BUITENLAND. De Oorlog. I pit blad verschynt eiken dag, uitgez. Zon- en Feestd. De Abonnementsprijs bedraagt, bij vooruitbetaling, [oor Leiden 11 ct. p. week, fl.45 p. kwartaal; bij pze agenten 12 ct. p. week, f 1.60 p. kwartaal. Franco i, post fl.SO p. kwartaal. Het Geïllustreerd Zondags- Jad is alleen verkrijgbaar tegen betaling van 20 ct. I, kwartaal, bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers ct., met Geïllustreerd Zondagsblad 8 cent. 9e Jaargang. ZATERDAG 1 DECEMBER *917. Bureau STEEMSCHUUR 15 - LEBDEN. Interc. Telefoon 93S. No. 2482 PosSbus 6. •De Advertentieprijs bedraagt van 15 regels f(X7fl elke regel meer 15 ct. Ingezonden mededeelingeu vaa 15 regels f 1.50, elke regel meer 30 ct., met gratis bewijsnummer. Bij contract aanzienlijke korting. Groote letters naar plaatsruimte. Kleine Advertentiën, waarin betrekkingen wordea aangeboden of gevraagd, huur en verhuur, koop ea verkoop 40 ct. p. 30 woorden. Ieder woord meer let. )it nummer bestaat uit vier iladen waaronder het geïl- usireerd Zondagsblad. De strategische toestand nog steeds we! ig belangrijk von KühSmarm onder- (reept von fHlertling's verklaring inzake lusland. Seidler over het voorstel der lolsjewiki. De indruk van Lansdowne's rief in Engeland verdeeld. Onderhande lingen over den wapenstilstand. Overzicht Waar de oorlog op politiek terrein een ieuw -stadium is ingetreden, valt van den Irategischen toestand weinig belangrijks vermelden. Er is eenige actie op het Vesten, ri.l. ten O. van Ieperen en ings het IJzer-front, waar Duitsche storm- oepen dicht bij de kust en in enkele vak- en van het slagveld in de linies der ge llieerden drongen. Deze voortdurende erkenningen blijven de verwachting van en Duitschen tegenaanval op dit 'gebied svendig houden. Een mededeeling van Reuter, dat de luitschers troepen uit Rusland en Italië aar het W. oveilbrachtes; klinkt niet on- raarschijnlijk. Zullen deze alleen moeten ienen, om een Britsche doorbraak te voor omen? Verdere berichten moeten het aan tonen. Het Duitsche legerbericht meldt, dat bij amerijk nieuwe gevechten zijn ontbrand, ie gunstig voor de Duitschers verliepen, iadere mededeeli'ngen dienen afgewacht worden, om te kunnen nagaan, of hier en Duitsch succes kan worden bereikt, loreel zou het van groote beteekenis zijn, elet op de Engelsché en Fransche publie- opinie! In het Zuiden is de artilleriestrijd leer toegenomen, en thans hijzonder le- endig bij den Monte Maette (Asagio-pla- lau) en in de vlakte van de midden- en eneden-Piave. De Italianen weten zich lians wel staande te houden. In Palestina slagen de Turken er de Engelsche bedreiging af te weren, len omvangrijke ^voorbereiding «al aan weerszijden noodig zijn, om verandering in gestelden toestand te brengen. Na de Duitsche rijkskanselier heeft thans f~k de staatssecretaris von Kühlmann ge roken, en uitdrukkelijk onderstreept, wat on Hertling zeide over het aanbod der olsjewiki. Heden is over den wapenstilstand uit- oerig gesproken in het Duitsche boofd- wartier van het noordelijke leger. De Rus- töche en Duitsche gevolmachtigden zullen Ijeenkomen op het kruispunt van den poorweg van Dunaburg naar Wilna, ten van het dorp Koeksliskb tusschen de igenover elkaar gelegen gevechtslinies en au daar reizen naar het hoofdkwartier hij rest-Litofsk. Hoe groot de voeling tusschen de beide artijen reeds is blijkt ook hieruit, dat de lostenrijksch-Hongaarsche regeering, die en oproep van Trotsky en Lenin draad- jos had opgevangen, daarop geantwoord eeft. En wel in denzelfden geest als von lertling en von Kühlmann. De regeering der Donau-monarchie ver jaart., dat volgens haar meening de op- oep van de regeering der bolsjewiki een eschikten grondslag vormt voor het ope- jen van onderhandelingen. Zij. is daarom lereid, deze'onderhandelingen aan te knoo- ;n. Seidler heeft dit in een belangrijke ede nogmaals uitdrukkelijk (bevestigd." Het is nog niet te voorzien, waaftoe de esprekingen te Brest-Litofsk, zuli'en lei en. Daartoe dienen nadere berichten te rorden afgewacht. Groot is de indruk, dien Lord Lansdow- ic's brief aan de „Daily Telegraph" in ingeland heeft gemaakt. En het is een errassing, dat dit „nieuwe geluid" niet leer en feller tegenspraak heeft uitgelokt, (aar er zijn dan ook in Engeland niet eel mannen, die ongestraft zoo flink te en de openbare meening kunnen ingaan de openbare meening- althans, gelijk die icli voor het buitenland waarneembaar og tot hgt laatste toe heeft geuit. Maar dat een verstandiger en mensche- jker opvatting van de problemen van den orlog., een opvatting als die van Lansdow- baan breekt was wel te bespeuren, en '1 hebben blijkbaar een aantal Engelsche laden, door zijn gezag gedekt, den moed evonden een redelijker oorlogsdoel te srkondigen. f België. Dé wegvoeringen. ,Vrij België" protesteert krachtig tegen hervatte deportaties van burgers en het werk stellen van Belgen, -ook kindéren, en achter de vuurlinie en eindigt: Dit is het martelaarschap, waarvan het 'laamsche volk, tegelijk met de Walen, H zwaarste deel te dragen krijgt. Dat is 'laanderen, voor wiens heilige rechten wij 'rijden; het Vlaanderen, dat door Duitsch- Jnd tot den laatsten druppel levenskrach- Ig bloed wordt uitgemergeld; het Vlaan- eren, dat «ijn beste kinderen aan 'het va lland heeft gegeven; het. Vlaanderep, P lijdt in stilte en met fiere, ongebroken JPpigheid tot den dood toe,, trouw zal 'lijven. Duitschland. HerUing's rede. Duitsche persstemmen. De door den Rijkskanselier gehouden redevoering is bij alle partijen goed ont vangen, ondanks het feit, dat de critiek betreffende dat gedeelte der rede, dat han delt over de binnenlandsche politiek, ver deeld is. De organen der meerderheids partijen drukken er hun voldoening over uit, dat de politiek van die partijen, welke- mede verantwoordelijk zijn voor de benoe ming van graaf Hertling door de feiten is gerechtvaardigd. Hetgeen Hertling heeft gezegd over het vredesaanbod van Rusland wordt door alle partijen gunstig opgeno men. Ook de rechtsche bladen, zooals de „Kreuzztg." en de „Deutsche Tageztg." keuren de nieuwe banen goed, waarin de politiek in het Oosten zich begint te be wegen, .zij het ook met zeker voorbehoud. Algemeen is men van opvatting, dat het Russische aanbod ertoe zal bijdragen, dat vredesonderhandelingen kunnen worden geopend. De „Köln. Ztg." schrijft over graaf Hertling's rede: Hetgeen de Rijkskanselier gisteren aan de Bolsjewiki antwoordde, is in naam van het Duitsche volk gespro ken, hetgeen bewezen werd door den bijval van den geheelen Rijksdag. De overige persstemmen luiden onver deeld gunstig. Vooral zijn alle bladen er over tevreden, dat hij openhartig, «onder omwegen de houding heeft uiteengezet, welke de regeering tegenover 't aanbod der bolsjwiki aanneemt en tevens onomwonden heeft verklaard, welke gedragslijn zij voor nemens is jegens Polen, Litauen en Koer- Jand te volgen. De belde laatste Russische provincies zullen volkomen van het recht van zelfbe stemming kunnen gebruik maken. Dit strookt met de .zienswijze der huidige Rus sische regeering en is daaroni geen be zwaar tegen een afzonderlijken vrede in het Oosten. Wij twijfelen echter, of Kerens ki's regeering cich bij deze oplossing zou hebben neergelegd. De „Volks«tg." schrijft: Toen do 75 ja- rige graaf gister in den Rijksdag sprak, Meek hij van zijn staatsmansgaveh nog niets te hebben verloren. De „Kreuzztg." prijst de rede als zake lijk en helder, den voordracht- van Hert ling als boeiend. De „Vossische" zegt: De hartelijke woorden, die Hertling* tot het Russische volk richtte, vonden weerklank, in den geheelen Rijksdag. Het is een verdienste in den nieuwen kanselier, dat hij .zonder voorbehoud zijn bereidwilligheid om te onderhandelen te kennen heeft gegeven en daarenboven het Russische volk. door har telijke woorden van deelneming onze vre- desgeaindheid heeft betuigd. Tegen mis verstand over deze woorden waakt het deel der rede, waarin Hertling de westelijke mogendheden waarschuwde onze nota aan den Paus niet te beschouwen als een vrij brief tot straffelooze verlengipg van den oorlog. In deze waarschuwing moet ook het Russische volk een bewijs van ons zelfbewustzijn en onze kracht zien. Zij be wijst, dat wij niet uit «wakheid, niet uit dwang, maar uit vrijen wil en zuivere vre delievendheid bereid zijn de vredeshand te grijpen, die het Russische volk ons toe steekt. De „Lokal Anzeiger": Of het luide ge juich, waarmee de Rijksdag de mededee ling over het Russische vredesaanbod ont ving,-terecht werd aangeheven, zal ervan afhangen,-of de bolsjewiki in Rusland de macht werkelijk reeds in handen hebben en of hun vredeswil zoo sterk is, dat de on verbloemde bedreigingen van hun bondge- nooten met uithongering en met een inval van de Japanners hen niet van de wijs brengen; dat, zij dus den moed hebben het verdrag van Londen te verbreken en met ons een afzonderlijken vrede te sluiten. Als dat het geval is en er zijn vele teelce- nen, die daarop wijeen, dan is de mede-, deeling van den rijkskanselier een der be langrijkste en verblijdendste diplomatieke gebeurtenissen van dezen, oorlog. Het „Berliner Tageblalt" begroet de op merking over het recht tot eigen lolsbe- paling van Polen enz., en schrijft: Wie als wij van den eersten dag van den oorlog af er voor opgekomen zijn, dat geen volk overweldigd mag worden, verneemt met buitengewone voldoening deze verklaring, die niet een politieke gelegenheidswerking, maar slechts een principieele bekentenis kan zijn. De „Morgenpost" herinnert er aan, -dat Duitschland reeds voor ongeveer een jaar de vredeshand aangeboden heeft. Het blad schrijft o. m.: Hoeveel ellende had de we reld bespaard kunnen blijven, wanneer onze vijanden toen reeds den weg betreden hadden, dien wij hun aanwezen, en waar op Rusland nu besloten heeft vooraan te gaan. De „Vorwarts":. Wanneer eerst maar de Duitsche en Russische gevolmachtigden voor de onderhandelingen bij elkaar ko men, zal het verlangen van de westelijke volken om aan de «oete vrucht van den vrede deel te hebben, nieuwe kracht.krij gen. De regeeringen van het westen zullen zich dan moeten afvragen of het niet ver standiger is aan die onderhandelingen deel te nemen om uitschakeling te verhinderen. De „Neuesten Nachrichten" leggen er nadruk op, dat de dag van gisteren aan onze vijanden het volledige bewijs gebracht heeft, dat zij vergeefs op zware binnen landsche conflicten bij ons gerekend heb ben. VOrt KiiUhmanti aan het woord. In de gistereii gehouden zitting van de hoofdcommissie van den Rijksdag nam de staatssecretaris van buitenlandche «aken, von^ Kühmann, het woord. De Zwitser öche conferentie van financiers. Hij besprak de Russische geheime be scheiden en de beweerde conferentie van fi nanciers in Zwitserland. Reeds vroeger do ken daaromtrent geruchten op en het toen maals ingestelde' onderzoek toonde aan, dat Duitsche financiers aan een dergelijke conferentie geen deel hebben genomen. De verhouding met Rusland. Onze blikken zijn op dit tijdstip vooral naar het Oosten gericht. Rusland, dat den oorlogsfakkel in de wereld heeft geslin gerd, dat Rusland heeft de schuldigen weg gevaagd en worstelt thans om een wapen stilstand en een vrede, om gelegenheid te krijgen voor een inwendigen herbouw. Aan de duidelijke woorden, waarmede de rijkskanselier de houding der Duitsche re geering ten opzichte van dit streven heeft aangegeven, behoef ik niets toe te voegen. Dat wij het doel van de rijken Rusland en Duitschland kunnen vervolgen met het volkomen goedvinden van onze bondgenoo- ten en naa^, het mij. toeschijnt ook met den zedelijken steün van de overwegende meerderheid van de hier verzamelde verte genwoordigers van het Duitsche volk, is mij een bijzondere genoegdoening en het «al ook ons optreden naar buiten de noo- dige autoriteit bijzetten. De militaire toestand. Ik zou mij er toe willen bepalen enkele woorden te zeggen over den veldtocht in Italië, die, nog in vollen gang is en welks politieke uitwerking, hoewel natuurlijk nog met ten volle te overzien, op enkele punten foch reeds duidelijk te voorschijn is getre den. Het was een beeld, zooals het in dezen reusachtigen strijd zelfs nog niet gezien is, hoe over den grauwen Karst en door de herfstroode Alpendalen de grij«e slangen van Duitsche en sOostenrijksch-Hongaar- sche stormtroepen neerdaalden in de zon- overschenen vlakterrvan Italië. De verhouding met Italië. Met geen land van Europa onderhield de intellectueele wereld vap Duitschland voor den oorlog zoo nauwe betrekkingen nis met Italië. De -nieuw gevormde staat kAvam in den schaduw van'den machtigen Driebond tot aanzien, macht en rijkdom. Nu Italië onder het geschreeuw der om gekochte pers en onder de leiding van ge- wetenlooze en kortzichtige staatslieden, uit zuivere begeerte nu ar grondgebied besloot de ellendige politiek, te voeren, waarvoor het heden zoo blo?dig boet,, zal toch me nigeen aan het itaiiaansche volk, in dit uur van volledige ineenstorting, niet alle meegevoel ontzeggen. Clemenceaü en Lloyd George. In Frankrijk heeft de verbeten wil tot oorlogvoeren, welks drager voor alle an deren Poincaré is, als laatste kaart in het spel van den oorlog tot iederen prijs en dot het bittere einde, Clemenceaü de macht gegeven. In Engeland heeft de thans in Frankrijk voltrokken ontwikkeling reeds vroeger plaats gegrepen. Daar heeft de partij van oorloig tot iederen prijs, reeds voor gerui- men tijd, Lloyd George op het schild ge heven en hem een volmacht verleend, die hem feitelijk tot dictator maakt. Oostenrijk-Hongarije. Seidler over den wapenstilstand. Bij den aanvang van de zitting van het Huis van Afgevaardigden heeft de minis- ter-president Seidler de volgende verkla ring afgelegd: De O.-II. regeering heeft het voorstel der Russische regeering .om in onmiddellijke onderhandelingen te treden ov-er een wa penstilstand en een algemeenen vrede, aan genomen. De regeering is in den geest van haar herhaaldelijk bekend gemaakte stand punt, besloten om de aan te vangen onder handelingen te voeren in verzoeningsgezin de stemming, daar haar bedoeling is om zoo spoedig mogelijk een vrede te bereiken, die de verbouwende samenwerking der volken in de toekomst mogelijk maakt. Zooals uit het bekend gemaakte antwoord van den minister van buitenlandsche zaken aan de regeering der Russische republiek voorts blijkt, heeft de regeering zich tevens bereid verklaard om in onderhandelingen over den algemeenen vrede te treden. Bij déze onderhandelingen zal de regeering er naar streven om met die staten, die zich op grond van de thans door Rusland ge dane uitnoodiging bereid verklaren een vrede te sluiten, te geraken tot een vrede, die voor de partijen, die hem sluiten, gelijk eervol is en die uitgaat van het beginsel „geen territoriale en economische verove ringen". Frankrijk. Voor de Armeniërs. Uit Stockholm woi'dt gemeld: Het inter nationaal socialistisch bureau heeft een schrijven gericht aan de socialisten der centralen met het verzoek tusschenbeide te komen ten gunste van de Armeniërs. Vol gens de socialistische partij in Armenië heeft Turkije n.l. het plan voor de tweede maal de Armeniërs van Konia en Aleppo en omstreken te deporteeren. Deze maatre gel zou gelijk staan met, de terdoodveroor- deeling van eenige houderden vrouwen en kinderen. Engeland. De brief van LansdoxvneV Naar Reuter seint, zegt de „Morning Post" over Lansdowne's brief: Lansdowne spreekt niet voor de Unionisten of voor het Hoogerhuis. 'Nu de ministers in Parijs zijn, is dit geen tijd om «ulk een vlieger op te laten. Dit is een beminnelijke, maar schadelijke vredespoging. Sluiten we nu vrede, dan bekennen we onmachtig te zijn om de Centralen uit de bezette gebieden te werpen. Het volk staat niet achter Lansdowne. De „Daily Chron.": Lansdowne heeft sinds 1864 niets geleerd. Geen vrede is mo gelijk, zoolang Duitschland een aanvallen de macht blijft. De „Daily Graphic: Als Lansdowne's brief iets beteekent, dan is het, dat die Duitschland om vrede smeekt. Er is reden om te hopen, dat de terugwerking van zulk een zwakke redeneering ons besluit om den oorlog te winnen, alvorens over vrede te praten, zal versterken. De „Daily Tel.": Wij zijn het eens'met Lansdowne's' hoofdbeginsel omtrent het brengen van eenheid in en licht oyer de oorlogsdoeleinden, maar wij verschillen over verschilende dingen, vooral over de vrijheid der cee. De „Daily Mail": Lansdowne ziet slechts de algemeene ellende, maar niet het alternatief, dat slavernij is. Hij spreekt niet voor het Britsche rijk. De parlementaire correspondent van de „Times" zegt, dat de brief Lansdowne's vroegere collega's volkomen verraste en bedroefde. Men meënt, dat Asquith er geen kennis van had. Over Lansdowne's brief loopen de mee ningen der andere Engelsche bladen zeer uiteen. Meent het ee.ne (blad, dat hier een wijs en ervaren staatsman spreekt, het andere vindt, dat de woorden onverstandig en zelfs in dezen tijd gevaarlijk zijn. Een ander gedeelte der pers houdt zich in het midden, keurt de ontvouwde denk beelden weliswaar niet af, doch betwijfelt of dit wel het geschikte oogenblik daarvoor was. Het gerucht, dat de regeering of althans Asquith en Lansdowne's partij vooraf van den brief op de hoogte waren gesteld, wordt van verscheidene zijden tegenge sproken. Men is dan ook een en al ver baasd. Het begint waarlijk te lichten. Eerst daags zal Lloyd George, naar het schijnt, weer over het oorlogsdoel spreken, en weinig twijfel, of het «al anders klinken dan in Lansdowne's brief, maar den in vloed van dien brief zal de rede van den eersten minister, dunkt ons, moeilijk kun nen ontgaan, zoo min als den invloed van de gebeurtenissen: Italië, Rusland! Eor.ar Law over Laivsdowns's brief. In den loop van een redévoering zeide Bonar Law: Ik voorzie misschien gevaren, die zich niet .zullen voordoen, maar als deze paci fistische beweging door Lansdowne's brief aangemoedigd zou worden en een vorm zou aannemen, die het voor de regeering onmogelijk maakt te vertrouwen, dat het Lagerhuis de noodzakelijke oorlogsmaatre- jelen goed «al keuren, dan zou de regee ring slechts één keuze hebben. Om dezen oorlog te winnen, moet de regeering de zekerheid hebben, dat de na tie achter haar staat. Zoo niet, dan kun nen wij het niet en zullen wij het ook ni'et probeeren. Rusland. Grootvorstin Tatiana ontvlucht. In verhand met dit bericht, seint de be richtgever van de „Times" te Ne\y-York: Het Amerikaansche publiek zal binnenkort het voorrecht hebben, te luisteren naar een oproep ten behoeve van het Russisch volk door een jonge vrouw, die het zal worden voor,gesteld onder den eenvoudigen naam van. Miss Tatiana Nicolaiefna Romanoff Zij wordt gezegd, de 20 jaar oüdè dochter te zijn van den onttroonden Tsaar. Op ge zag van den heer Ivan Narochi van het nieuwsbureau „De Russische Pqst" te New-Yoi'k, pubiceeren de Amerikaansche dagbladen romantische verhalen van de ontvluchting van de vroegere grootvorsten uit Tobolsk. Arrestaties. De berichtgever van de „Times" te St. Petersburg seint aan zijn blad, dat de broeder van den ex-Tsaar, grootvorst Mi- chaël, gearresteerd is en gevangen gezet in het. Smolny-lnstituut. Savingkoff, de vroegere onder-minister van oorlog, heeft huisarrest. Het protest der geallieerden. De „Times" verneemt uit Petrograd: De volgende nota is gericht aan gene raal Doechonin, in het Russische hoofd kwartier, door de militaire vertegenwoor digers van Engeland, Roemenië, Italië, Japan, Frankrijk en Servië. „De ondergeteeken^en, -chefs der mili taire missies van de geallieerde mogend heden, geaccrediteerd bij den Russischen generalen staf, hebben de eer te verklaren, in overeenstemming met de aanwezigen van de te Petrograd geaccrediteerde verte genwoordigers, dat zij krachtig protest -aantedkenen (bij het Russische opperbevel tegen elke schending der voorwaarden van het tractaat van 5 September 1914, waarbij de geallieerden, met inbegrip van Rus land, plechtig verklaarden geen afzonder lijken wapenstilstand te sluiten, of afzon derlijk de oorlogsoperaties te staken. „De ondergeteekenden achten het hun plicht den generalen staf rnede to deelen, dat elke schending van dit verdrag door Rusland de meest ernstige gevolgen «al hebben. „De ondergeteekenden verzoeken U. E. de ontvangst dezer mededeeling, in ge schrifte, ons te doen toekomen." Brandstoffencommissie Leiden. De Brandstoffencommissie, district Lal den, maakt bekend, betreffende de inzen ding dier forandstodferikaarten voor huis brand Groep A: lo. dat houders van brandstoffenkaarten van een der handelaren te Leiden brand stoffen betrekkend, die (deze kaarten in zonden vóórdat daartoe eene puhlicati® was verschonen, hunne lagitimatiekaartea alsnog in ontvangst kunnen nemen aan het Bureau Hooigracht 1416 op Maandag. 3 December en' Dinsdag 4 December a.s., des voormiddogs van 1012 uur. Verzoeke de besteilbdljetten, waarop reedg brandstoffen betrokken werden, ter afstem peling mede te brengen; 2o. dat houders van brandstof fenk aar ten, brandstoffen betrekkend van een der handelaren der Buitengemeenten, zich moeten vervoegen bij de Sulb-Commissd* ter plaatse, waar hun handelaar is geves tigd, op eerstvolgende voor die Com missie vastgestelde zittingsuren. Leiderdorp, ten Raadhuize, Zaterdag 7—8 uur n.m.; Zoeterwoude, in de Openb. Lagere School Vrijdag 79 uur; Oegstgeest, ten Raadhuize Dinsdag 1011 uur n.m.; Valkenburg, ten Raadhuize, Dinsdag 78 uur n.m.; Rijnsburg, ten Raadhuize, Vrijdag 7—i uur n.m.; Warmond, ten Raadhuize, Donderdag 56 uur n.m.; Voorschoten, ten Raadhuize, Zaterdag; 78 uur n.m. Voorts wordt met nadruk verzocht in alle berichten, aan die Brandstoffen! bureaux gericht, 'het nummer van dfl legitimatie- of* brandstoffenkaart ta ver melden. De Directeur van het Brand- stoffenhureau, KRAMER. De Burgemeester der Gemeente Leide^ maakt bekend de beschikking van den Mi nister van Landbouw, Nijverheid en Han del d.d. 28 November 1917, no. 845, afdee- ling Crici-szaken, Bureau AZ, lüidendei De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, gezien artikel 8 der Distributiewet 1916, heeft goedgevonden: vast te stellen: lo'. de volgende maximum-kleinhandel- prijzen voor brandhout: Dennenhout. Meterhout Halve meterhout Blokjes van 15 c.M. gekloofd Berkenhout. Meterhout Halve meterhout Blokjes van 15 c.M. gekloofd Iepenhout. Meterhout Halve meterhout Blokjes van 15 c.M. gekloofd Eikenhout Meterhout Halve meterhout Blokjes van 15 c.M. gekloofd Beukenhout. Meterhout Halve meterhout Blokjes van 15 c.M. gekloofd 2o. te bepalen, dat alle bovengenoemds prijzen zijn te verstaan franco in huis per 100 K.G. De Burgemeester v.n., N. C. DE GIJSEBAAR. De burgemeester der gemeente Leiden, maakt bekend de bekendmaking van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, dd. 29 November 1917 No. 913, Afd. Crisiszaken, Bureau A.Z., luidende: „De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel „Gezien zijne beschikking van 26 No- „vernber 1917, Afdeeling Crisiszaken No. ,,'1177, Bureau Vervoer, houdende verbod „van vervoer van hout, „heeft goedgevonden te bepalen: „Bovenbedoeld verbod is niet van toe passing op: „lo. Teen- of griendhout, ook genaamd „twijghout; ,,2o. waarden- of rijshout, mits geen „brandhout «ijnde; ,,3o. esschenhakhout, bestemd voor den „tuinbouw of voor waterwerken. De bovenbedoelde beschikking van 26 November 1917 No. 1177, werd gepubliceerd in de bladen van 30 November 1.1. De Burgemeester v.n. 4733 N. C. DE GIJSELAAR. f 2,70. f 3,20. f 4,20. f 4,70 f 5,20. f 5,70 f 5.00 f 5,20 f 6.00 f 5,70. f 6,00. f 6,70 f 6,50. f 6,50. f 7,20. De wapenstilstand. De Russische gedelegeerde seint: De Russische en Duitsche gevolmachtig den zullen Zondagmiddag bij het kruis punt van den spoorweg DwinskWilna* ten Westen vaa hot dorp Kocksliski, tal kaar ontmoeten, tusschen de Russische en Duitsche linie. Zij zullen in een specialen trein reLzeo naar het Duitsche hoofdkwartier aan het Oostelijk front te Brest-Litowsk. De diplomatieke vertegenwoordigers. „Social Democraten" verneemt oveU Stockholm uit Petrogrado: De Russische regeering besloot gezanten in Londen, Pa» rijs en Rome te benoemen. De nieuwe g&« zanten zullen mannen der Bolsjewiki* partij zijn. De QostzeevIGöt. De „Novoja Sisu" meldt, dat de oon»« mandant van de Oo.stzee-vloot, admiraal Wedesozki, afgezet nn rivahen ver vangen is.

Leidsche Courant | 1917 | | pagina 1