Helpsters een R.-K. 2e Meisje BoelEiuls Bericht van Inzet Fa.A. L.Verhoeff Vfeeschafslag. ceiiigG Kachels te koop Cursus in BOEKHOUDEN. Harmonie ^_Hoogmade Het Heerenhuis vijf Woonhuizen aandenken 'der totstandkoming van de ^eid in de parochie". .s avonds werd een dank-Lof gehouden, >r door den jubilaris zelf, na wiens in- van het Te Deum laudamus, door het enthousiast werd ingestemd met mken's muziek op den dankhj^mnus. crmeid cij nog, dat de parochianen als ffelijk geschenk een kostbare pluchen iiirbekleeding in het priesterkoor hebben chonken, en dat alle kaarsen aangebo- i waren door den heer L. Papót, op artistiek-vakkundige wijze vervaar- j door den heer J. v. Egmond, den was senaar van Papöts fabriek. Proeven i boetseer- en schilderwerk, op geheel jnaardige, tot heden niet bekende Ifiode. )e heer J. Kouwenhoven zorgde voor de palmversiering. Bloemstukken van ichillende schenkers sierden altaren en iiüuniebank. U heeft de droeve tijd niet toegelaten in lans feest- te vieren, Warmond ilt. getracht op waardige wijze toch den van diepen dank te betalen aan zijn stoor. W. Hedenavond vergadert de annonie van Warmond". Op de agenda at voor: verkiezing bestuursleden we- is periodieke aftreding; een voorstel van iheer Kruseman tot ontbinding der ver- liging, en een voorstel van den heer F. ichen e. a. tot voortbestaan der ver- iging. ALPHEN. Ie storm. Met welk een ontzettenden icht de storm gisteren woedde, blijkt uit volgende. De publieke overdekte tribu- staande op het terrein der voetbalver ing „Alphen" werd omstreeks 12 uur lerenmiddag door den hevigen wind om gerukt en ettelijke meters verders neer worpen. Het gebouw werd grootendeels mield. De tribune was niet verzekerd te- windschade en had een lengte van 50 ter en een hoogte van 7 meter. Voorts jatte deze 300 zitplaatsen, annex wasch- kleedlokaal. De schade, die ten laste Dit der vereeniging, is'zeer aanzienlijk. Voorts werd het dak van de hulpkerk Ned. Herv. gemeente Zondagmorgen het begin der godsdienstoefening door wind zoodanig bewerkt, dat de aan- zigen werden verzocht het gebouw te rlaten. De godsdienstoefening ging dien- igevolge niet door; het dak werd eenigs» beschadigd en later op den dag her- Id. Bloemendag. Vanwege het comité Eli te Amsterdam (Nederlandsch ;rk ingevoerd ten bate der noodlijdende volking in België) zal met welwillende «stemming der D. B. in de gemeenten Iphen, Aarlanderveen en Oudshoom op oensdag 28 November a.s. een Bloemen- met collecte in die gemeenten gehou- worden ten behoeve van dé noodlijden- bevolking in België. Gezien den steeds ijgenden nood onzer Belgische naburen iet het comité een dringend beroep op bekenden weldadigheidszin der inge- lenen. KATWJJK. Èemoenteraatfll. De Raad dezer ge- eente vergadert op Woensdag a.s., des lormiddags te 10 uur. LANGERAAR. storm. De storm veroorzaakte voor elen hier veel schade, voor de woning van ikker W. W. moest het ontgelden; daar ju ongeveer 500 dakpannen afgewaaid, oude aschschuur, die sedert eenige ja ren en ook' na nog als bergplaats dient voor ingezouten groenten, is totaal in een puinhoop gewaaid.- Op het Kerkpad zijn telefoonpalen omgewaaid, enz. De vrouw W. G. W., uit de kerk komende, sloeg door een windvlaag ten gronde; «zwaar ge kneusd werd zij naar haar woning ge bracht. LJSSE. Codro. Bij de bloembollenkweekers al hier heerscht thans groote bedrijvigheid met het afleveren van wortelen voor Codro, van welke teelt een deel mag worden ge droogd. Drankbestrijding. Ter practische uit voering van de motie NieuwkoopNoorden is vanwege het Kruisverbond een krachtige propaganda gevoerd met het resultaat dat zich reeds 18 personen voor dé Mariaver- eeniging en 39 voor het Kruisverbond als buitengewone leden hebben doen inschrij ven, terwijl twee Kruxsverbonders-afschaf- fers de tijdelijke geheelonthouding zullen betrachten. Een mooi voorbeeld! NIEUWKOOP. De storm; De storm welke gisteren woedde en af en toe een orkaan gelijk was, heeft hier veel schade aangericht. Een in aanbouw zijnd fabrieksgebouw van W. Pij per is geheel plat gewaaid; voorts hebben tal van boomen, dakpannen, tuinramen en rietschelven het moeten ontgelden. NGORDWIJK. Storm'. De storm, die Zaterdag begon te woeden, en nog steeds voortduurt, heeft hier wederom veel schade veroorzaakt. Be halve een groot aantal afgewaaide dak pannen, die het vooral op de badplaats le vensgevaarlijk maakten zich op straat te begeven, en eenige ingedrukte glasruiten, werd op d-e woning van v. d. H. aan de Voorstraat de deksteen van den schoorsteen afgerukt, .zoodat het dak werd beschadigd en de steenen terecht kwamen op het pad dat toegang geeft tot het politiebureau, gé lukkig tzonder persoonlijke ongelukken te veroorzaken. NOQRDW5JK AAN ZEE. Storm. Tengevolge van den hevigen storm zijn op het strand langs once kust wederom verschillende mijnen aange spoeld, waarbij eenige zijn gesprongen. Wij vernamen het gerucht, dat hierbij zelfs twee menschenlevens zijn verloren gegaan. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. OÜOSHOGRN. Bone. Van 26 Nov. tot 1 Dec. Bon 181 voor 4 Kg. aardappelen; bon 127 voor 100 gram' bak- en braadvet; bon 128 voor 50 gram gort; bon 129 voor 50 gram haver mout; Bon 130 voor 100 gram zeep; bon 131 voor één stuk harde zeep. Hond'enbrood. Aan inwoners van Aar- landerveen en Alphen kan voor trek- en politiehonden hondenbrood verstrekt wo'r- den a f 0.27 per brood van 1 Kg., waarvoor .zij zich vóór 1 December e.k. -schriftelijk moeten aanmelden aan het distributiebu- reau te Oudshoorn. RI.SNSBURG. De jeugd! Zooals we wetexx, is door de N. Z. T. M. een mooi wachthuisje geplaatst nabij de remise. Nu zijn reeds door de jeugd 2 maal de ruiten ingegooid of -gesla gen. Mochten de ouders dezer kinderen toch beter .zorgen hen .s avonds in huis te houden; dan cou veel van die roekeloosheid achterwege blijven. Verlichting. Naar we vernemen, zul len de lantaarns, die onlangs bij de brug gen zijn weggehaald, weer geplaatst wor- den. Het was hier dan ook zeer gevaarlijk. Dezen zomer brandden de lantaarns echter dag en nacht. Dat is ook niet noodigl VOORSCHOTEN. Benaming. Tot spoorweg-arts alhier is benoemd dr. R. Birkhoff. Do storm. Bij het verlaten der kerk kwam mej. N. Smit door den hevigen storm te vallen met het gevolg dat zij aan haar neus verwond werd. Na verbonden te zijn kon cij haar weg naar huis wederom vervolgen. Aan vele huizen is door den storm groote schade aangericht. Het was gistermorgen levensgevaarlijk langs den weg voor de kerkgangers door het vallen van dakpannen der woningen. In de paro chiekerk was het gisterenmorgen zeer luch tig, daar twee ruiten door een hevigen ruk wind uit de ramen werden geslingerd, waardoor regen en wind vrijen toegang in het kerkgebouw hadden. Gemengde Berichten. De storm. Zaterdagmorgen ïs de schutting van de verbouwing aan Ma.ison De Vries, hoek Leidschestraat-Leadöche- plein te Amsterdam omgewaaid, waar door pen viertal personen eenige onbedui dende verwondingen bekwamen. Zaterdagmiddag is het 11-jarig meisje W. W. in de Bickerstraat te Amsterdam, vermoedelijk door den zwaren wind1, te water geraakt on verdronken. Door den storm kon Zaterdagmiddag de motorboot van Vlieland niet uitvaren, aoodat geen verbinding- verkregen werd met de van Hariingen komende postboot. De voor Vlieland bestemde passagiers en de post werden te Terschelling geland. Te Nieuwe Pekela verdronk gisteren het 8-jarig dochtertje eenig kind van den arbeider D. Gexxinga. Vermoedelijk waaide zij van een brug in het kanaal. Door den storm is Ameland geïso leerd. De postboot vaart met uit. Het zee water steeg tot 1.35 M. 'boven A.P. De sleepboot „Actief II", met vorigien storm gestrand en. gisteren vlot gekomen, ligt met noodvlag in top. De reddingboot van Holloxm is op weg om de bemanning nf te halen. Tram gederailleerd. Gisteren heeft te Rotterdam een tramongeval plaats gehad, dat huitengewon goed is afgeloopjen. Een tramwagen van lijn 6 liep in de Tulpstraat uit de rails en door. de vaart op het trot toir en tegen de huizen. In den muur van pand no. 3 in die straat, waarin de kleer makerij van dm heer L. de Haas geves tigd i9, ontstond een -groot gat;' een raam kozijn werd verwrongen en een ruit ver brijzeld; van den motorwagen braken de drie zijrijtuigen en alle ruiten van het voorbalcon, dat gedeeltelijk werd inge drukt. De bestuurder, L. P., wonende Pu- pillenstraat, bekwam een lichte wond aan de hand. Overigens hadden geen persoon lijke ongelukken plaats. Op vrije voeten gesteld. De klerk II., werkzaam ban het station Groenlo, die als verdacht van spionnage, was aange houden, is op vrije voeten gesteld. Aanhouding. De politie te Nijmegen maakte proces-verbaal op tegen ziekeren De Jongfh, wegens rijwieldiefstal, en deed daarmede een goede vangst. Het bleek namelijk, dat hij gesignaleerd stond in hpt Algemeen Politieblad ter zake van een vonnis, 'dóór de Amster d amsehe rechtbank over" hem uitgesproken, wegens mishan deling en beleediging, terwijl de officier van justitie te Amsterdam zijn opsporing had verzocht, tea* zake van verduistering en diefstal, aldaar gepleegd. Koper van een oorlogsschip gestolen. De politie te Vlissingen heeft eeai matroos aangehouden,- die koper, afkomstig van een oorlogsschip, hij een opkoop er ver kocht. Eveneens werd een marinier aan gehouden, die koperen schroeven op zijn schip ontvreemdde. Een burger, die de koperen voorwerpen voor ü-en marinier bij een opkooper verkocht en het grootste deel d?r gelden voor zichzelf hield i-s 'even eens wegens heling gearresteerd. Woningtoestanden te Schoten. On langs maakten we melding van treurige woningtoestanden te Schotón, waar. een 22-tal personen' woont in een lijkenhuisje en het oude Raadhuis. De gevolgen van dezen treoirigen toestand blijven niet uit. Vrijdag werd de-dokter geroepen bij het 3-jarig dochtertje van den veldwachter Bosma, die het oude Raadhuis bewoont. De geneesheer constateerde diphtheritis en Vrijdagavond reeds overleed het kind in het gasthuis te Haarlem. O. W. Een handelaar te Hoogezand heeft voor eenigen tijdi 200 K.G. pronk- pootboonen gekocht voor twee gulden en ze thans van de hand gedaan tegen zes gulden de Kilo; een winst dus van 800 gulden. Een pseudo-sergeant. De politie te Bussum heeft den 22-jarigen recidivist C. H. gearresteerd, die in sergeants-uniform gekleed aldaar en in de omliggende plaat sen fietsen huurde en die daarna te Am sterdam te gelde maakte. De man is vroe ger als soldaat in dienst geweest en bij vanrüs van den krijgsraad daaruit ontsla- gen. Alles smokkelt. Tot de -Vrouwelijke smokkelaars, die in den laatsten tijd over de grenzen slopen, behoort, volgens de „N. Mepp. Crt.", ook een zekere mevr. M., echtgenoote van den.... Nederlandsch en consul te Oldenburg. Brand. Te Valkenswaard 39 de siga renfabriek van de firma Iloekx en Maas afgebrand. Doodgestoken. Bij gelegenheid van de najaaremarkt te Cuijk is een zekere y. d. B., wonende tie E-sch-aren, bij Grahba, bij een twist doodgestoken. Drankmisbruik. Een 76-jarige bede laar, uit het Belgische dorpje Montzen af komstig, die ten gevolge van drankmis bruik aan lager wal was geraakt, is dood gevonden in een piaardemvoederbak, juist toen men hem naar het oude-mannenge- sticht te Oudemii'dum wilde brengen. Amsterdam in donker! Te 5 uur Za terdag. is in het grootste gedeelte va.n Am sterdam plotseling bet electrisch licht uit gegaan. Alle straten waren in duister ge huld en ook in de winkels en café's was het donker. De oorzaak was, dat door over belasting in de electrische centrale een aantal zekeringen uitsloegen, zoomede in het kabel-huisje in de Vondelstraat, hoek Constantijn Huygensstraat. Ingenieur© van dé electrische centrale hebben zoo spoedig mogelijk nieuwe zeke ringen ingezet. Langzaam kwam er hier en daar weer licht en kracht. Toch duurde het nog tot in den avond voor alles weer in orde was. Ook het electrische net van de tram had geen stroom, zoodat het tram verkeer ruim een half uur geheel heeft stil gestaan. Om half acht was nog een groot gedeelte van de buitenstad en ook enkele blokken van de binnenstad zonder licht. Gederailleerd. De Sneltrein, die te 4.05 •uit Amsterdam vertrekt en 5.01 in Den Haag aankomt, stopte Zaterdagmiddag tusschpn -de halte Laan vam Nieuw Oost- Indaë en Ihet seinhuis bij het statical van de H. IJ. S. M. voor eten ..onveilig signaal.' Een goederenwagen was bij het rangeereii tengevolge van een verkeerden wissel standi gederailleerd en dwars over de spore® komen te staan. De sneltrein werd zoo ver, mogelijk opgetrokken, waarna de reizigena' zich te voet naar het station moesten bege ven, waar Pen gereedstaande trein de pas sagiers voor de richting Rotterdam opnam* De millioenenjuffrouw terecht. Naar de „Tel." verneemt, heeft juffrouw Valk, de mil 1 ioencn juf f i*o u w, die verleden Dins dag plotseling verdwenen was, zich uit eigen beweging hij de politie te Rotterdam aangemeld. Er. was geen bevel tot inhech tenisneming tegen haar uitgevaardigd, dodh naar aanleiding van ingekomen klachten mo-et zij gehoord worden voor het geven van inlichtingen. Vrijdag had juffrouw Valk den commis saris van het bureau Witte de Withstraat, den heer Alberda, opgebeld en hem mede gedeeld, dat het haar bekend was, dat zaj gezocht werd. Daar zij liever niet gehaald1 werd, heeft zij aangeboden vrijwillig to komen. De politie heeft de opsporing toen gestaakt en Zaterdag is zij door den heer Alberda gehoord. Zij verklaarde, dat 'het haar gegaan was, zooalisi miet groote ban ken ook wel gebeurt. Toen eenmaal het praatje ging, dat zij niet meer betaalde, kwamen allen tegelijk om hun geld. Op dat oogenblik ontbraken haar de middelen om aan alle aanvragen te voldoen. Zij ver klaarde zich bereid en an staat, de geleende sommen op de aifge-sproken vervaldagen terug te geven. (Bovendien heeft zij erkend, uitsbedig te eijn geweest, dodh dat wasi voor particuliere aangelegenheden.. Na gehoord te zijn, kon juffrouw Valk weer vertrekken. De carbid-ontploffing te Rotterdam. Zaterdag is met de lossing der lading van het schip, waarin de carbid-ontploffing heeft plaats gehad, voortgegaan, 's Mid dags werd ook een lijk gevonden, 'doch het was zoodanig verbrand en onkenbaar, dat mpn niet heeft kunnen constateeren, of het dat van den stuurman Rietdijk of dat van den kok Huizinga was. De over blijfselen zijn ter schouwing naar het zie kenhuis overgebracht. Tusschpn de machines. De werkman K. Wichers, op de papierfabriek „De Een dracht" te Opwierde, geraakte tusschen de machine© en werd onmiddellijk gedood. Smokkelen. Te Venlo is bij het aan houden van een groote partij smokkelwaar, één smokkelaar doodgeschoten en één ge wond. Bedolven. Te Maastricht is de 13- jarige J. Thonert bij het uitgraven van leem daaronder bedolven en gedood. Leger en Vloot. Uitbreiding veriof. De opperbevelhebber heeft bepaald dat voortaan aan de gehuwde militairen der depots 4 dagen verlof per maand kan wor den verleend en aan de ongehuwden 3 da gen, teywijl dit tot heden was 3 en 2 dagen, een uitbreiding van het verlof, waarop odk in het voorloopig verslag der Oorlogsbe- grooting wordt aangedrongen. löböi'eïïS HENRIËTTE, luchter van H. C: VAN NOORT F; J. VAN NOORT— Van Velzen. ïïoogewoerd 122. 4453 fiiden, 24 November 1917. Heden overleed tot onze diepe droefheid, ge heel onverwachts, ten onzen huize, onze geliefde neef HENRI, in den jeugdigen leeftijd van 17 jaar. De Familie VERHOEFF. Leiden, 24 Nov. '17. Steenstraat 33. 4494 Heden overleed, plotse ling, in den ouderdom van 72 jaren, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, in huize „Joannes de Deo" te Haarlem, onze innig ge liefde Zwager, Oom, Be huwd- en Oud-Oom C0RNELSS RUJGR0K-, v. d. Werve. De Familie: 44S5 RUIGROK— v. d. Werve, Voorhout, 26 Nov, '17 Er biedt zich aan, om dade lijk in dienst te treden, een R.EC. E3o@reii?lkn@cStfi, goed kunnende melken en met die boerenwerk bekend. Fr. brieven onder ietter A aan I. VAN VLIET, Lagezijde 63, jjphen a.cl. Rijn. 4435 TT© koci-p 2 vette Zeugen, 240 pond en 2 jonge Zeugen, bij J. WEfc- BOREN, Noordwijkerhout. Voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden bij het overlijden van onze innig ge liefde Echtgenoote, Moeder,Be huwd- en Grootmoeder REGINJL DUDINK geb. Dekker betuigen wij onzen hartelijken dank. D. DUDINK. C. DUDINK Religieuze. JAC. NIEUWENHÜIJZEN. M. NIEUWENHUIJZEN— Dudink. - N. A. VERWER. G. VERWER—Dudink.) CUit. HEEMAN. C. 'HEEMANDudink. P. J. PAUÊLSEN. C. PAUÊLSEN—Dudink L. VAN DER LAAN. EW.frN DER LAAN—Dudink. A. DUDINK en' Verloofde. C. DUDINK. M. M. DUDINK—Mul. C. KLAUER, Pleegzoon en Verloofde. Gevraagd zoo spoedig mogelijk een nette R.-BC. D&ensühode., in een klein gezin, zonder kinderen. Fr. br. letter A, aan P. DUIVENVOORDE, Noord- wijkerliout.4460 Er biedt zich aan voor Leiden een net R.K. Meisje, liefst in een klein gezin. Voor dag en nacht, om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden. Brieven onder No. 4496, bu reau van dit blad. GEVRAAGD voor de Centrale Keuken te VOORSCHOTEN. Aanmelding Dinsdag, tusschen 10-12 uur Raad huis Voorschoten. 4475 Wegens teleurstelling wordt gevraagd, om direct of later in dienst te treden, in klein gezin, kunnende naaien, mazen, stop- - pen en verstellen, v. g. g. v. Brieven te adresseeren aan Mevrouw Dr. VAN DOOREN, Roelofarendsveen by Leiden. Openbare Leeszaal en Biblotheek jte Leiden» fllgemeene Ledenvergadering op Vrijdag 30 November 1917 des namiddags ten 4Va ure in het gebouw der Leeszaal BREESTRAAT 27: Puntén ter behandeling: Verkiezing leden algemeen bestuur. Begroottng 1918. HET BESTUUR: Geldbelegging. Uit de hand te koop 12 woningen met schuur en flinken tuin, zeer solide verhuurd. Ook gedeeltelijk te koop. Brieven bureau van dit blad onder No. 4472. op WOENSDAG 5 DECEMBER 1917, des voormiddags half tien, aan de woning van den Keer P: J: Koot, te NootdQrp, aan den Veenweg Nr: 11, naast de halte Staatsspoor, ten over staan van Mr. Pb, B. L1B0UREL Notaris te Delft, van waaronder 7 vare koeien, 30 kalfkoeien, 2 pinken met kalf, voorts: 1 vijfjarig drachtig don ker bruin paard, 1 aftands bruin merriepaard, 100 ijzeren stalpalen, klaven en grampels, omnibusbrik, een Engelsche kar, melkwagen, 2 boerenwa gens, 6 kruiwagens, 3 gier- bakken, 1 spoelingkist, 2 var kenshokken, hondenkar, hooi- schudder, hooihark, bargheeft en spil, tuigen en touwwerk, een nieuw plated tuig, melk- gereedschappen, palen en plan ken, pekelbak, slobberbakken. p!m. 30,000 Kilo best gewonnen koehooi, eenig Meubilair en hetgeen meer ten verkoop zal worden aangeboden. Te bezichtigen één uur voor den aanvang der verkooping, K.&.Dienstfcade gevraagd voor Den Haag, voor direct of begin De cember, in een klein gezin goed kunnende kokenis een vereischte en werken met behulp van 2e Dienst bode: Loon f180 met ver hooging tot f200, wasch- geld f30. Zonder g. get: onnoodig te reflecteeren: Br. met opgaaf van leeftijd, legenw. of vroe gere betrekking, onder No. H13 Alg. Z.-Holl: Adv:-Bur. C: BROUWER, Den Haag: RIJWIELEN. Te koop: een prachtig com pleet Heerenrijwiel voor slechts f72.50 en een le klas luxe Engelsche Damesrijwiel met dubbele rollerremmen voor f75, 'geheel compleet, ook met lamp. Tevens een ijzersterk nieuw Jongensrijwiel. 4473 Adres: Sigarenmagazijn Steen straat 6, vlak over Boerhaave. Ondergeteekende bericht door deze tol nadere aankondiging Zaterdags geen dienst meer op Leiden. 4471 P. v. d. PLOEG, Beurtschipper Oud-Ade. Veevoeder. Te koop 10.000 kilo Turksclie knollen, aan vaarwater gelegen, bij H. G. LANGEVELD, Knip- laan, Voorbout. Aan hetzelfde adres een Dienstbode gevraagd met 1 Januari. 445S VSeeschafsBag Maandagavond 7 uur, afslag van een groote partij Prima fiundvieesch, bij P. RQËLF.VEJ4, Watertje, Zoeterwoude. 4488 G. v. d. HOEVEN Te koop gevraagd een Jong© Sanegeit (Wit), zonder hoorns, in 't geheel niet of een keer gelammerd hebben de. Brieven bureau van dit blad onder No. 4481 Adverteeren doet verkoopen. ZATERDAG 1 DECEM BER 1917, 's avonds 7 ure precies, in het Notarishuis te Leiden, ten overstaan van den Notaris B. H. STUM- PEL, aldaar, AFSLAG van i'. Twee Huizen en Erven aan de Langegracht Nrs. 2 en 4, in bod op f 2400. 2. Het Huifc en Erf aan de Yan der Werfstraat Nr. 51 opf860. 3. Het Huis en Erf waarin* Yerlofzaak aan de Gfoenesteeg Nr. 89, op f 1500. Toten met VRIJDAG a.s. 11 ure knnnen ten kantore van voornoemden Notaris Hooigracht 40, ver hoogingen worden gedaan tegen genot van 1/5 der verhoogsom. 4490 Dinsdag 27 Nov. zal de zaakwegens sterSgeval gesloten zijn. 44i91 Steenstraat 33. DINSDAGAVOND hnlfaclit, van twee beste Koeien, aan het abattoir geslacht. Ook vanaf Dinsdag vm: verkrijgbaar. H: v: d. MEIJ, Hooge Rijndijk 196, Zoeterwoude: Bij H. B. STIPDONK, te Roelofarendsveen zijn nog beneden fabrieksprijs. 4479 Alsook Buiten- en Binnen banden voor distributieprijs: De Firma KOK, Leiden, in zeep en eau de cologne, maakt bekend dat zijn 4470 Dubbeihlank met 5 cent per pak is verhoogd. Het Bestuur der Afdeeling RIJPWETERING van L. T. B. maakt hiermede bekend, dat zij, die aan bovengenoemde Cursus willen deelnemen zich tot 1 Dec. hiervoor kunnen opgeven bij den Heer Th. W. STRAATHOF te Rijpwetering en bij den Heer Th. VAN DER GEEST, te Oud-Ade. 4476 UITVOERING op Dinsdag 27 en Woensdag 28 November, Door Tooneel wordt opgevoerd; ^Ëskend, 4.isa Tooneelspel in 4 bedrijven, in de zaal bij den Heer C. HIL- LEBRAND. Aauvang 6'/2 uur. Banden. 800 nieuwe en gebruikte binnenbanden te koop per stuk vanaf fl.60, Buitenbanden in alle maten voorhanden, zoowel gebruikt als nieuw vanaf f2. Adres: Eerste Leidsohe Vul- caniseer-Inrichting Oude Rijn 63, rechts v. d. Hopigr. 4468 Bij J: TURK Lz: te Roelof arendsveen, groote partij droog Brandhout te koop, f3,per 100 Kilo: Notaris R: VAN DEN BERG té Oudshoom, is voornemens op WOENSDAG 12 en 19 DE CEMBER 1917, telkens v.m; 11 uur, in het Hotel „St Joris'* te Alphen, by inzet, verhooging en afslag, publiek te verkoopen: gemerkt D166, met voortuin en open grond, zeer gunstig staande en gelegen aan de Julian astrant te Alphen aan den Rijn, benevens en ,Erven aldaar, gemerkt Dl^O tot 164 on daar achter staande WERKPLAATS met open grond, gelegen aan het Kanaal, te zamen groot 780 centiaren. Het Heerenbuis bevat: be neden: 2 voorkamers, opkamer, keuken, bijkeuken en kelder, boven: 4 kamers, mangelka mer tje en droogzolder; heeft gas- en waterleiding en vele gemak ken: In eigen gebruik geweest bij wijlen Mevrouw de Wed: J: Dinker: De woningen zijn verhuurd voor f 8 en de werkplaats c.a. voor f 8.50 per week: Te veilen in 3 perceelen en massa: Aanvaarding en betaling 30 April 1918: Het Heerenhuis is eiken Dinsdag en Donderdag- van 2 tot 4 uur te bezichtigen. Inlichting geeft de Notaris: Katholieken, koopt niet in winkels waaronzedelijkeartikelen worden verkocht of voor handen zijn. Koopt aan stations-boekenkasten of kiosken alleen die lectuur, welke zeker geen gevaar oplevert.

Leidsche Courant | 1917 | | pagina 3