand en Schakelkast, marmeren Schakelbord, Electromotoren, 1.5 en 2 P.K., F. W. Smit Co., Thomas B. Thrige Odense. draaistroom, 380 Volt, 950 en 1400 toeren, met spansleden, verticale Stoomketel, Goudsche Machinefabriek, Gouda,. 6.19 Atm., 2.5 MA V.O., jaartal 1892, met alle bij de wet vereischte appendages, hydraulische Naslagpersen, Fabr. F. Smulders, Utrecht, voor hooge- en Iagedruk, 300 cn 250 Atm., inh. 104 koeken.-koperen Persplaten, verticale dubbel- werkenao° Perspomp, F. Smulders, Utrecht, voor hooge- en Iagedruk, 300 en 250 Atm., zware Kollergang met twee steenen rollen, 1.40 M. diam., diam. der bak 2.30 M., Mengketels met en zonder dubbele wanden, voor een stoomdruk van pl.m. 6 Atm., Haver- en Wikkontrieur. Maal- atoel met 3 koppelsteenen, 16 dec., 1.40 M. diam., met zware ooderdrijfas, Koekonbreekmachine, Schudzecfmachine met exhauster, Elevatoren, div. Drijfwerken, lederen on linnen Drijfriemen, Zakkenhyschinrichtingen, Zakkenstopmachine, pl.ut. 3C00 stuks tnieuwo eti gebruikte Tarwe» meelzakken, enz. Alsmede eerst voor afbraak bovengenoemde Boerderij en houten schuur. Een zwart zes-jarig Werkpaard (Ruiu). Groote voorraad Brandstoffen, bestaande uit pl.m. 300.000 Noodbriketteu (distributievrij). Alles te bezichtigen in bovengenoemde Fabriek op Vrijdag 19. Zaterdag 20, Maandag 22 April 1918, van 10—4 ure en op ddh verkoopdag van 8—12 ure. r* Fabriek, Gebouwen en Terreinen zijn dagelijks te bezichtigen. i/ltgebroido Catalogi iutyds verkrijgbaar. 2891 A.s. ZATERDAG, 13 AFRIL, begint weder de straatverkoop van onze alom bekende asm Vanille Roomijswafelen, verpakt in Carton a 4, 6 en 12 Cent per pakje. Dit ijs is uit zuivere grondstoffen vervaardigd en wordt hygiënisch en ziek tekiemvrij bereid. Ook aan de fabriek (Heerengracht No. 9-S1J verkrijgbaar. Doet Uwe bestellingen per telephoon No. 1102). Prijs per Liter f 1.40, per halve Liter f 0.70. I®" Ziet onze reclame in de stad op Donderdag H en Vrijdag 12 April. De N.V. Nederl. IJsco van Vereenigde Banketbakkers nsee - HEERENGRACHT 9-if In voorraad ruime keuze: Goedkoope aanbieding Riviervisch, Stoof- en Bakpaling. 1 Haarlemmerstraat 236 h. Pelikaanstr. Tel. 666 0BAT GOELA. Indische druppels tegen Suikerziekte (diabetes). Zonder het strenge direct in te nemen. 2885 Prijs 12.- en fl.25 p. flacon v. 50 cn 20 gram. Alom verkrijgbaar. Fabr. VERUPfl COMPANY, YL1SSINGEN. 2881 Verkrijgbaar te Leiden: Firma Reijst Krak, Firma KrüI3inga, Firma Gebrs. Christiaanse, Fa. Broerse te LisseFirma W. A. Schoute; te Noord- wijk Firma G. A. E. DuiJ- 8ter te Katwijk a/Zee J.W. Waterreus en P.J. J. Paling; te Warmond: C. Breedijk; te Rijnsburg: Firma Hogeworming. Doet Uweinkoopen bij ben die in dit blad adverteersn De Nieuwe Haarlemsche Courant. 69 Voor Haarlem en Omstreken het aan gewezen DAGBLAD voor advertentiën. (raagt Proefexemplaar. Katholieken, koopt niet in winkelt waar onzedelijke arti kelen worden verkocht of voorhanden zijn. Koopt aan stations-boeken kasten of kiosken alleen die lectuur, welke zeker geen gevaar oplevert. Adverteeron doet verkoope"*

Leidsche Courant | 1918 | | pagina 4