rvon. Uit de Omgeving Advertentiën. Boerenleenbank o w n Groote VISGschalslag Gemeentelijke Aankondigingen. Wassoorten. De Burgemeester der Gemeente Leiden brengt ter algemeene kennis, dat ingevolge artikel 5 der Distributiewet 191G een ieder 'die zuiver gee! bijenwas ruw bijenwas gebleekt bijenwas candalilawas carnaubewasafval fiberwas japsnwas bijenwasafvas ccntanwas ozokerit cere&ine en stearine anders dan voor gebruik voor hemzelf of zijn gezin in voorraad heeft, gehouden is uiterlijk 20 dezer 12 uur s middags aan den Burgemeester der Gemeente, waar de.ze Kaassoorten zich bevinden, opgave te doen vari_.de hoeveelheid en den aard der partijen, welke hij in voorraad heeft. De bedoelde opgaven moeten worden gedaan d'oor degenen, die deze wassoorten onder zich lrebhen, onverschillig of bij al 'dan niet eigenaar daarvan zijn. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester van Leiden. de Kanter; 7. Mr. P. Rink; 8. J. H. W. Th. Reimiers; 9. A. Roodhuyzen; '10. Mr. R. J. H. Patijn; 11. Mr. D. Foik; 12. Mr. M. M. Schim van der Loeff; 13. J. E. W. Ebbinga; J, Bei jen; 15. Jhr. R. R. L. de Muralt; 16. Mr. H. Smeenge; 17. Mr. Th. H. de Meester; 18. J. W. IJzerman; 19. Prof. Mr. J. A. van Hamel; 20. J. C. Jansen. Schco! vergaderingen. Door de Raadsleden mr. v. d. Eist en Sijtsma is bij den Raad ingediend een voorstel tot instelling van de z.g. ver plichte schoolvergaderingen. Dit instituut heeft ten doel een nau were aaneensluiting en samenwerking te verkrijgen tussehen hoofden en on derwijzers bij de openbare lagere scholen. Bijde j.l. bcgrootings-debatten is daar reeds vanuit den Raad op aange drongen. De voorzitter zeide toen, dat een dergelijk voorstel niet te verwachten is van B. én W., gezien de verwerping van zoodanig voorstel enkele jaren ge leden. De voorstellers dienen nu zelf zulk een voorstel in. Dec en morgen liep een paard, gespan nen voor een trekschuit, op de Jan van Goyenkade langs den waterkant. Het armé beest gleed uit, kwam te 'vallen, en tuimel de i'n liet water. Gelukkig zwom. het naar 'de overzijde, d'e Schelpenkade. Hier werd (het dier door voorbijgangers met touwen 'op den wal getrokken. ALPHEN. R.-K. Kiesvereeniging. In verband met 'de komende herstemming voor den ge meenteraad vergaderde gisteravond in de St. Jozef zaal ten vierde male onzé R.-K. Kiesvexeeniging .Recht en Orde". Op de gebruikelijke wijze opende de voorzitter, de lieer Vlasman, de {bijeenkomst, welke ten doel had, de R.-K. kiezers voor te lich ten omtrent hun aan te nemen houding bij de herstemming. De voorzitter gaf zijn tevredenheid te kennen, over den afloop der eerste ver kiezing, daarbij in loffelijke herinnering brengende, de verleende hulp der twee andere rechtsche .partijen. Doch geheel vol daan was spr. niet; onze twee R.-K. can didates! Ranke en Knape ontbreken nog, en zullen Donderdag a.s. in herstemming komen. Spr. wekt daarom alle R.-K. kie zers bp, om Donderdag als één man hun «tem uit te brengen o.p 'deze beide candi- daten. De medewerking odder de aanwezigen wordt voorts verzocht, om ook andere niet aanwezigen hiertoe aan te sporen. Het bestuur brengt vervolgens een woord van dank aan de propagandisten voor hun krachtig verleende hulp bij de gehouden verkiezingen, en verzocht ook voor de her stemming hun aller medewerking. Ook de heer Veltman constateert niet genoegen, dat ter vergadering een goede propagandageost heerschte; doch 't zijn steeds woorden, en van daden bespeurt sprt, vooral op den dag der verkiezing, steeds weinig. Hij spreekt daarom het ver trouwen uit, dat zich voor de a.s. herstem ming- een macht van propagandisten zal beschikbaar stellen. De voorzitter sluit hierna niet den Chris- t(dijken groet dovergadering. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tifinhauw. Enkele tuinders hebben van de Vereeniging Groenten-Centrale ver gunning gekregen, de gele kool van hun tuinen, die als misgewas was te be schouwen, voor drogerij ie veilen. Hier door komt van de opbrengst, toch nog iets terecht. LANGEftAAR. „De Hanze". Gisteravond vergader den hier, onder.,voorloopig voorzitterschap van den heer Akerboom, de R. K. krui deniers van Ter Aar, ter oprichting van een vakgilde van ,,De Hanze" voor Ter Aar en omstreken. De concept-statuten en huis houdelijk reglement werden bespreken en Bullen ter goedkeuring worden opgezonden. De heffing der contributie en -verkiezing van een definitief bestuur werden uitge- feteld: tot de volgende vergadering, die zal gehouden worden omstreeks half Januari. eissE. Retraite. Van Zaterdag tot gister avond, is de eerste van de vijf groepen rttraitantent welke dezen winter van hier. een gesloten retraite zullen houden, op retraite geweest. NIEUWKOOP. Gemeenteraad. De Gemeenteraad ie bijeengeroepen op Vrijdag a.s., des voorm. 10 uur. NQORDW IJKER HOUT. Gemeenteraad. Donderdag a.s., v.m. 11 uur, vergadert de Raad dezer gemeente. ROELOFARENOSVEEN. De veilingen. Zoolang de veilingen hier hebben 'bestaan, zijn ize nog niet tot zoolang in 't najaar werkzaam geweest. In het begin Mei aangevangen, as er tot nu tot nog wekelijks veiling kunnen ge houden wonden en het laat zich aanzien, dat tengevolge van de aangegeven teelt- regeling. een volgend jaar de aanvoer van allerhande artikelen grooter zal zijn. In het seizoeift toch geeft het peulen, doppers, boonen en augurken bijna zionder meer', (jn het zal niet zoo gemakkelijk gaan ook eenheid in die bijgewassen te krijgen, want men staat feitelijk voor iets nieuws. Wat het meeste geschikt, het meest gevend en het best groeiend artikel kan zijn, zal elke tuinder maar eens moeten overwegen. Mogelijk worden op tuindersvergadermgen besprekingen gehouden over een te volgen richting voor die bijgewassen. Ontwikkelingscursus. Door den Wei- Eer w. heer Boonekamp werd Deze bijeen komst weider. geleid. Z.Eerw. gaf nog een algemeene beschouwing over het reeds be handelde ep kwam hu aan heti derde stel sel tot oplossing der sociale kwestie, Let „so'lidarisme", het Katholieke stelsel, de organische staatsopvatting, de Christelijke democratie, de grondwet daarvan; d'e ver schillende encyclieken van Paus Leo XIII en de instructies van Paus Piuö X z.g. In de volgende cursussen Bal uitvoerig, behandeld worden wat voor ons, Katho lieken, van het grootste belang i9 en wel ken weg wij hebben te volgen, zoodat de a.s. bijeenkomsten wel de belangrijkste be loven te worden. Met het oog op de a.s. feestdagen en door het bezet zijn van de zaal, kan de volgende cursus nog niet wor den vastgesteld; evenwel zal tijdig publi catie op de gewone wijze geschieden. Evenals gewoonlijk waren ongeveer 150 hoorders aanwezig en werd de eerw. spr. luide toegejuicht bij het einde van zijn verhandeling. VOORSCHOTEN. Brandstoffen. Verleden week werd ons in ,,De Leidsche Courantbekend gemaakt, dat de tweede distributie van brandstoffen zou plaats .hebben. Maandag j.l. hield de sub-commissie alhier zitting in het Raad huis. Allen werden uitgenoodigd hun legi- timatiékaart mede te brengen, waarvoor men een brandstoffenkaart met bons terug ontving. De bevolking was verheugd, en geen wonder! Immers, de -4 brandstoffen- eenheden üjjn reeds hij zeer velen ver bruikt. Doch wie beschrijft onze verbazing, daar zeer vele brandstoffenkaarten nog niet wa- ran aangekomen, en wel ruim 300 stuks, omdat ze nog niet klaar waren! Dit is be slist een zéér groote fout van de Brand- st'Offencommissie „District Leiden' en geeft aanleiding "tot begrijpelijke ontevre denheid onder de burgerij. Wanneer men met groote letters in de courant eene distributie bekend maakt, moet men ook zorgen dat de geheele ge meente hare bons ontvangt, en dat niet de één bevoorrecht wordt boven den ander. De meeste last ondervinden voorzeker wel de besturen der verschillende coöpera- tie's, bij welke de deur wofdt platgeloopen om te vragen: „Zijn' de Bons al gekomen?" en het antwoord is steeds hetzelfde: „Nog niet, want ice waren nbg niet klaar. En onderwijl zitten velen in de koude. I-Iedenrniddag vertelde zelfs eene moeder, dat hare 2 kleine kinderen weenden van de koude en dat terwijl het. toch anders kon'! Het is te hopen, dat de Brandstof- fencommissie zorgt, dat dit euvel niet meer voorkome en iedereen gelijkelijk behan deld wordt. IJsclub. Gisteravond vergaderde in Hotel „Deurloo" de IJsclub „Allemans- geest". De opkomst was zeer gering. De voorzitter, de heer E. Vernêde, opende dé vergadering, waarna de secretaris, de heer A. J. Turion, de notulen der vo rige vergadering en het jaarverslag las, dat onder dankzegging werd goedgekeurd'. De heer I. Romein deed mededeeling om trent de financiën, waaruit bleek, dat de ontvangsten hadden bedragen f 768.48^ en de uitgaven in 19161917 f 734.79, en de rekening aldus sloot met een batig saldo van f 33.G91&- De drie aftredende bestuurs leden, de heeren C. G. Breukink, W. Meijer en G. A. Niersman, werden met algemeene stemmen herkozen. Hierna bracht de heer S. de Groen het jaarverslag uit van de 25e algemeene vergadering te s-Gravenhage gehouden, waaruit blijkt dat eene verzeke ring is tot stand gekomen, waarbij de werklieden in dienst van de lijsviereenigin- gen bij een eventueel ongeval recht hebben op uitkeering. Bij acclamatie werd de heer S. de Groen herbenoemd tot afgevaardigde naar de volgende algemeene vergadering. Daarna deelde de voorzitter de vergadering mede, dat een schrijven was ingekomen van mevr. Van Kol, waarin zij haar be klag te kennen gaf over het beschadigen van haar overpad, weshalve zij het bestuur verzoekt hiertegen maatregelen te -willen nemen. Adressant wil in deze het bestuur ook wel tegemoet komen. Hieraan zal door het bestuur worden voldaan. Schilöei'sactie. Door de schildersgezel len is een verzoekschrift gericht aan de schilderspatroons alhier om het uurloon voor de schildersgezellen te brengen op f 0.32 per uur en mede uitbetaling van het loon op Christelijke feestdagen. WARMOND. —Gemeenteraad. De Raadsvergadering, die morgen zou plaats hebben, is uit gesteld tot Maandag a.s. NCORDWIJK. Ned. R. K. Volksbond. In de zaal van de Erven C. Gordijn hield de afd. Noord- wijk van den R. K. Volksbond een flink bezpehte vergadering onder leiding* van den voorzitter, den heer H. Buijze. Na opening met gebed en goedkeuring der notulen,, doet de voorzitter eenige me- dedeelingen over de Centrale Raadsverga dering, door spr. bijgewoond, aangaande de benoeming van' een secretaris van den arbeid, en richt naar aanleiding van het gesprokene op die vergadering een aan sporing tot de leden om lid te worden van de R. K. Kiesvereeniging. Hierna deelde de voorzitter mede, dat het Kerstboomfeest voor de kinderen der leden den 2en Kerstdag zal worden gevierd en dat zich hiervoor 200 kinderen hebben op gegeven. De verdere regeling werd aan het Kerstboom-comité overgelaten. Omtrent het lustrumfeest wordt mede gedeeld, dat het in Januari zal worden ge vierd, o. a. met een triduum en dat de le den een gedrukt programma zullen ont vangen. Spr. verzocht, de volle medewer king van allen om het feest te doen slagen. Twaalf personen hadden zich voor het lidmaatschap opgegeven. De aanwezige nieuwe leden werden door den 'voorzitter geïnstalleerd. In de vacature-H. de Wolf (secretaris) werd bij meerderheid van stammen tot be stuurslid gekozen de heer L. v. d. Meer. Naar aanleiding van een circulaire van het R. K. Vakbureau, wees de voorzitter nogmaals op de groote noodzakelijkheid om lid te worden van de R.-K. Kiesver eeniging. In de commissie voor regeling van distri butiezaken wei-den benoemd de heeren T. Droog, L. A. Vink en J. Koelewijn. Bij de rondvraag, waarbij nog verschil lende zaken ter sprake kwamen, werd nog medegedeeld, dat in een volgende vergade ring een eerw. spreker het stelsel der Even redige Vertegenwoordiging zal uiteenzet ten. Hierna kreeg het woord de Eerw. advi seur, kapelaan F. van Leeuwen, die een interessante lezing hield over: ,,Dr. Schaep- man; gijn leven en zijn werken' Plaats ruimte belet ons een uitvoerig verslag te geven van deze doorwrochte en hoogst boeiende lezing, die dan ook werd aange hoord door een aantal niet-leden. De Eerw. spreker behandelde achter eenvolgens de jeugd, de opleiding en het openbaar le- Yieai van dr. Schaepman en beschouwde hem als hoogleeraar, als dichter, als redenaar en als staatsman. Wij moeten ons bepalen bij den indruk, dien de woorden van den Eerw. preker blijkbaar op de vergadering maakten, en wij durven beweren, dat Z.E. er in geslaagd is om de vereering en het enthousiame, die Z.Ew. voor den grooten Doctor in zijn hart voelt gloeien, over te storten in de harten zijner toehoorders. Na een dankwoord van den voorzitter werd de vergadering gesloten niet. gebed. Roomsche Agenda. DONDERDAG. Leiden. 8.30 uur, verga dering Ned. R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkel bedienden,(afd. Leiden, gebouw Prediker'J anvossensteeg. DONDERDAG. L i 9 s e, 7 uur, vergade ring R.-K. Kiesvereeniging in het Bondsgebouw. Spreker de de heer -A. J. Oostdam, uit VRIJDAG. Zo eterwoud e, 7 uur, café Decker, vergadering. Doel: op richting R.-K. Vereeniging van het Groene Kruis. Aeademiemeuws. LEIDEN. Geslaagd voor den Ned.- Ind. administr. dienst de heeren J. M. W. Ochsendorff (Den Haag), F. Steen beek (Den Haag) en A. L. van Aanholt (Hilversum); doctoraal examen Neder), jletterkunde me). A. M. G, Langezaal (Leiden). SPORT. Zeil-, roei- en mdor-sportverceniginfi „Oe Kaag". H. M. de Koningin heett bovenge noemde vereeniging het praedicaai „Koninklijke" verleend, zoodat deze vereeniging zich voortaan noemen mag „Koninklijke Zeil- Roei- en Motorsport- vereeniging De Kaag". De Koninklijke Zeil- Roei- en Motor- sportvereeniging „De Kaag" houdt een algemeene ledenvergadering Zondag a.s. in Hotel Witte Brug te 's-Graven- hage (Scheveningen). De agenda vermeldt; Notulen. Inge komen stukken. Mededeelingen van het'bestuur. Vergunning tot aankoop Herrem. Voorlegging ivan de plannen tot uitbreiding van de jachthaven, toe gelicht met uitvoerige teekeningen. Organisatie van een „Kaagweek in de zomermaanden, voor het houden van verschillende wedstrijden en feeslelijk heden. Wat verder Ier tafel zal worden gebracht. Uit de Pers. Dal mag nlel, omdat zoodoende een groot algemeen belang wordt geschaad. Er moet geld worden gevonden om aan de onderwijzers en dan aan de bijzondere zoo goed als aan de openbare een jaarwedde te verzekeren, waarvan zij, met hun gezin, in hun stand bescheiden men kan elk denkbeeld van ver kwisting gerust op zij zetten kunnen leven. Zoolang d,it niet gebeurt, schiet het land op zeer wezenlijke wjjze in een van zijn groote plichten te kort. Onbegrijpelijk moet het heetem dat zelfs staatslieden dit niet schij nen in te zien. Laatste berichten. De Onderwijzers-salarissen. Aan een plei'dooi in Het. II u i s gezin voor de verhooging der onder- wijzerssalarisserr ontleenen wij het vol gende: Maar de toestand der onderwij zers is dan ook nijpend van zorg. Indien men zich rekenschap gaf van het feit, dat onderwijzers in dagelijksche geldzorgen, bij alle plichtsbetrachting waartoe zij zich willen dWingen, niet opgewekt hun taak kunnen vervullen, dan zou men den ongelukkigen toestand geen dag langer laten voortbestaan. Het onderwijs lijdt schade en moet schade lijden. Bommen op Sas van Gent. Vannacht tussehen half „twaalf en 12 uur Kijn uit een vliegtuig bommen geworpen op Sas van Gent. Twee zijn neergekomen bij de groentendrogerij van Canisvliet, een kwam neer bij de coöperatieve suikerfa briek, en een bij de suikerfabriek van den heer Malotaux. Er is geen schade aange richt. Alle drie fabrieken waren verlicht. Financieeie Berichten. 2i/2 Cert. Nederland 8 n 5 Obl. 5 o/Q n Ned.-Indie 5 Amsterdam 5 Rotterdam 5 Haarlem 41/2 Leiden 1914/17 4 0/0 1911 3 0/0 1896 5 Oostenrijk 1868 4 o/0 n Jan.-Juli. 41/9 Iwang Dombr. Sp.'Sl 5 o/0 Nicolai Spoor 67/69. 4 o/0 Rusl. 6de era. '94 3 o/0 Gr. Russ. Sp. '80 5 Mexico le, 2e, 3e, 4e Serie Gew. aand. Peru. Pref. Peru Gecons. Holl. Petrol. Koninkl. Petrol. Orion Petrol._ Amaterd. Deli Amsterd. Lang. Katgew idem pref. Deli Batavia. Deli Cultuur. Deli-Mij. Medan Tabak Rotterdam Deli Senembah Amsterdam Rubber Deli Batavia Rubber Ned er 1. Rubber Serbad jadi Sum. Rubber Holl. Amerika lijn aand. idem cert. Kon. Holl. Lloyd Kon. Ned. Stoomboot. Kon. Paketvaart Rotterdam. Lloyd Stoomv. Mij. Nederland Ned. Scheepv. Unie Stoomv. Mij. Oostzee Vrachtv. Mij. Bothnia. Holl. IJ'/.. Sp. Mij. aand. Ned. Staatssp. Mij. Amer. Hide Leather Arner. Smelting «fc Ref. Anaconda copper Atch. Topeka Car. Foundry Central Leather Denver <fc Rio Erie Kans. City South, com idem prei Marine Comm. idem pref. idem a!-'g. cert, .Missouri K. T. Mexican ...at. 2e pref. Pittsburgh Coal. Southern Railway Steel corp. Union Pacific United Cigar. Maxwell aand. idem incomeb. idem restant bew Koers van bet geld Prolongatie 4 pCt. Russen en Oostenrijkers vast. Wissel noteeringen (Amsterdam). Leo Ruijgroe. Beurs. ourant. V.K. O.K. 59Vi6 591/g 695/a 701/2 1003/8 IOO1/2 993/s 99% 103I/4 1031/g 1031/a 1033/4 1033/4 993/4 - 993/4 941/2 793/4 42 43 421/a 441/2 80 82 30 82 28V8 265/s 27 ?V2 75/S 295/8 30 221 2231/. 5591/2 5613/4 861/0 8S 2191/2 217 2393/4 262i/2 262% 448i/2 445 189 5301/2 527 224 220 2793/4 27X1 587 585 236 236 1711/4 .181 180 319 422 4341/2 394i/2 402 1973/4 196 2691/4 2941/2 296 2613/g 263 2603/4 2571/2 257 450 340 92 92 92 92 501/a 50% 7715/1C 78 129Vi6 1281/2 89 89 643/8 05 721/4 93/16 93/4 18% 18% 131/16 18 50»/iC 50% 261/2 26% 941/2 951/2 83 5 5 8%6 81/4 368/4 23 281/4 883/4 891/4 1171/4 38%6 335/* 84 433/4 44, 911/8 Faillissementen. Zicht. Londen Parijs Berlijn Zwitserland Ween en Kopenhagen Stockholm f 11.06 40.75 42.05 53.45 78.— Burgerlijke Stand. Udige sproken: C. F. G. Eijkelen, aannemer, Den H-aa#; cur. mr. J. W..'de Ranter. B. J. Merfk&ns, pen Haag; cur. mr. J. M. van Stipffiaan Luascius. Z. G. van der Toorn, te Oegstgeest; cur. mr. H. W. C. J. de Jong. Opgeheven: M. O. van den Heul Jr., Den Haag1. Marktberichten KATWIJK a/d KIJK., lSDec. Veiling de' Tuinbouwv. „Katwijk en Omstreken". Peen 100 bos, f 3.50, Bloemkool 1 kw. f5,25f0,00» dito voor éxport f f per 1Ö0» Uien per 100 K.G. f .00Breekpeen f2,40,0dito voor export f0 per 100 K.G. Witte kool per 1000 K.G. f41—00, dito voor export fRoode kooI per 1000 K.G. f 60 70, dito voor export f Gele kool per 1000 K.G. f60.70,dito voor export f HAZERSWOUDE, IS Dec. H. E. Veiling- 391 kipeieren f 19.5520,50 per lOOstuks. VOORSCHOTEN, 18 Dcc. Vrjjc veiling. 121 kipeieren, f19,0520,per 100 stuks, 00 eendeneieren,—prijs p. 100 stuks f 12 konijnen, per stuk f 0,90-f2,40, 0 hanen per stuk f 0,00-0, 0 kippen p. st. f 0.00—0,00, 0 duiven, p. st. f 0,0,roode kool, per 100 stuk f 3.00—5,spruitkool, per ben f0,30—0,00, wortelen, per bos 0—0 ct., kroten, per bos 00 ct., Bloemkool f 00, f0,— per 100 stuks, Boerenkool fl,0010, per 100 stuks, Savooye kool, per 100 st. f 4, Andijvie per 100 stuks f 0.00-0.Witte kool p. 100 stuk f 3,Peeren p. K.G. 16 c. Appelen f'0,f0,per K.G. WOERDEN, 19 Dec. Kaas. Heden aan- gevoerd 88 partijen, waarvan verkocht partijen, Goudsche f 6567.00, mindere kwaliteit f 6869.50, Rijksmerk f 7071.50 Handel traag. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 19 Dec. 1917, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand: onder 775.0 midden Duitschlami. Laagste barometerstand: 746.6 Haparanda. Verwachting tot den avond van 20 Dec. Zwakke tot matige, later wellicht toene mende wind uit Zuidelijke richtingen, toene mende bewolking, aanvankelijk weinig of geen neerslag, lichte tot matige vorst, later lichte dooi, vooral in het Westen. Temperatuur hedenmiddag 4 uur, 29 gr. Fahrenheit. 20 Dec. Zon op 7.55, Zon onder 4.Licht op 5, 20 Dec. Hoogste waterstand in Katwijk 6.48 LISSE. G e b 0 r e n> Maria Francisca, d. van N. van der Ploeg en G. van der Plas. Petrus z. van L. Onderwater en G. Baak. Teunis z. van P. Luik en D. Kaptein. Margarelha Maria, d. van J. P. Wes- sels en G .M. Faas. Maria Cornelia d. van A. van der Vlugt en C. Zand bergen. Lambertus z. van H. Groen e- we'gén en E. II. Rensman. Gerrit, z. van II. Buitenhuis en J. Kruithoed. Getrouwd: J. Daudeij en J. Scholte. Overleden: A. H. van der Poll, 8 m TER-AAR. Geboren: zoon van "Vuijk en Heemskerk. Overleden: A. van Lammeren. 9 m. A. Vuijk wedr. van N. Ilarlog. 87 Wegens Huwelyk der tegen woordige, voor direct gevraagd een R.K. Huishoudster, in een werkmansgezin met 5 kinderen, waarvan de jongste 10 jaar is, wonende tussehen Haarlem en Leiden. Brieven onder No. 5127 bureau van dit Blad. Gevraagd een aankomend Rljwielrepeatöui' bij G. VAN DEN BERG, Al phen. 5029 Pepermunt- en Suikerwerker. Groote fabriek, Cen trum des Lauds, wordt GEVRAAGD een volkomen op de hoogte met het fabriceeren van pepermunt (deeg en com primé), goed kunnende omgaan met steek en comprimeermachines. Alleen eerste klas vak lieden gelieven te reflec- teeren met opgaaf van tegenwoordige werkkring en verlangd salaris. Geheimhouding ver zekerd. Brieven onder No. 5138 aan het bureau v. d. blad Vermist: een schaap van de kerk bij de Wed. C. J: OMTZIGT, te Leimuiden. 5132 TE KOOP: 8 vette Varkens, gewicht 100 K.G., bij P. HOUGEVEEN, Landbouwer, Oud-Ade bij Leiden. 5139 LEIBSCHENDAH. De Boerenleenbank zal gesloten sijn van Kerst mis tot 2 Jan. a.s. 'Namens het Bestuur: A. M. J. SMEELEN, 5136 Kassier. C CO n o O O "o> 0 O Q. O 0 0 C c O op Donderdagavond 7 nnr in café DECKERS te Zoeterwoude van een le kwaliteit vet Rund prima rook- en pekelstulcken en vet. L. DOLLE. 5145

Leidsche Courant | 1917 | | pagina 5