Uit de Ooigeviiig Stadstram, jfp, het oog op de buitengewone stijging r kolenprijzen. en de daarmede samen- ogende stijging van het bedrag, dat de aatschappij aan de Stedelijke Electrici- ilsfabriek voor electriscben stroom moet (alen, verzoekt de Directie B. en W. te Hen bevorderen, dat de twee rittenkaar- n tijdelijk afgeschaft mogen worden. \angezien B. en W. het verzoek der aatschappij billijk voorkomt en ook in rschillende andere gemeenten tot ver ding van de vrachtprijzen met het oog i de hooge kolenprijzen. is besloten, ge- A B. en W. den Raad, onder verwijzing iar het* schrijven der Directie, in overwe lf goed te keuren, dat in afwijking van [I bepaalde in de concessie de twee ritten- tarten tijdelijk tot wederopcseggens wor- '11 afgeschaft. (Enkele reis zal dan kosten retour 15 et.) De Centrale Keuken Ia de Raadsvergadering van 4 Septem- d' 1917 werd op voorstel van B. en W. sloten tot oprichting van een Centrale daken van gemeentewege en voor dit doel en blanco-credict aan hun College ver- send. Overeenkomstig de spoedig daarna oor den Directeur van Gemeentewerken emackte plannen is thans voor dit doel houten gebouw op het terrein .van het Ipenbaar Slachthuis verrezen en zijn aarin de noodige installaties aangebracht, iodat de inrichting op 19 December in ge- ruik zal kunnen worden genomen. Ofschoon aan B. en W. nog geen gede- ailleerd overzicht van de kosten van stickl ing en exploitatie is verstrekt, kan reeds ;ezegd worden, dat deze aeer belangrijke lifers van de gemeentelijke geldmiddelen uilen vorderen. Evenmin- als elders ge- ehiedt, kan er toch ook hier sprake van lijn om de exploitatiekosten, voor zoover leze brandstoffen, bezoldiging van perso neel, uitgaven voor distributie, enz. betref- en, geheel of ten dec-le op den prijs van iel verstrekte eten te verhalen, aangezien ieze daardoor zoo hoog zou worden, dat de Keuken buiten het bereik bleef van die klassen onzer burgerij, waarvoor zij in de eerste plaats is bestemd. De twee doelein den, welke bii de oprichting eener Centrale Keuken vooropstaan, n.l. de besparing op brandstoffen en het voorkomen van onder voeding bij de heerschende voedsel- schaarschte, zouden zoodoende beide wor den gemist. Zelfs gelooven B. en W, dat in dit op zicht nog een stap verder tzal moeten wor den gedaan, teneinde het meest mogelijke" nut van deze instelling voor de plaatselijke gemeenschap te trekken. De Commissie voor de Volksvoeding meent den kostprijs van één Liter tocbc.«s»..d eten van een voe- 'dnigwaarde, als haar gewenscht voorkomt - en in dit opzicht zouden wij niet gaarne op hare na raadpleging van deskundigen verkregen inzichten, willeir afdingen thans te moeten stellen op 14 cent, waarbij daarop vestigen, wij nogmaals de aan dacht met niets anders dan met de in- gediënten van liet eten is rekening gehou den. Ook al neemt, men nu in aanmerking, dat in gezinnen met. feleine kinderen voor een zeer voldoend middagmaal geen liter- portie per hoofd noodig is, toch staat Wel vast, dat deze prijs voor een groot deel der bevolking ie hoog aal zijn. B. en W. hebben zich de te treffen rege ling aldus gedacht, dat aan gezinnen, waarvan het inkomen minder is clan f 900, het eten verstrekt wordt tegen 10 cent per portie, doordat, voor dejeden dezer gezin nen, voor zoover er om gevraagd wordt,, rabat kaart en met daaraan bevestigde bons fer waarde van f 0.04 ter beschikking wor den gesteld, zoodat een zoodanige bon be nevens fO.10 recht zal geven op een liter portie van f 0.14. Een eenvoudige controle, van het inkomen van den aanvrager aal hier kunnen volstaan. Daarnaast zullen echter in gevallen van bepaalde noodzake lijkheid, welke niet dan na behoorlijk per- soonijk onderzoek mag worden aangeno men, rabatkaarten kunnen worden ver strekt, welke gelegenheid geven porties te gen 5 cent of geheel gratis te betrekken, zoodat de daaraan bevestigde bons een waarde vertegenwoordigen van opd.erschei- denlij k f 0.09 en f 0.14. In beginsel waren dergelijke kaarten slechts te verstrekken aan personen, die niet zijn aangeslagen in de plaatselijke directe belasting, al zullen in bijzondere gevallen uitzonderingen toe gelaten moeten kunnen worden. Voor het geval de Raad zich hiermede kan vereenigen, hebben B. en W. zich Ier wille van een spoedige uitvoering be reids in verbinding gesteld met het plaatse lijk Steuncomité en dit bereid gevonden zich met de uitreiking van de beide soorten van rabatkaarten te belasten. De bedoeling- zou dan zijn de aanvragen zoo spoedig mogelijk na Kerstmis in ontvangst te ne- -iiien en het stelsel in het. begin van Januari, vermoedelijk Maandag 7 Januari, in wer king te doen treden. Het voorstel van B. en W. strekt derlial- ve.om in overweging te, geven den norma len prijs van het door de Centrale Keuken té verstrekkeneten te stellen -op 14 cents per liter-portie; dien prijs voor gezinnen, waarvan het in komen lager is dan f900, te stellen op 10 cents en wel -cloor het beschikbaar stellen van rabatkaarten mePbons ter waarde van f0.04 voor de leden dezer gezinnen, voor zoover cij zich daartoe aanmelden; rabatkaarten met bons ter waarde van f0.09 en f 0.14 beschikbaar te stellen voor hen, die daarvoor na onderzoek, als -boven bedoeld, in aanmerking blijken te komen; voor het vermelde doel een voorlöopig credi.et van f 12000 ter beschikking te stel len, te voldoen uit den dienst 1913, en de verdere uitvoering dezer geheele zaak over te laten aan B. en W., dat daarbij, waar noodig, overleg zal plegen met de Com missie voor de Volksvoeding en het plaatse lijk Steuncomité. Duurtetoeslag. B. en W. stellen voor den duurtetoeslag aan ambtenaren, beambten en werklieden der gemeente Leiden, vastgesteld bij Raads besluiten van 18 Mei 191G en 27 Juli 1916 andermaal tot .wederapzeggens, doch uiter lijk tot 1 April 1918 te bestendigen, onder bepaling dat voor de berekening van den toeslag de thans nog geldende loonen als basis zullen worden genomen. Zoo spoedig mogelijk na de - vaststelling van de nieuwe loonregeling door den Raad en de indeeling der verschillende ambte naren, beambten en werklieden door B. en W., zal evenwel' met betrekking- tot den duurtetoeslag wederom eene beslissing van den Raad" worden uitgelokt. -Reeds nu willen B. en W. echter verklaren, dat na de tot standkoming van de nieuwe loonre geling h. i. van een tijdelijke loonsverhoo- ging of wat daarmede overeenkomt geen sprake kan .zijn, aangezien bij aannoming van de voorstellen der commissie ad hoe de loonen .geacht moeten worden op peil te zijn gebracht. Slechts het toekennen van een toeslag aan hen, voor wie dit met het oog op de. dure tijden noodig wordt ge acht, kan- dan h. i. nog in overweging ge nomen worden. Vergadering van cüe Holl. Mij. van Land- bouw, afd. Leiden e. o. Hoewel het bezoek grooler had kun nen. zijn, was de -vergadering Vrij da? zeer geanimeerd. Naar aanleiding van een der ingekomen stukken deelde de heer)Van Gruting mede. Sat de pogin gen, in het werk gesteld door de Maat schappij voor Diergeneeskunde om'bij de afslachting van vee tot een meer ra- tioneele bestrijding van de tuberculose onder het-vee te geraken, mislukt zijn. omdat in idezé de steun van den Mi nister gemist werd. De overige ingekomen stukken gaven geen-aanleiding tot discussie; Nadat door de heeren J. de Graaf en E. J. Los 'verslag was uitgebracht over de algemeene vergaderingen der Maat schappij, gehouden te Amsterdam en Den Haag, werd overgegaan tot. uitrei king der diploma's aan de geslaagden bij het in Augustus gehouden melk- Dxamen. t JBij monde van den heer G. Bakker, werden de eandidaten. van harte geluk gewenscht met het behaal de succes. De. hoop werd uitgedrukt, dat hun voorbeeld navolging mocht vinden, waartoe in het volgende jaar door de afdeeling wederom de gelegen heid zal worden opengesteld. Het diplo ma kon worden uitgereikt aan J. Dor- repaal Gz.. jM. Ooijendijk en C. Ooijen- dijk te Zöeterwoude, J. van Leeuwen Jaczn. te Leiderdorp; D. N. den Haan en D. A .de Haan te Rijnsburg; A. Roe- loffs te Oude Wetering; G. vV. Uitenbo- gaard te Warmond; M. Staal te Zwam- merdam; J. Kloek te Aarlandervc.en; G. P. J. van Leeuwen te Leiden, en G. L. van der Kooiï te Wassenaar. Hierna werd door den heer J. de Jong Saakes een boeiende voorcfracht gehouden over: de gier, zijn bewaring en aanwending. Met cijfers, aan de praktijk ontleend, werd ten duidelijk ste aangetoond, hoe door verkeerd be waren (of in liet geheel niet bewaren) en door ondoelinaüge aanwending, jjaarlijks schatten van deze kostelijke stikstofmest verloren gaan. Een over dekte bewaarplaats en een doelmatige isproeikar mochten eigenlijk op geen enkele boerderij ontbreken. Het warme woord van hulde en dank aan den kon digen, praktischen spreker, was zeker wel verdiend. Bij de rondvraag hield .de heer Los een krachtig pleidooi om de landbou wers op te wekken, te zorgen dat meer praktische landbouwers in de Tweede Kamer komen. De heeren Bakker en en Van Silievoldt, mede van oordeel, dat in de Kamers veel meer aandacht cn belangstelling in landbouwzaken moest worden gesteld en de belangen der landbouwers beter dienden te wor den'behartigd, zagen meer heil in nau were aaneensluiting bij de boeren, op dat er ejEui krachtige organisatie ontsla, waarmee alle politieke partijen reke ning zouden moeten, houden. Hierna werd de vergadering gesloten. LeidlócSte baMerspatroons. De Leidsche bakker spatroonsvereeniging „Ons Belang" vergaderde Zaterdagavond naar aanleiding van de in 't vooruitzicht gestelde meelprijsverlaging. Besloten werd deee verlaging niet te aanvaarden, indien' daaraan is verbonden een bepaling tot verhooging der loonen en tot regeling van den arbedsduur der ge zellen. De bakkerspatroons willen zich de vrij heid behouden, met de gezellen zelf de loo nen èrt arbeidsrëgelen vast te stellen. Dit zou reeds zijn geschied, wanneer de winst het liadde toegelaten. Verzoek om 9teun. Dat de nood der tijden groot is, behoeven we niet steeds weer aan te toornen. Er wordt veel gebrek en koude geleden en al len die het doen kunnen, zullen volgaarne het hunne ertoe willen bijdragen, om den armen medemensch financieel bij te staan. Daarom verwijzen wij volgaarne naar ach terstaande advertentie, waarin de Maria- Conferentie van de IT. Vincentius-Ver- eeniging een beroep doet op de beter ge situeerden, omdat de kas is uitgeput, en genoemde conferentie gaarne zou willen blijven steunen, waar het noodig is. It? beslag genomen. Door de politie alhier zijn in beslag ge nomen: 1100 K.G. spijkers, 100 balen ruw .zout en een spoorwegwagon brandhout. Als eigenaardigheid diene, dat men deze wagonlading als inhoudende stroortiad opgegeven! 'Aanhéstedng. Bij de heden door de Commissie va.n Beheer over de gestichten Endegeest, Voor- gefest en Rhijngeest gehouden aanbesteding van brood, kruidenierswaren, enz. gedu rende het le kwartaal 1918, waren de vol gende inschrijvingen ingekomen, a. w.: a. gebuild broody i>, ongebuilu brood, Broodfabriek D>e Zeeuw, a. 30 c., b. 10 c.; Leidsche Broodfabriek, a. 15 pet., b. 20 c. per K.G. beneden regeeringsprijs. a. rundvleesch voorvoet, b. rundvleesch achtervoet, c. kalfsvleesch voorvoet, d. kaUsvleesch achtervoet, e. rundvet: F. van Gelderen a. f 1.64, b. f2.10 en uitsluitend ■over de maand Januari a. f 1.54, b. f 1.99; S. W. Marsman a. f 1.39, b. f185, c. f 1.49, en als Voren over Januari a. f 1.44, b. f 1.94, c. f 1.49; L. A. Werner a, f 1.50, b. f2.—, c. f 1.50, d. f2.50; G. W. Zant- voort a. f 1.33, b. f 1.70, c. f 1.37, d. f 1.95, e. f3.40 per Ü.G.; inschrijving der laatst genoemden uitsluitend voor Januari. Eieren: F. Visser, geconserveerd 10V£ c. per stuk; verse he volgens marktprijs der eieren veiling. Margarine: N.Vi Groninger Margarine- fabriek, Groningen, f 0.99i/t, N.V. Nieuwe Margarinefabriek Rijswijk f 0.95, Marga- rinefabriek A. M. J urg-ens, Oss (N.-Br.) f 0.8S per K.G. a. Boter, b. Goaidsche kaas, c. Leidsche kaas: F. van der Most van Spijk, a. regee ringsprijs plus 5 pet., b. id. plus 10 pet., c. f 1.64 per K.G. a. Koffie, b. thee: J. H. Drayc-r, Delft: a. f2.19, b. f2.70 per K.K. Dezelfde: chicorei f 0.37, rooktabak f 2.76 plrr K.G. Voor verdere artikelen geen inschrijvers. Zooverre igeen woonplaats vermeld', zijn de gegadigden metterwoon te Leiden ge vestigd. ■Bij de 'heden door Burg. en Wetih. ge houden aanbesteding van: a. de levering van schoolbehoeften ten dienste der openbare scholen en de kweek school voor onderwijzers, en b. de levering van schrijf- en burcelbe- hoeften ten dienste van de gemeente secretarie gedurende het jaar 1918: Eenig inschrijver J. J. Sleijser te Leiden, voor de na te melden artikelen on prijzen: A. vetvrij schrijfpapier, gelijnd, f 12.25; id. ongelijnd 1'12.25; id. geruit f 12.50; Holl. schrijfpapier, ongelijnd, f 13.50; Nor maal id. f 16; id, gelijnd f 16.35; id. geruit f 16.50. Schrij.'ünachmeipapier, dun, f6, ld. dik f 12; vetvrij postpapier, ongelijnd, 4o., f 15, id. handelspost f 22, id. 8o. gelijnd f 15 per 'riem; enveloppen 8o. post, f 1.50, id. 4o. f2, id. folio schrijf f3, id. klein folio f4, id groot folio f 4.25 pier 100 stuks; pak papier no. 1 f 25, no. 2 f 22, no. 3 f 24.50, no. 4 f 10 per riem;, rood f6 per K.G.; potlood en, 'fond, f 1.20, id*, schoolpotlood f 1.20, id. blauw f 1.80, id. rood f 1.80, id. rood en blauw f 1.80, ild. Lyra f 1.29, id. Koh I Uoor f 3 per dozijn; Perry-pennen no. 8 f2, id. no. 114 f2, id. no. 120 f2, id. no. 235 f2, id. no. 1O01 f 2, id. no. 1211 f2, id. no. 7071 f 2, id. S. H. van Auels- bergen f 2.50 id. Soennecken 12, id. 112. f 2,' Insnlinde-pen f 1.50, id. Borseaifcder f 2, id. WilheLmina f 2, id. Steilschrift f 2, id. Leonardt f 2.50 per doeijn; rood vloei f 1.50, wit vloei f 1.80 per 12 vel. B. Velijn schrijfpapier f 12.25; id. onge lijnd f 12, id. gelijnd in schriften f 11.75, id. ongelijnd f 11.50; Perry-pennen 7011 f 1.90, 7041- f 1.90, OoJievaert 19 f 1.90, id. 1005 f 1.90; teeken^chriften A_f 12.50, B f 8, C klein model f 8, D f6 en f8; wit krijt f 1.75; verbeterd schoolkrljt f 1.75; zwart krijt, vierkant, f-4.50, id .rond f 8; bouts- kood f 0.60; griffils Sclriefengr. 7 5, ia. •dikke f 0.90. Prc-pagajidacSufo *>St. Petrus". Heden is liet tien jaar geleden, dat de R.-K. Propaganda-elub van den R.-K. Volkshond, werkzaam onder bescher ming van .,St. Petrus", werd" opgericht onder patronaat van St. Bonifatius. De feestelijke herdenking van dit feit zal eerst op een nader te bepalen dag in Januari plaats vinden. De tijdsomstan digheden zijn jammer genoeg oorzaak, dat de club niet. lot volledige uitvoering van haar grootsche plannen van propa- gadistischen aard kon overgaan. Bij gelegenheid dier herdenking zal de club in het bezit komen van een vaandel en zal ook in het kort bekend worden gemaakt de loop van het club- leven en de vele en belangrijke 'werk zaamheden, door de club in die tien jaar verricht in den dienst van de Katholieke beweging in het algemeen cn van de R.-K. arbeidersbeweging in het bij zonder. Aangezien de club hedenavond om lialfnc'gen in „Prediker" ledenvergade*- ring houdt, wacht den leden een kleine verrassing. Een flinke opkomst is hoogst raad zaam, daar in deze vergadering hel lid J. A. de Zwart een lezing zal houden over: Stands- en Vakorganiatie, en lurgente onderwerpen punten van be spreking zullen uitmaken. Opoden Ilaagweg, nabij de Witte Poort, had Zaterdagavond, omstreeks 8 uur, een aanrijding plaats tusschen twee wielrij ders. Het gevolg was, dat de eene fietser, de 40-jarige T. M. B. uit V e u r, kwam te vallen en den linker-enkel brak. Hij werd binnengedragen in de blokwachterswoning van de Staatsspoor, waar dr. Fransen de eerste geneeskundige hulp verleende. Daar op Averd B. per politie-brancard naar het Academisch ziekenhuis overgebracht. Omstreeks half twaalf, Zaterdagavond, kreeg 'de 22-jarige varensgezel A. J. L. op het Rapenburg een toeval. Nadat hij per .politie-brancard naar het politie-bnreau was overgebracht, herkreeg hij spoedig het' bewustzijn. Blijkens achterstaande advertentie .zullen de „Amsterdamsche Kluchtspelers" onder leiding van'den heer Piet Vin.k, Woensdag middag in ,,Zomerzorg" een familie-voor stelling geven van „Sneeuwwitje en de zeven dwergen", een aardig kindersprookje met cang en da'ns. De Leidsche kunstschilder, de heer H. W. v. d. Valk, herdacht gisteren onder tal rijke blijken van belangstelling zijn zestig sten verjaardag. Vele vrienden, o. a. uit Laren (N.-H.), kwamen hem gelukwen- sclien, terwijl talrijke bloemstukken e.'i schriftelijke felicitaties hem bereikten, zoo b.v. een gelukwenscb van de vereeniging „Grafische Kunst" en „Arti et Amicitiae". De minister van Waterstaat maakt bekend, dat, ingevolge artikel 3 van het Tramwegreglement 1003, voor de spoor wegen Leiden—Katwijk, Rijiisburg— Noordwijk en Haarlem—Heemstede van de Noord-Zuid-IIollandsche Tramweg- Maatschappij een nieuw profiel van vrije ruimte is vastgesteld. Inlichtingen omtrent dit profiel zijn te bekomen bij de betrokken Tramweg- Maatschappij te Haarlem en bij den Raad van Toezicht op de Spoorweg diensten, Koninginnegracht 16 te 's-Gra- venhage. Bij Kon. besiuit van 14 dezer is tijdelijk benoemd tot adjunct-directrice aan 's Rijks krankzinnigengesticht, te Woensel, mejuf frouw C. J. )e Poole, thans tijdelijk verblijf houdende alhier. Bij Kon. besluit .zijn benoemd: P. Aleva, inspecteur der directe belastingen, invoer rechten en accijnzen te Leiden (1ste afdee ling), tot inspecteur der directe belastingen te 's-Gravenliage (3e afdeeling); J. M. van der Minne, inspecteur dei' directe belastin gen, invoerrechten en accijnzen te Assen, tot inspecteur derzelfde middelen te Leiden (lste afdeeling). De collecte voor de R. K. Parochiale Weezen, gisterenavond gehouden na een liefdadigheids-predicatie cloor den weleerw. Pater Richter uit. het Redemptoristen-kloos ter te Rotterdam, in cle kerk van St.. Pe trus alhier, heeft opgebracht, met inbegrip van de 's morgens onder de H.H. Diensten daarvoor ontvangen giften, de somma van f 528.50. ALPHEN a/d. RIJN. Gemeenteraad. De heeren H. H. van der Kloot Meyburg, wethouder, waarne mend burgemeester van Oudshoorn (vrijz.), J. W. O. Clant, raadslid, te Oudshoorn (vrijz.), en F. Rippe (vrijz. arbeiderspartij), hebben zicli voor de herstemming voor vijf leden van den raad der nieuwe gemeente vrijwillig teruggetrokken, ten behoeve van de vijf andere vrijzinnige eandidaten, die in herstemming komen. LISSE. Posizak vermeid. Vrijdagavond werd de postzak, welke altijd uit de sneltrein uit de richting Leiden wordt geworpen, door de zuiging onder den trein getrokken. Verschillende brieven, couranten en ande re poststukken werden vernietigd cn vele waren verminkt en onleesbaar. Voor velen minder aangenaam. Centrale- Keuken. In de afgeloopen week is bet personeel voor de Centrale Keuken benoemd. Binnen enkele dagen zal de keuken voor het publiek worden- open gesteld. NOORDEN. Een zeldzame vogel. In de courant vau Zaterdag komt een bericht voor van 't van gen van een zeldzame vogel, uit Noorden, onder den naam van Columbus Glasialis, dit moet .zijn: Colymbus-glacialis, - opper vlakkig niet veel verschil, maar in wezen wel. Columbus-Columba is de naam van het duivengeslaclit en Colymbus die van de duikers. De duiven behooren bij de hoen ders en de duikers bij watervogels, gan zen, eenden, enz. Zooais men ziet twee vo gelgeslachten, welke ver uit elkander ïoopen. Coöperatieve aarrisppelverbouvv. Even als in het afgeloopen jaar zullen ook in het volgend jaar de leden van het zieken fonds, voor .zoover zij daaraan willen deel nemen, coöperatief aardappelen verhou wen, teneinde aldus te trachten elkander te helpen, aan goedkoope aardappelen, die- wat meer smakeijk zijn, dan die, welke de regeering alweer sinds eenigen tijd op- discht. Dit jaar is de proef uitstekend ge slaagd, vandaar dat de deelneming thans dan ook zoo goed als algemeen is. Een commissie, bestaande uit de heeren L. van Koert, H. Blaauw en Joh. van Capcl, is benoemd, die in overleg met den voorzitter, secretaris en penningmeester van het be stuur een beknopt reglement, heeft vast gesteld en de uitvoering regelt. Bij aan gifte betaalt men fl en geeft tevens op hoeveel II.L. men wenscht te betrekken, terwijl men moet zorgen, dat. op 1 Mei, 1 Juni, 1 Juli, 1 Augustus en 1 September OEGSTGEGST. Tramongeval. Hedenmiddag om één uur, toen de electrische tram naar Leiden ging, brak van een der volgwagens een as. Zonder ongelukken te veroorzaken, reed de tram nog ruim 100 Meter door, en werd eyen voorzie halte „Pomona" tot. stilstand g'ebracht. De "weinige passagiers in den volgwagen kwamen met den schrik vrij. VOORSCHOTEN Bons. In do week van 16 tot 22 De cember a.s. is verkrijgbaar op bon no. 14 2 K.G. zandaardappelen; op bon no. 15 3 K.G. zan&aardappelen; op bon no. 19 100 gram bak- en braadvet; op bon no. 2 100 gram gort en op bon no. 1 100 gram zeep. WASSENAAR. Verdwenen. Ons dorp zal overal wel waarschijnlijk in rouw gedompeld raken, want Wassenaar i.s zijn type kwijt. Wat toch is het geval? De hier algemeen wel bekende „Piet de Sijs" is wegens bedelarij en hout- Istrooperij (op zijn zachts uitgedrukt) naar Üen Haag getransporteerd, met denkelijk Veenhuizen of iets dergelijks in het verschiet. Alvorens hem echter in de Residen tie een verblijfplaats kon worden ver schaft, -moest hij van onder tot boven een reinigingskuur ondergaan. Serenade. Zaterdagavond bracht Aan de Telefoon. Gisteren in de tram liepen telkens weatf de gesprekken over de tariefverhooging. Ik houdt niet van overdrijven, maar ik zou toch z o o'n verhooging 50 pet. wel haast schandelijk willen noemen. Indertijd las ik in „De Maasbode" de aardige alge braïsche formule H. IJ. S. M. S. S. O. W. Ik zou nu wel een formule, van bij zonder eenvoudigen aard willen maken, n.l. deze: N. Z. H. T. O. W. Maar zou tegen die O. W.-makerij nu niets te doen .zijn? het fanfarekorps „Excelsior" een sere nade ten huize van dr. Van Praag, bij gelegenheid van diens 25-jarig huwelijk. Gemeenteraad. De Chr.-Historische Kiesvereeniging heeft dr. J. Th. de Visser candidaat gesteld voor den gemeenteraad. VEBK00PINGEN. Leiden. Gehouden verkooping in het No tarishuis aan den Burcht te Leiden, op Vrijdag 14 December, ten overstaan van de notarissen J. A. Overmeer te Nieuw-Ven- nep en nir. LI. M. A. Coébergh te Leiden, van: eene bouwmanswoning genaamd „Maria Hoeve", met dubbele arbeiderswoning, en diverse perceelen bouwland, weiland en boomgaard, tusschen den Sloterweg en den Slotertocht onder Haarlemmermeer, samen groo tlO hectaren, 2 centiaren. In hod f 26000. Kooper de heer J. H. v. d. Heuvel e. a. Diverse perceelen bouwland en weiland, gelegen alsvoren, samen groot 19 hectaren,. 93 aren, 6 centiaren. Samen in bod f 39900. Kooper de heer J. v. Wijk. Diverse perceelen bouwland en weiland, gelegen alsvoren, samen groot -9 hectaren, 98 aren, 55 centiaren. In bod f 19200. Koo per de heer L. Lubberden; op Zaterdag 15 Dec. ten overstaan van: ■T. J. ter Laag Cz., notaris aldaar: Het. huis en erf aldaar aan het Leven daal no. 135. In bod f 1700. Kooper de heer J. Magge q.q. Het huis en erf aldaar aan de Pelikaanstraat nr. 12, met de daarnaast gelegen poort. In bed f 800. Kooper de heer J. II. Sundermeiier q.q.; C. Versluijs, notaris aldaar: Twee huizen met tuinen aan den Haag- weg', nrs. 99 en 100. Samen in bod f.15230. Kooper de heer P. W. Loeber q.q. vaor f '15232. Zes perceelen bouwterrein, Maria Gondastraat aldaar. Samen in bod f2560.. Kooper de beer N. A. van Zijp q.q. voor f2562. Liet winkelhuis met plaats, verleng de Mauritsstraat te Leiderdorp no. 40. in bod f 2450. Kooper de heer P. J. Verhoog q.q. voor f 2451. ITet huis_JVestestraat no. 24 te Leiden. In bod f 480. Kooper de heer W. Verhoog q.q. Het huis aldaar, Vestestraat no. 126 en liet. huis aldaar 2de Gortstraat no. 62. Kooper de heer J. Lipse, resp. voor f 490 en f 646. Twee huizen aldaar aan de Zijdgracht no. 2b en 2c. Sampn in bod; f 1940. Kooper de heer C. P. Vreeburg q.q. Tiet buis Levendaal na. 131 aldaar. In bod f 2900. Kooper de heer Ph. Rosdorff q.q. voor f 2930. Het huis aldaar aan de.2e Gor testraat, no. 64 is niet gegund; mr. H. M. A. Coebergls, notaris aldaar: bet dubbel heerenhuis met tuin te Tooiden aan den Zoeterwoudschen Singel, gemerkt no. 57. Tn bod f 17000. Kooper de heer J. II. Sundermeijer q.q. De overige perceelen zijn onverkocht gebleven. Laatste berichten. Be „Nieuw-Amsterdam". Bij het departement van Buitenlandsche Zaken is bericht ontvangen dat liet stoom schip Nieuw-Amsterdam" vergunning heeft bekomen Halifax te verlaten. Nu de „Nieuw-Amsterdam" is vrijgege ven, zal mr. Philips naar alle Waarschijn lijkheid met dit schip den overtocht naar Amerika doen. In verband met het oponthoud te Halifax zal de datum van 5 Januari e.k., waarop de „Nieuw-Amsterdam" weer naar Ame rika zou terugkeeren, wel eenige dagen verlaat worden, en wordt het vertrek van het schip wellicht tegen den lOen Januari verwacht. Telegrafisch Weerbericht. volgenswnarnemingen verricht in den morgen van 17 Dec. 1917, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bili. Hoogste barometerstand: 762.2 Haparanda. Laagste barometerstand: onder 755 Zuid- Duitschland. Verwachting tot den avond van 18 Dec. Zwakke tot matige Noordoostelijke tot Noordelijke wiud, zwaar bewolkt, weinig of geen sneeuw, des nachts lichte vorst in liet Oosten, lichte dooi overdag. Temperatuur hedenmiddag 4 uur, 37 gr, Fahrenheit. 18 Dec. Zon op 7.54, Zon onder 3.59, Licht op 4.59. 18 Dec. Hoogste waterstand in Katwijk 5.06 Marktberichten DELFT, 15 Dec. Kaasmarkt. Aangevoerd 9 stapels, wegende samen 1501 Kilo. Prijs f144 a f148 per 100 Kilo. ROTTERDAM, 17 Dec. Vee. Aanvoer runderen 1099, vette kalveren 172, nucht. kalv. schapen 2033, varkens 427, biggen O, bokken of geiten 0, ezels 0. Prijzen per V2 Kilo: Koeien 507080, Ossen 47J/2575/2 70, vette kalveren 55—70—90,^ schapen varkens (zware) 6468; 5154, 2e soort 3e soort 00—00. Varkens heneden minimum slachtgewicht Koeien en ossen: aanvoer zeer groot,ban" del redelijk, prijzen buitengewoon hoog: Vette kalveren: aanvoer flink, handel goed» prjjzen vrij hoog; Schapen en lammeren! aanvoer goed, handel williger, prijzen be hoorlijk; Varkens: aanvoer beperkt, handel zeer traag, prijzen redelijk. Alles zal wel niet worden verkocht; Gelderland levert voor d« distributie

Leidsche Courant | 1917 | | pagina 3