SVSalson „&,uae. Haarl.straat 83 Ook or.] bij het vaststellen van de con- eiimptie-melkpHjren in hét volgend jaar, alsmede bij de maatregelen, die t.CT, aan- ::j,i vjjn de veehouderij in het algemeen en rnei name ten aanzien van den handel in hooi 'zuilen v:orden genomen, met deze buitensporige prijzen geen rekening wor den gehouden. Aan belanghebbenden wordt ernstig in overweging gegeven hiermede rekening te houden. Het autoverkeer stopgezet. De minister van Landbouw. Nijverheid en Handel heeft aan de gemeentebesturen, onder toezending van afschrift van zijn beschikking betreffende distributieregeling voor berv-'ine alsmede voor vloeibare brandstoffen, geschikt tot voortbeweging van motorrij-, motorv^fcr- en motorvaar tuigen, een circulaire gericht, waarin hij op het volgende opmerkzaam maakt: De hier te lande nog beschikbare hoe veelheden benzine en andere motorbrand stoffen- maken het noodzakelijk het gebruik maken van motorvoertuigen (auto's, mo torrijwielen, vaartuigen) anders dan in geval van noodzakelijkheid, te vbrbieden. Tot uitvoering van dezen maatregel utrekt de onderwerpelijke beschikking, welke, in den vorm van een vervoerverbod van mo torbrandstof in de reservoirs van een mo torvoertuig, derhalve practisch neerkomt op een rijverbod. Ter bevordering van een beter overzicht zijn mede in deze distribu tieregeling opgenomen alle regelen op het stuk van benzine en aanverwante stoffen betrekking hebbende, die thans van kracht zijn, zonder dat in deze regeling wijziging werd gebracht- Van het rijverbod kan in gevallen van onvermijdelijkheid door mij ontheffing worden verleend. Een ontheffing zal niet worden verleend alvorens daaromtrent door den voorzitter van uw college zal zijn geadviseerd; de medewerking voor een nauwgezette beoor deeling der inkomende aanvragen roep ik bij dezen, van dien voorzitter beleefde lijk in. Dat voor een motorvoertuig ontheffing is verleend, behoort bij het gebruik maken daarvan te blijken door het duidelijk zicht baar zijn van het herkenningsteeken, ter wijl op de eerste aanvraag tevens mtoet kunnen worden vertoond het door de Toe wijzingscommissie voor benzine afgegeven ontheffingsbewijs. In verband met bet feit dat deze herkenningsteekens eerst over eenige dagen aan de rechthebbenden zul len kunnen worden toegezonden, zal het tot 17 December voldoende zijn, dat alleen bet ontheffingsbewijs kan worden getoond. U gelieve de bijzondere aandacht van uw controleerende ambtenaren er op te ves tigen, dat na 17 December 1917 steeds én herkenningsteeken èn ontheffingsbewijs bij een rijdend motorvoertuig aanwezig moe ten eijn, en dat die ambtenaren zich op gepaste wijze daarvan geregeld zullen moeten overtuigen, teneinde de fraude te voorkomen, die gepleegd zou kunnen wor den, indien met één der beide genoegen werd genomen. Met het oog hierop is het met ingang van 17 December 1917 straf baar, indien met sléchts één der beide ge reden wordt, ook al werd voor dat voertuig een nth effing verleend. Ik vestig voorts uw aandacht op art. 9, ingevolge hetwelk het rijverbod reeds op 6 December 1917 in werking treedt, met uit zondering nochtans voor vrachtauto's en motorrijtuigen;' de termijn voor laatstbe doelde voertuigen is bepaald op 23 Decem ber, teneinde belanghebbenden in de ge legenheid te stellen de vereischte maatre gelen te nemen, teneinde hun vervoer op andere wijze te doen plaats hebben. Ten slotte merk ik op, dat het rijverbod niet van toepassing is op motorvoertuigen welke in militairen dienst rijden. De mi litaire voertuigen zijn, voor zoover betreft de auto's, te herkennen aan het rood-wit- blauw glas voor de lantaarn; terwijl de leden van 't V. M. A. K. bovendien den reeds vroeger gebruikelijken driehoekigen blauwen wimpel zullen voeren; die motor rijwielen, die in militairen dienst rijden, eijn te- herkennen aan een rood-wit en blauwe vlag, linies en rechts van het ben zine-reservoir geschilderd, waarop ingewe ven Artillerie-inrichtingen Delft. Kolenschaarschte. Gisteren is de appelstroop fabriek van de Maatschappij De Betuwe te Tiel stop gezet. Dertig werklieden zijn ontslagen, 30 anderen krijgen hun ontslag a.s. Zaterdag. Wegens aanvoer van eenigen voorraad steenkolen konden gisteren de fabrieken der firma H. P. Gelderman en Zonen te Oldenzaal weer in werking worden gesteld. Provinciale Staten van Zuid-Holland. De najaarszitting is gisteren d"oor den Commissaris der Koningin geopend. Alvorens de werkzaamheden aan te van gen, wenechte de voorzitter uiting te geven aan het gevoel van innig leed1 we gens 'het overlieden van bet lid, den heer Spiekman. Wij hebben hem leeren kennen als iemand van groote belangsteling in der provincie-zaken, van algeheele toewijding aan de belangen, aan de behartiging waarvan hij zich gegeven had' en tevens als iemand met wien het wegens zijn recht schapenheid voor zijn medeleden en voor den voorzitter aangenaam samenwerken was. Met groote waardeering zullen wij a'llen hem dan ook, blijven gedenken. Een tweede verlies aldus vervolgde 'de voorzitter dat uw college trof, was het heengaan van het lid, den heer Bos man. Eerst ten vorigen jare in de Staten van Zuid-ITolland gekozen, zag hij zich reeds in den loop van dit jaar genoodzaakt om wegens ernstige ziekte eijn ambt neer te 'leggen. Wij betreuren het, dat een lan ger dienen der provincie heim niet gegeven geworden is. Na eedsaflegging hebben als nieuwe leden zitting genomen de heeren H. Veld- huyzen van Zanten en J. Schouten, geko zen resp. voor Leiderdorp ter vervanging van den tot lid der Eerste K-aimer benoem den heer J, 'H. de Waal Malefijt, en voor Rottendam I tn de vacature van wijlen den heer Bosman. Daarna zijn de afdeelingen hernieuwd en verschillende zaken commissoriaal ge maakt, terwijl de volgende openbare ver gadering is bepaald op 18 December. Gemeenteraadeverkiezing te Rotterdam. Bij de gisteren gehouden gemeenteraads verkiezing te Rotterdam vacature-Sprok- op,) is gekozen de heer J. Visscher (S-D.A. P.) met 1700 stemmen, 1499 stemmen 'wa ren uitgebracht op den liberaal T. de Mees ter en 82 op een S.D.P.'er. De verkiezing had plaats in district V (een rood dislrict). Ned. R. K. Bond van Spoor- en Tramweg personeel. Gisteren heeft te Utrecht een vergade ring plaats gehad van den raad van afge vaardigden van den Ned. R. K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel St. Raphael. De voorzitter deelde mee, dat het getal leden thans 8727 is. Het jaarverslag werd goedgekeurd. De begrooting voor 1918 werd vastgesteld op f 35,450. In de statuten en het huishoudelijk re glement werden verder eenige wijzigingen gebracht. Besloten werd, dat de raad van afge vaardigden niet meer op Zondag zal ver gaderen. Pater Bensdorp door den tegenstander geëerd. „De Standaard" schrijft bij het doods bericht van pater Bensdorp: ,Jn hem verliest de Roomsche kerk een man van ongemeene kennis, scherpzinnig heid en strijdvaardigheid. Iri onzen kring is hij vooral bekend geworden door de waardige wijize, waarop hij met dr. Kuy- per over „Herauf-artikelen polemiseerde. Zijn overlijden zal tian ook met deelneming betreurd worden doorallen, die in hem bewonderen den vurigen kampioen voor Rome's kerk." Duel. Uit Batavia wordt aan de „N. R. Crt." geseind: Kapitein Rehmrev, die zich beleedigdi acht, heeft den heer Hinloopen Labberton tot een duel uitgedaagd. De heer Labber ton is bereid te duelleeren, als een raad van eer zal hebben vastgesteld, dat de heer Rehmrev een man van eer is. Hier wordt, merkt de „Limb. Koerier" op, openlijk aangekondigd, dat een offi cier van het Ned.-Indisch leger en een notabel ingezetene onzer Oosrt-Indische kolonie bereid zijn lot het verrichten van een daad, die vierkant tegen de wettelijke voorschriften indruiseht. Vnage: zal onize Minister van Koloniën deze zaak ruisti'g op zijn beloop laten of wel ingrijpen? Gemengde Berichten. Storm en lioog wat er. Uit Amersfoort: De felle noordwestersitorm heeft in het uitgestrekte poldergebied tusschen de Eem, de Zuiderzeedijken en de grens tusschen het Utrechtsche en Gelderland wederom onheil aangericht. Het brakke Zuiderzee water heeft hij als een steeds wassend-en vloed door het smalle riviertje opgestuwd. Het water is geslagen over de dijkkniinen heen, schuimend gezwalpt in de lage lan den en op verschillende plaatsen heeft het de dijken aangevreten, totdat tij onder den geweldigen waterdruk zijn bezweken en door breede doorbraken de stormvloed de landerijen heeft doen onderloopen. Zoo is het wederom een uitgestrekte binnen zee geworden, zoover het oog reikt, met al de troosteloosheid! van boomkruinen, die boven de golven triestig uitsteken naar de grauwe sneeuwluchten, en van boerderijen, die zich als verlaten en ge heel geïsoleerde eilandjes in de water vlakte verheffen. Uit Kampen: Hier heeft het IJselwater in den nacht van Zondag op Maandag een hoogte van 2.68 N.A.P. bereikt. Het water stond aan' de' IJsel- en de Sabloniekade tegen de huizen. Het Kampereiland staat onder water, eveneens de gemeente Kamperveen. .Uit H a 11 e m: Het water is snel gedaald, vooral in den IJsel. De trein berijdt niet het traject spoorbrug Nunspeet en HatteimKampen. De weg naar het station Hatt cm e rbroek is onbegaanbaar. Uit Zwolle: Het treinverkeer is nog geheel in de war. Het verkeer over de Veluwe staat stop. De ochtendtrein uit Holland werd gisteren tegen den middag verwacht. Uit den spoor dijk bij Hattemeibroek zijn drie stukken weggeslagen. Het grootste gat is 14 M. breed. Tusschen Hattem en Elburg zit alles diep onder water. Omlegging van den treinen loop. Wegens stremming van het verkeer tus schen AmersfoortZwolle en Zwolle— Apeldoorn via Hattean, door overstrooming bij Hattemerbroeöc, worden tie treinen uit Holland, voor het Noorden bestemd, via Amersfo ort--Ap eldoorn~Deventer vervo erd. Op dit laatste station worden de treinen door do S.S. overgenomen en vandaar ver der naar 't Noorden -vervoerd. Het vervoer van het Noorden naar Holland heeft op dezelfde wijze in omgekeerde richting plaats. Aanvankelijk lag in die bedoeling het vervoer over UtrechtArnhem te lei den, doch daar te Deventer overgave aan de S.S. kon plaats hebben en de route via Apeldoorn korter is, werd -besloten het ver voer via laatstgenoemde route te doen ge schieden. Tal van reizigers moesten langs een omweg hun bestemming bereiken. Door het inleggen van extra-goederentrei nen over andere (routes, zal, zoolang de stremming duiurt, in het vervoer van goe deren worden voorzien. Van de Veluwe: De onrustbarende berichten, welke in Amersfoort liepen over een doorbraak van 'den ZuiderzeecUjk ln de richting El- buiig, maar waaromtrent nergens beves tiging was te krijgen, deed de ,,N. R. Ct." besluiten zich zelf van den toestand te overtuigen. Reeds in den trein Ue5k uit de gesprek ken met reizigers naar. Harderwijk, dat althans tusschen Spakenburg en Harder wijk van een doorbraak van den zeedijk geen sprake was. Naarmate men dichter de streek nabij kwam, welke z»oo ernstig getroffen zou zijn, werden de geruchten minder zorgwekkend'; wel echter werd het duidelijk, dat Elburg tot voor korten tijd geheel geïsoleerd was gewieest en nu nog niet dan beer moeilijk te bereiken zou zijn. De reis naar. Elburg ging zonder be zwaar, totdat vrij .plotseling de hooge hei destreek overging Sn het lage land'. De weilanden aan weerskanten van den nog drassigen grintweg stonden hier weer blank en op een gegeven o ogenblik hoor den wij uit de duisternis recht .voor ons een zonderling klotsend geluid naderbij komen. Even daarna werd verder loopen onmogelijk, daar ook de weg. hier nog eenige decimetergvmder water stond. Het geplons werd veroorzaakt door het paard van een boerenruiter, die zijn dier onver vaard door 't water liet plassen in de rich ting Oltiebroek. Op dezelfde wijze werd Elburg bereikt., waar spoedig bleek, dat van een door-braak van den Zuiderzeedijk geen sprake \vas. Wel stonden overal de landerijen en de moestuinen van de vruchtbare, streek blank; wel was hierdoor ernstige schadle aangebracht, maar om van een bepaalde ramp te spreken, zou ook voor deze streek overdreven zijn. De toestand, zooais die hier thans is, keert bijna jaarlijks tengevolge van de ge ringe hoogte dér- bedijking bij Zwoll© te rug. Door den hoogen waterstand is het stoomtramverkeer gestaakt en Elburg vrij wel geïsoleerd, doch de plaats fcelf heeft van het water weinig last gehad. Tumult in een kerk. Tijdens den ver bouw van de kerk der Ned. Herv. gemeente te Staphorst werden in den afgeloopen zomer de godsdienstoefeningen gehouden in een hulpgebouw. Nu de kerk weer ge reed iö, kwamen, als naar gewoonte, tie 'huurders der plaatsen in het gebouw bij een om zich weder van een „vaste" plaats voor het komende jaar te verzekeren. Volgens bestaand gebruik moeten echter dan eerst de verschuldigde huurpenningen over, 't afgeloopen jaar vereffend worden. Een aantal jongelingen weigerden de volle huur te betalen, er zich o-p beroe pende, dat zij gedurende de helft van het jaar, tijdens de verbouwing, geen gebruik van hun zitplaatsen hebben kunnen mar ken. De kerkvoogden bleven echter bij hun eisch, 'dat de huur vol 1 edrig_Jietaald moest worden. Dit gaf aanleiding tot een groot tumult, zoodat een der kerkvoogden dreigde het kerkgebouw door de politie te zullen laten ontruimen. Des nachts werd door de jongelingschap de gebruikelijke wraak genomen: hij twee kerkvoogden werden van hun woningen alle ruiten stukgeslagen! Zonder wittebrood. Oldenzaal is zon der wittebrood, omdat de bakkers het wit- tebroodmeel hébben verbruikt voor specu laas, zrvodat geen bons werden ontvangen, 't Is een benepen to-esband, speculaas ge noeg. maar geen d-agelijksch brood. Prijsvraag voor kleedingsluiting. On der. beschermheerschap van aartshertog Karl Stefan heeft -eem firma te Prag- Wrsdhowitz een prijsvraag uitgeschreven voor het vervaardigen van kleedingslui- tingen, waardoor menschen, die aan den arm .verwond zijn, of het gebruik van een of beide airmen geheel moeten missen, zich zonder vreemde hulp kunnen aan- en uit- kleeden. Er zullen 43- prijzen worden uit gereikt, samen tot een ibedrag van 5000 kronen, waarvan de hoofdprijs 1000 kro nen bedraagt. Het mijnengevaar. Tusschen Enkhui zen en WerverShoof zijn drie mijnen aan gespoeld. Ze zijn gesteld onder bewaking van militairen, behoorende tot de inter ne eringsgiraep. De totale demonteering- ploeg uit Den Helder is aangekomen. Ter hoogte van de Vuurbaak straat te Scheveningen is een mijn aangespoeld. •De tramboot Zijpe—Stavenisse v.v., van de R. T. M. heeft op het Heeten, het Mast- pit en het Zijpe verscheidene mijnen ge passeerd, die met de ebbe westwaarts dre ven. Met 't oog op het groote gevaar, zijn de vroege en late diensten geschorst. Het strand bij Texel is in een half jaar niet vrij van mijnen geweest. Thans ont ploffen er weer met geweldige knallen. Doodgeschoten. Een 15-jarige jongen uit Millingen, die over de Duitscne grens was gekomen, zonder pas, werd over de grens teruggebracht, waar soldaten hem overnamen en naar Kleef vilden brengen, om een lichte gevangenisstraf in den Zwa- nentoren te ondergaan. Onderweg trachtte hij te ontvluchten, maar werd door een der begeleidende soldaten bout portant doodgeschoten. Ondeugdelijk varkensvoeder. Dezer dagen kocht iemand te Almelo varkens voeder. Na enkele malen dit voeder aan zijn varken gegeven te hebben, bleek het dier ziek. Hij liet daarom het meel bij het landbouwproefstation tè Wageningen onderzoeken. Uit dit onderzoek bleek', dat dit voeder bestond uit grondnotenmeel, tarwemeel, maïsmeel en voor ongeveer één-derde uit.... gips. Dit goedje, dat .yp grond van zijn geringe voedingswaarde nauwelijks opi den naam „voeder" aan spraak kan maken, werd verkocht voor f 18 per 50 K.G. Tegen een daar ter stede wonenden bak ker, die verdacht wordt dit voeT te hebben verkocht, is procesverbaal opgemaakt. Een valsche schuldbekentenis. Voor eenigen tijd overleed in de gemeente Oos- terland een Oude boer, die er zeer warm inzat. Behalve eigendommen, vond de no taris, door de erfgenamen met de regeling der zaken belast, een zeer groot bedrag aan geldswaardige papieren in die brand kast. Bij den notaris vervoegde zich' spoedig een boer met 'een schuldbekentenis groot 20.000 gulden ten laste van den overleden veehouder. De erfgenamen konden zich niet voor stellen, dat de overledene geld zou geleend hebben van een minder weigeStelden col lega tot zulle een bedrag en weigerden de schuld te betalen. Aan deskundigen werd door de erfgenamen opgedragen een on derzoek in te stellen naar de ecöitheid 'der schuldbekentenis en dat is thans afgeloo pen. Volgehs dit onderzoek moet de be kentenis niet echt zijn. Bij de justitie zal nu een klacht worden ingediend. St. Nicolaas-surprise. Zooalé gewoon lijk komen in den St. Nicolaastijd vele personen uit de grensdorpen bun inkoo- pen te Nijmegen doen. In verband' met het scherpe toezicht tegen de smokkelarij wordt menigeen met zijn pakje aangehou den, omdat hij geen geleibiljet heeft voor het vervoer van chocolade, manufacturen, enz. Menige St. Nicolaas-surprise komt zoodoende niet op de plaats zijnier bestem ming. Lijk aangespoeld. Te Zandvoort i« een onbekend gebleven lijk van een als zeeman gekleed piersioon aangespoeld, dat in verregaanden staat van ontbinding ver keerde. Een.vat brandewijn gevonden. In een griend onder de gemeente Bolnes is een vat, inhoudende 109 -liter, brandewijn, ge vonden, gemerkt M. D. Z. S. 38-88 D. De eigenaar is onbekend. Brutale oplichtster. Te Haarlem is een jnffronw op 't pad met het oplichters- bedrijf. Na Zaterdagmiddag eerst een acht jarig meisje een viool afhandig to hebben gemaakt, wist zij later van een ander meisje bet boodschappongeld in „bewa ring" te krijgen, dat fcij nog immer in bewaring heeft gehouden. In de Groote Houtstraat vroeg zij het eerstgenoemde meisje voor haar een bood schap te willen doen, dan zou zij wel „even'de viool vasthouden. Toen het meisje zich van baar opdracht had gekwe ten, was de „juffer" er met die riool tus- echenuit. Een half uur later, nog in het bezit van de gestolen riool, vroeg zij in de Kruisstraat een ander meisje even een postzegel vooT haar te willen koop-en, on derwijl zou de juffrouw wel even haar.... boodschap© enten vasthouden. Ook het tweede meisje kwam bedrogen uit. Oorlogswinst. Bedraagt in normale tijden de opbrengst van meststoffen van de Delftsche gemeentereiniging ongeveer f 16,000, dit jaar wordt, de opbrengst op f 61,000, geschat; op 30 November bedroeg ze reeds f 36,000. Duitsche vlieger geland. Te Zes Ge huchten bij Eindhoven, daalde Zaterdag avond1 een Duitsche vlieger. De bestuurder, een korporaal, was zonder verkenner. J-Iij werd door in de nabijheid voetballende militairen aangehouden. De aviateur gaf voor verdwaald te zijn, maar wist in tus schen op de (kaart vrij juist nan te geven waar hij zich bevond. Hij was nog in het bezit van circa. 20 liter benzine en 10 bommen. Bovendien stond er een geladen mitrailleur op; de machine. De machine wordt vandaag ge demonteerd en naar Soesterberg opge zonden. Lijk aangespoeld. Aan het strand van de westkust van Schouwen is een lijk, .jat in verregaanden staat van ontbinding verkeerde, aangespoeld en in de duinen begraven. Van 17 meter hoogte gesprongen. Op het terrein van de Steenkolen Handels- vereeniging in de Rietlanden te Amster dam is door den wind een brug over bet hoofdkanaal West gaan draaien. Hierdoor werd een hijschkraan, die boven de brug staat, gedeeltelijk vernield. De machinist sprong van een hoogte van 17 meter- naar beneden. Met verschillende beenwonden en inwendig gekneusd werd hij naar het zie kenhuis overgebracht. KERKNIEUWS. Aan de Katholieken van Nederland. Het jaar, dat spoedt ten einde, bracht ons de geestdriftige viering van den 50sten verjaardag der heiligverklaring van onze' Gorcumsche Martelaren. De groote deelna me der gel-oovigen aan de feestvieringen in de verschillende kerken des lands, de vele artikelen in illustraties, in dag- en week bladen getuigden (van de algemeene vereering der BrieLsche Bloedgetuigen door heel ons Roomsche Volk. Van verschillende kanten was dan ook duidelijk de drang merkbaar om met. ver hoogden 'luister de nagedachtenis dier hel den te eeren. Aan dien drangrmi wil de Bisschoppelij ke Commissie, welke belast i9 met het be heer der bedevaartplaats te Brielle, trach ten te voldoen. Wij vormden het pian een MONUMENT TER EERE DER H:H. MARTELAREN VAN GORCUM te stichten: onze Bisschop, Z. D. H. Mgr. A. J. Oallier, gaf daaraan eijn hooge goedkeuring, en geheel het ove rig Doorluchtig Episcopaat gaf uitdrukke lijk blijk er mede in te stemmen. Een monument moet het worden van uitsluitend RQomsck karakter. De plaats daarvoor is aangewezen: het GRAF der Martelaren. Wat deelt er im mers onder ons Katholieken in hooger mate in de eer, die wij heiligen brengen, dan hun graf? Dat graf der Gorcumsche martelaren nu willen wij „verheffen" zooals reeds sinds de eerste eeuwen des Christendoms de Kerk de martel aar sgraven veihief, nl. door er een kostbaar altaar overheen te bouwen. In de tombe van dat altaar willen wij jilaatsen in een kunstvol reliek- schrijn de groote relikwieën der martelaren. Eenmaal werden de overblijfselen der Bloedgetuigen in de turfschuur, waarin zij gehangen waren, door hun beulen smade lijk in een kuil geworpen. Op dezelfde Ingezonden Nlededeelingen 6 30 ceRt per regel. E UXE"Brecslraat 6S- BYOUTERIEËH LEDERWAREN ÊPaariesi ©si KoraBeti. w ZICHTZENDINGEN. 4803 plaats, thans slechts aangegeven door eenvoudige hardsteenen banden, willen wij een aanzienlijk deel hunner overblijf selen terugbrengen, opdat zij daar voor taan rusten met eere. Mogen wij daarvoor niet verwachten uw aller sympathie? Mogen wij daarvoor niet vragen uw aller steun en offers? Voorzeker. De dankbaarheid immers je gens onze heldhaftige voorgangers en trouwe beschermers legt ons doze verheer lijking op. En zij zal tevens kracht bij zet ten aan het gebed dat wij voortdurend tot hen richten voor de bekeering van ons vaderland. In het vaste "vertrouwen, dat binnen korten tijd ons plan zal kunnen worden uitgevoerd, richten wij dan heden dezen oproep tot hee-1 het Katholieke volk van Nederland. Moge ons medelid, de Weleerw. Heer L. TH. MULDER, PASTOOR TE BRIELLE, daarop een krachtig instemmend ant woord ontvangen in den vorm van vele giften. De Bissch. Brielsche Commissie: H. J. A. COPPENS Deken v. Schiedam, fr. AUGUSTINUS BULTERS, O.F.M., Pastoor te Amsterdam. L. TH. MULDER, Pastoor, te Brielle. SPORT. KORFBAL. De competitieleideir van den N. K. B. deelt mede, dat in het rooster over deze maand enkele wedstrijden een verkeerde plaats kregen. Zoo wordt. FluksO.S.C.R. gespeeld op 23 deizer en niet op 9 dezer, en FluksVitesse (L.) op 9 dezer en niet op 23 dezer. SCHAKEN. Studenten-competities. Zondag werd te Leiden de match Morphy- Phalidor gespeeld met den volgenden uit stag: Philidior (wit) Moiphy (zwart) M. E. Levenacht J. P. Hoogeveen 0—1 S. Groen Hecker J. J urge rus Bronkhor.st 01 J. den Tex v. Haselt 10 Ui. A. Jagerink Rad-eimuker 10 D. Forwijne F ruin V2 J. Wolf Chanibry 0—1 Signum d O—I Niet opgekomen. 3-5 STADSNIEUWS. Steuncomité. Staat van ontvangsten en- uitgaven over de maand November 1917.- Vorige opgave f 145,998.46 Sedert ontvangen van: Kon. Nat. Steuncomité (ondersteuning) f 2627.90 idem (bijdrage gede- mobiliseerden) f 74.48 2,702.35 f 151,700.84 20.- Maandbij dragen f 151.720.84 Reeds ontvangen vermelde bijdragen 4,083.14 f 155,803.98 Uitgaven: le165e week f 155,974.22^ 165—170 week,, 5,985.22 161.059.44^ f 5,255.46^ Reedsvermelde, doch nog te ontvangen bijdragen 5,946.— Saldo 690.53W Bij den eersten penningmeester ingeko men: van J. C. K. f10; Mr. M. d'A. f25; H. M. S. f 50; W. S. f 10; S. J. I. P. L.Grai. f 10; C. f 10; J. G. f 2.50; W. L. S. f 10; B. P. d. C. fl; Sch. Z. Bk. f50; G. G. f 10; J. L. B. f 2.50; B. Co. f 10; A. J. d. H. f 10; J. I. S. f 25; L. A. J. f 5; J. B. Jzn. f 10; C. J. H. f 25; J. d. J. f 5; Dr. A. D. F. f 100; L. C. B. f 2.50. Totaal met onze vorige op gave f 10,412.64. De eerstvolgende .maandvergadering van de Maatschappij van Nederlandsche Letterkunde zal plaats hebben op Vrijdag 7 Dec. a.s. des avonds te halfacht in een der lokalen van het Nutsgebouw. Als spreker cail alsdan optreden mr. I. H. Abend^non, van 's-Gravenhage, met het onderwerp: „Historisch overzicht van het recht in Spanje gedurende de middel eeuwen. Met de „St.ct." van heden zijn verzon* den de koninklijk goedgekeurde gewijzig de statuten van de Zit<a-vereeniging, afdee- ling Leiden van de Roomsch-Katholiekcl Internationale Vereeniging tot bescher* ming van meisjes, gevestigd alhier. Gisteravond had de oprichtingsvergade" ring plaats van hét grafisch studiegezel" schap „Onze Kunst". Tot bestuursileden werden bij acclamatie gekozen de heeron Veraart, Vorst en Van Remundt, resp. tol voorzitter, secretaris-p ermingime ester eh bibliothecaris. Besloten werd, om wekelijks Vrijdagsavonds te 8 uur bijeen te komen. Verder werd den secretaris opgedrage^ een reglement samen te stellen. Ten b1ou| volgden verschillende bespreldnigen l huishoudelijken aard.

Leidsche Courant | 1917 | | pagina 2