BUITENLAND. De Oorlog. BINNENLAND. De Gentleman-Oplichter. pit blad verschijnt eiken dag, uitgez. Zon- en Fees'cl. De Abonnementsprijs bedraagt, bij vooruitbetaling, voor Leiden 13 ct. p. week, fl.7ü p. kwartaal; bij onze agenten 14 ct. p. weck, f 1.85 p. kwartaal. Frhnco p post" f2.15 p. kwartaal. Het Geïllustreerd Zondags blad is alleen verkrijgbaar tegen betaling van 20 ct. p. kwartaal, bij vooruitbetaling. Afzonderlijkenummers 5 ct., met Geïllustreerd Zondagsblad 8 cent. Se Jaargang. MAANDAG 14 JANUARI 1918. BureauSTEENSCHUUR 13 - LEIDEN. fnterc. Telefoon 935. No. 2516 Postbus 6. De Advertentieprijs bedraagt van 15 regels f0.75 elke regel moer 16 ct. Ingezonden mcdedeeiingeD van 15 regels f 1.50, elke regel meer 80 ct., met gratis bewijsnummer. Bij contract aanzienlijke korting. Groote letters naar plaatsruimte. Kleine Advertenticn, waarin betrekkingen worden aangeboden of gevraagd, huur en verhuur, koop en verkoop 40 ct. p. 30 woorden. Ieder woord meer lei. Het Duitsche offensief bij Verdun ver wacht. - Voortzetting der vredesonder- liandelingen. Oneenigheid bij de Entente De Fransche minister Pichon aan het woord. -- Mijnramp in Engeland. - Een oproep van Krylenko. Stakingen en onlusten in Spanje. De „Racoon" ver gaan. -- Kroonraad to Berlijn. Overzicht Van geen der gevechtsterreinen is voor heden iets anders mede te deelenT dan dat in het Westen, bij Armentière3 en in de streek van Lens, groote artillerie- bedrijvigheid heerschte. De Duitsche ar tillerie was nog extra-actief bij Yperen en iri de buurt van Meessen ep te Scarpe. De ,,Matin" verneemt van iemand (aan .wien het blad groot gezag toekent), die 'dezer dagen Berlijn verlaten heeft, dat de iDuitschers als laatste poging" een ont zaglijk offensief in de zin hebben, en wel bij Verdun. Dit zou bedoeld zijn als revan che en herstel van het prestige voor den kroonprins. De aanval zou plaats hebben zoodra het (weder zulks veroorlooft. Onder Rusland kan men. lezen over den heiligen oorlog, welke aanstaan de schijnt. Krylenko durft met zijn oproep. Maar ook Trotzky heeft dezer dagen zoo •iets gezegd: indien het revolutionaire Rus land zijn beginselen niet bij de Centrale mogendheden kan doorzetten en een vrede op dien grondslag afspringt, aal het revo lutionaire leger den oorlog voortzetten. •Krylenko breidt den oorlog uit en bedreigt ook de bourgeoisie in andere landen, de Entente inbegrepen. Een herhaling dus van de Fransche revolutie, die ook in de buitenwereld haar beginselen wilde door voeren.. Intusschen zijn in de overige Entente- landen de laatste dagen de redevoe ringen niet van de lucht. We hebben gehad Lloyd George, Wilson, Pichon, en nu weer Churchill, die de Entente advi seert aan de Centralen voorwaarden op te •leggen. Doorvechten derhalve! Engeland zal waarschijnlijk eerst een andere regeering moeten krijgen, vooraleer de vredesonderhandelingen serieus kunnen worden gevoerd! De Fransche minister van buitenland sche zaken Pichon heeft in de Kamer ge sproken over het diplomatiek beleid der regeering in den oorlog. Hij heeft daarop de drie'voorwaarden, waarvoor- de Geal lieerden strijden, herhaald; De heiligheid der verdragen, de regeling van het grond gebied op den grondslag van het zelfbe schikkingsrecht der nationaliteiten en be perking der bewapening. Ten slotte verklaarde Pichon, dat de Entente het verkieslijk achtte, dat ieder rnel volkomen vrijheid op het voorstel yan Brest-Litofsk zou antwoorden, daar er in de hoofdzaken verschil van meoning be stond. In bovengenoemd verband is het bericht, dat het ,,Berl. Tageblatt" van de Zwitser- sche grens ontvangt, belangrijk. Er zou n.l. tusschen de Geallieerden oneenigheid zijn ontstaan over het antwoord, dat op de vredesvoorstellen der Centralen, te Brest-Litofsk geformu leerd, gegeven moest worden, met dat ge volg, dat er in het geheel geen antwoord gegeven is. Dit bericht zou volkomen strooken met Pichons uitlating, dat er in hoofdzaken tus schen de Geallieerden verschil van gevoe len betreffende Brest-Litofsk bestaat. Kan het verschil van gevoelen wellicht gelegen zijn in de Elzas-Lotharingsche kwestie! Niet onmogelijk! In Spanje woelt het nog steeds. Onlangs kwamen er reeds berichten over onlusten onder het leger, daarop volgde dezer dagen het koninklijk besluit om de Cortes te ontbinden, en thans seint Reuter omtrent stakingen en wanordelijkheden. Voor heden moet .zelfs een algemeene sta king zijn afgekondigd en wel als protest tegen de duurte. Op Zee. De „Raneoon" vergaan. De Britsche admiraliteit meldt: De Racoon" is op 8 Januari op de rotsen ge- loopen aan de noordkust van Ierland, tij dens een sneeuwstorm. Het schip ging te gronde met alle opvarenden. Twee-en- twintig 1 ij ken zijn reeds opgevischt. De ondergang van de „Rewa". In de Duitsche bladen deelt het Wolff- bureau mede, dat het ondenkbaar is dat de ,,Rewa" zou zijn getorpedeerd en dat dit hospitaalschip dus op een mijn moet zijn geloopen. Reuter seint naar aanleiding hiervan dat is vastgesteld dat er geen mij nen waren op de plaats waar de ,,Rewa" tzonk, noch in de buurt. Duitschland. Verbod me* Rijksdagleden om te gaan. De socialistische Rijksdagafgevaardigde heeft de volgende vraag bij den Rijksdag ingediend: Is het den Rijkskanselier bekend, dat bij het leger van Mackensen een op 8 Dec. 1917 gedateerd bevelschrift is uitgevaardigd, waarin gezegd wordt, dat de manschap pen moet worden ingeprent, dat elke om gang met leden van Rijksdag en Landdag verboden is? Wat denkt de Rijkskanselier te doen te gen deze voogdij over de manschappen? De eerste briefkaart uit Rusland. De redactie van de „Vorwarts" heeft uit Rusland een briefkaart ontvangen. Een Russische partijgenoot vraagt daarin om inlichtingen over een vermist familielid. De briefkaart is te Pljoss, in het gouverne ment Kostrowa in de binnenlanden van Rusland dus den 23sten Augustus 1917 op de post gedaan en door de post-beamb- ten direct, alsof er geen oorlog was, ter verzending aangenomen. Haar bestem ming heeft zij echter eerst den 12en Ja nuari bereikt. De militaire en politieke f'eiding. Te Berlijn worden voortdurend bespre kingen gehouden tusschen den Duitschen leefeer, den kroonprins, den rijkskanselier, Hindenburg en Ludendorf en andere in vloedrijke personen op politiek en militair gebied. Bij de besprekingen over de Pruisische kiesrechthervorming- in de commissie van den Pruisischen Landdag verzetten de conservatieven zich h(fyig'tegen de nieuwe wet en kwam het tot een botsing tusschen den vice-president van het staatsministe- rie dr. Friedberg en een Poolsch afgevaar digde naar aanleiding van het Pruisisch regime in Polen. Frankrijk. Minister Pichon aan het woord. De minister van buitenlandsche zaken, Pichon, beantwoordde in de Kamer de in terpellaties betreffende de Fransche oor logspolitiek en wijdde o. a. uit over de re denen, welke leidden tot de weigering van passen aan de Fransche socialisten a-oor Rusland.. De Kamer nam ten slotte met groote meerderheid een motie-Augagneur aan, waarin vertrouwen in hot regeeringsbeleid wordt te kennen gegeven. Engeland. Een mijnramp. Zaterdagmorgen had eenontploffing plaats in een mijn te Ilalmer End, Noord- Staffordshire. Op het oogenblik der ont ploffing bevonden zich 247 arbeiders in de mijn. Er zijrr 100 man en enkele lijken bo- a-engebracht. Nog 140 man zijn in de gale rijen begraven. Er is weinig hoop hen te redden, aldus seint .Reuter". Italië. Oorlogsraad te Rome. De Fransche generaals Foch, Traylle en Goudricourt zijn te Rome aangekomen, teneinde deel te nemen aan een groote mi litaire conferentie. In de Februari-zitting van het Italiaan- sc.he parlement zal de regeering, naar de „Nepe Zuricher Ztg." weet mede te deelen, opnieuw het oorlogsdoèl van Italië uiteen zetten. Rusland. De heilige oorlog legen de bourgeoisie? Krylenko heeft een langen oproep uit gevaardigd, waarin hij de Russische repu bliek: der sovjets schildert als omringd door vijanden en den heiligen revolutionnairen oorlog tegen de Russische, de Duitsche, de Engelsche en de Fransche bourgeoisie overweegt. Hij verklaart, dat voor dit doel een nieuw leger gevormd moet worden en roept daarom alle regimenten, bataljons en com pagnieën op om dienst te nemen. De burgeroorlog, Oekrainsche troepen hebben Batsjmatsj in <heit gouvernement Tsernikof na hevigen strijd bezet. In bee lag genomen. De volkscommissarissen hebben besloten beslag te leggen op do I" >etiJof-fabrieken te Petrograd, daar deize te veel schulden hebben. Eveneens zijn geconfiskeerd de automobielen en werkplaatsen van de slaapwagen^maatschappij, daar het be stuur geweigerd heeft den arbeid voort te zetten. Spanje. Stakingen en onlusten. Geruchten melden, dat. te Valencia een algemeene staking zonder voorafgaande waarschuwing zou zijn uitgebroken als protest tegen de duurte. Uit Barcelona worden rumoerige manifestaties om dezelf de reden vermeld. Het theater werd met steenen gebombardeerd, de menigte drong de café's binnen, waar zij plunderde en de meubels vernielde. Tal van personen wer den gearresteerd en gewond. De algemeene staking zou Maandag uit breken. Uit andere steden meldt men ook beroering tengevolge van de duurte. De staat van beleg. De New-York Herald" verneemt uit Ma drid: De Spaansche ministerraad heeft in zijn zitting van Woensdag den staat van beleg over Spanje afgekondigd. De Matin" verneemt van de Spaansche grens, dat de troepen, bij de revolutionaire onlusten te Barcelona, betrouwbaar zijn gebleken. Het rechlstrcoksehe telegramver keer met Barcelona isverbroken. China. De pest. De correspondent van de .North China Daily News" meldt uit het centrum van het pestgebied: De pest breidt zich reeds over een afstand vdfe honderd mijlen uil. Reeds bereikte hij Tangoeanfoe en .den PekingHankon-spoorweg. Volgens den correspondent weigert de gouverneur van Soeigoean om preventieve maatregelen te nemen. Vereenigde Staten. Sneeuwstorm te Chicago. Chicago is van hef spoorwegverkeer af gesloten door een der hevigste sneeuwstor men die ooit hebben gewoed. Dienstplicht van neutralen. De Zwitsersche gezant trof met het de partement van Buitenlandsche Zaken een overeenkomst, krachtens welke Zwitser sche burgers, zelfs rij die in het leger der Vereenigde Staten dienen, niet verplicht frijn tot militairen dienst, indien zij door hun dijplomatiéken vertegenwoordiger hier tegen opkomen. Het departement van Buitenlandsche Zaken geeft te kennen dat d'eze regeling op a.lle neutralen toepasselijk: zal worden verklaard. Lansing en de oorlog. Lansing heeft aan een diner hulde ge bracht aan de geallieerde naties, over welke hij de volgende bewoordingen sprak: Groot-Britannië is vastberaden, Britan- nië, welks stoere soldaten in de loopgraven den dood glimlachend onder de oogen zien. Frankrijk is vol glorie; Frankrijk, welks millioenen dappere harten, een onoverko melijke borstwering voor de Duitsche furie zijn geweest. Italië is bezield van den roemrijken geest der oude Romeinen; rijn legers houden thans in de Venetiaansche vlakte en op de hergen in het Noorden de wacht over hun ouden schat. Canada, onze schitterende nabuur in het Noorden, heeft zonder morren zijn zonen en zijn goed aan de zaak der vrijheid ge schonken. Lansing voegde er bij, dat zijn voor naamste raad aan allen' was: Wij zetten dezen oorlog voort. Wij moeten ter Aville van de menschheid winnen en wij zullen wjnnen. De Vredesonderhandelingen Voortzetting der besprekingen. In den geest van de in de voltallige ver gadering genomen besluiten kwamen Don derdag de delegaties van Duitschland, Oosrtenrijk-Hongarije en Rusland bijeen om besprekiugen te voeren. Men kwam overeen dat de door de Rus sische delegatie op 27 November 1917 voor gestelde commissie ter bespreking van de politieke en territoriale quaesties zou wor den gevormd en dat parallel met de be sprekingen van deze commissie voorberei dende besprekingen zouden plaats hebben tusschen deskundige afzonderlijke delega ties over de regeling der economische en rechterlijke quaesties. Voorts werd overeengekomen, dat eerst genoemde commissie op Vrijdag met de be sprekingen zou beginnen. Van Duitsch- Oostenrijksch-Hongaarsche zijde werden in de commissie benoemd de voorzitters der heide delegaties, van elk een diplomatieke en militaire adjunct en elk twee secreta rissen. De Russische delegatie behield zich het besluit over het aantal der in de com missie op te nemen leden voor. De deelneming der Ukraine als zelfstan dige Staat werd algemeen goedgekeurd. Het kwam vervolgens tusschen generaal Hoffmann en Trotzky tot een vrij scherpe woordenwisseling over de quaestie der Russische revolutionaire propaganda in het Duitsche leger. Het te Petrograd verschijnende blad ,,Djen" verklaart, dat Kaledin door be middeling der Oekrainische delegatie, aan de onderhandelingen te Brest-Litowsk zou willen deelnemen. Oneenigheid bij de Entente? Naar aan het „Berl. Tageblatt" van de Zwitsersche grens wordt geseind, spreken de .Daily News" .en do .Daily Telegraph" in hunne uitgave van 5 dezer, die de cen suur heeft doorgelaten, van oneenigheden onder de Geallieerden met betrekking tot de vredesconferentie te Brest-Litofsk. Deze meeningsverschillen zouden eene gemeen schappelijke beantwoording van het Russi- sclve vredesvoorstel onmogelijk gemaakt hebben. Nederland en de Oorlog* 0p een mijn geloopen. Het Nederlandschc stoomschip „Caledo nia", van Mcthil naar Rotterdam, met steenkolen, is de Waterweg binnengeko men en rapporteert op een mijn geloopen te zijn. Een gat bevindt zich in het achter schip; toch bleef het schip nog drijven. De bemanning, die eerst in de booten was ge gaan, kon naar het schip terugkeeren, met uitzondering echter van een boot, waarin zich een stuurman met tAvce matrozen be vonden. De „Caledonia" heeft daarop de reis naar Rotterdam zonder assistentie volbracht. We hadden gisteren eon onderhoud met kaip. D. Roos, van het s.s. „Caledonia", van de firma W. Müller cn Co. De „Cale donia", een der oudste schepen van deze firma, groot 540 reg. ton, was op Zaterdag Januari van Mathal (Sdhotland) vertrok ken, geladen met steenkolen. Na ongeveer 'n week aan d<? Engelsche kust te zijn opga- houden, zette men de reis naar Hoek van Holland voort. Alles ging goed, tot Zater dagavond 10 uur* ongeveer 20 mijlen be westen Scheveningen plotseling een hevi ge ontploffing het geheele schip deed schud den en schokken en alles aan boord door een wierp. Een huizenhooge waterzuil werd door een der mannen gezien. De geheele bemanning, bestaande uit. achttien perso nen, was op dat oogenblik aan dek en ieder dacht, dat het schip zou zinken. De tweede stuurman en eenige matrozen zet ten onmiddellijk de werkboot uit en roei den wég. Ook de beide reddingbooten wer den uitgezet, doch toen spoedig bleek, dat geen onmiddellijk gevaar dreigde, besloten de overige leden der bemanning voorloopig aan boord te blijven. Het achterruim maakte water en onmid dellijk begon men met pompen. Inmiddels was van de werkboot niets meer te zien. Het was zeer donker en er woei een slerké noordwesten wind. De zes was vrij onts&uti- mig. Anderhalf uur is de „Caledonia" in de buurt gebleven om op de boot, waarin zich de drie mannen bevonden, te wachten. Toen deze echter niet kwam opdagen, be gon men zachtjes aan op te stoomen naa* Hoek van Holland, waar de „Caledonia**, om 3 uur arriveerde. Steeds pompende, kon het schip met eigen kracht opstoomen naar Rotterdam. De kapitein kon niet zeg gen of een mijn of een torpedo de oorzaak van het ongeluk is geweest. Hoe groot het gat in den romp is en waar zich dat pre cies bevindt, kan ook niet worden vastge steld, alvorens het schip in het dok is. Mo gelijk komt dan ook de oorzaak van dé ramp aan het licht. Inmiddels is bericht ontvangen, dat dd Averkboot met de drie leden der bemanning door een loodsboot is opgepikt en naait Hoek van Holland gebracht. Nader meldt men: De drie inzittenden van de binnengo» brachte boot van de „Caledonia" zijn té Hoek van Holland geland en maken hel goed. Ze zijn per trein naar Rotterdam a-ertrokken. De stoomreddingboot van Hoek a'an Holland, welke naar buiten vertrok* is in den Waterweg teruggekeerd. Bevriezen van vleesch'. De minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft verboden rund-, kaifs- o! schapenvleesch te bevriezen of op ceniger* lei andere wijze te conscrvceren. Ten bo* behoeve van het bevriezen of in bevroren staat houden van vleescth zullen met in gang van 15 Febr. 1918 geen kolen meer beschikbaar worden gesteld, In verband met deze beschikking raadt de minister hun die vleesch deden bevrie zen in hun eigen belang aan dal vleesch vóór den 15 Februari a.s in con sumptie te brengen. Spek bokking Het bestuur van de vereeniging Handels belangen te Scheveningen heeft een con ferentie gehad met minister Loudon, over den invoer van Zweedsche en Noorsche ha ring, waarvan de z.g. spekbokking wordb gemaakt. De minister beloofde zijn mede werking en zeidc zich daartoe in verbin ding te zullen stellen tuel den Zwcedsclten gezant. Paarden brood. De minister van Landbouw, Nijverheid cn Handel maakt bekend, dat de verkoop prijs van paardenbrood, te leveren door de bakkers, die daartoe door de Toewijzings commissie Aroor Veevoeder rijn in staat ge steld, is bepaald op f 18 per 100 K G., af fabriek, exclusief zak. Deze prijs geldt.voor de distributie van de maand Jan. 1918. Rijksbureau voor Manufac turen. De minister van Landbouw, Nijverheid en Handel maakt bekend dat het Rijksbu- reau voor Manufacturen is gevestigd Wil lemstraat 54 te 's-Gravenhage. Detailhandelaren in brand* Stoffen. Het bestuur van den Bond van Neder- landsche detailhandelaren in brandstoffen heeft minister Posthuma verzocht tegen a.s. Woensdag in audiëntie te worden ont vangen om Zijne Excellentie de verschil lende bezwaren uileen te zetten, aan de te genwoordige wijze van brandstoffen-distri butie verbonden. Kunstmest. De Kunstmest-cpmmiBsie rnaakt bekend: dat een aanvang zal worden gemaakt met de verdeeling der bestelde ammoniak super, ten behoeve van de bemesting voor den oogst 19171918 en wel tot ecne hoe veelheid van 50 pet. van iedere door haar goedgekeurde aanvrage; dat beschikbaar zal zijn ammoniak super 4x11 waarvan de prijs, door bestellers té betalen, is vastgesteld op f20 per 100 Kg., bruto voor netto, in zakken, v/ij uit schaal aan het pakhuis der fabriek waar de afle vering plaats vindt; dat tevens beschikbaar zullen zijn kleine FEUILLETON. 13 ..Ah, mijnheer spot? Herinnert gij u, dat gij de eer hadt, tot mijn arrestatie over .te gaan? Weet, mijn eerbiedwaardige vriend, dat niemand, gij evenmin als een ander, 'de hand op mij had kunnen leggen, indien oen veel grooter belang mij daartoe op het kritieke punt niet had overgehaald." ..Gij verbaast mij." „Een atouav keek mij aan, Ganimard, en ik had haar lief. Begrijpt gij alles wat er is in dit feit, aangekeken te worden door een vrouw, die men liefheeft? Om al het overige gaf ik niets, ik zweer liet u. En daarom ben ik hier." „Sedert zeer lang, veroorloof mij, dat op te merken." „Ik wilde eerst vergeten, 6pot er niet ineo; ik heb nog een heerlijke herinnering daaraan bewaardBovendien, ik ben «enigszins een zenuwlijder. Het leven is in £nze dagen zoo gejaagd! Men moet op ze kere oogenblikken een kuur van eenzaam heid en afzondering doen. Deze plaats is daarvoor uiterst ge^fliikt...^'- Ganimard „lachte met deze woorden, die hij als bluf beschouwde. „Ganimard", hernam Lupin, „wij heb ben vandaag Vrijdag. Woensdag a.s. kom ik bij u in de rue Pergölèse om vier uur in den namiddag, een sigaar "opsteken." „Arsenius Lupin, ik wacht u." Zij drukten elkaar als twee goede vrien den de hand en de oude politieman richtte zich naar de deur. „Ganimard!" Deze wendde zich om. „Wat is er?" „Ganimard, gij vergeet uw horloge." „Mijn horloge?" „Ja, het is bij ongeluk in mijn zak ver dwaald geraakt." Hij gaf het terug. „Vergeef mij... een slechte gewoonte... Maar er is geen reden, dat ik uw horloge neem, wijl zij het mijne hebben afgeno men... Bovendien, heb ik daar een chrono meter, waaroArer ik mij niet heb te bekla gen en die a'oldoende is in mijn behoefte..." Hij haalde uit de lade een groot gouden horloge, versierd met een zwaren gouden ketting. „En uit wiens zak komt die?" vroeg Ganimard. „Arsenius Lupin bekeek onverschillig de initialen. „J. B... Wie kan dat a'oor den drommel ook weer zijn?... O ja, ik herinner het mij. Jules Bovier, mijn rechter vari instructie, een charmante kerel De ontsnapping van Arsenius Lupin. Op het oogenblik, dat Arsenius Lupin zijn maal geëindigd had, en uit zijn zak een mooie sigaar met 'n gouden bandje haalde en die met welbehagen beschouw de, werd de deur der cel geopend. Hij had slechts den tijd, de sigaar in de lade te wei-pen, en zich van de tafel te verwijde ren. De bewaker trad binnen, het was het uur voor de wandeling. „Ik wachtte u, mijn goede vriend", riep Lupin steeds goed geluimd uit. Zij verlieten samen de cel. Zij waren nauwelijks in de gang verdwenen, toen twee mannen de cel binnentraden en een nauwkeurig onderzoek begonnen in te stellen. De een Avas de inspecteur Dienzy, de andere inspecteur Folenfant. Men wilde er een einde aan maken. Er was geen twijfel aari: Arsenius Lupin hield betrekkingen met de buitenwereld. Den vorigen avond nog publiceerde het „Grand Journal" deze regels, geadresseerd aan den rechtzakcn-redacteyir: „Mijnheer. „In een dezer dagen verschenen artikel in uw blad hebt gij u over mij uitgedrukt in termen, die door niets gerechtvaardigd worden. Eenige dagen voor het begin van mijn proces zal ik u daarover rekenschap a'ragen. Met eerbiedige groeten, ARSENIUS LUPIN."- Het schrift was dat van Arsenius Lupin. Dus hij verzond brieven en ontving brie ven. Het was dus zeker, dat hij deze, op 'zoo brutale wijze aangekondigde ontsnap ping voorbereidde. De toestand werd onhoudbaar: In over eenstemming met den rechter van onder zoek begaf de chef van den veiligheids dienst, Dudouis, zich naar de Santé, om den directeur der gevangenis de maatre gelen uiteen te zetten, die genomen moes ten worden. Bij zijn aankomst zond hij twee van zijn mannen naar de cel van den gevangene. Zij haalden het bed af, zetten de geheele cel overhoop, maar ontdekten niets. Zij wilden hun onderzoekingen staken, toen de waker toesnelde en hun zei; „De Iade... kijk in de lade... Toen ik* binnentrad, scheen het mij toe, dat hij dé lade dicht schoof." Zij keken in de lade en Dieuzy riep; „Ditmaal hebben wij hem!" Folenfant hield hem tegen: „Halt, m'n jongen, de chef zelf zal hél onderzoek doen." „Maar die fijne luxe sigaar „Laat die Havana cn waarschuw den chef." Twee minuten later onderzocht Dudouié in eigen persoon de lade. Hij vond aller eerst een reeks krantenartikel», uit dé „Argus de la Presse" geknipt, die betrek king hadden op Lupin, verder een tabak» zak. een pijp, papiar en eindelijk twCd bóektfx Hij las (h. tttelA fcel ww» ..>ereerinf der helden", van Carlyle, een Engelsché editie, 'n praohtig en kimetw>l ingebondék boek „Manuell d'Epicète". Het doorblad» rend, zag hij, dat alle bladzijden ondé» streept of bijgeschreven waren. Waren dttt overeengekomen teekenen. of wel A&ntft» keningen bij het lezen door den leaer'fg» maakt? „Wij zullen dat later op ons gemak wel een3 zien", zei Dudouis. (Wordt vervolgdj

Leidsche Courant | 1918 | | pagina 1