ricit ii liet. üoatieilooplng. He! Heerenhuis vijf Woonhuizen VERKOOPING Tuinland, Weiland, Notaris BINNENDIJK Teelland, Verkooping een Woosi- en Winkelhuis Verkooping Pand, 20 Werkmanswoningen OPENBARE VERKOOPING Opsiito Vrijwillige J. A. Kohschulte, wnTge oógcnl>]fk'k.=n na. ,,Dié hebben 7.cfter van Hendrik 'tijding gakregs:n", zei den zij. we.nl allen wisten:-dat. de won va:i den ouden Kroone sinds pen jaar miete Jiujcr van y.kli had Latóti iiooren, en vei en mompelden reëels, dat do góede, M'i-.-inlfiliike jongen onder cte uooden zon a'.imfcljjk hadden beide oudjes de pas- t1 e bereikt en werden door den priester vrioirdeiijlc ontvangen, die hen in zijn ka mer .Hot en naar hun verlangen vroeg. „Wij hébben vandaag een brief onlvan- g; mijnheer pastoor", stamelde Steven, ..en nu kwamen wij u verzoeken, ons dien voor te lezen, want wij hebben het niet geleerd." De pastoor knikte en brak de enveloppe open. Angstig hingen de blikken der beide eebtgenooten aari zijn gelaat; en in de doodsche stilte lton men de. beide oudjes beklemd booren zuöhten. Langzaam legde de pastoor het schrijven voor zich op de tafel. Hij vatte de handen van den ouden man in de zijne. ,,Gij hadt een zoon Hen drikniet waar?" Het. grijze echtpaarknikte stom. „Gij waart schipper, Steven?" „Ja, -mijnheer pastoor." Een vleugje van trots kwam over het verweerde'gelaat van den ouden man. „Gij zaagt zeker wel menigen dap.ncre van uw zijde weggerukt, in het vochtige zeem onsgat? Dacht gij niet, dat u eens hetzelfde lot kon overkomen?" ..Een brave zeeman vraagt daar niet naar. als de Heer het zoo besloten heelt. Maar. mijnheer pastoor, staat datje öen brief?"stotterde Steven. De priester knikte ernstig. „Uw Hendrik Steven, onderJeun je vrouw uw zoon kwam om met zijn schip De oude man trok aan zijn witten baard, mompelde iets en boog daarna het hoofd. Do ongelukkige vrouw rustte met haar bi itd tegen den schouder van haar man .en tranen vloeiden over haar verwelkte wangen. De pastoor keek door hgt venster naar buiten. We] tien minuten verbenen zoo; eindelijk zei Steven tot zijn vrouw te ,.D' 't i& niet anders, het kon niet anders zijn; wees bedaard...." Daarna wendde hij zich lot den pastoor en 'zei: „Heb dank, mijn- hoer pastoor." „Gaat in vrede, Steven en gij moedertje, bedenk, dat een hoog,er wil het zoo be schikt heeft." Arm in aim strompelden beiden naar huis; 21 j klaagden niet, hun smart vond geen woorden, ze was te groot. Toen zij door het dorp gingen, vroeg niemand wat er gebeurd vos zij lazen het oip hun gelaat -- maar men drukte hun stom do hand. Menigeen onder hen had ook een broeder, een vader of "een zoon, die sinds lang op del bodem der zee den zeem an s- do'od sliep Den volgenden morgen kwam de pas, toor de beide oudjes opzoeken. „Tk breng den brief, dien gij gisteren hebt laten lig gen. En dan heb ik u, goede lieden, neg zelfs niet een® meegedeeld, waar uw aoort gestorven is. In de Ohineesche wateren .is het schip door een typhon overvallen en schijnt met man en muis vergaan. Sinds November van het vorig jaar heeft men er niets meer van gehoord. Alle nasporin gen zoo heet het in den brief bleven vruchteloos en daaruit volgt de treurige zekerheid van den ondergang vam liet. schip en zijn bemanning." De oude Kroone knikte met het hoofd. „Een typhon? Dan is onze Hendrik dood! Daartegen is de beste schoener niet be stand." Toen de priester het huisje had veria-, ten, ging de oude vrouw den tuin in cn plukte een ruiker van roode rozen. Toen Sanders die (postbode voorbij-: kwam, riep zij: „Sanders, wilt gij mij een plager doen en dezen ruiker voor het Maria-beeld in de kerk zetten?" „Wat zegt ge, moeder Kroone? Dien ruiker? Nu, ik_ zal het doen! Maar zeg eens, was het een treurige brief, dien ik gisteren..,?" De oude vrouw kreeg tranen in de oogen. „Ja, Sanders," antwoordde Kroone in dc plaats van zijn vrouw. „Gij hebt een broêr, ongeveer zoo oud als ome Hen drik. Ate ge wilt, Sanders, ik heb nu een paar broeken en een jas voor hem te veel..."" „Hendrik dus dood," mompelde de brie vengaarder, meelijdend, en volgde den oude in het huis, dat hij weldra daarop met een flinken bundel goed verliet. De zomer verstreek, Jie herfst kwam met zijn ruwe windvlagen. Allerzielen naderde, 'de dag, dien men in het strand dorp plechtig vierde. Dan werden de hou ten en steenen kruisen met roode en gele lampjes behangen en op de graven een krans gelegd. Een wéék voor Allerzielen had de oude Kroone tot den pastoor ge- 'zjeigd: „Wij willen dit jaar ook een graf versieren, al is het ook van 'n vreemde, daar wij het dat van onzen Hendrik niet kunnen." „Dat is een mooie gedachte," antwoord de 'de pastoor. „Daar is een graf, rechts bij den ingang, nóg fiisch, waarom zien mom and zui bekommeren. Een jonge vreemde vrolfw lig-t daaronder, die voor een paar .weken in liet. durp stierf.. Wat zij wilde? Ik weet het niet, en haar naam iien ik ook vergetcp. Doch neen, Therese Laren heet ze, uit...? Het valt me nu niet in. Haar graf zal niemand versieren en niemand zal daarop komen bidden." Beiden knikten. „Ja, dat zullen we, zei de oude vrouw, „en van de laatste knoppen uit ons tuintje, .zal ik een krans maken." Op den avond voor Allerzielen sneed de vrouw de laatste bloemen af. Samen gin gen zij ze in het kamertje sorteeren en rangschikken en spraken daarbij over hun zoon. „Weet ge nog," zei dè oude zeeman, „hoe onze llendrik eens toen liet kermis in het dorp was, Sanders' cn»'er een mode roos in de hand drukte, en dat toen allen meenden, dat zou een mooi paar zijn? Maar daar is niets van gekomen. „Ik weet liet, Steven, als was het giste ren gebeurd... En dan, toen Hendrik ons eens zoo overmoedig schreef, dat hij er nü een gevonden had, die hem beviel, dat hij zoo gelukkig zou zijn, haar eens als zijn vrouw in zijn..." Eenskaps werd er op de ruiten getikt en toen beiden verschrikt opkeken, werd de deur aL geopend en trad een man binden met girooten baard en gebruind gelaat. „Hendrik!" riep Steven „Hendrik!" riep de moeder en de sterke man lag ju belend in de armen van zijn grijzen vader, terwijl die oude moeder hem op de lippen kuste „Zijt gij het Hendrik?" vroeg' de moe der, toen de grootste ontroering voorbij was. „Ja, moedertje, ik ben het, met ziel en lichaam, hoor! Maar wat hebt gij daar?" en hij wees op den half voltooiden krans, dien tzij nog vasthield. „Voor u, Hendrik, was het... een krans."' „Ja, het scheelde ook maar weinig, of ik had u nooit weergezien... De typhon... het was ontzettend," zei de zeeman ern stig en speelde mét de bloemen. „Maar op mijn graf zou u toch geen krans heb ben kunnen leggen." „Dat is zoo, mijn jongen," antwoordde de moeder, „wij wilden de bloemen op een ander graf neerleggen, dat anders onver sierd zou zijn gebleven. Een meisje, dat niemand kende, stierf hier voor eanige weken in het dorp. Therese Karen heette ze, geloof ik." „Therosé Karen?" De matroos sprong op, een sinartelijkè trek kwam op zijn gelaat, met snikkende stem zei hij: „Ikftal morgen met u den. krans op haar graf leggen, en voor haar', bidden. Therese Karen was degene, van wie ik u eens schreef." Een traan viel uit zijn Oog op de bloe men neer. Rechtzaken. Een vondeling. Toen de landbouwer J. v. B. te Ub- bergen zich met zijn knecht den 12en öept. j.l. naar het weiland begaf, von den zij achter een hooiberg- een jongetje van ca. 3 jaar oud. Op de borst van het kind was een briefje gehecht, met verzoek aan den vinder .om het kind wiens ouders overleden waren a's zijn eigen aan te niemen. Van het gebeurd» werd kennis gege ven aan de politie en een onderzoek leidde tot de inhechtenisneming van de moeder, een vrouw uit Kleef, Voor de rechtbank Le Arnhem werd wegens het onverzorgd achterlaten van haar kind, 8 maanden gevangenisstraf geeischt, van welk vonnis hooger beroep werd aangeteekend. Bij .de behandeling voor het gerechts hof te Arnhem bekende bekl. het haar ten laste gelegde. Moeder zijnde van twee kind'eren was zij in den loop van dit-jaar gehuwd en stelde haar man slechts in kennis van het bestaan van een kind. Het jongetje van 3 jaar werd aan een zuster van bekl. die met haar man naar Nederland ging, te Kleef ter verzorging toevertrouwd. Bij het st'eeds nijpender wordend ge brek zag de zuster geen kans het kind fe blijven voeden waarom zij besloot het bij de moeder terug te brengen. Deze, teneinde raad, trachtte zich toen op bovenomschreven wijze van haar kind te ontdoen. Ter terechtzitting aanwezig vei zocht de echtgenoot zijn vrouw uit de preven tieve hechtenis te ontslaan. Haar ver gevend, zou hij haar weer gaarne toe gang tot zijn huis 'geven. De adv.-genéraal vroeg bevestiging van het vonnis in eersten aanleg ge wezen. Faillissementen. Uitgesproken: B. J. Eikeribrock, 'pianohandelaar, Den Haag-. Cur. Mr. A. L. Th. Jan der D<x*®. G. van Schaiik', te Rijswijk. Qur. Mr. G. C. J. Varenikamp. D. van der Vliet, aannemer te Boskoop. Cur. Mr, W. G. F. Borgerhoff Mulder. Gemengde berichten. Troindiefatal. Een te 's-Gravcnhag* wonende dame deed aangifte van dief&t.a/ van f500 uit haar handta-schje, gepleegd in den trein tusschen Amsterdam en lTet? Haag. De millio&nenjuffrouw. Met d« ver- ikJaring van juffrouw Valken, de nieuw, „millioenenjuffrouw" te Rotterdam, dnt zJ aan haar verplichtingen zal voldoen, K die zaak nog niet geheel van de baan. Deze verklaring legde juffrouw Valk 01 wel af voor den commissaris van politi-a. doch met dc ©cbuldei&chiers weigert zij to> een scMkking te komen. De commissie uit de schuldeiscbers, ven tegenwoordigende ongeveer 200 personen, zal thans deze juffrouw p/er deurwaarders» exploit sommeereri tot afgifte van alle be scheiden, die op deze zaak betrekking heb ben. Mocht dit geen resultaat hebben, dan zal een klacht bij de justitie worden in gediend. De „verloren" f 45.000. Uit het verder onderzoek der Vlaardingsche politic is, vol gens de „N. Schied. Crt." gebleken, da? 't verhaal van den Rotterdam&dlien vriend door den ontrouwen bediende de R. ver zonnen is. Hij iheei't thans verklaard, dat hij onderweg tueecheji Schiedam cn V_1 aar- dingen- een oogenblik is afgestapt bij liet Sterrebosch en de f45.000 aan zijn br-ocr een militair, gedetacheerd te Rozenburg, heeft tor hand gesteld. De Vlaardingsche politie is daarop naar Rozenburg vertrokken, waar het geld, in een zak genaaid, bij de bekleeding van den militair is gevonden. De andere bediende, die met de R. naai Schiedam is geweest., houdt vol, dat bei den op de terugreis niet zijn afgestapt! Notaris It. VAN DEN BERG to Ondshcora, is voornemens op WOENSDAG 12 en 10 DE CEMBER 1917, telkens v.m. 11 uur. in hei Hotel „St. Joris" te Alphen, bij inzet, verhooging ernafslag, publiek te verkoopen gemerkt D106, met voortuin cn open grond, zeer gunstig staande en gelegen aan de Julianastraat te Alpben aan 'den ïtyiB,' bén evens cn Erven aldaar, gemerkt D1G0 tot 164 en daar achter 6taande WERKPLAATS met open grond, gelegen aan het Kan aal j te zamen groot 780 centiaren. Het Heerenhuis bevat: be neden: 2 voorkamers, opkamer, keuken, bijkeuken en kelder,' Loven4 kamers, mangelka- ruertje en droogzolder; heeft gas- en waterleiding en vele 'gemakken. In eigen gebruik geweest bij wijlen Mevrouw de' Wed, J. Dikker. De woningen zijn verhuurd voor f 8 en de werkplaats c.a. voor f 3.50 per week: Te veilen in 3 perceelen en massa;. Aanvaarding en betaling 30 April 1918; Het Heerenhuis is eiken Dinsdag en Donderdag van 2 tot 4 uur te bezichtigen1. Inlichting geeft de Notaris: Vrijwillige Notaris C. J. A. BOOM te Voorschoten, zal op Woensdagen S2 en 19 December 1917, telkens v.m. II1/ uur, in het Btationskoffiehuis te Voor- Lu rg, publiek verkoopen; onder VOORBURG, eene partij uitstekend ook geschikt voor Bouwgrond, met daarop staande Huizen, get. A 161 en 163, Schuren en verdere Getimmerten, alles aan den Achterweg, in het Buiten-, water, strekkende van halve sloot langs den Achterweg tot de Brocksloot, groot 1 Hectare, 29 Aren, 57 Centiaren. ©ffïder VOORBORG, eenc partij over den Spoorweg en strek kende tot de Schenk, belend eigendommen van Mevrouw BARONESSE VAN TUIJL VAN SERUOSKERKE en van den Heer W. J. JOCHEMS, groot 2 Hectaren, 91 Aren, 10 Centiaren. Alles tot einde 1917 verhuurd. Aanvaarding en betaling 2 Januari 191S. De perceelen zijn dagelijks le bezichtigen. Veilingsbiljetten en nadere inlichtingen gratis verkrijgbaar ten kantore van Notaris BOOM Voornoemd. 4681 te NOORDWIJK zal op VRIJ DAGEN 21 eu 28 December 1917 te 11 uur, in het Café „De Bonte Koe" tó VOORHOUT, verkoopen 1. Vier WOONHUIZEN met Schuren en Erf te Voorhout aan de Kniplann, ieder groot 4 aren 35 centiaren. Verhuurd aan J. Diomel, A. Roskam, J. van den Berg en A. van "Beitel, ieder voor f 1,60 per week. In 4 perceelen. 2. Een WOONHUIS met schuur en erf aldaar, groot 1 are 40 centiaren. Verhuurd aan G. v. d. Berg voor fl,50 per week. 3. Een WOONHUIS met 2 Schuren en erf aldaar, aan de Kniplaan, groot 1 are 90 centi aren. Verhuurd aan D. Ruigrok voor f3,50 per week 4. Een houten BLOEMBOL- LENSCHUUR, zeer gemakkelijk verplaatsbaar met pl:m. 375 M2, Bloembollenstellingen en erf te Voorhout aan de Kniplaan groot 1 are 70 centiaren 5. Drie WOONHUIZEN met schuur en erf aldaar aan de Kniplaan groot 2 aren 91 centi aren Verhuurd aan Wed. Lubbert, Erven Bakker, B. van den IJssel ieder voor f2,25 per week. In 3 perceelén. 6. Een WOONHUIS met pak huis, timmermanswerkplaats en houtloods aldaar aan de Kniplaan, groot 6 aren 75 centi aren. In 2 perceelen. In laatstgemeld perceel wordt meer dan 25 jaren de timmer mansaffaire met succes "uitge oefend en de eigenaar verbindt zich geen timmermans- en metselaarswerkzaamheden meer te Voorhout en Omstreken te zullen uitoefenen. 7. Een WOONHUIS met erf en tuin aldaar aan den Voor- houterweg, groot 3 aren 85 centiaren. Verhuurd aan de Wed. J. v. d. Hulst voor f3.25 per week. Aanvaarding 1 tot en met 5 bij de betaling in het huis, sub 6 gemeld 1 Mei 1918. Betaling kooppenningen 1 Februari 1918. Inlichtingen geeft voornoemde Notaris. 4714 Notaris G. TEN BRUGGECATE te Sassenheim, zal op Dinsdag ES December E317 des avonds 7 uur, in hetHótel „Het Bruine Paard" aldaar, bij opbod publiek verburen: a. voor den Heer Tb. C. {HART VELD, voor 2 jaar, of ter keuze van den huurder voor 5 jaar: 5.87.4(3 H.A. in de Florisschouten Vrouwen polder, in 3 perceelen, b, voor den Heer W. JOCIIEMS, voor 5 jaar, 6 Hectaren WEILAND, geschikt voor Tuinderij, aan de Menneweg en aan| de Kooisloot in de Florisschouten Vrouwen- I polder, in 4 perceelen. 4672 Openbare Vrijwillige VERKOOP1NG ten overstaan van Notaris P. C. L. EIKENDAL, en Mr. L. EIKENDAL, te 'srGravenliage, zal in bet Stationskoffiehuis „Zomerzorg" te Leiden op Vrijdag 21 Decemfeer 1817. worden geveild en op Vrijdag 28 December 1917, worden gegund, telkens des voormiddags te elf ure: Een bouwraanswoning, met diverse perceelen weiland, bij zonder geschikt voor teelland en bestaand teelland, gelegen in de Kleij onder de Gemeente Noordwijk, ter gezamenlijke grootte van 29 H.A. 67 A. 41 c.A, In verschillende perceelen en" combinatiën. Een en ander is in huur bij den Heer J. H. de Wit, wat de landerijen betreft tot Kerstmis 1917 en wat de woning aangaat tot 1 Mei 1918. Grondbelasting over 1917 f 187.45. Omslag Hoogheemraadschap van Rijnland over 1917 f2.80 per H.A. Aanvaarding van de lande rijen onmiddelijk na de toe wijzing en van de woning met 1 Mei 1918. Betaling der kooppenningen 1 Maart 1911, onder bijbetaling wat de landerijen betreft van eene rente ad 5% 'jaars, sedert den dag der aanvaarding. Voor nadere inlichtingen om trent perceel-s verdeeling en voorwaarden wordt verwezen naar de daarvan uit te geven notities met kaart, die vanaf begin December a.s. kosteloos kunnen worden aangevraagd ten kantore van genoemde No tarissen aan het Noordeinde No, 38 te 's-Gravenhage. 4417 Bij de Veiling, gehouden op den 5 December 1917, ten over staan van Notaris F. C. ENGEL- BERTS le H azerswoude, ie bet BURGERWOONHUIS met Schilderswerkplaats en Tuin* groot 8 Aren, 13 Centiaren, in het dorp Hazer&woudc, iu imü gérbraunt ór„ utoos. nader verb. met, f 75. Totaal 13300.— De afslag blijft, bepaald op WOENSDAG 12 December 1917, des voormiddags om 11 uur, in bet Koffiehuis van den Heer Jb. RODENBURG te Hazers woude (dorp). 4853 Verboogingen worden aange nomen ten kantore van Notaris ENGELBERTS voornoemd, te gen genot van Vs^er verhoogsom Openbare De Notaris L; A;T: BINNEN DIJK te Noordwijk, zal op Donderdagen IS en 20 Decem ber 1917, telkens des voormid dags 11 uur, in bet Café „Taart en Spoorzleht", te Piet Gijzenbrng (gem. Noordwijker- bout), veilen en verkoopen met Blcembollenschuur en Erf en vijftien Woonhuizen met Schuren en Erven zoomede- weg en berm, onder NOORDWIJKERHOUT aan den 's-Gravondamschon weg, nabij Piet-Gijzenbrng in IS perceelen. Betaling der kooppenningen 1 Februari 1918. Inlichtingen en perceelsbe- Bchrijving te verkrijgen ten kantore van genoemden Notaris Notaris G. TEN BRÜGGENCATE te SASSENHEIM, zal op Donderdag 13 Dec. 1917, bij OPBOD en op Donderdag 20 Dec. 19(7, bij AFSLAG, telkens des voormiddags 10 uur in het Hotel „Het Bruine Paard" te Sassenheim: PUBLIEK VERKOOPEN: Een Woonhuis met Bloemboüensohuur en diverse perceelen uitstekend Teel- of Bloembollenland. doorsneden met ruime vaar- slooten, genaamd „Het Nestje", alles zeer gunstig aan elkaar gelegen aan den Ouden Heeren- weg, de Munnikenlaan en de Torenlaan, onder de Gemeente VOORHOUT, te zamen gro^'S-l hectaren, 35 aren, 71 centiaren, in het Notarishuis aan „Den Burcht" te Leiden, bij OPBOD op Zaterdag 15 Dec. 1917, en bij AFSLAG op Zaterdag 22 Dec. daarna, precies, NotarisB.H. STUBS PEL te Leiden, van Een goed onderhouden, vóór weinige jaren geleden, gedeel telijk nieuw gebouwd waarin schoenwinkel, aan de Voldorsgrncht, gemerkt 48 en45 met Achterbouw, dienende tot Werkplaats aan de Scliagen- steeg No. 19 te Leiden; kad. Sectie H, nummer'3305, groot 68 Centiaren; bevattende: ruime Winkel met magazijn en werk plaats, en boven: 2 voorkamers, alkoof, keuken, privaat, achter kamer, zolder met beschoten, dak en vertrek, benevens groot plat. Dit Pand bevat vele kasten, stookplaatsen en andere ge makken, waarondergas-, duin water- en electriscbe-geleiding. In eigen gebruik Grondbelasting 1917 f21.12. Te bezichtigen in de weken van Veilingen Afslag op Dinsdag en Donderdag van 24 ure. Te aanvaarden den 15n Maart 1918, of eerder by overeenkomst Betaling der kooppenningen op 15 Januari a.s., na aftrek van rente 5% 'sjaars,'vanaf den dag der betaling tot dien der aanvaarding. Nadere inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van voor noemden Notaris, Hooigracht 40, alwaar tusschen Veiling en Afslag op de eerste vier werk dagen der week van 102 en op Vrijdag van 10—11 ure. Ver hoogingen worden aangenomen tegen genot van één/vijfde der verhoogsom. 4046 zoomede 4467 met Schuurtjes en Erven, gun stig gelegen te SASSENHEIM, aan de Hoofdstraat en de Nieuwe Haven, en te VOOR HOUT, aan de Torenlaan by het Nestje. Te veilen in perceelen en combinaties. De landerijen zijn verhuurd tot 1 Augustus 1918, de wonin gen per week. Betaling der kooppenningen 31 Januari 1918.$ Notities en kaart verkrijgbaar ten kantore van genoemden Notariy. Te bezichtigen: de landerijen alle werkdagen, de gebouwen Dinsdags en Donderdags 's na middags van 2 tot 4 uur. Tusschen veiling en afslag bestaat gelegenheid tot ver hooging tegen genot van 20 procent der verhoogsom. Dost Uwe inkocpen bij hen die in dit blad adverteeren FsillissemeflfSrilSl. HOELEN. op Dinsdag 11 December 1917, 's morgeus 10 nren. in het per ceel Nieuwe Ryn 8-10 te Leiden, ten overstaan van den Deur waarder P. H. VAN TH IEL, van de nog voorradige v Winkeigoedeiren, al*Mantels, Mantel- eu Taille- Winkel- cn Kantoor-Inventaris als: Toonbanken, fraaïo Win kelkasten ïuet glazen Schuif deuren, Spiegels, Gordijnen, Looper, Vloerzeil, Lichtinstal latie, 3 Singer Trapnaaiiunclu- nes, eenig' Meubilair, Schryf- burcan, benevens hoog 1.75, breed 0.80 en diep 0.70 M. Te zien Maandag 9 Decem ber van 10-4 uren. 4859 Bond van Kaasproducenten Aid. ftailaaderveen, Dorp. Zij, die nog geen lidzynvan^ onze afd. kunnen zich voor Nieuwkoop en Noorden Maan dag 10 Dcc. des avonds tus schen 7 en 8 uur aanmelden in het café van den Heer Th. v. d. BOSCII te Nieuwkoop en voor Zevenhoven en Nieuw- veen op Woensdag 12 Dec. 's morgens tusscheii 10 on 12 uur, in het Café van den Heer JAC. SMIT te Zevenhoven. De Voorzitter C. J: KEMPENAAR. De Secretaris: Th. COCX. Aarlandcrveen. 4881 Leiden-Katwijk-Den Haag J. v. SCHIE Zn. Boden van Katwijk rijden afte Woensdagen naar en van den Haag. Goede ren worden Dinsdag afgehaald. Beleefd aan bevelend. 4683 VERKOOPING in het Notarishuis aan den Burcht te Leiden bij OPBOD op Zaterdag 22 December, bij AFSLAG op Zaterdag 29 Dec. 1917, beide dagen des avonds te zeven uren precies, ten over staan van Mr. C. H. P. KLAïERWIJDEN, Notaris te Leiden, van het Burgerwoonhuis en Erf, te LEIDEN, aan de Garenmarkt No, 26, groot 52 centiaren, bevattende beneden: gang met parketvloer, voorkamer mét bedstede, achterkamer met stookplaats en bedstede en kelder, keuken met stook plaats, plaats en kast; boven, voorkamer met stookplaats en bedstede, achterkamer met stookplaats, keuken met stook plaats, portaal met kast, voorts zolder met twee afgeschoten kamertjes. De kamers zijn be hangen, voorzien van kasten en verdere gemakken: Het perceel is zoowel beneden als boven voorzien van gas- en duinwaterleiding. In-eigen ge bruik geweest. Te. bezichtigen daags voor en op de dagen van veiling en afslag van 1U—2 uren. Te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen den 1 Februari 1918. Meerdere inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van genoemden Notaris KLAVER- WIJDEN, Plantsoen 45, alwaar tusschen. veiling en afslag op de vier eerste werkdagen der week van 10—2 en op Vrijdag van 1011 uren verhoogingen kunnen worden gedaan tegen genot van één vijfde gedeelte van elke verhoogsom. 4851 Belaragrifk© op de buitenplaatsen Duiurel en Zuid wijk en in den Laan hoek oeder V/assenaar, ten overstaan van den te Wasse naar -staanplaats hebbenden ftctaris G. föUNNIGH, zal op Woensdag 12 Pec- 1017, des morgens te 10 uur, in het Café Restaurant het nieuwe Huis „Den Dcijl" le Wassenaar En hei openbaar woeden verkoshf: Een aanzienlijke partij Eiken-, Elzen-, Berken-, Esschen en Wilgenhakhout, benevens ongeveer 2000 stuks klaargemaakte droge Tabke- bosseu en een aanzienlijke "partij droge nollen, liggende in de nabijheid van den Laan- hoek. 4734 Te bezichtigen van Maandag 3 December al' op aanwijzing: wat betrel'L Duinrell: van den boschbaas van BA RN E VELD, wat betreft Zuidwijkvan den bosehbaas van Geitenbeek en wat betreft den Laanhoek, door den Heer C. VERSTEEG. Betaling der kooppenningen vóór het vervoer. Inlichtingen ten kantore van genoemden Notaris, Lange Kerkdam 2, Wassenaar. Gevraagd: Vrooge Pofers. Tuinderspatroons-Verceniging. Roelolarendaveeïv 48-18 Nu wij door onzen ouden grootcn voorraad prima Leid- selie wolion Sujetten nog niet de thans verschrikkelijke greote prijsverhooging behoeven toe te passen, worden wij als het ware BESTORMD van koopers, zoowel van binr.cn, als uit de ver afgelegen Dorpen. MOOIE STOPSAJET 8Si/2, 42»/,, 54, 65, 85, 92Va fl.04V2 de- knot. Dc prima-prima VOLLE Ons knotten, in alle kleinen zoolang de voorraad strekt ver benoden de laatste greote prijs verhooging. Loodjes Sajet 12V2 cent. Groote voorraad gele Breikatoen in alle nummers. Prima Sctyoonvcotors 2Va en 4Vz cent. Afdcelir.tr LE1DSCHE WOL LEN SA JETTEN, GAREN en BAND-Artikelen, 4890 Haarl.straat 70-72 Manufacturen-, Bedden- en Tapijthandel Het beste Adres voor weder- verkoopers van Sajelten. Adverteeren doet verkoopen.

Leidsche Courant | 1917 | | pagina 5