JDe waarscEijnlijltïïeid, dat nu ÏÏet aanLal schidwachlen in den. lande zeer belangrijk zal worden uitgebreid, doet ons een vraag stellen. Zouden de schild wachten, die men ter bewaking van munitie-magazijnen blijkbaar wil be stemmen, met op andere posten „bezui nigd" kunnen worden? Op zuiver orna- menleele posten? Voor het Anastel-hotel staat een schildwacht. Voor den hoofd ingang. Nu moet mogelijk belet worden, dat boeven of spionnen dien hoofdin gang binnen gaan. Maar dat kan bij niet beletten, want hij moet ieder zonder onderzoek binnenlaten. Alles en iedereen kan er in- en uitgaan. Wat doet die schildwacht daar? Is liij er alleen om den stellingcommandant, die daar over dag zijn bureau heeft, te groeten? Zijn zulke hormat-schildwachten niet uit den lijd? En is het "oed onze jonge sol daten zulk volkomen nutteloos gjejest- doodend werk te laten doen?" Politiek buiten de sociale vereeniging. Zoowel door Z.D.1I. den Bisschop van Den Bosch als door Z D.H. den Bisschop van Breda is als hun wensch te kennen gegeven, dat de ledea der sociale ver- eenigingen niet en bloc zullen toetreden tot tie kiesvereenigingen. en dat de con tributie voor de kiesverenigingen niet door de sociale vereenigingen worde be taald. om de streng-doorgevoerde schei ding tusschen de sociale en politieke Vereenigingen te handhaven. De Tweede Nederlandsche Jaarbeurs. Het aantal aanvragen om toegangs bewijzen tot de tweede Ned. Jaarbeurs be liep gisteren over de 100.000. Algemeene werkstaking te Amsterdam? De „Msbd." van gisteravond schreef: Naar in de kringen van revolutionair socialisten verluidt, zou bij de besturen der verschillende rev. soc. organisaties het plan beslaan om tegen a.s. Maandag een algemeens' werkstaking te procla- meeren. De heer Lansing, leider van het P, A. S., wien wij dienaangaande mn inlichtingen vroegen, deelde ons mede, dat omtrent een dergelijk plan nog niets melt zekerheid kan worden medegifc-» deeld. Wel zijn de besturen, aangesloten bij het. P. A. S. tegen hedenavond voor een spoed gecombineerde besturenver- gadering opgeroepen, om te beraadsla gen over het onderwerp „stakingsactie' doch op deze vergadering zou, volgens den heer Lansing slechts de toestand, waarin de arbeidersklasse thans ver keert, besproken worden. Naar wij nader vernemen, wordt Maandag a.s. in het Concertgebouw een vergadering gehouden van Amsterdam- sche vrouwen, om te protesteeren tegen den heerschenden levens'middelennood en de duurte. In verband hiermede heerscht er on der de bij het P. A. S. aangesloten werk lieden een geest, om dien dag het werk neer te leggen, om aan het vrouwenpro test kracht bij te zetten. Ter bespreking hiervan is gisteravond in het café „Wapen van Amsterdam' een vergadering belegd van de besturen van de bij het P. A. S. aangesloten ver- eenigingen, die in deze kwestie zullen beslissen. Nederlanders te Petrcgrad. Het ministerie van Builenlandsche Za ken heeft ecu telegram ontvangen van den tijdelijken gezant te Petrograd. waarbij bevestigd wordt, dat het bewind der volkscommissarissen aldaar een aanvang heeft gemaakt met de inbeslag neming van het goud en zilver, gebor gen in aan particulieren toebehoorende brandkasten der banken. De tijdelijke gezant heeft, daar zooveel Nederlanders van dezen maatregel het slachtoffer wa ren, hiertegen geprotesteerd en zich m naam der regeering het recht voorbe houden schadevergoeding te eischen voor alle nadeelen, die Nederlandsche onderdanen hiervan ondervinden. Het annuleeren der Russische leeningen. Naar dc „Tel." verneemt heeft de heer .Van idsinga, lid der Tweede Kamer, zich met de volgende vragen tot deii minister van Builenlandsche Zaken ge wend: lo. Zijn onder de nietig verklaarde leeningen ook begrepen die welke door de Russische regeering zijn gegaran deerd (voor spoorwegen bijv.)? 2e. Welke maatregelen stelt de Neder landsche regeering zich vóór te nemen, teeneinde de belangen te beschermen-) en te bevorderen van. Nederlandsche houders van obligatien in zulke leenin gen, en daardoor ook het belang van de Nederlandsche schatkist? 3e. Meent de regeering dat er termen zijn, om beslag te leggen op de eigen dommen toebehoorende aan den voor- maligen Russisclien Staat, die zich ip Nederland bevinden, teneinde daarmede voorloopig de houders van vermelde obligatien eenige-rmate schadeloos le stellen en is de regeering hiertoe bereid? 4e. Is de regcering in staat mede le 'deelen hoe groot de waarde is van de eigendommen in vraag no. 3 bedoeld? Zoo ja, dan verzoekt ondergeteekende "den minister die mededeeling te ver- strekkon. Gemengde Berichten. De Utrechtsche gasfabriek. Na een uitgebreid voor-onderzoek Is gisteren dooi de politie te Utrecht de hand gelegd op Veen achttal personen, verdacht van mal- jversatien ten nadeele van de brandstoffen- distributie en van de gmsfahriek. Uit het onderzoek moet nu reed» geble- tken zijn, dat er jaren lang systematisch 4<loor een groot deel van het personeel der ie ccestolem Het mce«! opmerkelijke in 'dezo opzien barende zaak is zeker wel, dat bet een 90ort publiek gfcbeim wae dat. er aan de glasfabriek met buitengewone vrijmoedig heid „gegapt" werd. Roodvonk. Onder de leerlingen van het R. K. Meisjespensionaat „Mariënburg" te Bussum is roodvonk uitgebroken. Ten einde uitbreiding der ziekte te voorkomen zijn alle pensionaires voor onbepaalden tijd met vacantie naar huis gezonden. De aieken zijn per auto naar huis gebracht. Het ongeval te Alkmaar. De toestand van luitenant Rutgers en sergeant Vled- der, de beide getroffenen bij het voorval in de Huishoudschool te Alkmaar, is gunstig. Vlotgebracht. Nadat uit het te Lobith vastgevaren schip „St. Maria", schipper Burgers, een gedeelte der lading steenko len in het schip „Transporteur" was over geslagen, kon het gisteren worden vlotge- bracht en^ wordt de lading thans weer overgenomen, waarna de reis naar Rotter dam zal worden voortgezet. Twee soldaat-kemmiezen doodgeschoten. Gisternacht heeft zich te Rolduc (Kerk- rade) een vreeselijk smokkeldrama afge speeld. Bij de achtervolging van zeven smokkelaars maakten een tweetal bij hun aanhouding van revolvers gebruik en trof fen den sergeant-kommies v. d. Meer in de borst en den soldaat-kommies Hendriks in het hoofd. De beide gewonden werden naar het hospitaal te Heerlen overgebracht waar zij spoedig daarop overleden. Staten-Generaal. TWEEDE KAMER. Vergadering van gisteren. Er is gisteren weer bepleit, o.a. door de hoeren Ruys de Beerenbrouck (R.-K.) en Troelstra (S.-D.) het denk beeld der ontwapening. De heer Arts (R.-K.) sloot jieh bij de argumentatie voor de geleidelijke interna tionale ontwapening aan, maar ging verder. Hij achtte ook voor dit ©ogenblik, nu ons leger moet dienen voor de handhaving der neutraliteit., een uit breiding daarvan niet gewensoht, was tegen vervolmaking luchtvaartvlooi en motordienst. De heer Juten (R.-K.) besprak enkele kwesties van legcrbeleid. Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het doctoraal examen. in de rechten de heeren B. Ph. van Harinxma thoe Sloolen (Olterterp Fr.) en M. Koopmans (Den Ilaag); doc toraal examen In de tHassieke letter kunde de heer M. P. M. Linders (Dor drecht). Na verdediging van een academisch proefschrift, getiteld: Physiscli-chemiscn onderzoek van verbindingen gevormd uit een amine en een anorganisch zuur. werd heden bevorderd tot doctor in do scheikunde de heer J. C. Thonius Jr., geboren te Teteringen (N.-B.) wonende te 's Gravenhage. Bevorderd tot doctor in de rechtswe tenschappen na verdediging van Stel lingen de heer D. N. P. Hocke, geboren en wonende le Nijmegen. Rechtzaken. Het tramongeluk nabij Sl&terdijk. Voor de rechtbank te Amsterdam beeft gisteren terechtgestaan do 27-jarige A. van der W. uit Haarlem. Hem werd ten laste gelegd, dat het aan zijn schuld ie wijten is dat in den avond van 29 Oct. te Sloterdijk op de lijn ZandvoortAm sterdam een motor-rijtuig, waarmede hij reed in de rich-liing van Amsterdam, terwijl zich daarin reizigers bevonden, is ontspoord en omgevallen, tengevolge waarvan een der reizigers onder den wagen terecht gekomen en gedood is en een andere, letsel aan jhet linkeroog heeft bekomen. Het O. M. eischte tegen bekl. 9 maan den gevangenisstraf en ontzetting uit zijn ambt voor 5 jaar en 9 maanden. Na re- en dupliek is de uitspraak be paald op 14 Februari a.s. VERK00PINGEN. Alphen a. d. Rijn. Uitslag der gehou den vrijwillige verkooping cup Donderdag 24 Jan. in het Hotel „St. Joris" alhier ten overstaan van Notaris S. J. Ruizeveld te Zoeterwoude,, van de bouwmanswooing en diverse perceelen weiland, staande en' liggende in den Steekter polder onder Al phen a. d. Rijn, tezamen groot 19.29.75 Hectaren, bewoond door en in gebruik bij den eigenaar, den heer C. de Bree. Perc. 1 f 10.200, C. v. d. Berg c.s., Den Haag; perc. 2 f 6500, W. Vente c.s., Hille- gersberg; perc. 3 f 6300, id. id.; perc. 4 f3300, C. v. d. Berg c.s., Den Haag; perc. 5 f3100, W. Vente c.s., Hil lege re berg; perc. 6 f3300, C. v. d. Berg c.s., Den Haag; perc. 7 f 4000, W. Vente c.s., Hillegersberg; perc. 8 f4200, C. v. d. Berg c.s., Den Haag; perc. 9 f3400, W. Vente c.6., Jlillegersb.; perc. 10 f3000, C. v. d. Berg c.s., Den Haag; perc. 11 f3000, id. id.; perc. 12 en 13 f12.170, A. van Nes, Boskoop,; perc. 14 f 2108, D. Boot, Alphen a. d. Rijn; perc. 14a, opge houden; perc. 15 f251, D. Boot, Alphen a. d. Rijn; perc. 15a f 1201, id. id. Het tuinveld in het Rietveld en het huis onder Oudshoorn, resp. in bod staande op f 1675 en f 1650, zijn niet gegund. Voorschoten, Verkooping van gister morgen in Hotel „Deurloo", ten overstaan van notaris C. J. A. Boom, te Voorschoten. Perceel 1. Een café-restaurant genaamd „Overbosch", gemerkt A 238, met speel tuin, erf, stalling, schuren en tuinland, gelegen te Voorscholen aan den straatweg, tezamen groot 0.36.34 hectaren. Afgemijnd door J. Verstegen te Voorschoten op f10200. Perceel 2. Een winkel en woonhuis, ge naamd „De Ooijevaai met zomerhuis, schuur en erf aan den Hoogen Morsch no. 43 te Oegstgeest, groot 2 A. 35 c.A. Afge mijnd door H. J. van Noord te "Wassenaar op f 1730. Leger en Vloot. Verwarming ten behoeve van ingekwar tierde militairen. De directeur der Rijkskolendistributie toeefit de Brandstof^ncommissies bij circulaire van 15 Januari afd. II. No. 240 gemachtigd, om aan de kwartiergevers per ingekwartierde officier en onderof- ficir maandelijks een brandstoffeneen- heid beschikbaar te slellen. Voorts is, betreffende de beschikbaar stelling van brandstoffen ten behoeve van ingekwartierde soldaten, bij ge noemde circulaire bepaald, dat behalve de brandstoffeneenheid,- }\velik,e eec'ys thans maandelijks kan worden verstrekt .aan kwartiergevers, bij wie drie of meer soldaten in kwartier zijn, bovendien voor elk achttal ingekwartierde soldaten éen brandstoffeneenheid per maand kan worden verkrijgbaar gesteld. STADSNIEUWS. Lichten op! In verband met het ministerieel be sluit betreffende vrijstelling van verlich ting bij lichte maan moeten rijtuigen en rijwielen van een brandende lantaarn voorzien zijn: Van 1 op 2 Februari van 5.44 's namid. tot 12.16''s nachts; van 2 op 3 Februari van 5.45 's namid. 'tot 1 uur 's nachts: van 3 op v4 Februari van 5.47 's namid. tot 1.15 's nachts en van 4 op 5 Februari in het geheel niet. Voor motorrijtuigen geldt steeds, dat zij van een brandende lantaarn moeten voorzien zijn van éen uur na zonson dergang tot éen uur vóór zonsopgang. Handkarren zijn vrijgesteld. Van 5 op 6 Februari tot en met 17 op 18 Februari moeten alle voertuigen (be halve handkarren) voorzien zijn van een brandende lantaarn van éen uuij jnai zonsondergang tot éen uur vóór zonsop gang. De relletjes van gist et'en. In 't kort deelden wij gisteren nog een en ander mede van de relletjes, welke hier hebben plaats gehad. De demonstratie, reeds te voren aangekondigd, had plaats naar aanleiding van de1 aanbieding van een adres aan den raad van het Revolu- tionnair Socialistisch? Comité, waarin ver laging van den gasprijs, goedkoope levens middelen, enz. werd geëischt. Eerst op de publieke! tribune van de raadzaal was het •tjokvol, doch de politie wist uitstekend de orde te handhaven. Een sigarenmaker, die vanaf het bordes voor het Stadhuis de groote menigte op de Breestraat had toegesproken, werd inge rekend, doch na eijn beethoofdigheid wat te hebben bekoeld, na een ferm standje weer losgelaten. Het volk drong steeds meer op, zoodat de politie zich genoodzaakt zag, krassere maatregelen te treffen. Aldra werd een charge uitgevoerd, waarbij de gummistok druk dienst deed. Dit middel scheen won derdadige uitw erking te hebben. Althans het was een tijdje rustig. Maar' nadat de politie de menigte had uiteengedreven, vereenigde zich later een aantal personen voor de woning van den burgemeester aan het Rapenburg, waar zij betoogden en een vijl, een zoogenaam de rattestaart, door een der ruiten werd geworpen. Langs het Rapenburg gingen de betoo- gers naar de Garenmarkt, waar de politie meermalen handelend moest optreden en opnieuw eenige klappen met den gummi stok werden uitgedeeld. Ook hier'werd de menigte, meerendeels kwajongens, uiteen gedreven. Op de Vischmarkt werd bij den ijcerhan- delaar Bernard een ruit ingeworpen. De dader is bij de politie bekend. Op de Bree straat hadden later nog eenige oploopjes plaats. Een militair die niet wilde voldoen aan het bevel tot doorloopen, werd inge rekend, doch spoedig weer losgelaten. Aangezien gevreesd werd, dat de relle tjes zich des avonds zouden herhalen, had de politie uitgebreide maatregelen geno men. Deze zijn evenwel niet noodig geble ken. De avondzitting van den gemeente raad verliep normaal, al was op de tri bune voortdurend politie aanwezig. Naar wij vernamen, izou tegen Dinsdag een nieuw relletje zijn aangekondigd, doch de betoogers zullen nu wel voldoende leer geld hebben ontvangen. De politie, met den commissaris en en kele inspecteurs aan 't hoofd, heeft uitste kend haar werk gedaan, en zeker ontzag onder de menigte gebracht. 't Geheele relletje is niet anders te be schouwen als het gevolg van een op ruiende -vergadering van het Rev. Soc. Comité. De majoor G. T. M. Ongerboer van het '16e regiment infanterie is heden over geplaatst bij het 4e reciment infanterie en'belast met het bevel oyer het ie ba taljon van dat korps. Letteren en Kunst. Marie Ccreiii veroordeeld. Dc ook hier welbekende schrijfster Carie Corelli heeft in Londen terecht gestaan, omdat zij veel te groole voor raden levensmiddelen had ingeslagen, ■wat strafbaar is. Zij moest 50 pd^st. boetp betalen, hoewel ze hevig profes- leerde. De schrijfster, die In haar ro mans (tamelijk ongezonde lectuur) altijd met mooie menschlievende frasen goo chelt, schijnt in de "ractijk allereerst om /zichzelf te denken. Marie Gorelli is buitengewr/m rijk; dus angstig voor ge brek behoefte zij niet bepaald te zijn. Marktberichten LEIDEN, 1 Febr. Veemarkt: Aangevoeld 0 paarden fa i 0, 0 Veulens füa 10— 3 stieren f280 a f 490, 83 kalf- en melk koeien 1230 a f5S5, 343 varekoeieD f175 a f420, (schoon a.d. haak), 305 vette ossen en koeien 295 a f 680, per kilo f 1.45 a f 2. 00 graskalveren fa 1'23 kalveren (vette) f95 a f 185, per kilo f2,10 a f2,80, 32 kalveren (Duchtere) f10, a f21, 613 schapen (vette) f 26 a f 90, per kilo f 1,24 a 1,40,121 schapen (weide) f26.af53.,000 varkens (magere), f af 9 bokken of geiten 1" 8 a 1' 14. 267 Lammeren f 20 a f 90. Ter markt aangevoerd: 734 Runderen, 55 Kalveren; 748 Schapen. (Geen handel), Kaas. Aangevoerd 8 partijen. Besteed werd voor: Ie soort Goudsche kaas van ftot f 2e soort Goudsche kaas van f tot fle soort Leidsche kaas van f80,— tot f85,2e soort Leidsche kaas f tot fAlles per 50 K.G. Aan de stadswaag gewogen: 7 partijen, 182 stuks kaas, wegende 1354 Kg. Handel voor Goudsche kaas Leidsche vlug. LEEUWARDEN, 1 Febr. Boter. Aange voerd Fabrieksboter 0,.0 vat. Prijs f 3,21 tot f 3.23. Kaas. Aanvoer 30064 stuks. Prijs f 17 tot f 24.50: Handel vlug. UITHOORN, 1 Febr. Kaas. Heden aange voerd 2 partijen, prijs Goudschekaas, le soort f72,502e sooitfOO00; zwaardere f f Rijksmerk f ZOETERWOUDE, 1 Febr. Eierenveiling. 451 kipeieren, waarvan verkocht allen voor f 13.00-15.per 100 stuks. Telegrafisch Weerbericht volgen 6 waarnemingen verricht in den morgen van 1 Febr. 191S, medegedeeld door hei Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand: Nabij 780 Oost- Duitschland. Laagste barometerstand: 774.7 Vlissingen. Verwachting tot den avond van 2 Febr. Aanvankelijk zwakke fot matigen wind uit Oostelijke en Zuidelijke richtingen, nevelig tot licht of half bewolkt. Waarschijnlijk nog droog weer, onder het vriespunt des nachts, overdag iets zachter. Temperatuur hedenmorgen^ 8 uur 33 gr., hedenmiddag 4 uui, 32 gr. Fahrenheit. 2 Febr. Zon op 7.32, Zon onder 4.55. 2 Febr. Hoogste waterstand in Katwijk 6.16 Financieele Berichten. Medegedeeld door de firma LeoRuijgbok- Amsterdamsche Beurs. Officieele Prijscourant. 2t/o %Cert. Nederland- 3 «/e 4Va°/oObL 5 o/0 Ned.-Indië 5 Amsterdam 5 o/0 Rotterdam 5 Haarlem 4t/2 Leiden 1914/17 4 1911 3 1^96 5 Oostenrijk 1868 4 Jam-Juli. 41/2 Iwang Dombr. Sp.'Sl o/0 Nïcolai Spoor 67/69. o/0 Rusl. 6de em. *94 b/0 Gr. Russ. Sp. '86 o/0 Mexico le, 2e, 3e, 4e Serie Gew. aand. Peru. Pref. Peru Gecons. Holl. Petrol. KoninkL Petrol. Orion Petrol. Amsterd. Deli Amatcrd. Lang Katgew idem preL Deli Batavia. Deli Cultuur- Deli-Mij. Medan Tabak Rotterdam Deli Senembah Amsterdam Rubber Deli Batavia Rubber Nederl. Rubber Serbad jadi Sum. Rubber Holl. Amerika Ijjii aand. idem eert. Kon. Holl. Lloyd Kon. Ned. Stoomboot, Kon. Paketvaarto Rotterdam. Lloyd Stoomv. Mij. Nederland Ned. Scheepv. Unie Stoomv. Mij. Oostzee Vrachtv. Mij. Bothnia. Holl. IJz. Sp. Mij. aand. Ned. Staatssp. Mij. Amer. Hide Leather Amer. Smelting Bef. Anaconda copper Atch. Topeka Car. Foundry Central Leather Denver Rio Erie - Kans. City South. comm. pref. Marine Comm. idem pref. idem afg. cert, Missouri K. T. Mexican _fat. 2e pref. Pittsburgh Coal. Southern Railway Steel corp. Union Pacific United Cigar. Maxwell aand. 1 idem incomeb. idem restant bew, Koers van het geld Prolongatie 4^/i pCt. Wisselnoteeringen (Amsterdam) V.K. 57V4 68V4 973/., 997/s I02V* 1021/» l033/4 99 941/4 793/4 42V2 443/8 297/8 7j/2 29»3/w 2213/4 5491/2 QQ 2223/4 23H/a 27H/2 459 197 5223/4 228 278 605 234i/2 17U/2 132 314 4301/2 415 1981/4 267 295Va 293 2751/2 2761/2 455 334 90% 90 55 87% 142%5 90"/k 72% 78% 21% 20%. 52 105%, 84% 7'/g 9 41 24% 97'/, 127*/, 40% 35V, 451%, 91V, O.K. 58 68 97% 09% 1021/2 102% 108% 99 421/g 26 28%, 218 547 2311/, 271% 457 197 525 225 277 605 234 1311/, 431% 4131/, 1971/, 268 90% 90 55%, 78 V, 7% 21% 20 52V, 31i/io 106 61/, 9 41 24V, 971/, 126 36V, 46 Zicht. Londen B Parijs B Bertyn a Zwitserland v Weenen Kopenhagen Stockholm f 10.901/a 40.25 42.10 50.90 27.15 71.— 77.20 CORRESPONDENTIE. Atjonné te Zoeterwoude. Be zaak is nu over en weer besproken. U oifi toegeven met zoo door te gaan, T r geen eind aan hot gwehrijf. HAZERSWGUDE. Tooncel. Dinsdag en Donderdag gal de R.-K. Vereeniging „Ontwikkeling en Vreugd", hare twee gewone uitvoering gen. Beide avonden was de zaal geheel vol, zelfs den laatsten avond was en wel wat veel publiek. Ook in de streken schijnt „Ontwikkeling 'en Vreugd" een goede naam te hebben, tuige het jaarlijksch toenemende aan 14 vreemdelingen. Voor een ieder die wist met welke moeilijkheden de tooneelelub dit jaar te kampen heeft gehad, zal hel) verwondering gewekt hebben, dat dra,- ma en blijspel zoo goed gespeeld wer den. Een schoon drama, waarbij de. rob len in goede handen waren; prachtig was de vertolking. Met een enkele leuke voordracht weri den de avonden besloten. HILLEGGM. Harmonie-kapel. Donderdagavond'gaJ de Hillegomsche Harmonie-kapei een leest uitvoering ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum van den lieer J. D. Schouten als muskus. De groote opkomst getuigde zeei de sympathie voor den heer Schouten, die reeds langen tijd directeur van genoemde Harmonie is. De stukken, welke dien avond werden uitgevoerd, zijn alle composities van den jubilaris, en werden zeer mooi gespeeld en een daverend applaus vertolkte den dank der aanwezigen. Allen keerden dan ook uiterst void irer dezetk genoeglijken avond huiswaarts R. K. Kriftg. Donderdagavond hield de R. K. Kring" een goed bezochte verg» dering. De voorzitter, de heer Balvers, opende met den Christelijken groet heette allen welkom. Bij deze eerste vergadering in 19H wenschte spr. allen een „Zalig Nieuwjaar' hoopte dat 1918 voor de vereeniging een goed jaar en bij de a.s. verkiezingen met. de E. V. een succesvol jaar voor dj Katholieke partij mocht zijn. Spr. memoreerde de j.l. gehouden ge meenteraadsverkiezing en de daarbij b» haalde overwinning voor de R. K. Kies vereeniging. Spr. feliciteerde den candt daat der vereeniging met cijn benoeming, Verder wees spr. op clen grooten vooruit gang in_ het ledental der vereeniging* en bracht eep. woord van hulde en dank aan den geest, adviseur, den zeereerw. heerJ. C. Schraag, voor hetgeen hij heeft bijge- dragen, dat Hillegom weer één is gewor> den. De heer Klaver dankte de leden voor het uitbrengen van hun stem en het vertrou wen, dat z.ij in hem: gesteld hebben. Spr. hoopte sleeds voor de algemeene belangen op te komen. Hierna bracht de penningmeester rekfr ning en verantwoording uit van de gelden. De ontvangsten bedroegen f417.43 en di uitgaven £360.78, zoodat er over dat jaai een saldo wras van £56.65. Onder de ont vangsten stonden verschillende bijdragen van particulieren vermeld. De heeren A. J. Wijnekus, P. Zee strati en M. v. Ruiten werden benoemd om boeken na te zien. Door den heer Klaver werd verslag nil gebracht van de vergadering van Kieskring Leiden. Hierna besprak de voorzitter ons nieu* Kamerdistriet, hetwelk misschien Katholieke Kamerleden zal kunnen krij gen. Spr. memoreerde de vergadering vaa 26 'Jan. van de vier Kamerdistrictsbeste ren, waar in beginsel besloten is, dat Zuid' Holland zal samenwerken en uitkofflfl met een eensluidende candidateniijst, k.ï dende tien namen. Het Kamersdistrict Leiden is het grootst dér vier districten van Z.-H. en mag ui: komen met drie namen op de officieel! candidateniijst. Verder izette spr. een. tl ander hieromtrent uiteen. Ingekomen was een schrijven van Kringbestuur, waarin werd gewezen het recht, van de leden om candidaatiij* ten in te leveren volgens eigen regïemed Volgens plaatselijk reglement hebben leden-kiezers het recht een candidaat voe te dragen. Hiervan werd gebruik gemljp Voorgedragen werd de.heer J. H. M. Eal vers van Hillegom door negen lijsten ff.' 260 handteekeningen en de heer A. Vuuren met één lijst met €7 handteeketó Sen' H De voorzitter dankte met een nartel^] 'wlaoidi voö® heti. jgfroote vertrouwen r •apprecieerde dei\ moed van de Hillegoff-^| sche kiezers, voor hetgeen zij voor heniij dezen hebben gedaan. Spr. «zegt, dat al hij geen Kamerlid worden, hij toch r.j krachten zal blijven wijden voor de aljj meene belangen, inzonderheid voor A Katholieke partij. Hierna' sprak de geest, adviseur eemij opwekkende woorden en spoorde de W, aan tot eenheid. LISSE. Verdronken. Gisternamiddag T raakte een driejarig zoontje van dec aan de tweede Paellaan te rater fl het noodlottig gevolg, dat het jammen? verdronk. ALKEMADE. R. K. Kiesvereenigirig. In de gi^ avond gehouden ledenvergadering v&n* R. K. Kiesvereeniging „Alkemade" is" sloten op de groslijst te plaatsen de ij ren: 111 r. J. B. Bomans te Haarlem, A J. Engels te Leiden en prof. J. D. J- f* genent te Warmond. (We merken bn» op, dat geen priester het Kamerlidffl® schap mag aanvaarden zonder verlof den Bisschop.) NIEUWKOOP. j Verkooping. Bij de gisteren gj-Jjj'L pyhli-eke verknoping van ongeveer 8% rietland, droogakker en water, cigeJ>"

Leidsche Courant | 1918 | | pagina 2